Szakiellenőr.... Most fogsz megútálni. 😀 Volna pár kínos kérdésem. 1; Az ablakok miért nincsenek körbe rakva xps-el ? Ajtóknál pedig az áthidaló aljára miért nincs felragasztva ? 2; Szemmel láthatóan sok vízet kaptak a falak, olyan szinten hogy kiütötte a salétrom némelyiket. Mi a terved velük ? 3; Lépcső alá xps... Hajam égnek állt... Persze lehet hogy csak oda basztak egy 5 cm-es csíkot a többi meg beton... De van alatta bitumenes lemez ? 4; (És ez verte ki a biztosítékot nálam...) 3:45-nél az áthidaló feletti téglasorok (nevezd ahogy akarod) csak a falig tartanak. Meddig kell tartaniuk ? Állítólag szakember vagy... 😡 Azoknak a tégla soroknak az áthidaló egyik végétől a másik végéig KELL tartaniuk folyamatosan. Tehát addig kellett volna rakni amíg az áthidaló tart !!! Így, hogy csak a tok széléig tart, ott lesz a legvalószínűbb törési pontja is. Komolyan kezdem megkérdőjelezni a szakmai hozzá értésedet, mert egyszerűen hihetetlen hogy nem tűnik fel neked egy ilyen baklővés... 😡 5; A fákat akár beltéri, akár kültéri, le kell kezelni ! Lehetőleg felrakás előtt hogy az illesztéseknél se legyen esélye bejutni a fába semmiféle kártevőnek.
Jó meglátások, ugyan én nem vagyok semmilyen szaki csak egy logikusan gondolkodó de én is észleltem eme pár hibából egyet egyet hogy az ügy nem biztos hogy okés lesz,ez a lépcső alatti szivacs ?!?!?🤔
No igen. Minden műszaki ellenőrnek meg van a maga bogara és az alapján dolgozik. Láttam már sokat és a hajam égnek ált az okoskodástól, közben a hozzá nem értéstől. A csúcs, amikor beton öntözéskor, lefolyt a járdára a víz és a "főni" jött és mérgesen megkérdezte: - Miért lefelé folyik a víz?!
Kedves Uram, mindenki hibazik. Az athidaloval egyet tudok erteni, bar nem tiz emelet van rajta, folotte koszoru ha jol emlekszem. On is hibazik, mikor ilyeneket ir pl. h útálni, baklővés stb. Az eszreveteleket le lehet irni egymasnak valo odamondogatas nelkul is, szerintem az elengedhetetlen, mert mint mondtam mindenki hibazik, On is, en is. Tovabbi szep napot.
@@krisztiansky1983 Az a "szívacs" 5 cm-es XPS vízálló hőszigetelő anyag. És bár elméletben bírnia kellene a rá nehezedő nyomást de valójában semmi keresni valója egy vasbeton szerkezetben. Így hogy berakták, a lépcső vasbeton szerkezete már jó esélyel mozdulhat el, köszönhetően annak hogy 5 cm-nyi vas "szabadon maradt" alul amit nem fog körbe a beton. Ez olyan problémákhoz vezethet mint a lépcső megrepedése esetleges kimozdulása a falból, burkolat törése... Kihangsúlyozom : ezek csak lehetőségek, nem biztos hogy valóban be fognak következni. Hőszigetelő jelentősége színte a 0-val egyenlő mivel alapból beltérben van nem csatlakozik külső falazathoz és feltételezett hogy bent padlófűtés lesz.
Nagyon tanulságos videó, egy észrevételem azért akad. Elég gyakral előfordul, a videókban hogy eljutunk egy pontra, ahol tapasztalunk valamit, de rávágja, hogy "ehhez majd még visszatérünk" mint ahogy itt is a Bithumenes lemeznél 10:35 , majd később úgy ahogy van ki van felejtve az egész a csodába. Minek kell valamihez egyáltalán visszatérni, ott helyben meg lehetne állapítani hogy mégis mi a probléma, vagy éppen miért jó az ami, mint ahogy a többbi helyzetben minden szépen le van rendezve 1 mondattal. Ráadásul nem ennem meg a engem se a fene kivácsiság hogy mégis mi a lófütty lehet a bithumennel! Amugy meg nagyon köszi, élvezet a műsor.
@@Cyberboy42 Mert ez csak egy kamugyerek aki játsza a "nagymenőt" ! 🤣 Hogy ne égjen be, (nálam már réges régen lebőgött 😀 )ha valamire nem tudja a helyes választ, benyögi hogy "erre majd még visszatérünk"... Otthon meg suttyomban gyorsan átlapozza a Google -t... 🤣
Nagyon hálás vagyok a videókért.Nem vagyok szaki,de megtudok csinálni mindent a statikai dolgokkal nem nagyon voltam tisztába csak olyan józan gondolkodással ahogy én gondoltam.Jó egy mestertől tanulni tisztába lenni a dolgokkal.Sok köszönet videókért sokat tanulok belőle és alkalmazom magamnak.👍👍👍👍👍
Kérdésem az lenne: miért nincs már villanyszerelés? Egy kissé előrehaladottnak látom az utólagos csővezéshes: beton födém hacsak nincs gipszkarton, fali vésesesek amennyiben az aljzatban is csöveznek károsíthatják a szerelő beton bitumenes vízszigetelését ha csak a falban akkor ok. A kivitelezés nagyon rendben van! A koszorú hőhidjával nagyon egyet értek.
Üdvözöllek kedves Péter! Engedd meg ,hogy két észrevétellel hozzászóljak a videóhoz! Ami nagyon zavar és szerény tudásom szerint nem szakszerű ,az a második áthidaló.Akkor müködik jól ,ha a nyomott öv és a húzott öv egyaránt felfekszik a falra. Itt sajnos nem ezt látjuk. A másik ,amit te is észrevételeztél az a ferde koszorú! Ez az a csomópont ,ami nem kap kellő figyelmet.
Teljesen igazad van! ezt nem vettem észre! Ez nem egy általam ellenőrzött épület, itt referenciát nézni voltam. De most biztosan meg is kérdezem, ez miért van így! Tehát nem ismerem az előzményeket.Gyanús, hogy ez csak egy vázkitöltő jellegű falazat. Ha ne, akkor az ciki!
Kedves Rezsnyák Péter! Építőipari szakmai tapasztalataim alapján,még sosem láttam azt,amit mondasz a nyílászáróknál,hogy behelyezése,beállítása és fixre rögzítése előtt a hamar-hamar szindróma miatt nem szokványos protokoll hogy kiglettelik az xps káva felületén a teljes adott síkon.🤔
Üdv. Vasbeton pillérek és ablakok találkozásnál 2 cm vastag XPS, tágla és ablak kötött 4 cm? Hőtechnikailag lehet ezen vitatkozni. Toktoldó nincs, így biztos hogy komoly hőhídra lehet számítani. Tolóajtó alá nem engedném az Ytongot, legalább Silka! Áthidalók feltámaszkodásnál illik kisméretű téglát elhelyezni. 😊 Lépcső alá jó lehet az XPS 500 vagy 750 ( nagy teherbírású). Ablakok felett nincs XPS beépítve?
Üdv. A vápa kialakítása biztosan nem jó mert a fóla alatt kellene látni egy hajlattal párhuzamos ellenléc vastagságu elemet. A fólia fektetés a hajlatban tanuló korszakomra emlékeztet (nagyon régen volt). Sajnos így el tud jutni a víz a hajlatszarufáig. De ha a fólia felett van van és nem látszik akkor nem szóltam. Köszi a feltöltést.
