Én 5 éve használok Synology NAS-t, 4x8Tb raid5-ben. Nagyon egyszerű tényleg a használata, bár múltkor a net szolgáltató valamit frissített, ettől nem tudtam elérni a NAS-t, kellett kérnem szakértői segítséget. De amikor a világon bárhol el tudom érni a fotóimat, videóimat, zenéimet az megfizethetetlen. No meg a biztonság! Mondjuk én nagyon féltem az adataim, így egy sima külső vinyóra is mennek a pótolhatatlan cuccaim. Jó volt a videó, érthető volt.
Bár eddig is tudtam, hogy mi az a nas viszont szerintem tökéletesen leegyszerűsítetted úgy, hogy halandó emberek is értsék! Remek tartalom, kíváncsi leszek, hogy mi lesz még!
Szuper! Részemről anyukámnál tartom a nasomat, ott is gyors a net, és rajta van 20év minden fotója, erre backupolok. Ezért ha hozzám mondjuk betörnek, az anyukámnál lévő nas megmarad.
És ha muttertól viszik a NAS-t? Vagy ott járja át a nyári villám? :) Ez az elképzelés akkor faxa, ha két (vagy több) NAS van földrajzilag jó messze egymástól...;)
A 3. Synology Nasom nyúzom jelenleg. Ez egy DS 1618+ a mostani. Hibátlan, ahogy az elődjei is azok voltak. Ha egyszer fejlesztenem kell tovább valamiért, az is Synology lesz. Most 6x8 TB Hdd, + 2 x 500 GB M2 cache. Minden anyag szinkronizálva a gépek között a nassal. Nagy File megosztása nasról. Kollégák részére külön könyvtárak. Telefon szinkronizálva nassal. A nas szinkronizál a felhőbe. Bárhol, bármikor elérem - kivéve ha a Telekom nagyritkán a hálózatán dolgozik. Egy kétrekeszes NAS egy családi házba szerintem átlagos felhasználásra ideális, és hasznos dolog.
Gondolkodok én is egy NAS-on. Elsősorban fájlok biztonságos tárolására használnám, mivel 2 laptopot használok ezért tök jó lenne egy ilyen NAS amin egyhelyen minden fálj meg van. Ahhoz, hogy 2 HDD-t tudjak bele pakolni és úgy müködjön, hogy az egyik HDD tárolja a biztonsági másolatot ahhoz 2 rekeszes NAS-ra lenne szükségem?
Szia! Már láttam hasonló videókat hisz már vagy másfél, két éve fontolgatom, hogy befektetek egy NAS -ba, csak még nem sikerült döntenem, azaz több információra vágyom. Ezért is várom a további NAS-os témákat. Egyébként a tároláson, biztonságon stb. kívüli egyéb lehetőségek tekintetében is. Az eddigi videók amit láttam elég zavarosak e tekintetben és olyan dolgokról szolnak amit valószínűleg soha nem fogok használni. Egyébként tetszenek a videóid részben mert rövidek, tömörek és egy olyan személynek is jól érthető aki azt sem tudja mi fán terem egyes más dolog. Még én is, aki azért jó néhány dologhoz értek illetve már tudok dolgokat, meglepően jó hallani ilyen beszámolókat. Köszönöm szépen és várom a folytatást.
Szia . Kb 3-4 éve van Synology Nas om . Én csak laikus vagyok , de saját szavaimmal megpróbálok neked segíteni mi mindenre jó . Stabil . Biztonságos , 0-24 , Bárhonnan elérhető . De nem csak az a lényeg , hogy a fényképeink huuuuu de nagy dolog felhőben vannak 😄
de ha olcsón akarod ugyan ezt elérhető a linux distribúció amit használ,fel tudod tenni egy rasberry pi-ra (14.000 ft) és technikailag kész is így tudsz létrehozni akár egy mini NAS-t mivel a rasberry pi pont akkora mint egy SSD szóval ugyan ezt el tudod érni ( persze így dolgoznod kell vele) de sokkal olcsóbban :) én is csináltam már és működik,és kis túlzással a zsebedben is elfér
Freenas, ill. van sok Linux disztribúció erre a célra GUI-s felülettel is. Rapsberry Pi azért csak korlátozottan jó, 1-2 felhasználónak még ok, de ha hirtelen sokan mennek rá vagy épp videostreamelésre is használod ( Synology ezt is tudja bármit átlőhetsz a tévére vele pl.médiaszerverként) már nem bírja szusszal. Ennél is olcsóbb csak kevésbé üzembiztos megoldás ha egy régi lestrapált PC-re dobsz fel egy Linux alapú rendszert és 2 winyót beletéve RAID1-ben kezelteted
Köszönjük a videót. Nemrég vettem én is. Amit majd mindenképpen mondj el szerintem legközelebb az a szünetmentes táp. Azon belül pedig ami fontos hogy nem mindegyikkel kommunikál. Van hivatalos lista mindegyik típushoz melyik jó hozzá. Ez azért fontos ha azt akarod hogy áramszünet esetén mindenképpen lekapcsolja magát mielőtt lemerül táp akksija. Nekem sajnos nem mondtak rá konkrétumot ahol vettem és nagyon nem kommunikál. Így van egy szünetmentesem ami a 10 percen belül visszatérő áramellátást fedezi de utána ugyan az történik ha nem vagyok itt hogy lekapcsoljam a nast. Laikus felhasználóként az elején ez ami szerintem fontos kezdésnél. Üdv Ádám!
Szia! A videóvágásra szánt SSD-s NAS még nem elég, mert a hálózati kapcsolat szűk keresztmetszet lesz a gyors eléréshez. Nem véletlen kezd teret hódítani a 10000 mbit/s hálózat és erre felkészített vagy felkészíthető NAS-ok. Ez a vas akkor fogja a maximumot nyujtani, ha a környezete is hozzá van igazítva
Ez igaz, de általában videót nem nasról szoktak vágni. Mászrészről ha távol vagy, akkor valszeg nálad van az anyag amivel dolgozni szeretnél. A belső hálózat pedig router lankártya és a kábel határozza meg, de ez eddig is hozta a 1000 mbt/s-et papíron.
@@adammolnar6129 nasrol olyan szepen lehet videot vagni hogy csak na. Abban az esetben ha nem 1000-res halon hasznalod. 10gbe halon , 700-800 megabajt /sec iras, mar eleg. Persze van gyorsabb ssd, de az munkadrive, ott nem tarolsz is egyben adatot
@@akosbalog9523 Ennek semmi köze a Neted sebességéhez. :) A net max a távoli eléréshez kell. A belső hálózatról beszéltem. kiemelten a nagy fájlok (pl. Videóvágás) munkához való használatáról
Tök jó volt. Bár már pár éve használok NAS-t, mint hétköznapi felhasználó és amire nekem kell, arra tökéletes. Szerintem sok újat nem fogok megtudni, viszont tetszik ez hülyegyereknek szóló szájbarágós magyarázat. :) Jöhet a következő rész...
Sziasztok . Kérlek magyarázza el valaki hogy miért kell 250 fizetni egy nash-ért ha winyót se tartalmaz?? Miért nem lehet ezt magunknak megcsinálni? Mi az extra benne? Vagy olyan biztonságos? Vagy a fogyasztása miatt? Mennyivel nehezebb egy hekkernek a nasht feltörni a digi routeren keresztül mint a felhőtárhelyet? Az apróbetüs szerződésben nincs hogy ugyanúgy rálát a nash gyártó a file-aimra mint ahogy Goog vagy az Iclou vagy az Ms. teszi? Kérlek valaki ezt fejtse ki bővebben ha tudja. Köszönöm.
