Czym ocieplić poddasze. Ile to mnie kosztowało.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 ต.ค. 2019
  • Dzisiaj kilka słów o ociepleniu..Sorki za jąkanie, ale to tak na szybko po robocie nagrywane. Pozdrawiam wszystkich..

ความคิดเห็น • 197

  • @arturczajkowski5574
    @arturczajkowski5574 4 ปีที่แล้ว +12

    Witam. Postawiłem Dom( Polasie) z bala 12cm i ociepliłem od środka 15 cm celulozą ,która została nałożona za pomocą natrysku. (nic nie siądze) . W z skosach zasyp 25 cm. W sezonie grzewczym 2018/2019 zużyłem na ogrzanie domu 134 m użytkowych (21,5st c temperatura stała) i cwu 2100kg pelletu po 600 zł tona. Kocioł red compact 18 kw. Wentylacja grawitacyjna. Pracuje przy budowie domów modułowych w Norwegii 10 lat ,i świadomie wybrałem celulozę. Wełna też wymaga stosowania rozwiązań systemowych taśm i folii paro i wiatroizolacyjnej . Wełna też siada i się obsuwa. W celulozie brak połączeń mostków termicznych, i super zapełnia najmniejsze szczeliny. W domu wilgotność powietrza na poziomie 40-45%. w kuchni. Pozdrawiam. Latem na podwórku 34 st c a w środku na dole 21 st c , poddasze max 24 st c. Kiedy koleś z pracy ma na poddaszu ocieplonym węłną 31 st c i wyprowadzka z poddasza bo nie da rady spać . Dom sam wykańczałem i cały reżim technologiczny starałem się zastosować, myślę że się opłacało. Widzę że Pan podszedł do sprawy że wełna taniej i wogóle coll nie trzeba tak się starać z taśmami i całą resztą - to powodzenia, bo nieraz wywalałem wilgotną wełnę i zagrzybione belki. Pozdrawiam.

  • @annapietrzyk7889
    @annapietrzyk7889 4 ปีที่แล้ว +2

    dzieki za informacje ,szczegolnie o celulozie

  • @MrKrawiec24
    @MrKrawiec24 4 ปีที่แล้ว +1

    Dzięki za pomoc w wyborze ocieplenia dachu, nagraj film o rekuperacji

  • @yoda5214
    @yoda5214 4 ปีที่แล้ว +4

    kurczaki ja miałem mieć celuloze , zrezygnowałem tylko dla tego że mam fachowców od wykończeniówki i szukałem oszczędności . za celuloze miałem zapłacić 5200 a za wełene 3000 tyś .Dzięki Zdzisiu za info o zawilgoceniu celulozy , tera mam święty spokój no i 2200 w kieszeni ...pozdawiam

  • @ryszpolski
    @ryszpolski 4 ปีที่แล้ว +5

    polecam piane pur, brat moj ma i jest zadowolony. Nic sie nie obsuwa, usztywnia konstrukcje i jest w domu ciepło.

  • @malgorzataciemiecka3949
    @malgorzataciemiecka3949 6 หลายเดือนก่อน

    Ma pan racje, mam za soda 14 lat pracy w ZCP Swiecie i Kwidzyn. Jak makulatura lub celuloza zmoknie to zmiejsza sie obietosc. Proste.

  • @kaminskimateusz
    @kaminskimateusz 4 ปีที่แล้ว +2

    piana pur jest świetna szczególnie w domach z rynku wtórnego - wypycha wszelkie nieszczelności.
    powierzchnia ~ 80m2 (24cm grubości) wyszło kiedyś ~7500zł

    • @mistrzu250
      @mistrzu250 9 หลายเดือนก่อน

      mnie bardziej ciekawi jak ktos za kilkanascie lat stanie przed remontem takiego dachu

