Przygody polskich programistów PLC + Kurs Online o PLC

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.ย. 2024
  • Informacja dla firm:
    Czy chcielibyście mieć nielimitowany dostęp do wszystkich naszych szkoleń online dla Twojej firmy i pracowników?
    Zobacz więcej - kursyautomatyk...
    Informacja dla automatyków:
    Chciałbyś mieć nielimitowany dostęp do wszystkich naszych szkoleń online dla siebie i swoich kolegów z pracy?
    Podeślij ten link do osoby decyzyjnej, a postaramy się, żeby nasze kursy pojawiły się u Was w firmie! :)
    Zobacz więcej - kursyautomatyk...
    Opis filmiku:
    Pełny Kurs SCL ► kursyautomatyk...
    ⭐ Cóż to za kurs?
    Jest to dobrze przemyślany ciąg nagrań video, do którego po zapisie masz dożywotni dostęp. Zaczynamy od zagadnień podstawowych jak zapoznanie się ze sterownikami, instalacją i podstawowymi funkcjami programowania w języku SCL.
    Wszystko po to, aby zacząć wspólnie z Tomaszem przechodzić dalszy proces programowania maszyn. To tak jakbyś zaglądał przez plecy dla eksperta, który omawia każdy swój krok. Dodatkowo otrzymasz wiele ćwiczeń (i rozwiązań) do samodzielnej pracy.
    ⭐ W czym programujemy?
    TIA Portal - ściągamy darmowe demo wraz z wirtualnym sterownikiem PLC SIM, który symuluje działanie PLC S7 1200 lub S7 1500. Nie musisz więc posiadać fizycznego sterownika.
    Factory IO - jest to wirtualna fabryka zainstalowana na Twoim PC, również darmowa w wersji demo. Nie będziemy Cię zanudzać zaznaczaniem checkboxów, tylko zabierzemy Cię do wirtualnego świata automatyki. Poczujesz się jak prawdziwy programista PLC. Naocznie będziesz widział, jak zachowuje się maszyna z każdą ewolucją Twojego programu PLC.
    I to wszystko bez wychodzenia z domu. Rewelacja!
    ⭐ Co będziesz miał z tego kursu?
    ◾ Zaoszczędzisz kilka lat nauki - co się dziwisz? Marcin i Tomek musieli zaprogramować setki sterowników, żeby powstał taki kurs. Ty dostajesz wszystko w pigułce, którą możesz otwierać wielokrotnie. I masz pewność, że uczą Cię wieloletni praktycy!
    ◾ Będziesz więcej wart - na rynku pracy oczywiście. Wyobraź sobie, że na rozmowie o pracę, pytają Cię o PLC. Nie przerobiłeś kursu - nie odpowiadasz dobrze, dostajesz posadę za najniższą krajową, bo trzeba Cię przyuczyć. Masz kurs, imponujesz na spotkaniu, bo wiesz, o czym mówisz. Startujesz z wyższego pułapu! Proste jak język LAD!
    ◾ Zaoszczędzisz ponad 3000 zł - alternatywa dla takiego kursu to szkolenie stacjonarne, koszt to ponad 3k + podróż + 5x nocleg + gastro na mieście.... Drogo! Szczerze wcale nie nauczysz się tam dużo więcej niż z kursu online.
    ◾ Dożywotni dostęp do kursu - zapisując się raz, możesz kurs przerabiać tak długo, jak chcesz. Możesz do niego wracać wielokrotnie i odświeżać wiedzę. Nie wolno jednak dzielić się dostępem z innymi!
    ◾ Potwierdzenie Twojej wiedzy - na końcu kursu będzie czekał na Ciebie test online, nie za łatwy, nie za trudny. Po jego zdaniu otrzymasz unikatowy imienny certyfikat online z QR kodem.
    ◾ Bogatsze CV i profil na LinkedIn - certyfikatem będziesz mógł pochwalić się w swoich aplikacjach o pracę. Popularność i jakość naszych kursów jest już tak duża, że zostają one honorowane przez pracodawców.
    ⭐ Podsumujmy, co otrzymasz, zapisując się na kurs?
    ✔️ Ponad 90 lekcji video i ćwiczeń.
    ✔️ Ponad 30 ćwiczeń w TIA Portal i Factory IO.
    ✔️ Lekcje bonusowe.
    ✔️ Pliki do każdej lekcji projektu w TIA PORTAL do pobrania.
    ✔️ Specjalne kody rabatowe na zakup sterowników PLC Siemens i TIA PORTAL.
    ✔️ Instrukcję video, jak przejść kurs na darmowych wersjach TIA PORTAL i FACTORY IO
    ✔️ 30 pytań testowych.
    ✔️ Certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.
    ✔️ DOŻYWOTNI dostęp do materiałów video i kursu.
    ✔️ Bezpłatne dodatkowe lekcje w przyszłości.
    ✔️ Materiały do pobrania.
    ✔️ Możliwość wielokrotnego oglądania video.
    Gwarantujemy satysfakcję w 100% lub zwrot kosztów w ciągu 14 dni.
    Zapisz się już teraz: www.kursyautomatyki.pl/scl
    --
    Kursy dla Automatyków ►kursyautomatyk...
    iAutomatyka.pl ► iautomatyka.pl
    Dołącz do Klubu Automatyka: ► klubautomatyka.pl
    Subskrybuj ► bit.ly/1TNPUO2
    Facebook ► / iautomatyka

