Kedves Tamás! Nem tudom honnan vetted a stílus+ember elemzését, de nagyon találónak érzem! Amikor a blues szeretőket jellemezted, szinte felnevettem, annyira telitalálat volt rám nézve. Ugyanakkor , persze árnyaltabb vagyok, sok rockot sőt jazzt is hallgatok. ezek a stílusok felett pedig meg kell említenem a klasszíkus komoly zenét, ami pedig nem kihagyható egy zeneszerető embernél. Basszusgitáros vagyok, emelett vokálozok. Kedvenceiim a magyar blues - rock ikonjai mellett, még a 70-80- as évek elektronikus zenéi...pl. Vangelis, valamint a progresszív rockos Emerson L And P.
8 หลายเดือนก่อน +2
Kedves Józsi! Nagyon örülök, hogy ilyen találó volt az elemzés, sok év alatt nagyon sok zenésszel beszélgetve alakultak ki ezek a megfigyeléseim. Annak pedig szintén örülök, hogy a jazz és a klasszikus zene is ott van a mindennapjaidban, mindkettő különleges világ. A klasszikus zene számomra is nagyon fontos, rengeteget hallgatom, és tervezek majd Szólómánia adást is a klasszikus zenék témakörében. További örömteli zenélést kívánok, és köszönöm, hogy rendszeresen követed az adásokat!
Szia Tamás! Köszönöm ezt a videót! Nagyon jó volt Fekete Sándor bemutatkozása! Hozzám a Hard rock, és a metál áll közel. Bluest, és a kantrit is szeretem, ezeket főleg vezetés közben hallgatom. Azt hiszem illenek rám azok a jegyek amiket a videóban felsorolsz.
8 หลายเดือนก่อน +2
Szia Imi! Köszönöm Sándor nevében is! Azt pedig örömmel mondhatom a többieknek akik olvassák ezt a kommentet, hogy Imi épp egy szenzációs hard rock szólón dolgozik a Közös Szólóírás programban, és nagyon ígéretesen alakul a dolog.
Először is köszönet Tamás a leckéért, valamint Fekete Sándornak a bemutatkozásáért, kiváló volt! A heti kérdésedre válaszolva, lehet, hogy én kilógok a sorból, de hozzám más zenei stílusok állnak közelebb, mint amelyek az adásban szerepeltek. Bár nagyon-nagyon szeretem a rockosabb gitárszólókat, mégis, a kedvenc zenekarom a Depeche Mode, ami synthpop zenekar, és úgy érzem, méltán a világ egyik legnépszerűbb zenekara. A gitárosuk, Martin inkább a ritmusokról és riffekről híres, kevésbé a szólóiról, habár a 'Walking in my shoes' dalban található, Ebow-al játszott szólója a kedvencem. Hazai előadóművészek közül pedig Ákost szeretném kiemelni, zenekarában Madarász 'Madi' Gábor a gitáros, aki mindenképpen kiemelkedő zenész a szememben. A tulajdonságaim közül nehéz kiemelnem hármat, de talán a következők lennének: beleérző képesség, megbízhatóság és az önfeláldozás.
8 หลายเดือนก่อน +1
Szívesen, én pedig köszönöm, hogy követed rendszeresen a Szólómánia adásait! A Depeche Mode nagyon népszerű volt, amikor tizenéves voltam, és a Blasphemous Rumours című számuk volt a kedvencem, ami nem tartozik a híres számaik közé, de engem teljesen megfogott. A felsorolt 3 tulajdonságod nagyon jó kombinációt jelent, ez azt jelenti, hogy számíthatnak rád mások, legyen szó családról, munkáról vagy akár együttesről.
Becsapós kérdés! Én a JÓ ZENÉT szeretem, CSAK A JÓ ZENÉT!!! A jó gitarzenét, a Shadows, Ventures, Spotnicks, a Tornados zenéjét, majd a Swinging Blue Jeans után a rockot, a jó bluest, Hendrixel, Claptonnal, John Mayallal, a jó jazzt, a dixilandtől Keith Jarret, The Köln Concertig bezarólag, Oscar Petersonnal, Szakcsival, Pleszkán Fricivel stb, stb, stb, tovabbá a klasszikus zenét mindenestűl, és így tovább! A Bartók rádió és a Jazzy állandóan szól, és fő szabály szerint a You Tube, a Spotify adókon bármit megtalálok!!!
4 หลายเดือนก่อน
Ez a legjobb válasz a kérdésre! :) A zene maga a csoda, és minden műfajnak megvannak az inspiráló képviselői. A klasszikus zene említésének külön is örülök, mert ezzel én is így vagyok.
Technical Death Metal a kedvenc műfajom, szeretem a komplex zenét, az ilyesmi intenzív zenében nagyon sok érzelem van ami által le tudom adni a stresszt, illetve szeretem felbontani a zenét részekre, elemezni azt, és a gitárosok játékából, stílusjegyeiből inspirálódni. Én igaznak érzem a metál rajongókra jellemző tulajdonságokat, és erről jutott eszembe, hogy a death metalban az a szép hogy talán ez a műfaj talán a legszínesebb a metálzenén belül. Tehát nem muszáj egész végig "hegeszteni", hanem érzelmet, komplexitást is lehet bele önteni. Én is úgy írtam meg az egyik dalhoz a szólómat, hogy viszonylag durvább riffek mellé egy lágyabb szólót írtam. Az Iron Maiden - Powerslave nevű számához tudnám a legjobban hasonlítani, amikor a refrén után jön Dave Murray szólója (azaz az első szóló).
8 หลายเดือนก่อน +3
Nagyon jó gondolatokat írtál, és az ellentétek világát én is nagyon szeretem a zenében. Valóban a death metal pontosan ilyen, hogy rengeteg eltérő energia meg tud jelenni egyetlen dalon belül is. Az általam leginkább kedvelt prog metálban is megvan ez a vonás, persze eltérő eszközökkel, de ott is van szépség és vadulás egy számon belül. A Powerslave is kitűnő példa.
Szia Tamás! Jazz, Blues, Rock, Progresszív rock ( Kansas, E.L.P. Floyd, stb. Többnyire '60-as, '70-es évek ) Sokminden igaz amiket mondtál mivel szerzőként a verses zenéktől kezdve sokmindent csinálok, szeretek spontán is játszani de saját daloknál mindíg átgondoltan játszom, szeretem felépíteni a zenét a szólókat, törekszem rá hogy egy szép ívet adjak mindennek. Amióta a videódidat nézem, azóta meg még jobban így van. Általában belülről játszom, érzem, átérzem amit csinálok de most már kezdem tudatosabban is használni a dolgokat. Egyszer volt részem egy metálzenekarban is játszani de sosem éreztem annyira magaménak játék szempontjából, csak hallgatom, nem is tartom magam metál gitárosnak, az arpeggiokra, legatokra sosem állt rá a kezem de nekem ezek nem is lényegesek, ezek csak technikák, sokkal fontosabbnak érzem egyedivé tenni amit csinálok. Mindig is fizikai munkát végeztem, jól kijövök bárkivel, zenész barátokkal megvannak a közös témák és nyitott vagyok új dolgokat tanulni, megfigyelni még így 49 évesen is. Munkában és zenében sem játszik a rutin, mindíg átgondolok mindent, ha kell megbeszélem másokkal és adok a véleményekre. Ahogy az életben úgy a zenében is nagyon fontos nekem az alázat.
8 หลายเดือนก่อน +1
Szia Attila! Nagyon jókat írtál, és örülök hogy ilyen szép elveket képviselsz (nyitottság, tanulás, törekvés a jó emberi viszonyokra, megbeszélés, alázat), ez fejlett önismeretet jelez és ugyanez tükröződik a kedvenc zenéidben. A 60-as és 70-es évek zenei világát kedvelők elmélyültek, szeretnek a dolgok mögé tekinteni. Annak pedig külön örülök, hogy ilyen jó hatással van rád a Szólómánia és a csatornán látható anyagok. Köszönöm szépen, hogy leírtad mindezeket, és már a videós bemutatkozásod is ezeket a pozitív értékeket mutatta nekünk.
Blues, jazz, Progresszív rock. Instrumentális zene. Utálok kapkodni, sietni, szeretem a dinamikus, letisztult zenét, ahol a hangszerek jól kihallhatóak egymás mellett és az "energikus" kb inverze vagyok. 😅
8 หลายเดือนก่อน
Nagyon jó zenei stílus-kombináció, és ezek alapján a belső béke, nyugalom is különösen fontos érték lehet számodra. :)
Szia Tamás!A mai adás is nagyon tartalmas. Köszönjük! Nagyon jó a bevezető dal a gitáros hibákról! Gratulálok!! Gyönyörű ez a Jazz-gitár amivel a szólót nyomod. Új beszerzés? Természetesen ki fogom próbálni a különböző stílusú szólót. Az én kedvenc stílusom a rock,ezen belül is ballada hangulatok,valamint a blues. Tulajdonságaim? Nem is olyan könnyű kérdés. Talán a precizitás,rend szeretet és szenvedélyesség. Nagyon gratulálok Sándornak a különleges és gyönyörű szólójához.!!!
8 หลายเดือนก่อน
Szia János! Örülök, hogy tetszett a mai adás, köszönöm! A gitárt csak kölcsönkaptam egy kis időre még régebben, és a szóló is ekkor készült. Különleges gitár, minden stílusra alkalmas. A rockballada és a blues is nagyon szép zenei világ, mindkettőben sok a szenvedély, és akkor ez tükröződik a személyes tulajdonságaidban is. A precizitás nekem is nagyon fontos érték, ez része a rendszerszemléletemnek. Köszönöm Sándor nevében is, megérdemelten nyerte meg a kategóriát!
Nekem sincs kifejezetten kedvenc stílusom, mindenfélét hallgatok. Mostanában főleg instrumentális zenéket. A prog metál azonban ott van a top 3-ban. És érdekes, hogy bár én is szeretem megérteni a dolgokat, a rendszert már nem annyira. Vagy legalábbis nem tudom kidolgozni a magam rendszerét, csapongó vagyok. Így valószínűleg nem túl hatékonyan haladok egyik területen sem életem során. De csigák is kellenek :)
8 หลายเดือนก่อน +1
A csapongás tulajdonképpen a sokirányú érdeklődést és nyitottságot jelenti, és ez a 21. században az egyik legnagyobb versenyelőny lesz. Ehhez ajánlok egy nagyon érdekes cikket: unchartedterritories.tomaspueyo.com/p/how-to-become-the-best-in-the-world Éljen tehát a sokirányú önképzés és persze éljen az instrumentális zenék hallgatása és alkotása is! (A csatornádra kitett új zenéidet pedig ajánlom mindenkinek a Szólómánia közösségben, érdemes meghallgatni őket!)
Szia Tamás, nagyon csendesen figyelem a videoidat, nagyon lekötnek, túl jók a meglátásaid és tökéletesen prezentálsz.. Talán most kommentelek először. Van egy szinfonikus doom metal projectem amit anyagi okokból nem tudtam még sikeressé vinni, eléggé parkolópályán van, porosodik rendesen vagy 3 éve. Mint szokták mondani, drága hobbi a zenélés ha nem akarok megrohadnia helyi kisklubbokban a haveroknak és a butordaraboknak. Gyűlöltem a komolyzenét és a végtelenül izzadtságszagú de legalább nyers szolfézsórákat(nem fogtam fel amit egy zongorista elsőre megért, csak évekkel késöbb). Az utóbbi néhány évben megpróbáltam legalább annyit felfogni az egészből hogy a saját világomban zenét írjak. Hazai viszonylatban még nem tudok egy hangszeren se lisztferencesen de még kőbambisan se játszani, de mindegyiken nagyon szeretek. Tisztességes death,black és doom metál zenéket csak az tud irni, aki gyűlölt,szenvedett,találkozott valamilyen formában a halállal valaha eletében és nem emésztette fel semmilyen gyötrés a felsoroltakból. Jelenleg egy death metal zenekarban basszusgitározom, elvagyok ott, megtűrik a "jó természetemet" jelenleg.🦇 Volt egy időszakom amikor nagyon akartam bizonyítani magamnak és olyanoknak akik egy szarnak találtak. Feszegettem eléggé sok tanárral a határaimat, ki is kerültem a komfortzónámból, de nem értem el áttörően komoly sikereket, csak saját magammal szabad versenyeznem, soha se másokkal, az meg 4 fal között is megy. Jelenleg raktáros vagyok,van 4 szakmám és mindegyiket utálom(mert sűrűn introvertált vagyok ami keveredik a lustasággal és nehezen viselek eztazt). LordOfTheLost zenészei számomra a legpengébbek szakmailag 2024-ben. De kb minden műfajból van kedvencem, még jazzből is, pedig sűrűn ki lehet kergetni a világból vele.
Tamás rendezett egy gitárversenyt ebben az évben. Ott pont azt emelte ki, hogy mindenkinek saját magával szabad versenyeznie. (Legalábbis így emlékszem.) A szimfonikus doom metál elég érdekes lehet, talán érdemes mégis valahogy foglalkozni vele. Zenekarban való léthez meg sok örömteli zenélést. :)
8 หลายเดือนก่อน +1
Szia Norbi, köszönöm szépen ezt a kommentedet, nagyon jólesik és megtisztelő, amit írtál. És azt is köszönöm, hogy a mostani adás hatására végiggondoltad és megfogalmaztad ezeket a dolgokat magadról. Az előrelépéshez mindig ez a kulcs, hogy tisztán lássuk az utat. Érződik a soraidból, hogy a zene milyen fontos kiút számodra a mindennapok küzdelmeiből. Valóban így van, hogy saját magaddal kell csak "versenyezni" (és ez is idézőjelben, mert ez inkább önképzés, mint versenyzés), és ha találsz egy járható útvonaltervet, akkor utána csak kitartóan kell haladnod lépésről lépésre. Senki sem véletlenül kezd hangszeren játszani, mindig a belső zenei adottságok sugallják, hogy zenélni szeretnénk. Úgyhogy a zenei tehetséged látatlanban is egyértelműen megvan, tehát zenélj minél többet, és csak a pillanatra figyelj közben, mert a zene a legbelső világunkról szól. Sok zenei örömöt és egyre több mindennapi örömöt kívánok, remélem egyre jobban alakulnak majd a munka frontján is a dolgaid.
