🇨🇳 Sztuczna Inteligencja w Chinach. Oprawca czy wybawca

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 352

  • @WałkowanieŚwiata
    @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน +38

    Moi Drodzy widzowie, w filmie nie został poruszony temat Social Credit System (System Zaufania Społecznego), z komentarzy pod innymi filmami wiem, że z pewnością również tutaj pojawi się ta kwestia, ponieważ wzbudza sporo emocji. Temat ten nie został poruszony w filmie ponieważ system ten nie istnieje w Chinach w formie prezentowanej przez zachodnie media. Osoby zainteresowane tematem zapraszam do podcastu Mao Powiedziane “Social Credit System”, gdzie mit ten został rzetelnie omówiony i obalony.

    • @TomaszNowacki-u1k
      @TomaszNowacki-u1k 5 หลายเดือนก่อน +1

      Kredyt społeczny to zwykle punkty jak w Orlenie, Żabce irp.. tam państwo jest dla obywatela ..nie masz tam multi multi tęczy panienek z wyszczerzonymi dupami itp rodzina jest priorytetem dla polityki państwa...nie są promowane dewiacje i wynaturzenia..technologia jest tylko skutkiem tej wieloletniej stabilnej polityki partii i państwa. .. jest bezpiecznie i czysto widać wszechobecny dobrobyt..czego więcej

    • @andreasnowak6984
      @andreasnowak6984 5 หลายเดือนก่อน +2

      😅

    • @YoutubeCommentatorzxcvbnm
      @YoutubeCommentatorzxcvbnm 5 หลายเดือนก่อน +6

      Jasne, Chiny są super i to raj na ziemi, a dowodem tej wspaniałej wolności jest nawet brak w tym kraju jutuba i musisz używać vpn

    • @TomaszNowacki-u1k
      @TomaszNowacki-u1k 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@TH-camCommentatorzxcvbnm yt tak to raj 😂oni mają swoje komunikatory i płatności wolne od zgniłej ideologi zachodu bo stać ich na taką technologię i chwała im za to że mają swoją było by inaczej to popłynęli by jak 💩 z ideologią zachodu..która widać słychać.i czuć na każdym kroku

    • @vandaller4131
      @vandaller4131 3 หลายเดือนก่อน +2

      @@TH-camCommentatorzxcvbnm Amerykanie zwalczają Chiński Tik - Tok ale Chińczycy są zobligowani do USkiego youtuba. Jak dla ciebie wyznacznikiem jest jeden kanał netowy od drugiego to jesteś bardzo wiarygodną osobą :D

  • @mariuszwaciak6244
    @mariuszwaciak6244 5 หลายเดือนก่อน +31

    Potrzeba jeszcze, żeby powszechnie były odczytywane myśli i karanie za myślozbrodnie.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      To będzie jako nowa technologia ponieważ są już takie projekty w fazie rozwoju. Dużo łatwiej jest wydawać polecenia sztucznej inteligencji myślami niż słowami ponieważ nie wszyscy w każdej sytuacji mogą wypowiedzieć słowa jest wiele czynności podczas których nie byłoby to nawet możliwe. Poza tym mówienie jest niewygodne, a myślenie jest znacznie wygodniejsze, szybsze prostsze. Też nie zakłóca innym ciszy. Jest dyskretny i idealne pod każdym względem do sterowania maszynami które jednak muszą wtedy mieć dodatkowe procedury bezpieczeństwa aby bezmyślnie nie wykonywać rzeczy głupich, a później ich żałować. Sytuacji przydałoby się kurs kwalifikujący do sterowania maszynami w formie myśli albo wręcz pewien egzamin organizowany w formie anonimowej kontroli adeptów.
      Nie byłoby możliwe oszukiwanie i przekwalifikowanie ludzi odbyt niestabilnych i prymitywnych umysłach aby mieli ogromną władzę sterowania robotami wokół siebie. Nie chodzi o to aby robot był tylko inteligentny ale aby inteligentny był także użytkownik na każdym kroku nie generując głupich rzeczy zagrażających dobru jemu i wspólnoty.
      Stara metoda i nie jest najlepsza wobec dawania lekcji coś w rodzaju prawa karmy. Jeśli ktoś nie rozumie że robi coś głupio źle wystarczy to wzmocnić po to aby zobaczył tą głupotę i sam się poprawił. Do tego znakomicie mogą służyć symulacje wirtualnej rzeczywistości która będzie pokazywała rozwój danej złej cechy wskazując na jej negatywne konsekwencje. Wtedy ktoś sam się udoskonalić z własnej woli ponieważ stanie się mądrzejszy.
      Karanie ludzi niszczy zdrowoe, psychikę i rodzi bunt.
      Poza tym działa na krótką metę dopóki ktoś jest pod nadzorem i pod zagrożeniem systemu kar.

  • @PaweApil
    @PaweApil 5 หลายเดือนก่อน +85

    "Jeśli ograniczymy swoją wolność by uzyskać bezpieczeństwo - stracimy obie te rzeczy"

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +12

      @@PaweApil Następna bzdura. A w jakim kraju świata masz wolność? Co to jest wolność? Aby być wolnym musiałbyś zamieszkać w lesie daleko od jakiejkolwiek cywilizacji. Czy przymus płacenia podatków, przymus chodzenia do szkoły, szczepień, używania pasów bezpieczeństwa, paszportów, służby wojskowej, udział w wojnach na życzenie polityków…….to wolność?

    • @marituszbiay5092
      @marituszbiay5092 5 หลายเดือนก่อน +3

      @@edytan.932 masz racje ale z drugiej strony mamy jeszcze jakies furtki opcje by korzystac z jakis przywilejow lecz tak jak kolega wyzej napisal ze pod pretekstem bezpieczenstwa mozemy stracic i to

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +2

      @@marituszbiay5092 Jaką masz furtkę? Chyba tylko wyprowadzić się do Amazonii, poszukać terenów niezamieszkałych przez ludzi i tam się osiedlić.

    • @p.sawomir3936
      @p.sawomir3936 5 หลายเดือนก่อน +6

      Z pewnej książki "jeśli wybierasz bezpieczeństwo ponad wolność nie jesteś godny bezpieczeństwa i wolności "

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +4

      @@p.sawomir3936 Dalej tak wypisuj bzdury, bon moty, hasła, idiotyczne stwierdzenia. Do takich jak ty może one trafią.

  • @Na_Hiszpanskich_Szlakach
    @Na_Hiszpanskich_Szlakach 5 หลายเดือนก่อน +37

    Witaj Kasiu, dla nas gdzie nie mamy takiego systemu inwigilacyjnego jest to mega kontrowersyjne. Chinczycy z pewnoscia sie do tego juz przezwyczili i nie zauwazaja wszedobylskiego oka" Wielkiego Brata". Nie dla mnie taki swiat, moze i usprawnia to wiele rzeczy, ale inwigilacja kazdej minuty mojego zycia ..... Nie dla mnie .

    • @mr_qu3stion477
      @mr_qu3stion477 5 หลายเดือนก่อน +4

      Ludzie nie zdają sobie sprawy że w Europie chcą to samo wprowadzić !!! To wszystko jest procedowane w EU zaczną niedługo od cyfrowego portfela. A nie pamiętacie o paszportach szczep. Gdzie nie można było wejść nigdzie to będzie wprowadzone ponownie

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Bo co okraszonych innych w wolnym czasie lub prowadzisz jakąś straszną patologiczną demoralizować agencję lub jesteś żołnierzem który niszczy innym życie prowadząc wojnę informacyjną w internecie? Bo chyba tylko z takich powodów racjonalnie można obawiać się utraty anonimowości jeżeli robi się coś wrogiego społeczeństwu! Anonimowość jako bezkarność jest podstawą oszustw koniec z anonimowością to koniec wszelką patologią

  • @jowita7018
    @jowita7018 5 หลายเดือนก่อน +2

    Dziękujemy.

  • @EjZośka
    @EjZośka 5 หลายเดือนก่อน +25

    Ciekawy film przedstawiający rzeczywistość. Jak dla mnie smutną... Sytacja z hotelu, którą przedstawiłaś jako plus dla mnie osobiście jest minusem. To, że robot dostarcza jedzenie do pokoju hotelowego prowadzi do izolacji, z robotem nie porozmawiasz, robot się nie uśmiechnie... Po za tym to jest pozbawianie ludzi pracy. Systemy komputerowe również zawodzą, świetny przykład ostania awaria która uziemiła wiele samolotów, nie pracowały systemy bankowe itp.... Wszystko jest dla ludzi ale pod warunkiem, że człowiek się godzi na takie sytacje czy obserwowanie i jest świadomy tego. Pozdrawiam serdecznie 😊

    • @kamilam.4136
      @kamilam.4136 5 หลายเดือนก่อน +2

      Częściej zawodzą ludzie niż maszyny. Tam gdzie człowiek tam ryzyko błędu jest bardzo duże. To trzeba zobaczyć na wlasne oczy aby zrozumiem jak Chiny wyprzedziły cały świat pod względem technologicznym.

    • @EjZośka
      @EjZośka 5 หลายเดือนก่อน +2

      @@kamilam.4136 to nie podlega dyskusji, że Chiny są potęgą. Ja tylko wyrażam swoje zdanie, technologia, która eliminuje ludzi, śledzi, zbiera dane dla mnie osobiście jest przerażająca już.

    • @lastresort8700
      @lastresort8700 5 หลายเดือนก่อน

      Owszem ale dla mlodszego pok9lenia to akurat normalnosc. Mlodzi ludzie nie lubia interakcji z innymi.

