Dziękuję za ten film, będę już pamiętał jak podłączać, oczywiście instrukcje czytałem ale szybko wyleciało mi z głowy, teraz gdy już wiem jak to działa łatwiej będzie zapamiętać.
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. A czy możesz powiedzieć co się dzieje w sytuacji kiedy odłączamy baterie od ładowania czy wtedy kolejność już nie jest ważna?
witam, mam rower eckobike city. w instrukcji na str 13 podano: włóż wtyczkę ładowarki do wyjścia akumulatora, a następnie kabel ładowarki do gniazda sieciowego. jest odwrotnie niż pan to demonstruje b. przekonywująco. czy to zależy od konstrukcji ładowarki. proszę czy ma swoje zdanie . pozdrawiam S.
Dzień dobry. Obejrzałem film i generalnie chciał bym sie zastosować do tych wytycznych ale widze w instrukcji do mojego GIANTa że najpierw mam podłączać ładowarkę do baterii a dopiero potem do źródła zasilania. Możliwe że ich ładowarka ma zabezpieczenie przed wypaleniem wtyku przy takim użyciu jak w instrukcji?
Jest to prawidłowa kolejność zgodnie z parwami fizyki ,zdrowego rozsądku i zaleceń ludzi, którzy projektowali urządzenie. Czyli najpierw do akumulatora, później do sieci. Dotyczy to też podłączenia prostownika w aku auta czy połączenia kabli do TV czy komputera. ZAWSZE na odłączonym zasilaniu.
W mojej instrukcji od ecobike bateria LG 36 V 17,5 Ah jest napisane odwrotnie. Najpierw do baterii potem do sieci a odłączać najpierw sieć później baterię.
Czyli po ludzku, nie jak zwierzęta (którymi ludzie nie są) ^^ W mojej chińsko-angielskiej instrukcji autor sam nie widział co miał na myśli gdy opisywał kolejność podłączenia. Dzięki za uświadomienie jak ważna to rzecz. Powinni linkować ten film razem z rowerem.
Im częściej BMS ma okazję balansować tym równiejszy jest pakiet. Dla nowego akumulatora (np max 12 miesięcy) to nie jest bardzo ważne, ponieważ BMS ma w takim aku mało pracy. Ale im starszy (więcej jak 1 sezon) jest akumulator tym częstsze doładowywanie jest coraz bardziej potrzebne.
@@nexun-akademia-e-bike czyli dobrze rozumiem, że nie szkodzi takie codzienne doładowywanie - dobijanie do 100 % ? Czy lepiej od 20% ladowac do maxa ? O to mi chodzi :)
@@panpan6095 Rozładowanie do 20% w ciągu np 2-3 dni i jednorazowe naładowanie jest bardziej szkodliwe niż rozładowanie do 60% i naładowanie do 100% po zakończeniu jazdy
A co w przypadku jeśli bms jest jednokierunkowy ,tzn gniazdo nie posiada napięcia ,więc zasialnie płynie od ładowarki do pakietu. Chyba nie ma znaczenia..
Gdy podlaczasz jak mowisz, czyli ladowarka do sieci pozniej do aku to dopiero iskrzy. Szczegolnie przy rozladowanym przez duzą roznice potencjalu. W ogole nie iskrzy gdy podlaczamy najpierw ladowarke do aku, pozniej do sieci. U mnie tak jest, nie wiem juz sam jak to robic . Wiele instrukcji tez o tym mowi.
