399 zł Bezpieczny Akumulator do Domu.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 352

  • @cryptolabcosmo
    @cryptolabcosmo ปีที่แล้ว +25

    Ten akumulator nie posiada 100Ah, jest to jawne OSZUSTWO. Akumulator waży około 21 kg, natomiast prawdziwy NIE OSZUKANY akumulator 100Ah waży około 30 kg i nie kosztuje 400 zł. Dlatego promowanie OSZUSTWA jest skrajnie naganne i nieetyczne. Proponuję najpierw sprawdzić co się promuje.

  • @martinmaxking
    @martinmaxking ปีที่แล้ว +11

    Proszę o nowy FILMIK z zestawami - jak już poszło tanio z akumulatorami to może filmik o całych zestawach - akumulatory i inwerter już mamy to jeszcze jakie panele opłaca się teraz kupić do tego. Dziękuję.

  • @michaellemon8287
    @michaellemon8287 ปีที่แล้ว +8

    Tylko z tego indyjskiego dokumentu wynika, że są to zalecenia raczej do pracy buforowej, kiedy akumulator ma być głównie gotowy do pracy w razie potrzeby. Nawet jeśli ładowanie do napięcia 13,8V (zamiast typowego 14,4) zwiększy żywotność akumulatora, to na potrzeby pracy solarnej jest to ładowanie dość powolne, dokument podaje 16h do 100%. A w pracy solarnej czas ładowania jest istotny, bo słońca jest ograniczona ilość i trzeba je wykorzystać póki jest, a jeśli aku ma być bardziej/dłużej rozładowany przez ładowanie tylko do 13,8V, to też nie jest to zdrowe dla aku, więc to co jest tu korzyścią z jednej strony, jest również niekorzyścią z drugiej. Więc nie jest to takie jednoznaczne. System indyjski pewnie dobrze się sprawdzi w słonecznych krajach, kiedy ładowanie do max napięcia mamy gwarantowane niemal codziennie, ale w naszych warunkach niekoniecznie.
    Co do samego aku to cena piękna, ale to jest najtańszy chiński produkt, więc ciekawi mnie jak wyjdą jego testy. W filmie było porównanie do Enerblocka za ponad 2x więcej złotówek, ale nie zdziwiłbym się, gdyby żywotność obu akumulatorów była wprost proporcjonalna do ich cen.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +4

      Doskonale podsumowane 👍

  • @mikolajflaszcsynski1374
    @mikolajflaszcsynski1374 ปีที่แล้ว +4

    Dowiedziałem się dużo cenny przekaz dziękuję

  • @shocknl
    @shocknl ปีที่แล้ว +2

    ja nigdy nie używałem i nie używam samochodowych acu, ja tylko na semi tractie, są fajne do połączenia i odbioru ( 2 extra piny maja ) i maja naprawdę moc, cena u nas w NL za 105ah to 120euro średnio, mam ich całe 9szt połączone, lodówka, zamrażarka, kamery, system alarmowy, halogen led sensor nigh, tv w trybie czuwania, prądu starczy na 3dni, ładowanie to mini farma solarna, ale pogoda ma do życzenia teraz, bo wiecznie pada, wiec wspomagam się ładowarką średnio co 3 czasem 4 dni 20amp z opcją x3 , 2x volt polska przetworniki z ładowarką 20amp i victron 20amp smart ładowarka, i nasuwa mi sie pytanie, czy do tego warto podpiąć jakiś wiatrak ( ostro u na wieje, czyli 80% mamy wiaterek, a zima to wiecznie wiatr ) co byś polecił, bo nie chce sieci używać ( za często, bo ładowarka to 10 razy w miesiącu po 24h leci )

  • @Tab7.6.Tab7.6
    @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +5

    Akumulator AGM to również akumulator kwasowo ołowiowy. Tylko o innej konstrukcji niż z płynnym elektrolitem. Te z linka nie nadają się do pracy cyklicznej, co na starcie skreśla je jako przydatne do magazynu energii.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +5

      nie lubię takiej polonistyki jak praca cykliczna praca buforowa. akumulator służy gromadzeniu i oddawaniu energii. nie ma czegoś takiego jak praca cykliczna. jeżeli będziesz pilnował parametrów ładowania łącznie z temperaturą to akumulator nie rozumie po polsku i nie wie czy akurat pracuje cyklicznie czy buforowo.
      prawdziwym parametrem jest ilość cykli pracy przy 50% rozładowaniu do momentu aż pojemność akumulatora nie spadnie poniżej 70% pojemności nominalnej czyli w tym przypadku 70Ah.
      tak mierzy się to i dla standardowych akumulatorów kwasowo-olowiowych i dla agm.
      dane są zaniżone bo w celach marketingowych akumulatory kwasowe mierzy się do 80% pojemności a litowo-jonowe i Life po4 do 70% pojemności. rozumiem że zainwestowałeś w inną technologię to się w psychologii nazywa zasada zaangażowania i temu służy na przykład kocenie czy fala w wojsku ale warto na świat patrzeć przez pryzmat liczb i faktów a nie polonistycznych wygibasów

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +10

      @@4nrgy Ręce opadają. Nie rozróżniasz elementarnych pojęć dotyczących eksploatacji. Praca buforowa, inaczej zwana podtrzymaniem, to sytuacja w której akumulator jest zamontowany w UPSie lub innym systemie podtrzymania zasilania i czeka na sytuację awaryjną. Która może, ale nie musi nastąpić. W ten sposób może tam sobie tkwić latami aż nie padnie ze starości. Praca cykliczna to jak sama nazwa wskazuje regularne rozładowanie i ładowanie. I owszem, głębokość rozładowania ma przełożenie na ilość cykli. Tylko w karcie katalogowej akumulatora z linka nie ma jakiejkolwiek deklaracji importera ile cykli przy jakim DoD powinien wytrzymać. Zresztą w przypadku tanich egzemplarzy nawet jeśli taka informacja jest zamieszczona, to nie ma pokrycia z rzeczywistością i jest zwykłą fikcją. Przeprowadź kilka testów wraz z pomiarami to się przekonasz. Tutaj działa zasada albo tanio, albo dobrze.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      @mruuuczek1993 Bywa nieadekwatnie do ceny, gdzie o ile parametry są lepsze niż w przypadku taniego akumulatora, to w wyższej kwocie można oczekiwać więcej. Nie jestem fanem akumulatorów AGM ponieważ jako magazyny energii nie są one zbytnio opłacalne i jak już wielokrotnie się przewijało w komentarzach, z ekonomicznego punktu widzenia korzystniejszym rozwiązaniem są LFP.

    • @marekk2519
      @marekk2519 ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 Popieram w 100% LiFePO4 są dużo bardziej wydajne, można ich nie doładowywać po użyciu, zostawić na miesiące w oklicach 50% naładowania i zapomnieć. Podłączyć kiedy potrzeba i ładować kiedy akurat sytuacja pozwala. AGM'y takie używania nie zniosą i po kilku tygodniach będą na śmieci. Jak inwestować faktycznie, to tylko w nowoczesne akumulatory.

  • @dariusz_k._ladziak
    @dariusz_k._ladziak ปีที่แล้ว +1

    1:14 AGM-y nie są całkowicie szczelne. Mają otwory wentylacyjne zamkniete gumowymi kapturkami, które do komonków na otworach wentylacyjnych dociskane sa pokrywą przedziału wentylacyjnego. A w każdej z cel mają katalizator majacy tlen i wodór na na wodę ponownie zamienić.
    Wiec te gumki popuszczą tylko wtedy, gdy produkcja tlenu i wodoru jest szybsza, niż działanie katalizatora. Szczelne nie są, ale w normalnej eksploatacji o ponad rząd wielkości szczelniejsze, jak ołowiowe akumulatory cieczowe.

  • @RandyV2max
    @RandyV2max ปีที่แล้ว +4

    dobra robota, polajkowane i poudostępniane ;)

  • @Adamo3A
    @Adamo3A ปีที่แล้ว +6

    Kurde a ja kupiłem właśnie setki po 600zl kilka miesięcy temu, tylko w tym miejscu wnoszę pewne zastrzeżenia Arku, na kanale mrakumulator (chociaż w niejednej kwestii się z nim nie zgadzam) była mowa o agm, były też testy, i podsumowanie było takie że agm 100ah musi ważyć 32kg, jeśli ma 25 to znaczy że ma cienki płyty i żywotność jego będzie niska.
    Swoje Aku dokładnie zmierzyłem pod obciążeniem i będę je nadal jak minie rok, wiec początkowa radość z ceny skończyła się po obejrzeniu materiału.
    Pisze to bardziej jako informację, potwierdzić coś będę mógł dopiero po testach jak wyrobią ileś cykli.
    No i dzięki za fajna porcje wiedzy bo rozwiales mi kilka wątpliwości 👍

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +4

      meh, bazujmy na faktach. rozpacz Mister kalkulatora bierze się z tego że zajmuje się dystrybucją akumulatorów i mu się nie sprzedają. widziałem na własne oczy akumulatory dociążane kawałkami szkła zatopionymi w dolnej części obudowy. myślałem że to legendy do momentu kiedy nie zobaczyłem na własne oczy więc waga to hmm latwy do obejscia parametr.
      z akumulatorami AGM jest o tyle fajnie że warstwa porowatej tkaniny szklanej utrzymuje je fizycznie w miejscu więc siatka ołowiana pełniąca rolę zarówno mechanicznej konstrukcji elektrod jak też zbierania ładunku wcale nie musi być masywna gdyż to co powoduje najczęstszą awarię płyt w akumulatorze czyli deformacja płyt podczas gwałtownego ładowania rozładowania i w konsekwencji przerwanie siatki skutkujące zwarciem i zniszczeniem elektrody w akumulatorze AGM występuje znacznie rzadziej. ze względu na specyfikę konstrukcji również zasiarczenie występuje wolniej.
      wydaje mi się że życiowa zasada aby nie słuchać fryzjera który zawsze będzie uważał że musisz się ostrzyc czyli na przykład kupić od niego droższy akumulator ma tutaj jak najbardziej zastosowanie

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +13

      Nie lubię kanału mrAkumulator, jednak jako praktyk, bazując na faktach, mogę tylko potwierdzić, że to co się mówi o wadze jest prawdą. Ale mieszczącą się w tolerancji katalogowej gwarantują tylko produkty uznanych marek. Od końca ubiegłego roku testuję w ramach hobby akumulatory AGM różnych importerów i tym samym w zróżnicowanym segmencie cenowym. Poddaję je regularnej pracy cyklicznej, przy zachowaniu parametrów określonych w kartach technicznych poszczególnych modeli. Efekt? Najtańsze i jednocześnie najlżejsze akumulatory szybko się poddają, osiągając deklarowane parametry zwykle przez pierwsze 3-4 cykle. Później jest już tylko mniejszy lub większy spadek. W niektórych przypadkach na wykresie rozładowania widać nawet jak po kolei przysiadają cele. Zupełnie inaczej zachowują się egzemplarze z wyższej półki, gdzie parametry wykraczają poza deklarację, a do tego są stabilne przez zadaną ilość cykli. Proponuję zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do testów i zrobić sobie "przegląd rynku", łatwo w ten sposób oddzielić ziarno od plew. W niektórych przypadkach wyniki były wręcz zatrważające. Więc tak, waga i jakość mają kolosalne znaczenie i nie jest tak, że wszystko jedno jaki akumulator weźmiemy bo wszystkie są takie same. Nie są.