Valaki segítsen nekem ezzel a nyomott réteggel, kérem. Az áthidalóknál milyen szerepe van ezeknek? Itt a videóban is látható egy sor tégla a tetején az ajtó felett. Én padlástér beépítést csinálok otthon, és van egy speciális eset a padlásfeljárónál, ahol szintén áthidalóra kell rakjak ytongot kb 1 méter magasságig (a feljáró szélén fal lesz, és a feljáró 120cm-es nyílását kell áthidaljam, majd erre rakni ytong falat). Kell tegyek ide nyomott réteget? Nem értem a szerepét ennek. Köszönöm annak, aki tud okosat mondani.
Mi francnak építenek be 1 drága nehéz nyílászárót,ha nincs még kész a parapet?Utólag soha nem lehet rendesen aládolgozni úgy,hogy annak igazán tartása legyen!?🤔Márpedig 1 ilyen nagyon nehéz nyílászárónak kéne!
@@matyastallerosi5804 Igaz, valóban kellene. Csak sajnos manapság nincsenek összehangolva az ablakosok (ajtó-ablak beépítéssel foglalkozó szakemberek rövid elnevezése) és a kőműves vállalkozók. Az ablakosok pedig nem fognak ítéletnapig várni hogy a kőművesek megcsinálják a parapetet... De ha ez megnyugtat valamelyest, azokat az ablakokat (ajtókat is) rendesen be szokták csavarozni a falba ! De ettől függetlenül valóban jobb lenne kész / kialakított felületre rakni őket. Az a tuti alapon... 😀
Kedves Péter azaz a Szakiellenőr! Jó lenne ha egyszer kitérne, a külső vakolatok és szigetelések fajtáira-típusaira. Számomra elég katyvasz az egész, és sajnos utólagos homlokzati szigetelés, és vakolás (színezés) előtt áll a házunk. Jelenleg még csak vállakozó szellemű vállalkozót keresek aki kivitelezné, de nem szeretnénk ha bele esnénk egy rosszul kivitelezésbe, és jó lenne néhány szóba elmondaná az ön véleményét a buktatókról. a ház falazata vegyes. 75ben épült emeletes részében van kisméretű, lyukacsos, és b30 as tégla is, aztán van egy másik oldala is ami fiatalabb kiadás, az már porotherm tégla. A házon most is van külső vakolat ami állítólag valamiféle hőszigetelős, de nagyon nem venni észre rajta. Mi ahogy számoltuk körbe 10cm hungarocel elég volna, bár tudom ez utóbbit pontosan ki kell számolni máskülönben lócitromot sem ér. :)
Ismét megnéztem ezt a videót. A többihez képest ezt a szép munkát, a végére jól lehúztad. Addig kerested, az apróságokat, amíg sok mindent feltudtál sorolni. A kivitelező helyében megköszönném a videót és megkérnélek, hogy soha többet ne menj a közelükbe. Máshol tessék kötekedni. Pl élő példám van. Egy ismerősöm Ausztriában dolgozik, van egy állandó megrendelője. Olyan család, cég ahol mindent millimétereznek és vas szigor és követelmény van. Itthon meg a srácnak nincs munkája, mert csak az olcsó és nem a minőség a fontos, ott meg mindig a haveromat hívják és ajánlják mindenkinek.
A talpszelemen alá nem kellene teljes felületen a modifikált bitumenes szig.lemezt lángolvasztással leragasztani?Mert én mint vízszigetelő is,én így tennék.😉
Vicces, hogy később dicséred az áthidaló fölötti kistégla használatot, miközben a nyitó helyszínen mögötted az áthidaló fölé beszeleteltek 2cm porotherm-et vagy milyen tégla ez (hogy nem tömör, az tuti).
@@SzakiEllenor Pedig úgy van. A referenciaház pedig amit nagyon meg kell csinálni. Amúgy példaértékű munka, sajnos úgy látom, hogy ez esetben kissé elfogult uraságod. 12:17. Nézzük csak meg jobban a szarufákat! Az a lemez finoman szólva szart sem ér ilyen terhelésnél. Ez a kisebb baj. Hiába a szép pontos vágás, a méretek nem úgy jöttek össze, a bajom az, hogy szelemen csavarnak nem kellene lennie, ami átmegy a szarufán? Ennél én masszívabb kötést tudok tervezni, de azokat a lemezből hajtott kötéseket kukáznám. Jó esetben 2-es lemez, inkább lenne jó, de a videó alapján az nem az. Amúgy is ha a fa megindul, akkor az csak papír.
@@krisztinapalinkas2467 Van ám gyártói utasítás a beépítést illetően, ott részletesen le van írva, és ábrákkal szemléltetve, a beépítés módja. Kisméretű tégla kell alá és fölé is. Üdv.
@szakiellenőr-csaladihazepites1 Sziasztok! Ha egy régi házba készül monolit vasbeton lépcső úgy, hogy alapoz is ásunk neki, amibe belevezetjük a betonvasakat, akkor a föld alatti "betontuskó" víz- és hőszigetelését hogyan lehet megoldani? Arra gondoltunk, hogy a gödröt, amibe a lépcső alapzata kerül, körbebéleljük bitumenes lemezzel és XPS-el, hogy a lépcső talajszint alatti része szigetelt legyen. Jó lesz ez így? A beton alapzatotnem szívesen választanám el a lépcső testétől XPS-el, mert szerintem egészségesebb ha egybe van öntve. Nem?
@@SzakiEllenor Köszönöm a válaszát! A lépcső alaptestét nem szükséges hőtechnikailag elválasztani a legalsó lépcsőfoktól? Nem szeretném, ha egy nagy hűtőbordaként működne. A vízszigetelést illetően, ha az alaptestre nem kerül bitumenes szigetelés, mert egy alkalommal van kiöntve az egész lépcső, akkor nem fog a talajpára felszökni a lépcső lakótérben lévő részébe?
@@gergelyszabo5999 Az alaptestbe bele kell önteni a vasbetontüskéket, amikre jön a bitumenes lemez, a tüskék ezt "átszúrják". Ezekhez kötődik a lépcső.
Kedves SzakiEllenőr, köszönöm én is a remek videókat. Lenne egy kérdésem. 11:00-nál nem teljesen értem a hűtőbordát. Az nem jó, ha a tűzfal és a tető belső fóliája összeér? Jobb lenne ha a szarufához vezetne a tűzfal? A javasolt 20-25 centi mi között értendő? Nálunk most éppen tetőcsere történt, az új tető magasabb lett kb 10 centivel, mint a régi, és így már nem ér össze a tűzfal és a tető. Érdemes betömni, vagy eltakarni a rést? És mivel? Köszönöm!
Kedves Mérnök Úr! A bitumenes lemez a talpszelemen alá előírás, de nagy baj lenne ha ott pára csapódna le!!!😂😂 Műemléki épületeknél soha sincs ilyen bitumenes lemez mégis évszázadokig köszönik szépen megvannak. Ennek ellenére el kell helyezni!
Nem csak esetleges lecsapódás. Más a beton ls a fa páraháztartása, másként vesz fel és ad le légnedvességet. A kapillárisan vándorló cementes közeg nedvessége megtámadja a fát. (ph-ja nem semleges)
@@mgames1463 Szerintem nem egészen erre gondolt, hanem arra, hogy maga a videó nagyon halk! Csak hogy értsd, pl. megnézel 10 videót a youtube-on amiket a leghalkabb fokozaton is lehet hallani, míg ennél a videónál bőven feljebb kell venned a hangerőt, hogy elérd ugyan azt a hangerőt és a probléma nem abból adódik, hogy lusták az emberek feljebb venni a hangerőt, hanem a közben benyomott remlámok vagy a következő videó már rohadt hangos lesz, amitől persze még éppen nem dőlne össze a világ, de vannak olyan élethelyzetek, például amikor az alvó feleség mellett hajnalban nézni az ember a videót és hirtelen felordít egy reklám..na az kellemetlen. (Egy "halk" videó miatt pedig nem veszek fel fülest) De ettől függetlenül nagyon jók és szeretem a szaki úr videóit!