    • @haaabero
      @haaabero 4 หลายเดือนก่อน

      plus robot zrobi zdjecia w pokoju i wysle dalej

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​​@@EjZośkaDlaczego przeraża ciebie technologia która pomaga ludziom w pracy odejmując im codzienny trud oraz pomagając eliminować wszelkie patologię wszelkie przestępstwa Dzięki śledzeniu wszystkich potencjalnych antyspołecznych zachowań?
      Czy nie kłopocie ciebie to że Ludzie piją krzywdzą się wzajemnie biją gwałcą swoje dzieci czy nie niepokoi ciebie fakt, że ludzie okradają ludzi i zabijają na wiele różnych sposobów ponieważ są anonimowi i bezkarni bo nie ma jeszcze systemu kontroli?

  • @magdap.2349
    @magdap.2349 5 หลายเดือนก่อน +6

    Dziękuję, Kasiu, za Twój reportaż. Doceniam, że opisujesz obiektywnie sytuację w Chinach. W mojej opinii, bez względu czy tego chcemy czy nie, tak będzie wyglądała przyszłość wielu miejsc świata. Kiedy w latach 80tych na plastyce tematem pracy miało być moje wyobrażenie świata w roku 2000, namalowałam roboty i ludzkie osiedla na księzycu, omyliłam się pewnie tylko odrobinę. Reszta to kwestia czasu.
    Pozdrawiam serdecznie, życząc wielu wspaniałych i bezpiecznych podróży.

  • @marcinmakowski5245
    @marcinmakowski5245 5 หลายเดือนก่อน +3

    Super dziennikarski, rzetelny material. Piekna puenta: jednostka czy społeczeństwo. Odpowiedź na to pytanie wymaga duzej dojrzałości i zaufania do rządu.

  • @edytan.932
    @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +5

    Super, super. Dziękuję za program. Serdecznie pozdrawiam.

  • @barbarabk2220
    @barbarabk2220 5 หลายเดือนก่อน +5

    Jak zwykle mega ciekawie! Dzięki Kasiu!

  • @andrzej21111
    @andrzej21111 5 หลายเดือนก่อน +3

    W ostatnich latach w Polsce także bardzo wzrosła liczba kamer na osiedlach i na terenie zakładów pracy. W nowych autobusach, pociągach także są kamery.

  • @JadwigaMianowska
    @JadwigaMianowska 5 หลายเดือนก่อน +4

    Temat morze , słabo pływam więc się nie zagłębię ale dziękuję za ciekawostki o których nie było mi wiadomo, pozdrawiam

  • @evita2671
    @evita2671 5 หลายเดือนก่อน +3

    Witam Cię Kasiu. To bardzo trudny temat. Ja osobiście mam mieszane uczucia. W dużym uproszczeniu - z jednej strony chciałoby się być bezpiecznym a z drugiej strony pełna inwigilacja. Pozdrawiam i bądź bezpieczna 😙

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Czy naprawdę nie zauważyłaś że to pełna inwigilacja daje tylko pełne bezpieczeństwo?

  • @Dominik-gq7dt
    @Dominik-gq7dt 5 หลายเดือนก่อน +21

    Bardzo kontrowersyjny temat. Co ja o tym sądzę ? Nie jestem fanem. Nawet najlepszy system można złamać/zhakować więc ta kwestia bezpieczeństwa jest taka dyskusyjna. Gdybym miał 100% pewność że te systemy "bezpieczeństwa" nie zostaną wykorzystane przeciwko mnie to pewnie sam byłbym zwolennikiem tego,ale niestety poprzednie lata dobitnie pokazały że można takie systemy wykorzystać przeciwko nam np.blokując konta bankowe gdy ktoś weźmie udział w proteście albo nie pozwalając nigdzie wejść bo dana osoba stanowi "zagrożenie". A wszystko pod pretekstem "bezpieczeństwa". Mamy jeszcze kwestię zastąpienia ludzi maszynami - co np.z kasjerkami w sklepie które zostałyby zastąpione przez jakiś system ? Co z aktorami którzy nawet po śmierci mogą zostać wygenerowani komputerowo ? Co się z nimi stanie ? Wiele osób przez te zmiany po prostu straci pracę. I pomyśleć że wszystko zaczęło się między innymi od Robocika jeżdżącego po pokojach hotelowych.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Po pierwsze blokowanie ludziom kont dlatego że protestowali jest dobre dla wszystkich stron ponieważ w innej sytuacji musiano by użyć siły fizycznej co by ich poturbowany albo po prostu musiano by obciążyć ich dodatkowymi kosztami postępowania komorniczego polegającego na blokadzie fizycznej mienia.
      Technologia nie utrudnia tylko ułatwia życie i to wszystkim stronom które z nich korzystają. W krajach w których nie ma technologii ludzie zaczynają się maczetami na wojnach domowych a mogliby co najwyżej armatami wodnymi lub gumowymi kulkami lub jakimś gazem pieprzowym usuwać niezadowolenie społeczne

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Po drugie praca nie jest celem ale kosztem społecznym tworzenia dóbr więc im szybciej zostanie zautomatyzowana tym lepiej.
      Pani z Biedronki dostanie social i będzie mogła żyć za darmo tak jak wszyscy inni bazując na dochodzie bezwarunkowym gdy automatyzacja zajdzie już tak daleko że pracować będą tylko nieliczni pasjonaci lub zgredy nie umiejące odnaleźć się w nowej rzeczywistości sztucznej inteligencji

    • @Dominik-gq7dt
      @Dominik-gq7dt 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@AErKart Ludzie nie protestują bo im się nudzi - raczej mają ku temu konkretne powody. A rządzący zamiast rozmawiać to wolą rzucać kłody pod nogi albo nasyłać uzbrojoną policję na ludzi którzy jedyne czego chcą to godnego i normalnego życia np.przedsiębiorcy którym kazano zamykać lokale bo jest "zagrożenie epidemiczne" a oni po prostu chcieli móc pracować żeby przeżyć

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      @Dominik-gq7dt gdzie kto jak i po co protestuje nie widziałem ani jednej protestujący osoby przeciw automatyzacji pracy lub w ogóle protestujących przed ostatnimi laty która nie byłaby podłożona przez obce służby specjalne do obalenia rządu pod tym lub jakimkolwiek byle jakim pretekstem. Pomarańczowa rewolucja na Ukrainie to nie jest wyjątkowy przypadek ale sposób na przejmowanie władzy w różnych państwach poprzez podburzanie ludzi do protestów

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      @@Dominik-gq7dt Dlaczego jakieś systemy miały być wykorzystywane przeciwko tobie Czyżbyś miał paranoje prześladowczą manię czy coś w tym rodzaju skoro uważasz że coś może być wykorzystane przeciw tobie to musisz się chyba leczyć bo to nie jest zdrowe zdroworozsądkowe racjonalne zachowanie

  • @brzoza.1brzoza325
    @brzoza.1brzoza325 5 หลายเดือนก่อน +5

    I przeraża i ciekawi, Myślę, że jak we wszystkim potrzebny umiar ale , czy znajdziemy granicę w którym momencie powiedzieć- stop!!Ciekawy film ,jak każdy.

  • @marcin171730
    @marcin171730 5 หลายเดือนก่อน +4

    Bardzo dobry odcinek. :)

  • @cutie_bee_88
    @cutie_bee_88 5 หลายเดือนก่อน +4

    Rewelacyjny film😊

  • @Krzysztof_Kwiatkowski
    @Krzysztof_Kwiatkowski 5 หลายเดือนก่อน +6

    Niestety nasze dane wykorzystują nie tylko dla naszego dobra. Od kiedy dowiedziałem, do czego to wykorzystują, to wyłączam lokalizację w telefonie, jeśli jej akurat nie potrzebuję. Jak najczęściej zostawiam telefon z dala ode mnie a jak z nim idę to trzymam go w jak najdalszej od ciała kieszeni w plecaku. Unikam noszenia komórki w kieszeniach ubrań. 👍Niechaj Ci się darzy Kasiu ❤

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน +1

      Myślę że jeżeli uważasz że rząd wykorzystuje twoje dane przeciw tobie to musisz zmienić kraj ponieważ inwigilacja będzie się powiększać wraz z rozwojem technologii sztucznej inteligencji

    • @Krzysztof_Kwiatkowski
      @Krzysztof_Kwiatkowski 2 หลายเดือนก่อน +2

      @@AErKart Niestety to się rozszerza na cały świat. Niebawem nie będzie gdzie uciekać.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@Krzysztof_Kwiatkowski jednak po co uciekać skoro można z tym żyć czując się bezpiecznie dzięki opiece wielkiego brata?

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      @@Krzysztof_Kwiatkowski jednak po co uciekać z cywilizacji skoro można żyć w cywilizacji inwigilowany czując się jeszcze bardziej bezpiecznie dzięki temu że będą wszędzie kamery i wszędzie inwigilacja

  • @romannapieralski9226
    @romannapieralski9226 5 หลายเดือนก่อน +7

    Pani Kasiu. Dziękuję za rzetelne informacje bez tej podłej propagandy. Co zaś tyczy się kamer monitorujacych przestrzeń publiczną, to w moim mieście Grudziadzu jest ich bardzo dużo, ale cóż z tego skoro nikt nad tym systemem nie panuje, a pomieszczenie w którym znajduje się dziesiatki monitorów z obrazami z tych kamer, są przegladane z przez jednego lub dwóch funkcjonariuszy.

  • @andrzej6223
    @andrzej6223 5 หลายเดือนก่อน +3

    Okropne tam życie, więcej nie ma co pisać 😢

  • @kanioss
    @kanioss 5 หลายเดือนก่อน +7

    To byłoby piękne gdyby dany rząd czy władca zawsze chciał jak najlepiej dla swojego ludu. Jak wiemy z historii różnie z tym bywa. Problem tylko taki, że gdy raz zostanie wprowadzony taki system ciężko walczyć z złym rządem lub tyranem który chce zrobić krzywdę ludziom. Wszystko działa pięknie dopóki rząd nie chce wykorzystać systemu który miał pomagać przeciw ludziom.