    • @Adamo3A
      @Adamo3A ปีที่แล้ว

      Ale żeby szkłem 😱, tak myślałem że może znaleźć się ktoś kto z wagą będzie leciał. Nawet dobrze bo mnie podbudowaliscie trochę.
      A test to zrobiłem dosyć prosty, bo dałem przetwornicę która się wyłączy przy 10,5 jak bym zapomniał, ale podłączałem przy 11v, obciążenie około 200w i że stoperem co 30 minut zapisywałem jakie mam napięcie, będę miał do porównania za jakiś czas, plusem jest że różnice wynosiły max 3 minuty. Nie miałem amperomierza na ponad 20A ale po stronie 230v wsadziłem watomierz.

    • @romanbabka2922
      @romanbabka2922 ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 można prosić o jakieś w wskazówki, tz sugestie które warto kupić A które nie , ptosze o odp taką żebym z wagą i miernikami po sklepach biegać 😉, jeśli można oczywiście skorzystać z wyników doświadczeń kolegi laboranta 😁

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      @@romanbabka2922 Z akumulatorów AGM przetestowanych do tej pory godne uwagi były jedynie Europower, SSB, MW Power (czarne z niebieskimi napisami) i Enerblock EVM (te ostatnie bardzo dobre). Niemniej przeliczając koszt zakupu na ilość cykli (nawet przewymiarowując magazyn) nie jest to opłacalne i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę trwałość i efektywność są albo akumulatory trakcyjne, lub najlepiej LiFePO4.

  • @Nekomk123
    @Nekomk123 ปีที่แล้ว +8

    Opinie tych akumulatorów są bardzo słabe, oto kilka z nich :
    Dwa akumulatory kupione w czerwcu, użyte kilka razy, przy każdym użyciu trzymały coraz krócej, we wrześniu wykonany test pojemnościowy jeden wydajność 15% drugi 20%
    po dwóch miesiącach akumulator 12/100AH posiada 5 AH . strata 300 zł ( różnica w obecnej cenie)
    do niczego się nie nadaje 3mce i padl
    Po dwóch miesiącach użytkowania przestał trzymać parametry, 20wat poboru starcza na zaledwie 30 minut pracy, do reklamacji.
    Czyli ogólnie szajs nie wart ceny.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +3

      hmm. ciezko uwierzyć kiedy jest gwarancja. wtf?
      ale jakbym był sprzedawcą takich samych w cenie 1050pln to pewnie też bym się zapił albo pisał negatywne opinie na netsach
      dowcip jest taki że przy przekroczeniu napięcia 14,1 mata nie daje rady przepuścić całego tlenu z płyty pozytywnej na negatywną w związku z tym na ujemnej zaczyna wydzielać się H2 i całość umiera w bardzo przyspieszonym tempie ale żeby to udowodnić musisz rozciąć akumulator i wyjąć płyty

    • @Nekomk123
      @Nekomk123 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy ogólnie to widzę że ta cena jest normalną ceną. AGM 12V 100Ah Bezobsługowy VOLT POLSKA wystarczy wpisac na google. Kiedyś nawet po 300zł był

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +5

      Wszystko się zgadza. Jedyne akumulatory jakie trzymały parametry podczas moich testów to MW Power, BB Battery i Enerblock z serii EVM. Ten ostatni zresztą najlepszy. Cała reszta z niskiej półki jak Inerge, Toyama, Opti (Volt) czy GC to była nędza, adekwatnie do ceny.

  • @MCZASLAW
    @MCZASLAW ปีที่แล้ว +2

    Arku. DziękYou . Dokupiłem 8szt. do swojego magazynu energii, balancery już mam , więc jak tylko przyjdą podpinam do swojego Inwertera i już śpię spokojnie. Alternatywą były aku trakcyjne , ale te są w super cenie, nowe, z gwarancją 24h i w razie czego można kazdy z nich wyjąć i zastąpić . Można je też ładować każdy z osobna i nie potrzebna jest super mocna (czyt.droga) ładowarka jak do trakcyjnych. pzdr.

    • @Wojtek81
      @Wojtek81 ปีที่แล้ว +1

      No to masz balancery jak napisałeś i słabej jakości akumulatory Już myśl jak je reklamować bo z Volt to nie jest łatwe

    • @MCZASLAW
      @MCZASLAW ปีที่แล้ว

      @@Wojtek81 Wojtku , napisz coś więcej nt. tej słabej jakości. pls. Spróbuję im zrobić jakaś diagnostykę , podpowiedz na co zwrócić uwagę ? BTW z firmą Volt mam na razie dobre doświadczenia, ale trzeba być czujnym.

    • @Wojtek81
      @Wojtek81 ปีที่แล้ว

      @@MCZASLAW co zwykły użytkownik może więcej napisać jak to że w żaden sposób nie męczone przeżyły ledwo 2 lata Zresztą mogę coś napisać Stoją w szafce wyglądają jak nowe mrozu nie widziały podłączone pod solary w zimie tylko buforowo służą 2 razy 110Ah ledwo lodówkę kempingową którą po zimie podłączyłem utrzymują Ja nie Mr Akumulator Nie rozbieram akumulatorów i nie mam alfabata ale waga robi swoje a Volt to bibuła To badziew i tyle słabo trzymają i już zresztą jak ta przetwornica co padła na starcie po podłączeniu urządzenia o połowę słabszego niż deklaruje producent

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +2

      @@MCZASLAW Nie ma czegoś takiego jak "jakaś diagnostyka". Jedyną wiarygodną formą weryfikacji jest test pojemności, zrobiony stałym prądem o wartości 0,05x pojemność nominalna (czyli dla 100Ah = 5A) do napięcia 10,5V. Do wykonania takich testów najlepiej jest mieć elektroniczne obciążenie, w wersji budżetowej najkorzystniej wypada Atorch DL24 na znanym chińskim portalu.

    • @MCZASLAW
      @MCZASLAW ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 i wszystko jasne. Bardzo dziękuję za podpowiedź.

  • @amixo1
    @amixo1 ปีที่แล้ว +21

    10 Lat to wytrzymują zwykłe aku od ciężarówki kwasiaki pod warunkiem że nie zarżnie się ich prądem będą w ciepłym pomieszczeniu i będą doładowywane raz w miesiącu do 16 V Taki układ działa z wiatrakiem i fotowoltaiką i przetwornicą 3 kw
    20 szt 250 Ah na stojaku w ogrzewanym garażu Rok temu jak byłem na przeglądzie pojemność spadła ok 25 % po 10 latach
    Obecnie najlepiej cenowo wychodzi magazyn z baterii trakcyjnych grubopłytowych od wózków

    • @Krzysiekrecykling
      @Krzysiekrecykling ปีที่แล้ว

      Już na olx nie ma żadnej używanej baterii od wózka widłowego która by się opłacała

    • @amixo1
      @amixo1 ปีที่แล้ว

      @@Krzysiekrecykling Bo to jest jak cieple bułki W niemcach Francji czy Austrii szukaj to znajdziesz

    • @Krzysiekrecykling
      @Krzysiekrecykling ปีที่แล้ว

      @@amixo1 są wersje 48 v ??? Aktualnie najbardziej się opłaca agm 100 ah po 400 zł za 3400 zł masz magazyn 9.6 kW

    • @Krzysiekrecykling
      @Krzysiekrecykling ปีที่แล้ว

      @@amixo1 dokupujesz ładowarki mppt po 300 zł do każdego 4 x zestawu 1 główny inwerter który też ci ładuje 4 x i do każdych ładowarek po 1 panelu i masz zajebisty bank energii tylko musisz.przepinac.pod inwerter

    • @amixo1
      @amixo1 ปีที่แล้ว

      @@Krzysiekrecykling Ja do AGM nie mam przekonania trochę przegrzejesz i szmelc a mokry kwasiak jest na szaleństwa odporny Wada to waga i korozja ale z korozją sobie już poradziłem woreczkami szmacianymi z sodą Na centralach telefonicznych a czasów młodości były zestawy z ogniw 2 V w szklanych obudowach uszczelnianych na lepik To działało po 20 lat jak było na czas konserwowane Dobre są też akumulatory zasadowe z kolei z lokomotyw
      Czekam na rozsądne ceny aku sodowych bo to ma prawie pojemność litowych a jest niepalne

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz1571 ปีที่แล้ว +1

    SUPER WIADOMOŚĆ .POZDRAWIAM .

  • @rafakopyciel1241
    @rafakopyciel1241 ปีที่แล้ว +2

    Cześć 4nrgy, oglądam dużo materiałów na temat offgridowej produkcji energii i nikt nie wspomina o jednej bardzo istotnej rzeczy. Mając falownik określonej mocy i podłączając do niego akumulatory, musimy mieć świadomość doboru odpowiedniej ilości akumulatorów. Ja mam ups Volt Power Sinus 3000 24V/230 i do niego podpięte dwa AGM'y 100Ah w szeregu. Wszystko fajnie gdy jest mały pobór z ups'a. Jeśli chciał bym wyciągnąć pełne 3kW z UPS'a, to licząc 0,3 pojemności akumulatora musiał bym mieć conajmniej 4 zestawy po dwa akumulatory 100Ah. Jak to mówią ups z pustego też nie naleje 🙂 By the way, robisz zajeistą robotę.
    Pozdrawiam

  • @Ciekawy13
    @Ciekawy13 ปีที่แล้ว +6

    Super sprawa...

  • @andrzejkulig4099
    @andrzejkulig4099 ปีที่แล้ว +3

    Czekałem na ten odcinek ! dzięki !

  • @jacekm
    @jacekm ปีที่แล้ว +4

    Teraz bawienie u mnie z mini offem😅. Wrzucam filmy z tego. Zabawa trwa. Co z AGM na mrozie, słabo bo chyba w plus 5'C min?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      AGM ładuje się tak samo jak rozruchowy. Czyli w niskich temperaturach opornie.