Kedves Szakiellenőr! Az 1:10 -nél látható válaszfalnál az áthidaló felett nem szükséges tömör tégla? Nem vagyok szakember, de most tartunk mi is az áthidalónál. Már leszabtam a 10 cm-es tömör téglákat (10-es az áthidaló ill. a válaszfal), de ha felesleges, akkor nem teszem be. Várom megtisztelő válaszod, köszönettel.
Kontárkodás itt is van bőven, azt azért meg kell hagyni. A Falazó elemek közt miért nincs habarcs? Nagyon messze van ez a jótól úgy minőségben, mint Esztétikailag szintén...
Az hogy nincs sehol vèdőkorlàt az emeleten ès a lépcsőházban se az nem probléma? Vagy a műszaki ellenőr ezért nem szólhat?nem kőtekedèskèp csak kíváncsiságbol kérdezem. Tisztelettel Németh Gergő
Kedves Péter! Véleményére lennék kíváncsi az Austrotherm Resolution Fassade homlokzati szigetelőről. Elvileg jóval jobban szigetel mint egy grafitos eps. Nekem azért lenne rá szükségem, mert a házam telekhatáron áll és nem enged a szomszéd csak 5 cm szigetelést. Válaszát előre is köszönöm!
Nem a szomszéd határozza meg, hogy milyen vtg-ú hőszigetelést tehetek fel! 1. Van egy TNM Rendelet. 2. Van egy OTÉK. 3. És van helyi rendelet. Ezeknek kell megfelelni nem a szomszédnak!
@@viragtavaszi5899 Sajnos a helyi építési szabályzat sem teszi lehetővé. Elvileg hiába egyezik bele a szomszéd, hogy az ő telke terhére rakjak szigetelést a házra, ha nagyon kukacoskodik az építésügyi osztály, még le is szedethetik.
@@viragtavaszi5899 "A szomszéd telke szent és sérthetetlen Kezdjük mindjárt a rossz hírrel: a homlokzati hőszigetelés nem „lóghat át” a szomszéd telkére, egy ilyen megoldás nem csak telekjogi szempontból aggályos, de önmagában szakszerűtlen kivitelezésnek is számít, amit az építésfelügyelet még külön büntethet is. (Vagy akár vissza is bontathatna.)"
A monolit vasbeton födém kizsaluzás után nincs lecsiszolva? Kérem? Az tényleg a zsalusok feladata? Ha álmennyezet lesz vagy vakolják akkor minek? Ha meg csak glettelik akkor a festő előkészíti magának a felület.
A nyílászárók mellett mik ezek a 4-5 centis bevagdosott téglák? Ott úgy tudom egész, illetve minimum feles téglával kéne indulni és valahol a fal közepén vágni (ott sem ujjnyi darabkákat).
Tisztelt Szakiellenőr! A betonpillérek alá ilyenkor hogy kerül vízszigetelés? Vagy az alá nem szabad hogy össze kössön a lábazati betonnal? De akkor meg nem vizesedik?? Üdv: János
Pillérek alá szerintem a kenhető cementes vízszigetelő habarcs a korrekt megoldás, pl sika monotop 120. Bitumenes lemeznek nem elég a nyomószilárdsága.
Fedélszék torokgerendák hol valahogy betámasztva (csapolás van?), hol meg csak mellécsavarozva. Nem jól van ez így. Ha rendes pénzzel fizetnek érte, rendesen kell felvenni a nyomóerőt.
Van egy hülye kérdésem. Miért nem lehet vagy nem tudom van-e ilyen, már épitkezés kivitelezés előtt konzultálni a műszaki ellenőrrel mint te is vagy. Aki iránymutatást tudna adni és munka előtt utalásokat adhatnál mik a technológiai előirások mit hogyan kell megcsinálni. Tudom ezt az építő szakembernek cégnek is illene tudni, de sok utólagos kellemetlenségtöl kímélné meg a megrendelőt a céget és az ellenört is. Vagy van ilyen lehetőség?
A korláttal igaza van, de! Egy építkezés, sőt akár egy egyszerű javítás-szerelés sem játszótér, meg füves közpark. Az jöjjön építési területre, akinek ott dolga van! A nagymama, meg a gyerek semmiképp. Ha meg jön akkor az építtető/tulajdonos viseljen érte felelősséget!
Menjen az Egyesült Királyságba, ahol ez az esetek 99,5%-ában normálisan és szakszerűen történik. Mivel egy brit építőipari cégnél dolgoztam, megdöbbentett a magyar házépítés rossz minősége.
Szervusztok. Hát ahogy látszik is a videóban, sikerült jó pár hibát ejteni ebben a "kicsi" házban,na ez olyan mintha pl. az autószerelő fordítva szerelné be a dugattyút, majd azt mondaná rá hogy jóvanazúgy :P,sajnos itt random módon építkeztek, nem mondom hogy feltétlenül a kivitelező hibája, lehetett akár valami utólagos kérése is a tulajnak, de szép példák vannak rá hogyan nem kellene csinálni,ami részemről igazán megdöbbentő, ja és erre mondják hogy : dübörög a gazdaság?
Egy jó építésvezetővel, aki terelgeti őket, profi csapat.
2 ปีที่แล้ว +8
Kedves Péter! Tudom, hogy nem vagy profi videós, de ez amit te a csatornádon csinálsz az nem más, mint a saját magad reklámozása, Ne sértésnek vedd amit most írok, hanem jószándékú kritikának !!! A videóid elég pocsékul vannak elkészítve, állandóan magadat filmezed. Nem rád vagyunk kíváncsiak, hanem arra, hogy mit hogyan oldottak meg jól vagy rosszul. Abból tanulni lehetne, de ha a te arcodat látom csak szinte a videón abból nem sok mindent lehet tanulni. Nagyon bosszantó a videóidon, hogy soha nem csinálsz közeli felvétel, lusta vagy egy létrára felmászni, hogy megmutasd a szarufa részeket. Rendszeresen nem veszed figyelembe a felvétel készítés során, hogy ellenfénybe ne készíts felvétel, mert semmi nem látszik a felvételen csak a beütő napfény. Ebből is látszik, hogy csak pillanatnyi ötletekkel akarsz valamit megmutatni, nem gondolod át előre, hogy mit is akarsz megmutatni, mit akarsz ebből kihozni. A vápafal és a szarufa között hagyott 3-5 cm széles rés az én véleményem szerint nagyon jó megoldás, és nem hiba, mert oda be lehet tunkolni üveggyapotot, vagy vágni lehet bele kőzetgyapotot, de ha túlságosan keskeny a rés akkor viszont csak a purhabot lehet oda befújni több kevesebb sikerrel. Ha a vápafal koszorú tetejére rakják a szarufát akkor oda szükséges kátránypapír is és valamilyen szigetelés is a rések kitöltésére, mert a szarufa sohasem fog tökéletesen felfeküdni a koszorúra, és ott fütyülni fog a szél a koszorú és a szarufa között. Ezért nem tartom elfogadható megoldásnak. A szarufa a párartalom változás miatt állandóan változtatja a méretét, ezért, ha a beton koszorúra egy bitumenes lemez közbeiktatásával rakod rá a szarufát, akkor ott fütyülni fog a szél. Oda mindenképpen kell valami rugalmasabb hőszigetelés is. Kérlek, hogy jobban tervezd meg a videóidat, járd körbe előtte a házat, kritikus szemmel, jegyzeteld fel, mit akarsz megmutatni, és azt is, hogy milyen szögből videózva fog a legjobban látszani, amit mutatni akarsz. Hidd el, hogy így sokkal jobb videót fogsz tudni készíteni. Ez tíz perccel tovább fog tartani, de megéri.