Bardzo nas to cieszy :) Natomiast wieeele innych osób już taki efekt napotkało i aby cieszyć się swoim rowerem wiele lat zalecamy brać poprawkę na ładowanie baterii w myśl treści filmu :)
Jak długo można,ładować akumulator w bezpieczny sposób. Przykładowo do akumulatora rozładowanego nieznacznie, bo po przejechaniu ~15km podłączam wstępnie podłączoną do 230V ładowarkę. Czy mogę zostawić takie,,ładowanie " na całą noc lub dłużej,czyli powyżej 24godz. Czy przykładowo uruchomić ładowarkę i podłączyć do akumulatora za pomocą włącznika czasowego który wyłączy zasilanie ładowarki po 2godzinach bo praktycznie to wystarczy do naładowania ( wskażnik zmieni barwę.na zielony). Czy może lepiej ladować znacznie dłużej czyli przykładowo powyżej 20godzin.. Producent akumulatora zaleca ładowanie po KAŻDEJ JEŹDZIE. Wiadomo że ładowanie musi trwać jakieś tam minimum czasu potrzebnego do pełnego naładowania,ale mnie interesuje czy szkodliwe dla akumulatora jest pozostawienie połączonej ładowarki na długo po zapaleniu ZIELONEJ diody.
@@nexun-akademia-e-bike To znaczy że ładowarka która zakończyła pracę,bo zaświeciła na zielono, może dowolnie długo,,czuwać " włączona do 230V bo ten kurde balans,zamontowany bezpośrednio na baterii skończył wyrównywanie napięć na poszczególnych,,sekcjach " czy po krótkim czasie znowu bieże się do,,roboty" ...
Zależy to od konkretnego BMSa i ładowarki, może być i tak i tak. Najczęściej ładowarka kończy pracę i czeka i może się ponownie włączyć kiedy BMS mając pakiet zdecyduje się go balansować. Tak więc nie wiadomo ale co do zasady należy doładowywać a reszta będzie się działa sama prawidłowo.
Takiej ładowarki lepiej nie zostawiać podłączonej do akumulatora a wyłączonej z sieci na dłużej, wyssie cały prąd z baterii ,że nie wspomnę o podłączeniu w odwrotnej w odwrotnej polaryzacji( w przypadku gdyby złącze się oderwało i ktoś źle zlutował ponownie).
Ładowanie akumulatora wykonano z użyciem złącza mikrofonowego XLR ? Cały omówiony problem nie wystąpiłby, gdyby chińczyk dodał do wyĵścia ładowarki jedną, odpowiednio dobraną diodę, uniemożliwiającą przepływ prądu zwrotnego. A skoro jej tam nie ma, to wydając kilka złotych można ją sobie dołożyć. Sprawdziłem ładowarkę dodaną do mojego roweru - tam taka dioda na wyjściu jest, a poza tym na gniazdku w rowerze nie występuje napięcie powrotne z akumulatora. Żadnego iskrzenia przy podłączaniu nie ma.. A więc można zrobić to porządnie.
Autor filmu podłącza do ładowarki pakiet ogniw bez BMS-a !. W każdej baterii piwinien być BMS a wtedy problem nie powinien występować. Swoją drogą taka kolejność jaką proponuje autor niczemu nie szkodzi zatem czemu jej nie stosować?
Mosfety nie blokują przepływu prądu w jedną stronę zatem czy BMS jest zamontowany podczas prezentacji czy go nie ma jest bez znaczenia - efekt występuje :)
Gniazdo ci się wypala bo podłączasz bez balancera . Balancer odcina napięcie na gnieździe baterii dopóki nie podłączy się ładowarki do sieci 230V I oto chodzi, że najpierw podłącza się wszystko zanim wetknie się wtyk do sieci napięcia przemiennego.
Kolejność odłączania nie ma większego znaczenia, ale dobrze jest wyrabiać sobie nawyk że ładowarkę wpinamy oraz wypinamy z baterii wtedy gdy ładowarka jest wpięta do sieci.
