FELT FR Advanced országúti kerékpárteszt

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 8

  • @korcskutya
    @korcskutya 3 ปีที่แล้ว +2

    Azt hittem a videóban lesz a teszt és nem a leírásban:-D

    • @BThommey
      @BThommey  3 ปีที่แล้ว +1

      Azt sajnos elmosta az eső :D Így inkább írtam :)

  • @bebesibalint9215
    @bebesibalint9215 3 ปีที่แล้ว

    Hát engem annyira nem hatott meg az a koncepció, hogy drága kerékkel adjuk a bicót, cserébe csak egy mechanikus szettet kap a bicigli. Egy amatőr felhasználónak sokkal többet ad egy di2 váltás, mint ezek a kerekek, aki meg versenyezni jár az rendszerint úgyis hozza a saját kerekeit a régi bicójáról.

    • @BThommey
      @BThommey  3 ปีที่แล้ว +3

      Szerintem egy amatőrnek igazán jó, ha könnyű, karbon kerékkel kapja a bringát, mert ahogy te is mondod, egy versenyzőnek úgyis lesznek csere kerekei. Viszont attól, hogy nem mechanikus hanem Di2 a váltás, max a sznobfaktor lesz jobb, de sem a kanyarodás, sem a gyorsíthatóság nem javul. Persze aki megteheti vegye meg Di2-val, nekem is volt, de inkább a kerekeket részesítem előnyben.

    • @balazskardos7895
      @balazskardos7895 3 ปีที่แล้ว

      A "bicigli"?

    • @bebesibalint9215
      @bebesibalint9215 3 ปีที่แล้ว

      @@BThommey Sajnos úgy tűnik nem értünk egyet. Egy amatőr biciklisnek szerintem többet hozzáad a biciklizés élményéhez egy elektronikus váltó, mint egy csúcs karbon kerékszett. Mindig pontos váltás, nincs utánállítás, szinkronváltás stb., ezek mind olyan dolgok, amik gyakorlatban nagyon jók, ha vannak. Ezzel szemben egy flashy kerékszettel könnyebben gyorsítasz ki, jobb a hegyen, na meg kurva jól néz ki. :D Én is bűnös vagyok ebben, de egy magas peremes karbonnal vagy egy kevés küllős aluval lehet nagyot villantani. :D Gyorsabb lesz a könnyebb bicóval egy hobbista, de nem emiatt nem lesz meg egy KOM vagy marad le az élbolytól egy hazai versenyen. Arról már nem is beszélve, hogy egy kerékszettet mennyire egyszerű cserélni egy bicón a váltással ellentétben.

    • @tirszin
      @tirszin 3 ปีที่แล้ว

      @@bebesibalint9215 Én is Tamás álláspontja felé hajlok. Számomra semmit sem érnek az elektromos szett adta előnyök, ha csak azt vesszük, hogy cserébe időnként tölteni is kell. Évek óta Campa Chorus-t használok, azzal semmi bajom nem volt, még utána állítani sem kellett.
      Miért bonyolítanánk feleslegesen a rendszert léptetőmotorokkal, a hozzájuk tartozó vezérléssel, ha egy egyszerű bowden adta húzóerő, kontra rugó is tökéletesen ellátja feladatát. :) Ezen kívül az eltöltött idő 99%-ában benn van a rendszer egy fokozatban és ott kell tolni bele a Wattokat, a váltás nem sokat tud a tempónkon segíteni. :)
      Ha viszont országútiként használjuk a kerékpárunkat, a dinamikára nagy szükség van. Jól gyorsítható kerékpár kell hozzá. Ezért igen fontos tényező a merev és a pereme mentén könnyű kerék. Ha országúti kerékpározni akarok, nem kérdés, hogy melyik komponensbe teszem a pénzem.

    • @bebesibalint9215
      @bebesibalint9215 3 ปีที่แล้ว

      @@tirszin Az a baj, hogy teljesen más szemszögből közelíted meg a dolgokat. Egy elektromos rendszer mellett sokkal több érv szól, mint a csúcs kerekek mellett . Ti amatőr szinten elég jól mentek, de még nálatok sem nagyon látom, hogy annyira ki lennétek élezve, hogy már csak egy csúcs kerékszett választana el egy hazai amatőr verseny megnyerésétől, nemhogy Thommey-nél, akit jó szívvel nem ültetnék fel egy országútira sem a 120 kilójával. Most őszintén mennyi wattot nyersz a bringán lévő kerékszettel óránként, 5-öt? :D
      Az meg hogy az elektromos rendszer bonyolultabb lenne, van olyan része ami az (váltó), van olyan ami pedig faék egyszerű a mechanikus társához képest (fékváltókar). Szintén a saját példádat hozod a váltás teljesítményére, ebből az 1 mintából valószínűleg torz következtetések jönnek. Egy ma divatos korszerű vázban már nem egyszerű megoldani a jó mechanikus váltást, pláne, ha 11 vagy 12 sebességes rendszerekről beszélünk.