  • @Adrian-vs9yl
    @Adrian-vs9yl ปีที่แล้ว +2

    Mam taki Aku. Volt robi także fajne przetwornice na 230 V pełen sinus. Różnej mocy u nich widziałem. Sam kupiłem niewielka 12 V na 230 V pełen sinus, moc 700 W - jestem zadowolony. Oczywiście z możliwością ładowania tego Aku. Nadają się jako zasilanie awaryjne

  • @marekdrugi0241
    @marekdrugi0241 ปีที่แล้ว +12

    OLBRZYMIE podziękowania za kawał wiedzy przekazywanej, oraz miłą promocję na aku. (zamówiony) 🙂

    • @PolandRepublicOf
      @PolandRepublicOf ปีที่แล้ว +3

      Cześć. Mam do Ciebie prośbę. Jeśli już otrzymasz ten akumulator, sprawdź proszę jego wagę. Są oszukane chińskie wersje, które ważą 22 kg. Prawidłowa waga tego akumulatora powinna wynosić 32 kg. Gdybyś mógł, to napisz mi w komentarzu ile pokazała waga. Pozdrawiam

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +2

      Waga katalogowa: 24kg +/- 3%. 32kg to mają markowe akumulatory jak przykładowo Europower, a nie coś takiego jak na filmie.

    • @PolandRepublicOf
      @PolandRepublicOf ปีที่แล้ว +2

      @@Tab7.6.Tab7.6 Chińskie mają nawet 22kg. Czyli ok 30% mniej. One nie dożywają 2 lat, tak więc warto zachować paragon, albo je od razu zwracać, bo to wydajność zwykłego kwasiaka

    • @marekdrugi0241
      @marekdrugi0241 ปีที่แล้ว

      @@PolandRepublicOf kupilem dwa akumulatory, jeden wazy 22,55 kg drugi 22,65kg (pomiar waga lazienkowa Xiaomi).

  • @adamstewarton
    @adamstewarton ปีที่แล้ว +6

    To naprawdę dobra cena. Pozdro!

    • @danielwrotny
      @danielwrotny ปีที่แล้ว +3

      Żeby mieć 2.4kWh jakim prądem trzeba je rozładowywać? 5A? To sobie można podłączyć 2 ładowarki do telefonu żeby takim falownikiem wyciągnąć z tych aku 2.4kWh.

  • @paweirlandia6339
    @paweirlandia6339 ปีที่แล้ว +1

    Witam
    Kolejny ciekawy materiał:)
    Pozdrawiam

  • @LukUscYT
    @LukUscYT ปีที่แล้ว +3

    W branży akumulatorowej często zdarzają się oszustwa w stylu zawyżania parametrów, np. w obudowę 100Ah wkładają 70Ah + jakiś wypełniacz. Aby mieć pewność, że to nie "fake promocja" trzeba zmierzyć pojemność realną.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      tak zrobimy. będę w polsce 6.06 i mam dostać aku do rozebrania

  • @artpyt1793
    @artpyt1793 ปีที่แล้ว +7

    Sprawdź sobie testy takich akumulatorow w magazynach energii. Dno i metr mułu bo padają już po pół roku...

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +4

      a ja wiem że nikt nie trzyma parametrów pracy. I dlatego unikam importowania aku. Niestety zaden klient nie przyzna się że coś sp..artolił.
      pilnuj napięć i temperatury i będzie ok. niestety bez rozcinania aku nie da się udowodnić przekroczenia parametrów.
      no a dwa że jest gwarancja. i w calej eu 2 lata więc?

    • @artpyt1793
      @artpyt1793 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy to, że ludzie sami często wykańczają aku jest normą. Co do gwarancji to w drugim jej roku musisz udowodnić wadę produktu.

    • @hublanek
      @hublanek ปีที่แล้ว

      @@4nrgy co do tej gwarancji to ona dotyczy tylko indywid. a na firmę już nie działa

    • @michaz1541
      @michaz1541 ปีที่แล้ว +1

      W tej obudowie jest 80 Ah. Akumulator ledwo wazy 22 kg. Dlatego jest tani bo nie trwały i służy jedynie jako bufor. Nie nadaje siw do pracy cyklicznej.

    • @artpyt1793
      @artpyt1793 ปีที่แล้ว

      @@michaz1541 obstawiam, że przy tej wadze już po pierwszym użyciu pojemność deklarowana spadnie o połowę 🤷
      Domniemam iż wkradł Ci się błąd ponieważ 80Ah to pojemność całego zespołu baterii w EV

  • @Mrtussipec
    @Mrtussipec ปีที่แล้ว +2

    Nie są tanie bez powodu, brak określonej ilości cykli pracy, niska projektowana żywotność, postoją jak będą używane sporadycznie i od razu ładowane. Do pracy typowo buforowej ok, do cyklicznej guano. A promocje na akumulatory dopiero nadchodzą bo zima nie wypaliła, a pozamawiali całe kontenery bo był boom na ukraine (nie tylko volt). Porządne aku agm deep cycle albo żelowe pod większą ilość cykli kosztują dalej w cholere.

  • @marekk2519
    @marekk2519 ปีที่แล้ว +1

    W 8:23 minucie pokazuje Pan zdj oferty akumulatora, typowo do pracy cyklicznej, do tego dobrej marki, wysokiej pojemności i, w technologii hybrydowej...Porównywać go do tego co oferuje Volt Polska za 400zł, to niedorzeczne jest lekko. Bardzo Pana szanuję i lubię, ale jednak wolę stąpać po ziemi nieco bardziej twardo...

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +2

      Nie przegadasz. Skoro w cenie 1 drogiego można mieć 2 tanie, to po co przepłacać? 😉 A że są takie czy siakie - nieważne 😋

    • @marekk2519
      @marekk2519 ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 Szkoda, bo to jest wprowadzanie ludzi w mega błąd i wydatek.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +2

      @@marekk2519 Szkoda strzępić języka, do mało kogo to dociera. Widzowie są zachwyceni, że mogą kupić tanie akumulatory "w promocji" (o której Volt Polska nic nie wie) w przekonaniu, że są dobre - bo przecież polecane. E, bez sensu. Nie nasze pieniądze, niech sobie kupują. Przynajmniej połowa z nich za pół roku - rok będzie stękać, że coś te aku nie działają jak trzeba, tylko nie wiedzą dlaczego.

  • @leszekwandtke8443
    @leszekwandtke8443 ปีที่แล้ว +1

    Witam
    Robisz świetną robotę.
    Ja na elektryce to sie slabo znam chociaż u mnie w domu grzebie przy tym 😅.
    Mam pytanie czy takie akumulatory agm szeregowo czy tam równolegle można połączyć na 60v i wsadzić do hulajnogi zamuast litowo-jonowych

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      jak zmiescisz to spox. Chińczycy jeżdżą na kwasowych w dostawach bo taniej

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Nie wsadzisz 5 sztuk AGM do hulajnogi. Poza tym znacząco zwiększysz wagę i tym samym zmniejszysz zasięg. Żywotność również będzie dużo krótsza niż Li-Ion.

  • @endoartex
    @endoartex ปีที่แล้ว

    Cześć, zrobiłem 2 tyg. temu (wg Twoich zaleceń) ze starego akumulatora kwasowego - diamentowy. Dodawałem do 0,5 l elektrolitu - 10 łyżek proszku. Po naładowaniu trzyma napięcie znakomicie - nic nie spada od 2 tygodni. Będę robił pomału magazyn, mam jeszcze kilka akumulatorów. Dziękuję za wszystkie informacje (są super) i pozdrawiam,
    Artur

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Ile wynosiła zmierzona pojemność akumulatora przed i po dodaniu proszku? Bo ocena po samym napięciu to zbyt mało.

    • @endoartex
      @endoartex ปีที่แล้ว

      Witam, soory, nic nie mierzyłem, to był stary, z przed 10 lat kwasowy, znalazłem go w swoim złomie i chciałem zrobić tylko doświadczenie. Mam jeszcze ze 2 stare, zmierzę, wymienię kwas na diamentowy i podam wyniki. Pozdrawiam,
      Artur

    • @endoartex
      @endoartex ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 I tak jestem zaskoczony że działa

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@endoartex Po prostu naładowałeś akumulator który uległ samorozładowaniu, przy okazji dodając SiO2 czy co tam wsypałeś. Trzyma napięcie więc w jakimś tam stopniu jest jeszcze sprawny i to właściwie wszystko co można na ten moment na jego temat powiedzieć.

    • @endoartex
      @endoartex ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 oczywiście tak, następny zrobię z pomiarami. Jestem i tak zdziwiony że 10 letni, zużyty z samochodu akumulator trzyma napięcie od 2 tyg., sprawdzam go co 2,3 dni i ciągle ma 13V.

  • @jakubjunga
    @jakubjunga ปีที่แล้ว +1

    Cześć Przyjacielu. Tak krótko, pytanko, jest stronka z konkretnymi danymi , przykładami na podstawie których można sobie zakupić i poskładać OFFgrid do domu i do campera? Trochę się Ciebie naoglądałem ale tych zależności jak dla mnie jest trochę dużo. Nie pytam o kosmosy, chodzi o proste i po przeczytaniu do zrobienia czy poskładania przez majsterkowicza instalacje. Ważne że to nie na stałe tylko w czasie zaniku prądu . Czyli potrzebne co dwa co sześć m-cy. Poprostu czy ta Twoja wiedza w tym temacie jest gdzieś spisana . Pozdrowionka :)

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +8

      cześć. będzie blog z instalacjami, linkami do instalacji, linkami do produktów itd

    • @jakubjunga
      @jakubjunga ปีที่แล้ว

      @@4nrgy SUPER! , dzięki :)

  • @michagandi5945
    @michagandi5945 ปีที่แล้ว +2

    Witam, czy pokazany przez Ciebie inwerter można tak wysterować, by ładował akumulatory w zakresie napięć, które podałeś na filmie?
    Jeśli nie, to co trzeba by do tego dodatkowo zakupić?
    Dziękuję za to co nagrywasz i pozdrawiam.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +2

      tak jest videoporadnik o ustawieniach inwertera
      th-cam.com/video/QicZ-KR2PYw/w-d-xo.html

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +3

      Szukaj wersji MPPT. Niewiele drożej, za to lepiej.

  • @piter781
    @piter781 ปีที่แล้ว +1

    Już zamówiłem taki akumulator do łodzi i echosondy. Pozdrawiam. .