@andrzejw8788 Ma całkowitą rację. Te ładowarki to zwykłe chińskie buble - brak diody zabezpieczającej przed prądem zwrotnym. Mam proste pytanie do autora filmu. W jaki sposób podłączasz obojętnie jaką ładowarkę do smartpfona. Mam nadzieję, że zgodnie z PRAWIDŁOWĄ !!! instrukcją czyli wpierw do telefonu a później do sieci. Ta zasada obowiązuję wszystkie urządzenia elektroniczne konsumenckie. Możesz spytać obojętnie jakiego serwisanta takich urządzeń jaka jest prawidłowa kolejność podłączania ładowarek i podobnych rzeczy.
Każdy normalny człowiek trzyma ładowarkę podłączoną do sieci 24/7 ^^. A tak serio, to jeśli jakiś mądry inżynier tak zaprojektował urządzenie, by intuicyjne nie było domyślne to powinien polecieć na łeb z pracy. Co jeśli ładujesz z portu USB komputera bądź ładowarki wbudowanej w gniazdko? Rozumiem, że mam wyłączyć bezpieczniki by prawidłowo podłączyć telefon do ładowania. Geniusze elektroniki i ergonomii.
😮 3x razy miałem taki przypadek raz z nie mojej winy w bloku raz nie było przez kilka minut prądu bo gałęzie drzew zawisły na linii trakcji ale i gniazdo oberwało wymienione na nowe 😊 wszystko gra szerokości
Od lat ląduje baterie Yamahy dedykowana do niej ładowarka dokładnie odwrotnie niż mówiłeś i nic złego się nie stało. Myślę ze powinieneś zaznaczyć ze ta metoda dotyczy tylko twojej ładowarki i osprzętu do niej podłączanego. W fabrycznych elektrykach jest odwrotnie.
Ostrzegam najpierw należy przeczytać instrukcję od ładowarki a potem ogladać youtuba. Do mojej 4A ładowarki dołączeone było ostrzeżenie: Najpierw podłaczamy ładowarkę do akumulatora potem do sieci 230V. Odłączamy odwrotnie: najpierw od sieci 230V, czekamy chwilę aż ładowarka skończy swoje działanie (np. wyłaczy się wentylator i zgasną lampki) i dopiero odłaczamy od akumulatora. Nie ważne czy to akumulator eBike czy samochodowy.
Z tym nie czytaniem instrukcji to niestety prawda (ale trudno powiedzieć ile %, od kiedy dajemy te nalepki to awaryjność BMSów i ładowarek zauważalnie spadła), ale powoli, małymi kroczkami i może to się zmieni :)
Nie ma przekaźników w ładowarkach (tzn w jakichś tam pojedynczych są) ponieważ taka ładowarka wymagałaby wykrycia napięcia zwrotnego z BMSa do przełączenia przekaźnika. Jeśli BMS by się zablokował w skutek zadziałania jednego z zabezpieczeń to taką ładowarką nie mógłbyś odblokować roweru :)
Nie do końca panie Tasie gdyby zastosować przekaźnik w ładowarce na samym wyjściu który załącza się wtedy gdy ładowarka jest gotowa do pracy czyli gdy włożymy ją do gniazdka to wtedy taka ładowarka staje sie debilo odporna @@nexun-akademia-e-bike
BO TE ŁADOWARKI TO JAKIŚ SYF CHOĆ OBUDOWA SOLIDNA,JEŚLI CHODZI O WYTŁUMACZENIE TO RACZEJ PRAWIDŁOWE TYLKO PO TO ABY SPRZEDAĆ WIĘCEJ I POTEM NIE MIEĆ REKLAMACJI.