8 หลายเดือนก่อน
@nightfallivy Így van, és utána Andy Timmons is ezt emelte ki fő tapasztalatként a zsűri általi eredményhirdetés során. th-cam.com/video/oR7xx7klmrc/w-d-xo.html
@ Nagyon köszönöm a biztató és támogató szavaidat, bárcsak 10 éves korom környékén kaptam volna ilyesmit. Az elmúlt 30 évben egy blackmetal zenész úgy nyilatkozott, hogyha nem zenélhetne, akkor gyilkolna. Noss, megérzéseim szerint a világunkban nincsen egyedül ezzel az érzéssel.. A munka az nekem egy szükséges rossz, nem lelem benne örömömet. Csakis objektívan nézve covidnál leltem örömömet a kispolgári munkáimba mert amíg néhány nagyságos művészúrnak nem volt ínyére a zenéléstől teljesen eltérő munka, cserébe voltak annyira tücskök hogy fellendítették a használt piacot és nagyon sok jó holmit tudtam akkor megvenni. Világszerte ez azaz időszak volt amikor az alázatosabb és lelkiismeretesebb zenélésből élő zenészek megtapasztalhatták a saját bőrükön hogy mennyit kell melózni azért a 2 órás buliért amire ők nem fizetést hanem komoly tiszteletdíjakat kapnak. Én jelenleg egy átoknak érzem ezt a képességet. Ami kihozta belőlem olyan 6 éves koromban hogy "jajj ez pofonegyszerű, én is akarok ilyesmit tevékenykedni" azaz Omega és a MikeOldfiled volt. Aztán kamaszként a megélhetési akkordok megtanulása után eléggé sűrűn le lett törve a növekvő egom amit felnőtt fejjel nem bánok, szükség volt rá nagyon is. Amióta elkezdtem komolyabban foglalkozni a zenéléssel, azóta sávokban hallom a zenét, nem tudom élvezni úgy mint egy rajongó és emiatt kb végig elemzem a saját szerény kis szintemen a hallottakat ahelyett hogy partyznék rá. Meg a hazai rock és metal zenei körökben ha xy formáció csap egy bulit, az ottlévők 50%-a zenéhez értő, a másik 50%-a meg a párjaik :D Eléggé félek bármit is leírni, mert az észrevételeim az érzékenyeknek nagyképűen hathat miközben egy porszem vagyok akit belefujt a szél a szemébe. A zenei tehetségemet jelenleg nem tartom sokra, azt a keveset amit tudok azt igyekszem mindig jól becsomagolni, itt van egy dalom amihez nagyon sok segítséget kaptam és vásároltam hogy ilyen legyen : th-cam.com/video/1jhxQmN0sUY/w-d-xo.html
@@ivynightfall9452 így igaz, el kell ismernem hogy sehogy se kaptam el annak a zenei alapnak a hullámát, nem tudom magamévá formálni. Tehetségtelen vagyok hozzá és csak lejárattam volna magamat olyan formák előtt akik azért jegyeztek meg volna hogy mennyire béna vagyok :D - meg ez is egy okot adott rá, hogy belemeneküljek jobban a basszusgitározásba és egyéb hangszerek használatába minthogy nagyon erőltessem a gitározást, Magyarországnak van kismillió átlagon felüli gitárosa, bárcsak dobosokból,szintisekből és énekesekből lennének ennyien ekkora tehetséggel bíróak. Anyagi okokból nem foglalkozom vele, amúgy érdemes lenne, kaptam néhány nagyobb formától pozitív visszajelzéseket. Az albumból 1 dalt feltöltöttem, Tamás válaszára megosztottam legalul :) és nagyon szépen köszönöm az érdeklődést.
blues, és a klasszikus rock (kedvenc zenekarom az AC/DC) nagyon könnyen döntök, jó a humorérzékem, és nem szeretem túlbonyolítani a dolgokat. Igazándiból szerintem ezek azok a tulajdonságaim amik legfőképp jellemeznek. Nagyon jó volt a videó! Nagyon tetszett!
8 หลายเดือนก่อน +1
Köszönöm szépen, hogy megnézted a videót és örülök hogy tetszett! Nagyon jó kombinációt jelentenek az általad írt tulajdonságok, sőt ezek szinte garantálják a sikert a legtöbb dologban, amit kitűzöl (feltéve, ha a kitartás is megjelenik). A jó humorérzék pedig a titkos "örökélet" kód az élet nevű játékhoz:)
Szia Tamás! "Mindenevő" vagyok, de ha muszáj konkrétan választani, akkor a klasszikus rock, a jazz, a blues, a metál és azok határterületei a kedvenceim. De végtelenül élvezem a country javát is, illetve az onnan származó áthallásokat a korábban említett zenei stílusokba. Vannak, akik ezt elképesztő természetességgel tolják az orrunk elé, például két zseniális ember: Mark Knopfler vagy Santana. Végtelenül nagyra tartom a ma elképzelhetetlenül nehéz helyzetből indult magyar rockzene nagyágyúit, akik között hemzsegtek és ma is szép számmal vannak jelen a született tehetségek. Nagyon szeretem, ha a zene szól valamiről, ami akkor is megtörténhet, ha "csak" instrumentális zenéről van szó, mert a zenének rendkívül erős hatása van a lelkemre, az érzelmeimre és a gondolataimra, miközben esetleg elfelejtek levegőt venni. Imádom a gitárt, de soha nem tanultam játszani, majd főként olyan külföldi kurzusokon, amiket erősen helytelenítesz. Nagyon tetszenek a világos, egymásra épülő gondolataid, nem csoda, hogy gyakorlott zenészeket is magával ragad. Fantasztikus vállalás. Zeneelméletből is keveset tudok, bár egy rövid ideig zenetanárnál tanultam szaxofonozni, ami a másik kedvenc hangszerem. Azt 61 évesen kezdtem el... Csak a magam kedvére tanulok gitározni, ameddig képes leszek rá, de sok mindent szeretnék még elérni.
8 หลายเดือนก่อน
Szia Gábor! Inspiráló gondolatokat írtál, nagyon jó ezeket olvasni. Külön gratulálok a szaxofonozáshoz is, egyik kedvenc hangszerem (minden hangjának lelke van), és egyben ez az egyetlen hangszer, amit először nem tudtam megszólaltatni, amikor kipróbáltam. (Aztán elmondták, hogy a nádat hogyan kell "kezelni", de még úgy is nagyon nehéz feladat.) A zenei nyitottság a sokféle stílus felé ugyanabból a természetes kíváncsiságból és emberi nyitottságból fakad, amivel a folyamatos tanulás és fejlődés útját járod. Az élet egyik legnagyobb titka szerintem pont ez - amikor valaki így képes a világ dolgaira tekinteni, hogy mindig ott van benne a tudásvágy és az öröm. Köszönöm szépen az elismerő szavaidat is, nagyon örülök annak, amit írtál a Szólómánia tananyagokról! :)
Nagyon jó észrevételek! És nem csak a zenei ízlésben hasonlítunk, amiket magadról mondtál, az úgy rám is igaz!
8 หลายเดือนก่อน
Köszönöm szépen! Igen, már számos közös kedvencünkre derült fény (még olyan, sokak által kevéssé ismert stílusban is, mint a skandináv prog metál színtér), hogy ezek alapján is tényleg sok hasonló tulajdonságunk lehet. :)
Megint nagyon klassz összefoglalót láttunk, hallhattunk, köszi. Sokat vigyorogtam közben :) A cos(Pí/3) a jazz-nél különösen "ritka" akkord :) Koromból adódóan a Led Zeppelin vonal mellett a King Crimson, Zappa, de akár Fermata , SBB (akiknek koncertjén anno volt szerencsém részt venni Szegeden) na és a Blues :) a kedvenceim, de sok mai zenét is szívesen hallgatok. Tőletek is sok -általam ismeretlen bandát- ismerhettem meg .
@8-bitzeneihuniverzum354 Starless , Elephant talk és az összes :)
8 หลายเดือนก่อน +1
Köszönöm szépen, nagyon örülök, hogy tetszett! Igyekeztem rejtett érdekességeket is kiírni, a cos(pi/3) is egy titkos akkord, amit csak a free jazzben használnak, és ott is csak igen ritkán :)) A King Crimson a régi együttesem basszusgitárosának kedvence volt, sok dalt mutatott tőlük. Tony Levin egészen különleges egyéniség. És persze Zappa is, ő teljesen egyéni világot alkotott.
Szia Tamás! Köszönjük, ismét egy szuper tartalom. Megnéztem, hogy az elmúlt években milyen zenék ragadtak a "lejátszómba" úgy látom nálam is a progressive metal nyert 😃 (a teljesség igénye nélkül): Adagio - Life, Amberian Dawn - Re-Evolution, Anubis Gate - Horizons, Arrayan Path - IV - Stigmata, Cta (California Transit Authority)-Sacred Ground, Deficiency - The Prodigal Child, DGM - Momentum, Far From Reality - Reminiscence, Richie Sambora - Stranger In This Town, Robert Cray - Nothin But Love, Stonehenge - Angelo Salutane, Symphony X - V: The New Mythology Suite, Threshold - Dividing Lines, Time Requiem - Time Requiem
8 หลายเดือนก่อน +1
Szia Zsolt, nagyon szépen köszönöm, örülök hogy tetszett! A lejátszód listája alapján még annál is több közös kedvencünk van, mint amennyid eddig megállapítottunk:) Például nem gondoltam volna, hogy a Time Requiem-et bárki más is hallgatja :) A Threshold és a DGM is kedvenc, az Adagio pedig egy időben a fő kedvenceim között volt (Underworld album leginkább), Stéphan Forte rengeteg szólóját lekottáztam. Jó alkotást, várom az új zenéket! :)
Szia, Tamás! Nagyon pontosak és igazak rám a stílusok jellemzői, ahogyan megfogalmaztad őket. Annyira, hogy még a szakmám is megegyezik: mérnök informatikus. ;) Több kedvenc zenei stílusom van: fiatal koromban inkább az energikusabb, pörgősebb zenéket szerettem (mai is szeretem), ahogy pedig idősödtem, úgy "kúszott" be az ízlésvilágomba egyre jobban a jazz és a blues :) Ma már vegyesen játszom a big band zenekarral klasszikus rock-tól a jazz-ig minden stílusban átiratokat, és nagyon élvezem, szeretem. Kedvenc együtteseim és előadóim is ennek megfelelően: Pink Floyd, Qeen (Brian May), Slash, Carlos Santana, Gary Moore, Dire Straits (Mark Knopfler); Charlie, László Attila, Bikini (Lukács Peta), EDDA (Alapi István), LGT, Tankcsapda... és még hosszan sorolhatnám. Ők nagy hatással vannak rám és a játékomra. Igyekszem sokat tanulni az előadásmódjukból. Van még egy kedvenc gitárosom a személyedben! Nagyon szeretem a játékodat, nagyon inspiráló számomra, és igyekszem - több-kevesebb sikerrel - ellesni tőled egy-egy fogást, technikát, zenei ötletet, szólófutamot... de csak ha nem bánod!! :D :D :D
8 หลายเดือนก่อน +1
Szia Tamás, nagyon örülök és megtiszteltetés, hogy a kedvencek között én is szerepelhetek! :) Nagyon jó érzés, és igyekszem minél több ötletet és fogást bemutatni ezentúl is. Köszönöm szépen! Nálam is hasonlóan változik korszakról korszakra a zenei kedvencek listája, és én is a nyugodtabb zenék felé haladok, bár a prog metál változatlanul elvarázsol, és ez szerintem így is marad. De emellett visszatértem egyre jobban a Pink Floyd, Dire Straits, Gary Moore és Slash világához is, akiket még tizenévesen kezdtem hallgatni, és a jazz is egyre jobban foglalkoztat, sokat tanulmányozom ezt a világot. Örülök, hogy a jellemzéssel így beletaláltam, hogy még a konkrét szakma is megegyezett:) Az évek alatt annyi érdekes beszélgetésem volt gitárosokkal, sokakkal hosszan együtt is zenéltünk, így alakultak ki ezek a megfigyelések (persze minden tudományos alap nélkül, inkább csak érdekességként és játékként tekintek erre). További szép tavaszi napokat és sok jó zenélést a Gyáli Fúvószenekarral is! :)
Üdv! Kicsit megkésve írok, én szerintem elég furcsa lehetek sokaknak ilyen szempontból: az egyik kedvenc stílusom a progresszív/technikás/(death) metal (pl. Between the Buried and Me, Thy Catafalque, Mastodon, Death stb...) de jöhet dallamos death metal (régi In Flames), black metal, crust punk, blues, instrumentális, szeretek sok főként ezredforduló környéki, metalcore/hardcore zenekart is, ahogy a komolyzenét is: reneszánsz, barokk, (késő)romantika, külön kedvenceim a zongoraversenyek pl. Rachmaninov vagy Prokofjev. A bécsi klasszikusokat viszont nem esik jól 1-2 percnél tovább hallgatni :) Persze a klasszikusok rám is nagy hatással voltak pl. Metallica (én a Loadot is szeretem meg az S&M-et), Pantera, Black Sabbath(Ozzy) stb... Szóval simán elképzelhető hogy reggel/délelőtt valami extrém metált hallgatok aztán valami szimfóniát, hazafelé meg valami bunkó, tuskó hardcorepunk zenekart az autóban :D De folyamatosan ismerkedem új zenekarokkal és stílusokkal is. Ja és szeretem a lemezeket egyben, odafigyelve hallgatni, inkább akkor hallgatok össze-vissza 1-1 számokat ha háttérbe megy a zene. 3 tulajdonságom amit itt kiemelnék: szeretek őszintén beszélni értelmes, komoly dolgokról, nehezen viselem az ostobaságot, igazságtalanságot és a hazudozást, viszont próbálok minél többet nevetni, röhögni mert anélkül nem telhet el egy nap sem :D 6 évet zongoráztam zeneiskolában (gyerekként nem szerettem), 17 éve gitározom 1-2 évet leszámítva autodidakta mód. Nem tudom hogy illenek össze a dolgaim néha én sem értem de ez van :) bocs ha hosszú lett de 2x ennyit is tudtam volna írni :D
8 หลายเดือนก่อน
Köszönöm, hogy írtál, nagyon érdekes volt olvasni, mert van sok közös vonás, ami nálam is nagyon hasonló (klasszikus zene és rengeteg stílus és irányzat jól megfér egymás mellett, és én is odafigyelve, egyben szeretem a lemezeket hallgatni). Az igazságtalanság nálam is az egyik olyan dolog, amit nagyon nehezen viselek, és az értelmes, komoly témák szintén nagyon fontosak. Úgyhogy biztosan van benned is sok olyan tulajdonság, ami nálam is megvan, például céltudatosság, ragaszkodás az elvekhez és elszántság, hogy kihozd magadból, amit kaptál a sorstól. Ez a szép az életben, hogy mindenki egy egyedi és különleges kombinációt rejt magában, és mégis sok közös vonásunk van másokkal. Jó zenélést és köszönöm, hogy nézed a csatornát!
Üdv, enyém a jazz; tulajdonságok: lazaság, humorérzék, variációk csodálása jazzben és klasszikus zenében, ill táncban, képzőművészetben, irodalomban és filmben.🙂
8 หลายเดือนก่อน +1
Tetszik nagyon ez a felsorolás, mert nagyfokú igényességet és nyitottságot jelez. Örülök a klasszikus zene és az irodalom említésének is - a képzőművészetről nem is beszélve, ez családi vonás nálunk. :)
De érdekes! Én szeretem mind a 4 stílust. Elsőnek, ami rám hatással volt még a kezdetekben, az apám által a 70 es 80 évek nagy Rock bandái, pl, Led Zeppelin. S egyben a Blues is, anyám részéről, HBB, s onnan tovább a többi felé is el jutottam, B.B King, és sorolhatnám. S rám jellemző, hogy barkácsolok, vagy rajzolok meg hasonló. Na de egyébként később, Metallica, Joe Satriani, Steve Vai, is be tették a lábukat a zenei ízlésem be, hatást gyakorolva a játékomra, amit a zenekarunkba, igyekszek is jól bele gyúrni, mint a zenésztársam is az ő oldaláról, ami ő reá volt hatással életében. Jazz re viszont nincs igazán példám, akit ki tudnék emelni. Ami jellemző rám, a gitározás ban, hogy moll skálák megtanulása volt az első, ami jól is megy, a pentaton skála, mostanában ismerkedek vele, tanulgatom, gyakorolgatom.
8 หลายเดือนก่อน +1
A moll skála nagyon jó kiindulás, és a pentaton skála is szépen passzol a 70-es és 80-as évek zenéihez és persze a blues stílushoz is. Örülök, hogy mindegyik felsorolt stílus közel áll hozzád, mert minél változatosabbak a zenei inspirációk, annál egyénibb és eredetibb lesz a kialakuló saját stílus is. Köszönöm, hogy leírtad ezeket, és sok örömöt kívánok a gitározáshoz!
magyar alter rock, classic hard rock (pl sabbath), harmadiknak nem tudnék irni, igazabol minden ami underground, foleg ami magyar 14 esztendos vagyok, kb masfel eve gitarozzom, kiskorom ota vagyam hogy tudjak gitározni, apám kezében nagyon jól állt a hangszer :). a legmeghatarozobb zenekar jelenleg szamomra a 30y és a carson coma. imádom a fesztiválokat, a balatoni olajos lángosokat, mintha az egész életem egy vhs kazi lenne. szerintem érződik hogy legjobban a művészetek völgyébe és a woodstockra vágyom :)
8 หลายเดือนก่อน +2
Jó nagyon ez az életérzés, amit képviselsz :) Én 14 és fél évesen kezdtem gitározni, úgyhogy máris van két év előnyöd. A zenei ízlésed is szuper, gitározz nagyon sokat a következő tíz évben, ezalatt fogod megalapozni azt a tudást, amit később bármikor előhívhatsz. Rock n roll :)
Klasszikustól a Jazzen át (trombitásként volt szerencsém mindkettőhöz) Kedvenc bandák Rush, Maiden, Dream Theater, de bármikor hallgatok Bostont, Kansast, Beatlest, vagy Deathet, Children of Bodomot, Yest, Hobót, Sabbathot..... AC/DC(Powerage a legjobb albumuk 😀) de ezt az AI intrót-t áttekertem ahogy bejött a vokál......