  • @lichomskidariusz1181
    @lichomskidariusz1181 ปีที่แล้ว

    Witam. Mieszkam w Belgii na wsi w małym zagłębieniu i otoczeniu drzew więc wiatrak odpada. Płaski dach domu obok mały ogródek ale z możliwością ustawienia paneli fotowoltaicznych. Moje pytanie to jakie są w tej chwili naj. Słońce mam prawie od samego rana do 18 po południu potem mam cień od słońca. Polecisz coś? i może gdzie najlepiej i w jakiej pozycji. Zdrówka i narka

  • @adamrgarage
    @adamrgarage ปีที่แล้ว +1

    walić Jarka, surfer z Portugalii rządzi :)

  • @lospatentos
    @lospatentos ปีที่แล้ว +2

    Ja już się nastawiłem na mokre😂
    Pytanie mam: do ilu °C może się nagrzać prądnica w niedużej turbinie?
    Zrobiłem test swojej prądnicy i przy testach wypluła 1.6 kW ale nagrzała się do 68°C

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +2

      ale to w domu. wiatr chłodzi. ile obr miała? 500-600 ? ja bym zrobił sterownik pwm żeby pozwolić jej pracować na 80-90V (jezeli to 48V) i to jest zysk kolejnych 100W

    • @lospatentos
      @lospatentos ปีที่แล้ว +1

      ​@@4nrgyprzy 500obr/min
      Po mostku było ok 310V DC Prądnica w układzie gwiazdy.
      Jeszcze pokombinuje z ilością cewek na sekcje.
      Dzięki za odpowiedź😊👍

  • @ekologwroclaw
    @ekologwroclaw ปีที่แล้ว

    Wszystkie renomowane strony o akumulatorach a także producenci na obudowach podają napięcie ładowania 14,7 V .Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę AGM charging i w obrazach wyskoczy nam wiele wykresów a najwięcej od victronenergy i tam mamy porównania 2 metod czyli typowej metody 3 faz którą victron zmodyfikował dodając 4 fazę "magazynowanie" po fazie float. Victron dodatkowo zmienił przejście z fazy bulk czyli pierwszej fazy ładowania stałym prądem do napięcie ok.14,7V gdzie zaczyna się faza zwana absorption gdzie prąd maleje niech będzie że do 100mA dla akumulatora 100 Ah i automat wtedy obniża napięcie o 0,6 V czyli jeśli absorption ustawiono na 14,2-14,6V dla ładowania zwykłego (normal) to float będzie miało 13,5-13,8V. Istnieje tzw szybkie ładowanie gdzie absorption podwyższa się do 14,6-14,9 V ale float zostaje takie samo 13,5-13,8V. I tu victron po ok 5 godzinach fazy float wprowadził fazę magazynowania długotrwałego obniżając o kolejne 0,3 V czyli do 13,2-13,5V. Dodatkowo wprowadzili dziwną fazę "safe" między bulk i absorption gdzie od 14,34V gdzie zwiększa się gazowanie i przez godzinę utrzymuje się sytuacja, że choć prąd spada to napięcie rośnie. Mówią o tym w filmie więc to nie jest błąd wykresu bo w sposobie ładowania metodą 3 faz prąd spada dopiero po osiągnięciu maksymalnego napięcia 14,7 czyli jak to w zwyklej przetwornicy 14,7V która ma ograniczenie prądu czyli tzw CC/CV . No ale to nie u nas i trudno będzie samemu taką ładowarkę zrobić ale może to ma sens że victron wykrywa gazowanie albo od napięcia 14,34 V ładowarka jeszcze płynnie przez godzinę podnosi napięcie do14,7 gdy w tym czasie pad dalej maleje. To szczegół bo istototne jest to co powiedziałeś że Hindusi rekomendują ładowanie 13,8 ale nie więcej niż 14,9V(?) To nie może być prawda. Proste porównanie trybu 3 fazowego gdzie np faza prądowa trwa 2,5 h plus faz napięciowa 1,5h czyli po 6 godzinach można przjsc do fazy float (podtrzymującej) gdzie praktycznie prąd jest zerowy bo faza float włączyła się gdy prąd spadł do 100mA . cdn

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +2

      ta to rzeczywiście brzmi bardzo skomplikowanie ale zastanów się ustawiasz ograniczenie prądu ustawiasz ograniczenie napięcia i każdy nawet najgorszy i najprostszy prostownik ładuje trzema fazami ładowania.
      to nie jest żadna wielka zaleta że na początku jest faza stałego prądu a dopiero potem ładowania stałym napięciem.
      po prostu do momentu wstępnego naładowania ilość ładunku którą jest w stanie przyjąć akumulator powoduje że przy ograniczonym prądzie napięcie nie ma szans wzrosnąć do zadanego napięcia maksymalnego a z kolei w momencie kiedy akumulator jest już częściowo naładowany to parametrem ograniczającym jest napięcie właśnie.
      i to jest po prostu marketingowy BS.
      nigdy nie było innego ładowania niż ładowanie rozbite na trzy etapy.
      pomyśl że masz rozładowany akumulator i chcesz żeby od razu napięcie na nim wzrosło do 14,1 V to przecież musiałbyś podać 100 amper albo i więcej a i to byłby krótki moment w którym byłaby faza ładowania stałym prądem zanim napięcie z 12 v podskoczyłoby do 14.
      ale to tak jak kiedyś Philips jako jedną z zalet swoich produktów podawał wyłącznik sieciowy.
      przecież ładowanie trzyetapowe brzmi tak skomplikowanie i profesjonalnie

  • @Marriu1
    @Marriu1 ปีที่แล้ว

    Czy uważa Pan, że warto wstawić jakikolwiek panel elektryczny z dowolnym systemem on-grid czy off-grid na duży taras w bloku? Mam jedną część tarasu w bloku, na której prawie nie bywam, mogę ją zastawić dowolną liczbą paneli a akurat trafia ona na południe. Chodzi mi głównie o to, by "bezstratnie' używać klimatyzacji w mieszkaniu latem i bez strachu o kosmiczne rachunki. Taras ma wysokość 270 cm i szerokość 5 metrów, głębokość 2 metry. Czy to jest w ogóle gra warta świeczki? A co gdyby taki akumulator trzymać czy to na balkonie czy to w mieszkaniu i mieć backup typu off-grid? Nie mówię o całkowitym pozbyciu się dostawy prądu, ale ograniczenie użycia prądu z sieci do pralki, odkurzacza czy kuchenki indukcyjnej "na siłę" 3,5 kW? Może film na ten temat?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      W przypadku off-gridu "bezstratnego" musiałbyś przede wszystkim znać dobowe zapotrzebowanie na energię klimatyzacji. Bez tego nie określisz wielkości magazynu energii z uwzględnieniem jego sprawności, strat na inwerterze i nadwyżki na gorsze warunki pogodowe. Słowem odpowiednio przewymiarowanego. Wiedząc to możliwe jest ustalenie jakie i ile paneli jest potrzebne. To jeśli chodzi o pełen off-grid, opcjonalnie pozostaje inwerter hybrydowy z ustawieniem priorytetu źródła zasilania. Przy on-gridzie ile paneli postawisz, tyle będzie. W net-billingu środki ze sprzedanej do sieci energii elektrycznej trafią na depozyt prosumencki i w zależności ile ich będzie kupisz za to prąd po cenie zamrożonej / maksymalnej, a przy nadwyżce jeśli taka wystąpi pokryjesz koszty dystrybucji. Wszystko zależy od ilości wyprodukowanej energii.

  • @krzysztofkrzysztof4393
    @krzysztofkrzysztof4393 ปีที่แล้ว +3

    Podobno AGM-y padają jak much przy offgridzie z paneli. W sieci, między innymi na TH-cam są donosy, że nie wytrzymały nawet roku. Do UPs-ów, gdzie naładowane czekają dłuższy czas w tym stanie na zaniki prądu, są ok.

    • @netinstal
      @netinstal ปีที่แล้ว +2

      Agm to uryna jakich mało mam 4 x 200Ah pół roku i już kapota

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +2

      a jakie masz ustawione parametry. w sensie napiecia i prądy ladowania?

    • @netinstal
      @netinstal ปีที่แล้ว +1

      @@4nrgy idealne, zgodne z nota katalogową akumulatora. Do tego rozładowuje je max do 48V

    • @roberts5664
      @roberts5664 ปีที่แล้ว +5

      U mnie 1,5 roku wytrzymały w off-gridzie ale cackałem się z nimi jak z jajkiem

    • @krzysztofkapral8382
      @krzysztofkapral8382 ปีที่แล้ว +4

      Cała prawda u mnie padły po pół roku.

  • @TheMicboc
    @TheMicboc ปีที่แล้ว

    Dzięki za polecenie akumulatora. Szukalem czegoś takiego bo przerabiam swojego Peugeot partnera na mikrokampera 😂. Proszę podpowiedzcie mi co jeszcze dobrac do tego aby podłączyć ten aku do alternatora i ewentualnie do panela pv na dachu, a potem miec z tego 230 v i 12 v. Mi bliżej jest do stolarstwa i mechaniki niż elektryki. Z góry dziękuję.

  • @szymon2806
    @szymon2806 ปีที่แล้ว +2

    Mam ten akumulator firmy volt, niby dobre ma opinie, ale jak popatrzycie na negatywne opinie to wychodzi na to, że po kilku miesiącach używania będą bezużyteczne (znacznie spadnie ich pojemność). Ponadto patrząc na ich wagę, nie mają prawa mieć 100ah.

    • @szymon2806
      @szymon2806 ปีที่แล้ว +1

      Przykładowe opinie z allegro: dwa akumulatory kupione w czerwcu, użyte kilka razy, przy każdym użyciu trzymały co raz krócej. We wrześniu wykonany test pojemnościowy, jeden wydajność 15%, drugi 20%.

    • @szymon2806
      @szymon2806 ปีที่แล้ว +1

      Po dwóch miesiącach akumulator 12/100ah posiada 5ah

  • @andrzejwieczorek6150
    @andrzejwieczorek6150 ปีที่แล้ว

    Jestem na etapie zamawiania instalacji fotowoltaicznej. Zamowię z pewnością inwerter hybrydowy, aby mieć możliwość zbudowania magazynu energii. Czy zbudowany samemu magazyn energii może skorzystać z dofinansowania z programu "Mój prąd" na podstawie faktur zakupu akumulatorów i niezbędnego oprzyrządowania, czy muszę kupić originalny magazyn energii za kilkanaście tys. zł? Proszę osoby zorientowane o któtką odpowiedź. Z góry dziękuję za poświęcowny czas.