  • @annapietrzyk7889
    @annapietrzyk7889 4 ปีที่แล้ว +1

    lapka w gore

  • @sebastiannowicki9940
    @sebastiannowicki9940 7 หลายเดือนก่อน

    W scandynawi tylko sypią izolacje, celuloza w nowym budownictwie, niezbędna folia, w starym budownictwie bez foli sypiesz skalna 60cm.... I działa

  • @kristomen
    @kristomen 4 ปีที่แล้ว +5

    U mnie wybór padł na Piankę PUR otwarto komórkowa. Jest idiotoodporna w przeciwieństwie do wełny. Przy wełnie kluczowa jest jakość położenia warstw a to jest trudne i czasochłonne. Do tego piany PUR posiada wiele zalet. Jest lżejsza od wełny, nie ma łączeń - bezszwowa, każdą szparę/szczelinie zaleją pianką pur, mocno tłumi, wzmacnia dach, nie jest toksyczna dla ludzi przebywających (przy aplikacji jest toksyczna stąd bezwzględnie trzeba mieć maskę). Nie rozwija się grzyb.
    Jest znana od lat i ją możemy znaleźć wszędzie.
    Wada jest palność. Stąd wybrałem piankę samo gasnącą czyli ma tą samą kategorie co styropian. Można zobaczyć filmy jak pali się i jak szybko gaśnie, gdy nie ma źródła ognia.
    Wełna nie jest palna ale co z tego jak jest pożar to te sznurki na poddaszu trzymające wełnę spalą się i wełna spadnie. Następnie ogień trawi cały dach i zostają tylko mury. A z PUR trakcie pożaru powierzchnia piany pur zwęgli się, co uniemożliwi całkowite spalenie PUR.
    U mnie dach nie jest ogóle wentylowany. Położone są płyty MFP 18mm, na to bezpośrednio Piana PUR. A wilgotność będzie kontrolowana przez higrometr. Gdy wzrośnie wilgotność włączę pochłaniacz wilgoci. Też będę mógł tymczasowow naturalnie wywietrzyć dach przez wpuszczenie suchego powietrza z dworu w okresie zimowym. Także będzie porządna paroizolacja.
    Fakt, że jest o wiele drożej. 15 tyś za dwuspadowy o powierzchni dachu zew 248m2. O ile pamiętam wew jest jakieś 200m2. grubość 30cm. Ale nie chciałem bawić się samemu w kładzenie wełny a wiem, że gdy zlecę to na 100% będzie robota spartolona w miejscach, gdzie nie będę mógł dojrzeć (trudne miejsca). Mało jest ekip co przyłoży się solidnie do tematu. A to jest ważniejsze niż ta Lambda. Co z tego jak będzie super grubość i lambda jak szpary w izolacji rozwalą cały misterny plan.
    Bardzo mi na tym zależało, aby dom był ciepły. Bo uważam, że dodatkowe wydane pieniądze zwrócą się lepiej niż lokata w banku.

    • @bezpieczenstwonarodowe93
      @bezpieczenstwonarodowe93 4 ปีที่แล้ว +1

      dlatego przy montażu wełny zamiast sznurka lepiej dać drut wiązałkowy używany do wiązania zbrojeń. sprawdzone umnie.

    • @Przyziemni
      @Przyziemni 3 ปีที่แล้ว

      Jedyny problem jaki widze, ze to na maxa chemia oraz to ze oblepia... przy napwrawach dachu problem. No ale to czesto sie nue zdaza