Ez egy nagyon régi, "dobozban" maradt video. És valóban nem vagyok filmes, ez nem is az. Napi egyszerű ki szkeccsek legfeljebb. De az építő kritikát köszönöm!
@@SzakiEllenor sehol sem engedek ytong-ot nyílászáró alá beépíteni, a vízszigeteléssel megoldható persze de att se bírják szakszerűen kivitelezni, nem bízok a kivitelezőkben, àltalában toktoldó a nyerő bár èn purenit párti vagyok👍
7:44 nincs beépítve semmi, megmondaná azt az elképzelést, hogyan ázik be a vápa??? Csöpögés volt? Ha lezárják a belteret akkor mi is történik valójában. Gépészmérnök vagyok, ha lehet nem szükséges az etetés! Az előző videónál volt pár hozzászólásom, de majd HTK-a. Várom szíves válaszát!!!! 8:25 Mi a probléma ezzel??? Van aki jobban csinálja, mint a nagyságosÚr????
Hat, ha szerintetek ez gány munka akkor nem sokat értetek az építéshez! A mai viszonylatban ez a "gány" kurva jónak számít! Ez a korlátozas mánia!!! A munkavállaló nem esik le! A nagymama meg unoka meg ilyen hülyeségek??? Munkaterület! Semmi keresnivalójuk ott!
10:00 csak magyar országon létezik ez a hülyeség, mivel a gombaölőszer egészégre ártalmas, mint az azbeszt. Remélem sokat segítettem, jó egészséget!! A statikát meg újra kellene tanulni, mert az előző videóban van igazság csak nem a statiká-é.... Amint szükség lesz rá átküldöm a szakirodalmat!
Üdvözlet! Mi a véleménye az alábbi videóról? 28 mil. megtekintés. Az urak házat építenek papucsban és a végén még áll is valami háznak látszó. Ház 10 napon belül saját kezűleg. Új technológia. Lépésről lépésre th-cam.com/video/7srtxvyy0zo/w-d-xo.html
Kinézetre nem rossz. Szendvics betonitlapok... Mintha csak legót dobnának össze. 😀 De ne legyél naiv... Ez biztos hogy nem 10 napos munka. Eleve az alap faszerkezet precíz elkészítése a legjobb esetben is 3-4 nap. Viszont ami számomra roppant zavaró, az pedig nem más mint a faszerkezetek kötésének hiánya. Elméletben lehetetlen hogy elmozduljon a kötésre használt fagerenda hiszen agyon van ragasztóhabozva (?) + csavarozva, tehát stabil szerkezetnek kell lennie. Ami viszont probléma lehet, sőt, biztos hogy az is, az a csövek/vezetékek elvezetése. Azon felül vannak kételyeim a padlóburkolással kapcsolatban is. Akárhogyan is nézzük, várható hogy valamelyest mozogni fog az egész épület, beleértve a padlót is.
Előregyártott szendvicspanelekből könnyűszerkezetes ház. Működő technológia, de azért van jópár hátránya, soha nem lesz egy téglaépítésűvel egyenértékű. Sajnos láttuk, hogy ezt is el lehet baszni ( th-cam.com/video/KL8FdwL9KBY/w-d-xo.html )
Szakiellenőr....
Most fogsz megútálni.
😀
Volna pár kínos kérdésem.
1; Az ablakok miért nincsenek körbe rakva xps-el ? Ajtóknál pedig az áthidaló aljára miért nincs felragasztva ?
2; Szemmel láthatóan sok vízet kaptak a falak, olyan szinten hogy kiütötte a salétrom némelyiket. Mi a terved velük ?
3; Lépcső alá xps... Hajam égnek állt... Persze lehet hogy csak oda basztak egy 5 cm-es csíkot a többi meg beton...
De van alatta bitumenes lemez ?
4; (És ez verte ki a biztosítékot nálam...) 3:45-nél az áthidaló feletti téglasorok (nevezd ahogy akarod) csak a falig tartanak.
Meddig kell tartaniuk ?
Állítólag szakember vagy... 😡
Azoknak a tégla soroknak az áthidaló egyik végétől a másik végéig KELL tartaniuk folyamatosan.
Tehát addig kellett volna rakni amíg az áthidaló tart !!!
Így, hogy csak a tok széléig tart, ott lesz a legvalószínűbb törési pontja is.
Komolyan kezdem megkérdőjelezni a szakmai hozzá értésedet, mert egyszerűen hihetetlen hogy nem tűnik fel neked egy ilyen baklővés... 😡
5; A fákat akár beltéri, akár kültéri, le kell kezelni ! Lehetőleg felrakás előtt hogy az illesztéseknél se legyen esélye bejutni a fába semmiféle kártevőnek.
👍🙏
Jó meglátások, ugyan én nem vagyok semmilyen szaki csak egy logikusan gondolkodó de én is észleltem eme pár hibából egyet egyet hogy az ügy nem biztos hogy okés lesz,ez a lépcső alatti szivacs ?!?!?🤔
No igen. Minden műszaki ellenőrnek meg van a maga bogara és az alapján dolgozik. Láttam már sokat és a hajam égnek ált az okoskodástól, közben a hozzá nem értéstől. A csúcs, amikor beton öntözéskor, lefolyt a járdára a víz és a "főni" jött és mérgesen megkérdezte: - Miért lefelé folyik a víz?!
Kedves Uram, mindenki hibazik. Az athidaloval egyet tudok erteni, bar nem tiz emelet van rajta, folotte koszoru ha jol emlekszem. On is hibazik, mikor ilyeneket ir pl. h útálni, baklővés
stb. Az eszreveteleket le lehet irni egymasnak valo odamondogatas nelkul is, szerintem az elengedhetetlen, mert mint mondtam mindenki hibazik, On is, en is. Tovabbi szep napot.
@@krisztiansky1983
Az a "szívacs" 5 cm-es XPS vízálló hőszigetelő anyag. És bár elméletben bírnia kellene a rá nehezedő nyomást de valójában semmi keresni valója egy vasbeton szerkezetben.
Így hogy berakták, a lépcső vasbeton szerkezete már jó esélyel mozdulhat el, köszönhetően annak hogy 5 cm-nyi vas "szabadon maradt" alul amit nem fog körbe a beton.
Ez olyan problémákhoz vezethet mint a lépcső megrepedése esetleges kimozdulása a falból, burkolat törése...
Kihangsúlyozom : ezek csak lehetőségek, nem biztos hogy valóban be fognak következni.
Hőszigetelő jelentősége színte a 0-val egyenlő mivel alapból beltérben van nem csatlakozik külső falazathoz és feltételezett hogy bent padlófűtés lesz.
Nagyon tanulságos videó, egy észrevételem azért akad. Elég gyakral előfordul, a videókban hogy eljutunk egy pontra, ahol tapasztalunk valamit, de rávágja, hogy "ehhez majd még visszatérünk" mint ahogy itt is a Bithumenes lemeznél 10:35 , majd később úgy ahogy van ki van felejtve az egész a csodába. Minek kell valamihez egyáltalán visszatérni, ott helyben meg lehetne állapítani hogy mégis mi a probléma, vagy éppen miért jó az ami, mint ahogy a többbi helyzetben minden szépen le van rendezve 1 mondattal.
Ráadásul nem ennem meg a engem se a fene kivácsiság hogy mégis mi a lófütty lehet a bithumennel!
Amugy meg nagyon köszi, élvezet a műsor.
@@Cyberboy42
Mert ez csak egy kamugyerek aki játsza a "nagymenőt" !
🤣
Hogy ne égjen be, (nálam már réges régen lebőgött 😀 )ha valamire nem tudja a helyes választ, benyögi hogy "erre majd még visszatérünk"...
Otthon meg suttyomban gyorsan átlapozza a Google -t...