Gondolkodok én is egy NAS-on. Elsősorban fájlok biztonságos tárolására használnám, mivel 2 laptopot használok ezért tök jó lenne egy ilyen NAS amin egyhelyen minden fálj meg van. Ahhoz, hogy 2 HDD-t tudjak bele pakolni és úgy müködjön, hogy az egyik HDD tárolja a biztonsági másolatot ahhoz 2 rekeszes NAS-ra lenne szükségem?
Szó esik a videóban arról hogy a Nas- ok azok Linux alapuak. Na most ha a pc-nk az windows 10 es azzal ugyan úgy hozzá tudom csatlakoztatni a gépemet a nas hoz és ugyan úgy gépen is megtudom nyitni a kezelőfelületét?
Jó a videó sorozat, de számomra nem derül ki belőle (de a többi megnézett videóból és leírásból sem), hogy csak felhő alapon érem el az adatokat, vagy hálózati meghajtóként is? Mire gondolok: Reggel bemegyek XY cégbe dolgozni, bekapcsolom a PC-t, s az Intéző megnyitása után látom a én-gépem-C: mint helyi (egyedi adataimmal) és XY-cég-H: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal). Beérkezik pl.István, ő látja ő-gépe-C: mint helyi (egyedi adataival) és XY-cég-H: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal). Ha veszek egy NAS-t otthonra, akkor az otthoni PC-t bekacsolva látom a én-gépem-C: mint helyi és nas-N: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal), s a gyerek a laptopjáról látja az ő-gépe-C: mint helyi és nas-N: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal)? Vagy csak böngészön keresztül a felhőből egyesével letöltve lehet a fájlokhoz hozzáférni?
Helló, szeretném megkérdezni hogy ha 4 darab 3 terrás hardot teszel bele és tükrözöd az 2szer 6 Terra lesz? És hogy támogatja-e a 16 terrás hardot. Ezt a 420+ ra értelmezem a kérdést de fennáll a 920+ ra is a kérdésem. Szóval mi a különbség?
EMAG-on nézelődtem. Csak Synologyt néztem. Jól gondolom, hogy a Synology DS220j Disk Station (2HDD) NAS -nál alább nem érdemes adni? Úgy vettem észre, hogy ez a legolcsóbb már két vinyós típus. Ár 76ezer, de akkor ebbe még adattárolót is venni kell, ha jól sejtem.
1-2 dologban óriási tévedés hangzik el. 1.A raid tömb nem a biztonságot növeli ,hanem a rendelkezésre állást. A biztonságot a nem lokális és lokális backup növeli. 2. A nas távili elérésénél nincs "igen csak soklépéses biztonsági beléptető rendszer" Van az alap user+pass vagy 2FA. Még ma is! 3. A nas nem egy szuper biztonságos valami, ahhoz hogy esetleg az legyen tudni kell konfigurálni. És akkor a szuperbiztonságba még mindíg beleszólhat a gyártó frissítése. Összességében azt érzem a videónál ,hogy a hozzánemértés keveredik a reklámmal .Ez a legrosszabb kombó. A végére a kedvencem: "A synology alkatrész kommunikálnak a nassal" Nem,nem kommunikál csak pint annyit mint a többi gyártó alkatrésze. De cserébe legalább a syno alkatrész bőven túlárazott.
Hogyan történik az adat tárolás? Van szinkronizálás? Mennyi eszközzel? Automatikus, vagy manuális? Milyen eszközök tudnak szinkronizálni? Külön kezeli az eszközöket, ha többet is lehet szinkronizálni? Lehetséges védett mappa? /pl több felhasználó esetén személyes mappa/ ...stb ... inkább ennek kellene a 2ik résznek lennie :)
Az adattárolás úgy történik pl. egy Windows eszközödön be “mapeled” egy hálózati meghajtóként a Nas-on létrehozott megosztott mappádat, és attól a pillanattól kezdődően bármit rá másolhatsz. Szinkronizálásra ha az adat mentésre gondolsz, hogy egy bizonyos eszközöd időnként rá másolja az adatokat az is megoldható, pl Windows esetében a Cobian backup nevű szoftverrel lehet készíteni ilyen időszakos “taskokat”, amik olyan gyakorisággal mentik a megadott mappa adatait ahogy be állítottad. Ha viszont arra gondoltál hogy egyik eszközön fel másolsz valamit és a másik fogja-e látni azt, akkor arra is igen a válasz. Természetesen több eszközre is be lehet állítani, védett mappa készitése is lehetséges, mivel több felhasználót lehet létre hozni a Nas-on és több mappát, amiknek majd be lehet állítani hogy kinek mihez legyen hozzá férési joga.
Szuper dolog a NAS, nekem is volt. Amiert eladtam, az a kozponti adattarolas, hogy csak _egy_ helyen letezik. Amit konnyu leonteni kave/kakao/asvanyvizzel es akkor pont ugy vege van, mint a folyoba esett laptopnak. Vagy villamcsapas miatt megy tonkre (kis valoszinuseg, nagy hatas). Ezert en maradtam Dropbox 2TB felho alapu tarhelynel, ami tukrozi a laptopon levo osszes fontos adatom (7-800GB). Ezen felul 2 kulso vinyora (3. es 4. copy) is mentek hetente (ez ved a villam ellen :) ). A videobol kezdoknek jol erthetoen atjott a tema, ugyanakkor en javaslom az alapos atgondolasat, hogy biztos valami konektoros eszkozon szeretnenk tarolni egy pledanyban (mert hiaba a RAID, az attol meg egy vas es nem kakobiztos) a fontos digitalis adatainkat.
Nekem a Nas Szerverem össze van szinkronizálva a Dropboxal és ha le is lenne öntve a nas kakaóval vagy bármivel aminek kicsi a valószinüsége akkor a Dropboxrol vissza tudom állitvani plusz még egy hostingnál is megy egy szerverem arrol is letudom rá másolni a fontos adataimat ha nagyon kellenének. Egyszerre több helyen vannak tárolva az adataim :)
3 ปีที่แล้ว
@@radokip Dropbox fut a NASon? Vagy geprol futtatod a Dropboxot es a NAS van beallitva, mint cel mappa? En anno nem talaltam ra gyari megoldast.
Namost szerintetek mi a biztonságosabb a saját lakásodban egy saját tároló eszköz vagy a google felhője? Szerintem legyen ilyen is meg olyan is és akkor talán jó lesz.
@KaliBrat0r És mit csinál velük? A te ellopott, "nagyon értékes" családi fotóiddal, meg a 10 éve létrehozott word-ös házidogáddal a "vadgerlicék párzási szokásai"-ról? Eladja a feketepiacon? ÚÚÚÚÚÚ :D
Szia anonim szeretnék kérdezni a termékkel kapcsolatban ahogy láttam az összefoglalód ez egy konkrét minigép csak kártya és proci nélkül megérné nekem venni eggyet játékra mert én laptopon játszom és elég kevés helyem van ott 2 terra meg tökéletes lenne mindenre te mit gondolsz megérné? válaszod előre is köszönöm!
@@Gianniz27 Mondjuk ez a bármekkora ,van már 18TB os HDD IS sőt sztem még nagyobb is amiről még nem tudok nem láttam ,azért arra kíváncsi lenék hogy 2x 18TB os HDD menyinek ismerne fel ...
Balázs ez jó volt folytasd. Remélhetőleg páran elgondolkodnak hogy az adat érték. Én kb. 5 éve használok NAS-t egy adatmentő programal. Most már 8 gép napi mentése történik vele, egyszer-kétszer már kisegített a bajból.
@@gyjoci95 Szia,Acronis True Image 2020, ezt használom most is, coldot nem veszek igénybe, de ez a program már hozzám nőt így lehet a piacon jobb ajánlat is.