Jedna wielka bzdura , ładowarka ładowarce nie równa !!!! prąd rozruchowy ( udarowy ) przetwornicy napięcia jest różny dla ładowarek nawet jednego typu , zarówno po stronie pierwotnej czy wtórnej przetwornicy . wystarczy że były wcześniej podpięte do napięcia zasilania , a poza tym wszystkie urządzenia gdzie występuje przetwornica napięcia są na stałe podpięte pomiędzy przetwornicą a odbiornikiem napięcia choćby TV tuner satelitarny . niema tam wyłącznika pomiędzy przetwornicą a płytą główną . A poza tym to powinno się w pierwszej kolejności wtyk ładowania baterii wpiąć do baterii a następnie wtyczkę zasilania ładowarki wpiąć w odpowiednie gniazdo sieciowe 230 V o ile występuje na przewodzie zasilania uziom czy tz.PE to taki przewód z wtyczką powinien być wpięty do gniazda z uziomem tz. PE . taka kolejność zapobiega właśnie wysokiemu prądowi udarowemu przetwornicy , i zapobiega właśnie takim skutkom wypalania tz.bolców wtyków .
Pomyliłeś elektrykę z elektroniką prąd dc z ac i chyba filmu do końca nie oglądałeś i jeszcze podajesz błędne informację 3 błędów w jednej odpowiedzi rekord ,gniazdo się wypala od prądu cofającego się z aku do kondensatorów w ładowarce ,druga sprawa mosfety lini C- mogą sie wypalać przez prąd przekraczający ich wartość Imax przez co zaczynają przewodzić i nie odcinają .
Odezwał się ten który podłączał pe do swojego pena na lekcjach ELE02.EL05 bo to jedno i to samo ,od kiedy to się wpina nie włączoną łądowarkę do gniazda ładowania tak aby poszła cofka z aku na pusta ładowarkę ,do tarcia chrzanu a nie elektryki . @@vitexvitex8133
dzięki ZA INFORMACJE.... wyjaśnione bardzo prosto z przykładami...
Dziękuję za ten film, będę już pamiętał jak podłączać, oczywiście instrukcje czytałem ale szybko wyleciało mi z głowy, teraz gdy już wiem jak to działa łatwiej będzie zapamiętać.
Przydatne :) mam elektryka 3 dni i jeszcze nie ladowalem. Pozdrawiam
To nie używaj po niżej 20 procent baterii
Świetny materiał
super wytłumaczyłeś . daje suba dzwonek . pozdrawiam serdecznie
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. A czy możesz powiedzieć co się dzieje w sytuacji kiedy odłączamy baterie od ładowania czy wtedy kolejność już nie jest ważna?
To wymagałoby osobnego "rozpracowania" ale prawdopodobnie wyjmowanie ładowarki nie ma już istotnej kolejności i można to zrobić dowolnie.
Na mojej ładowarce do gazelle system Panasonic pisze by przed odłączeniem ładowarki od baterii należy najpierw odłączyć z gniazda 230V.
Odłączać lepiej w odwrotnej kolejności. Najpierw od roweru później z gniazdka
witam,
mam rower eckobike city. w instrukcji na str 13 podano: włóż wtyczkę ładowarki do wyjścia akumulatora, a następnie kabel ładowarki do gniazda sieciowego. jest odwrotnie niż pan to demonstruje b. przekonywująco. czy to zależy od konstrukcji ładowarki. proszę czy ma swoje zdanie . pozdrawiam S.
Dzień dobry. Obejrzałem film i generalnie chciał bym sie zastosować do tych wytycznych ale widze w instrukcji do mojego GIANTa że najpierw mam podłączać ładowarkę do baterii a dopiero potem do źródła zasilania. Możliwe że ich ładowarka ma zabezpieczenie przed wypaleniem wtyku przy takim użyciu jak w instrukcji?
Jest to prawidłowa kolejność zgodnie z parwami fizyki ,zdrowego rozsądku i zaleceń ludzi, którzy projektowali urządzenie. Czyli najpierw do akumulatora, później do sieci. Dotyczy to też podłączenia prostownika w aku auta czy połączenia kabli do TV czy komputera. ZAWSZE na odłączonym zasilaniu.
W mojej instrukcji od ecobike bateria LG 36 V 17,5 Ah jest napisane odwrotnie. Najpierw do baterii potem do sieci a odłączać najpierw sieć później baterię.
coś nie widzę komentarza autora filmiku w tym temacie, a tak jest. Też tak mam w instrukcji.
