mikroinwerter 24V, panel 12V i przetwornica Step-Up

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ต.ค. 2024
  • A co by było, gdyby ktoś chciał podłączyć panel 12V pod mikroinwerter? Bezpośrednio się nie da, bo napięcie o połowę za niskie. No ale przecież mamy przetwornice Step-Up, prawda?
    ----------
    Jeśli ten i/lub inne filmy Wam się spodobały, możecie mnie wesprzeć przekazując drobny datek tutaj: buycoffee.to/d...
    ----------
    #doświadczalnik #fotowoltaika #mikroinwerter #panel #przetwornica #stepup #boost

ความคิดเห็น • 11

  • @JarosławWosik
    @JarosławWosik 8 หลายเดือนก่อน +1

    Cześć
    Są mikro inwertery np. z serii GMI o mocy 120/150/180W, które całkiem przyzwoicie działają z panelami od 10 do 30V czyli np. z takim które mają Voc22V i wtedy nie trzeba kombinować z podnoszeniem napięcia.
    Z powodzeniem działają u mnie od prawie 2 lat :)

    •  8 หลายเดือนก่อน +1

      O, dobrze wiedzieć. Może też sobie taki kupię, bo nie chce mi się właśnie kombinować i ewentualnie doklejać nowy panel.

    • @JarosławWosik
      @JarosławWosik 8 หลายเดือนก่อน

      @ Jak już zamówisz, to kup wtyczkę sieciową bo w zestawie jest kabelek z wtykiem do inwertera ale bez wtyczki do gniazdka. Jak już przyjedzie, to po sprawdzeniu, warto go rozebrać i zdjąć niebieską folię z termopadów bo nie wiedzieć dlaczego, folii nie zdejmują, a przez folię, przewodzenie ciepła jest dużo gorsze.
      Mam wersję 180W i mam do jednego, podłączone 3 równolegle łączone panele po 70W z Voc22V plus licznik energii, a do drugiego 5 paneli 20W z Voc22V na parapetach i robią co trzeba 😀

  • @pepsikpepsik2141
    @pepsikpepsik2141 8 หลายเดือนก่อน +1

    Na dodatek po spadku napięcia wejsciowego (zachód słońca) do ustawionej wartosci trzeba ją zresetować, ponieważ zabezpieczenie przed niskim napięciem ma najniższa wartość bodajże 4,8V i nie można tego wylaczyc/ustawić na 0V.

    • @adamzielinski8168
      @adamzielinski8168 5 หลายเดือนก่อน

      Zastanawia mnie inny scenariusz. Regulator MPPT z wyjściem LOAD, podłączony do akumulatora 24V. Do wyjścia LOAD podłączamy mikroinwerter. Czy takie rozwiązanie by zadziałało? Dlaczego mnie to zastanawia? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Na rynku nie ma tanich magazynów energii dla tzw. instalacji balkonowych. Panel 400W, pracujący z mikroinwerterem w ciągu dnia ma ograniczoną skuteczność w oszczędzaniu energii. Omówiony układ pozwalałby naładować akumulator w ciągu dnia (poprzez regulator MPPT), a rozładować go po południu lub wieczorem, wykorzystując zgromadzoną energię. W szczególności jeżeli mikroinwerter podłączymy do smart gniazdka, które możemy zaprogramować tak aby zaczęło pracować np. po godz. 16, gdy wracamy do domu.

  • @artus.m
    @artus.m 6 หลายเดือนก่อน

    Mam pytanie odnośnie mikroinwertera czy byłaby taka możliwość "zmienienia" go w off-gridowy tzn. odłączając całkowicie dom od sieci. Oczywiście mikroinwertery z PV o odpowiedniej mocy wpięte do domowej instalacji a symulację sieci AC dostarczamy z falownika również off-grid ewentualne upsa.
    Proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam.

  • @jacekmazurek204
    @jacekmazurek204 หลายเดือนก่อน

    Skąd kupujesz te małe panele w dobrej cenie?

  • @GrzegorzBaszczak
    @GrzegorzBaszczak 5 หลายเดือนก่อน

    A ja mam pytanko jako laik. Mam (to znaczy będę miał jutro) panel 50W który mi ładuje akumulator. Co się dzieje w momencie gdy akumulator się naładuje? Nie grozi to pożarem? Bo panel non stop podaje napięcie w kierunku regulatora.
    Pytam jako laik bo zamówiłem sobie zestaw z regulatorem PWM i do tego będę miał podłączoną przetwornice żeby mieć namiastkę światła w garażu.
    Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

    • @mariusz7410
      @mariusz7410 4 หลายเดือนก่อน

      Nic się nie stanie . Regulator działa jak ładowarka akumulatora. Po naładowaniu po prostu odcina prąd a jak pobierzesz prąd na oświetlenie zacznie ładować

  • @jacekm
    @jacekm 8 หลายเดือนก่อน

    Siema.

    •  8 หลายเดือนก่อน

      No witam :)