Synology-ról tudok nyilatkozni. Új tároló behelyezésekor minden esetben törli a hdd/ssd tartalmát ha van rajta valami. A NAS-ból kivett hdd/ssd tartalmát segédprogram segítségével lehet olvasni windows-os gépen.
azert a felho annyival biztonsagosabb, hogy vedettebb helyen van (adatkozpont). egy maganlakasban vagy barmilyen irodaban elhelyezkedo nas szerintem serukekenyebb minden szempontbol (betores, tuz, villamcsapas, stb).. a legjobb altalaban e ketto kombinacioja
Egy magánlakásban a magánszemély hálózatának rései, ami miatt kevésbé biztonságos... vagyis hogy vki szimplán "feltöri" a routered (tehát jelszót hackel hozzá magának), majd szépen kimásol amit akar. Ilyen egy onedrive-on, google drive-on nem történhet
Nekem van egy Buffalo Linkstation 520-as NASom, amit jelenleg csak adattárnak használok, de a távoli elérést valamilyen okból nem tudom aktiválni rajta. Remélem ez a sorozat ki tud majd segíteni.
Ez a csatorna, mint Mo-n a 99%-a a tech-es csatornáknak (thevr, anonim, tech2, de még a playitstore is ami pedig egy *boltnak a csatornája* ), rendre vagy kamuzik az árakról, vagy meg sem említi... 13 éve használjuk a social mediát, és még mindig ott tart a "kommenikácsió", hogy "Gyuri, ne beszélj az árakról meeee elrettented a vevőt" :D Totál paradox...
Attól, hogy Synology a hdd is, nem lesz okosabb. Egy átlagos hdd-vel is van S.M.A.R.T teszt, ami a hibákkal együtt, minden egyéb dolgot tud érzékelni a gép a hdd-ről.
Szegény ember nas rendszere: Router -> rajta usb csatlakozó -> usb-s külső winchester rácsatlakozva a routerre 😁 igaz manuálisan kell másolgatni de ócó 😁
@@G.K.- nas-ra gondoltam. Amúgy olyanban is tudsz segíteni hogy a laptopom miért nem seedeli vissza a letöltött anyagot? Probaltam nCore-T meg Bithorlo-T is de nem seedel vissza. Mitől lehet? Ja és qBittorrentet haszanlok
Hasznos cuccok ezek, backupra használok egy Synology DS218j-t, szintén RAID1-be fűzött diskekkel. Ingyenes Paragon mentőszoftverrel készítek kötet-szintű mentéseket időnként, amúgy kikapcsolva-kihúzva tartom. Volt már, hogy szükség volt restore-olásra, gondban lettem volna, ha ez nincs:D
Tényleg faszántos volt, én is jó rég óta szeretnék már, egy kérdés, neked 2 merevlemez van RAID 1ben, így ha mondjuk ez a kettő betelik, akkor a másik kettőt is lehet raid1be tenni, külön állóan a disk1-2-től?
Biztonságos.. DE, mivel csak lokálisan tárolod az adatok, egy lakástűz, természeti katasztrófa esetén sajnos oda minden adat. Ebben például egy felhőszolgáltatás jobb.
A biztonság mindenek felett. Az az adat van biztonságban, ami egy offline eszközön van. Mindent fel lehet törni. Nekem is van NAS-om, de nem tárolok rajta kényes dolgokat.
Ha már annyira biztonság inkább beszéljünk RAID6-ról, ha más nem RAID5. Ha mindkenképp RAID1-ben akar valaki tárolni, akkor legyen 4 meghajtó és akkor közel ugyanolyan gyorsan elérhető lehet a RAID10. Szakik javítsanak ki nyugodtan, hogy pontos infók legyenek.
Szerintem próbált leegyszerűsíteni és csak a 2 lemezes eszközökre szűkíteni, hogy az otthoni felhasználóknak kedvezzenek az infók, valjuk be, nekik kell jobban.
Hát ha nagyobb biztonságot akarsz akkor érdemes keresni valami távoli tárolót (pl egy másik NAS-t) ahová a legfontosabb dolgokat automatikusan mented, mert úgy már kicsi a valószinűsége, hogy egy jól irányzott villám kiveri az egészet, mert ugye ha becsap akkor kb az összes vinyót kukázhatja az ember és hiába a RAID X is.
@@petermarton2316 nekem a nas és a konnektor között van egy szünetmentes plusz egy túlfeszültség védelemmel ellátott biztonsági eloszto. Ez remélhetőleg villam ellen megteszi, bar sose legyen kiprobalva :)
@@davidzambo Na én nem bízom a véletlenre és ami tényleg olyan azt mentem a régire amit nekiadtam a nővéremnek és vidéken van. Ott is van stabil net és van közöttünk kb 120km, így eléggé kicsi a valószinűsége hogy mindkét helyen tönkre megy valami, pláne nála rendesen van tükrözve a két vinyó, nem úgy mint nálam, én a teljes kapacitását kihasználom a 2 vinyónak és ami nagyon fontos kategória azokat keresztbe mentem. Pont ezért akartok majd egy 920+ -t venni vagy ha addigra lesz újabb akkor abból az utódját, mert ott a 4 ből bármelyik kiesik az megvan a többin, RAID valami, csak tudom hogy tud ilyent. 🙂
Magyarországon mire számítasz? :D Mindenkinek ott az okostelefon már 6 éves kortól a zsebben, az elmúlt 10 évben, de a gyereket csak arra tanítja az elvált anyuka, hogyan nézzen youtube-ot rajta...
Ezt tudom a mindennapokban is használni, vagy inkább csak biztonsági mentésként szolgál? Pl most OneDriveot használok és amelyik projekten dolgozok azok vannak szinkronizálva. Ha kész vagyok akkor leszedem a gépről és jöhet a következő. Viszont, ha később szükségem van rá, csak bepipálom az alkalmazásban, hogy erre megint szükségem van és dolgozok vele tovább. Tudok vele ennyire rugalmasan dolgozni?
Szia. Szerintem nagyon jo ez az eszkoz. Jol es ertelmesen elmagyaraztad , hogy mi is ez es mire valo valojaban. En rendeleki is egy mogelt belole. Szia.
És miért olyan k drágák. Konkrétan a régi vinyókat lenne jó egy házba tenni, újra szolgálatba állítani, és azt rákötni bármire, nem feltétlenül hálózatra. Szóval a NASok kissé overkill.
A régebbiek is teljesen jók és ugye ami ezekben használódik az a vinyó és a ventillátor, azokat meg nem nagy kunszt cserélni. A használt piacon jó árak is vannak, Syno meg évekig támogat szoftveresen ha jól vásárolsz.
Nem szeretem a szponzorblokkokat, mert reklámszagú lesz tőle a videó. A felhőszolgáltatásokkal pedig semmi macera nincsen. Kényelmesen és egyszerűen, gyorsan lehet használni őket.
A szponzorblokkal semmi bajom. Valamiből meg kell élni. De amúgy igazad van szerintem is. Egy ilyen nas árából kb 15 év felhő előfizetés kijön és semmi gond vele. Nincs para hogy jön a villám meg az áramszünet. Ha azt is beleszámítom hogy ezek ellen védekezzek akkor már 20 év is kijön…
@@kosalaszlo7196 azért aki egy négy vagy többlemezes synot minimum 8 terrás vinyókkal megpakolva megvesz, az nem kimondottan az árérzékeny kategória. Arról nem is beszélve hogy az nem zárja ki a felhőt, sőt... És akkor még ott vannak olyan dolgok, amiket felhőből nem tudsz (vagy nem akarsz) megoldani.
@@andrasbekesi ezzel tisztában vagyok. Ezért is nem nekem van kitalálva. Egy átlagfelhasználó aki csak biztonságban akarja tudni a dokumentumait, képeit annak szerintem nem megérős. Aki viszont dolgozik, fotót/videót szerkeszt és több terrányi anyaga van annak egyértelműen ez a jobb megoldás.