  • @sylwesterja8646
    @sylwesterja8646 ปีที่แล้ว +2

    Witam. Czy do tych AKU stosować balanser, Przy easun III 5kW?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      nie balanser do aku kwasowych to idiotyzm

    • @sylwesterja8646
      @sylwesterja8646 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy Ok. A czy łączyć te AGM równolegle przede podłączeniem aby się wyrównały?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Coś na temat balanserów th-cam.com/video/K4bdqzmfuFE/w-d-xo.html

    • @sylwesterja8646
      @sylwesterja8646 ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 i kogo tu słuchać?:P

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +2

      @@sylwesterja8646 Wybór należy oczywiście do Ciebie, natomiast materiał z linka dość wyraźnie pokazuje zachowanie akumulatorów połączonych w szeregu. Oczywiście w przypadku nowych akumulatorów ta różnica na początku nie będzie zauważalna, zacznie się pogłębiać w miarę eksploatacji. Dlatego kategoryczne stwierdzenie „balanser do aku kwasowych to idiotyzm” nie ma pokrycia w praktyce. W firmie gdzie pracuję, od lat są używane wózki podnośnikowe Jungheinrich HC10 w ilości sztuk 10. Jest to już dość leciwa konstrukcja, w której producent oryginalnie zastosował klasyczne akumulatory z płynnym elektrolitem 2 x 12 V / 55 Ah każdy. Połączenie szeregowe, wbudowana ładowarka 24V bez balansowania. W kontekście poruszonego tematu jest to akurat zaleta, ponieważ można w łatwy sposób zaobserwować zachodzące zmiany. Do niedawna raz do roku przynajmniej w 3-4 wózkach trzeba było wymienić zamontowaną parę akumulatorów na nową, ponieważ występowało typowe w takim zastosowaniu zjawisko - jedna sztuka z pary miała niskie napięcie i była nieustannie niedoładowana, druga natomiast zbyt wysokie, co przekładało się na intensywną elektrolizę w trakcie ładowania. Użycie balansera tutaj nie było możliwe z powodu wysokich prądów w trakcie użytkowania wózków. Pomógł natomiast zakup prostego testera Konnwei KW650, który pozwala na oszacowanie kondycji akumulatorów. Dzięki okresowej kontroli z użyciem testera wiadomo teraz jakie parametry ma dany egzemplarz po dłuższym czasie eksploatacji i można dokonać roszad między wózkami, łącząc aku w nowe pary, bardziej do siebie zbliżone. Co do magazynu energii opartego na AGM taki tester nie będzie miał aż takiego zastosowania gdyż szacuje na podstawie prądu rozruchowego (który nie jest podawany w kartach produktów akumulatorów przeznaczonych do banków energii), ale dla odmiany warto od początku rozważyć użycie balansera jako rozwiązania bezobsługowego i za niewygórowane pieniądze chroniącego bardziej kosztowną inwestycję w postaci akumulatorów. Może niekoniecznie akurat tych z linka, bo są one przeznaczone do systemów zasilania awaryjnego, czyli generalnie okazjonalnego użycia.

  • @SuperWujtom
    @SuperWujtom ปีที่แล้ว +1

    Dziękuję .

  • @Pi0tR2009
    @Pi0tR2009 ปีที่แล้ว +1

    jako UPS ok ale czy do cyklicznej pracy się nada ?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      byleby nie przeładowywać i pilnować temp

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +3

      Nie kuźwa, nie nada się. Jest wyraźnie napisane na stronie importera: "Najlepiej sprawdza się w układach ładowania buforowego".

    • @Krystian_D
      @Krystian_D ปีที่แล้ว

      Nada się tak że po roku w offgridzie masz cały bank do wymiany

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@Krystian_D Jak to ktoś kiedyś stwierdził - nadają się do cyklicznej, ale wymiany 😉

  • @MrX-yg7rz
    @MrX-yg7rz ปีที่แล้ว

    A nizsza temp. Od 27st.C skraca zywotnosc i zmniejsza pojrmnosc?

  • @rk7519
    @rk7519 ปีที่แล้ว +1

    Witam,
    Ładowanie 13,8 V do jednego akumulatora, a do np. 4 akumulatorów też 13,8 czy 55,2 V?
    Może głuie pytanie, ale jestem laikiem w tych sprawach.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      jezeli polaczone szeregowo to 4*13,8 czyli 55,2V i tylko 20A

    • @bicburzuja
      @bicburzuja ปีที่แล้ว

      @@4nrgy a jeśli 2x48 to ładowanie 40?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      tak. 20% pojemności.

  • @roberwarga8361
    @roberwarga8361 ปีที่แล้ว +1

    Dzień dobry. Jestem nowy w tematyce banków energii i nie bardzo rozumiem jakie są korzyści z posiadania takich banków. Oczywiście przerwy w dostawie prądu, akurat w moim przypadku rzadko występują. Dlatego pytanie do was widzowie oraz samego autora filmiku czy posiada ktoś z was wyliczenia jakie są realne korzyści z posiadania takich magazynów energii czy to w ogóle ma rację bytu w przypadku kiedy te awarie sieciowe nie występują?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Pytanie z gatunku nader abstrakcyjnych, na które w zasadzie już sam sobie odpowiedziałeś. A jakie mogą być realne korzyści z posiadania magazynu energii, gdzie nie ma uzasadnienia dla jego zakupu? To mniej więcej tak jakbyś kupił drogą kosiarkę nie mając trawnika z myślą, że może się kiedyś przydać, ale szansa, że takie zdarzenie wystąpi, jest wysoce nieprawdopodobna, jeśli nie zerowa. Tudzież kupił samochód i postawił na parkingu aby stał, bo nie masz potrzeby żeby nim jeździć. Nie zyska on w ten sposób na wartości ani walorach użytkowych, a wręcz przeciwnie.

    • @roberwarga8361
      @roberwarga8361 ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 Przeciwnie. Przez 4 dni zrozumiałem że jeśli posiadasz możliwość zrobić małym kosztem magazyn energii to ma to sens. Ponieważ jestem w stanie w ten sposób zwiększyć swoją autokonsumpcje.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      @@roberwarga8361 Pytałeś w kontekście zasilania awaryjnego i przerw w dostawie prądu. Nie napisałeś, że masz fotowoltaikę.

    • @roberwarga8361
      @roberwarga8361 ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 oczywiście że z. Inaczej było by to bez sensu

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@roberwarga8361 Wobec tego pytanie było tym bardziej dziwne.

  • @Tuszek90
    @Tuszek90 ปีที่แล้ว +1

    Rzucilibyście linkiem do tego inwertera?

  • @marekk2519
    @marekk2519 ปีที่แล้ว +1

    Jaki czas temu, był ten materiał tworzony? Bo coś mi się nie zgadza, apropo UPS'ów, których nikt teraz nie sprzedaje, a najtaniej, to ponad 3 tyś złotych...

  • @rabbitflow1
    @rabbitflow1 ปีที่แล้ว +1

    Witam cię kolego serdecznie

  • @johnmatrix6314
    @johnmatrix6314 ปีที่แล้ว +3

    Ups z dwoma akumulatorkami 7ah 3-4tys zł ????? chyba 3-4 stówek , można kupic uzywany ups evera za 200zł lub orvaldi inv 1kv za 600zł bez baterii ,wyciągnąc kable na zewnątrz i dodac mu aku 65 lub 100ah(orvaldi inv) i działa i długo trzyma

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      oczywiście bo sam tak robiłem ale nie porównuj cen urządzeń używanych i na dodatek nieprzystosowanych do pracy ciągłej. chiński inwerter hybrydowy 24V kupisz za 800 zł i możesz z niego odbierać 2,4 kW dokąd ci starczy energii w akumulatorach a UPS evera po 20 minutach się wyłączy pod pelnym obciążeniem

    • @Slawek05201
      @Slawek05201 ปีที่แล้ว

      Wcześniej trzeba się upewnić czy UPS obsłuży większe akumulatory. Kiedyś kilka dni męczyłem się z UPS EATON 5P850I, który zliczał Wh i wyłączał się gdy z niego pobrano 700 Wh (o ile dobrze pamiętam). Wcale nie przejmował się tym, że napięcie zasilające spadło o jedynie 0,2V, bo były podłączone 45Ah akumulatory, zamiast "fabrycznych" 7Ah. W dedykowanym oprogramowaniu nie było opcji do zmiany tych wartości, np. - wyłącz się po osiągnięciu 20V (były dwie baterie). Prawdopodobnie mniej zaawansowane urządzenia nie mają takich fanaberii..

  • @SuperSlawek1982
    @SuperSlawek1982 ปีที่แล้ว +5

    Coś słabo się znasz na akumulatorach.
    To co wytłumaczyłeś tylko częściowo się zgadza.
    Reszta to głupoty wyczytane w internetach.

  • @marekmo3063
    @marekmo3063 ปีที่แล้ว +2

    Kupiłem na allegro Aku Qoltec 100ah i to ważą 28,4 kg miał naj mniej a28,62 kg najwięcej cena 429 zł

  • @Lukejup
    @Lukejup ปีที่แล้ว

    Jakieś pierwsze opinie po zakupach? cudeńka czy nie

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Zapomnij. Wszyscy co kupili te akumulatory nie mają pojęcia o ich prawidłowej eksploatacji i testowaniu.

    • @Lukejup
      @Lukejup ปีที่แล้ว

      ​@@Tab7.6.Tab7.6 Ale to nie filozofia SOH, SOC i rezystancję podać jak ktoś miesiąc używał np. z panelami i przetwornicą 24/7. To już daje układ odniesienia. A może mam jednak za dużo wiary w ludzi :-)?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@Lukejup Właśnie chciałem napisać, że jak ktoś wie co to SOC, SOH i Rw to tych akumulatorów by nie kupił, ale po przeczytaniu innego komentarza się zreflektowałem 😉 SOC za wiele nam nie powie bo to tylko poziom naładowania, ma za to wpływ na SOH i Rw. Żeby więc był punkt odniesienia trzeba by każdorazowo przed pomiarem naładować akumulator w taki sam sposób. Do tego niewiele jest testerów które podają parametry na podstawie wprowadzonej pojemności, więc trzeba przyjąć fikcyjny prąd rozruchowy. A w rzeczywistości prawdę powie tylko prawidłowo przeprowadzony test pojemności. Ilu kupujących którzy rzucili się na tanie akumulatory potrafi go zrobić...?