🤣
Nagyon hálás vagyok a videókért.Nem vagyok szaki,de megtudok csinálni mindent a statikai dolgokkal nem nagyon voltam tisztába csak olyan józan gondolkodással ahogy én gondoltam.Jó egy mestertől tanulni tisztába lenni a dolgokkal.Sok köszönet videókért sokat tanulok belőle és alkalmazom magamnak.👍👍👍👍👍
Kérdésem az lenne: miért nincs már villanyszerelés? Egy kissé előrehaladottnak látom az utólagos csővezéshes: beton födém hacsak nincs gipszkarton, fali vésesesek amennyiben az aljzatban is csöveznek károsíthatják a szerelő beton bitumenes vízszigetelését ha csak a falban akkor ok. A kivitelezés nagyon rendben van! A koszorú hőhidjával nagyon egyet értek.
Jól láttam, hogy egy iskolába (Jáky - Szfvár) jártam a Mérnök Úrral?
igen
Minden rendes építős oda járt! 🤪
Most láttam csak, hogy nem iratkoztam fel a kedves Iskolatárs csatornájára! Pótoltam is!
@@SzakiEllenor meg oda is jár😃
@@SzakiEllenor ... vagy Szegedre, a Vedresbe. :)
Üdvözöllek kedves Péter!
Engedd meg ,hogy két észrevétellel hozzászóljak a videóhoz! Ami nagyon zavar és szerény tudásom szerint nem szakszerű ,az a második áthidaló.Akkor müködik jól ,ha a nyomott öv és a húzott öv egyaránt felfekszik a falra. Itt sajnos nem ezt látjuk.
A másik ,amit te is észrevételeztél az a ferde koszorú! Ez az a csomópont ,ami nem kap kellő figyelmet.
Teljesen igazad van! ezt nem vettem észre! Ez nem egy általam ellenőrzött épület, itt referenciát nézni voltam. De most biztosan meg is kérdezem, ez miért van így! Tehát nem ismerem az előzményeket.Gyanús, hogy ez csak egy vázkitöltő jellegű falazat. Ha ne, akkor az ciki!
@@SzakiEllenor Tudom,hogy nem te ellenőrzöd!
Isten áldjon téged és a munkádat kolléga!
Kedves Rezsnyák Péter!
Építőipari szakmai tapasztalataim alapján,még sosem láttam azt,amit mondasz a nyílászáróknál,hogy behelyezése,beállítása és fixre rögzítése előtt a hamar-hamar szindróma miatt nem szokványos protokoll hogy kiglettelik az xps káva felületén a teljes adott síkon.🤔
Üdv.
Vasbeton pillérek és ablakok találkozásnál 2 cm vastag XPS, tágla és ablak kötött 4 cm? Hőtechnikailag lehet ezen vitatkozni. Toktoldó nincs, így biztos hogy komoly hőhídra lehet számítani.
Tolóajtó alá nem engedném az Ytongot, legalább Silka! Áthidalók feltámaszkodásnál illik kisméretű téglát elhelyezni. 😊 Lépcső alá jó lehet az XPS 500 vagy 750 ( nagy teherbírású). Ablakok felett nincs XPS beépítve?
Üdv !! Profi a ""SZAKI "" , Jó hallgatni !!
Igen a korlát az fontos leginkább a baleset elkerülése miatt de a büntetés sem elhanyagolható ha egy munkavédelmi ellenőrzést kap a vállalkozó !!!
Üdv. A vápa kialakítása biztosan nem jó mert a fóla alatt kellene látni egy hajlattal párhuzamos ellenléc vastagságu elemet. A fólia fektetés a hajlatban tanuló korszakomra emlékeztet (nagyon régen volt). Sajnos így el tud jutni a víz a hajlatszarufáig. De ha a fólia felett van van és nem látszik akkor nem szóltam. Köszi a feltöltést.
Valaki segítsen nekem ezzel a nyomott réteggel, kérem.
Az áthidalóknál milyen szerepe van ezeknek?
Itt a videóban is látható egy sor tégla a tetején az ajtó felett.
Én padlástér beépítést csinálok otthon, és van egy speciális eset a padlásfeljárónál, ahol szintén áthidalóra kell rakjak ytongot kb 1 méter magasságig (a feljáró szélén fal lesz, és a feljáró 120cm-es nyílását kell áthidaljam, majd erre rakni ytong falat).
Kell tegyek ide nyomott réteget? Nem értem a szerepét ennek.
Köszönöm annak, aki tud okosat mondani.
Mi francnak építenek be 1 drága nehéz nyílászárót,ha nincs még kész a parapet?Utólag soha nem lehet rendesen aládolgozni úgy,hogy annak igazán tartása legyen!?🤔Márpedig 1 ilyen nagyon nehéz nyílászárónak kéne!
@@matyastallerosi5804
Igaz, valóban kellene.
Csak sajnos manapság nincsenek összehangolva az ablakosok (ajtó-ablak beépítéssel foglalkozó szakemberek rövid elnevezése) és a kőműves vállalkozók.
Az ablakosok pedig nem fognak ítéletnapig várni hogy a kőművesek megcsinálják a parapetet...
De ha ez megnyugtat valamelyest, azokat az ablakokat (ajtókat is) rendesen be szokták csavarozni a falba !
De ettől függetlenül valóban jobb lenne kész / kialakított felületre rakni őket.
Az a tuti alapon...
😀
Mit gondol a SIP házakról? Lehetnek maga szerint időtállóak, érdemes esetleg használni ezt a fajta kivitelezési módot?
Kedves Péter azaz a Szakiellenőr! Jó lenne ha egyszer kitérne, a külső vakolatok és szigetelések fajtáira-típusaira. Számomra elég katyvasz az egész, és sajnos utólagos homlokzati szigetelés, és vakolás (színezés) előtt áll a házunk. Jelenleg még csak vállakozó szellemű vállalkozót keresek aki kivitelezné, de nem szeretnénk ha bele esnénk egy rosszul kivitelezésbe, és jó lenne néhány szóba elmondaná az ön véleményét a buktatókról.
a ház falazata vegyes. 75ben épült emeletes részében van kisméretű, lyukacsos, és b30 as tégla is, aztán van egy másik oldala is ami fiatalabb kiadás, az már porotherm tégla. A házon most is van külső vakolat ami állítólag valamiféle hőszigetelős, de nagyon nem venni észre rajta. Mi ahogy számoltuk körbe 10cm hungarocel elég volna, bár tudom ez utóbbit pontosan ki kell számolni máskülönben lócitromot sem ér. :)
10cm Nikecell azért már ér valamit. :)
Szép napot ! Miért van csak egy darab fogó(pár) felrakva egy pár helyett ? Közép fogópára gondoltam!
Ismét megnéztem ezt a videót. A többihez képest ezt a szép munkát, a végére jól lehúztad. Addig kerested, az apróságokat, amíg sok mindent feltudtál sorolni. A kivitelező helyében megköszönném a videót és megkérnélek, hogy soha többet ne menj a közelükbe. Máshol tessék kötekedni. Pl élő példám van. Egy ismerősöm Ausztriában dolgozik, van egy állandó megrendelője. Olyan család, cég ahol mindent millimétereznek és vas szigor és követelmény van. Itthon meg a srácnak nincs munkája, mert csak az olcsó és nem a minőség a fontos, ott meg mindig a haveromat hívják és ajánlják mindenkinek.
Péter köszi a videókat!Király vagy!👑👑👑👏👌👍
A talpszelemen alá nem kellene teljes felületen a modifikált bitumenes szig.lemezt lángolvasztással leragasztani?Mert én mint vízszigetelő is,én így tennék.😉
Szerintem ez egy paródia! Ha még sem, akkor ez egy nagyon szomorú látlelet az ittoni építőipar jelenlegi helyzetéről!
Sajnos ez a rideg valóság. Ez manapság egy jó kivitelezés!
