Siker és fejlődés a gitáron: a 3 fő alapelv - Szerezz új motivációt! | Szólómánia S04E17

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 47

  •  6 หลายเดือนก่อน +6

    ►Modális skálák workshop (ingyenes): szolomania.com/modalis
    ►Zeneírás workshop (ingyenes): szolomania.com/sajat-zene
    ►Új vagy itt? Töltsd le az ajándékot: szolomania.com/hatekony-gyakorlas

  • @onlinehero2037
    @onlinehero2037 6 หลายเดือนก่อน +5

    Nagyon tetszik ez a pozitív hozzáállás. Bár mindenki ilyen lenne.

    •  6 หลายเดือนก่อน

      Köszönöm szépen! Hosszú út volt ez részemről is, sok kitérővel és a mai napig sok visszaeséssel időnként. De a cél legalább adott. :)

  • @liszosan
    @liszosan 6 หลายเดือนก่อน +2

    Idő szűke itt is fennáll, de annyira sosem , hogy kihagyjam a következő videót. Nem is csak a szakmai része miatt (ehhez értenem kellene a gitárhoz), hanem az emberi dolgok miatt. Fantasztikus, ahogy egyszerű emberek is (azaz még nem sztárok) beszámolnak a saját életükről és abban a zene szerepéről.Tamás tanfolyamai közül hármat is csinálok (persze nagyon lassan és össze-vissza kicsit) és a szemléletem teljesen megváltozott. Nem akarok sietni sehova és rettentően tudok örülni, amikor már néha tudatosan jól sikerül valami. Persze sokszor csak a véletlen segít a fülemnek tetsző hangokat kicsikarni a gitárból :) Tegnap autónézőben voltam a feleségemmel és , amikor kiderült, hogy a tulajnak több gitárja és jó cuccai vannak hozzá, már csak azokat próbálgattuk. Végül a feleségem ránk "parancsolt" és az autóra is vetettünk néhány pillantást :)

    •  6 หลายเดือนก่อน

      Szia Sanyi, köszönöm szépen és nagyon jó ezt olvasni, hogy a Szólómánia tanfolyamok sokat segítettek a zenei személeted megváltozásában és az egyre tudatosabb zenélésben. A gitárosok történetét és életútját én is nagyon szeretem hallgatni, sőt mivel mindenki egy különleges világ, ezért sokakat tudnak inspirálni a saját útjuk elmeséléséve. Az autónézős történet pedig nagyon tetszik, mert tényleg ilyen az, amikor 2 gitáros összetalálkozik :)

  •  6 หลายเดือนก่อน +4

    HETI KÉRDÉS: Milyen könyvet tudsz ajánlani nekünk ebben a témában? Ha van olyan könyv, ami motivált téged, vagy segített az előrejutásban, akkor írd le kommentben a könyv címét és a szerzőt.

    • @developful3006
      @developful3006 6 หลายเดือนก่อน +1

      Jelenleg "Shunmyo Masuno: ZEN - Az egyszerű élet művészete" című könyvet olvasom, ezt szívből tudom ajánlom mindenkinek. Ez nem egy szokványos könyv, amelynek eleje és vége van, hanem inkább tanácsok gyűjteménye arról, hogyan élhetünk kiegyensúlyozottabb és boldogabb életet.
      Az ilyen tipikus sikerről vagy motivációról szóló könyvek (pl Brian Tracy) engem nem tudtak motiválni. Sokkal inkább hatottak rám az élő sikertörténetek, mint például Cesar Millan-é, aki illegálisan szökött át a határon, csak azért hogy USA-ban a világ legjobb "kutyasétáltatója" legyen, és végül bebizonyította, hogy ebből valóban meg lehet élni. Engem az Ő könyvei motiváltak eddig a legjobban életem során, nagyon sok pozitív és sikeres gondolata van, bármelyik könyvét tudom ajánlani.

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@developful3006 Nem ismertem, most rá is kerestem a könyvre. Shunmyo Masuno: ZEN - Az egyszerű élet művészete - 100 zen gyakorlat a szebb és nyugalmasabb hétköznapokért. Nagyon ígéretesen hangzik, köszönjük!
      Igen Cesar Millan élete nagyon motiváló, róla sokat hallottam. :)

    • @V.Attila.5555
      @V.Attila.5555 6 หลายเดือนก่อน +2

      Köszönöm a mai adást is, és a könyvajánlatokat. Az egyik könyv amit ajánlanék ehhez a témához: Almási Kitti Bátran élni c. könyve, nem a siker a fő témája, de akit érdekel az önismeret annak ajánlom.