  • @marekr7511
    @marekr7511 ปีที่แล้ว

    Super materiał, tylko skąnd są te materiały na YT na których akumulatory padają po kilku miesiącach, rozwiązanie do kampera ok, tylko w domu to tych cykli wyjdzie w przeciągu 2 lat całkiem sporo. Jak rozbuduję fotowoltaikę to pewnie zaryzykuję z małą pojemnością na wydzielonych kabelkach w domu. Z tymi 100% to tak z przymrużeniem oka.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      To proste. Ludzie kupują tanie akumulatory przeznaczone do pracy buforowej (zasilanie awaryjne), a używają ich cyklicznie jako magazynu energii. Na dodatek bez odpowiedniego przewymiarowania, dopuszczając systematycznie do głębokich rozładowań. Tu masz całą prawdę o tanich AGM: th-cam.com/video/FLjFYnEnOc4/w-d-xo.html

  • @netinstal
    @netinstal ปีที่แล้ว +2

    Jakisz czas temu zemściłeś na VOLT Polska a teraz już jest cacy ?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +5

      dobry produkt w dobrej cenie kupię od kazdego.

    • @netinstal
      @netinstal ปีที่แล้ว +1

      @@4nrgy nie uwierzę że ta firma jest wstanie sprzedać dobry produkt.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      zobaczymy. wszyscy mają te same akumulatory. pytalem w Chinach. mam dostać do rozkrojenia to będziemy mieli pewność

    • @hublanek
      @hublanek ปีที่แล้ว

      @@netinstal mm ich przetwornice już 8 lat na stałej pracy na podtrzymaniu - było już sporo awarii i jakoś nie ma z nimi problemu

  • @arokotek5691
    @arokotek5691 ปีที่แล้ว +3

    Chyba zwęszyli interes bo cena już poszła do góry 😢

  • @mattax87
    @mattax87 ปีที่แล้ว +1

    Dlaczego He-men superbohater opowiada o akumulatorach?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      bo wolność zaczyna się od niezależności również energetycznej😜

  • @marcinzjajami9315
    @marcinzjajami9315 ปีที่แล้ว

    Heja! Jaki jest ciągły prąd rozładowywania AGM?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Aktualnie testuję aku Enerblock EVM rozładowując go cyklicznie prądem 0,6C. Wartość ta odpowiada prądowi 1h.

  • @ZygfrydKrause
    @ZygfrydKrause ปีที่แล้ว

    Cześć mam falownik hybrydowy solplanet 3 fazowy czy mozna podłączyć te akmulatory i nic więcej nie czeba robić dajcie odpowiedź pozdrawiam serdecznie

  • @gonzot6721
    @gonzot6721 ปีที่แล้ว +1

    Dzięki, zamówione :)

  • @maciejdziekan1768
    @maciejdziekan1768 ปีที่แล้ว

    Mam inverter sinus pro 6000 od volt polska oraz używane panele w sumie ok 3kwp oraz kogenerator zbudowałem do wytwarzania energi w pochmurne dni. Czy te akumulatory polecasz jako bank energii..? Narazie uzywam kwasowe uzywki z aut ale chce rozbudowac bank energi

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      do tak duzego systemu szukalbym zestawu z wozka widlowego

  • @marekmosiadz1127
    @marekmosiadz1127 ปีที่แล้ว +3

    jadę na kwasowych mokrych 230AH 4 stringi plus 3 stringi agm po 80ah i 3 stringi mokrych 80ah razem 1400AH x24V=33,6KWp i jest ok...

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +2

      fajnie. te same napiecia ladowania i float?

    • @marekmosiadz1127
      @marekmosiadz1127 ปีที่แล้ว +1

      floating wyżej bo to są accu z recyklingu

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@marekmosiadz1127 Czyli te 33,6kWh jest naklejkowe, a ile realnie?

    • @marekmosiadz1127
      @marekmosiadz1127 ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 nie katuje ich dużymi prądami i można przyjąć, że w obecnym czasie spadek pojemności przy takim obciążeniu jest minimalny

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@marekmosiadz1127 Podpytuję bo napisałeś, że aku są z recyklingu. Więc myślałem, że może sprawdzałeś aktualną rzeczywistą pojemność.

  • @evam789
    @evam789 ปีที่แล้ว

    Dziękuje że dzielisz się wiedzą, oglądam prawie wszystkie odcinki,Proszę o pomoc chcę zrobić instalację pv 6kw dla domu, inwerter hybrydowy no i np. takie baterie AGM, to ile mam tych baterii kupić? I jaki inwerter ale nie taki chiński chiński, tylko jakiś chiński "europejski"? Z góry dziękuje za pomoc.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +3

      tak. przybieram sie do videoporadnika

    • @evam789
      @evam789 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy słonce nam ucieka, trzeba instalowac teraz bo później będzie za późno 😉 mysle o takiej instalacji zeby nic big brotherowi nie oddawac. A wykorzystać np. Moj prąd 5.0 instalacja 6kw to chyba bedzie właśnie to 50% dofinanowania na sprzęcie lepszej jakości "europejskiej"

    • @evam789
      @evam789 ปีที่แล้ว

      @mruuuczek1993 też tego badziewia nie chce, ale przy montażu samemu i pomocy elektryka, to może się szybko zwrócić, przynajmniej nie będę oddawać pieniędzy turonowi

  • @micha.3046
    @micha.3046 ปีที่แล้ว

    Czy AGM można wysycać (burzliwe ładowanie do 16V) jak zwykle kwasówki?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      Nie. Parametry ładowania dla danego typu pracy (cyklicznej lub buforowej) podane są na obudowie lub w karcie produktu. Maksymalne dopuszczalne napięcie wynosi zazwyczaj 15V, ale zwykle mniej, typowe to 14,7V.

  • @romanbabka2922
    @romanbabka2922 ปีที่แล้ว

    Gdzie jest haczyk w tej ofercie VOLTA, co z jakością tego aku, bo czy jak kupię 50% taniej to czy aby czegoś później nie stracę 😉

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Ten akumulator jest dobry jak chcesz po taniości sklecić jakieś zasilanie awaryjne na wypadek sporadycznych zaników prądu i potrzebujesz coś tam koniecznie podtrzymać przez parę godzin do momentu usunięcia usterki. Na przykład kocioł gazowy lub pompkę obiegową kominka z płaszczem wodnym, ewentualnie inne niezbyt wymagające urządzenia.

    • @romanbabka2922
      @romanbabka2922 ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 No dobrze, idąc tą drogą logiki, równie dobrze przy 1 lub 2 aku do pojemności ok 100Ah mogę wykorzystać do zasilania awaryjnego ww urządzeń tą samą ilość akumulatorów kwasowych do tego celu, bo te urządzenia przeważnie mają swe położenie w piwnicy i to w żadnen sposób mi nie sprawia zagrożenia. Inna sprawa w pomieszczeniach mieszkalnych się ma😉.
      A moje pytanie dotyczyło gdzie jest haczyk, czy jest spadek jakości wraz ceną, czy to jest chwilowe "poczucie dobrego serca" producenta, a może Orlen wspomógł produkcje 😁

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@romanbabka2922 Ostatnio mieliśmy sporą sinusoidę cen akumulatorów AGM. Szczyt wypadł w okresie jesienno-zimowym, gdzie wszelkie możliwe media nakręcały atmosferę zagrożenia potencjalnymi brakami prądu, czyli słynnymi "blackoutami". Z tego powodu pojawił się spory popyt na wszelkie rzeczy związane z zasilaniem awaryjnym, przy ograniczonej podaży. Wtedy nawet niskiej jakości akumulatory podrożały o minimum 50-60%. Rynek się nasycił i obecnie ceny wróciły do normalnych poziomów. Jakość wspomnianego akumulatora jest adekwatna do ceny. Poczytałem przed chwilą komentarze na Allegro i są one bardzo trafne, nie wymagają dodatkowych wyjaśnień.

  • @krzysztofdomagaa8412
    @krzysztofdomagaa8412 ปีที่แล้ว

    A czy na kablach pomiędzy akumulatorami a inwerterem oprucz bezpiecznika 100A dawać hebel elektryczny?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      rozlacznik fajna rzecz. ja bym dał złącze szybkie do baterii takie jak jest w upsach. może być rozlacznikiwm w razie w

    • @krzysztofdomagaa8412
      @krzysztofdomagaa8412 ปีที่แล้ว

      ​@@4nrgyok , a na kablu + czy raczej - , jestem na początku budowy takiego systemu

    • @---ro3dm
      @---ro3dm ปีที่แล้ว +1

      ​@@krzysztofdomagaa8412 ja dałem na +

    • @krzysztofdomagaa8412
      @krzysztofdomagaa8412 ปีที่แล้ว

      @@---ro3dm ok dzięki Pozdrawiam

  • @arkadiuszjeszka9416
    @arkadiuszjeszka9416 ปีที่แล้ว +1

    Do kiedy ta promocja?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +2

      od dziś ale do kiedy to nie wiem. dzisiaj wystawili.

  • @jacekm
    @jacekm ปีที่แล้ว +3

    Cześć Diabeł !!!

  • @robertkalinowski9413
    @robertkalinowski9413 ปีที่แล้ว

    Dzięki za Twoją pracę kolego. Nawet nie wiesz, ile dobrego robisz dla ludzi. Brawo! Jeszcze pytanie, do kiedy trwa promocja?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      nie wiem już raz podniesli cenę

    • @robertkalinowski9413
      @robertkalinowski9413 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy spox, czekam na testy z niecierpliwością.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@robertkalinowski9413 Tak z ciekawości zapytam - jakiego rodzaju testów się spodziewasz?