ความคิดเห็น • 20

  • @pezet7311
    @pezet7311 3 ปีที่แล้ว +6

    Ciekawy wywiad. Pomimo mojego 5 letniego doświadczenia z s71200, s71500 po wysłuchaniu Was od razu widzę jakie mam zaległości i ile jeszcze nie wiem :).
    Odnośnie ciekawych sytuacji o których wspominacie w wywiadzie to w poprzedniej firmie pracowałem przy uruchamianiu maszyn w przetwórstwie mleczarskim. Często bywałem w Sokółce, Wysokim Mazowieckim, Siedlcach, Radomiu i w kilku innych miejscach gdzie Mlekpol, Mlekovita czy Lactalis ma swoje oddziały. Również było kilka wyjazdów za naszą wschodnią granicę: Białoruś, Rosja, Ukraina ale nie o wyjazdach chciałem napisać, a bardziej przypomniały mi się sytuacje o których wspominacie w wywiadzie odnośnie przyjazdu maszyn do klienta delikatnie mówiąc "nie do końca przetestowanych" :). Maszyny z którymi ja jeździłem i uruchamiałem częściej przypominały montaż u klienta niż uruchomienie. Maszyna przyjeżdżała w częściach, które świeżo schodziły z maszyn po produkcji bez wcześniejszych nawet wstępnych testów i wcześniejszego większego skręcenia maszyny żeby zobaczyć czy wszystko pasuje, a co dopiero mówiąc tutaj o testach przed wysłaniem do klienta. Jedyny plus był taki, że w większości maszyny były bardzo do siebie podobne natomiast co nowa maszyna to konstruktorzy wymyślali sobie nowe innowacje, które miały polepszyć maszynę. Od razu można sobie wyobrazić jak to wyglądało jeśli te innowacyjne pomysły nie były nawet wcześniej skręcone żeby zobaczyć czy pasują do siebie. Wiadomo jak to się później odbija na końcowym uruchomieniu gdzie klient pod koniec uruchomienia nie widzi maszyny w częściach i kabli do podłączenia tylko automatyka, który biega wokół maszyny żeby ponaciągać niedziałającą mechanikę i starający się ten cały bajzel zebrać do kupy :). Automatyk czyli ostatnie ogniwo łańcucha uruchomieniowego :). Tą pracę po prostu trzeba kochać.
    Dzięki za to co robicie z tymi artykułami i pomocami naukowymi. Przyznam, że dzięki wam udało mi się kilka pomysłów zaimplementować we własne projekty, np. na aktualnym projekcie gdzie jestem zastosowałem z waszą pomocą system automatycznego logowania danych z pomiarów sił na webserwerze wraz z automatyczną rejestracją i tworzeniu backupów na webserwerze z receptur.
    To tylko świadczy o tym, że jeśli chce się być dobrym automatykiem trzeba cały czas się szkolić i rozwijać. Pozdrawiam i czekam na informacje odnośnie szkolenia.