8 หลายเดือนก่อน +1
Nagyon szép változatos a listád, ez zenei nyitottságra és kitűnő ízlésre is vall (csupa igényes és kiváló zene, sőt mindegyik együttes ikonikus a maga műfajában, a Sabbath-tól a Rush-on át a Dream Theater-ig és a Death-ig, nem is beszélve az AC/DC-ről. Az is nagyon jó, hogy trombitásként klasszikus is jazz is van a repertoárodban, mindkét zenei világot nagyon szeretem én is.
Nekem a Metál a kedvencem. Ezen belül nincs kedvenc irányzat. Nagyon szeretem a klasszikus metált, a legnagyobb hatást rám a Metallica gyakorolta különösen a One-al. De nagyon sok kórussal és szintivel kevert metált is hallgatok mint például a Sabaton vagy a Wind Rose, de szeretem a dallamos death metált mint az In Flames. Illetve szeretem a mély hangolású dalokat is mint a Five Finger Death Punch vagy itthonról a Depresszió. Más fajta muzsikát is hallgatok persze de a metál az mindig a favourite lesz nálam. És rám nagyon is igaz amit említettél a videó ban, hogy az érzelmeimet sokkal jobban szeretem zenével megélni. Érdekesség rólam, hogy az érzelmeimet nagyon szeretem néptánccal is kifelyezni habár népzenét nem sokat hallgatok.
8 หลายเดือนก่อน +1
A Metallica: One nálam is teljesen betalált annak idején, ez indított el a súlyosabb zenék felé. A szinti+metál is nagyon jó, a Sabaton-t az utóbbi években kezdtem el hallgatni. A tánc tényleg nagyon jó lehet az érzelmek kifejezésére, ez a legtermészetesebb mozgásformák egyike, ami a világ minden pontján egymástól függetlenül is létezik. Köszönöm, hogy megfogalmaztad és leírtad a gondolataidat a témáról, további jó gitározást és metálos lendületet kívánok:)
Szia Tamás. Nekem Blues Rock ezek a kedvenceim🎸🎸🎸 A Blues nagyon jelemzőrám amugy Kőműves vagyok:)
8 หลายเดือนก่อน
Szia Misi! A blues minden zene alapja, én is nagyon szeretem :) És a többieknek mesélem örömmel, hogy Misi a blues mellett a Közös Szólóírás programon egy olyan modern hard rock szólót írt, hogy vérbeli profi gitárosok is megirigyelhetik:)
Ez a zenés összefoglaló meglepett. :D Ai generálta képek vannak benne? Nekem inkább metál a kedvencem (azon belül több van), de rock is jöhet, az is kedvencnek mondható...de energikus pont nem vagyok szerintem mostanság. :D Jöhet még filmzene-komolyzene, néha pop és egyéb stílus is becsúszik. (De a mulatós, rap,techno(a rá jellemző, szívdobogásként ható ritmus) nem nagyon jöhet... ha utóbbiak közül kellene választanom, akkor egyiket se választanám és még a jazz is sokkal jobb.) 3 tulajdonság? Empata(+érzelmes), introvertált (de nagyon! Pl. munkásszállón lakva én bizony nem főzök a közös konyhában),zenélő-gitározó,vicces(ja, ez már 4). Amit meg munkahelyen látnak belőlem: Nem beszél, nem mosolyog, nem energikus (nem pörög a darabszámért 7888 fordulaton). (ui: munka jellege teljesen ellentétes a személyiségemmel.) Amit az utcán velem szembejövő lát: metálos/rockos, nem nőies, nem gazdag(közelebb vagyok a kevésbé tehetős emberekhez, mint azokhoz, akik évente elmennek külföldre nyaralni) Amit gitárosok láthatnak a tanfolyamon: kezdő(kb 1 év gitározással hátam mögött), önbizalomhiányos, nő!!!!!! Amit az engem ismerők láthatnak: intelligens-értelmes, kívülálló (nagyon kilógok a sorból), megértő, érzelmes,vicces. Zenében meg szeretek kísérletezni, tehát jöhetnek a jazz-es, blues, egyéb elemek is. Az elmondottak alapján (amiket elmondasz), nekem kedvencnek kéne lennie a jazz-nek is. :D Blackmetálból a hangzás tetszik némelyiknél (amit skálaválasztással érnek el),lásd: DIMMU BORGIR - Sorgens Kammer Del II Már megint előjött a ritmus. :D "D :D:D:D:D Ennél a résznél elnevettem magam. Mindig kísért az a ritmus. :D :D :D Kár, hogy 2 hét múlva lesz a következő videó. Legutóbbi kedvencek: AWS - Nincs árnyék A király halott - Termék vagyok DEATH DEALER UNION - Beyond Heaven (felsoroltak közül talán ez a legkomplexebb és legbonyolultabb: fény-árnyék, zongora kezdésként, dallamosság, scream (az a magasabbfajta,vagy nem tudom, de nem a hörgés), nem egyszerű dobtéma, szaggatott ritmus a gitárnál, kb 2:12nél valami másabb dallam, 3:38nál a gitár játszik érdekesen(valószínűleg itt van a szóló :D), 4:33 környékén ismét másfajta ritmus be lett hozva gitár által, 5:10 környékén egyszerűbb dobtéma) Pain - Go with the flow (mondjuk itt is megjelenik az általam nem nagyon kedvelt szívdobogós valami, de nemcsak ennyi van ritmust illetően, hanem van lábdob, és van, hogy a szívdobogós ritmus eltűnik)
8 หลายเดือนก่อน
Nagyon jó összegzést írtál, kitűnő önismeretet mutat, ami az egyik legfontosabb dolog. (Sőt, ez még a ritmusnál is fontosabb :D) És szintén jó, hogy az eltérő nézőpontokat is végigvetted, hogy kik mit láthatnak a tulajdonságaidból, ez már önmagában is maga az empátia, hogy mások szemszögébe tudod képzelni magadat. (És alkotóként ez nagyon előnyös dolog.) Tetszett a Beyond Heaven dal részletes elemzése, ez a saját zeneírási tervekhez egy fontos összetevő, hogy meg tudjuk fogalmazni, amit a zenékben hallunk. Igen, AI képek voltak a zenei összefoglalóban. Én is szívesebben csinálnék minden héten új adást, van is előre 6-7 téma felírva, de a tanfolyami videók készítése most megduplázza a tennivalókat, azaz lefelezi a heti sűrűséget :)
@ ...és itt a bizonyíték, hogy önbizalomhiány még nem jelenti azt, hogy az embernek nincs önismerete. Amikor bent vagyok a munkahelyen, kedvem elromlik, másoktól függetlenül észreveszem magamon a változásokat. Kb az ellentétemmé válok. így nem olyan nehéz a magamon észlelt változásokra úgy gondolni, hogy ezt látja más. Bent a munkahelyen pl. gitározásról nem is tudnak. Mondjuk talán itt még nem szükséges az empátia, a többinél igen. Sokszor az, hogy valaki empata, érzelmes, rosszul tud jönni. Örülök, hogy tetszett a zenei elemzés. Az Ai képeknek, ahogy egyikből másikba változnak át a képek, van egy különleges hangulata.
8 หลายเดือนก่อน
@@ivynightfall9452 Igen, az önismeret jelenti az ugródeszkát, amire apránként fel lehet építeni a személyiség 2.0-ás továbbfejlesztett változatát. (Ilyen kis lépés tud lenni a tanfolyamon említett Carol Dweck TED-előadás is a növekedési és a rögzített gondolkodás közötti választással, amivel az "ez nem megy"-ből "még nem megy" lesz. Ez kis lépés, de mégis hatalmas pozitív hatása van, mert a motivációt megsokszorozza.)
@ Van, hogy alapból használom a még-már szavakat. Önbizalom nem tudom mikor lesz. Még ha lesz is, az nem most lesz. És függetlenül attól, hogy én hogyan élek, önbizalomnál a külső tényezők is befolyásolóak, lásd: milyen munkát végez és milyen munkára való az egyén, miket mondanak képességeiről. (Mondjuk az eléggé demotiváló, hogy az ember tanult érettségi után, aztán mégis operátorként dolgozik. Az egyik kommentelő itt 4 végzettség mellett dolgozik raktárosként.) Kommentedről eszembejutott az, hogy fiatalnak, gyereknek azért nem kellene negatív dolgot mondani folyamatosan, mert ugyanaz elismételgetve egy idő után igazzá fog válni, Így persze a rögzítheti igazságként, hogy nem elég jó, stb, és ez is hatással van önbizalomra. Azt meg tudom magamtól, hogy alapból kilógok a sorból, így megfelelni se akarok az elvárt szerepeknek. Az energiafeláldozást, újabb gondokat-problémákat jelentene az életemben. A 4 stílusos alapzenére meg jó volt játszani. Metálra a legnehezebb játszani. :D
8 หลายเดือนก่อน
@@ivynightfall9452 Örülök, hogy letöltötted a 4 Stílus zenei alapot és játszottál is rá! Igen, gyerekkorban dől el nagyon sok minden, de azt mondják a kutatások, hogy azért át lehet írni a beprogramozott önképet és önbizalmat lehet önteni saját magunkba. Elismerem, hogy nehéz út, mert a külső körülmények tényleg befolyásolnak. Egy ideális világban csak mi döntenénk el az értékünket, és nem a munkahelyi viszonyok, a végzettség vagy az anyagi helyzet alapján dőlne el, hanem a belső gondolataink alapján. Mindenesetre arra mindenképp érdemes gondolnod, hogy ahogyan az elmúlt 1 évben hozzáálltál a zenéléshez, tanuláshoz, és új dolgokba való bátor belevágáshoz (tanfolyami beiratkozás, gitárverseny részvétel, Közös Szólóírás programon való részvétel), az teljesen különleges és példamutató. Egy nagyon stabil önbizalom fokozatos kialakulását kívánom, mert már ezzel a fenti pár döntéseddel is maximálisan kiérdemelted ezt.
@ Igyekszem mindent is beletenni, nem hiszek a "csak egy stílusban játszom" elvben 🤘
8 หลายเดือนก่อน +1
@@BellaaAndrás86 Ez pontosan így van, minden egyéni alkotás úgy jön létre, hogy a sokféle zenei tapasztalat belül elkeveredik és kialakul a saját stílus. 🪄🎶
És mi a helyzet azokkal, akik a rock&roll - rockabillyt szeretik, vagy a funkot vagy pl. a jófajta pop zenét?
8 หลายเดือนก่อน
Jogos kérdés, ezek a stílusirányzatok speciálisak, mert egyedi tulajdonságok vezetnek el oda, hogy ez legyen a kedvenc. Bár rockabillyt játszó gitárossal ritkábban találkoztam az évek alatt, de az biztos, hogy szeretik a pörgést, sebességet (gyors autókat), és szeretnak bulizni és jól érezni magukat. A funk kedvelőiről pedig inkább azt figyeltem meg, hogy energikusak és sok dolgot máshogy látnak, mint a többség, tehát nagyon egyedi a gondolkodásmódjuk. A popzene kedvelői pedig szeretik a lezárt, lekerekített, egyértelmű dolgokat az élet minden területén. (Ezek a mondatok persze nem jelentenek tudományos hátterű tényeket, csak a saját megfigyeléseimből táplálkoznak. És persze mindenki többféle stílust kedvel, tehát átfedik egymást a jellemzők.)
8 หลายเดือนก่อน +3
Heti kérdés: írd le kommentben a kedvenc zenei stílusodat és írd le mellé 3 jellemző tulajdonságodat. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire igazak rád az adásban szereplő összefüggések. Ha van hozzá kedved, akkor egy rövid összegzést is írhatsz, hogy a kedvenc zenéid hogyan kapcsolódnak a fő tulajdonságaidhoz?
hmm én 32 éves vagyok...elég gyerek fejjel...szeretem a punkos Green Dayt......a funky Red Hot Chillit.......Nu metálos Korn..Limp Bizkitet.......Black Sabbath Ozzy éra .......Metallica St Anger a kedvenc tőlűk......japán rock és metál zenéket...nagyon ajánlom neked ......néha nem szeretem a nagyon technikás zenét.....pláne ha nagyon gyors.....szeretem a lehangolt gitárokat...egy Drop C -ig le is mennék......Modern metálos AWS-t is szeretem ....hogy dropra hangolt gitárokkal ...power chordokkal olyan jó alapokat csinálnak...hogy nincs túl bonyolítva....
8 หลายเดือนก่อน
Ezek nagyon jó zenék, mostanában én is több japán metált néztem. A Drop C hangolást is nagyon szeretem. Köszöntelek a csatornán, és jó zenélést!
@ köszönöm.....igen nagyon megszerettem őket...the Gazette...Dir En Grey ...Jiluka......Girugamesh....nagyon jók,,.....ilyen olyan hangolással.....úgyhogy a Standard E hangolásommal nem sokat tudok gyakorolni...leginkább szólókat valahol két fekvéssel lejjebb.......egy Drop C-re lenne jó 6 húron lemenni....a Drop A hoz már valszeg 12 es húr kéne meg talán bariton menzúra....mondjuk előbb játszani kéne tudni .........de nagyon bejőnnek a mély hangolások...és persze saját témákat kitalálni.........ez a Sleep Token meg már nagyon sőtét nekem a a Drop A-nál egy oktávval lejjebb....mondjuk közben olyan egyszerű a téma...egyszerű de nagyszerű...ilyeneket szerintem én is tudnék....a változatos hangolások nem kavarnak be a zene elméletbe?
8 หลายเดือนก่อน
@@csabab.5689 A zeneelmélet lényege ilyenkor is változatlan, csak a konkrét hangok neve tér el, pl. a legvastagabb húr üresen pengetve C lesz Drop C hangolásnál, és ilyenkor a többi hangszernek is ebből kell kiindulnia.