    •  6 หลายเดือนก่อน

      ​@@V.Attila.5555 Szia Attila! Köszönjük az ajánlást, és szerintem az önismeret az egyik fő alapja a későbbi sikereknek, tehát az általad ajánlott könyv nagyon fontos és hasznos.

  • @Imi631
    @Imi631 6 หลายเดือนก่อน +1

    Szia Tamás!
    Nagyon jó ez a videó, akárcsak a többi!
    Misi története nagyon tetszik, magamra ismertem benne. Valahogy én is így "hánykolódtam" a gitározás mély tengerében.
    Kimondottan motivációs könyvet nem tudok ajánlani, viszont nekem nagy motiváció volt k.b 10-12 éve olvastam Mike Oldfield önéletrajz könyvét. Szerintem brutálisan jó könyv. Előtte azt hittem,, hogy neki milyen könnyű volt, hát rá kellett jönnöm, hogy nagyot tévedtem. Ezt a könyvet nagyon tudnám ajánlani minden gitárosnak.
    Üdv:

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Szia Imi, köszönöm szépen, örülök hogy ez az epizód is tetszett! A nyári szünet előtti utolsó adás is már elő van készítve, nagyon érdekes dolgok várhatók.
      Az is jó dolog, hogy magadénak érezted Misi történetét. Mindketten nagyon szépen haladtok előre a szorgalmas tanulásnak köszönhetően, és jó ezt követni.
      Mike Oldfield zenéjét nagyon szeretem, köszönöm a könyvajánlást! Megkeresem majd és el fogom a nyáron olvasni mindenképpen.

    • @Imi631
      @Imi631 6 หลายเดือนก่อน

    • @Imi631
      @Imi631 6 หลายเดือนก่อน +1

      Nehéz lesz letenni a könyvet!

    •  6 หลายเดือนก่อน

      @@Imi631 🙂

  • @serteperte
    @serteperte 6 หลายเดือนก่อน +1

    Nagyon örülök, hogy gitáros dolgok mellett ezek témák is előkerülnek. Carol S. Dweck nevének külön örülök, hogy előjött. Annak idején láttam videót magáról a kísérletről, amit a gyerekekkel végeztek. Rettentően tanulságos volt, és ezután olvastam el könyvét is. Tanulságos, hogy mennyi minden múlik szemléletmódunkon, és hogyan használhatjuk ezt a gyerekeink motiválására a tanulás során vagy a személyes céljaink elérésére. Ajánlom mindekinek! Amiket még ajánlanék olvasni, inkább kapcsolódik a fejlődéshez, az alkotáshoz és a kreativitáshoz, az pedig Csíkszentmihályi Mihály Flow témában írt könyvei: Flow - Az áramlat: A tökéletes élmény pszichológiája, Kreativitás. A flow és a felfedezés, avagy a találékonyság pszichológiája. Misi története és motiváltsága pedig tényleg inspiráló! Ráadásul, mivel volt szerencsém a közös szólóalkotás során hallani a szólóját, az alapján szerintem a gitárverseny óta is sokat fejlődött. Úgyhogy, csak így tovább Misi! 🎸🎸🎸

    •  6 หลายเดือนก่อน

      Szia Norbi, örülök, hogy tetszett az adás témája, ez szerintem ugyanolyan fontos összetevő a gitározásban, mint a jó hangszer kiválasztása, a zeneelmélet megtanulása, vagy az elkötelezett gyakorlás. (Sőt, minden mögött szerintem ez az igazi lényeg.) Csíkszentmihályi Mihály-tól a Flow az egyik legérdekesebb könyv, amit valaha olvastam, nagyon sokat adott nekem és sokat gondolkoztam rajta.
      Köszönöm Misi nevében is, és a 3 gitár ikon mostanra már az ő védjegyévé vált, mutatja azt a lendületet és lelkesedést, amivel halad előre :) 🎸🎸🎸

  • @developful3006
    @developful3006 6 หลายเดือนก่อน +4

    A videóban ajánlott könyvek címei:
    Carol S. Dweck - Szemléletváltás
    Susan Jeffers - Alakítsd át a félelmet erővé!
    Anthony Robbins - Ébreszd fel a benned szunnyadó óriást!