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน +1

      Bardzo trafna uwaga.

    • @jowita7018
      @jowita7018 5 หลายเดือนก่อน

      W pełni się zgadzam

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Twierdzenie jakoby rząd bogatego i prosperującego państwa chciał wykorzystać władzę przeciw własnemu społeczeństwu to idiotyzm.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@WałkowanieŚwiatanaprawdę co w tym trafnego że nie da się wywołać w Chinach ewolucji i zniszczyć tego kraju tak jak Ukrainy ponieważ tam władza jest zbyt silna nie da sobie zainstalować obcych destrukcyjnych agencji społecznego wpływu działających pod pretekstem wolności słowa

  • @DexterXTR
    @DexterXTR 5 หลายเดือนก่อน +3

    Super film. Bardzo dobra puenta. Wszystko to kwestia znalezienia balansu.

  • @monikatokarska3504
    @monikatokarska3504 5 หลายเดือนก่อน +15

    Szkoda,że ta technologia nie nauczyła chiņskich studentów sprzątania po sobie w kuchni w akademiku w Londynie; brud w każdym miejscu w kuchni i 0 przestrzegania przepisôw z korzystania z kuchni. Pewnie są przyzwyczajeni,że robot za nich wszystko zrobi i olewają nawet spotkania integracyjne i instrukcje po angielsku

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน +1

      Sprzątania jest służba i roboty to już nie te czasy kiedy ludzie musieli wszystko sami robić

  • @marcindamrat9032
    @marcindamrat9032 5 หลายเดือนก่อน +1

    Dziękuję bardzo za kolejną relację! Jesteś niesamowita! Pozdrawiam i życzę zdrowia!❤😊

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję bardzo i również pozdrawiam 🙂

  • @barbarawawrzykowska1813
    @barbarawawrzykowska1813 5 หลายเดือนก่อน +1

    Dziękuję za materiał, fajny i na czasie

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน

      Cała przyjemność po mojej stronie 🙂

  • @adamkosal3949
    @adamkosal3949 4 หลายเดือนก่อน

    Świetny reportaż i bardzo analityczny. Świetny kanał

  • @jacekd.874
    @jacekd.874 5 หลายเดือนก่อน +3

    Straszne to jest po prostu panowanie państwa nad jednostką. A technologia doprowadzi do tego że ludzie przestaną ze sobą rozmawiać i wrócimy do piktogramów. A poza tym dziękuję serdecznie

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Sprawia że ludzie mają więcej czasu dla siebie ponieważ nie muszą wykonywać monotonnej pracy którą wykonuje dla za nich technologia.
      Poza tym jak lubią rozmawiać to mogą rozmawiać ze sztuczną inteligencją lub poprzez jej pośrednictwo także ona wyeliminuje kłótnie i spory

    • @jacekd.874
      @jacekd.874 2 หลายเดือนก่อน

      @@AErKart nie to bzdura młodzi nie potrafią bez technologii istnieć to jest dramat

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      @@jacekd.874 czemu uważasz, że to źle że młodzi nie potrafią żyć bez technologi?

  • @marekj8064
    @marekj8064 5 หลายเดือนก่อน +3

    Wow! TAK TAK TAK !
    Jeżeli nie masz nic do ukrycia i jesteś gotów ponieść konsekwencje swoich czynow to takie systemy naprawdę stworzą bezpieczne środowisko.
    Inna sprawa, że to ciągle technologia cyfrowa i MUSI być bardzo dobrze zabezpieczona przed cyber atakami które mogą być szkodliwe dla jednostki i na pewno są dla społeczeństwa.
    Dziękuję za wspaniały materiał filmowy z bezstronna opinią- tak właśnie powinno robić się dokumenty 👏👍

    • @pinutka
      @pinutka 5 หลายเดือนก่อน +2

      Osoby nie mające nic do ukrycia w świecie rzeczywistym nie istnieją. Pozdrawiam

    • @marekj8064
      @marekj8064 5 หลายเดือนก่อน

      @@pinutka hahaha, mocna teza, ale nie wypowiadał bym się za innych.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@pinutkaKażdy ocenia świat poprzez pryzmat własnego środowiska jeżeli jest się w środowisku patologicznym to wydaje się że wszyscy tak mają - wiele do ukrycia. Jednak to ludzie tworzą dla ludzi takie systemy wiedząc że sami też i własne rodziny będą inwigilowany ponieważ sami nie ma czują że mają coś do ukrycia ponieważ są wywodzą się z kręgów społecznych gdzie uczciwość i tolerancja są normą.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Technologia cyfrowa może być w ogóle niezabezpieczona przed żadnymi z atakami ponieważ można wyeliminować potencjalne źródło ataku. W końcu Po to jest ten system kontroli eliminujący anonimowość aby móc śledzić wszystkie patologiczne zachowania eliminacjach je u źródła. Wprawdzie prawdopodobnie zanim system osiągnie pokrycie wszystkich obywateli korzystających z internetu Minie trochę czasu i do tego można przewidzieć pewne ataki terrorystyczne ale ewentualna wojna i chaos będą kosztem budowy nowego stabilnego i bezproblemowego społeczeństwa które wyeliminuje wszystkie patologiczne zachowania poprzez totalną kontrolę każdego i wtedy nie będzie już możliwe w ogóle przeprowadzenie jakiegokolwiek ataku ponieważ każde małe zawirowanie będzie od razu namierzone. Kary będą domyślnie bardzo surowe, ale nie będą polegały na eliminacji fizycznej ponieważ to jest zbyt proste i przy dużym zaawansowaniu technologii niepotrzebne. Można będzie oddać tego przestępcę analizą i przetworzeniu jego mózgu aby dotrzeć do źródła patologii mogąc je wyeliminować u innych potencjalnie tym zagrożonych. Po czym przeprogramować jego umysł przywracając do społeczeństwa poprzez różne przejściowe ośrodki kwarantanny klikają będzie przymusowe leczenie pranie mózgu i utrata przestępczej osobowości albo wysłanie na inną planetę z samymi przestępcami aby gryzli się wzajemnie się wzajemnie dopóki nie zmądrzejemy dochodząc do wniosku że krzywdzenie innych nie jest dobre bo wraca do siebie po pewnym czasie

    • @marekj8064
      @marekj8064 2 หลายเดือนก่อน

      @@AErKart tutaj już popłynąłeś w ostre S-F 🙂, większość pomysłów widziałem w filmach, osobiscie mysle jednak ze to utopia i ludzkość nie dojdzie do takiego poziomu bo wcześniej ulegnie samozagładzie

  • @DL7Media
    @DL7Media 5 หลายเดือนก่อน +3

    11:40 To akurat nie jest nic szczególnego. Wystarczy, że masz włączoną lokalizację i działające Usługi Google w tle (działają domyślnie cały czas) i wszystkie te dane są odnotowywane. Wyłączenie tej funkcji da jedynie tyle, że Ty nie zobaczysz tych danych, bo jestem niemal pewny, że Google i tak zapisuje sobie wszystkie te dane, tylko po prostu wtedy Ci ich nie pokazuje.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Mądre dziękuję za trafne spostrzeżenie

  • @betagama
    @betagama 5 หลายเดือนก่อน +7

    Jeżeli władza jest uczciwa wobec swoich obywateli i robi to wszystko dla ich dobra to wtedy ten system w Chinach jest OK.W Polsce ,w UE ,USA Wielka Brytania gdzie rządzą globaliści to jestem za gotówką Nie mamy Pilskiego Rządu i nie mam do nich zaufania.W Chinach obcym jest ciężko opanować ich ważne instytucje państwowe 🤔☘️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️

    • @marilynmarilyn4127
      @marilynmarilyn4127 5 หลายเดือนก่อน +1

      Tak tak wielki głód, masakra na placu i najdłuższe i najcięższe obostrzenia c19 to te najlepsze osiągnięcia KPCh w zdobywaniu zaufania obywateli. Jaka krzywda wydarzyła ci się w Polsce czy Europie, że masz tak zaburzoną percepcję?

    • @Jacekkk-qb1zd
      @Jacekkk-qb1zd 5 หลายเดือนก่อน

      Chyba głupszego komentarza dawno nie czytałem. Komunistyczne Chiny dbają o własnych obywateli... no chyba że nie lubisz komunizmu i jesteś Chrześcijaninem to czekają cię represje i prześladowania

    • @marilynmarilyn4127
      @marilynmarilyn4127 5 หลายเดือนก่อน

      @@Jacekkk-qb1zd Tego to się nie spodziewałem XD

    • @Jacekkk-qb1zd
      @Jacekkk-qb1zd 5 หลายเดือนก่อน

      @@marilynmarilyn4127 Nie wiem, może to jakiś Chiński bot AI, bo aż ciężko mi uwierzyć że mogę takich ludzi mijać na chodniku

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@marilynmarilyn4127widać że komuś wyprano dobrze umysł zachodnią antychińską propagandą.

  • @Aga-sy1by
    @Aga-sy1by 5 หลายเดือนก่อน +1

    Nowoczesność, postęp. Świetnie, ciekawie ale i przerażające to wszystko. Fim niezwykle ciekawy.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      co konkretnie jest przerażające i dlaczego?

  • @arkadiuszmatejaszek7503
    @arkadiuszmatejaszek7503 5 หลายเดือนก่อน +26

    Kwestia czasu , jak Chiny staną się hegemonem świata ....

