Przebudowa stacji Łapy #37

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ก.ย. 2024
  • Zacznij wspierać ten kanał, a dostaniesz te bonusy:
    / @jerzy-mk

ความคิดเห็น • 11

  • @tomaszgrosser9161
    @tomaszgrosser9161 7 หลายเดือนก่อน +2

    Witaj Jerzy i pieknie to idzie już na wiosne bedzie widać perony przejscia do nich a w lecie zerwanie starego toru i dokonczenie inwestycji. I teraz trzeba o tym budynku dworca rozmawiać co tam planuja zbudować. Bedziesz miał piekny dworzec i nowoczesna stacje ....miod malina. Pozdrawiam😂😂😂😂

  • @youtufan33
    @youtufan33 7 หลายเดือนก่อน

    Wszystko super, ale do tej nowoczesnej infrastruktury zupełnie nie pasują obskurne budynki na terenie byłych ZNTK i składowisko rupieci nieopodal. Straszydła z minionej epoki, które odpychać będą przyjezdnych, bo miejscowi już się przyzwyczaili. Najlepiej byłoby je zasłonić ekranami, bo to wstyd, żeby w centrum miasta obecne były takie widoki. Niestety wieży ciśnień nie uda się przesłonić, a w takim stanie to antywizytówka miasta.

  • @misiog
    @misiog 7 หลายเดือนก่อน

    dobre ujęcie przejazdu lokomotywy

  • @janchomik3011
    @janchomik3011 7 หลายเดือนก่อน

    W 6:10 peron u góry ekranu ma na górnej krawędzi łamańca. Czyżby ten peron miał być jednokrawędziowy ?? Jak dalej patrzę to bramki sieci trakcyjnej też nie ułatwiają na zewnętrznych krawędziach peronów - mam nadzieję że to tymczasowo bo docelowo może to troszkę utrudniać

    • @Jerzy-MK
      @Jerzy-MK  7 หลายเดือนก่อน

      @janchomik3011 Ktoś tak beznadziejnie zaprojektował perony, że wewnętrzne krawędzie peronowe będą długości 400 metrów natomiast zewnętrzne 200 m. Pozostała zewnętrzna część peronu (kolejne 200m.) będzie odsunięta o ok.1m od toru i odgrodzona od niego barierką. Słupy będą/są między peronem, a torem. Tak więc budowane jest zgodnie z planem.

    • @janchomik3011
      @janchomik3011 7 หลายเดือนก่อน

      @@Jerzy-MK dziekuje za wyjaśnienie ale to jednak niezla masakra

    • @Jerzy-MK
      @Jerzy-MK  7 หลายเดือนก่อน

      @janchomik3011 Też tak uważam.

  • @TT-he1cx
    @TT-he1cx 7 หลายเดือนก่อน

    Merytorycznie super, ale technicznie fatalnie. Z tego powodu, że całkowicie mieszasz w swoich filmach klatkaż (liczba klatek na sekundę). W tym filmie widzę: kamera nagrywa w 25, dron nagrywa w 30, a materiał wyeksportowałeś jako 24! Tak nie wolno robić! Ciężko to oglądać, bo film szarpie. Jeśli nie zauważyłeś tych defektów przyjrzyj się, może użyj klawiszy '' (klatka w tył i przód). Materiał z kamery przeskakuje raz na sekundę (bo konwersja 25 -> 24), materiał z drona przeskakuje kilka razy na sekundę (bo konwersja 30 -> 24). Jak to naprawić - bardzo prosto. Zobacz jaki wspólny klatkaż obsługuje kamera i dron (polecane 25, 50, 30 lub 60) i taki ustaw wszędzie, w sprzętach, w programie do edycji wideo i przy eksporcie. Będzie wtedy znacznie lepiej, będzie płynnie i nic nie będzie szarpać.

    • @Jerzy-MK
      @Jerzy-MK  7 หลายเดือนก่อน

      @TT-he1cx Powiem szczerze, że nie zauważałem wcześniej tego problemu. Cóż starość nie radość. Niemniej jednak w przypadku kamery nie mam możliwości ustawiania prędkości klatek. Niby kamera Panasonica, a jedynie co mogę ustawiać to tylko rozdzielczość. Uroki kompaktów, a cena nie mała. Szarpanie zauważyłem w ostatnim ujęciu z przejazdem pociągu. Z dronu nie widzę tego feleru. Spróbuję następnym razem coś pokombinować przy montażu. Minus tego taki, że stworzenie i opublikowanie jednego odcinka zajmuje mi ponad 10 godz. i nie wiem czy na dłuższe poświęcanie czasu będzie mnie stać. Ale zobaczymy, niemniej dziękuję za uwagę.

    • @user-zz5hh5rd9v
      @user-zz5hh5rd9v 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@Jerzy-MK Jak kamera nie ma możliwości zmiany klatkażu, to bazuj wszędzie na tych 25 klatkach na sekundę, zmień w dronie na 25 i eksport całości też w 25. Nie będziesz miał więcej roboty

    • @TT-he1cx
      @TT-he1cx 7 หลายเดือนก่อน

      @@Jerzy-MK Wydaje mi się, że autor używa DaVinci Resolve. Ten program ma drobną wadę, że jeśli jako pierwszy do projektu zostanie dodany tytuł z generatora, to klatkaż jest ustawiany na 24. Bo jeśli wideo, to program zaproponuje dostosowanie klatkażu do wideo. Autorowi polecam wykonać następujące kroki (to zajmie tylko minutę, jednorazowo!): File -> Project Settings -> Timeline frame rate zmienić z 24 na 25. Potem trzy kropki -> Set Current Settings as Default Preset, potwierdzić przyciskiem Update i już! A drugą minutę zajmie zmiana w dronie (od kilku lat wszystkie drony DJI to umożliwiają). Zatem tylko 2 minuty są potrzebne, by naprawić problem z szarpaniem.