@ én is szeretem metál rock magyar zenekarok akik rock ami rock érted ,de gitározni inkább blues jazz the shadows szeretem de videót megnéznék tőled the shadows stílusú vagy őket 🤟☺️
8 หลายเดือนก่อน +1
@@nondermotovlog466 Sok téma van már tervben, de egyszer majd szeretnék Shadows-ról is egy videót készíteni, úgyhogy eljön majd ez is ☺
Nincs kedvenc zenei stílusom, de amikor a metal és a prog-metal tulajdonságokról beszéltél, akkor úgy éreztem, hogy rólam beszélsz. Sőt még az is megfordult a fejemben, hogy az Opeth zenekart azért raktad fel a listára, mert beszéltem korábban neked arról a zenéről. :D Nálam a rendszerben való gondolkodás annyira fontos, hogy kicsit meg is nehezíti az életem. Ha van valami, amit majdnem értek, de egy nagyon kis részét nem tudom elhelyezni a rendszerben, akkor én úgy fogalmazok, hogy nem értek semmit! Nem értem az egészet! Amint a helyére kerül minden, csak akkor tudok megnyugodni. A modális skálák nem értése miatt hónapokig nem tudtam rendesen aludni. Mindenol azt mondták, hogy C dúr, D dór stb és ennek az egésznek nem láttam értelmét és minden éjszaka ezen agyaltam. Amikor megtudtam, hogy ennek tényleg nincs is értelme és megtudtam, hogy mitől D dór a D dór, azóta el tudtam engedni a témát. De rendesen frusztrált a dolog minden nap. Irigylem azokat, akik tudnak rendszer szintű gondolkodás nélkül létezni. Számomra elég megterhelő így az élet. :D :D Ha mégis meg kéne neveznem egy stílust, akkor a prog metal, ami talán a legközelebb áll hozzám. Bocs, nem lett rövid. :)
8 หลายเดือนก่อน +2
Akkor nagyon hasonlítunk a zenei stílusban és a rendszerszemlélet tulajdonság terén is. Én is így voltam vele, ahogyan leírtad, és nagyon jó, hogy a modális skálákat sikerült fejben teljesen rendszerbe foglalnod. A tanfolyam igazi sikertörténetet jelentett számodra, jó volt menet közben is követni, ahogyan kitisztul a zenei kép számodra. Az Opeth régebben gyakran megfordult a lejátszómban, aztán sok évig szünet következett, és amikor ajánlottad azt az Opeth felvételt, akkor kicsit visszatért ismét (bár mostanában nem sok időm van zenét hallgatni:)
szolmizálni tudsz?sokat segít..ha már a modális skáláknál tartunk..de amúgy is..kis dallamírás és összhang..egy szólam hallás után leírása..több szólam hallás után leírása..vissza éneklés..népzene.zongorakötelezö...ilyen a zenész élete.. :) régebben elég volt egy hangszer,egy üveg whiskey és a zsenialitás..
8 หลายเดือนก่อน
@@hoppaistvan9982 A hallásfejlesztéssel teljesen egyetértek, a szolmizálás a népzenei vonalon szintén nagyon jó, de a rockzene eltérő megközelítés, ott a szolmizálás megfigyelésem szerint félrevezetheti a zenei gondolkodást.
@ milyen szempontból vezetheti félre?ha tisztában van valaki a a hangközökkel?
8 หลายเดือนก่อน
@@hoppaistvan9982 Előrebocsátom, hogy a szolmizáció egy kiváló és logikus rendszerre épül, tehát helyesen tanítva nagyon jó eszköz. Viszont a gondolkodásmód eléggé dúr skála központú (a dó-ré-mi... sorrend miatt), és a rockzene sokkal inkább szól a többi modális skáláról. A másik szolmizációs hátrány, hogy az egymás melletti hangok hangközeit szokták tanítani (egész, egész, fél, egész, stb.) pedig a fül mindig az alaphanghoz viszonyítja a skálafokokat. A harmadik hátrány az, hogy a rock nemzetközi jelölésrendszere terjedt el, ahol relatív helyett abszolút zenei hangok vannak, tehát a F#-moll skála például F# G# A H C# D E hangokból áll, és ezeket a konkrét hangokat könnyű a gitáron megkeresni. Ha mindent a szolmizálásból vezet le a gitáros, akkor a gitáron csak memorizált alakzatokkal és ujjrendekkel tud elindulni, azaz nem tud szabadon és kötetlenül zenélni, be van zárva a dobozokba.
Jó, de mi van akkor, ha az első hely (Led Zeppelin) után a második helyet már nem tudnám kiosztani a Dire Straits, a Pink Floyd, a Black Sabbath, a Dream Theater, Jaco Pastorius, a Cream, Muddy Waters, a Solaris, a Bad Company, a Rush, a Chase, Bob Marley, James Brown, a Supertramp, a Yes, a Genesis, vagy Ted Nugent között? Persze én nem gitáros, hanem dobos vagyok. 🙃De azért szeretem hallgatni az anyagaidat.
8 หลายเดือนก่อน +1
Kedves András, ez egy meggyőző és nagyon nívós lista, én sem tudnám ennyi zseniális együttes és zenész között igazságosan kiosztani a többi dobogós helyet. (Persze a Pink Floyddal elfogult vagyok, ők biztosan elöl lennének nálam - épp most lesz David Gilmour-nak új szólóalbuma:) Örülök, hogy dobosként is követed a Szólómániát, megtisztelő! Ha nem gitáron kezdtem volna, akkor lehet, hogy dobos lennék, egészen különleges érzés dobolni (a próbákon mindig igyekeztem a lehető legtöbbet gyakorolni dobon, amikor volt egy kis szünet). További örömteli zenélést kívánok! :)
Én szívesen megnéznék egy hasonló videót, csak más műfajokkal, mondjuk Goa, Techno, House, Power Electronics, vagy mondjuk Hip-Hop, és eléggé átfogó összegzés jönne ki a végén, mert mondjuk én a felsoroltak közül az összeset hallgatom, és szeretem is, de mondjuk van mikor a teljesen értelmetlen röfögést hallgatom, és van mikor teljesen lekövethetetlen gyorsaságú Rap-et(mondjuk Eminem - Rap God/Godzilla), van mikor Smooth Jazz-t, van mikor Acid Jazz-t, és ezt lehetne a végtelenségig sorolni, a lényeg, hogy számomra ez is egy érdekes tartalom lenne, és ha van több érdeklődő, akkor én boldogan megnézném a videót
2 หลายเดือนก่อน +1
Én is sokféle műfajt szeretek és hallgatok, úgyhogy nem állna távol tőlem a dolog, de azért a Szólómánia témája alapvetően a blues/rock/hard rock/metál "négyesfogaton" belül van kitűzve (ez is egy széles tartomány, BB King-től Kerry King-ig:), és a fő témák a gitárszólók, a zeneelméleti összefüggések, és a zeneírás lépései lesznek ezentúl is. De azért jó olvasni ezt nyitottságodat a zenei irányzatok terén, és ez nagyon fontos tulajdonság az élet összes többi területén is.
Egyébként, pont a Hip-Hop érdekes dalszerzési/dalszövegyzerzési szempontból, de inkább az utóbbi, mivelhogy a szövegek egy eléggé érzékeny része a műfajnak, és nagyon jól kell ismerni a nyelvet, és jól kell tagold a mondatokat/szavakat, hogy meg tudj írni egy szöveget, egyébként, ez is az egyik kritikám a Rock-al(és társaival), hogy nagyon kevés jó dalszövegíró van, és én aki a szövegeket nagyon nézem a zenékben, én nagyon allérgiás vagyok a klisékre, amivel teli van a műfaj, és a zene önmagában kevés, hogy beszippantson, mert szerintem a zene, és a dalszöveg kéz a kézben jár, így ha az egyik rossz, nagy eséllyel a másik is az
2 หลายเดือนก่อน
A Pink Floyd többek között ezért is az egyik legrégebbi és legnagyobb kedvencem, mert ott a szöveg és a zene tökéletes egységet alkot, különösen a 70-es évek négy fő albuma esetén (Dark Side és Wall között).
@ Sok is. Nehezen barátkozom, introvertált vagyok alapvetően. Érdekel a hangnemi komplexitás, imádok elemezni, ezért is transzkripcióm sokat. :) Sokszor inspirálnak más hangszeresek, nem csak a gitárosok. Kellő megalapozottsággal szerintem nem egy "lehetetlen" műfaj, de tény, hogy teljes embert kíván. Rétegzene és ezzel nincs is baj. Sajnos van a jazzistáknak egy olyan ága, akik fölényeskedőek, magukat felsőbbrendűnek tartják, pedig ha megnézik a jazzisták szociológiai helyzetüket, a jazz egyfajta lázadás is volt a korabeli rasszizmus ellen. Én nem elitizálnék, a tanítás során sem teszem, mert azzal csak eltaszítanám az embereket ettől a műfajtól. Jó előadókkal érdemes kezdeni. Pl Chet Baker trombitással vagy Grant Green gitárossal. Szerintem :)
8 หลายเดือนก่อน
@@SzabacsiNandor Igen, ez a befelé figyelés, megfigyelés, elemzés nagyon jó tulajdonság tud lenni zenészként. Szokás szerint nagyon jól összegezted és megfogalmaztad a jazz-el kapcsolatos érzéseidet és gondolataidat, ezt már a korábbi kommentjeidnél és a bemutatkozó videódnál is egyaránt megfigyeltem. És Chet Baker szerintem is szenzációs. Grant Green-re pedig rákeresek, kicsit ismerős a neve, de érdemes lesz alaposabban utánanéznem :)
@ Grant Greentől ezeket mindenképp hallgasd meg: Miss Ann's Tempo, I'll Remember April, You Stepped Out Of A Dream, Two For One, Airegin. Ezeket én is leszedtem, zseniális gitározás. :)
8 หลายเดือนก่อน +1
@@SzabacsiNandor Szuper, köszönöm szépen az ajánlást, meghallgatom ezeket. :)
Klassz rockon és heavy metalon nőttem fel 80 elején, mert akkoriban két út létezett tinédzserként. Fémzene vagy diszkó. Nos ez utóbbi a lányoknak és a bziknak volt való. 🤣🤣🤣Aztán a 80-as évek közepe vége felé a trash nagyon megfogott. Később jöhetett minden ami Nu metal, egy kis grunge majd utána a deathcore és a metalcore. 50 fölött kicsivel pedig visszakanyarodtam a klasszik rockig a 70-es évekből. Igazából hangulat függő, hogy aktuálisan mit hallgatok a felsoroltak közül. A black és a death metal viszont sosem állt közel hozzám! Nem gitározom, de tetszik a csatornád. Rendkívül közérthető és szimpatikus módon közvetíted és adod át azok számára is, akik nem zenélnek!
8 หลายเดือนก่อน +1
Köszönöm szépen az elismerő szavaidat, nagyon örülök, hogy így gondolod! Érdekes volt olvasni a zenei utadat a különféle irányzatokon keresztül, és a felsorolt stílusokban vagy több közös vonás is: bátorság, erő, és a nehezebb utak keresése jellemzi ezeket a zenéket, és ezáltal e zenék követőit is. A metál és rock által közvetített lázadás a saját értékek felvállalását is jelenti, ami szerintem az egyik legfontosabb dolog.
A metál és a rock az nem inkább a klasszikus bogár-rovar sztori? Legalábbis én alapvetően a metált is a rock egyik alműfajának látom, sokszor nem is egyértelmű a határvonala mondjuk a hard rockkal.
8 หลายเดือนก่อน +1
Szerintem is rengeteg közös vonása van a két stílusnak, tényleg nehéz határokat húzni. Van egy átmeneti zóna (pl. a hard rock), de a két szélső tartomány, azaz a könnyedebb hangszerelésű rock és a súlyosabb metál (pl. a Dire Straits és a Dimmu Borgir) már nagyon távol van egymástól hangulatában. (Bár a lemezboltokban közel vannak egymáshoz az ábécének köszönhetően:)
Az, hogy "rock", az nem kérdés. Mind az összed felsorolt fő stlusra jól tudom érezni magam, nagyon is. De a rock... Az "megváltoztatja az ember életét". . . . És akkor megismered a The Who-t...
4 หลายเดือนก่อน
Igen, van az az érzés, amit a rock jelent az erre fogékony lélek számára. Ez talán a "szabadság" érzéséhez áll legközelebb.
Nekem a Dream Theater, Rhapsody Of Fire, Children Of Bodom, és a Symphony X- a kedvencem 🙂🩷
8 หลายเดือนก่อน +1
Közel állsz stílusban az én zenei ízlésemhez :) A 4 együttesből három is szerepelt a videóban levő toplistákon, és a Rhapsody-tól is már játszottam témákat, ők is nagyon jók.
@ Jahj de jó ezt hallani tőled..🥺🙏 Annyira fantasztikus élményt tud nyújt ez a fajta zenei világ hogy az leírhatatlan..de persze a Blues és a Jazz-is aki azt a világot szereti, de nekem valahogy ez lett a Szerelmem egy életre 😊
8 หลายเดือนก่อน +1
@@tiborj.szakacs5117 A Pagan's Mind és a Cloudscape együtteseket ismered? Skandinávok mindketten, és a zenéjük teljesen el tud varázsolni 😊
@ Imádooom 🥺😍😍🩷 a Skandináv zenei világ áll hozzám a legközelebb van benne valami amitől teljesen beleszerettem..a sok Szimfónikus és Neoklasszilus elem az engem teljesen el tud varázsolni 😊
8 หลายเดือนก่อน +1
@@tiborj.szakacs5117 Nagyon hasonlóan van ez nálam is, még Malmsteen vitt bele ebbe a világba, utána jött a Symphony X, később a Nightwish és utána a sok egyéb szenzációs skandináv és egyéb prog együttes. (Az olasz DGM-et ajánlom még, de szerintem akkor őket is ismered:)
Érdekes videó. Ez alapján inkább jazz-es kéne legyek, pedig a rock és metal mindig is jobban vonzott. Mondjuk nekem minden stílus bejön, de nálam folyamatosan változik, hogy épp mi helyezkedik el főszerepben az érdeklődésemben. Az elmúlt egy évben inkább a stoner-acid-klasszikus pszichedelikus irányok voltak/vannak fókuszban, előtte tematikusan a szovjet-kortárs orosz rock és metal mozgatott, még a 2000-es évek inkább a modern punk, nu-metal és alternatív jegyében teltek. Tini koromban meg inkább thrash rajongó voltam. Egyiket sem hagytam el, de mindig változott a hangsúly, hogy épp mi vonz jobban. Ja, és a pop zenét sem vetem meg, igaz az elmúlt tíz év termése nem tudott érdekesnek mutatkozni.
8 หลายเดือนก่อน +1
Igen, sokszor előfordul, hogy több műfaj jellemzői is vonatkoznak egy emberre, különösen akkor, ha sokféle zenei stílus bejön valakinek. Ez mindig nyitottságot jelent, és nemcsak zenei értelemben, hanem a világ dolgai iránt is (persze a társadalom néha megnehezíti ezt a nyitottságot, mert sok ellentmondó jelzést küldenek felénk). Jó irány a pszichedelikus zene, ez az elmélyülést és befelé figyelést nagymértékben elősegíti.
🥸...szia Tamás...egyre jobbak és színesebbek a videók,...a mai téma kulonosen izgalmas, annyira, hogy inkább csendben maradok. épp tegnap néztem végig Pap Gábor rendkívul érdekes és kimeríto eloadását az állatovi jegaek témájában...
8 หลายเดือนก่อน
Szia Gyuri, köszönöm szépen és küldök számodra további rock energiákat! :)
AI zene hasznos dolog, ha épp nincs ihlete az alkotónak. Kár, hogy az AI -nak fogalma nincs hány bundja van egy gitárnak! 😅
8 หลายเดือนก่อน
Nagyon izgalmas időszakot élünk a zenei AI területén is, egyre jobb és jobb lesz :) A kreatív emberi tényezőt nem fogja kiváltani, de sokat segíthet a hangszerelésben például.
ez a jazz gruppe összeállítás kissé hanyag volt..de más összeállításokban sem vagyok biztos..a metallban szerintem a helloween kiemelkedö és szeretem játszani.a nirvana nem metall.azt is szeretem játszani.basson inkább a funky-t..szóval ki milyen mély pszichikailag,azt nem tudod eldönteni
8 หลายเดือนก่อน +2
A Helloween-t nagyon szeretem, és a Keeper of the Seven Keys az egyik kedvenc számom az egész műfajban. A 7-es listák természetesen csak ízelítőt jelentenek (a Nirvana a modern rock listába került), sőt el is mondtam az adásban, hogy lehetetlen feladat ez, mert 100 kedvencet is lehetne írni. 🙂🎸
►4 Stílus csomag letöltés: szolomania.com/4stilus
►Új vagy itt? Töltsd le az ajándékodat: szolomania.com/hatekony-gyakorlas
Kedves Tamás! Nem tudom honnan vetted a stílus+ember elemzését, de nagyon találónak érzem! Amikor a blues szeretőket jellemezted, szinte felnevettem, annyira telitalálat volt rám nézve. Ugyanakkor , persze árnyaltabb vagyok, sok rockot sőt jazzt is hallgatok. ezek a stílusok felett pedig meg kell említenem a klasszíkus komoly zenét, ami pedig nem kihagyható egy zeneszerető embernél. Basszusgitáros vagyok, emelett vokálozok. Kedvenceiim a magyar blues - rock ikonjai mellett, még a 70-80- as évek elektronikus zenéi...pl. Vangelis, valamint a progresszív rockos Emerson L And P.