    • @tomasz7693
      @tomasz7693 5 หลายเดือนก่อน +1

      Chyba, że USA rozpęta w...ę.

    • @ptysio5509
      @ptysio5509 5 หลายเดือนก่อน +2

      Szybciej niz nam sie wydaje

    • @marteenez
      @marteenez 5 หลายเดือนก่อน +1

      Na szczęście hegemonem nie będą, bo to kolos na glinianych nogach. Totalitaryzm jest nieefektywny, jak pokazuje historia.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​​@@marteeneztotalitaryzm to najbardziej stabilny system w przeciwieństwie do demokracji, którą można bardzo łatwo wywrócić poprzez wpuszczenie obcych destrukcyjnych agencji niszczących dany kraj pod pretekstem wolności słowa w imię demokracji zajmujących miejsca w rządzie tak jak było to nieraz w Polsce która działała jak zombie sama niszcząc siebie wielokrotnie napędzana obcymi agencjami

    • @LuckyLuciano101-u3j
      @LuckyLuciano101-u3j 2 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@marteenezAle towarzysze chińscy się zabezpieczają,żeby im władzy nikt nie odebrał ,po to to wszystko.Duzy kraj ,dużo ludzi, musi być duża kontrola .Bunt zostaje szybko wyłapany,i władza jest na wieki.👎👎👎

  • @krzysztofb7542
    @krzysztofb7542 5 หลายเดือนก่อน +3

    POPIERAM TAKIE ROZWIAZANIA ,GDYŻ ZWIEKSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO . A CO DO DANYCH ZBIERANYCH PRZEZ GOOGLE MAP BARDZO MI SIĘ PRZYDAŁY W POTWIERDZENIU W ZUS IŻ BYŁEM W DANYM MIESCU I CAŁĄ DROGĘ Z PRACY DO DOMU .WRACAJĄC Z PRACY ULEGŁEM WYPADKOWI KOMUNKACYJNEMU A GOOGLE MAP MI POMOGŁO UDOKUMENTOWAĆ CAŁĄ TĄ TRASĘ .

  • @izabelabartoszek-sienkiewi7217
    @izabelabartoszek-sienkiewi7217 5 หลายเดือนก่อน +1

    Super film

  • @AlutkaKowalska-v5j
    @AlutkaKowalska-v5j 5 หลายเดือนก่อน +5

    Kasiu ciekawy odcinek. Nie wiem co sądzić. Z jednej strony ułatwienia, większe bezpieczeństwo ale z drugiej strony czułabym się obserwowana, analizowana na każdym kroku. Pewnie za ileś tam lat tak będzie wyglądało życie wszędzie. Nie umiem nawet powiedzieć co o tym sądzę, są plusy i są minusy. Pozdrawiam.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Wymień jakie widzisz minusy bo sama obawa przed obserwowaniem przez sztuczną inteligencję wydaje się być nieracjonalna. Jeśli ktoś ma takie obawy że jest obserwowany to prawdopodobnie Wynika to z lęków fobii społecznej i różnych innych zaburzeń które trzeba wyleczyć ponieważ są szkodliwe społecznie. Powodując izolację od świata ludzi którzy przecież obserwują się wzajemnie

    • @AlutkaKowalska-v5j
      @AlutkaKowalska-v5j 2 หลายเดือนก่อน

      @@AErKart A po co mam wymieniać, napisałam wyraźnie, że nie wiem co o tym sądzić. Nawet jak mam jakieś swoje wizje to zostawiam je dla siebie.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      @@AlutkaKowalska-v5j Czemu nie chcesz rozjaśnić sobie tego Niepokoju w dyskusji wolą zostawiać swoje obawy dla siebie?
      Czy na pewno lubisz dręczyć się stanem niepewności z powodu niewiedzy i wolisz nie dzielić się spostrzeżeniami z innymi ludźmi umożliwiając rozwój swojej i innej wiedzy na dany temat

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      @@AlutkaKowalska-v5j Czyż nie lepiej porozmawiać na dany temat szczerze by wymienić się wiedzą wzajemnie zamiast pozostawać w niepewności mając dylemat z powodu wątpliwości?
      Czy ludzie nie komunikują się po to aby wymieniać się ze sobą wiedzą Pomagając sobie wzajemnie wyjaśnić wątpliwości?
      Nie rozumiem Z jakiego powodu miałabyś zachowywać swoje dylematy dla siebie w tym zakresie skoro już napisałaś o tym w komentarzu?

    • @AlutkaKowalska-v5j
      @AlutkaKowalska-v5j 2 หลายเดือนก่อน

      @@AErKart Bardzo dobrze piszesz, oczywiście dzielenie się wiedzą jednocześnie uczy nas wielu rzeczy, rozjaśnia horyzonty, czy też pozwala spojrzeć na dany temat oczami drugiej osoby, jak najbardziej jestem na tak. Skoro jednak nie określiłam swojego stanowiska to znaczy, że nie mam go do końca wyrobionego. I tak jak napisałam w swoim pierwszy komentarzu więc po co powtarzać, czy też rozpisywać się. Z jednej strony bezpieczeństwo z drugiej czy człowiek chciałby żeby każdy jego krok, każde postępowanie było śledzone, zapisywane, chyba każdy człowiek chce wolności zarówno słowa jak i czynów, ja osobiście nie lubię jak mnie coś/ktoś ogranicza. Z mojej strony to tyle. Dziękuję za rozmowę, pozdrawiam.

  • @andzrzejkunc3547
    @andzrzejkunc3547 5 หลายเดือนก่อน +26

    Prądu braknie Pani Katarzyno.I koniec świata nic nie działa. CHINACH jest 1,409 miliardów ludzności.A naszym pięknym kraju 37, 36 milionów ludności.Ja wierzę w człowieka.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Prądu nie zabraknie ponieważ prąd jest wszędzie i można pozyskiwać go na 1000 sposobów między innymi z wiatru słońca i wody

  • @paciorkiewicz
    @paciorkiewicz 5 หลายเดือนก่อน +4

    Słowo "permanentna inwigilacja" nie wzięła się ot tak. Sami świadomie, bądź nie podajemy swoje dane. Nie jest to tylko domeną Chin, ale w większości tam, gdzie sieć jest dostępna.

  • @mariuszk.7941
    @mariuszk.7941 5 หลายเดือนก่อน +4

    Nie martwcie się na zapas, jeden potężny rozbłysk na słońcu i przyjdzie dzień że wszyscy cofną się o 200lat z tymi mega super hiper technologiami :)

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Jakbyś nie wiedział to rozbłysk słoneczny nie jest problemem gdy zastosuje się proste ekranowanie, tj metalowe obudowy z siatki o odpowiedniej gradacji lub grubszy metal lub usytuowanie instalacji pod ziemią. Co jest standardem w nowoczesnych serwerowniach superkomputerów. Dalej informacja po świecie rozchodzi się światłowodami i łącznością bezprzewodową która niedługo będzie standardem wszędzie dlatego żaden rozbłysk słoneczny na zewnątrz nie zagrozi rozproszone mu systemowi komputerowemu którego Wystarczy że centralę będą dobrze chronione a reszta urządzeń w zależności od woli użytkowników głupców wszystko się spali bo nie zabezpieczą tego lub kupią sobie najgorszej jakości rzeczy. Wtedy internet stanie się na nowo piękny bo elitarny wolny od chamstwa i głupoty

  • @annast1949
    @annast1949 5 หลายเดือนก่อน +1

    Kasiu poruszyłaś w tym filmie bardzo interesujący i zarazem kontrowersyjny temat na przykładzie Chin. Opinie w tej dziedzinie na pewno będą różne , bo temat jest bardzo "ciężki" dotykający sfery społeczno-politycznej. Ale potrafiłaś ukazać zarówno zalety jak i wady tego systemu. Pozdrawiam.

  • @stanisawmoskal9329
    @stanisawmoskal9329 5 หลายเดือนก่อน +2

    Ja żyje zgodnie z prawem i nie obawiam się inwigilacji. Oszuści niech się obawiają. Świetny film. Pozdrawiam !

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน +1

      Słuszne spostrzeżenie. Każdy normalny człowiek odnajdzie się w takim super kontroli systemie lub stworzyć sobie własne państwo sobie podobnymi i własnymi prawami. Jednak przestępcy nie potrafią się zjednoczyć i stworzyć sobie jakiegoś własnego państwa z własnymi prawami ponieważ bazują na okradaniu innych.
      Dlatego mogą funkcjonować tylko w systemie który nie posiada na tyle rozwiniętej kontroli aby bronić przed nimi zwykłych obywateli.
      W tym kontekście to świat przestępczy staje się jedyną przegraną grupą społeczną która zniknie w wyniku przemian systemu światowego na super kontrolę sztucznej inteligencji.
      Ponieważ religijne sekty które też odrzucam te technologie wyznają ubóstwo i nie będzie z czego ich okradać. Więc z jednej strony przestępcy stracą możliwość gazowania w bogatym społeczeństwie opartym na sztucznej inteligencji i super kontroli z drugiej strony będą mieć sekty i nomadów którzy nie będą atrakcyjnym kąskiem, nie mając nic do zaoferowania.
      Czyli według mnie jedyną niezadowolona grupą społeczną która nie odnajdzie się są ci którzy najwięcej szkodzą innym nie mając żadnej przyszłości w nowym systemie który wyeliminuje przestępczość ani poza systemem gdzie ludzie będą na tyle biedni że nie da się im nic ukraść ponieważ wyrzekam się dóbr i będą żyć jak Bóg przykazał czekając na mannę z nieba lub koniec świata

  • @PiotrBorzym-m5u
    @PiotrBorzym-m5u 5 หลายเดือนก่อน +4

    szacunek i uznanie za prowadzenie kanału podróżniczego który pokazuje i opisuje atrakcje/miejsca nie tylko ze skrajnej strony/sytuacji tylko również z obiektywnego "oka"

  • @jaceksiebor7410
    @jaceksiebor7410 5 หลายเดือนก่อน +23

    Należy pamiętać że Chiny są państwem autorytawnym. Pamiętajmy też że są więźniowie polityczni i obozy niewolniczej pracy. Oczywiście takie systemy mogą być przydatne zwykłemu Chińczykowi ale ich głównym celem jest kontrola i eliminacja "wrogów " politycznych. Chyba nie poruszyłaś tego w żadnym odcinku ale w Chinach całą ziemia jest własnością państwa. Dodajmy do tego permanentną inwigilację i jasno widać jakie są cele. Kolejne pytanie czy ktoś kto żyje w Chinach może beż ryzyka o konsekwencje powiedzieć prawdę np o SCS? Nie sądzę. Próbujemy mierzyć Chiny naszymi standardami a one zwyczajnie tam nie istnieją. Bardzo fajna seria ale chyba ten temat warto było pominąć bo nie wyszło to szczerze.