Vicces, hogy később dicséred az áthidaló fölötti kistégla használatot, miközben a nyitó helyszínen mögötted az áthidaló fölé beszeleteltek 2cm porotherm-et vagy milyen tégla ez (hogy nem tömör, az tuti).
? Megnezem meg1x!
@@SzakiEllenor Pedig úgy van. A referenciaház pedig amit nagyon meg kell csinálni. Amúgy példaértékű munka, sajnos úgy látom, hogy ez esetben kissé elfogult uraságod. 12:17. Nézzük csak meg jobban a szarufákat! Az a lemez finoman szólva szart sem ér ilyen terhelésnél. Ez a kisebb baj. Hiába a szép pontos vágás, a méretek nem úgy jöttek össze, a bajom az, hogy szelemen csavarnak nem kellene lennie, ami átmegy a szarufán?
Ennél én masszívabb kötést tudok tervezni, de azokat a lemezből hajtott kötéseket kukáznám. Jó esetben 2-es lemez, inkább lenne jó, de a videó alapján az nem az.
Amúgy is ha a fa megindul, akkor az csak papír.
Igen! Én sem értem ezt!
Hogyan lenne jó az áthidalóknak, hogy kisméretű tégla van közte és födém között?
Egyszerűen nem értem....
@@krisztinapalinkas2467 Van ám gyártói utasítás a beépítést illetően, ott részletesen le van írva, és ábrákkal szemléltetve, a beépítés módja.
Kisméretű tégla kell alá és fölé is. Üdv.
Szia@@pirosszirom8998 ! Lehet, hogy félre értettél, ugyanazt kérdőjeleztem meg mint aa.
Igazad van, de szerintem nekem is.
@szakiellenőr-csaladihazepites1 Sziasztok! Ha egy régi házba készül monolit vasbeton lépcső úgy, hogy alapoz is ásunk neki, amibe belevezetjük a betonvasakat, akkor a föld alatti "betontuskó" víz- és hőszigetelését hogyan lehet megoldani? Arra gondoltunk, hogy a gödröt, amibe a lépcső alapzata kerül, körbebéleljük bitumenes lemezzel és XPS-el, hogy a lépcső talajszint alatti része szigetelt legyen. Jó lesz ez így? A beton alapzatotnem szívesen választanám el a lépcső testétől XPS-el, mert szerintem egészségesebb ha egybe van öntve. Nem?
Pár szál vassal az kell kötni és kész . Ne gondold túl!
@@SzakiEllenor Köszönöm a válaszát! A lépcső alaptestét nem szükséges hőtechnikailag elválasztani a legalsó lépcsőfoktól? Nem szeretném, ha egy nagy hűtőbordaként működne.
A vízszigetelést illetően, ha az alaptestre nem kerül bitumenes szigetelés, mert egy alkalommal van kiöntve az egész lépcső, akkor nem fog a talajpára felszökni a lépcső lakótérben lévő részébe?
@@gergelyszabo5999 Az alaptestbe bele kell önteni a vasbetontüskéket, amikre jön a bitumenes lemez, a tüskék ezt "átszúrják". Ezekhez kötődik a lépcső.
Kedves SzakiEllenőr, köszönöm én is a remek videókat. Lenne egy kérdésem. 11:00-nál nem teljesen értem a hűtőbordát. Az nem jó, ha a tűzfal és a tető belső fóliája összeér? Jobb lenne ha a szarufához vezetne a tűzfal? A javasolt 20-25 centi mi között értendő? Nálunk most éppen tetőcsere történt, az új tető magasabb lett kb 10 centivel, mint a régi, és így már nem ér össze a tűzfal és a tető. Érdemes betömni, vagy eltakarni a rést? És mivel? Köszönöm!
Érdemes hőszigetelő anyagot használni, lehetőleg a tűzvédelmi előírásoknak is feleljen meg!
Nagyon tetszett a videó,hasznos volt számomra!
A vágott téglákat nem a fal közepébe kellett volna rakni?
De
Igen!
A szurok minek szükséges a talpszelem és a koszorú közé? Végül nem derült ki a videóból. Köszönöm.
Hát ha szurok nem is, de bitumenes lemez igen! A hideg betonon lecsapódó pára nem tud a fába felszívódni.
Kedves Mérnök Úr! A bitumenes lemez a talpszelemen alá előírás, de nagy baj lenne ha ott pára csapódna le!!!😂😂 Műemléki épületeknél soha sincs ilyen bitumenes lemez mégis évszázadokig köszönik szépen megvannak. Ennek ellenére el kell helyezni!
@@lajosparti5179 jó nevetgélést! A műemléki épületnél max tégla volt alatta, és az maskepp viselkedik mint a beton, pl a nedvességet jobban elnyeli.
Nem csak esetleges lecsapódás. Más a beton ls a fa páraháztartása, másként vesz fel és ad le légnedvességet. A kapillárisan vándorló cementes közeg nedvessége megtámadja a fát. (ph-ja nem semleges)
Téglában a nedvesség nem lugos, mint a cementes közegben.
4:56 20 cm hőhíd, azt nem öntik ki betonnal (netalántán padlófűtés?)? Az a sifra azért van, hogy megtartsa a keretet?
A vasbeton függőleges pillér hőszigetelése gyengébb mint a tégla. Megoldás?
Egy kis visszajelzés: A legtöbb videód alatt nagyon halk a hang. Kicsit emelhetnéd a hangerőt ;)
Miért kiabáljon? Te miért nem tudsz a hangerőn növelni?
@@mgames1463 Szerintem nem egészen erre gondolt, hanem arra, hogy maga a videó nagyon halk! Csak hogy értsd, pl. megnézel 10 videót a youtube-on amiket a leghalkabb fokozaton is lehet hallani, míg ennél a videónál bőven feljebb kell venned a hangerőt, hogy elérd ugyan azt a hangerőt és a probléma nem abból adódik, hogy lusták az emberek feljebb venni a hangerőt, hanem a közben benyomott remlámok vagy a következő videó már rohadt hangos lesz, amitől persze még éppen nem dőlne össze a világ, de vannak olyan élethelyzetek, például amikor az alvó feleség mellett hajnalban nézni az ember a videót és hirtelen felordít egy reklám..na az kellemetlen. (Egy "halk" videó miatt pedig nem veszek fel fülest) De ettől függetlenül nagyon jók és szeretem a szaki úr videóit!
Kedves Szakiellenőr! Az 1:10 -nél látható válaszfalnál az áthidaló felett nem szükséges tömör tégla? Nem vagyok szakember, de most tartunk mi is az áthidalónál. Már leszabtam a 10 cm-es tömör téglákat (10-es az áthidaló ill. a válaszfal), de ha felesleges, akkor nem teszem be. Várom megtisztelő válaszod, köszönettel.
válaszfal áthidalásnál nem kell tömör tégla, ui a válaszfal áthidaló nem azonos a főfal áthidalóval.
@@SzakiEllenor Köszönöm szépen a gyors választ!
Kontárkodás itt is van bőven, azt azért meg kell hagyni. A Falazó elemek közt miért nincs habarcs? Nagyon messze van ez a jótól úgy minőségben, mint Esztétikailag szintén...
0:21 nél szegény csávó hogy elviszi az ajtón azt a cuccot xD
Az hogy nincs sehol vèdőkorlàt az emeleten ès a lépcsőházban se az nem probléma? Vagy a műszaki ellenőr ezért nem szólhat?nem kőtekedèskèp csak kíváncsiságbol kérdezem.
Tisztelettel Németh Gergő
Kedves Péter! Véleményére lennék kíváncsi az Austrotherm Resolution Fassade homlokzati szigetelőről. Elvileg jóval jobban szigetel mint egy grafitos eps. Nekem azért lenne rá szükségem, mert a házam telekhatáron áll és nem enged a szomszéd csak 5 cm szigetelést. Válaszát előre is köszönöm!
