Így hatnak a KÖTŐDÉSI STÍLUSOK a párkapcsolatra | Önismeret & Önfejlesztés

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.ค. 2024
  • Az, hogy valaki hogyan kötődik, meghatározza minden kapcsolatát az életben, főként a párkapcsolatát. Ezért gondoltam összegyűjtöm a négy kötődési stílust és jellemzőiket. Remélem tetszeni fog a videó :)
    Mi a Könyvklub és a Filmklub? : • Bejelentésem van!
    Csatlakozás: / touatikaren
    Insta: / tkaren5
    Email: touatikaren5@gmail.com
    -------------------------------------------------------------------------
    Timeline
    0:00 Miért fontos a téma?
    2:10 A kötődéselméletek gyökerei
    4:27 Biztonságos kötődés
    5:42 Szorongó-ambivalens kötődés
    6:58 Elutasító-elkerülő kötődés
    7:58 Bizalmatlan-elkerülő kötődés
    9:00 Meg lehet változtatni?
    tagek
    youtube touati karen önismeret önfejlesztés

ความคิดเห็น • 6

  • @leti1781
    @leti1781 ปีที่แล้ว +4

    Szia, Karen! Köszönöm, hogy megcsináltad ezt a videót! Ennek hatására kitöltöttem egy tesztet, hogy melyik típusba tartozom (szorongó-ambivalens), utána olvastam és sok minden világossá vált ezáltal nemcsak az eddigi párkapcsolataimra és a a gyerekkoromra, hanem úgy összességében az emberi kapcsolataimra nézve is. Így, hogy ez a felismerés megtörtént, jobb az önértékelésemnek is, hogy nem csak annyit tudok, hogy valami hiba lehet velem, hanem azt is, mitől alakult ez ki és mindenképp jó hír, hogy ezen lehet változtatni.

  • @dalmareidernetoth4692
    @dalmareidernetoth4692 ปีที่แล้ว +6

    Szia!
    Hatalmas szerencsém van a szüleimmel, én biztonságos kötődő lettem.
    Nagyon érdekesnek tartom, hogy ez mennyi mindent meghatároz, nem csak azt, hogy hogyan viselkedik az ember a kapcsolataival, hanem azt is, kikkel veszi körül magát eleve. Ha valaki rendben van a kötődéssel, nagyon nehezen fogja tudni kezelni, ha valaki óvatosabb vagy kiszámíthatatlan és nem is fogja könnyen elfogadni, hogy miért bizalmatlan vele a másik, hiszen nem adott rá okot.

  • @Zoltanius1985
    @Zoltanius1985 7 หลายเดือนก่อน

    Tölókéletesen magamra ismertem az egyik kötődési típusnál,míg a másiknál meg másra. Benne volt minden,amit átéltem.

  • @annanagy6390
    @annanagy6390 ปีที่แล้ว +1

    Szia! Én nagyon szerencsés vagyok, mert biztonságosan kötődöm. Nem esik nehezemre nyitni a másik felé.

  • @lucavarga7000
    @lucavarga7000 ปีที่แล้ว +1

    Szia Karen! Én gyerekkoromban buborékban éltem. Egyke vagyok, anyukám minden figyelme rám szegeződött és mivel nem kellett dolgoznia, így rengeteg időt töltött velem. Erős kötődés alakult ki köztünk. Viszont mikor 16 éves voltam, apukám meghalt és anya új párja nem szeretett volna gyereket, így anya kitett az utcára, hogy kezdjem el az önálló életet, ne keress őt többet. Azóta se hallottunk egymásról. Szerinted melyik kötődési formába tartozok? Köszi előre is ☺️

  • @adriennvarga62
    @adriennvarga62 ปีที่แล้ว

    Lehet olyan, hogy valaki vegyes, vagy több mintázatot is átélt, ezáltal átkerül másmilyen kötődési típusba? Ha igen azt ő maga hogy éli meg, hogy veszi észre? Illetve a környezete hogy érzékeli ezeket a személyiség típusokat? Különböző kötődéssel rendelkezők hogy tudnak együtt élni? Ez lehet ok a szakításra? Én személy szerint apámat nem ismertem, nem létezett nekem csak anya. Ő is fiatalon elhunyt, mert beteg lett ezért én vettem át fiatalon az anyuka szerepet és segítség nélkül én hamar felnőttem. Így sok mindenről le kellett mondanom. Ezt milyen típusba sorolnád?