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +1

      W Polsce też są więźniowie polityczni. A resztę co piszesz to bzdury.

    • @jaceksiebor7410
      @jaceksiebor7410 5 หลายเดือนก่อน

      @@edytan.932 Chyba tylko w propagandzie pisowskiej... Co do samych Chin radzę poczytać więcej rzetelnych opinii analityków, nawet polskich z OSW. Nie znasz się nie pisz...

    • @marteenez
      @marteenez 5 หลายเดือนก่อน

      ​@@edytan.932Nie symetryzujmy. Wiem, co w Polsce się wyrabiało przez ostatnie 8 lat i wcześniej też. Jednak nie da się tego porównać do chińskiego terroru.

    • @uciuuu
      @uciuuu 5 หลายเดือนก่อน

      ​@@edytan.932debil

    • @haaabero
      @haaabero 4 หลายเดือนก่อน

      @@edytan.932 napisz proszę jacy to są więźniowie polityczni

  • @Mariola802
    @Mariola802 5 หลายเดือนก่อน +1

    Jesli jest identyfikacja dzieki twarzy to wystarczy sie nue zaszczepic lub nie splacic jednej raty i jest sie obywarelem na peee i tracia sie mozliwosc bytu w takiej rzeczywistosci. Jestem za człowiekiem

  • @irenamiller1454
    @irenamiller1454 5 หลายเดือนก่อน +3

    Jak zawsze bardzo dobry odcinek pozdrawiam serdecznie ❤

  • @arturvidigal4309
    @arturvidigal4309 5 หลายเดือนก่อน +2

    Szkoda, że taki robot jeszcze nie głaszcze po plecach

  • @andzrzejkunc3547
    @andzrzejkunc3547 5 หลายเดือนก่อน +1

    Zdrówka życzę.

  • @mikolajkaraczyn6382
    @mikolajkaraczyn6382 หลายเดือนก่อน

    Ja też mam mieszane uczucia co do AI. Kwestia bezpieczeństwa jest dyskusyjna, bo wystarczy atak hakerski, żeby dane wyciekły. Przewidywanie dokąd idzie dany obywatel i czy zbiera się protest w danym miejscu? Pominąwszy kwestię prywatności, do której obywatele Zachodu są przywiązani, to samo w sobie jest to bardzo niebezpieczne narzędzie w rękach władzy, która w prosty sposób może zdusić w zarodku każdą próbę protestu. Zabrakło mi spojrzenia bardziej krytycznego wobec tego systemu, przez co materiał jawi się dla mnie jako jednostronny, podkreślający jego zalety, a pomijający daleko idące negatywne możliwe konsekwencje dla całych społeczeństw. Mimo to ciekawie się oglądało! :)

  • @georger400
    @georger400 5 หลายเดือนก่อน +6

    To jest sztuczna glupota a nie sztuczna inteligecja. Czlowiek upadl na samo dno swej glupoty kiedy chce szpiegowac drugiego czlowieka i przywlaszczyl sobie do tego prawo sila broni. Ograniczenie wolnosci przez kogokolwiek zabrania konstytucja kazdego kraju. To my ludzie jestesmy wedlug konstytucji rzadem swego kraju a nie burokractwo ktore wybieramy do spelnienia woli narodu i zadoscuczynienia, po to ich wybieramy. Wojsko, policja, sad ma bronic narod do tego sa powolani i za to sa przez nas oplacani podatkami a nie "pseldo wladza"
    Podrozujac czesto po swiecie spotykamy sie czesto na przejsciach graniczne z systemem rozpoznawalnosci twarzy, ktore nie dzialaja lub raz dzialaja raz nie. Po co to wszystko jezeli mamy paszporty, wizy, odciski palcow ,jak nie do kontroli ludzi i ograniczenia ludzkiej wolnosci bezprawnie.
    Ja wolalbym zeby robot uprawial za mnie ziemie zebym mial co jesc, przyrzadzal mi potrawy, gotowal jedzenie, budowal domy drogi i chodzil za mnie do pracy, bo do tej chwily mamy tylko roboty sluzace do wydawania naszych pieniedzy i pozbawiajace nas ludzi pracy. Bo jak i gdzie zarobisz pieniadze zeby z glupia technologiczna usluge zaplacic robotowi ?
    Zeby czlowiek byl w zyciu szczesliwy potrzebuje drugiego czlowieka nie robota, potrzebuje wolnosc, zajecia, prace.
    To co pokazalas na swym filmie to calkowita glupota podlych ludzi, ktorzy juz nie sa ludzmi i krzywdza innych.
    Gdzie tu czlowieczenstwo, gdzie ludzkosc, gdzie ufnosc i dobroc drugiego czlowieka zginela, chyba w szkolach i na uczelniach. Zli ludzie na swiecie zastraszaja nas abysmy widzieli wroga w drugim czlowiek ludzie co prowadza wojny i na tym zarabiaja produkujac bron do niszczenia czlowieka i ziemi.
    Takie kamery szpiegowskie sa juz wszedzie, w kazdym kraju i miejscu
    Na swiecie sa jeszcze miejsca gdzie ludzie zyja normalnie i bez tych glupot i tam jest bezpiecznie i jest jeszcze jakas wolnosc.

  • @Ala-nd8fz
    @Ala-nd8fz 5 หลายเดือนก่อน +4

    Wyglada jak perfekt zycie ale ja nadal mam duze watpliwosci.
    Jak daleko to zajdzie? Gdzie jest granica?

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +1

      Któryś z papieży setki lat temu powiedział że już wszystko na świecie wynaleziono i nie potrzeba nic dalej robić ani się uczyć.

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน +2

      Myślę, że w każdym stuleciu, każdy z ludzi zadawał sobie to pytanie. Odpowiedź jest prawdopodobnie taka, że nie ma granicy. Na tym polega piękno i przekleństwo nas ludzi.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@edytan.932kościół do zaścianek ciemnogrodu i zniechęca do rozwoju ponieważ rozwój Technologiczny tak jak rozwój wiedzy eliminuje potrzebę istnienia kościoła, który żeruje na ludzkiej głupoty i niedoli. Ogólnie sugerując ludziom że życie to jakaś kara i oferując zbawienie od zła czyli cierpienia na ziemi poprzez wierność swojej ideologii która podobno ma moc zbawiania od zła po śmierci. Tymczasem działa dosłownie jak mafia poprzez zastraszanie złem różnymi demonami zagrożeniami duchowymi po czym zbiera haracz za ochronę wprawdzie co łaska ale ma też cennik za różne rytuały, sakramenty, które mają chronić przed tym niby złem.
      Wraz z rozwojem technologii która ułatwia życie także komunikacja dając mądrość bogactwo kościół jako Zaścianek ze średniowiecza głoszący cierpienie przestaję przystawać do rzeczywistości w ogóle dlatego upada w bogatej EU, przechodząc do biednej Afryki dopóki nie postawią jej także na nogach cywilizacyjnie.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Granica rozwoju technologicznego nie istnieje nie jest potrzebna ponieważ technologia wyzwala ludzi od zła jako ograniczeń i cierpienia wynikającego z życia na warstwie przyrody do której czynne są dostosowani w przeciwieństwie do zwierząt

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@edytan.932​ kościół do zaścianek ciemnogrodu i zniechęca do rozwoju ponieważ rozwój Technologiczny tak jak rozwój wiedzy eliminuje potrzebę istnienia kościoła, który żeruje na ludzkiej głupoty i niedoli. Ogólnie sugerując ludziom że życie to jakaś kara i oferując zbawienie od zła czyli cierpienia na ziemi poprzez wierność swojej ideologii która podobno ma moc zbawiania od zła po śmierci. Tymczasem działa dosłownie jak mafia poprzez zastraszanie złem różnymi demonami zagrożeniami duchowymi po czym zbiera haracz za ochronę wprawdzie co łaska ale ma też cennik za różne rytuały, sakramenty, które mają chronić przed tym niby złem.
      Wraz z rozwojem technologii która ułatwia życie także komunikacja dając mądrość bogactwo kościół jako Zaścianek ze średniowiecza głoszący cierpienie przestaję przystawać do rzeczywistości w ogóle dlatego upada w bogatej EU, przechodząc do biednej Afryki dopóki nie postawią jej także na nogach cywilizacyjnie.

  • @kriskris2217
    @kriskris2217 5 หลายเดือนก่อน +1

    Czy Pani właczy funkcę lokalizacji czy nie , to google i tak zbiera wszystkie dane , więc jakie to ma znaczenie.