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Szia Gergő, köszönöm a többiek nevében is! :)

    • @developful3006
      @developful3006 6 หลายเดือนก่อน +1

      Mi köszönjük Tamás, 3 könyvből már 2-őt sikerült is beszereznem. :)

    •  6 หลายเดือนก่อน

      ​@@developful3006 Ennek örülök nagyon, ilyen az igazi sikeres rock-hozzáállás! :)

  • @SzabacsiNandor
    @SzabacsiNandor 6 หลายเดือนก่อน +1

    Kedves Tamás! Óriási szeretettel néztem végig ezt a videódat is. Nagyon inspirált a tanítványod esete is és óriási gratula Tamásnak a klasszikus és a rock gitározásáért is. Személy szerint én azt szoktam elképzelni, amikor valakinek a szólóját játszom, hogy én vagyok maga az előadó. Mondhatni, hogy a bőrébe bújok. Küldtem Neked privátban pár munkámat, mostanában sokat hallgatok Paul Desmondot (alt-szaxofonos) és az ő játékát próbálom mindenestül visszaadni. Próbálok együtt lélegezni a játékával, a vibratokat átrakni a gitárra (izgalmas feladat), illetve olyan ujjrendeket kitalálni (a pengetésekről nem is beszélve, ahol kombinálom a váltott és az irányba pengetést a legatoval). Hihetetlenül jól kinyitja az ember fantáziáját az, ha megpróbál egy másik hangszerestől szedni dolgokat. A pszichológiai folyamatok legalább annyira fontosak, mint a fizikális tényezők. Sokat gondolkozom a gyakorlás sikerességéről is. Mi az, hogy gyakorlás? Számomra olyan, mint egy meghitt vacsora a szerelmeddel. Teljes ráhangolódás, totális beleadás, koncentráció, odafigyelés és az élmények megélése. A siker titka az, hogy higgyünk magunkban? Hát hogyne, ez alapvető tényező. Sajnos gyakran tapasztalom (tanárként és magánemberként is), hogy manapság az időbeosztás sokkal bonyolultabb, nehezebb a ráhangolódás, ráadásul a social media felületeken látható elsősorban vizuális szempontból impresszív előadók sokasága, amiktől sokan elkedvtelenedhetnek. Én egy ideje azt a módszert csinálom, hogy becsukott szemmel hallgatok egy zenedarabot, legalább 5x. Kizárólag az érdekel, hogy betalál-e a muzsika és ha igen, akkor miért? Elképzelem a tökéletesnek hitt végeredményt és mindennap megpróbálok rálépni arra az útra, amely rávezethet a céljaink beteljesedéséhez.

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Szia Nándi! Nagyon köszönöm ezt az írásodat, és mint mindig, most is nagyon fontos és hasznos gondolatokat írtál meg. Inspiráló és példaértékű, ahogyan a zenét megközelíted, és ahogyan a jazz csodálatos világát népszerűsíted a hazai gitárosok számára is. (A sűrű időszakom ellenére is követem, amiket kiteszel a csatornádra, és a transzkripciókat is nagy örömmel hallgatom, amikor hozzájutok pár perc szabadidőhöz).
      Mindenkinek nagyon ajánlom Nándi fenti leírását, mert a zene lényegéről szól, ami mindig jóval több, mint hangok sorozata: a zene maga az élet, és ha ráhangolódunk más zenészekre, akkor egy egész kicsit az ő életüket éljük.

  • @erikkarancsi1661
    @erikkarancsi1661 6 หลายเดือนก่อน +2

    Szia Tamás. Kőszőnőm eszt a Videót és a felkérést! Ezis egy ojan Adáslet szerintem amiből minden féle téren tanulni lehet!🎸🎸🎸 Nagyón Őrülők hogy megjelent a nevem egy ijen Gitár versenyen ahol ijen Gitárművészek jelentek meg mint pl. A Kőrős Tamás (Szabólcsi Bence Azaria Gitárósa) Fekete S, Petró T, meg a tőbbi kiváló Gitárósók .És Kőszőnő a Zsüri őszes Tagjának is🎸🎸🎸