  • @daap007
    @daap007 4 ปีที่แล้ว +6

    Jestem zdziwiony, jak wielka dyskusja wywiązała się przy okazji izolacji termicznaj. Generalnie to bardzo dobrze, bo znaczy to że świadomość (albo podświadomość) że energia będzie coraz wyższa gdzieś w nas się przewija.
    Przy okazji dodam coś ze swojego doświadczenia. Paroizolacja, choć niby każdy o niej wie, to mało z nas poważnie bierze ja pod uwagę (w tym kiedyś i ja). Kiedyś robiłem altankę coś ala domek letniskowy. Blacha, styropian a w środku OSB. Generalnie wyszło przytulnie, jnwestor zadowolony. Do czasu aż na zimę przykleiliśmy styropian na sufit (dach)...
    Dopóki byl mróz, było syper, ciepło i przytulnie. Przychodziła odwilż i z dachu się lało. Tydzień czasu szukałem nieszczelności dachu. Wszystko na marne. Okazało się że winna jest para. Przy temperaturze wewnątrz 20 a na zewnątrz -10 w styropianie (10cm) wykraplało się a potem stopniowo od zewnątrz zamarzało kilkanaście litrów wody. Do samego końca nie chciałem w to uwierzyć ale zwykła szczelna paroicolacja pod styropianem rozwiązała problem.
    Z tego taki mój wniosek, że piana otwartokomórkowa bez paroizolacji to wielki błąd! Podczas chłodnych dni po przekroczeniu punktu rosy, konstrukcja dachu jest nieustannnie zasilana w ogromne ilości wody! Jest para, to musi być woda! Myślę, że dożyje czasów gdzy piana otwartokomórkowa będzie obowiązkowo izolowana tak jak wełna i inne. Pozdrawiam.

  • @LakiLucke
    @LakiLucke 2 ปีที่แล้ว +1

    dobry filmik

  • @hamell
    @hamell 4 ปีที่แล้ว +7

    Najważniejsze żeby były dwie warstwy wełny kładzione na krzyż

  • @arturczajkowski5574
    @arturczajkowski5574 4 ปีที่แล้ว +1

    Oczywiście Podlasie . Jeszcze raz Pozdrawiam.

  • @MrPolun1
    @MrPolun1 4 ปีที่แล้ว +1

    Celuloza też nie przemawia do mnie.Wełna jest sprawdzona od lat.pianka PUR...No tak.

  • @kaktus7283
    @kaktus7283 3 ปีที่แล้ว +3

    kiedys byly trociny z wapnem i tez bylo cieplo

  • @AdrianzPomorza
    @AdrianzPomorza 4 ปีที่แล้ว

    Pytanie odnośnie domu z poddaszem użytkowym. Wiele ludzi nie ociepla od jętek do góry. Co Pan o tym myśli ?
    Czy może lepiej ocieplić sufit i skosy do jętek wełną np 0,032, a to co powyżej dać jakąś tańszą np 0,040 ?
    Bynajmniej takie rozwiązanie mi przyszło do głowy na tą chwilę.

  • @fubobenbaumayer5903
    @fubobenbaumayer5903 4 ปีที่แล้ว +10

    Witam
    20 lat przebywam i pracuje w de.
    I potwierdzam to co mowisz o celulozie .....
    Jak Papier to tylko do du......
    Pozdrawiam i ogladam ja u siebie man 40 cm wełny skalnej

  • @damiankramer8332
    @damiankramer8332 4 ปีที่แล้ว +4

    Piana pur zawsze jest dwuskładnikowy. Reaguje z wilgoci. Otwarto komurkowa ma właściwości paroprzepuszczalne. Lambda zależy od grubości. Zasadniczo 35cm dobrej wełny to ok 20cm piany. (Wszystko jest w aprobatach.) Ocieplalem już wszystkim i piany bym nie zamienił. Powodów jest wiele. A głupoty i zabobonów na polskojęzycznych stronach jeszcze więcej na ten temat. Pozdrawiam.

    • @daap007
      @daap007 4 ปีที่แล้ว +3

      Zabobony...
      Lambda nie zależy od grubości. Lambda charakteryzuje materiał.
      To Rd zależy od grubości a pośrednio i od lambdy.

  • @sebastianrudnicki3359
    @sebastianrudnicki3359 2 ปีที่แล้ว

    Mówi Pan że wiemy że wełna osiada, a celuloza według wykonawców ma nie osiadać, ale nawet jak ta celuloza osiądzie po kilku latach to zawsze można ją dodmuchac a wełny już się nie dołoży.