  • @MH-vx1fo
    @MH-vx1fo 5 หลายเดือนก่อน +3

    To tresowanie ludzi niewiele daje gdy ogląda się np. przejazd karetki na sygnale przez chińskie miasto.
    Nie ustępuje jej nikt bo zapewne Chińczycy mają los innego człowieka bardzo głęboko.
    To jest w kulturze,wychowaniu , w człowieczeństwie i tresura nic nie da .

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +1

      To bzdura i nieprawda.

    • @MH-vx1fo
      @MH-vx1fo 5 หลายเดือนก่อน

      @@edytan.932 Co nie jest prawdą?

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@MH-vx1fo W krajach zachodnich uczą na podstawie praktyki z Chin jak samochody mają się zachowywać gdy jedzie karetka na sygnale. Pokazują jak to się robi w Chinach. Nigdzie na świecie niema tak dobrze opracowanych linii życia dla karetki jak w. Chinach. Wypisujesz bzdury .
      In a widely shared demonstration video, an ambulance sounded its alarm while driving in the middle of a jammed three-lane road. In order to allow the ambulance to get to hospital as soon as possible, the two vehicles in front of the ambulance turned 45 degrees simultaneously in opposite directions so that the ambulance could keep moving forward.

    • @MH-vx1fo
      @MH-vx1fo 5 หลายเดือนก่อน

      @@edytan.932
      Ciekawe się do tego mają filmy z jutuba porównujące reakcje kierowców na ambulans na sygnale w różnych miejscach świata.
      Jeśli znasz kilka słów po angielsku wpisz w wyszukiwarkę!
      Polecam.

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@MH-vx1foFilmy z YT zawsze są produkowane na czyjeś zamówienie. Zamawiający otrzymuje taki film jaki zamawia i za jaki płaci. Usa zamawia miliony filmów ośmieszających i dyskredytujących Chiny. Usa prowadzi wojnę z Chinami, na razie wojnę informacyjną. Zaczęłam osobiście oglądać Chiny ponad 15 lat temu, potrafię odróżnić filmy bzdury od tych pokazujących prawdę.

  • @dorandrzej
    @dorandrzej 5 หลายเดือนก่อน +1

    Fajny odcinek...

  • @macosm7818
    @macosm7818 5 หลายเดือนก่อน +3

    A u nas to myślicie, że inaczej będzie? Ja uważam, że jeszcze gorzej.

  • @johnmcclane8616
    @johnmcclane8616 5 หลายเดือนก่อน +4

    Nie no dla mnie super materiał, ale to jest inwigilacja w 100% człowieka

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน

      Tak jakbyś w Polsce nie miał inwigilacji.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Inwigilacja człowieka tylko przestępców którzy są nie rozwinięci społecznie. Przez co szkodzą ludziom nie umiejąc dawać nic od siebie dobrego co inni mogli by docenić, wynagradzając to.
      Dlatego przestępcy którzy wybrali drogę uszkodzenia innym potrzebują do tego anonimowości bojąc się niesamowicie społecznej kontroli. Wilki które usiłują buntować owce nazywając system złym mimo że to ten system chroni ich przed wilkami.
      Jeśli jakieś owce dadzą się zwieść odłączając się od systemu kontroli staną się łatwymi ofiarami wilków tu w owczej skórze. Tak naturalne prawa selekcji wyeliminują postępowego społeczeństwa wszelkie jednostki patologiczne z jednej strony nie potrafiące dawać dobro od siebie z drugiej strony, naiwne, głupie czarne owce nie rozumieją tego Po co jest system jako zorganizowanego społeczeństwa.

  • @mak701
    @mak701 5 หลายเดือนก่อน +2

    Co do danych o poprawie bezpieczeństwa - warto kwestionować punkt odniesienia - rok 2021. Należy pamiętać, że to czas Covidu i siłą rzeczy był to rok mocno ograniczonej aktywności ludzi

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน

      Bardzo słuszna uwaga. Niefortunnie został wybrany punkt końcowy. Doprecyzuje: trend jest spadkowy od wielu lat. Tutaj link do statystyk przed-covidowych (do roku 2017).

  • @marata2771
    @marata2771 2 หลายเดือนก่อน +2

    Całkowita kontrola,jesli ktos mysli inaczej jest w błędzie

  • @pawegilun1190
    @pawegilun1190 5 หลายเดือนก่อน +2

    👍👍♥️Pozdrawiam😎

  • @MH-vx1fo
    @MH-vx1fo 5 หลายเดือนก่อน +1

    Odkrycie mapy google i historii lokalizacji spóźnione chyba o jakieś 10 lat.
    Te dane zbierane przez google są kiepskiej jakości i niemniej śmieszy mnie interpretacja moich wizyt w google bo jest zazwyczaj błędna .
    Z uwagi na fakt że łatwo wskazują lokalizacje tych którzy im płacą to często wskazuję palcem w pośpiechu najbliższą celowi podróży knajpę , sklep sieciowy czy inne cokolwiek i google uważa że tam byłem.
    Myli cele wizyt bo wystarczy że mijam pobliski sklep czy lokal zatrzymując się w pobliżu na chwilę i dostaję zapytania o opinię na temat usług.

  • @AnnaK-yj4mx
    @AnnaK-yj4mx 5 หลายเดือนก่อน +1

    ciekawe jakie tam mają PEM od tej wszechobecnej elektroniki?
    i jakość jedzenia...
    niebawem 65+ będzie przywilejem zasłużonych...

  • @magdalenewysocka
    @magdalenewysocka 5 หลายเดือนก่อน +1

    Niesamowite

  • @bartekbielinski5324
    @bartekbielinski5324 5 หลายเดือนก่อน +1

    Zwrócił ktoś uwagę, jak w 4:53 facet w koszulce Brooklyn Nets przeprowadzany jest przez pasy? Z ręką wygiętą do tyłu, jakby był zatrzymany. Chińczycy będą kiedyś potęgą, to pewne.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Też tak uważam że będą potęgą Dlatego warto się oswoić z systemem kontroli obywateli które stanie się powszechną światową normą ze względu na to że jest bardzo wydajny jak każdy wynalazek który się rozpowszechnia na cały świat

  • @TheSkachaska
    @TheSkachaska 5 หลายเดือนก่อน +2

    szkoda, że u nas rowery wycofali z ulic, a pozostawili te hula hopy leżące gdzie bądź jak śmieć...

  • @agnieszkakmiotek7296
    @agnieszkakmiotek7296 3 หลายเดือนก่อน

    Udostępniłam Pani film na Facebooku. To ma jasne, jak i ciemne strony. Kontrowersyjnie 🤔

  • @robertrokosz4245
    @robertrokosz4245 18 วันที่ผ่านมา +1

    Pod pretekstem bezpieczeństwa jesteśmy inwigilowani A następnie sterowani😱

  • @igaskibicka5298
    @igaskibicka5298 5 หลายเดือนก่อน +1

    I nie wiem co o tym sądzić, niby to jest odległe dla nas ale...możemy się bardzo mylić .

  • @komentator777
    @komentator777 4 หลายเดือนก่อน

    Super film. Jedyną łyżeczką dziegciu jest wypowiedź pana z tylnaj kanapy 8:56, kontestującego polskie prawo o ruchu drogowym - dotyczące pierszeństwa pieszych na przejściu dla pieszych.

  • @piniekpinio
    @piniekpinio 5 หลายเดือนก่อน +1

    11:35 Tylko co ma Google Maps wspólnego z Chinami ? Przecież te dane zbierają amerykanie.

  • @irena-z8t
    @irena-z8t 5 หลายเดือนก่อน +2

    To wszystko jest nieuniknione . Jednym się podoba drugim nie ale nie mamy na to wpływu. Musielibyśmy wszyscy tego nie chcieć . A kto nie ma komórki?

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Ponieważ niemożliwe jest aby wszyscy tego nie chcieli gdyż zawsze istnieją osoby które tworzą te nowe technologie będąc znacznie silniejsze od tych którzy nie tworzą technologii ponieważ technologia daje wielką przewagę nad innymi. Na przykład w konflikcie cywilizacji kiedy to Europejczycy posiadający wyższą technologię skonfrontować się z indianami wystarczyło 200 osób uzbrojonych w karabiny i dynamit aby pokonać kilka milionów nie mających tej technologii. Teraz wyobraź sobie armię robotów które mogą być także miniaturowe przypominające owady wyprodukowane w podziemnych laboratoriach. Niemożliwa jest wygrana z lobby technologicznym nawet przy ogólnym niezadowoleniu ponieważ przewaga jest miażdżąca dlatego pozostaje się pogodzić z tym kierunkiem do którego zmierza świat lub opuścić rejony na których tworzy się ta super sztuczna inteligencja z czasem kontrolująca wszystko poprzez zdalny protokół komunikacji z ludzkimi myślami

  • @Kamii1987
    @Kamii1987 5 หลายเดือนก่อน +9

    "Black mirror" w prawdziwym życiu.

  • @Mam9y
    @Mam9y 5 หลายเดือนก่อน +2

    Wspaniale niewolnictwo 😂

  • @teresakoniorczyk7806
    @teresakoniorczyk7806 5 หลายเดือนก่อน +2

    witam , Chiny zaskakują i będą zaskakiwać bo to jest potęzny kraj i mnóstwo ludzi tam życie ludzi w każdej prowincji jest inne.Pzdrawiam serdecznie

  • @janpolski8682
    @janpolski8682 5 หลายเดือนก่อน +7

    O ja pier… Cywilizacja na najwyższym poziomie. Ważne jest to, jaka władza ogarnie taką technologię. Jeśli „czerwona”, to zostaniemy niewolnikami, choć trzeba przyznać, że do niewolnictwa, niewiele nam brakuje. Pozdrawiam ✋

    • @kopieckosciuszki76
      @kopieckosciuszki76 5 หลายเดือนก่อน +2

      @@janpolski8682 przecież to nie ma znaczenia jaka władza. Inwigilacja totalna w każdych rękach jest niebezpieczna. Polecam film Raport Mniejszości. Kiedyś fantastyka, dzisiaj dokument.