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Szia Misi, köszönöm szépen az elismerő szavaidat, és gratulálok a sikeredhez, megérdemelten szerepeltél a mai adásban! Még nagyon sok szép zenei élmény vár rád gitárosként! :)🎸🎸🎸

  • @zameprod3789
    @zameprod3789 6 หลายเดือนก่อน +1

    Szia Tamás, sziasztok!
    Kérdésedre válaszolva én kb. 3 pontot adnék magamnak a 10 ből, szóval rengeteget kell még tanulnom , fejlődnöm mert még nagyon az elején tartok. Sajnos csak felnőttként kapott el a gitár hangjának szeretete, de hálás vagyok a sorsnak hogy ez megtörtént velem és kaptam egy célt ezáltal. A pontozásra visszatérve mégis csak 6 pontot adok magamnak, mert ahhoz képest amikor kezdtem már nagyon sokat fejlődtem és minden egyes továbblépést sikernek élek meg. Számomra siker az amikor azon dolgozunk hogy megvalósítsunk egy-egy célt.
    Könyvek amik nagy hatással voltak az életemre: Napoleon Hill: Gondolkodj és gazdagodj, és a Siker törvénye 4 kötetes sorozata.
    Itt is nagyon köszönöm a sok jó oktató videókat és kívánok sok sikert a továbbiakban.🎸🎸🎸🎼🎼🎼

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Szia Krisztián! A lehető legjobb döntés volt, hogy felnőttként elkezdtél zenélni, ez egy teljes új dimenziót tud adni az ember életének, és a gitár az egyik legcsodásabb hangszer. Sok olyan sikertörténetet láttam már, ahol felnőtt fejjel elkezdve is nagyon szép fejlődést lehetett elérni a gitáron, és az a tény, hogy itt vagy a Szólómánia közösségben, mutatja azt, hogy mindent meg is teszel az új dolgok tanulásáért. Köszönjük a könyvajánlásokat, a Napoleon Hill: Think And Grow Rich könyvét olvastam én is, és szintén mindenkinek ajánlom. A másik könyvnek pedig utánanézek:)
      További sok örömöt a zenéléshez, és köszönöm az elismerő szavaidat is!

  • @ivynightfall9452
    @ivynightfall9452 6 หลายเดือนก่อน +1

    Jó, hogy feljöttem a TH-cam-ra. el is felejtettem, hogy ma Szólómánia adás van. :D
    Első ponthoz szerintem szorosan hozzákapcsolódik az is, hogy az ember milyen környezetben élni/lenni. Próbálok magamtól és helyzetemtől távol álló dolgot hozni példaként: pl. ha olyan csoportban kell lennie, ahol rajta kívül nagy eséllyel mindenki heti rendszerességgel jár moziba, akkor ott kivűlálló lesz az, aki nem jár minden héten moziba.
    Van, akitől megkaptam, hogy én örüljek, hogy van munkám. Az ő szemszögéből az a munka is tökéletes, amit én végzek, én viszont nem szeretnék a jelenlegi munkámba beleragadni, hiszen nem vagyok odavaló és nem tesz boldoggá....ja, de akkor tesz boldoggá, amikor aznap nincs munka, vagy lehet hazamenni mert vége a műszaknak. :D Nem tesz boldoggá az, amit a munka megkövetel.
    És olyan környezetben, ahol "örülj, hogy van munkád!", ott nem is nagyon érdemes tervekről, vállalkozós dolgokról beszélni, meg zenei témákról, hiszen az illetőnek, aki szerint "örülj, hogy van munkád", az a lényeg, hogy az embernek legyen hol dolgoznia, az már nem számít, hogy az mennyire szenvedős, unalmas, vagy mennyire fejleszti az embert. És talán fejlődni se akarnak, hiszen az a jó, ha az embernek van munkája és azzal, ha valaki rendelkezik bármilyen, műszakozós, monoton, fizikailag fárasztó(és romboló) munkával, azzal már elégedett és nem akar többet ennél. (Igaz, vannak olyan életutak,ahol egy ilyen munka is siker, meg haladás.)
    Inkább hobbijaimmal foglalkoznék, pl. zenéléssel. Remélhetőleg egyszer eljutok oda, hogy akár saját vállalkozásom is legyen.
    Szerintem úgy kell élnie az embernek, ahogy szeretne (persze ésszerű határokon belül, tehát nem mészárlóként:D). Már csak azért is, mert vannak olyan helyzetek, amik miatt az életnek (amit megszokott az ember) kb vége lesz egyik pillanatról a másikra. akkor miért akarjon az ember szenvedni? Mindig a hétvégét várni, mikor a hétköznapokat sorra dobálja ki a munka miatt?
    Horváth Mihálynak pedig jó a szólója. Főleg elején az a ritmikus rész.
    A gitárversenyes szóló is jó. Tamásnak gratula azért, mert zenei témában diplomát szerzett és gitártanár jelenleg. Színpadon szerepléshez is nagy gratula. :)
    Ez a szóló a végén pedig olyan, mintha egy olyan játszaná, aki elégedett az életével, szeret élni, boldogság napi szinten van jelen életében. Biztos, hogy nem fríg skála volt használva. :D