Ja też tak mam . Najpierw do bateri potem do gniazda. Coś gościu poświrował 😮
Czyli po ludzku, nie jak zwierzęta (którymi ludzie nie są) ^^
W mojej chińsko-angielskiej instrukcji autor sam nie widział co miał na myśli gdy opisywał kolejność podłączenia.
Dzięki za uświadomienie jak ważna to rzecz. Powinni linkować ten film razem z rowerem.
Dla dobrej ładowarki nie ma znaczenia kolejność podłączania. Niestety chińska taniość wymusiła takie ewolucje.
Dla każdej ma - konstrukcja tego wymaga. Pod prysznic najpierw wchodzisz a potem odkręcasz i czekasz na ciepłą wodę ? ;)
Czy codzienne doładowywanie baterii (dojazdy do pracy) z 90% do 100 % jest korzystne ? Czy lepiej z 20 % do 100 % po 3ech dniach ?
Im częściej BMS ma okazję balansować tym równiejszy jest pakiet. Dla nowego akumulatora (np max 12 miesięcy) to nie jest bardzo ważne, ponieważ BMS ma w takim aku mało pracy. Ale im starszy (więcej jak 1 sezon) jest akumulator tym częstsze doładowywanie jest coraz bardziej potrzebne.
@@nexun-akademia-e-bike czyli dobrze rozumiem, że nie szkodzi takie codzienne doładowywanie - dobijanie do 100 % ? Czy lepiej od 20% ladowac do maxa ? O to mi chodzi :)
@@panpan6095 Rozładowanie do 20% w ciągu np 2-3 dni i jednorazowe naładowanie jest bardziej szkodliwe niż rozładowanie do 60% i naładowanie do 100% po zakończeniu jazdy
Ciekawy materiał 👍 Jaki to model mikroskopu?
To jakiś chiński wynalazek bez nazwy
@@nexun-akademia-e-bike dziwne ...bez nazwy🤔
Witam jak długo można robić baterie do rowera
Całą wieczność nawet🍺
A co w przypadku jeśli bms jest jednokierunkowy ,tzn gniazdo nie posiada napięcia ,więc zasialnie płynie od ładowarki do pakietu. Chyba nie ma znaczenia..
Gdy podlaczasz jak mowisz, czyli ladowarka do sieci pozniej do aku to dopiero iskrzy. Szczegolnie przy rozladowanym przez duzą roznice potencjalu. W ogole nie iskrzy gdy podlaczamy najpierw ladowarke do aku, pozniej do sieci. U mnie tak jest, nie wiem juz sam jak to robic . Wiele instrukcji tez o tym mowi.
Tak się składa, że na filmie jest dowód, że to nie prawda :) Najpierw do 230, później do akumulatora i nie iskrzy. Odwrotnie - iskrzy i wypala styki.
Witam posiadam ebike i nie zauważyłem różnic tak czy siak i nic nie uszkodziło się a ładuje dwie baterie żadnych przeskoków ani nic podobnego
Bardzo nas to cieszy :)
Natomiast wieeele innych osób już taki efekt napotkało i aby cieszyć się swoim rowerem wiele lat zalecamy brać poprawkę na ładowanie baterii w myśl treści filmu :)
Pytanie laika: czy baterię bidonową czy też bagażnikową można ładować tylko po odpięciu z szyny czy można też ładować zapiętą na rowerze?
można ładować w rowerze
Może filmik na temat ładowania akumulatora jedną, a dwoma ładowarkami
Jak długo można,ładować akumulator w bezpieczny sposób.
Przykładowo do akumulatora rozładowanego nieznacznie, bo po przejechaniu ~15km podłączam wstępnie podłączoną do 230V ładowarkę.
Czy mogę zostawić takie,,ładowanie " na całą noc lub dłużej,czyli powyżej 24godz.