    • @borek999
      @borek999 5 หลายเดือนก่อน

      bo zobaczyles kilka kamer i roboty ?. W każdym cywilizowanym kraju są takie hotele . Nagrałaby biedę na przedmieściach i na wsi to byś pisał że syf i brud .

    • @kopieckosciuszki76
      @kopieckosciuszki76 5 หลายเดือนก่อน

      @@borek999 poszerz trochę wiedzę o więcej niż jeden film.

    • @borek999
      @borek999 5 หลายเดือนก่อน

      @@kopieckosciuszki76 to nie bylo do ciebie ,tylko autora komentarza

  • @krzysztofkowalski4949
    @krzysztofkowalski4949 4 หลายเดือนก่อน +1

    I to wszystko w rękach szaleńca który uważa że Kubusia Puchatka nagrano aby go obrazić.

  • @kasimasi6747
    @kasimasi6747 5 หลายเดือนก่อน +2

    Pozwij Chiny o naruszenie RODO. W Republic of Bolanda będzie to samo. I do tego CBDC żeby karać szybko, sprawnie i doraźnie :)

  • @vanessamonsun
    @vanessamonsun 5 หลายเดือนก่อน +1

    Kiedys mi sie zepsul rower i dosc glosno zaczelam wyzywac go. Potem google asystent sie odezwal nieproszony: 'wyglada na to ze cos cie zdenerwowalo' lol

  • @ziemkakoska2288
    @ziemkakoska2288 5 หลายเดือนก่อน +2

    To jest więzienie, ja wolę dyskretnosc, sama wykonywac czynności, do lenistwa czlowieka duzo nie brakuje, ludzkość bedzie głupsza od robotów, bo wszystko za nas zrobi, czlowiek pracowity to gechenna, co mialby robić

  • @marta94zatorska75
    @marta94zatorska75 5 หลายเดือนก่อน +1

    Mam pewne obawy co do AI,z jednej strony fajnie,że pomaga nam w codziennym życiu,z drugiej zbyt daleko to wszystko zaszło. Jeszcze trochę i miliony ludzi na całym globie,straci pracę na rzecz robotów. 50/50 ten pomysł.

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน

      Tak samo mówiono kiedy automatyzacja weszła do fabryk. Ludzie pracy nie stracą tylko ją, co najwyżej, zmienią ją na inną. Tak myślę.

    • @Dominik-gq7dt
      @Dominik-gq7dt 5 หลายเดือนก่อน +1

      Nie wiadomo jak daleko to zajdzie. Na pewno będą potrzebne osoby znające się bardzo dobrze na programowaniu. Będą też potrzebne osoby które muszą sterować różnymi maszynami. Wiele zawodów może zostać zastąpionych przez maszyny a nawet możemy dojść do momentu w którym większość ludzi wogóle nie będzie potrzebna. W końcu po co człowiek jak maszyna jest lepsza. Nie męczy się,nie ma uczuć,ma bardzo mało wad. Wykonuje polecenia bez zająknięcia - niemal natychmiast. Tego najbardziej się boję. Oby nigdy tak się nie stało.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@Dominik-gq7dtczego się konkretnie boisz skoro to chyba dobrze że ludzie będą mieć swoich niewolników przestając niewoli siebie wzajemnie ponieważ cokolwiek będą chcieli to będą mogli uzyskać od robota nie musząc się wykorzystywać ani w pracy ani Seksualnie ani wyżywać się na wojnach i tym podobne.
      Skoro każdy będzie miał swojego niewolnika nikt nie będzie musiał pracować bo do pracy wyślę robota za siebie. Wtedy w nowym systemie będzie inne dystrybucja dóbr gdzie każdy będzie miał to czego potrzebuje za darmo ponieważ Koszt wyprodukowania czegoś wynika tylko z potrzeby opłacania pracownika. Dlaczego osobiście nie widzę żadnych potrzeb do obaw skoro praca nie jest dobrem tylko kosztem produkcji aluzje bez pracy będą mieć dochód bezwarunkowy stający wolni i mając wiele czasu dla siebie

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      Wczuj się w punkt widzenia przedsiębiorcy. Gdzie praca nie jest dobrem tylko kosztem uzyskania dóbr i im szybciej zostanie zautomatyzowana tym dla wszystkich stron lepiej ponieważ nie będzie potrzeby pracy na dobra, które roboty dla ludzi będą wytwarzać za darmo. Dlatego w okresie przejściowym ustalono tak zwany dochód bezwarunkowy aby ludzie nie obawiali się zwolnień z pracy jaka zniknie całkiem gdy sztuczna inteligencja wyprzedzi ludzkie możliwości we wszystkim.
      Wtedy na zasadach wolnego rynku co wybierzesz jeżeli będziesz mieć wybór między kupnem czegoś wytworzonego przez ludzi przez ich pracę w zamian za jakąś zapłatę swoją pracą lub swoim ciałem lub swoim towarzystwem lub czymkolwiek co będzie motywowało do tej pracy jako jej wynagrodzenie. Bo pieniądze już nie będzie do tego czasu gdyż system przejdzie na inne sposoby organizacji gdzie pośrednim między pieniędzmi a brakiem pieniędzy będzie CBDC jako pieniądz z terminem ważności.
      To że praca zniknie jest pewne na 100% tylko że być może część społeczności rozłączy się od głównego nurtu i odrzucili pewne rozwiązania technologiczne tak jak sekta amiszów. Wtedy będzie mieć możliwość pracy i stworzenia jakiegoś własnego systemu monetarnego. Jednak co to będzie za życie w biedzie i ciągłych obowiązkach konieczności robienia czegoś aby móc w ogóle żyć? Praca to forma niewolnictwa z punktu widzenia osoby wolnej finansowo która nie musi pracować bo jej kapitał pracuje za nią ( socjalizm z dochodem bezwarunkowym jest wyższą rozwojową formą kapitalizmu gdzie ludzie bogaci żyją z kapitału nie musząc pracować tak jak ludzie żyjący w socjalu). Dlatego proponowałbym się pogodzić z wizją przyszłości bez pracy lub szukać jakiejś sekty która proponuje alternatywne rozwiązanie niż globalny komunizm oparty na pełnej robotyzacji wszystkich czynności mających znamiona pracy.

    • @Dominik-gq7dt
      @Dominik-gq7dt 2 หลายเดือนก่อน

      @AErKart Boję się tego że maszyny mogą całkowicie zastąpić ludzi. Że dojdziemy do momentu w którym nie będą oni potrzebni. Czemu ludzie mieliby mieć cokolwiek za darmo ? Czemu wogóle mieliby cokolwiek mieć skoro oni na to nie zapracowali ? Czemu wogóle ludzie mieliby żyć skoro do niczego nie będą potrzebni ? Może dojedziemy do momentu w którym taki robot a konkretniej android będzie miał więcej praw niż człowiek. Brzmi to jak scenariusz jakiegoś filmu s-f ale to taki temat na który można gdybać i snuć wiele domysłów.

  • @RomeoXXII
    @RomeoXXII 5 หลายเดือนก่อน +4

    Jestem za, poniewaz daje to poczucie bezpieczenstwa i zmniejszenie w znacznym stopniu przemocy badz kradziezy .

    • @dorotaa2939
      @dorotaa2939 5 หลายเดือนก่อน +1

      Ja też.

  • @arturmichalak3236
    @arturmichalak3236 11 ชั่วโมงที่ผ่านมา

    Film Forteca.Czyżby od tego się zaczęło inwigilowanie ?Ale co tu chodzi ?Półtora miliarda skośnych musi mieć kaganiec.Inaczej dupa zbita jak mawiał pewien generał w Kilerze.

  • @Anatol.Junior
    @Anatol.Junior 5 หลายเดือนก่อน +2

    Brak Zusu i wysokich podatków , Chiny każdego roku przeganiają resztę świata o minimum 4 lata i przyśpieszają.

    • @steam7087
      @steam7087 5 หลายเดือนก่อน +1

      Tak bez Balcerowicza i schładzania gospodarki? Jakże to tak?

  • @andzrzejkunc3547
    @andzrzejkunc3547 5 หลายเดือนก่อน +3

    Pani Katarzyno. Pozdrawiam. Jakby prąd tam za. przeproszeniem"pierdolnoł"co będzie koniec świata.

  • @perfeemartinez8149
    @perfeemartinez8149 5 หลายเดือนก่อน

    To nie tylko w Chinach i nie tylko w ostatnich czasach - pod płaszczykiem bezpieczeństwa ograniczana jest wolność jednostki. To zawsze uderza ostatecznie w pojedynczego obywatela.
    Wszystko jest dobrze, jak jest dobrze. Ale jeśli z jakichś powodów system uzna obywatela za niezgodnego z normą, to nie ma dla niego już miejsca w społeczeństwie.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      To może w imię tak głupio pojmowanej wolności zniesieniem system praw I obowiązków obywateli. Policje, przepisy ruchu drogowego administracja publiczna sądy, wszelkie normy i kary. Także dowody osobiste oraz wszelkie dane umożliwiające prześledzenie przestępcy który kogoś okradnie lub porwie. Ba Wtedy to już nie będzie przestępstwo więc każdy z jego rodziny musiałby ewentualnie ścigać kogoś za to z samej zemsty.
      Wizja Wolności Proponowana przez ciebie to świat totalnego haosu, który sprzyja najgorszej patologii nie mającej żadnych ograniczenie w rabunku i krzywdzeniu innych.