@@kosalaszlo7196 Ja. Csak tele vannak a támogatói fórumok olyan sztorikkal, hogy egy-egy tárolt adat miatt felfüggesztést kapott az adott Microsoft fiók és ugrott a OneDrive:D Sőt, előfordult hogy indoklás sem volt. Aztán lehet chatelni meg telefonálni az ugyfelszolgálattal naphosszat és reménykedni. A felhő közel sem 100 százalékos biztonság. Ahogy a NAS sem. A kettő együtt a tökéletes.
Nincsenek olyan nagy biztonságban az adatok egy NAS-on sem, serintem. Elég egy villámcsapás a házba és minden adadat elveszik. Nem vagyok villamossági mérnök, úgyhogy lehet, hogy tévedek, de én úgy gondolom a villámcsapás megárt az adatoknak.
Szerintem van egy olyan biztonsági rendszer a NAS-ban ami kivédi, ha túláramot érzékel.
3 ปีที่แล้ว
@@ZNorbi Nincs.
3 ปีที่แล้ว
Ilyenkor jön a Kürt meg az Apostol, adatmentés és visszaállítás talán sikerül. ...vagy ha tényleg fontosak azok az adatok, akkor az ember máshova is ment (fizikailag, földrajzilag) esetleg néha csinál offline backupot is, aztán ami nincs bedugva sehova, az remélhetően nem is sérül meg. Fontos dolgokról legalább 3 különböző példányt illik tartani.
@ esetleg van relé a házban, esetleg ha ANNYIRA fontosak azok a családi fotók meg a 10 éves házidoga word fájlok meg az adult videók, akkor túlfesz hálózati elosztót is vesz...
3 ปีที่แล้ว
@@skylarry3964 A máshol lévő backupnál jobb nincs. Közvetlen villám esetén nincs olyan elosztó ami megvédi, lakástűz, betörés, csőtörés vagy olyan hw/sw hiba ami rendesen osszekócolja a fájlrendszert szintén nem zárható ki és még lennének további ötleteim. Ha valami nincs meg 3 helyen, akkor arra valójában nincs szüksége a tulajdonosának. ;)
@@skylarry3964 Havernak a nyáron vágta agyon mindenét nem szar minőségű túlfesz védős elosztón keresztül úgy hogy egy szünetmentesen is átment ami megint nem egy gagyi valami volt. Túlfesz védelem, édes istenem. Mintha a szent grál lenne.
@@bixi84 Megmondom valszeg mi vágta agyon, ha bármi is igaz a "haverommal megtörtént" sztoridból: a szűk keresztmetszetű áramkábelre kötött túl nagy hordozók leégették a kábeleket :)
Igen ám, de egy fondos dologról nem volt szó, és ez a NAS nagy gyengéje, az a sávszélesség! Nem mindegy ugyanis ha valakinek 50 Megás nete van vagy 1000!
@@AnonimInc Pontosan eza kérdés! Villám becsap, alaplap kuka, van 4 winyóm számomra érzékeny és fontos adattal. Ilyenkor be tudom másik NASba rakni a 4 winyót és mehet tovább a történet, vagy alaplap rendelés?
Ez a kérdés engem is érdekelne. Eseteg a meghalt NAS-ból kivéve a tárolókat és azokat berakva egy új NAS-ba az adataim továbbra is elérhetőek maradnak?
Semmire nem jók. Lassúak, nyögvenyelősek. Majd talán 10 év múlva. Kiváló felhő szolgáltatások vannak havi díjért kiváló, gyors megoldásokkal. Felejtősek ma már a NAS-ok...
@@skylarry3964 a syno saját rendszerei kiemelkedőek minden tekintetben. Ha használtál volna valaha ilyet admin szintem ,akkor ilyen hülyeséget ,hogy a régi pc-be egy nagy hdd a megoldás ,egyszerűen nem mondanál.
Ha jól érzem te valami szakmabeli lehetsz, szóval hallgatlak - konyhanyelven hogyan mondtad volna el a videóban hangzottakat, hogy faktuálisan korrekt legyen?
@@AnonimInc A videó ott hibázik ,hogy tökéletesen látszik ,hogy valóban csak a felszínt kapargatod és ezt megfejelted azzal,hogy a sponsornak is meg kell feleni. Vagy le kellett volna ásni, vagy a felszínen maradni, de semmiképp sem kapargatni.
Én 5 éve használok Synology NAS-t, 4x8Tb raid5-ben. Nagyon egyszerű tényleg a használata, bár múltkor a net szolgáltató valamit frissített, ettől nem tudtam elérni a NAS-t, kellett kérnem szakértői segítséget. De amikor a világon bárhol el tudom érni a fotóimat, videóimat, zenéimet az megfizethetetlen. No meg a biztonság! Mondjuk én nagyon féltem az adataim, így egy sima külső vinyóra is mennek a pótolhatatlan cuccaim. Jó volt a videó, érthető volt.
Bár eddig is tudtam, hogy mi az a nas viszont szerintem tökéletesen leegyszerűsítetted úgy, hogy halandó emberek is értsék! Remek tartalom, kíváncsi leszek, hogy mi lesz még!
giga chad
Nagyon tetszett amit elmondtál. Szívesen látnák még a NAS-ról videókat. Engem lázba hozott a téma mert engem nagyon érdekelnek az ilyen eszközök.
szia...kössz EZ JóóÓó...volt...jólenne még szünetmentes tápokról...😎👍
Azokról minek? Minél nagyobb VA annal jobb.
@@HUNmotyon ez igy faszsag
Nagyon hasznos ez a videó, mindent jól elmagyaráztál. Én szívesen látnék még ilyen eszközt más márkától is.
Szuper!
Részemről anyukámnál tartom a nasomat, ott is gyors a net, és rajta van 20év minden fotója, erre backupolok.
Ezért ha hozzám mondjuk betörnek, az anyukámnál lévő nas megmarad.
És ha muttertól viszik a NAS-t? Vagy ott járja át a nyári villám? :) Ez az elképzelés akkor faxa, ha két (vagy több) NAS van földrajzilag jó messze egymástól...;)
@@andrasbekesi fo gepem pesten D drivere mentek, muter a backup monoron. Barmelyiket viszik, nincs adavesztes.
Köszönöm ezt az informatív videót így már teljesen tisztában lettem a Nasolni valóval. Úgy érzem nekem is be kell ruháznom egy ilyen eszközre.
A 3. Synology Nasom nyúzom jelenleg. Ez egy DS 1618+ a mostani. Hibátlan, ahogy az elődjei is azok voltak. Ha egyszer fejlesztenem kell tovább valamiért, az is Synology lesz. Most 6x8 TB Hdd, + 2 x 500 GB M2 cache. Minden anyag szinkronizálva a gépek között a nassal. Nagy File megosztása nasról. Kollégák részére külön könyvtárak. Telefon szinkronizálva nassal. A nas szinkronizál a felhőbe. Bárhol, bármikor elérem - kivéve ha a Telekom nagyritkán a hálózatán dolgozik. Egy kétrekeszes NAS egy családi házba szerintem átlagos felhasználásra ideális, és hasznos dolog.
Gondolkodok én is egy NAS-on. Elsősorban fájlok biztonságos tárolására használnám, mivel 2 laptopot használok ezért tök jó lenne egy ilyen NAS amin egyhelyen minden fálj meg van. Ahhoz, hogy 2 HDD-t tudjak bele pakolni és úgy müködjön, hogy az egyik HDD tárolja a biztonsági másolatot ahhoz 2 rekeszes NAS-ra lenne szükségem?
Szia! Már láttam hasonló videókat hisz már vagy másfél, két éve fontolgatom, hogy befektetek egy NAS -ba, csak még nem sikerült döntenem, azaz több információra vágyom. Ezért is várom a további NAS-os témákat. Egyébként a tároláson, biztonságon stb. kívüli egyéb lehetőségek tekintetében is. Az eddigi videók amit láttam elég zavarosak e tekintetben és olyan dolgokról szolnak amit valószínűleg soha nem fogok használni.