Czy przykładowo uruchomić ładowarkę i podłączyć do akumulatora za pomocą włącznika czasowego który wyłączy zasilanie ładowarki po 2godzinach bo praktycznie to wystarczy do naładowania ( wskażnik zmieni barwę.na zielony).
Czy może lepiej ladować znacznie dłużej czyli przykładowo powyżej 20godzin..
Producent akumulatora zaleca ładowanie po KAŻDEJ JEŹDZIE.
Wiadomo że ładowanie musi trwać jakieś tam minimum czasu potrzebnego do pełnego naładowania,ale mnie interesuje czy szkodliwe dla akumulatora jest pozostawienie połączonej ładowarki na długo po zapaleniu ZIELONEJ diody.
Najbezpieczniej jest zawsze doładowywać do pełna aż ładowarka zakończy pracę
@@nexun-akademia-e-bike
To znaczy że ładowarka która zakończyła pracę,bo zaświeciła na zielono, może dowolnie długo,,czuwać " włączona do 230V bo ten kurde balans,zamontowany bezpośrednio na baterii skończył wyrównywanie napięć na poszczególnych,,sekcjach " czy po krótkim czasie znowu bieże się do,,roboty" ...
Zależy to od konkretnego BMSa i ładowarki, może być i tak i tak. Najczęściej ładowarka kończy pracę i czeka i może się ponownie włączyć kiedy BMS mając pakiet zdecyduje się go balansować. Tak więc nie wiadomo ale co do zasady należy doładowywać a reszta będzie się działa sama prawidłowo.
Takiej ładowarki lepiej nie zostawiać podłączonej do akumulatora a wyłączonej z sieci na dłużej, wyssie cały prąd z baterii ,że nie wspomnę o podłączeniu w odwrotnej w odwrotnej polaryzacji( w przypadku gdyby złącze się oderwało i ktoś źle zlutował ponownie).
Tak, ładowarki podłączone do akumulatora ale odłączone z 230V powoli wyładują każdy akumulator aż do jego uszkodzenia.
Ładowanie akumulatora wykonano z użyciem złącza mikrofonowego XLR ?
Cały omówiony problem nie wystąpiłby, gdyby chińczyk dodał do wyĵścia ładowarki jedną, odpowiednio dobraną diodę, uniemożliwiającą przepływ prądu zwrotnego. A skoro jej tam nie ma, to wydając kilka złotych można ją sobie dołożyć. Sprawdziłem ładowarkę dodaną do mojego roweru - tam taka dioda na wyjściu jest, a poza tym na gniazdku w rowerze nie występuje napięcie powrotne z akumulatora. Żadnego iskrzenia przy podłączaniu nie ma.. A więc można zrobić to porządnie.
Autor filmu podłącza do ładowarki pakiet ogniw bez BMS-a !. W każdej baterii piwinien być BMS a wtedy problem nie powinien występować. Swoją drogą taka kolejność jaką proponuje autor niczemu nie szkodzi zatem czemu jej nie stosować?
Mosfety nie blokują przepływu prądu w jedną stronę zatem czy BMS jest zamontowany podczas prezentacji czy go nie ma jest bez znaczenia - efekt występuje :)
@@dariuszstojda8709
A co jak będzie awaria zasilania sieci 230V, na co wtedy przyda się taka zasada?
Gniazdo ci się wypala bo podłączasz bez balancera . Balancer odcina napięcie na gnieździe baterii dopóki nie podłączy się ładowarki do sieci 230V I oto chodzi, że najpierw podłącza się wszystko zanim wetknie się wtyk do sieci napięcia przemiennego.
Ale jaja.Dobrze ze trafilem na ten filmik.
A odłączanie ...? Czy kolejność ma znaczenie ...?
Kolejność odłączania nie ma większego znaczenia, ale dobrze jest wyrabiać sobie nawyk że ładowarkę wpinamy oraz wypinamy z baterii wtedy gdy ładowarka jest wpięta do sieci.