  • @ernestcebula2770
    @ernestcebula2770 2 หลายเดือนก่อน

    Pominąwszy już inne za i przeciw to jak będą ludzie tam funkcjonować kiedy np. wystąpiłaby jakaś poważna awaria dostawy elektrycznosci, której nie da się usunąć przez długi czas........ aż strach pomyśleć 😮

  • @HaviraSogata
    @HaviraSogata 5 หลายเดือนก่อน +11

    Przecież pokazujesz że są monitorowani non stop więc co w tym pozytywnego? Poza tym chipy w organizmie. Przerażenie że to jest norma

  • @andzrzejkunc3547
    @andzrzejkunc3547 5 หลายเดือนก่อน +2

    Proszę pozdrowić Damiana.

  • @sotys1513
    @sotys1513 5 หลายเดือนก่อน +1

    I takimi robotami staną się ludzie- bez rąk, nóg...

  • @MariuszCwiklinski-zx4cb
    @MariuszCwiklinski-zx4cb 5 หลายเดือนก่อน +1

    Chiny poszły naprawdę do przodu, nie tylko pod tym względem....Jak na 1,4 miliarda ludzi to takie technologie mają swoje zalety...wyobraża sobie ktoś demokrację w Chinach? Kilkaset partii ..;)anarchia totalna, jak za czasów wojen opiumowych....Technologia sama w sobie nie jest dobra ani zła, wszystko zależy do jakich celów zostanie wykorzystana....

    • @marilynmarilyn4127
      @marilynmarilyn4127 5 หลายเดือนก่อน

      Ja sobie wyobrażam np jak w Indiach.

  • @dariuss2191
    @dariuss2191 5 หลายเดือนก่อน +3

    witaj Kasiu

  • @marituszbiay5092
    @marituszbiay5092 5 หลายเดือนก่อน +2

    nie dlugo kobiety beda wychodzic za maz za roboty dla bezpieczenstwa

  • @sophia4136
    @sophia4136 5 หลายเดือนก่อน +2

    Czy Pani reklamuje ten system? Śledząca aplikacja nie zwiększa Pani bezpieczeństwa w podróży, jedynie zbiera informacje o drodze, którą Pani przemierza. W hotelu razem z robotem może przyjść przestępca a nawet robot może np. strzelić. Aplikacja nie osłoni Pani przed czyimś atakiem. To nie jest ochroniarz a SZPIEG. W taki sposób kontroluje się więźniów. Moralność takiego społeczeństwa Nie wzrasta bowiem ich właściwe postępowanie nie wynika ze wzrastającego poziomu świadomości duchowej... a z lęku. Ten kraj, to koszmar nocny.

    • @marcinmakowski5245
      @marcinmakowski5245 5 หลายเดือนก่อน

      Chyba ona wie lepiej co sprawia, że czuje się bardziej bezpieczna. I nic nie musi reklamować. Masz go telefonie.

    • @sophia4136
      @sophia4136 5 หลายเดือนก่อน

      @@marcinmakowski5245 Można nie mieć telefonu.

    • @marcinmakowski5245
      @marcinmakowski5245 5 หลายเดือนก่อน +2

      @@sophia4136 no można. Ale ty go masz. Masz też konto na google z tą usługą - inaczej byś nie mogła dać tego komentarza.

    • @sophia4136
      @sophia4136 5 หลายเดือนก่อน

      @@marcinmakowski5245" Uderz w stół a nożyce się odezwą."

  • @kopieckosciuszki76
    @kopieckosciuszki76 5 หลายเดือนก่อน +20

    Inwigilacja poziom expert. Posiadasz władzy i w jednej chwili nic nie możesz i nic nie masz.

    • @DamianMazek
      @DamianMazek 5 หลายเดือนก่อน +1

      Jeszcze raz napisz co chciałeś wydedukować bo to nie jest napisane w języku Polskim.

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@DamianMazekz kontekstu wynika że prawdopodobnie miał na myśli władze którą posiada się w przypadku zorganizowanej grupy przestępczej która bardzo dużo gromadzi dóbr sposób nielegalny i przez inwigilację w jednej chwili może stracić całą władzę oraz To co zgromadziła czyli posiadanie

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@DamianMazekponieważ Tak na chłopski rozum inwigilacja państwa zagraża tylko przestępcom którzy są w sprzeczności z interesami państwa jako społecznej wspólnoty organizującej system prawny oraz inwigilację jako system kontroli po to żeby bronić się przed przestępcami którzy wykorzystując luki w tym systemie do tej pory mają się świetnie gromadząc różne dobra dopóki nie zostaną jak gdyby upolowani przez coraz to lepszy system inwigilacji

    • @AErKart
      @AErKart 2 หลายเดือนก่อน

      ​ cały problem takiej sytuacji polega na tym że przestępcy nie potrafią się zjednoczyć i stworzyć sobie jakiegoś własnego państwa z własnymi prawami ponieważ bazują na okradaniu innych. Dlatego mogą funkcjonować tylko w systemie który nie posiada na tyle rozwiniętej kontroli aby bronić przed nimi zwykłych obywateli.
      W tym kontekście to świat przestępczy staje się jedyną przegraną grupą społeczną która zniknie w wyniku przemian systemu światowego na super kontrolę sztucznej inteligencji.
      Ponieważ religijne sekty które też odrzucam te technologie wyznają ubóstwo i nie będzie z czego ich okradać. Więc z jednej strony przestępcy stracą możliwość gazowania w bogatym społeczeństwie opartym na sztucznej inteligencji i super kontroli z drugiej strony będą mieć sekty i nomadów którzy nie będą atrakcyjnym kąskiem, nie mając nic do zaoferowania.
      Czyli według mnie jedyną niezadowolona grupą społeczną która nie odnajdzie się są ci którzy najwięcej szkodzą innym nie mając żadnej przyszłości w nowym systemie który wyeliminuje przestępczość ani poza systemem gdzie ludzie będą na tyle biedni że nie da się im nic ukraść ponieważ wyrzekam się dóbr i będą żyć jak Bóg przykazał czekając na mannę z nieba lub koniec świata

  • @Zyciegrzegorza
    @Zyciegrzegorza 5 หลายเดือนก่อน +2

    Nowoczesne otwarte więzienie: Chiny

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน +1

      Bzdury.

  • @jaugustyn2158
    @jaugustyn2158 5 หลายเดือนก่อน +1

    Myślę że tu należy napisać jestem za a nawet przeciw.

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน

      Wbrew pozorom jest to bardzo racjonalne podejście.

  • @andzrzejkunc3547
    @andzrzejkunc3547 5 หลายเดือนก่อน +1

    Pani Katarzyno porównanie Chin do innych narodów. Potężniy kraj tyle mieszkańców, ktoś musi tam zapanować.

    • @marilynmarilyn4127
      @marilynmarilyn4127 5 หลายเดือนก่อน

      Spokojnie do Indii możemy przyłożyć.

  • @vandaller4131
    @vandaller4131 3 หลายเดือนก่อน

    czyli film o nie wiem, nie widziałam, nie znalazłam ale się wypowiem. No żeby autorka znalazła chociaż jedno przejście dla pieszych wstydu. Skoro było ich kilka eksperymentalnych to można było zapytać ktoś by coś powiedział :)

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  3 หลายเดือนก่อน

      Widzę że masz problemy z językiem polskim. Posłowiem: było to czas przeszły. W czasie podróżować nie umiem.

  • @wamdaklimkiewicz4777
    @wamdaklimkiewicz4777 4 หลายเดือนก่อน

    MERCI ❤

  • @magorzata7687
    @magorzata7687 5 หลายเดือนก่อน +1

    Łapka w górę i oglądam 😊

  • @mareknowak2681
    @mareknowak2681 5 หลายเดือนก่อน +1

    No właśnie Kasia. A jakie jest Twoje zdanie? Chciałabyś,żeby cos takiego bylo u nas w Polsce?

    • @edytan.932
      @edytan.932 5 หลายเดือนก่อน

      Jeżli Polska nie zginie w wojnie którą sama sobie kreuje, to tak będzie.

    • @WałkowanieŚwiata
      @WałkowanieŚwiata  5 หลายเดือนก่อน +6

      Wydaje mi się, że sytuacja w Chinach jest mocno przerysowana przez zachodnie media. Dzielimy świat na inwigilowany (Chiny) i wolny (my) - mam wrażenie, ze trochę za bardzo się idealizujemy. Wgląd Urzędu Skarbowego w nasze prywatne konta, powszechne płatności elektroniczne, które zostawiają ślad taki sam jak płatności w Chinach, fotoradary na drogach, informacje zbierane przez korporacje z naszych telefonów, nagrywanie rozmów z konsultantami (nie możemy odmówić gdyż w innym razie nic nie załatwimy), odciski palców przy wyrobieniu dowodu, krajowy rejestr dłużników... i tak dalej. Czy naprawdę jesteśmy aż tak bardzo wolni?

  • @KOLEJ22DrogaPrzygody
    @KOLEJ22DrogaPrzygody 5 หลายเดือนก่อน +2

    Wszędzie manipulacja człowiekiem

  • @nano5919
    @nano5919 5 หลายเดือนก่อน

    Skoro namordniki uniemozliwiaja identyfikowawanie potencjalnych przestepcow to i jakim bezpieczenstwie można mówić ❓😭. Ci co idą na rozbuj nie noszą telefonów.
    Tylko namordniki ❗ większość aplikacji wymaga włączenia GPS po to by mieć możliwość śledzenia .