    • @robertkalinowski9413
      @robertkalinowski9413 ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 Dokładnie takich, o jakich wspominał autor filmu, gdzie ma obiecane dwa takie akumulatory, jeden do testów i drugi do rozbiórki i wizualnej oceny solidności wykonania płyt itp. Pozdro

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@robertkalinowski9413 Szkoda tylko, że nie wiadomo kto obiecał i kiedy to nastąpi 😉 Ale na szczęście już jest taki test th-cam.com/video/iy2lYZcYOJA/w-d-xo.html

  • @piotrbudowlaniec9160
    @piotrbudowlaniec9160 ปีที่แล้ว

    Ile taki akumulator wytrzyma jako ups? W sensie pewnie maksymalne rozładowanie max raz na 1-3 miesiace. Załóżmy 10 cykli na rok, i cały czas w trybie buforowym

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      3lata? tak chodzą agm w kamperach uzytkowanych non stop

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      th-cam.com/video/iy2lYZcYOJA/w-d-xo.html

  • @jackodembos1
    @jackodembos1 ปีที่แล้ว

    Szkoda że nie podajesz czy to napiecie ładowania to praca cykliczna czy buforowa.Jesli buforowa to sie zgadzam z tymi wartosciami, jesli jednak cyklicznie to Panowie Hindusi marsa nie odkryli.Proszę na przyszłość informowac Nas ,,ciemną masę'' o takich niuansach.Swoja drogą faktycznie Volt kiedyś byl bee a teraz jest cacy?Czyzby Volt miał w zamian podesłać jakieś LiFePo4 do testu?
    Pozdrawiam.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      nie jestem zainteresowany lifepo4. ale bardzo podoba mi się tendencja cenowa w akumulatorach AGM jeżeli utrzymałoby się te 20% rocznie w dół to za dwa lata każdy będzie miał off grid.
      czyli wydaje mi się że warto zainwestować kilka godzin albo nawet kilka dni żeby zobaczyć co to jest warte.
      a jestem umówiony że dostanę akumulatory do przetestowania polaczonego z sekcją zwlok.
      co za sens testować Life po4 skoro One stanowią promil rynku i nawet jak stanieją o połowę to to i tak nic nie zmieni

    • @bicburzuja
      @bicburzuja ปีที่แล้ว +1

      Stary volt w porównaniu do nowego to jest niebo a ziemia. W starym to praktycznie masz tylko 3 opcje do ustawienia i w zasadzie żadnej kontroli nad akumulatorem, w nowym natomiast ustawiasz wszystko jak w easunach, więc tak, kiedyś było ble teraz jest ok.

  • @Radiotechnik
    @Radiotechnik ปีที่แล้ว +1

    W piątek ( czyli jutro ) będę miał omawiany akumulator za 399zł. Sprawdzę chińskim miernikiem rezystancję wewnętrzną , doładuję do pełna stałym napięciem 13,8V , zostawię na odpoczynek na kilka godzin i sprawdzę znowu rezystancję wewnętrzną , następnie rozładuję mierząc pojemność, prądem około 20 godzinnym i zobaczymy, a może cos też nakręcę dla udokumentowania. Pozdrawiam.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      kurde. nie wiem jak dziękować!

    • @Radiotechnik
      @Radiotechnik ปีที่แล้ว

      @@4nrgy Słuchaj Arek ! - akumulatory przyszły , ale oprócz paragonu nie ma karty gwarancyjnej z numerem akumulatora, warunkami gwarancji i czasu jej trwania. Nie ma też instrukcji użytkowania na której powinny być wyszczególnione parametry ładowania , rozładowania itd. Zadzwoniłem do tego toolesa i oczywiście już rozmawia inna osoba, bo tamten pan jest na urlopie . Mają się skontaktować ze mną w poniedziałek. Na razie nic nie będę testował . Jest to zakup poza siedzibą firmy jeśli pisemnej gwarancji nie będzie , to im te akumulatory zwrócę i testów nie będzie. Na razie jeden rozpakowałem i tylko dotknąłem mierniczkiem. Akumulator jest naładowany do napięcia 12,8V , rezystancja wewnętrzna 5,5mili oma i w/g chińskiego testera jest wydolny na 420 A. Więc jak na nowy 100Ah akumulator to nie wiem ? ...może wymaga lekkiego doładowania? Mój aku w samochodzie ma 5 lat 74Ah ma 4,6 milioma i 600A.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@Radiotechnik Jak można testować AGM pod kątem prądu rozruchowego, skoro nie jest to akumulator rozruchowy i w związku z tym producent nie określił prądu rozruchowego dla tego akumulatora zgodnie z normą EN? Porównanie do akumulatora w samochodzie kompletnie nieadekwatne.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      W którym momencie AGM uznaje się za w pełni naładowany? W jaki sposób należy prawidłowo ładować taki akumulator?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@Radiotechnik Zgodnie z obowiązującym prawem karta gwarancyjna nie jest obligatoryjna i nawet jeśli jest dołączana a się zgubiła, to podstawą reklamacji jest jakikolwiek dowód zakupu. Ustawowo okres gwarancji wynosi 24 miesiące od momentu sprzedaży dla użytkowników indywidualnych i nie ma od tego odstępstw (chyba, że producent da więcej, ale nie może mniej). Nieco inaczej ma się sprawa z instrukcją obsługi w języku polskim, bo taka powinna być. Ale... Ustawodawca nałożył na sprzedawcę obowiązek wydania wszystkich posiadanych przez siebie dokumentów. Jeżeli producent nie dołączył, to nie możemy wtedy żądać jej wydania od samego sprzedawcy. Karta produktu z podanymi parametrami jest dostępna na stronie producenta. Problem wydania konsumentowi instrukcji obsługi w wersji elektronicznej jest stosunkowo świeży i nie doczekał się jeszcze jednoznacznej oceny w orzecznictwie sądowym, w przepisach mowa jest tylko o trwałym nośniku. Jeśli chcesz zwrócić te akumulatory to jak najbardziej masz do tego prawo zgodnie z zasadami zawierania umów na odległość, ale niekoniecznie powoływałbym się na brak karty gwarancyjnej (bo nie jest obowiązkowa) czy instrukcji obsługi z powodu wyżej wymienionego.

  • @rafal_mazur
    @rafal_mazur ปีที่แล้ว

    Pytanko: ile wg ciebie potrzebuje akumulatorów pod instalacje która robię na balkonie, będą trzy panele po 140W model MONO FLEX i takie trzy na balkonie czyli 420W ale balkon nie jest w 100% oświetlony bo gdzieś lekko ścianą etc więc produkcja nie będzie na full, + regulator PWM ale to nie wiem czy dobry bo mówiłeś na filmach ze ci się spalił choć fajny bo ciutki a panele na balkonie akumulatory dwa trzy mogę schować obok drzwi w domu w szafce i pod to chce lądowanie telefonów laptopów + oswieltnie ledowe w pokoju oddzielna instalacja bo ja tu oddać do sieci nie chce :)

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      jaki odbiór. w sensie moc i jaką planujesz przetwornicę

    • @rafal_mazur
      @rafal_mazur ปีที่แล้ว

      Przetwornicy jeszcze nie kupiłem, planuje ładować telefony, pracować na laptopie 140W + jak nie pracuje to wieczorem zasilić około 12 ledwow takich aby nie tyle mocno oświetlać pokój ale doświetlić czyli nie główne oświetlenie , ale główny cel to lody + lądowanie telefonów + może ten laptop jak da radę ale wątpię bo balkon naświetlone będzie od 10-14 na full i jeden panel na 100 drugi pewnie 60% na 100% reszta już mniej bo lekki cień będzie padać i trzeci będzie podobnie

  • @albertohudini5836
    @albertohudini5836 ปีที่แล้ว

    A jak z opłacalnością? Ilość pełnych cykli 400 czyli 1 jednej sztuki 100A mogę wyciągnąć ok 400kwh to lepiej opłaca się kupić ten prąd

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      400 pełnych cykli to by był fantastyczny wynik, ale nie ma co na taki liczyć. Zresztą trwałość tego modelu nie należy przeliczać na cykle, w systemach zasilania awaryjnego może rzeczywiście wytrzymają te 3-5 lat.

    • @albertohudini5836
      @albertohudini5836 ปีที่แล้ว

      W trybie awaryjnym powinny wytrzymać dłużej ale jaki to ma sens to nie ma służyć jako UPS. Ciekawe jak to wychodzi przy drogich,renomowanych bankach energii

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@albertohudini5836 Pytanie o sens raczej nie do mnie, nie ja je polecam ;-)

  • @hublanek
    @hublanek ปีที่แล้ว +1

    no i cena skoczyła w górę

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      no wiem pytalem nawet vo to za ściema. podobno samowola dystrybutora🤷

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Przecież sprzedawca z linka to nie jest żaden oficjalny dystrybutor Volt Polska, tylko sklep internetowy jakich wiele. Mają w ofercie różnych producentów i jako podmiot niezależny, bez jakiegokolwiek powiązania kapitałowego z firmą Volt, ustala ceny detaliczne według własnego uznania. Więc o jakiej rzekomej samowolce mowa?

  • @Rrayford
    @Rrayford ปีที่แล้ว

    Kto wie, czy są inwertery hybrydowe z białej listy do którego będę mógł podłączyć aku trakcyjny 48v ?

  • @SlawomirRajman8817
    @SlawomirRajman8817 ปีที่แล้ว

    Ogladałem na żywo ale nie było głosu.
    Posłucham teraz.
    Pozdrawiam.

  • @MhUser
    @MhUser ปีที่แล้ว

    czyli wychodzi 40k zł żeby dało się naładować samochód?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Plus minus, ale mniej więcej tak. Przy czym trzeba mieć świadomość, że te 40k to nie jest jednorazowy wydadek, bo ze względu na utratę z czasem sprawności tanich AGM trzeba je będzie cyklicznie wymieniać. No i ostatnia rzecz - trzeba mieć naprawdę konkretną instalację PV żeby je naładować.

  • @rekawek6
    @rekawek6 ปีที่แล้ว +1

    Śledzac temat akumulatorów AGM, niestety często pojawiają się opinie, że te najtańsze od Volt Polska, nie są zbyt trwałe. Podobno są też zauważalnie lżejsze od konkurencji.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +4

      no zobaczymy. mam dostać taki aku do zniszczenia. pomierzymy i będzie wiadomo. druga sprawa że negatywne opinie nt. produktu rozbijajacego zmowę cenową przeżyłem na sobie. Więc chyba najprosciej szkielko i oko

    • @rekawek6
      @rekawek6 ปีที่แล้ว +1

      @@4nrgy Mam nadzieję, bo ostatni testdotyczyl użytkowania w kamerze w PL i mogł to być efekt niskich temperatur. Liczę na sprawozdanie z testu.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +4

      Test zniszczeniowy będzie miał sens jedynie wtedy, gdy rozebrany zostanie inny akumulator z wyższej półki i porówna się ich budowę. Bo bez tego to będzie jedynie sztuka dla sztuki. Zanim jednak do tego dojdzie należy przeprowadzić kilka (a nawet kilkanaście) pełnych cykli ładowania i rozładowania z pomiarem pojemności, tak by sprawdzić czy realne parametry pokrywają się z deklarowanymi.

    • @michaz1541
      @michaz1541 ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6Z kilku badanych takich aku żaden nie zbliżył się nawet do 85Ah. Przypadek?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      @@michaz1541 Nie, absolutnie. Po 3-4 pełnych cyklach osiągną maksimum swoich możliwości, później będzie już tylko systematyczny spadek. Sprawdzałem na tanich AGM Inerge, Toyama, Opti, najgorzej wypadł CSSB. Niestety wielu widzów zaślepionych "promocją" i niską ceną dopiero na własnym przykładzie przekona się jak zły to był wybór. Nie ma sensu przestrzegać, bo wolą wierzyć, że to świetna okazja. Tutaj masz test pokazujący całą prawdę o tanich AGM th-cam.com/video/FLjFYnEnOc4/w-d-xo.html

  • @pawelp1431
    @pawelp1431 ปีที่แล้ว +1

    Czyli najlepiej trzymać w piwnicy :)

  • @leszekkaminski5725
    @leszekkaminski5725 ปีที่แล้ว +1

    Dlaczego usuwasz komentarze z linkiem do strony gdzie jest ten sam akumulator za 380 zł?