@andrzejw8788 Ma całkowitą rację. Te ładowarki to zwykłe chińskie buble - brak diody zabezpieczającej przed prądem zwrotnym.
Mam proste pytanie do autora filmu. W jaki sposób podłączasz obojętnie jaką ładowarkę do smartpfona. Mam nadzieję, że zgodnie z PRAWIDŁOWĄ !!! instrukcją czyli wpierw do telefonu a później do sieci. Ta zasada obowiązuję wszystkie urządzenia elektroniczne konsumenckie. Możesz spytać obojętnie jakiego serwisanta takich urządzeń jaka jest prawidłowa kolejność podłączania ładowarek i podobnych rzeczy.
Każdy normalny człowiek trzyma ładowarkę podłączoną do sieci 24/7 ^^. A tak serio, to jeśli jakiś mądry inżynier tak zaprojektował urządzenie, by intuicyjne nie było domyślne to powinien polecieć na łeb z pracy. Co jeśli ładujesz z portu USB komputera bądź ładowarki wbudowanej w gniazdko? Rozumiem, że mam wyłączyć bezpieczniki by prawidłowo podłączyć telefon do ładowania. Geniusze elektroniki i ergonomii.
😮 3x razy miałem taki przypadek raz z nie mojej winy w bloku raz nie było przez kilka minut prądu bo gałęzie drzew zawisły na linii trakcji ale i gniazdo oberwało wymienione na nowe 😊 wszystko gra szerokości
Zrób pokazówkę z balancerm. To co pokazujesz to mnie aż czyści.
A ja gdzieś w instrukcji widziałem że najpierw trzeba podłączyć baterię do ładowarki a potem ładowarkę do sieci.
Od lat ląduje baterie Yamahy dedykowana do niej ładowarka dokładnie odwrotnie niż mówiłeś i nic złego się nie stało. Myślę ze powinieneś zaznaczyć ze ta metoda dotyczy tylko twojej ładowarki i osprzętu do niej podłączanego. W fabrycznych elektrykach jest odwrotnie.
Ostrzegam najpierw należy przeczytać instrukcję od ładowarki a potem ogladać youtuba. Do mojej 4A ładowarki dołączeone było ostrzeżenie: Najpierw podłaczamy ładowarkę do akumulatora potem do sieci 230V. Odłączamy odwrotnie: najpierw od sieci 230V, czekamy chwilę aż ładowarka skończy swoje działanie (np. wyłaczy się wentylator i zgasną lampki) i dopiero odłaczamy od akumulatora. Nie ważne czy to akumulator eBike czy samochodowy.
Baterie są różne, a decydujące jest czy pojawia się iskra czy nie. Jeśli się pojawia - to na pewno nie jest to dobry sposób.
a poza tym 44.76 to jest raczej ,gdzieś, 45V niż 44V. A jeżeli już mam się czepiać to, mówimy "włączać" a nie "włanczać" ;P
To nie jest czepianie się, tylko słuszne zwrócenie uwagi na rażący błąd
Zawsze robię odwrotnie i myślałem że tak trzeba 😅 edit: w instrukcji jest napisane ze trzeba robić tak jak ja
to dotyczy tylko ładowarek które nie mają diody na wyjściu, do ecoBike jest taka, którą lepiej najpierw podłączyć do roweru, a potem dopiero do sieci
80% nie czyta instrukcji a połowa woli kupić nowe jak się zepsuje.
Z tym nie czytaniem instrukcji to niestety prawda (ale trudno powiedzieć ile %, od kiedy dajemy te nalepki to awaryjność BMSów i ładowarek zauważalnie spadła), ale powoli, małymi kroczkami i może to się zmieni :)
Nieraz w instrukcjach są też podane błędne dane
A nie brakuje w tej ładowarce przekaźnika na wyjściu? On by umożliwił dowolne podłączanie i by zwiększył żywotność ładowarki.