Kedves Józsi! Nagyon örülök, hogy ilyen találó volt az elemzés, sok év alatt nagyon sok zenésszel beszélgetve alakultak ki ezek a megfigyeléseim. Annak pedig szintén örülök, hogy a jazz és a klasszikus zene is ott van a mindennapjaidban, mindkettő különleges világ. A klasszikus zene számomra is nagyon fontos, rengeteget hallgatom, és tervezek majd Szólómánia adást is a klasszikus zenék témakörében. További örömteli zenélést kívánok, és köszönöm, hogy rendszeresen követed az adásokat!
Szia Tamás! Köszönöm ezt a videót! Nagyon jó volt Fekete Sándor bemutatkozása! Hozzám a Hard rock, és a metál áll közel. Bluest, és a kantrit is szeretem, ezeket főleg vezetés közben hallgatom. Azt hiszem illenek rám azok a jegyek amiket a videóban felsorolsz.
Szia Imi! Köszönöm Sándor nevében is! Azt pedig örömmel mondhatom a többieknek akik olvassák ezt a kommentet, hogy Imi épp egy szenzációs hard rock szólón dolgozik a Közös Szólóírás programban, és nagyon ígéretesen alakul a dolog.
Először is köszönet Tamás a leckéért, valamint Fekete Sándornak a bemutatkozásáért, kiváló volt!
A heti kérdésedre válaszolva, lehet, hogy én kilógok a sorból, de hozzám más zenei stílusok állnak közelebb, mint amelyek az adásban szerepeltek. Bár nagyon-nagyon szeretem a rockosabb gitárszólókat, mégis, a kedvenc zenekarom a Depeche Mode, ami synthpop zenekar, és úgy érzem, méltán a világ egyik legnépszerűbb zenekara. A gitárosuk, Martin inkább a ritmusokról és riffekről híres, kevésbé a szólóiról, habár a 'Walking in my shoes' dalban található, Ebow-al játszott szólója a kedvencem. Hazai előadóművészek közül pedig Ákost szeretném kiemelni, zenekarában Madarász 'Madi' Gábor a gitáros, aki mindenképpen kiemelkedő zenész a szememben.
A tulajdonságaim közül nehéz kiemelnem hármat, de talán a következők lennének: beleérző képesség, megbízhatóság és az önfeláldozás.
Szívesen, én pedig köszönöm, hogy követed rendszeresen a Szólómánia adásait! A Depeche Mode nagyon népszerű volt, amikor tizenéves voltam, és a Blasphemous Rumours című számuk volt a kedvencem, ami nem tartozik a híres számaik közé, de engem teljesen megfogott.
A felsorolt 3 tulajdonságod nagyon jó kombinációt jelent, ez azt jelenti, hogy számíthatnak rád mások, legyen szó családról, munkáról vagy akár együttesről.
🙂
Becsapós kérdés!
Én a JÓ ZENÉT szeretem, CSAK A JÓ ZENÉT!!!
A jó gitarzenét, a Shadows, Ventures, Spotnicks, a Tornados zenéjét, majd a Swinging Blue Jeans után a rockot, a jó bluest, Hendrixel, Claptonnal, John Mayallal, a jó jazzt, a dixilandtől Keith Jarret, The Köln Concertig bezarólag, Oscar Petersonnal, Szakcsival, Pleszkán Fricivel stb, stb, stb, tovabbá a klasszikus zenét mindenestűl, és így tovább!
A Bartók rádió és a Jazzy állandóan szól, és fő szabály szerint a You Tube, a Spotify adókon bármit megtalálok!!!
Ez a legjobb válasz a kérdésre! :) A zene maga a csoda, és minden műfajnak megvannak az inspiráló képviselői. A klasszikus zene említésének külön is örülök, mert ezzel én is így vagyok.
Technical Death Metal a kedvenc műfajom, szeretem a komplex zenét, az ilyesmi intenzív zenében nagyon sok érzelem van ami által le tudom adni a stresszt, illetve szeretem felbontani a zenét részekre, elemezni azt, és a gitárosok játékából, stílusjegyeiből inspirálódni. Én igaznak érzem a metál rajongókra jellemző tulajdonságokat, és erről jutott eszembe, hogy a death metalban az a szép hogy talán ez a műfaj talán a legszínesebb a metálzenén belül. Tehát nem muszáj egész végig "hegeszteni", hanem érzelmet, komplexitást is lehet bele önteni.
Én is úgy írtam meg az egyik dalhoz a szólómat, hogy viszonylag durvább riffek mellé egy lágyabb szólót írtam. Az Iron Maiden - Powerslave nevű számához tudnám a legjobban hasonlítani, amikor a refrén után jön Dave Murray szólója (azaz az első szóló).
Nagyon jó gondolatokat írtál, és az ellentétek világát én is nagyon szeretem a zenében. Valóban a death metal pontosan ilyen, hogy rengeteg eltérő energia meg tud jelenni egyetlen dalon belül is. Az általam leginkább kedvelt prog metálban is megvan ez a vonás, persze eltérő eszközökkel, de ott is van szépség és vadulás egy számon belül. A Powerslave is kitűnő példa.
Szia Tamás! Jazz, Blues, Rock, Progresszív rock ( Kansas, E.L.P. Floyd, stb. Többnyire '60-as, '70-es évek ) Sokminden igaz amiket mondtál mivel szerzőként a verses zenéktől kezdve sokmindent csinálok, szeretek spontán is játszani de saját daloknál mindíg átgondoltan játszom, szeretem felépíteni a zenét a szólókat, törekszem rá hogy egy szép ívet adjak mindennek. Amióta a videódidat nézem, azóta meg még jobban így van. Általában belülről játszom, érzem, átérzem amit csinálok de most már kezdem tudatosabban is használni a dolgokat. Egyszer volt részem egy metálzenekarban is játszani de sosem éreztem annyira magaménak játék szempontjából, csak hallgatom, nem is tartom magam metál gitárosnak, az arpeggiokra, legatokra sosem állt rá a kezem de nekem ezek nem is lényegesek, ezek csak technikák, sokkal fontosabbnak érzem egyedivé tenni amit csinálok. Mindig is fizikai munkát végeztem, jól kijövök bárkivel, zenész barátokkal megvannak a közös témák és nyitott vagyok új dolgokat tanulni, megfigyelni még így 49 évesen is. Munkában és zenében sem játszik a rutin, mindíg átgondolok mindent, ha kell megbeszélem másokkal és adok a véleményekre. Ahogy az életben úgy a zenében is nagyon fontos nekem az alázat.
Szia Attila! Nagyon jókat írtál, és örülök hogy ilyen szép elveket képviselsz (nyitottság, tanulás, törekvés a jó emberi viszonyokra, megbeszélés, alázat), ez fejlett önismeretet jelez és ugyanez tükröződik a kedvenc zenéidben. A 60-as és 70-es évek zenei világát kedvelők elmélyültek, szeretnek a dolgok mögé tekinteni. Annak pedig külön örülök, hogy ilyen jó hatással van rád a Szólómánia és a csatornán látható anyagok. Köszönöm szépen, hogy leírtad mindezeket, és már a videós bemutatkozásod is ezeket a pozitív értékeket mutatta nekünk.
Blues, jazz, Progresszív rock. Instrumentális zene.
Utálok kapkodni, sietni, szeretem a dinamikus, letisztult zenét, ahol a hangszerek jól kihallhatóak egymás mellett és az "energikus" kb inverze vagyok. 😅
Nagyon jó zenei stílus-kombináció, és ezek alapján a belső béke, nyugalom is különösen fontos érték lehet számodra. :)
Szia Tamás!A mai adás is nagyon tartalmas. Köszönjük! Nagyon jó a bevezető dal a gitáros hibákról! Gratulálok!! Gyönyörű ez a Jazz-gitár amivel a szólót nyomod. Új beszerzés? Természetesen ki fogom próbálni a különböző stílusú szólót. Az én kedvenc stílusom a rock,ezen belül is ballada hangulatok,valamint a blues. Tulajdonságaim? Nem is olyan könnyű kérdés. Talán a precizitás,rend szeretet és szenvedélyesség. Nagyon gratulálok Sándornak a különleges és gyönyörű szólójához.!!!
Szia János! Örülök, hogy tetszett a mai adás, köszönöm! A gitárt csak kölcsönkaptam egy kis időre még régebben, és a szóló is ekkor készült. Különleges gitár, minden stílusra alkalmas.
A rockballada és a blues is nagyon szép zenei világ, mindkettőben sok a szenvedély, és akkor ez tükröződik a személyes tulajdonságaidban is. A precizitás nekem is nagyon fontos érték, ez része a rendszerszemléletemnek.
Köszönöm Sándor nevében is, megérdemelten nyerte meg a kategóriát!
Nekem sincs kifejezetten kedvenc stílusom, mindenfélét hallgatok. Mostanában főleg instrumentális zenéket. A prog metál azonban ott van a top 3-ban. És érdekes, hogy bár én is szeretem megérteni a dolgokat, a rendszert már nem annyira. Vagy legalábbis nem tudom kidolgozni a magam rendszerét, csapongó vagyok. Így valószínűleg nem túl hatékonyan haladok egyik területen sem életem során. De csigák is kellenek :)
A csapongás tulajdonképpen a sokirányú érdeklődést és nyitottságot jelenti, és ez a 21. században az egyik legnagyobb versenyelőny lesz. Ehhez ajánlok egy nagyon érdekes cikket: unchartedterritories.tomaspueyo.com/p/how-to-become-the-best-in-the-world
Éljen tehát a sokirányú önképzés és persze éljen az instrumentális zenék hallgatása és alkotása is! (A csatornádra kitett új zenéidet pedig ajánlom mindenkinek a Szólómánia közösségben, érdemes meghallgatni őket!)
@ köszönöm a cikket! Elolvastam, és tényleg logikus amit javasol.
@ és köszönöm, hogy ajánlottad a zenéimet! Igyekszem majd egyre többet készíteni. :)
@@stikyo 👍🙂
@@stikyo Örömmel! :)
Szia Tamás, nagyon csendesen figyelem a videoidat, nagyon lekötnek, túl jók a meglátásaid és tökéletesen prezentálsz.. Talán most kommentelek először.
Van egy szinfonikus doom metal projectem amit anyagi okokból nem tudtam még sikeressé vinni, eléggé parkolópályán van, porosodik rendesen vagy 3 éve. Mint szokták mondani, drága hobbi a zenélés ha nem akarok megrohadnia helyi kisklubbokban a haveroknak és a butordaraboknak.
Gyűlöltem a komolyzenét és a végtelenül izzadtságszagú de legalább nyers szolfézsórákat(nem fogtam fel amit egy zongorista elsőre megért, csak évekkel késöbb). Az utóbbi néhány évben megpróbáltam legalább annyit felfogni az egészből hogy a saját világomban zenét írjak. Hazai viszonylatban még nem tudok egy hangszeren se lisztferencesen de még kőbambisan se játszani, de mindegyiken nagyon szeretek.
Tisztességes death,black és doom metál zenéket csak az tud irni, aki gyűlölt,szenvedett,találkozott valamilyen formában a halállal valaha eletében és nem emésztette fel semmilyen gyötrés a felsoroltakból.
Jelenleg egy death metal zenekarban basszusgitározom, elvagyok ott, megtűrik a "jó természetemet" jelenleg.🦇
Volt egy időszakom amikor nagyon akartam bizonyítani magamnak és olyanoknak akik egy szarnak találtak. Feszegettem eléggé sok tanárral a határaimat, ki is kerültem a komfortzónámból, de nem értem el áttörően komoly sikereket, csak saját magammal szabad versenyeznem, soha se másokkal, az meg 4 fal között is megy.
Jelenleg raktáros vagyok,van 4 szakmám és mindegyiket utálom(mert sűrűn introvertált vagyok ami keveredik a lustasággal és nehezen viselek eztazt).
LordOfTheLost zenészei számomra a legpengébbek szakmailag 2024-ben. De kb minden műfajból van kedvencem, még jazzből is, pedig sűrűn ki lehet kergetni a világból vele.
Tamás rendezett egy gitárversenyt ebben az évben. Ott pont azt emelte ki, hogy mindenkinek saját magával szabad versenyeznie. (Legalábbis így emlékszem.)
A szimfonikus doom metál elég érdekes lehet, talán érdemes mégis valahogy foglalkozni vele.
Zenekarban való léthez meg sok örömteli zenélést. :)
Szia Norbi, köszönöm szépen ezt a kommentedet, nagyon jólesik és megtisztelő, amit írtál. És azt is köszönöm, hogy a mostani adás hatására végiggondoltad és megfogalmaztad ezeket a dolgokat magadról. Az előrelépéshez mindig ez a kulcs, hogy tisztán lássuk az utat.
Érződik a soraidból, hogy a zene milyen fontos kiút számodra a mindennapok küzdelmeiből. Valóban így van, hogy saját magaddal kell csak "versenyezni" (és ez is idézőjelben, mert ez inkább önképzés, mint versenyzés), és ha találsz egy járható útvonaltervet, akkor utána csak kitartóan kell haladnod lépésről lépésre.
Senki sem véletlenül kezd hangszeren játszani, mindig a belső zenei adottságok sugallják, hogy zenélni szeretnénk. Úgyhogy a zenei tehetséged látatlanban is egyértelműen megvan, tehát zenélj minél többet, és csak a pillanatra figyelj közben, mert a zene a legbelső világunkról szól.
Sok zenei örömöt és egyre több mindennapi örömöt kívánok, remélem egyre jobban alakulnak majd a munka frontján is a dolgaid.
@nightfallivy Így van, és utána Andy Timmons is ezt emelte ki fő tapasztalatként a zsűri általi eredményhirdetés során. th-cam.com/video/oR7xx7klmrc/w-d-xo.html
@ Nagyon köszönöm a biztató és támogató szavaidat, bárcsak 10 éves korom környékén kaptam volna ilyesmit.
Az elmúlt 30 évben egy blackmetal zenész úgy nyilatkozott, hogyha nem zenélhetne, akkor gyilkolna. Noss, megérzéseim szerint a világunkban nincsen egyedül ezzel az érzéssel..
A munka az nekem egy szükséges rossz, nem lelem benne örömömet. Csakis objektívan nézve covidnál leltem örömömet a kispolgári munkáimba mert amíg néhány nagyságos művészúrnak nem volt ínyére a zenéléstől teljesen eltérő munka, cserébe voltak annyira tücskök hogy fellendítették a használt piacot és nagyon sok jó holmit tudtam akkor megvenni. Világszerte ez azaz időszak volt amikor az alázatosabb és lelkiismeretesebb zenélésből élő zenészek megtapasztalhatták a saját bőrükön hogy mennyit kell melózni azért a 2 órás buliért amire ők nem fizetést hanem komoly tiszteletdíjakat kapnak.
Én jelenleg egy átoknak érzem ezt a képességet. Ami kihozta belőlem olyan 6 éves koromban hogy "jajj ez pofonegyszerű, én is akarok ilyesmit tevékenykedni" azaz Omega és a MikeOldfiled volt. Aztán kamaszként a megélhetési akkordok megtanulása után eléggé sűrűn le lett törve a növekvő egom amit felnőtt fejjel nem bánok, szükség volt rá nagyon is. Amióta elkezdtem komolyabban foglalkozni a zenéléssel, azóta sávokban hallom a zenét, nem tudom élvezni úgy mint egy rajongó és emiatt kb végig elemzem a saját szerény kis szintemen a hallottakat ahelyett hogy partyznék rá.