Egyébként tetszenek a videóid részben mert rövidek, tömörek és egy olyan személynek is jól érthető aki azt sem tudja mi fán terem egyes más dolog. Még én is, aki azért jó néhány dologhoz értek illetve már tudok dolgokat, meglepően jó hallani ilyen beszámolókat.
Köszönöm szépen és várom a folytatást.
Szia . Kb 3-4 éve van Synology Nas om . Én csak laikus vagyok , de saját szavaimmal megpróbálok neked segíteni mi mindenre jó . Stabil . Biztonságos , 0-24 , Bárhonnan elérhető . De nem csak az a lényeg , hogy a fényképeink huuuuu de nagy dolog felhőben vannak 😄
de ha olcsón akarod ugyan ezt elérhető a linux distribúció amit használ,fel tudod tenni egy rasberry pi-ra (14.000 ft) és technikailag kész is így tudsz létrehozni akár egy mini NAS-t mivel a rasberry pi pont akkora mint egy SSD szóval ugyan ezt el tudod érni ( persze így dolgoznod kell vele) de sokkal olcsóbban :) én is csináltam már és működik,és kis túlzással a zsebedben is elfér
Freenas, ill. van sok Linux disztribúció erre a célra GUI-s felülettel is. Rapsberry Pi azért csak korlátozottan jó, 1-2 felhasználónak még ok, de ha hirtelen sokan mennek rá vagy épp videostreamelésre is használod ( Synology ezt is tudja bármit átlőhetsz a tévére vele pl.médiaszerverként) már nem bírja szusszal. Ennél is olcsóbb csak kevésbé üzembiztos megoldás ha egy régi lestrapált PC-re dobsz fel egy Linux alapú rendszert és 2 winyót beletéve RAID1-ben kezelteted
Tökéletös!
☀️Napsüssön rád☀️
Köszönjük a videót. Nemrég vettem én is. Amit majd mindenképpen mondj el szerintem legközelebb az a szünetmentes táp. Azon belül pedig ami fontos hogy nem mindegyikkel kommunikál. Van hivatalos lista mindegyik típushoz melyik jó hozzá. Ez azért fontos ha azt akarod hogy áramszünet esetén mindenképpen lekapcsolja magát mielőtt lemerül táp akksija. Nekem sajnos nem mondtak rá konkrétumot ahol vettem és nagyon nem kommunikál. Így van egy szünetmentesem ami a 10 percen belül visszatérő áramellátást fedezi de utána ugyan az történik ha nem vagyok itt hogy lekapcsoljam a nast. Laikus felhasználóként az elején ez ami szerintem fontos kezdésnél.
Üdv Ádám!
Apc back ups sorozat például.
Köszi, ez hasznos volt. Eddig ezt nem tudtam.
Szia! A videóvágásra szánt SSD-s NAS még nem elég, mert a hálózati kapcsolat szűk keresztmetszet lesz a gyors eléréshez. Nem véletlen kezd teret hódítani a 10000 mbit/s hálózat és erre felkészített vagy felkészíthető NAS-ok. Ez a vas akkor fogja a maximumot nyujtani, ha a környezete is hozzá van igazítva
Ez igaz, de általában videót nem nasról szoktak vágni. Mászrészről ha távol vagy, akkor valszeg nálad van az anyag amivel dolgozni szeretnél. A belső hálózat pedig router lankártya és a kábel határozza meg, de ez eddig is hozta a 1000 mbt/s-et papíron.
@@adammolnar6129 nasrol olyan szepen lehet videot vagni hogy csak na. Abban az esetben ha nem 1000-res halon hasznalod. 10gbe halon , 700-800 megabajt /sec iras, mar eleg. Persze van gyorsabb ssd, de az munkadrive, ott nem tarolsz is egyben adatot
@@akosbalog9523 Ennek semmi köze a Neted sebességéhez. :) A net max a távoli eléréshez kell. A belső hálózatról beszéltem. kiemelten a nagy fájlok (pl. Videóvágás) munkához való használatáról
Itt falun meg 10 megás net van, ami telefondróton jön.
@@Gianniz27 nem figyeltél… semmi köze a nethez
Olyan jó elmagyarázod a dolgokat. Tök jó.
Tök jó volt. Bár már pár éve használok NAS-t, mint hétköznapi felhasználó és amire nekem kell, arra tökéletes. Szerintem sok újat nem fogok megtudni, viszont tetszik ez hülyegyereknek szóló szájbarágós magyarázat. :) Jöhet a következő rész...
Hogy ki a "hülyegyerek" az egy relatív dolog. Bárki lehet az. Érted? Bárki!
Sziasztok . Kérlek magyarázza el valaki hogy miért kell 250 fizetni egy nash-ért ha winyót se tartalmaz?? Miért nem lehet ezt magunknak megcsinálni? Mi az extra benne? Vagy olyan biztonságos? Vagy a fogyasztása miatt? Mennyivel nehezebb egy hekkernek a nasht feltörni a digi routeren keresztül mint a felhőtárhelyet? Az apróbetüs szerződésben nincs hogy ugyanúgy rálát a nash gyártó a file-aimra mint ahogy Goog vagy az Iclou vagy az Ms. teszi?
Kérlek valaki ezt fejtse ki bővebben ha tudja. Köszönöm.
Synology nas szervereket hány évig támogatják? Támogatási idők felvannak valahol tüntetve?
Gondolkodok én is egy NAS-on. Elsősorban fájlok biztonságos tárolására használnám, mivel 2 laptopot használok ezért tök jó lenne egy ilyen NAS amin egyhelyen minden fálj meg van. Ahhoz, hogy 2 HDD-t tudjak bele pakolni és úgy müködjön, hogy az egyik HDD tárolja a biztonsági másolatot ahhoz 2 rekeszes NAS-ra lenne szükségem?
Szó esik a videóban arról hogy a Nas- ok azok Linux alapuak. Na most ha a pc-nk az windows 10 es azzal ugyan úgy hozzá tudom csatlakoztatni a gépemet a nas hoz és ugyan úgy gépen is megtudom nyitni a kezelőfelületét?
Üdv! A hardver megvásárlása után, van még költség, havi díj? Köszi a választ!
Jó a videó sorozat, de számomra nem derül ki belőle (de a többi megnézett videóból és leírásból sem), hogy csak felhő alapon érem el az adatokat, vagy hálózati meghajtóként is? Mire gondolok:
Reggel bemegyek XY cégbe dolgozni, bekapcsolom a PC-t, s az Intéző megnyitása után látom a én-gépem-C: mint helyi (egyedi adataimmal) és XY-cég-H: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal). Beérkezik pl.István, ő látja ő-gépe-C: mint helyi (egyedi adataival) és XY-cég-H: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal).
Ha veszek egy NAS-t otthonra, akkor az otthoni PC-t bekacsolva látom a én-gépem-C: mint helyi és nas-N: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal), s a gyerek a laptopjáról látja az ő-gépe-C: mint helyi és nas-N: mint hálózati meghajtót (a közös adatokkal)? Vagy csak böngészön keresztül a felhőből egyesével letöltve lehet a fájlokhoz hozzáférni?
Helló, szeretném megkérdezni hogy ha 4 darab 3 terrás hardot teszel bele és tükrözöd az 2szer 6 Terra lesz? És hogy támogatja-e a 16 terrás hardot. Ezt a 420+ ra értelmezem a kérdést de fennáll a 920+ ra is a kérdésem. Szóval mi a különbség?
EMAG-on nézelődtem. Csak Synologyt néztem. Jól gondolom, hogy a Synology DS220j Disk Station (2HDD) NAS -nál alább nem érdemes adni? Úgy vettem észre, hogy ez a legolcsóbb már két vinyós típus. Ár 76ezer, de akkor ebbe még adattárolót is venni kell, ha jól sejtem.