Szerintem jó cucc, pont erre való! Kb 30%-kal jobb a sima grafitosnál
Nem a szomszéd határozza meg, hogy milyen vtg-ú hőszigetelést tehetek fel! 1. Van egy TNM Rendelet. 2. Van egy OTÉK. 3. És van helyi rendelet. Ezeknek kell megfelelni nem a szomszédnak!
@@viragtavaszi5899 Sajnos a helyi építési szabályzat sem teszi lehetővé. Elvileg hiába egyezik bele a szomszéd, hogy az ő telke terhére rakjak szigetelést a házra, ha nagyon kukacoskodik az építésügyi osztály, még le is szedethetik.
@@viragtavaszi5899 "A szomszéd telke szent és sérthetetlen
Kezdjük mindjárt a rossz hírrel: a homlokzati hőszigetelés nem „lóghat át” a szomszéd telkére, egy ilyen megoldás nem csak telekjogi szempontból aggályos, de önmagában szakszerűtlen kivitelezésnek is számít, amit az építésfelügyelet még külön büntethet is. (Vagy akár vissza is bontathatna.)"
@@SzakiEllenor köszönöm szépen a választ!
Sok helyen azt látom hogy a pillérek zsalupillérkőből van. Nekem a statikusum kifejezetten megtiltotta a pillérek zsalukövezését. Ez hogy van?
50 évet húztam le az építőiparban, de beltérben ilyet nem emlékszem, hogy láttam volna.
A monolit vasbeton födém kizsaluzás után nincs lecsiszolva? Kérem? Az tényleg a zsalusok feladata? Ha álmennyezet lesz vagy vakolják akkor minek? Ha meg csak glettelik akkor a festő előkészíti magának a felület.
A nyílászárók mellett mik ezek a 4-5 centis bevagdosott téglák? Ott úgy tudom egész, illetve minimum feles téglával kéne indulni és valahol a fal közepén vágni (ott sem ujjnyi darabkákat).
Kéményre is kimászhatnak, a lépcsőn nem esnek le?
Üdvözlöm!
Lehet tudni ki a kivitelező?
Én :-)
Ennél a tetonel nem baj hogy olyan piriszka sarokbasakkal van hozzá fogatva a koszorú tetején lévő fához a 45fokban álló fák?
Nem csak az tartja,van szerkezetépítő csavar is, és ez a pilincka vas óriási erőket felvesz szakszerű beépítés esetén.
Tisztelt Szakiellenőr! A betonpillérek alá ilyenkor hogy kerül vízszigetelés? Vagy az alá nem szabad hogy össze kössön a lábazati betonnal? De akkor meg nem vizesedik?? Üdv: János
A vas koti ossze szerintem.
szerintem kell. A vas adja a kötést, és felveszi a húzófeszültséget.
Pillérek alá szerintem a kenhető cementes vízszigetelő habarcs a korrekt megoldás, pl sika monotop 120.
Bitumenes lemeznek nem elég a nyomószilárdsága.
@@fbalazs82 Köszönöm
@@SzakiEllenor köszönöm. a vas és szigetelés találkozásánál nem jön fel kapilláris víz? A vason keresztül gondolom nincs kapilláris víz?
Nekünk egy 70tonnás víztározó tartály felállítvavan rajta egy 3 centis XPSen, 10 éve. (7 négyzetméteren nyugszik a 70 tonna) nem ment össze.
Azt azért megnézném! De egy jobb xps terhelhetősége négyzetméterenként van majd 5 tonna! Tehát ez akár simán összejöhet.
@@SzakiEllenor
Rackeve Bajcsy zs. U.15.
Az,hogy a koszorú nem ér körbe,szerintem gáz.
Szia Péter szerintem hiányos a faanyagvédelem
10:30-nál, ha nincs gázzal melegen leragasztva az nem probléma ?
Fedélszék torokgerendák hol valahogy betámasztva (csapolás van?), hol meg csak mellécsavarozva. Nem jól van ez így. Ha rendes pénzzel fizetnek érte, rendesen kell felvenni a nyomóerőt.
A hangerőt emelhetnéd kicsit! Köszönjük!
Hol a derék szelemen?
az minek?
Hali. Ennél a tető típusnál nincs szerepe a derekszelemennek, nincsenek álló székek..a fesztáv itt meg rövid.
3:47 Hátad mögötti áthidaló? Nem kis méretű tömör a felfekvés!
Lehet a felvétel tévesztett meg.
Ahol érthetetlen módon megszakították a koszorút azt én utólag összekötném valami combos vassal.
Tényleg szépen dolgoznak. :)
Ha már munkavédelem, ezzel van energiád foglalkozni? Egy fős csapat vagy, megérteném ha nem igazán.
Hajmeresztő miket látok! Csak a seggemet van kapacitásom védeni!
Ez jó! Igen van még jó csapat! De!! Azért nem dicséret, ne kezdjen kokányolni😁👍
Biztosan nem magánszemély a megrendelő.
Jó ez a kivitelező. Na, nem is magánépíttetőnek dolgozik, hanem egy komolyabb beruházónak.
Szerintem nyerő a tippem.
Van egy hülye kérdésem. Miért nem lehet vagy nem tudom van-e ilyen, már épitkezés kivitelezés előtt konzultálni a műszaki ellenőrrel mint te is vagy. Aki iránymutatást tudna adni és munka előtt utalásokat adhatnál mik a technológiai előirások mit hogyan kell megcsinálni. Tudom ezt az építő szakembernek cégnek is illene tudni, de sok utólagos kellemetlenségtöl kímélné meg a megrendelőt a céget és az ellenört is. Vagy van ilyen lehetőség?
Nem hülye kérdés ez! Ha kérik ,szívesen atbeszeljuk ezt!
Látom ott is csak világít a nap és nem melegít. 😁
Ez már tényleg kötekedés vazzeeee
Amennyiben ez az, amit tudni kellene "más" kivitelezőnek, azaz ez egy követni való példa, meggondolandó inkább egy csapat hajléktalannal építettni.
Jó.
A korláttal igaza van, de!
Egy építkezés, sőt akár egy egyszerű javítás-szerelés sem játszótér, meg füves közpark.
Az jöjjön építési területre, akinek ott dolga van!
A nagymama, meg a gyerek semmiképp.
Ha meg jön akkor az építtető/tulajdonos viseljen érte felelősséget!
mert jobb ha leesik a munkás azt megsérül vagy szörnyet hal ugye...
Elveszed a kedvet az embernek attol, hogy belevagjon barmilyen epitkezesbe….
Homokba is dughatod a fejed csak ne hogy kiderüljön, hogy az is beton lett volna :D
Ez azért nem miatta van.
Menjen az Egyesült Királyságba, ahol ez az esetek 99,5%-ában normálisan és szakszerűen történik. Mivel egy brit építőipari cégnél dolgoztam, megdöbbentett a magyar házépítés rossz minősége.
Szervusztok.
Hát ahogy látszik is a videóban, sikerült jó pár hibát ejteni ebben a "kicsi" házban,na ez olyan mintha pl. az autószerelő fordítva szerelné be a dugattyút, majd azt mondaná rá hogy jóvanazúgy :P,sajnos itt random módon építkeztek, nem mondom hogy feltétlenül a kivitelező hibája, lehetett akár valami utólagos kérése is a tulajnak, de szép példák vannak rá hogyan nem kellene csinálni,ami részemről igazán megdöbbentő, ja és erre mondják hogy : dübörög a gazdaság?
Hát... Elég szomorú ha manapság ez az undorító gányolás számít szép kivitelezésnek. Szégyen.
És még mindig magadat kamerázod 😢
Szerintem is jó kivitelezés.
Egy jó építésvezetővel, aki terelgeti őket, profi csapat.
Kedves Péter!