Meg a hazai rock és metal zenei körökben ha xy formáció csap egy bulit, az ottlévők 50%-a zenéhez értő, a másik 50%-a meg a párjaik :D
Eléggé félek bármit is leírni, mert az észrevételeim az érzékenyeknek nagyképűen hathat miközben egy porszem vagyok akit belefujt a szél a szemébe. A zenei tehetségemet jelenleg nem tartom sokra, azt a keveset amit tudok azt igyekszem mindig jól becsomagolni, itt van egy dalom amihez nagyon sok segítséget kaptam és vásároltam hogy ilyen legyen :
th-cam.com/video/1jhxQmN0sUY/w-d-xo.html
@@ivynightfall9452 így igaz, el kell ismernem hogy sehogy se kaptam el annak a zenei alapnak a hullámát, nem tudom magamévá formálni. Tehetségtelen vagyok hozzá és csak lejárattam volna magamat olyan formák előtt akik azért jegyeztek meg volna hogy mennyire béna vagyok :D - meg ez is egy okot adott rá, hogy belemeneküljek jobban a basszusgitározásba és egyéb hangszerek használatába minthogy nagyon erőltessem a gitározást, Magyarországnak van kismillió átlagon felüli gitárosa, bárcsak dobosokból,szintisekből és énekesekből lennének ennyien ekkora tehetséggel bíróak.
Anyagi okokból nem foglalkozom vele, amúgy érdemes lenne, kaptam néhány nagyobb formától pozitív visszajelzéseket. Az albumból 1 dalt feltöltöttem, Tamás válaszára megosztottam legalul :) és nagyon szépen köszönöm az érdeklődést.
blues, és a klasszikus rock (kedvenc zenekarom az AC/DC)
nagyon könnyen döntök, jó a humorérzékem, és nem szeretem túlbonyolítani a dolgokat. Igazándiból szerintem ezek azok a tulajdonságaim amik legfőképp jellemeznek. Nagyon jó volt a videó! Nagyon tetszett!
Köszönöm szépen, hogy megnézted a videót és örülök hogy tetszett! Nagyon jó kombinációt jelentenek az általad írt tulajdonságok, sőt ezek szinte garantálják a sikert a legtöbb dologban, amit kitűzöl (feltéve, ha a kitartás is megjelenik). A jó humorérzék pedig a titkos "örökélet" kód az élet nevű játékhoz:)
Szia Tamás!
"Mindenevő" vagyok, de ha muszáj konkrétan választani, akkor a klasszikus rock, a jazz, a blues, a metál és azok határterületei a kedvenceim. De végtelenül élvezem a country javát is, illetve az onnan származó áthallásokat a korábban említett zenei stílusokba. Vannak, akik ezt elképesztő természetességgel tolják az orrunk elé, például két zseniális ember: Mark Knopfler vagy Santana. Végtelenül nagyra tartom a ma elképzelhetetlenül nehéz helyzetből indult magyar rockzene nagyágyúit, akik között hemzsegtek és ma is szép számmal vannak jelen a született tehetségek. Nagyon szeretem, ha a zene szól valamiről, ami akkor is megtörténhet, ha "csak" instrumentális zenéről van szó, mert a zenének rendkívül erős hatása van a lelkemre, az érzelmeimre és a gondolataimra, miközben esetleg elfelejtek levegőt venni. Imádom a gitárt, de soha nem tanultam játszani, majd főként olyan külföldi kurzusokon, amiket erősen helytelenítesz. Nagyon tetszenek a világos, egymásra épülő gondolataid, nem csoda, hogy gyakorlott zenészeket is magával ragad. Fantasztikus vállalás. Zeneelméletből is keveset tudok, bár egy rövid ideig zenetanárnál tanultam szaxofonozni, ami a másik kedvenc hangszerem. Azt 61 évesen kezdtem el... Csak a magam kedvére tanulok gitározni, ameddig képes leszek rá, de sok mindent szeretnék még elérni.
Szia Gábor! Inspiráló gondolatokat írtál, nagyon jó ezeket olvasni. Külön gratulálok a szaxofonozáshoz is, egyik kedvenc hangszerem (minden hangjának lelke van), és egyben ez az egyetlen hangszer, amit először nem tudtam megszólaltatni, amikor kipróbáltam. (Aztán elmondták, hogy a nádat hogyan kell "kezelni", de még úgy is nagyon nehéz feladat.)
A zenei nyitottság a sokféle stílus felé ugyanabból a természetes kíváncsiságból és emberi nyitottságból fakad, amivel a folyamatos tanulás és fejlődés útját járod. Az élet egyik legnagyobb titka szerintem pont ez - amikor valaki így képes a világ dolgaira tekinteni, hogy mindig ott van benne a tudásvágy és az öröm.
Köszönöm szépen az elismerő szavaidat is, nagyon örülök annak, amit írtál a Szólómánia tananyagokról! :)
Nagyon jó észrevételek! És nem csak a zenei ízlésben hasonlítunk, amiket magadról mondtál, az úgy rám is igaz!
Köszönöm szépen! Igen, már számos közös kedvencünkre derült fény (még olyan, sokak által kevéssé ismert stílusban is, mint a skandináv prog metál színtér), hogy ezek alapján is tényleg sok hasonló tulajdonságunk lehet. :)
Megint nagyon klassz összefoglalót láttunk, hallhattunk, köszi. Sokat vigyorogtam közben :) A cos(Pí/3) a jazz-nél különösen "ritka" akkord :) Koromból adódóan a Led Zeppelin vonal mellett a King Crimson, Zappa, de akár Fermata , SBB (akiknek koncertjén anno volt szerencsém részt venni Szegeden) na és a Blues :) a kedvenceim, de sok mai zenét is szívesen hallgatok. Tőletek is sok -általam ismeretlen bandát- ismerhettem meg .
@8-bitzeneihuniverzum354 Starless , Elephant talk és az összes :)
Köszönöm szépen, nagyon örülök, hogy tetszett! Igyekeztem rejtett érdekességeket is kiírni, a cos(pi/3) is egy titkos akkord, amit csak a free jazzben használnak, és ott is csak igen ritkán :))
A King Crimson a régi együttesem basszusgitárosának kedvence volt, sok dalt mutatott tőlük. Tony Levin egészen különleges egyéniség. És persze Zappa is, ő teljesen egyéni világot alkotott.
Szia Tamás! Köszönjük, ismét egy szuper tartalom. Megnéztem, hogy az elmúlt években milyen zenék ragadtak a "lejátszómba" úgy látom nálam is a progressive metal nyert 😃 (a teljesség igénye nélkül): Adagio - Life, Amberian Dawn - Re-Evolution, Anubis Gate - Horizons, Arrayan Path - IV - Stigmata, Cta (California Transit Authority)-Sacred Ground, Deficiency - The Prodigal Child, DGM - Momentum, Far From Reality - Reminiscence, Richie Sambora - Stranger In This Town, Robert Cray - Nothin But Love, Stonehenge - Angelo Salutane, Symphony X - V: The New Mythology Suite, Threshold - Dividing Lines, Time Requiem - Time Requiem
Szia Zsolt, nagyon szépen köszönöm, örülök hogy tetszett! A lejátszód listája alapján még annál is több közös kedvencünk van, mint amennyid eddig megállapítottunk:) Például nem gondoltam volna, hogy a Time Requiem-et bárki más is hallgatja :) A Threshold és a DGM is kedvenc, az Adagio pedig egy időben a fő kedvenceim között volt (Underworld album leginkább), Stéphan Forte rengeteg szólóját lekottáztam. Jó alkotást, várom az új zenéket! :)
Szia, Tamás! Nagyon pontosak és igazak rám a stílusok jellemzői, ahogyan megfogalmaztad őket. Annyira, hogy még a szakmám is megegyezik: mérnök informatikus. ;) Több kedvenc zenei stílusom van: fiatal koromban inkább az energikusabb, pörgősebb zenéket szerettem (mai is szeretem), ahogy pedig idősödtem, úgy "kúszott" be az ízlésvilágomba egyre jobban a jazz és a blues :) Ma már vegyesen játszom a big band zenekarral klasszikus rock-tól a jazz-ig minden stílusban átiratokat, és nagyon élvezem, szeretem. Kedvenc együtteseim és előadóim is ennek megfelelően: Pink Floyd, Qeen (Brian May), Slash, Carlos Santana, Gary Moore, Dire Straits (Mark Knopfler); Charlie, László Attila, Bikini (Lukács Peta), EDDA (Alapi István), LGT, Tankcsapda... és még hosszan sorolhatnám. Ők nagy hatással vannak rám és a játékomra. Igyekszem sokat tanulni az előadásmódjukból. Van még egy kedvenc gitárosom a személyedben! Nagyon szeretem a játékodat, nagyon inspiráló számomra, és igyekszem - több-kevesebb sikerrel - ellesni tőled egy-egy fogást, technikát, zenei ötletet, szólófutamot... de csak ha nem bánod!! :D :D :D
Szia Tamás, nagyon örülök és megtiszteltetés, hogy a kedvencek között én is szerepelhetek! :) Nagyon jó érzés, és igyekszem minél több ötletet és fogást bemutatni ezentúl is. Köszönöm szépen!
Nálam is hasonlóan változik korszakról korszakra a zenei kedvencek listája, és én is a nyugodtabb zenék felé haladok, bár a prog metál változatlanul elvarázsol, és ez szerintem így is marad. De emellett visszatértem egyre jobban a Pink Floyd, Dire Straits, Gary Moore és Slash világához is, akiket még tizenévesen kezdtem hallgatni, és a jazz is egyre jobban foglalkoztat, sokat tanulmányozom ezt a világot.
Örülök, hogy a jellemzéssel így beletaláltam, hogy még a konkrét szakma is megegyezett:) Az évek alatt annyi érdekes beszélgetésem volt gitárosokkal, sokakkal hosszan együtt is zenéltünk, így alakultak ki ezek a megfigyelések (persze minden tudományos alap nélkül, inkább csak érdekességként és játékként tekintek erre). További szép tavaszi napokat és sok jó zenélést a Gyáli Fúvószenekarral is! :)
Üdv!
Kicsit megkésve írok, én szerintem elég furcsa lehetek sokaknak ilyen szempontból: az egyik kedvenc stílusom a progresszív/technikás/(death) metal (pl. Between the Buried and Me, Thy Catafalque, Mastodon, Death stb...) de jöhet dallamos death metal (régi In Flames), black metal, crust punk, blues, instrumentális, szeretek sok főként ezredforduló környéki, metalcore/hardcore zenekart is, ahogy a komolyzenét is: reneszánsz, barokk, (késő)romantika, külön kedvenceim a zongoraversenyek pl. Rachmaninov vagy Prokofjev. A bécsi klasszikusokat viszont nem esik jól 1-2 percnél tovább hallgatni :)
Persze a klasszikusok rám is nagy hatással voltak pl. Metallica (én a Loadot is szeretem meg az S&M-et), Pantera, Black Sabbath(Ozzy) stb...
Szóval simán elképzelhető hogy reggel/délelőtt valami extrém metált hallgatok aztán valami szimfóniát, hazafelé meg valami bunkó, tuskó hardcorepunk zenekart az autóban :D
De folyamatosan ismerkedem új zenekarokkal és stílusokkal is. Ja és szeretem a lemezeket egyben, odafigyelve hallgatni, inkább akkor hallgatok össze-vissza 1-1 számokat ha háttérbe megy a zene.
3 tulajdonságom amit itt kiemelnék: szeretek őszintén beszélni értelmes, komoly dolgokról, nehezen viselem az ostobaságot, igazságtalanságot és a hazudozást, viszont próbálok minél többet nevetni, röhögni mert anélkül nem telhet el egy nap sem :D
6 évet zongoráztam zeneiskolában (gyerekként nem szerettem), 17 éve gitározom 1-2 évet leszámítva autodidakta mód.
Nem tudom hogy illenek össze a dolgaim néha én sem értem de ez van :) bocs ha hosszú lett de 2x ennyit is tudtam volna írni :D
Köszönöm, hogy írtál, nagyon érdekes volt olvasni, mert van sok közös vonás, ami nálam is nagyon hasonló (klasszikus zene és rengeteg stílus és irányzat jól megfér egymás mellett, és én is odafigyelve, egyben szeretem a lemezeket hallgatni). Az igazságtalanság nálam is az egyik olyan dolog, amit nagyon nehezen viselek, és az értelmes, komoly témák szintén nagyon fontosak. Úgyhogy biztosan van benned is sok olyan tulajdonság, ami nálam is megvan, például céltudatosság, ragaszkodás az elvekhez és elszántság, hogy kihozd magadból, amit kaptál a sorstól. Ez a szép az életben, hogy mindenki egy egyedi és különleges kombinációt rejt magában, és mégis sok közös vonásunk van másokkal. Jó zenélést és köszönöm, hogy nézed a csatornát!
Üdv, enyém a jazz; tulajdonságok: lazaság, humorérzék, variációk csodálása jazzben és klasszikus zenében, ill táncban, képzőművészetben, irodalomban és filmben.🙂
Tetszik nagyon ez a felsorolás, mert nagyfokú igényességet és nyitottságot jelez. Örülök a klasszikus zene és az irodalom említésének is - a képzőművészetről nem is beszélve, ez családi vonás nálunk. :)
De érdekes!
Én szeretem mind a 4 stílust. Elsőnek, ami rám hatással volt még a kezdetekben, az apám által a 70 es 80 évek nagy Rock bandái, pl, Led Zeppelin. S egyben a Blues is, anyám részéről, HBB, s onnan tovább a többi felé is el jutottam, B.B King, és sorolhatnám.
S rám jellemző, hogy barkácsolok, vagy rajzolok meg hasonló.
Na de egyébként később, Metallica, Joe Satriani, Steve Vai, is be tették a lábukat a zenei ízlésem be, hatást gyakorolva a játékomra, amit a zenekarunkba, igyekszek is jól bele gyúrni, mint a zenésztársam is az ő oldaláról, ami ő reá volt hatással életében.
Jazz re viszont nincs igazán példám, akit ki tudnék emelni.
Ami jellemző rám, a gitározás ban, hogy moll skálák megtanulása volt az első, ami jól is megy, a pentaton skála, mostanában ismerkedek vele, tanulgatom, gyakorolgatom.
A moll skála nagyon jó kiindulás, és a pentaton skála is szépen passzol a 70-es és 80-as évek zenéihez és persze a blues stílushoz is. Örülök, hogy mindegyik felsorolt stílus közel áll hozzád, mert minél változatosabbak a zenei inspirációk, annál egyénibb és eredetibb lesz a kialakuló saját stílus is. Köszönöm, hogy leírtad ezeket, és sok örömöt kívánok a gitározáshoz!
magyar alter rock, classic hard rock (pl sabbath), harmadiknak nem tudnék irni, igazabol minden ami underground, foleg ami magyar
14 esztendos vagyok, kb masfel eve gitarozzom, kiskorom ota vagyam hogy tudjak gitározni, apám kezében nagyon jól állt a hangszer :). a legmeghatarozobb zenekar jelenleg szamomra a 30y és a carson coma. imádom a fesztiválokat, a balatoni olajos lángosokat, mintha az egész életem egy vhs kazi lenne. szerintem érződik hogy legjobban a művészetek völgyébe és a woodstockra vágyom :)
Jó nagyon ez az életérzés, amit képviselsz :) Én 14 és fél évesen kezdtem gitározni, úgyhogy máris van két év előnyöd. A zenei ízlésed is szuper, gitározz nagyon sokat a következő tíz évben, ezalatt fogod megalapozni azt a tudást, amit később bármikor előhívhatsz. Rock n roll :)
Death Metal értékim a kedvenc zenei stílusom mellé: elszánt,motivált,akaratos
Kitűnő kombináció, ezzel magasra el lehet jutni \m/
Metal, Brutal technical death metal... csak mert tele van lehetetlen lépésekkel!