Ezért érdemesebb régi gépedből NAS-t csinálni, akár csak egy egyszerű windows-t felrakva, mint hogy ilyen mini eszközöket vegyél.
Szia Mindenki! Egy NAS-ból lehet játék szervert csinálni?
1-2 dologban óriási tévedés hangzik el.
1.A raid tömb nem a biztonságot növeli ,hanem a rendelkezésre állást. A biztonságot a nem lokális és lokális backup növeli.
2. A nas távili elérésénél nincs "igen csak soklépéses biztonsági beléptető rendszer"
Van az alap user+pass vagy 2FA. Még ma is!
3. A nas nem egy szuper biztonságos valami, ahhoz hogy esetleg az legyen tudni kell konfigurálni. És akkor a szuperbiztonságba még mindíg beleszólhat a gyártó frissítése.
Összességében azt érzem a videónál ,hogy a hozzánemértés keveredik a reklámmal .Ez a legrosszabb kombó.
A végére a kedvencem:
"A synology alkatrész kommunikálnak a nassal"
Nem,nem kommunikál csak pint annyit mint a többi gyártó alkatrésze. De cserébe legalább a syno alkatrész bőven túlárazott.
Hogyan történik az adat tárolás? Van szinkronizálás? Mennyi eszközzel? Automatikus, vagy manuális? Milyen eszközök tudnak szinkronizálni? Külön kezeli az eszközöket, ha többet is lehet szinkronizálni? Lehetséges védett mappa? /pl több felhasználó esetén személyes mappa/ ...stb ... inkább ennek kellene a 2ik résznek lennie :)
Az adattárolás úgy történik pl. egy Windows eszközödön be “mapeled” egy hálózati meghajtóként a Nas-on létrehozott megosztott mappádat, és attól a pillanattól kezdődően bármit rá másolhatsz. Szinkronizálásra ha az adat mentésre gondolsz, hogy egy bizonyos eszközöd időnként rá másolja az adatokat az is megoldható, pl Windows esetében a Cobian backup nevű szoftverrel lehet készíteni ilyen időszakos “taskokat”, amik olyan gyakorisággal mentik a megadott mappa adatait ahogy be állítottad. Ha viszont arra gondoltál hogy egyik eszközön fel másolsz valamit és a másik fogja-e látni azt, akkor arra is igen a válasz. Természetesen több eszközre is be lehet állítani, védett mappa készitése is lehetséges, mivel több felhasználót lehet létre hozni a Nas-on és több mappát, amiknek majd be lehet állítani hogy kinek mihez legyen hozzá férési joga.
@@akosvizi5931 köszönöm szépen
Szuper dolog a NAS, nekem is volt. Amiert eladtam, az a kozponti adattarolas, hogy csak _egy_ helyen letezik. Amit konnyu leonteni kave/kakao/asvanyvizzel es akkor pont ugy vege van, mint a folyoba esett laptopnak. Vagy villamcsapas miatt megy tonkre (kis valoszinuseg, nagy hatas). Ezert en maradtam Dropbox 2TB felho alapu tarhelynel, ami tukrozi a laptopon levo osszes fontos adatom (7-800GB). Ezen felul 2 kulso vinyora (3. es 4. copy) is mentek hetente (ez ved a villam ellen :) ). A videobol kezdoknek jol erthetoen atjott a tema, ugyanakkor en javaslom az alapos atgondolasat, hogy biztos valami konektoros eszkozon szeretnenk tarolni egy pledanyban (mert hiaba a RAID, az attol meg egy vas es nem kakobiztos) a fontos digitalis adatainkat.
Nekem a Nas Szerverem össze van szinkronizálva a Dropboxal és ha le is lenne öntve a nas kakaóval vagy bármivel aminek kicsi a valószinüsége akkor a Dropboxrol vissza tudom állitvani plusz még egy hostingnál is megy egy szerverem arrol is letudom rá másolni a fontos adataimat ha nagyon kellenének. Egyszerre több helyen vannak tárolva az adataim :)
@@radokip Dropbox fut a NASon? Vagy geprol futtatod a Dropboxot es a NAS van beallitva, mint cel mappa? En anno nem talaltam ra gyari megoldast.
Nagyon jó volt, csak így tovább!
Milyen csiptetős mikrofont használsz? Nagyon tetszik a hangja.
Én eddig csak a NASi-t ismertem. ;)
És a NASa-t? 😅😅
@@udomonkos NASA : NEM ADUNK SPANGLIT ANYADNAK
Namost szerintetek mi a biztonságosabb a saját lakásodban egy saját tároló eszköz vagy a google felhője? Szerintem legyen ilyen is meg olyan is és akkor talán jó lesz.
@KaliBrat0r És mit csinál velük? A te ellopott, "nagyon értékes" családi fotóiddal, meg a 10 éve létrehozott word-ös házidogáddal a "vadgerlicék párzási szokásai"-ról?
Eladja a feketepiacon? ÚÚÚÚÚÚ :D
Szia anonim szeretnék kérdezni a termékkel kapcsolatban ahogy láttam az összefoglalód ez egy konkrét minigép csak kártya és proci nélkül megérné nekem venni eggyet játékra mert én laptopon játszom és elég kevés helyem van ott 2 terra meg tökéletes lenne mindenre te mit gondolsz megérné? válaszod előre is köszönöm!
Játékra ezt nem tudod használni, azonnal felejtsd el :)
Nem tudsz rá windows-t sem telepíteni...
Szia darabonként mekkora HDD t támogat ? hány TB os mehet bele egy egy sata 3 mas csatlakozásba?
Bármekkorát, de 6-8 TB-osat szoktak használni általában.
@@Gianniz27 Mondjuk ez a bármekkora ,van már 18TB os HDD IS sőt sztem még nagyobb is amiről még nem tudok nem láttam ,azért arra kíváncsi lenék hogy 2x 18TB os HDD menyinek ismerne fel ...
Szia Balázs! A videó elején sorozatnak nevezted a NAS videót. Várhatunk még új részeket belőle? Engem nagyon érdekelne ez a téma! Köszi!
Balázs ez jó volt folytasd.
Remélhetőleg páran elgondolkodnak hogy az adat érték. Én kb. 5 éve használok NAS-t egy adatmentő programal. Most már 8 gép napi mentése történik vele, egyszer-kétszer már kisegített a bajból.
Tudom 10 hónap már eltelt de mi az adatmentő program neve?
@@gyjoci95 Szia,Acronis True Image 2020, ezt használom most is, coldot nem veszek igénybe, de ez a program már hozzám nőt így lehet a piacon jobb ajánlat is.
Szia! Erről a székről, amin ülsz, lesz teszt?
Van már
Kérdés, minden esetben formázza az újonnan berakott winyókat a NAS? A NAS-ból kivett winyókat egy PC tudja olvasni?
Synology-ról tudok nyilatkozni. Új tároló behelyezésekor minden esetben törli a hdd/ssd tartalmát ha van rajta valami. A NAS-ból kivett hdd/ssd tartalmát segédprogram segítségével lehet olvasni windows-os gépen.
azert a felho annyival biztonsagosabb, hogy vedettebb helyen van (adatkozpont). egy maganlakasban vagy barmilyen irodaban elhelyezkedo nas szerintem serukekenyebb minden szempontbol (betores, tuz, villamcsapas, stb).. a legjobb altalaban e ketto kombinacioja
Egy magánlakásban a magánszemély hálózatának rései, ami miatt kevésbé biztonságos... vagyis hogy vki szimplán "feltöri" a routered (tehát jelszót hackel hozzá magának), majd szépen kimásol amit akar.
Ilyen egy onedrive-on, google drive-on nem történhet
Nekem van egy Buffalo Linkstation 520-as NASom, amit jelenleg csak adattárnak használok, de a távoli elérést valamilyen okból nem tudom aktiválni rajta. Remélem ez a sorozat ki tud majd segíteni.