Tudom, hogy nem vagy profi videós, de ez amit te a csatornádon csinálsz az nem más, mint a saját magad reklámozása, Ne sértésnek vedd amit most írok, hanem jószándékú kritikának !!! A videóid elég pocsékul vannak elkészítve, állandóan magadat filmezed. Nem rád vagyunk kíváncsiak, hanem arra, hogy mit hogyan oldottak meg jól vagy rosszul. Abból tanulni lehetne, de ha a te arcodat látom csak szinte a videón abból nem sok mindent lehet tanulni. Nagyon bosszantó a videóidon, hogy soha nem csinálsz közeli felvétel, lusta vagy egy létrára felmászni, hogy megmutasd a szarufa részeket. Rendszeresen nem veszed figyelembe a felvétel készítés során, hogy ellenfénybe ne készíts felvétel, mert semmi nem látszik a felvételen csak a beütő napfény. Ebből is látszik, hogy csak pillanatnyi ötletekkel akarsz valamit megmutatni, nem gondolod át előre, hogy mit is akarsz megmutatni, mit akarsz ebből kihozni.
A vápafal és a szarufa között hagyott 3-5 cm széles rés az én véleményem szerint nagyon jó megoldás, és nem hiba, mert oda be lehet tunkolni üveggyapotot, vagy vágni lehet bele kőzetgyapotot, de ha túlságosan keskeny a rés akkor viszont csak a purhabot lehet oda befújni több kevesebb sikerrel. Ha a vápafal koszorú tetejére rakják a szarufát akkor oda szükséges kátránypapír is és valamilyen szigetelés is a rések kitöltésére, mert a szarufa sohasem fog tökéletesen felfeküdni a koszorúra, és ott fütyülni fog a szél a koszorú és a szarufa között. Ezért nem tartom elfogadható megoldásnak. A szarufa a párartalom változás miatt állandóan változtatja a méretét, ezért, ha a beton koszorúra egy bitumenes lemez közbeiktatásával rakod rá a szarufát, akkor ott fütyülni fog a szél. Oda mindenképpen kell valami rugalmasabb hőszigetelés is.
Kérlek, hogy jobban tervezd meg a videóidat, járd körbe előtte a házat, kritikus szemmel, jegyzeteld fel, mit akarsz megmutatni, és azt is, hogy milyen szögből videózva fog a legjobban látszani, amit mutatni akarsz. Hidd el, hogy így sokkal jobb videót fogsz tudni készíteni. Ez tíz perccel tovább fog tartani, de megéri.
Ez egy nagyon régi, "dobozban" maradt video. És valóban nem vagyok filmes, ez nem is az. Napi egyszerű ki szkeccsek legfeljebb. De az építő kritikát köszönöm!
Ha az ablakok alól a fa ék ki lesz szedve, és az ablakok jól be vannak fúrva, akkor semmit nem szabad megmozdulniuk.
és az nem számít hogy közte ott van az xps ami nem éppen egy kemény anyag?
@@gyorgybalogh7432 Nem, ha jól van rögzítve az ablak.
A födém csiszolás hogy érted mik a jellemzők látszó lesz vagy jön rá csempe
Ytong a nyílászáró alá teljesen szakszerűtlen, nedvességre érzékeny gyenge anyag! Keményhabot (pl. Purenit, Bachl) vagy toktóldót lehet beépíteni👍
Ott vizszigetelesnek is kell lennie!
@@SzakiEllenor sehol sem engedek ytong-ot nyílászáró alá beépíteni, a vízszigeteléssel megoldható persze de att se bírják szakszerűen kivitelezni, nem bízok a kivitelezőkben, àltalában toktoldó a nyerő bár èn purenit párti vagyok👍
Vágott tégla !az ajtó nyilás, nyilván nincs ,hiba, fizetnek a byomorult,
Egy kicsit halk a videó! Fel kell tekernem a hifit max hangerőre, hogy halljam.
Nem volt finom a Gundel palacsinta 🥞
250 kiló 😂😂😂😂
Nem mondta a végén a kötelező két szót. Na, ki találja ki, hogy mire gondolok? :D
Építkezzetek jól!
Ez egy régi videó volt, csak most ment ki adásba! :-) Egyikőtök találta ki a szlogent, én csak megszerettem, és átvetem! :-)
Ha már normális kivitelezés, nálam ez az etalon:
th-cam.com/video/Vqmb7RAuh4A/w-d-xo.html&ab_channel=lignum
hát ez el lett kissé komplikálva, de legalább szép. Ennél sokkal egyszerűbb, és költséghatkonyabb a lemezalap üveghabon...
7:44 nincs beépítve semmi, megmondaná azt az elképzelést, hogyan ázik be a vápa???
Csöpögés volt?
Ha lezárják a belteret akkor mi is történik valójában.
Gépészmérnök vagyok, ha lehet nem szükséges az etetés!
Az előző videónál volt pár hozzászólásom, de majd HTK-a.
Várom szíves válaszát!!!!
8:25 Mi a probléma ezzel???
Van aki jobban csinálja, mint a nagyságosÚr????
Emelőtolót nem is tud máshogy berakni
elég ha egy melós leszédül...
hát bizony!
Hat, ha szerintetek ez gány munka akkor nem sokat értetek az építéshez! A mai viszonylatban ez a "gány" kurva jónak számít!
Ez a korlátozas mánia!!! A munkavállaló nem esik le! A nagymama meg unoka meg ilyen hülyeségek??? Munkaterület! Semmi keresnivalójuk ott!
ezeket a hülye szellőztetőket nem értem, bukós, nyitós nyílászáró kell, azt csókolom...
tv műsort neki
10:00 csak magyar országon létezik ez a hülyeség, mivel a gombaölőszer egészégre ártalmas, mint az azbeszt. Remélem sokat segítettem, jó egészséget!!
A statikát meg újra kellene tanulni, mert az előző videóban van igazság csak nem a statiká-é....
Amint szükség lesz rá átküldöm a szakirodalmat!
Ez az egész egy nulla
Üdvözlet!
Mi a véleménye az alábbi videóról? 28 mil. megtekintés. Az urak házat építenek papucsban és a végén még áll is valami háznak látszó.
Ház 10 napon belül saját kezűleg. Új technológia. Lépésről lépésre
th-cam.com/video/7srtxvyy0zo/w-d-xo.html
jól néz ki, bár hőtároló tömeg nem sok van, és nagyon kiváncsi lennék, hogy az EPS magból mi maradt meg miután végigpörzsölték az egészet.
Kinézetre nem rossz.
Szendvics betonitlapok...
Mintha csak legót dobnának össze.
😀
De ne legyél naiv...
Ez biztos hogy nem 10 napos munka.
Eleve az alap faszerkezet precíz elkészítése a legjobb esetben is 3-4 nap.
Viszont ami számomra roppant zavaró, az pedig nem más mint a faszerkezetek kötésének hiánya.
Elméletben lehetetlen hogy elmozduljon a kötésre használt fagerenda hiszen agyon van ragasztóhabozva (?) + csavarozva, tehát stabil szerkezetnek kell lennie.
Ami viszont probléma lehet, sőt, biztos hogy az is, az a csövek/vezetékek elvezetése.
Azon felül vannak kételyeim a padlóburkolással kapcsolatban is.
Akárhogyan is nézzük, várható hogy valamelyest mozogni fog az egész épület, beleértve a padlót is.
Előregyártott szendvicspanelekből könnyűszerkezetes ház.
Működő technológia, de azért van jópár hátránya, soha nem lesz egy téglaépítésűvel egyenértékű.
Sajnos láttuk, hogy ezt is el lehet baszni ( th-cam.com/video/KL8FdwL9KBY/w-d-xo.html )
@@yetimano1
Jól látod a dolgot.
Mondjuk egy faszán össze rakott rönkházat tudnék élni.
😊😍😁