Jól hangzik! Akkor gondolom a zenén kívül is szereted a lehetetlent megcélozni. 🎸🎶
Klasszikustól a Jazzen át (trombitásként volt szerencsém mindkettőhöz) Kedvenc bandák Rush, Maiden, Dream Theater, de bármikor hallgatok Bostont, Kansast, Beatlest, vagy Deathet, Children of Bodomot, Yest, Hobót, Sabbathot..... AC/DC(Powerage a legjobb albumuk 😀) de ezt az AI intrót-t áttekertem ahogy bejött a vokál......
Nagyon szép változatos a listád, ez zenei nyitottságra és kitűnő ízlésre is vall (csupa igényes és kiváló zene, sőt mindegyik együttes ikonikus a maga műfajában, a Sabbath-tól a Rush-on át a Dream Theater-ig és a Death-ig, nem is beszélve az AC/DC-ről.
Az is nagyon jó, hogy trombitásként klasszikus is jazz is van a repertoárodban, mindkét zenei világot nagyon szeretem én is.
Rock, dzsessz és klasszikus zene ❤
Kitűnő kombináció, a klasszikus zenének külön örülök:)
Nekem a Metál a kedvencem. Ezen belül nincs kedvenc irányzat. Nagyon szeretem a klasszikus metált, a legnagyobb hatást rám a Metallica gyakorolta különösen a One-al. De nagyon sok kórussal és szintivel kevert metált is hallgatok mint például a Sabaton vagy a Wind Rose, de szeretem a dallamos death metált mint az In Flames. Illetve szeretem a mély hangolású dalokat is mint a Five Finger Death Punch vagy itthonról a Depresszió. Más fajta muzsikát is hallgatok persze de a metál az mindig a favourite lesz nálam. És rám nagyon is igaz amit említettél a videó ban, hogy az érzelmeimet sokkal jobban szeretem zenével megélni. Érdekesség rólam, hogy az érzelmeimet nagyon szeretem néptánccal is kifelyezni habár népzenét nem sokat hallgatok.
A Metallica: One nálam is teljesen betalált annak idején, ez indított el a súlyosabb zenék felé. A szinti+metál is nagyon jó, a Sabaton-t az utóbbi években kezdtem el hallgatni.
A tánc tényleg nagyon jó lehet az érzelmek kifejezésére, ez a legtermészetesebb mozgásformák egyike, ami a világ minden pontján egymástól függetlenül is létezik.
Köszönöm, hogy megfogalmaztad és leírtad a gondolataidat a témáról, további jó gitározást és metálos lendületet kívánok:)
Szia Tamás. Nekem Blues Rock ezek a kedvenceim🎸🎸🎸 A Blues nagyon jelemzőrám amugy Kőműves vagyok:)
Szia Misi! A blues minden zene alapja, én is nagyon szeretem :) És a többieknek mesélem örömmel, hogy Misi a blues mellett a Közös Szólóírás programon egy olyan modern hard rock szólót írt, hogy vérbeli profi gitárosok is megirigyelhetik:)
@ Szia Tamás! Kőszőnőm ez nagy megtiszteltetés ! 🎸🎸🎸
@@erikkarancsi1661 🙂🎸🎼🎵🎶
Ez a zenés összefoglaló meglepett. :D Ai generálta képek vannak benne?
Nekem inkább metál a kedvencem (azon belül több van), de rock is jöhet, az is kedvencnek mondható...de energikus pont nem vagyok szerintem mostanság. :D
Jöhet még filmzene-komolyzene, néha pop és egyéb stílus is becsúszik. (De a mulatós, rap,techno(a rá jellemző, szívdobogásként ható ritmus) nem nagyon jöhet... ha utóbbiak közül kellene választanom, akkor egyiket se választanám és még a jazz is sokkal jobb.)
3 tulajdonság?
Empata(+érzelmes), introvertált (de nagyon! Pl. munkásszállón lakva én bizony nem főzök a közös konyhában),zenélő-gitározó,vicces(ja, ez már 4).
Amit meg munkahelyen látnak belőlem:
Nem beszél, nem mosolyog, nem energikus (nem pörög a darabszámért 7888 fordulaton).
(ui: munka jellege teljesen ellentétes a személyiségemmel.)
Amit az utcán velem szembejövő lát:
metálos/rockos, nem nőies, nem gazdag(közelebb vagyok a kevésbé tehetős emberekhez, mint azokhoz, akik évente elmennek külföldre nyaralni)
Amit gitárosok láthatnak a tanfolyamon:
kezdő(kb 1 év gitározással hátam mögött), önbizalomhiányos, nő!!!!!!
Amit az engem ismerők láthatnak:
intelligens-értelmes, kívülálló (nagyon kilógok a sorból), megértő, érzelmes,vicces.
Zenében meg szeretek kísérletezni, tehát jöhetnek a jazz-es, blues, egyéb elemek is.
Az elmondottak alapján (amiket elmondasz), nekem kedvencnek kéne lennie a jazz-nek is. :D
Blackmetálból a hangzás tetszik némelyiknél (amit skálaválasztással érnek el),lásd:
DIMMU BORGIR - Sorgens Kammer Del II
Már megint előjött a ritmus. :D "D :D:D:D:D Ennél a résznél elnevettem magam. Mindig kísért az a ritmus. :D :D :D
Kár, hogy 2 hét múlva lesz a következő videó.
Legutóbbi kedvencek:
AWS - Nincs árnyék
A király halott - Termék vagyok
DEATH DEALER UNION - Beyond Heaven (felsoroltak közül talán ez a legkomplexebb és legbonyolultabb: fény-árnyék, zongora kezdésként, dallamosság, scream (az a magasabbfajta,vagy nem tudom, de nem a hörgés), nem egyszerű dobtéma, szaggatott ritmus a gitárnál, kb 2:12nél valami másabb dallam, 3:38nál a gitár játszik érdekesen(valószínűleg itt van a szóló :D), 4:33 környékén ismét másfajta ritmus be lett hozva gitár által, 5:10 környékén egyszerűbb dobtéma)
Pain - Go with the flow (mondjuk itt is megjelenik az általam nem nagyon kedvelt szívdobogós valami, de nemcsak ennyi van ritmust illetően, hanem van lábdob, és van, hogy a szívdobogós ritmus eltűnik)
Nagyon jó összegzést írtál, kitűnő önismeretet mutat, ami az egyik legfontosabb dolog. (Sőt, ez még a ritmusnál is fontosabb :D) És szintén jó, hogy az eltérő nézőpontokat is végigvetted, hogy kik mit láthatnak a tulajdonságaidból, ez már önmagában is maga az empátia, hogy mások szemszögébe tudod képzelni magadat. (És alkotóként ez nagyon előnyös dolog.)
Tetszett a Beyond Heaven dal részletes elemzése, ez a saját zeneírási tervekhez egy fontos összetevő, hogy meg tudjuk fogalmazni, amit a zenékben hallunk.
Igen, AI képek voltak a zenei összefoglalóban.
Én is szívesebben csinálnék minden héten új adást, van is előre 6-7 téma felírva, de a tanfolyami videók készítése most megduplázza a tennivalókat, azaz lefelezi a heti sűrűséget :)
@ ...és itt a bizonyíték, hogy önbizalomhiány még nem jelenti azt, hogy az embernek nincs önismerete.
Amikor bent vagyok a munkahelyen, kedvem elromlik, másoktól függetlenül észreveszem magamon a változásokat. Kb az ellentétemmé válok. így nem olyan nehéz a magamon észlelt változásokra úgy gondolni, hogy ezt látja más. Bent a munkahelyen pl. gitározásról nem is tudnak. Mondjuk talán itt még nem szükséges az empátia, a többinél igen.
Sokszor az, hogy valaki empata, érzelmes, rosszul tud jönni.
Örülök, hogy tetszett a zenei elemzés.
Az Ai képeknek, ahogy egyikből másikba változnak át a képek, van egy különleges hangulata.
@@ivynightfall9452 Igen, az önismeret jelenti az ugródeszkát, amire apránként fel lehet építeni a személyiség 2.0-ás továbbfejlesztett változatát. (Ilyen kis lépés tud lenni a tanfolyamon említett Carol Dweck TED-előadás is a növekedési és a rögzített gondolkodás közötti választással, amivel az "ez nem megy"-ből "még nem megy" lesz. Ez kis lépés, de mégis hatalmas pozitív hatása van, mert a motivációt megsokszorozza.)
@ Van, hogy alapból használom a még-már szavakat.
Önbizalom nem tudom mikor lesz. Még ha lesz is, az nem most lesz. És függetlenül attól, hogy én hogyan élek, önbizalomnál a külső tényezők is befolyásolóak, lásd: milyen munkát végez és milyen munkára való az egyén, miket mondanak képességeiről.
(Mondjuk az eléggé demotiváló, hogy az ember tanult érettségi után, aztán mégis operátorként dolgozik. Az egyik kommentelő itt 4 végzettség mellett dolgozik raktárosként.)
Kommentedről eszembejutott az, hogy fiatalnak, gyereknek azért nem kellene negatív dolgot mondani folyamatosan, mert ugyanaz elismételgetve egy idő után igazzá fog válni, Így persze a rögzítheti igazságként, hogy nem elég jó, stb, és ez is hatással van önbizalomra.
Azt meg tudom magamtól, hogy alapból kilógok a sorból, így megfelelni se akarok az elvárt szerepeknek. Az energiafeláldozást, újabb gondokat-problémákat jelentene az életemben.
A 4 stílusos alapzenére meg jó volt játszani. Metálra a legnehezebb játszani. :D
@@ivynightfall9452 Örülök, hogy letöltötted a 4 Stílus zenei alapot és játszottál is rá!
Igen, gyerekkorban dől el nagyon sok minden, de azt mondják a kutatások, hogy azért át lehet írni a beprogramozott önképet és önbizalmat lehet önteni saját magunkba. Elismerem, hogy nehéz út, mert a külső körülmények tényleg befolyásolnak. Egy ideális világban csak mi döntenénk el az értékünket, és nem a munkahelyi viszonyok, a végzettség vagy az anyagi helyzet alapján dőlne el, hanem a belső gondolataink alapján. Mindenesetre arra mindenképp érdemes gondolnod, hogy ahogyan az elmúlt 1 évben hozzáálltál a zenéléshez, tanuláshoz, és új dolgokba való bátor belevágáshoz (tanfolyami beiratkozás, gitárverseny részvétel, Közös Szólóírás programon való részvétel), az teljesen különleges és példamutató. Egy nagyon stabil önbizalom fokozatos kialakulását kívánom, mert már ezzel a fenti pár döntéseddel is maximálisan kiérdemelted ezt.
Én punk-ot,trap-et,hip-hop-ot,és metalcore-t hallgatok...de mulatós/vendéglátós zenekarban vagyok gitáros...ezt adja össze valaki 😜
Ez valóban nem szokványos kombináció, lehet hogy majd megújítod majd a vendéglátós stílust, ha sikerül bevinned egy kis trap vagy hip-hop alapot :)
@ Igyekszem mindent is beletenni, nem hiszek a "csak egy stílusban játszom" elvben 🤘
@@BellaaAndrás86 Ez pontosan így van, minden egyéni alkotás úgy jön létre, hogy a sokféle zenei tapasztalat belül elkeveredik és kialakul a saját stílus. 🪄🎶
És mi a helyzet azokkal, akik a rock&roll - rockabillyt szeretik, vagy a funkot vagy pl. a jófajta pop zenét?
Jogos kérdés, ezek a stílusirányzatok speciálisak, mert egyedi tulajdonságok vezetnek el oda, hogy ez legyen a kedvenc. Bár rockabillyt játszó gitárossal ritkábban találkoztam az évek alatt, de az biztos, hogy szeretik a pörgést, sebességet (gyors autókat), és szeretnak bulizni és jól érezni magukat. A funk kedvelőiről pedig inkább azt figyeltem meg, hogy energikusak és sok dolgot máshogy látnak, mint a többség, tehát nagyon egyedi a gondolkodásmódjuk. A popzene kedvelői pedig szeretik a lezárt, lekerekített, egyértelmű dolgokat az élet minden területén. (Ezek a mondatok persze nem jelentenek tudományos hátterű tényeket, csak a saját megfigyeléseimből táplálkoznak. És persze mindenki többféle stílust kedvel, tehát átfedik egymást a jellemzők.)
Heti kérdés: írd le kommentben a kedvenc zenei stílusodat és írd le mellé 3 jellemző tulajdonságodat. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire igazak rád az adásban szereplő összefüggések.
Ha van hozzá kedved, akkor egy rövid összegzést is írhatsz, hogy a kedvenc zenéid hogyan kapcsolódnak a fő tulajdonságaidhoz?
Szeretem a jó bort, az ír viszkit, és nagyon jó hideg skandináv vodkát is :D
Ez akkor a black metal zenei stílust jelentheti :D
@ Is ! :D
@@gergelyboros8138 Igen, több stílus van nekem is. :) A fő tulajdonságaid mennyire passzolnak a kedvenc együtteseidhez?
hmm én 32 éves vagyok...elég gyerek fejjel...szeretem a punkos Green Dayt......a funky Red Hot Chillit.......Nu metálos Korn..Limp Bizkitet.......Black Sabbath Ozzy éra .......Metallica St Anger a kedvenc tőlűk......japán rock és metál zenéket...nagyon ajánlom neked ......néha nem szeretem a nagyon technikás zenét.....pláne ha nagyon gyors.....szeretem a lehangolt gitárokat...egy Drop C -ig le is mennék......Modern metálos AWS-t is szeretem ....hogy dropra hangolt gitárokkal ...power chordokkal olyan jó alapokat csinálnak...hogy nincs túl bonyolítva....
Ezek nagyon jó zenék, mostanában én is több japán metált néztem. A Drop C hangolást is nagyon szeretem. Köszöntelek a csatornán, és jó zenélést!
@ köszönöm.....igen nagyon megszerettem őket...the Gazette...Dir En Grey ...Jiluka......Girugamesh....nagyon jók,,.....ilyen olyan hangolással.....úgyhogy a Standard E hangolásommal nem sokat tudok gyakorolni...leginkább szólókat valahol két fekvéssel lejjebb.......egy Drop C-re lenne jó 6 húron lemenni....a Drop A hoz már valszeg 12 es húr kéne meg talán bariton menzúra....mondjuk előbb játszani kéne tudni .........de nagyon bejőnnek a mély hangolások...és persze saját témákat kitalálni.........ez a Sleep Token meg már nagyon sőtét nekem a a Drop A-nál egy oktávval lejjebb....mondjuk közben olyan egyszerű a téma...egyszerű de nagyszerű...ilyeneket szerintem én is tudnék....a változatos hangolások nem kavarnak be a zene elméletbe?
@@csabab.5689 A zeneelmélet lényege ilyenkor is változatlan, csak a konkrét hangok neve tér el, pl. a legvastagabb húr üresen pengetve C lesz Drop C hangolásnál, és ilyenkor a többi hangszernek is ebből kell kiindulnia.
The shadows zenekart hova tudod sorolni? 😊
Alapvetően a dallamos rock korai képviselői, sőt szerintem megelőzték a korukat az instrumentális gitárzenéjükkel :)
@ akkor rock meg ugye zz top 60 79 evek blues jazz meg the shadows mifajt szeretem😊
@@nondermotovlog466 A ZZ Top is nagy kedvencem, csináltam is egy adást róluk :) th-cam.com/video/qcUap-yvk9c/w-d-xo.html
@ én is szeretem metál rock magyar zenekarok akik rock ami rock érted ,de gitározni inkább blues jazz the shadows szeretem de videót megnéznék tőled the shadows stílusú vagy őket 🤟☺️
@@nondermotovlog466 Sok téma van már tervben, de egyszer majd szeretnék Shadows-ról is egy videót készíteni, úgyhogy eljön majd ez is ☺
Nincs kedvenc zenei stílusom, de amikor a metal és a prog-metal tulajdonságokról beszéltél, akkor úgy éreztem, hogy rólam beszélsz.