Nekünk is nas-unk van és nagyon hasznos
A piszkos anyagiakat legalább nagyságrendileg megemlíthetted volna. Elég fontos szempont. Amúgy király a videó. Kérünk még sok ilyet :) Így tovább.
Ez a csatorna, mint Mo-n a 99%-a a tech-es csatornáknak (thevr, anonim, tech2, de még a playitstore is ami pedig egy *boltnak a csatornája* ), rendre vagy kamuzik az árakról, vagy meg sem említi...
13 éve használjuk a social mediát, és még mindig ott tart a "kommenikácsió", hogy "Gyuri, ne beszélj az árakról meeee elrettented a vevőt" :D
Totál paradox...
nagyon jó videó!
Szia! A háttérben a monitoron az melyik operációs rendszer?
Az a Synologynak a böngészős kezelőfelülete
Magyarul ez egy magán felhő?
igen
Attól, hogy Synology a hdd is, nem lesz okosabb. Egy átlagos hdd-vel is van S.M.A.R.T teszt, ami a hibákkal együtt, minden egyéb dolgot tud érzékelni a gép a hdd-ről.
Szegény ember nas rendszere: Router -> rajta usb csatlakozó -> usb-s külső winchester rácsatlakozva a routerre 😁 igaz manuálisan kell másolgatni de ócó 😁
Meg lassú.
@@G.K.- Hali! Nekem konkrétan filmezésre és torrentezésre kellene. Tudsz ajánlani valamit?
@@G.K.- nas-ra gondoltam. Amúgy olyanban is tudsz segíteni hogy a laptopom miért nem seedeli vissza a letöltött anyagot? Probaltam nCore-T meg Bithorlo-T is de nem seedel vissza. Mitől lehet? Ja és qBittorrentet haszanlok
@@G.K.- és azt hogyan tudom kiküszöbölni? Miféle megoldást keressek?
RaiDrive-al kombinálva tudod használni az explorerből, wifin nem kerüli meg az adat a földet...
viszont bármilyen wifis eszközt fel lehet "törni"
Hasznos cuccok ezek, backupra használok egy Synology DS218j-t, szintén RAID1-be fűzött diskekkel. Ingyenes Paragon mentőszoftverrel készítek kötet-szintű mentéseket időnként, amúgy kikapcsolva-kihúzva tartom. Volt már, hogy szükség volt restore-olásra, gondban lettem volna, ha ez nincs:D
Tényleg faszántos volt, én is jó rég óta szeretnék már, egy kérdés, neked 2 merevlemez van RAID 1ben, így ha mondjuk ez a kettő betelik, akkor a másik kettőt is lehet raid1be tenni, külön állóan a disk1-2-től?
Biztonságos.. DE, mivel csak lokálisan tárolod az adatok, egy lakástűz, természeti katasztrófa esetén sajnos oda minden adat. Ebben például egy felhőszolgáltatás jobb.
A biztonság mindenek felett. Az az adat van biztonságban, ami egy offline eszközön van. Mindent fel lehet törni. Nekem is van NAS-om, de nem tárolok rajta kényes dolgokat.
csinálsz videót a redmi 10 ről kérlek
És olyankor mivan ha elmegy a net ? Vagy leég a ház ?
Ha elmegy a net, nem éred el. Ha leég a ház, akkor baj van.
Egy mentés nem mentés. Valamilyen felhő + NAS. Vagy NAS+eltérő földrajzi helyen tárolt backup.
Ha már annyira biztonság inkább beszéljünk RAID6-ról, ha más nem RAID5. Ha mindkenképp RAID1-ben akar valaki tárolni, akkor legyen 4 meghajtó és akkor közel ugyanolyan gyorsan elérhető lehet a RAID10. Szakik javítsanak ki nyugodtan, hogy pontos infók legyenek.
Szerintem próbált leegyszerűsíteni és csak a 2 lemezes eszközökre szűkíteni, hogy az otthoni felhasználóknak kedvezzenek az infók, valjuk be, nekik kell jobban.
Hát ha nagyobb biztonságot akarsz akkor érdemes keresni valami távoli tárolót (pl egy másik NAS-t) ahová a legfontosabb dolgokat automatikusan mented, mert úgy már kicsi a valószinűsége, hogy egy jól irányzott villám kiveri az egészet, mert ugye ha becsap akkor kb az összes vinyót kukázhatja az ember és hiába a RAID X is.
@@petermarton2316 nekem a nas és a konnektor között van egy szünetmentes plusz egy túlfeszültség védelemmel ellátott biztonsági eloszto. Ez remélhetőleg villam ellen megteszi, bar sose legyen kiprobalva :)
@@davidzambo Na én nem bízom a véletlenre és ami tényleg olyan azt mentem a régire amit nekiadtam a nővéremnek és vidéken van. Ott is van stabil net és van közöttünk kb 120km, így eléggé kicsi a valószinűsége hogy mindkét helyen tönkre megy valami, pláne nála rendesen van tükrözve a két vinyó, nem úgy mint nálam, én a teljes kapacitását kihasználom a 2 vinyónak és ami nagyon fontos kategória azokat keresztbe mentem. Pont ezért akartok majd egy 920+ -t venni vagy ha addigra lesz újabb akkor abból az utódját, mert ott a 4 ből bármelyik kiesik az megvan a többin, RAID valami, csak tudom hogy tud ilyent. 🙂
@@petermarton2316 jah, az itthoni nasom melle en is noveremekhez tervezem letenni a kovetkezot :) 220 km-re vannak tolem, eros nettel :)
Kommentek alapján szükség van ilyen jellegű videókra. Én Unraid-et használok pár éve. Bárkinek mesélek erről, kb. ufónak néznek.
Magyarországon mire számítasz? :D
Mindenkinek ott az okostelefon már 6 éves kortól a zsebben, az elmúlt 10 évben, de a gyereket csak arra tanítja az elvált anyuka, hogyan nézzen youtube-ot rajta...
7:52 tanulsz oroszul?
Ezt tudom a mindennapokban is használni, vagy inkább csak biztonsági mentésként szolgál? Pl most OneDriveot használok és amelyik projekten dolgozok azok vannak szinkronizálva. Ha kész vagyok akkor leszedem a gépről és jöhet a következő. Viszont, ha később szükségem van rá, csak bepipálom az alkalmazásban, hogy erre megint szükségem van és dolgozok vele tovább. Tudok vele ennyire rugalmasan dolgozni?
Tudod - úgy fogod tudni elérni mint egy a gépedben lévő meghajtót, csak hálózaton keresztül
Én openmediavaultot használok, az otthoni olcsó verzió.
Szia. Szerintem nagyon jo ez az eszkoz. Jol es ertelmesen elmagyaraztad , hogy mi is ez es mire valo valojaban. En rendeleki is egy mogelt belole. Szia.
És miért olyan k drágák.
Konkrétan a régi vinyókat lenne jó egy házba tenni, újra szolgálatba állítani, és azt rákötni bármire, nem feltétlenül hálózatra. Szóval a NASok kissé overkill.
Én a csak azért nem akarom nast mert 300e kerül én nincs annyim rá. A raspberry-vel lehet hálózati tárhelyet csinálni mondjuk az nem ér fel vele
A régebbiek is teljesen jók és ugye ami ezekben használódik az a vinyó és a ventillátor, azokat meg nem nagy kunszt cserélni. A használt piacon jó árak is vannak, Syno meg évekig támogat szoftveresen ha jól vásárolsz.
12:26 Néha legneveletlenebb kutya a legjobb adattároló, vagyis házőrző. :)
Ha családi fotók, fontosabb dokumentumok én inkább szavazok a felhőre havi 2500 Ft/hó-ra valami megbízhatóbb vállalatnál. Minden másra tökéletes!