    •  6 หลายเดือนก่อน

      Köszönöm, hogy leírtad ezeket a gondolatokat, és tényleg sokan egy idő után megelégszenek azzal, hogy az alapszintű dolgok teljesüljenek az életükben (munka, stb). Ezek persze szükségesek is, de egyetértek azzal, hogy ez nem lehet a végcél, hogy a hétvégéket/szabadságot várja az ember. Azzal, hogy megfogalmaztad a magasabb szintű céljaidat, máris többet tettél, mint sokan azok közül, akiket említesz. A célhoz való indulás első lépése a cél elképzelése (a 3. alapelv szól erről a videóban).
      Köszönöm Mihály és Tamás nevében is, örülök, hogy tetszett a játékuk. És annak is, hogy a videó végén a fehér gitáros szóló is tetszett, valóban egy örömteli, nyugodt dúr hangulat szerepelt. :)

    • @ivynightfall9452
      @ivynightfall9452 6 หลายเดือนก่อน +1

      Remélem, eljutok a céljaimhoz, nem pedig megrekedek ezen a szinten, ahol szokás a hétvégét és szabadságot várni. Legalábbis nagyon remélem és azt is, hogy "nem esek vissza/lejjebb", hogy még ez a fajta munkatípus is előrehaladásnak számítson.
      Hasonló szólók pedig jöhetnek, de szerintem jönni is fognak. :D :)

    •  6 หลายเดือนก่อน

      ​@@ivynightfall9452 Két hét múlva egy "őrült" szóló érkezik majd (9 szokatlan trükk lesz benne) :)
      Szerintem ha a zenén kívül is azt a bátor és aktív hozzáállást csinálod, mint a gitártanulás terén, ahol folyamatosan haladsz előre és kitartóan tanulsz, akkor az előrelépés minden téren garantált lesz.

    • @ivynightfall9452
      @ivynightfall9452 6 หลายเดือนก่อน +1

      9 örült szólóötletet várom. Ha el nem felejtem addigra, hogy videós nap van aznap. :D
      Munka terén másabb a helyzet. Mivel nőnek születtem, nekem (elsősorban) szépnek kellene lenni és aki nem szép nőként, az már hátrányból indul sokszor. Emellett amiért introvertált vagyok, az írás jobban megy, mint a beszéd, ami állásinterjún hátrány. De remélhetőleg egyszer tényleg lesz jobb lehetőség számomra munka terén, ami jobban testhez állóbb, mint a jelenlegi (és jelenlegihez hasonlók).
      ui: nem felelek meg a női szerepnek/ideálnak/elvárásnak és nem is akarok megfelelni. :D
      Visszatérve a gitáros dologhoz, várom a követező videót, kár, hogy az lesz az utolsó adás nyári szünet előtt. :D

    •  6 หลายเดือนก่อน

      ​@@ivynightfall9452 Nagyon jó lesz a 9 őrült szólóötlet, már felvettem a videót (már csak a Közös Szólóírás szólókat kell beilleszteni az adásba holnap:), lesz néhány egészen szokatlan gitár-megoldás.
      Amúgy a 21. században egyre inkább van azok számára is kínálkozó lehetőség (munka terén is és egyéb téren is), akik a saját világukat képviselik, és nem akarnak beállni a sorba, úgyhogy ha elképzelsz magadnak egy hozzád jól passzoló életet (és olvasol olyan könyveket, amelyek motiválnak), akkor beúszhat ilyen lehetőség akár hamarabb is, mint az ember gondolná.