Sőt még az is megfordult a fejemben, hogy az Opeth zenekart azért raktad fel a listára, mert beszéltem korábban neked arról a zenéről. :D
Nálam a rendszerben való gondolkodás annyira fontos, hogy kicsit meg is nehezíti az életem.
Ha van valami, amit majdnem értek, de egy nagyon kis részét nem tudom elhelyezni a rendszerben, akkor én úgy fogalmazok, hogy nem értek semmit! Nem értem az egészet!
Amint a helyére kerül minden, csak akkor tudok megnyugodni.
A modális skálák nem értése miatt hónapokig nem tudtam rendesen aludni. Mindenol azt mondták, hogy C dúr, D dór stb és ennek az egésznek nem láttam értelmét és minden éjszaka ezen agyaltam.
Amikor megtudtam, hogy ennek tényleg nincs is értelme és megtudtam, hogy mitől D dór a D dór, azóta el tudtam engedni a témát.
De rendesen frusztrált a dolog minden nap.
Irigylem azokat, akik tudnak rendszer szintű gondolkodás nélkül létezni. Számomra elég megterhelő így az élet. :D :D
Ha mégis meg kéne neveznem egy stílust, akkor a prog metal, ami talán a legközelebb áll hozzám.
Bocs, nem lett rövid. :)
Akkor nagyon hasonlítunk a zenei stílusban és a rendszerszemlélet tulajdonság terén is. Én is így voltam vele, ahogyan leírtad, és nagyon jó, hogy a modális skálákat sikerült fejben teljesen rendszerbe foglalnod. A tanfolyam igazi sikertörténetet jelentett számodra, jó volt menet közben is követni, ahogyan kitisztul a zenei kép számodra.
Az Opeth régebben gyakran megfordult a lejátszómban, aztán sok évig szünet következett, és amikor ajánlottad azt az Opeth felvételt, akkor kicsit visszatért ismét (bár mostanában nem sok időm van zenét hallgatni:)
szolmizálni tudsz?sokat segít..ha már a modális skáláknál tartunk..de amúgy is..kis dallamírás és összhang..egy szólam hallás után leírása..több szólam hallás után leírása..vissza éneklés..népzene.zongorakötelezö...ilyen a zenész élete.. :) régebben elég volt egy hangszer,egy üveg whiskey és a zsenialitás..
@@hoppaistvan9982 A hallásfejlesztéssel teljesen egyetértek, a szolmizálás a népzenei vonalon szintén nagyon jó, de a rockzene eltérő megközelítés, ott a szolmizálás megfigyelésem szerint félrevezetheti a zenei gondolkodást.
@ milyen szempontból vezetheti félre?ha tisztában van valaki a a hangközökkel?
@@hoppaistvan9982 Előrebocsátom, hogy a szolmizáció egy kiváló és logikus rendszerre épül, tehát helyesen tanítva nagyon jó eszköz. Viszont a gondolkodásmód eléggé dúr skála központú (a dó-ré-mi... sorrend miatt), és a rockzene sokkal inkább szól a többi modális skáláról. A másik szolmizációs hátrány, hogy az egymás melletti hangok hangközeit szokták tanítani (egész, egész, fél, egész, stb.) pedig a fül mindig az alaphanghoz viszonyítja a skálafokokat. A harmadik hátrány az, hogy a rock nemzetközi jelölésrendszere terjedt el, ahol relatív helyett abszolút zenei hangok vannak, tehát a F#-moll skála például F# G# A H C# D E hangokból áll, és ezeket a konkrét hangokat könnyű a gitáron megkeresni. Ha mindent a szolmizálásból vezet le a gitáros, akkor a gitáron csak memorizált alakzatokkal és ujjrendekkel tud elindulni, azaz nem tud szabadon és kötetlenül zenélni, be van zárva a dobozokba.
Jó, de mi van akkor, ha az első hely (Led Zeppelin) után a második helyet már nem tudnám kiosztani a Dire Straits, a Pink Floyd, a Black Sabbath, a Dream Theater, Jaco Pastorius, a Cream, Muddy Waters, a Solaris, a Bad Company, a Rush, a Chase, Bob Marley, James Brown, a Supertramp, a Yes, a Genesis, vagy Ted Nugent között?
Persze én nem gitáros, hanem dobos vagyok. 🙃De azért szeretem hallgatni az anyagaidat.
Kedves András, ez egy meggyőző és nagyon nívós lista, én sem tudnám ennyi zseniális együttes és zenész között igazságosan kiosztani a többi dobogós helyet. (Persze a Pink Floyddal elfogult vagyok, ők biztosan elöl lennének nálam - épp most lesz David Gilmour-nak új szólóalbuma:)
Örülök, hogy dobosként is követed a Szólómániát, megtisztelő! Ha nem gitáron kezdtem volna, akkor lehet, hogy dobos lennék, egészen különleges érzés dobolni (a próbákon mindig igyekeztem a lehető legtöbbet gyakorolni dobon, amikor volt egy kis szünet). További örömteli zenélést kívánok! :)
Én szívesen megnéznék egy hasonló videót, csak más műfajokkal, mondjuk Goa, Techno, House, Power Electronics, vagy mondjuk Hip-Hop, és eléggé átfogó összegzés jönne ki a végén, mert mondjuk én a felsoroltak közül az összeset hallgatom, és szeretem is, de mondjuk van mikor a teljesen értelmetlen röfögést hallgatom, és van mikor teljesen lekövethetetlen gyorsaságú Rap-et(mondjuk Eminem - Rap God/Godzilla), van mikor Smooth Jazz-t, van mikor Acid Jazz-t, és ezt lehetne a végtelenségig sorolni, a lényeg, hogy számomra ez is egy érdekes tartalom lenne, és ha van több érdeklődő, akkor én boldogan megnézném a videót
Én is sokféle műfajt szeretek és hallgatok, úgyhogy nem állna távol tőlem a dolog, de azért a Szólómánia témája alapvetően a blues/rock/hard rock/metál "négyesfogaton" belül van kitűzve (ez is egy széles tartomány, BB King-től Kerry King-ig:), és a fő témák a gitárszólók, a zeneelméleti összefüggések, és a zeneírás lépései lesznek ezentúl is. De azért jó olvasni ezt nyitottságodat a zenei irányzatok terén, és ez nagyon fontos tulajdonság az élet összes többi területén is.
Egyébként, pont a Hip-Hop érdekes dalszerzési/dalszövegyzerzési szempontból, de inkább az utóbbi, mivelhogy a szövegek egy eléggé érzékeny része a műfajnak, és nagyon jól kell ismerni a nyelvet, és jól kell tagold a mondatokat/szavakat, hogy meg tudj írni egy szöveget, egyébként, ez is az egyik kritikám a Rock-al(és társaival), hogy nagyon kevés jó dalszövegíró van, és én aki a szövegeket nagyon nézem a zenékben, én nagyon allérgiás vagyok a klisékre, amivel teli van a műfaj, és a zene önmagában kevés, hogy beszippantson, mert szerintem a zene, és a dalszöveg kéz a kézben jár, így ha az egyik rossz, nagy eséllyel a másik is az
A Pink Floyd többek között ezért is az egyik legrégebbi és legnagyobb kedvencem, mert ott a szöveg és a zene tökéletes egységet alkot, különösen a 70-es évek négy fő albuma esetén (Dark Side és Wall között).
Jazz! Azon belül is a bebop :)
Az egyik legjobb stílus, imádom hallgatni, játszani pedig nagyon nehéz :) A jazz-nél elmondott fő tulajdonságok igazak rád is valamennyire?
@ Sok is. Nehezen barátkozom, introvertált vagyok alapvetően. Érdekel a hangnemi komplexitás, imádok elemezni, ezért is transzkripcióm sokat. :) Sokszor inspirálnak más hangszeresek, nem csak a gitárosok. Kellő megalapozottsággal szerintem nem egy "lehetetlen" műfaj, de tény, hogy teljes embert kíván. Rétegzene és ezzel nincs is baj. Sajnos van a jazzistáknak egy olyan ága, akik fölényeskedőek, magukat felsőbbrendűnek tartják, pedig ha megnézik a jazzisták szociológiai helyzetüket, a jazz egyfajta lázadás is volt a korabeli rasszizmus ellen. Én nem elitizálnék, a tanítás során sem teszem, mert azzal csak eltaszítanám az embereket ettől a műfajtól. Jó előadókkal érdemes kezdeni. Pl Chet Baker trombitással vagy Grant Green gitárossal. Szerintem :)
@@SzabacsiNandor Igen, ez a befelé figyelés, megfigyelés, elemzés nagyon jó tulajdonság tud lenni zenészként. Szokás szerint nagyon jól összegezted és megfogalmaztad a jazz-el kapcsolatos érzéseidet és gondolataidat, ezt már a korábbi kommentjeidnél és a bemutatkozó videódnál is egyaránt megfigyeltem.
És Chet Baker szerintem is szenzációs. Grant Green-re pedig rákeresek, kicsit ismerős a neve, de érdemes lesz alaposabban utánanéznem :)
@ Grant Greentől ezeket mindenképp hallgasd meg: Miss Ann's Tempo, I'll Remember April, You Stepped Out Of A Dream, Two For One, Airegin. Ezeket én is leszedtem, zseniális gitározás. :)
@@SzabacsiNandor Szuper, köszönöm szépen az ajánlást, meghallgatom ezeket. :)
Klassz rockon és heavy metalon nőttem fel 80 elején, mert akkoriban két út létezett tinédzserként. Fémzene vagy diszkó. Nos ez utóbbi a lányoknak és a bziknak volt való. 🤣🤣🤣Aztán a 80-as évek közepe vége felé a trash nagyon megfogott. Később jöhetett minden ami Nu metal, egy kis grunge majd utána a deathcore és a metalcore. 50 fölött kicsivel pedig visszakanyarodtam a klasszik rockig a 70-es évekből.
Igazából hangulat függő, hogy aktuálisan mit hallgatok a felsoroltak közül. A black és a death metal viszont sosem állt közel hozzám!
Nem gitározom, de tetszik a csatornád. Rendkívül közérthető és szimpatikus módon közvetíted és adod át azok számára is, akik nem zenélnek!
Köszönöm szépen az elismerő szavaidat, nagyon örülök, hogy így gondolod! Érdekes volt olvasni a zenei utadat a különféle irányzatokon keresztül, és a felsorolt stílusokban vagy több közös vonás is: bátorság, erő, és a nehezebb utak keresése jellemzi ezeket a zenéket, és ezáltal e zenék követőit is. A metál és rock által közvetített lázadás a saját értékek felvállalását is jelenti, ami szerintem az egyik legfontosabb dolog.
A metál és a rock az nem inkább a klasszikus bogár-rovar sztori? Legalábbis én alapvetően a metált is a rock egyik alműfajának látom, sokszor nem is egyértelmű a határvonala mondjuk a hard rockkal.
Szerintem is rengeteg közös vonása van a két stílusnak, tényleg nehéz határokat húzni. Van egy átmeneti zóna (pl. a hard rock), de a két szélső tartomány, azaz a könnyedebb hangszerelésű rock és a súlyosabb metál (pl. a Dire Straits és a Dimmu Borgir) már nagyon távol van egymástól hangulatában. (Bár a lemezboltokban közel vannak egymáshoz az ábécének köszönhetően:)
Az, hogy "rock", az nem kérdés. Mind az összed felsorolt fő stlusra jól tudom érezni magam, nagyon is. De a rock... Az "megváltoztatja az ember életét".
.
.
.
És akkor megismered a The Who-t...
Igen, van az az érzés, amit a rock jelent az erre fogékony lélek számára. Ez talán a "szabadság" érzéséhez áll legközelebb.
Nekem a Dream Theater, Rhapsody Of Fire, Children Of Bodom, és a Symphony X- a kedvencem 🙂🩷
Közel állsz stílusban az én zenei ízlésemhez :) A 4 együttesből három is szerepelt a videóban levő toplistákon, és a Rhapsody-tól is már játszottam témákat, ők is nagyon jók.
@ Jahj de jó ezt hallani tőled..🥺🙏 Annyira fantasztikus élményt tud nyújt ez a fajta zenei világ hogy az leírhatatlan..de persze a Blues és a Jazz-is aki azt a világot szereti, de nekem valahogy ez lett a Szerelmem egy életre 😊
@@tiborj.szakacs5117 A Pagan's Mind és a Cloudscape együtteseket ismered? Skandinávok mindketten, és a zenéjük teljesen el tud varázsolni 😊
@ Imádooom 🥺😍😍🩷 a Skandináv zenei világ áll hozzám a legközelebb van benne valami amitől teljesen beleszerettem..a sok Szimfónikus és Neoklasszilus elem az engem teljesen el tud varázsolni 😊
@@tiborj.szakacs5117 Nagyon hasonlóan van ez nálam is, még Malmsteen vitt bele ebbe a világba, utána jött a Symphony X, később a Nightwish és utána a sok egyéb szenzációs skandináv és egyéb prog együttes. (Az olasz DGM-et ajánlom még, de szerintem akkor őket is ismered:)
Érdekes videó. Ez alapján inkább jazz-es kéne legyek, pedig a rock és metal mindig is jobban vonzott. Mondjuk nekem minden stílus bejön, de nálam folyamatosan változik, hogy épp mi helyezkedik el főszerepben az érdeklődésemben. Az elmúlt egy évben inkább a stoner-acid-klasszikus pszichedelikus irányok voltak/vannak fókuszban, előtte tematikusan a szovjet-kortárs orosz rock és metal mozgatott, még a 2000-es évek inkább a modern punk, nu-metal és alternatív jegyében teltek. Tini koromban meg inkább thrash rajongó voltam. Egyiket sem hagytam el, de mindig változott a hangsúly, hogy épp mi vonz jobban. Ja, és a pop zenét sem vetem meg, igaz az elmúlt tíz év termése nem tudott érdekesnek mutatkozni.
Igen, sokszor előfordul, hogy több műfaj jellemzői is vonatkoznak egy emberre, különösen akkor, ha sokféle zenei stílus bejön valakinek. Ez mindig nyitottságot jelent, és nemcsak zenei értelemben, hanem a világ dolgai iránt is (persze a társadalom néha megnehezíti ezt a nyitottságot, mert sok ellentmondó jelzést küldenek felénk). Jó irány a pszichedelikus zene, ez az elmélyülést és befelé figyelést nagymértékben elősegíti.
Huhhh...ebben van valami. Szeretem a metalt és programozó vagyok.
:)
🥸...szia Tamás...egyre jobbak és színesebbek a videók,...a mai téma kulonosen izgalmas, annyira, hogy inkább csendben maradok. épp tegnap néztem végig Pap Gábor rendkívul érdekes és kimeríto eloadását az állatovi jegaek témájában...
Szia Gyuri, köszönöm szépen és küldök számodra további rock energiákat! :)
AI zene hasznos dolog, ha épp nincs ihlete az alkotónak.
Kár, hogy az AI -nak fogalma nincs hány bundja van egy gitárnak! 😅
Nagyon izgalmas időszakot élünk a zenei AI területén is, egyre jobb és jobb lesz :) A kreatív emberi tényezőt nem fogja kiváltani, de sokat segíthet a hangszerelésben például.
ez a jazz gruppe összeállítás kissé hanyag volt..de más összeállításokban sem vagyok biztos..a metallban szerintem a helloween kiemelkedö és szeretem játszani.a nirvana nem metall.azt is szeretem játszani.basson inkább a funky-t..szóval ki milyen mély pszichikailag,azt nem tudod eldönteni
A Helloween-t nagyon szeretem, és a Keeper of the Seven Keys az egyik kedvenc számom az egész műfajban. A 7-es listák természetesen csak ízelítőt jelentenek (a Nirvana a modern rock listába került), sőt el is mondtam az adásban, hogy lehetetlen feladat ez, mert 100 kedvencet is lehetne írni. 🙂🎸