Nem szeretem a szponzorblokkokat, mert reklámszagú lesz tőle a videó. A felhőszolgáltatásokkal pedig semmi macera nincsen. Kényelmesen és egyszerűen, gyorsan lehet használni őket.
A szponzorblokkal semmi bajom. Valamiből meg kell élni. De amúgy igazad van szerintem is. Egy ilyen nas árából kb 15 év felhő előfizetés kijön és semmi gond vele. Nincs para hogy jön a villám meg az áramszünet. Ha azt is beleszámítom hogy ezek ellen védekezzek akkor már 20 év is kijön…
@@kosalaszlo7196 azért aki egy négy vagy többlemezes synot minimum 8 terrás vinyókkal megpakolva megvesz, az nem kimondottan az árérzékeny kategória. Arról nem is beszélve hogy az nem zárja ki a felhőt, sőt... És akkor még ott vannak olyan dolgok, amiket felhőből nem tudsz (vagy nem akarsz) megoldani.
@@andrasbekesi ezzel tisztában vagyok. Ezért is nem nekem van kitalálva. Egy átlagfelhasználó aki csak biztonságban akarja tudni a dokumentumait, képeit annak szerintem nem megérős. Aki viszont dolgozik, fotót/videót szerkeszt és több terrányi anyaga van annak egyértelműen ez a jobb megoldás.
@@kosalaszlo7196 Ja. Csak tele vannak a támogatói fórumok olyan sztorikkal, hogy egy-egy tárolt adat miatt felfüggesztést kapott az adott Microsoft fiók és ugrott a OneDrive:D Sőt, előfordult hogy indoklás sem volt. Aztán lehet chatelni meg telefonálni az ugyfelszolgálattal naphosszat és reménykedni. A felhő közel sem 100 százalékos biztonság. Ahogy a NAS sem. A kettő együtt a tökéletes.
Ha nem tűnt volna fel... az egész anonim csatorna, akárcsak a tech2, úgy ahogy van, egy nagy szponzorblokk :)
De akkor az már a tiéd is marad Balázs?
Nincsenek olyan nagy biztonságban az adatok egy NAS-on sem, serintem.
Elég egy villámcsapás a házba és minden adadat elveszik.
Nem vagyok villamossági mérnök, úgyhogy lehet, hogy tévedek, de én úgy gondolom a villámcsapás megárt az adatoknak.
Szerintem van egy olyan biztonsági rendszer a NAS-ban ami kivédi, ha túláramot érzékel.
@@ZNorbi Nincs.
Ilyenkor jön a Kürt meg az Apostol, adatmentés és visszaállítás talán sikerül. ...vagy ha tényleg fontosak azok az adatok, akkor az ember máshova is ment (fizikailag, földrajzilag) esetleg néha csinál offline backupot is, aztán ami nincs bedugva sehova, az remélhetően nem is sérül meg. Fontos dolgokról legalább 3 különböző példányt illik tartani.
@ esetleg van relé a házban, esetleg ha ANNYIRA fontosak azok a családi fotók meg a 10 éves házidoga word fájlok meg az adult videók, akkor túlfesz hálózati elosztót is vesz...
@@skylarry3964 A máshol lévő backupnál jobb nincs. Közvetlen villám esetén nincs olyan elosztó ami megvédi, lakástűz, betörés, csőtörés vagy olyan hw/sw hiba ami rendesen osszekócolja a fájlrendszert szintén nem zárható ki és még lennének további ötleteim.
Ha valami nincs meg 3 helyen, akkor arra valójában nincs szüksége a tulajdonosának. ;)
Nekünk már 12 éve van nasunk szóval elégé jo
Nem csak merevlemez hanem szilárd test meghajtó is lehet... gondolom te is tudod csak a megszokás...
Lesz Google pixel 6 videó?
És mi van akkor, ha a laptopom és a nas-om is tönkre megy!
Nem kötekedés ként mondom, de én így jártam.
Őszintén szólva ez az előadás elég gyenge volt! Miért akarsz olyan témában videót készíteni amihez nem értesz ?
Majd elmész sportolni?
Szia. Mennyire zajos?
Minimális, de szerintem a router mellé érdemes rakni.
Hálószobába ne! Seek hang mellett nem lehet nyugisan aludni.
NAS sem 100%-os. Villám bármikor agyon vágja.
A fiókban tárolt biztonsági mentés meg védve van ilyen esetben is.
Túlfesz relé a hálózaton, ha az nincs mert régi építésű a házad, akkor meg túlfesz védelmes elektronyos elosztó... Villám, édes Istenem...
@@skylarry3964 Havernak a nyáron vágta agyon mindenét nem szar minőségű túlfesz védős elosztón keresztül úgy hogy egy szünetmentesen is átment ami megint nem egy gagyi valami volt. Túlfesz védelem, édes istenem. Mintha a szent grál lenne.
@@bixi84 Mi vágta agyon? A villám? :D Ne röhögtess...
@@bixi84 Megmondom valszeg mi vágta agyon, ha bármi is igaz a "haverommal megtörtént" sztoridból:
a szűk keresztmetszetű áramkábelre kötött túl nagy hordozók leégették a kábeleket :)
Szóval az ftp szerver utódja, vagy valami hasonló.
Amíg néztem a videót addig egy jót nassoltam : D
Pacsi aki xpenology val nyomja
Igen ám, de egy fondos dologról nem volt szó, és ez a NAS nagy gyengéje, az a sávszélesség! Nem mindegy ugyanis ha valakinek 50 Megás nete van vagy 1000!
Degoo ingyen tárhely 100 GB
OK hogy biztonságos, de mi van akkor ha a NAS murdel meg? Mert ugye a lemezeken az adat biztonságban van, de ilyenkor a NAS alaplapja kuka....
Mármint itt mi a kérdés? Hogy lehet-e javíttatni egy NAS-t?
@@AnonimInc Pontosan eza kérdés! Villám becsap, alaplap kuka, van 4 winyóm számomra érzékeny és fontos adattal. Ilyenkor be tudom másik NASba rakni a 4 winyót és mehet tovább a történet, vagy alaplap rendelés?
Ez a kérdés engem is érdekelne. Eseteg a meghalt NAS-ból kivéve a tárolókat és azokat berakva egy új NAS-ba az adataim továbbra is elérhetőek maradnak?
Semmire nem jók. Lassúak, nyögvenyelősek. Majd talán 10 év múlva.
Kiváló felhő szolgáltatások vannak havi díjért kiváló, gyors megoldásokkal.
Felejtősek ma már a NAS-ok...
Akinek meg nagyon kell, egy régi gépbe bedobott új/újabb 4terrás winyó csak elég a családi fotókhoz...
@@skylarry3964 a syno saját rendszerei kiemelkedőek minden tekintetben. Ha használtál volna valaha ilyet admin szintem ,akkor ilyen hülyeséget ,hogy a régi pc-be egy nagy hdd a megoldás ,egyszerűen nem mondanál.
Vagy Nas, Amerikai rappee
Én eddig csak a NASA-t ismertem
NAS az egy nagyon jó rapper, de neked erről honnan is lenne fogalmad...
?
@@AnonimInc!
Karcolgattad a felszínt, kár volt. Szerintem ezt ne folytasd. 😉
jajj... :D
Ha jól érzem te valami szakmabeli lehetsz, szóval hallgatlak - konyhanyelven hogyan mondtad volna el a videóban hangzottakat, hogy faktuálisan korrekt legyen?
@@AnonimInc nem kell vele foglalkozni. legtöbb embernek hasznos volt, nekem is. Köszi szép érte!
@@AnonimInc A videó ott hibázik ,hogy tökéletesen látszik ,hogy valóban csak a felszínt kapargatod és ezt megfejelted azzal,hogy a sponsornak is meg kell feleni.
Vagy le kellett volna ásni, vagy a felszínen maradni, de semmiképp sem kapargatni.