Nie ma przekaźników w ładowarkach (tzn w jakichś tam pojedynczych są) ponieważ taka ładowarka wymagałaby wykrycia napięcia zwrotnego z BMSa do przełączenia przekaźnika. Jeśli BMS by się zablokował w skutek zadziałania jednego z zabezpieczeń to taką ładowarką nie mógłbyś odblokować roweru :)
Nie do końca panie Tasie gdyby zastosować przekaźnik w ładowarce na samym wyjściu który załącza się wtedy gdy ładowarka jest gotowa do pracy czyli gdy włożymy ją do gniazdka to wtedy taka ładowarka staje sie debilo odporna @@nexun-akademia-e-bike
PODŁĄCZAĆ a nie podłanczać...
... oraz woltów, amperów, nie wolt, amper. Jednostki się odmienia ;)
końcówków nie zna ojaaaaaa :P
Przynajmniej mówi włączać
To jaka jest kolejność, bo nie chce mi się oglądać tego ponad 13 minut...?
Kolejność jest odpowiednia.
Najpierw ładowarkę do baterii, a później wszystko do śmietnika.
BO TE ŁADOWARKI TO JAKIŚ SYF CHOĆ OBUDOWA SOLIDNA,JEŚLI CHODZI O WYTŁUMACZENIE TO RACZEJ PRAWIDŁOWE
TYLKO PO TO ABY SPRZEDAĆ WIĘCEJ I POTEM NIE MIEĆ REKLAMACJI.
Ile razy można powtarzać jedną rzecz? Film dla ułomnych?
matko bosko czenstochosko, mogłeś to zrobić w 2 minuty a zeszło prawie 14
Jedna wielka bzdura , ładowarka ładowarce nie równa !!!! prąd rozruchowy ( udarowy ) przetwornicy napięcia jest różny dla ładowarek nawet jednego typu , zarówno po stronie pierwotnej czy wtórnej przetwornicy . wystarczy że były wcześniej podpięte do napięcia zasilania , a poza tym wszystkie urządzenia gdzie występuje przetwornica napięcia są na stałe podpięte pomiędzy przetwornicą a odbiornikiem napięcia choćby TV tuner satelitarny . niema tam wyłącznika pomiędzy przetwornicą a płytą główną . A poza tym to powinno się w pierwszej kolejności wtyk ładowania baterii wpiąć do baterii a następnie wtyczkę zasilania ładowarki wpiąć w odpowiednie gniazdo sieciowe 230 V o ile występuje na przewodzie zasilania uziom czy tz.PE to taki przewód z wtyczką powinien być wpięty do gniazda z uziomem tz. PE . taka kolejność zapobiega właśnie wysokiemu prądowi udarowemu przetwornicy , i zapobiega właśnie takim skutkom wypalania tz.bolców wtyków .
Pomyliłeś elektrykę z elektroniką prąd dc z ac i chyba filmu do końca nie oglądałeś i jeszcze podajesz błędne informację 3 błędów w jednej odpowiedzi rekord ,gniazdo się wypala od prądu cofającego się z aku do kondensatorów w ładowarce ,druga sprawa mosfety lini C- mogą sie wypalać przez prąd przekraczający ich wartość Imax przez co zaczynają przewodzić i nie odcinają .
Kolego bzdury opisujesz mieszasz ludziom w głowie z twoimi wypocinami na temat elektroniki , wróć do szkoły i zmień nauczyciela .👎👎👎 @@AG.Polska
Odezwał się ten który podłączał pe do swojego pena na lekcjach ELE02.EL05 bo to jedno i to samo ,od kiedy to się wpina nie włączoną łądowarkę do gniazda ładowania tak aby poszła cofka z aku na pusta ładowarkę ,do tarcia chrzanu a nie elektryki . @@vitexvitex8133
Strasznie przeciągasz