  • @MaKi_BJJ
    @MaKi_BJJ 3 ปีที่แล้ว +3

    Super się Was słucha ! Jakiś czas temu ukończyłem kurs Tomasza Gilewskiego o programowaniu S7-1200 z Factory IO w języku LAD. Zdaję sobie sprawę, że język SCL jest bardziej praktyczny i daję większe możliwości tak więc jedyne co mogę powiedzieć : "ah shit here we go again" ;)

  • @gombey23
    @gombey23 3 ปีที่แล้ว +1

    Jakiś czas temu ukończyłem kurs podstawowy Tomasza Gilewskiego (zakupiony bezpośrednio na PLC Space) i już nie mogę się doczekać czerwca :)

    • @iAutomatykapl
      @iAutomatykapl  3 ปีที่แล้ว

      Jest na co czekać! Nowa odsłona to zupełnie inny poziom kursu!

  • @resseigo3533
    @resseigo3533 3 ปีที่แล้ว +6

    - Mamy dziś gościa którego nie muszę przedstawiać
    - PRZEDSTAWIE SIĘ
    XD

    • @Maucinf
      @Maucinf 3 ปีที่แล้ว +1

      Nie wytrzymał :)

  • @bartekpe2817
    @bartekpe2817 3 ปีที่แล้ว +2

    Przekonaliście mnie :)

  • @marcingawrys5951
    @marcingawrys5951 2 ปีที่แล้ว

    Kurs który zredagowany został na iautomatyka w porównaniu do kursów Pana Tomasza, pobranych z jego strony jest dużo lepiej zrobiony. Wspólna praca obu Panów w kursie iautomatyka jest REWELACYJNA i naprawdę polecam każdemu kto chce coś działać i tworzyć "swoje maszyny". Natomiast u Pana Tomasza bardzo polecam UR dla ludzi którzy chcą tylko diagnozować i naprawiać :)

  • @majtej2403
    @majtej2403 6 หลายเดือนก่อน

    Nie wiem jak kursy ale książki to czyste przepisywanie poradników siemensa na polski.

  • @Kanonierfdsa
    @Kanonierfdsa ปีที่แล้ว

    Jaki TIA PORTAL zakupić po 30 dniach do dalszej nauki??

  • @Lukaszkusmierczyk87
    @Lukaszkusmierczyk87 2 ปีที่แล้ว

    A od czego by tu zacząć mam dużo takich historii pracowałem w polskiej firmie która budowała duże maszyny dla przemysłu

  • @the_grim69420
    @the_grim69420 3 ปีที่แล้ว

    Ja też miałem problemy żeby zdobyć bibliotekę Modbus RTU do S7 200, potrzebowałem w zeszłym roku i naprawdę ciężko znaleźć, łączyłem S7 200 z arduino

    • @iAutomatykapl
      @iAutomatykapl  3 ปีที่แล้ว

      Udało się?

    • @the_grim69420
      @the_grim69420 3 ปีที่แล้ว

      Tak, na arduino jest postawiony webserver z paroma przyciskami, dane idą do sterownika i przełącza elektrozawory w ogrodzie, w najbliższym czasie będzie podłączone drzwi do garażu i brama. Przy S7 1200 już nie ma takiego problemu bo na nim można postawić webserver ale wymiana za drogo by wyszła (S7 200 już od paru lat działa w piwnicy)

  • @thejonny0208
    @thejonny0208 3 หลายเดือนก่อน

    Ogólnie jestem z wykształcenia automatykiem… a hobbystycznie zajmuje się programowaniem w Python, C++, Java etc… kiedy ktoś mówi o programowaniu PLC… to takie osoby nie leżały koło bycia prawdziwym programistą…. Programowanie PLC jest śmieszne… a mówicie jak by to było niewiadomo jak ciężkie… żałosne

  • @marcinwrotny
    @marcinwrotny 3 ปีที่แล้ว +3

    Ja w ogóle gościa nie znam

    • @iAutomatykapl
      @iAutomatykapl  3 ปีที่แล้ว +2

      Gdzieś Ty się uchował :) ?

  • @otak5773
    @otak5773 2 ปีที่แล้ว

    :)