  • @elekbenedek5304
    @elekbenedek5304 6 หลายเดือนก่อน +1

    Az első nevezésemben a "csúszás - némítás" módszerére épült a bevezető dallamom! De, mivel többször szerepelt ez a ritmikai megoldás, ezért nem mindig csusztattam, hanem a fenti hangot is lestoppoltam. 😀

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Tényleg így van, most megnéztem újra a videódat (jó volt újra hallani a dallamaidat 🙂). A 0:19-es példány pedig teljesen olyan, mint az itt bemutatott verzió. 👍✌

    • @elekbenedek5304
      @elekbenedek5304 6 หลายเดือนก่อน +1

      Steve Vai is szereti. Talán tőle lestem el.

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@elekbenedek5304 Tőle én is sok mindent ellestem, sok olyat játszik, amit akkoriban senki más nem csinált (és azóta is kevesen).

  • @attilahorvath6153
    @attilahorvath6153 6 หลายเดือนก่อน +1

    Amig nem láttam a videóidat azt hittem vagyok egy bizonyos szinten,de amióta nézlek rájöttem hogy nulla a tudásom.Azóta a kedvem is eléggé elment az egésztől🙂

    •  6 หลายเดือนก่อน +2

      Szia Attila, köszönöm hogy leírtad ezt a folyamatot, ami benned zajlott, nagyon értékelem, hogy ezzel szembenéztél és megfogalmaztad. A Szólómánia videókban mindig arról szoktam beszélni, hogy mindenki képes kihozni magából a benne rejlő tehetséget, ha megvan a lelkesedés és van egy útvonalterv is, amit követ (azaz talál egy neki megfelelő tananyagot). És hiszek abban is, hogy mindenkiben ott van a zenei tehetség, aki annak idején elkezdett gitározni, és kitartott mellette.
      A mai adásban levő alapelvek közül a 3. alapelv nagyon fontos, mert a saját gondolatunk jelenti a legjobb motivációs forrást. Úgyhogy biztos vagyok benne, hogy a tudásod már egy jó szinten van, csak a továbblépéshez érzel egyelőre egy kis elakadást.
      Jelenleg mi az, amit a legnehezebbnek érzel, vagy ami a leginkább elveszi a kedvedet? (Például elmélet alkalmazása, saját ötletek alkotása, gyors játék, stb.)

  • @jurajkosa3494
    @jurajkosa3494 6 หลายเดือนก่อน +1

    Szia Tamás! ..most csak azért nem dicsérem a videót, mert ido szukében vagyok......😆😆😆😆

    •  6 หลายเดือนก่อน

      Szia Gyuri! Köszönöm, hogy megnézted, rockban gazdag napokat kívánok! :)

  • @ethankrall36
    @ethankrall36 6 หลายเดือนก่อน +1

    Szia Tamás! Rengeteg zenei témájú könyvem van komoly és könnyűzenei is. Az élettörténetekben mindenhol le vannak írva a nehézségek, sikerek, buktatók, bukások, fellendülések, ezekből is lehet tanulni. A kitartást mindenképp. Hogy hol tartok egy 10es skálán? Talán 7-est mondanék de ez is annyira relatív...két fekete manus odajött, hogy milyen jól játszom a zenéjüket. Én??? Hófehér vagyok, legfeljebb csak próbálkozom vele. Ugyanakkor egy metalgitáros, kiröhögne. Szerintem. De sok híres gitáros van aki képtelen az arpegiokra. Szerintem inkább az számít, hogy ki milyen elkötelezettséggel műveli a zenéjét és ebben mennyire alázatos.

    •  6 หลายเดือนก่อน +1

      Szia Attila! Ezúttal is nagyon jó és fontos dolgokat írtál, tetszenek ezek a gondolatok. Az utolsó mondatodat külön is mindenki figyelmébe ajánlom, mert ez az egyik kulcs szerintem is.
      Nagyon jó javaslat a zenei témájú könyvek és életrajzok olvasása is, én most Mike Oldfield könyvét fogom elsőként olvasni Imi ajánlására, de megvan a Pink Floyd történetéről szóló album (az adásban a képen jobb oldalt lent ez a könyv van a polcon), ez is nagyon tanulságos.