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      nie usunąłem żadnego linka 🤷

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +3

      TH-cam automatycznie usuwa takie linki.

  • @pawelzasada2075
    @pawelzasada2075 ปีที่แล้ว

    A jak myślicie ile takich aku trzeba by żeby wytrzymały np 48h dla normlanego domu z 4 osobami? Chciałbym je oczywiście ładować z inwertera hybrydowego?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +3

      Zero. To nie są akumulatory do pracy cyklicznej. Importer sam wskazuje, że najlepiej sprawdzają się w układach ładowania buforowego.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      zasilanie dla całego domu ciągle najlepiej budować używając pakietów z wózków widłowych. oczywiście nie możesz ich trzymać w salonie ale mając dom prawdopodobnie masz też garaż a jeden pakiet 720 amperogodzin 48 volt wystarczy żeby uzyskać 80% niezależność. oczywiście jeżeli masz wystarczającą moc wytwórczą

    • @rafal.
      @rafal. ปีที่แล้ว

      @mruuuczek1993 😂😂😂😂

    • @pawelzasada2075
      @pawelzasada2075 ปีที่แล้ว

      Dzięki za odpowiedź a ile KwP trzeba zainstalować na dachu żeby taki aki trakcyjny naładowało?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@pawelzasada2075 To zależy od pojemności tego akumulatora i ile z niego będziesz wyciągał. Żeby określić ile potrzeba aby taki trakcyjny naładowało, trzeba wiedzieć jaki.

  • @rafalw6642
    @rafalw6642 ปีที่แล้ว +2

    Jest zainteresowanie bo cena już 419+wysylka

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      k... nie wiem co z tym robić. zły jestem to naprawdę glupie z ich strony

  • @panbartekpl4254
    @panbartekpl4254 ปีที่แล้ว +3

    Dałem pierwszego lajka chyba. Pozdrawiam z Wieliczki

  • @MCZASLAW
    @MCZASLAW 2 หลายเดือนก่อน

    Ok. ostatni miałem potrzebę skorzystania z tych aku. i pełna klapa. Akumulatory leza i kwiczą . Inwerter firmy Volt SinuPRO5000W działał na nich ok. 20min. po wyłączeniu sieci i przy standartowym obciążeniu ( lodówka , telewizor i światło w domu ok. 150W.) Własnie się rozglądam za rachunkiem zeby reklamowac ten szajs.

    • @4nrgy
      @4nrgy  2 หลายเดือนก่อน

      przechowywać tylko w pełni naładowane. serio serio

  • @wolneslimaki7510
    @wolneslimaki7510 ปีที่แล้ว

    To ja spytam, na jakie napięcie nastawić koniec ładowania na chińskim regulatorze PWM 10A dla tych AGMów np 18Ah 12V

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      B01 AGM 14,4V, B02 żelowy 14,2V, B03 z płynnym elektrolitem 14,6V.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      chyba nie. trzymałbym się zaleceń dlaagm 13,8-14,1V jako koniec ladowania

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy Ten regulator nie ma innych możliwości, do wyboru są ustawione na sztywno dedykowane tryby pracy dla danego typu akumulatora.

  • @wojtekripke
    @wojtekripke ปีที่แล้ว +1

    Bluebox AGM 100Ah też kupiłem miesiąc temu za 385 zl

  • @mefiu_
    @mefiu_ ปีที่แล้ว +1

    Wszystko super, tylko po jednym dniu cena już 419zł. I tak wiem wiem, dalej to dobra cena. Tylko bardzo irytuje mnie takie cebulowe podejście firm. Skoro wypromowali się ceną 399zł to było już przy niej zostać a nie teraz kompromitować się za 20zł.
    ALBO jeśli cena 399zł była za niska to trzeba było najpierw wziąć kalkulator i policzyć, że 419zł to jest max co można zrobić i z taką ceną wyjść do ludzi.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Oni się nie wypromowali tylko zostali wypromowani przez przypadek, bo akurat mieli najniższą cenę.

    • @mefiu_
      @mefiu_ ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 zasugerowałem się fagmentem, w którym prowadzący wspomniał, że miało być jeszcze 10zł taniej, ale itak jest dobrze. Gdyby z nimi nie rozmawiał to raczej nie mógłby czegoś takiego stwierdzić. Ale to moja interpretacja.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@mefiu_ Ty naprawdę wierzysz w to, że Volt Polska wie cokolwiek o całej tej rzekomej "promocji"? 😉

    • @mefiu_
      @mefiu_ ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 a kto to jest vlot polska? 😉

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@mefiu_ Nooo... Importer tych akumulatorów. Nie oglądałeś uważnie filmu? Prowadzący twierdzi, że porozmawiał z firmą Volt Polska i że zrobią "promocję". Jak to się ma do firmy Tooles (sklepu z linka)? Ano nijak 😁

  • @kszx91
    @kszx91 ปีที่แล้ว

    Polećcie jakiś inventer żeby podłączyć takie Aku, ale też żeby był ongrid

  • @jacekorkan8801
    @jacekorkan8801 ปีที่แล้ว +2

    Akumulatory mają cykle. I to się liczy nie lata. Pracy bo to chwyt marketingowy.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      racja. mają cykle ale nie tylko. akumulator starzeje się również gdy jest nieuzywany. co do cykli rozładowania to dla agm jest 30-50% wiecej niz dla typowych lead acid. wiec przy takiej roznicy w cenie jest sens myśleć

    • @jacekorkan8801
      @jacekorkan8801 ปีที่แล้ว

      @@4nrgy wiesz są są super specjalne trwałe akumulatory do serwerowni, oczywiście w technologii Pb. Mają trwałość 25 lat. Ale jak poczytasz kartę charakterystyki co trzeba im zapewnić by taka trwałość uzyskać. To niestety jak mają być używane a nie tylko stać wpięte do sieci na wypadek "W". To słabo. I to sam dotyczy innych akumulatorów Pb. Ilość cykli i głębokość rozładowania. Wpływają na ich trwałość. Oczywiście są też akumulatory na pancernych płytach, stosowanie w większości wózków widłowych, czy na okrętach podwodnych. Ale to ma swoją cenę. Więc dzisiaj można kupić nowe litowe z fabryki które nie przeszły kontroli jakości. Wystarczy że któryś czujnik nie pokazuje prawidłowych wartości a ogniwa są sprawne.

  • @grzegorzjastrzebski2089
    @grzegorzjastrzebski2089 ปีที่แล้ว +4

    Zaczęło się zmieniamy świat na lepsze ;]

  • @neospaaco9486
    @neospaaco9486 ปีที่แล้ว +1

    👍👍👍👍👍

  • @julod5986
    @julod5986 11 หลายเดือนก่อน +1

    Te akumulatory to badziewie po roku pojemność 9Ah

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 11 หลายเดือนก่อน +1

      No ale czego się spodziewałeś?

  • @towarzyszbolo3677
    @towarzyszbolo3677 ปีที่แล้ว +1

    akumulatory sprzedawane vrla nawet obecnie (tanie) to g..., normalny akumulator 12v100ah waży ~32kg, a teraz na alledrogo masz takie podróbki za 20,25kg, więc włączamy myślenie, bo to nie wytrzyma długo, sprawa 2. vrla gazują, może mniej ale gazują więc NIE są szczelne!

  • @karolbranson7837
    @karolbranson7837 ปีที่แล้ว

    Czy Abbvie Polska Cię sponsoruje, czesto jesteś w ich koszulce o co chodzi? 🙂

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว

      taką kupiłem w czasie jak bylem poza cywilizacją a teraz to co? wyrzucić? to zupelnie jeszcze dobra koszulka😁

  • @bicburzuja
    @bicburzuja ปีที่แล้ว +2

    No fajnie, fajnie... Ale ja kupiłem takie po 370,50😂🎉

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +4

      dawaj linka! wszystkie chco! nie bądź żyła

    • @bicburzuja
      @bicburzuja ปีที่แล้ว +2

      @@4nrgy linka nie dam, bo trzeba polować. Nalezy wpisac na allegro 100ah agm, ustawić najtańsze i sprawdzać. Trochę januszenie w ciągu 2 tygodni kupiłem 8 akumulatorów raz po 380 i raz po 370,50.

    • @bicburzuja
      @bicburzuja ปีที่แล้ว +1

      @@4nrgy dawaj mejla, wyśle ci fakturę:)

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +3

      przecież nie to że ja ci nie wierzę tylko też chciałem żeby każdy mógł tanio kupić! 😁

    • @bicburzuja
      @bicburzuja ปีที่แล้ว +2

      @@4nrgy to teraz słuchaj tego: w poniedziałek wjeżdża do mnie trakcja 24v z ładowarką... Za 1k!!!!

  • @bezwatpienia100
    @bezwatpienia100 ปีที่แล้ว +1

    Do głupich gada.
    Każdy inżynier wie, że zawsze coś jest kosztem czegoś. W tym przypadku ten koszt jest podany w PLN. Firma Volt ma również bardzo złe opinie, jeśli chodzi o serwis.

  • @karolwaching
    @karolwaching ปีที่แล้ว

    Już Pan nie pracuje na żurawiu? Lubiłem Pańskie filmiki.

  • @abiogaz
    @abiogaz ปีที่แล้ว +1

    Dzień dobry jest jeden tylko link.

    • @4nrgy
      @4nrgy  ปีที่แล้ว +1

      poprawię w nocy

  • @antonmika-57
    @antonmika-57 ปีที่แล้ว +1

    To polecane badziewie kosztuje teraz 599 PLN. A Fuj.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Na dzień 17.09.2023 cena wynosi 999,00 zł brutto / szt., co jest ponurym żartem.

    • @antonmika-57
      @antonmika-57 ปีที่แล้ว +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 niech zostaną na tym siedzieć. Chciwcy.

  • @ben-fg3fp
    @ben-fg3fp ปีที่แล้ว

    To ciekawe w tej samej firmie jest akumulator bateria AGM SSB SBL 12V 75Ah bezobsługowy za 699zł a to 9:55 badziewie jest stare jak węgiel kamienny, pewnie mu kasę dają za reklamę by tego się pozbyć.