ХРІН. ОДИН ШМАТОЧОК ХРІНУ, І ОРГАНІЗМ ЯК НОВИЙ.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.ย. 2024
  • Хрін - доволі поширена рослина і користується популярністю в кулінарії та народній медицині.
    Хрін містить клітковину, ефірні олії, фітонциди, багато вітаміну С, а також вітаміни В1, В2, В3, В6, Е, фолієву кислоту та важливі мінерали: калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, марганець, мідь. Корінь хріну також містить різні амінокислоти, бактерицидну білкову речовину лізоцим та органічні сполуки. Концентрація вітаміну С у хріні вища, ніж в апельсинах і навіть лимонах. Корінь хріну не поступається плодам чорної смородини.
    Хрін - низькокалорійний продукт, не містить жиру. При цьому овоч багатий на омега-3 і омега-6 жирні кислоти, які є невід'ємною частиною метаболізму.
    Антиоксидантні властивості цієї рослини захищають організм від впливу канцерогенних речовин. Стимулювальні - надають сечогінний ефект, що дає змогу очистити організм від токсинів і шлаків. Протизапальні - допомагають впоратися з інфекціями і запаленнями, допомагають очистити дихальні шляхи від слизу і мокротиння, зняти запалення сечовивідних шляхів.
    Серед властивостей хріну також: знеболювальна, розріджувальна, відхаркувальна, антибактеріальна, глистогінна, противірусна властивість. Він поліпшує кровообіг і збільшує кровотік, що корисно для профілактики серцево-судинних захворювань, регулювання артеріального тиску, стимулює вироблення жовчі.
    КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ХРІНУ
    Корисні властивості має як корінь, так і листя хріну. Корінь здавна використовують як бактерицидний і протизапальний засіб у разі ГРВІ. Хрін впливає на організм як стимулювальний засіб, причому на всі системи й органи. При правильному і помірному його вживанні поліпшується апетит, підвищується кислотність шлункового соку, знижується рівень цукру в крові і артеріальний тиск.
    Лізоцим, що міститься в корені хріну, має антимікробні властивості. Також хрін характеризується сечогінною властивістю, бактеріцидною, жовчогінною та антисептичною. Сік свіжих коренів здавна застосовувався як сечогінний засіб.
    Завдяки вмісту кальцію і магнію, хрін здатний зберегти здоров'я кісткової тканини, а також знизити ймовірність розвитку захворювань скелетно-м'язової системи, наприклад, остеопорозу.
    Вітамін С у складі хріну - один із найсильніших природних антиоксидантів, який підтримує роботу імунної системи, бореться з вірусами і бактеріями, сповільнює хронічне запалення в організмі і подовжує молодість.
    Вітаміни групи В, а також речовини ізотіоціонат і синігрин - важливі для роботи імунітету, нервової системи, головного мозку. Вони беруть участь у процесах клітинного метаболізму й утворенні енергії, стимулюють активність і синтез білих кров'яних клітин.
    Речовини, що містяться в рослині, допомагають у разі застудних захворювань, грипу, ангіни. Відваром з хріну полощуть горло, а від кашлю чудово допомагає змішаний хрін із медом. У разі переохолодження з метою профілактики застуди рекомендується робити припарки з хріну до стоп і гомілок. Крім того, хрін здатний нормалізувати кровообіг в організмі, тим самим додатково даючи вам більше енергії й поліпшуючи загальний стан здоров'я.
    У разі кашлю. Ефірні олії в складі кореня рослини сприяють відхаркуванню мокротиння. Як ліки від кашлю народні цілителі рекомендують вживати хрін із медом: дрібно натертий хрін змішувати з медом у рівних пропорціях і давати хворому двічі-тричі на день по чайній ложці.
    У разі ангіни. Бактерицидні та протизапальні властивості хріну дають змогу ефективно використовувати його в комплексному лікуванні таких хвороб, як ларингіт, ангіна, фарингіт, стоматит та інші захворювання порожнини рота і горла, що супроводжуються запальним процесом. Розведений сік хріну з цукром або медом застосовують для полоскань порожнини рота і горла в разі запальних процесів та ангін.
    У разі високого тиску. Регулярне включення хріну в раціон харчування допомагає тримати в нормі тиск, оскільки речовини, що входять до складу, ефективно відновлюють еластичність судинної стінки.
    Вживання хріну, що є джерелом калію, може зберегти здоров'я серця, нормалізувати артеріальний тиск і регулювати проходження рідин і поживних речовин через клітинну мембрану.
    У разі діабету. Ця приправа здатна істотно полегшити життя діабетикам, нормалізуючи рівень цукру в крові.
    У разі зайвої ваги. Вживання хріну особливо рекомендується тим, хто бажає позбутися зайвих кілограмів. Пояснюється це здатністю активно стимулювати травлення, поліпшувати перистальтику травного тракту, нормалізувати обмін речовин, виводити токсичні речовини. У результаті вага нормалізується.
    ПРОТИПОКАЗАННЯ Хрін протипоказаний у разі гастритів із підвищеною кислотністю, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, гострих запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, у разі хвороб серця з тахікардією. Не рекомендується вагітним жінкам, і жінкам, які годують груддю.
    #хрін #користьхріну #коріньхріну

ความคิดเห็น • 9

  • @ЛеонідПотайчук
    @ЛеонідПотайчук 7 หลายเดือนก่อน +2

    Корисна інформація, дякую

  • @valeriykovalko-zp6dt
    @valeriykovalko-zp6dt 7 หลายเดือนก่อน +3

    Дякую...

  • @МАКСИМОПРИШКО
    @МАКСИМОПРИШКО 7 หลายเดือนก่อน

    Хрін натираю дві столові ложки і дихаю ним до пяти хвилин. тарілка глибока. Спочатку до 12 сантеметрів від рота і потехенько приближаю до 1 - 2 см. Также дихаю і носо глоткою. І зразу після закінчення зїдаю, запиваючи водою. Вообше потрібно потехенькр навчитись дихати щоб не задихнутись. Піт аж з голови йде, тай при диханні до пупка доходить. 👍👍👍 также їм кожний день по перчині чілі кажний день з стравами . З весни пару місяців їм головку молодий сформований часник і ніколи не чищу його .дуже корисно. І.т.д..

  • @ekaterinakarpenko5575
    @ekaterinakarpenko5575 3 หลายเดือนก่อน

    Один шматочок ХРОНУ, а не ХРІНУ.
    ХРІН - (кого, чого?) ХРОНУ.

  • @ЛарисаКрупенівна
    @ЛарисаКрупенівна 7 หลายเดือนก่อน

    Когда у меня начинало болеть горло или нос " шмыгал" я по дороге на работу срывала самые молодые листочки хрена и понемногу жевала. Помогало