  • @karolkaminski8199
    @karolkaminski8199 4 ปีที่แล้ว +2

    Witam. Jaką folię należy dać pod wełnę?

  • @bocianiegniazdo8412
    @bocianiegniazdo8412 4 ปีที่แล้ว

    A jak się ma sprawa z ociepleniem poddasza wełną drzewną Steico? 🤔👋

  • @karolkaminski8199
    @karolkaminski8199 4 ปีที่แล้ว

    Za jakiś czas stanę przed zadaniem ocieplenia stropu drewnianego (wiązary), oczywiście wełna. Myślę o profilach UD do płyt k-g przykręconych równolegle co 30 cm, lub zygzakiem. Będzie to pewniejsze od taśmy tkaninowej. Co o tym myślicie?

  • @MrSTELMAG
    @MrSTELMAG 2 ปีที่แล้ว

    Witam. Za scianka kolankowa wewnetrzna mam okolo 1.5 m2 odleglosci do zewnetrznej scianki kolankowej (czesc nieuzytkowa) - miedzy krokwiami 15 cm welny. Czy mozna na podlodze, i sciankach kolankowy polozyc stryropian na zakladke - mysle, ze tak, ale pytam fachowc;)...najwiekszy dylemat mam czy aby docieplic kawalek dachu nad czescia nieuzytkowa, gdzie jest welna miedzy krokwiami mozna poprostu docieplic jeszcze 50mm styropianek dobijajac najzwyczajniej go do krokwi i tak zostawic???? Bede wdzieczny za rzucenie swiatla...

  • @dawidzacharczykdomzkeramzy6118
    @dawidzacharczykdomzkeramzy6118 4 ปีที่แล้ว +6

    Brat miał w Anglii zrobione celulozą strop, to po 3 latach zmieniał na wełne skalną. Celuloza do bani jak jest ciut wilgotno na strychu.

    • @Skatemania84
      @Skatemania84 4 ปีที่แล้ว

      Prawda celuloza do bani 50% domow w uk bieze odszkodowania za ten system ocieplenia. Grzyb i tyle w tym temacie. Sam mam nie polecam

    • @wiktorabajczuk5695
      @wiktorabajczuk5695 4 ปีที่แล้ว +1

      witam a na stropie betnoeym mozna klasc celuoze

    • @RobertZaorski
      @RobertZaorski 4 ปีที่แล้ว +2

      Znów pojawił się komentarz dotyczący domów w uk. Sprawa nie dotyczy celulozy tylko wełny mineralnej wdmuchiwanej w puste przestrzenie ścian murów szczelinowych. Celuloza nie jest stosowana w takich przestrzeniach ("nie nadaje się do zastosowania jako izolacja rdzeniowa murów szczelinowych"). Anglicy mają problem, bo pierwsze wytyczne co do liczby otworów producentów wełny były wadliwe i materiały osiadały. Dodatkowo problem wilgoci wynika z penetracji wody opadowej - podwójny mur ma zapewnić wentylację dla warstwy osłonowej (zewnętrznego muru), a po jego zasypaniu wentylacja znika. Celuloza to bardzo dobry materiał, oczywiście są różnej jakości i różne firmy wykonawcze. Na płaskim stropie materiał osiądzie o 10% swojej grubości. W zastosowaniu w ścianach i skosach wskazuje się odpowiednie gęstości, które uniemożliwiają osiadanie. Jeżeli ktoś uważa, że celuloza osiada, to zapraszam do lektury obiektywnego raportu pokazującego ocieplenie ściany m. in. materiałem celulozowym po 10 latach: www.bundesbaublatt.de/news/bbb_isofloc_Zellulosefasern_im_Langzeittest_Dauerhaft_voll_tauglich_2842289.html. Właściwa gęstość to podstawa.

    • @dawidzacharczykdomzkeramzy6118
      @dawidzacharczykdomzkeramzy6118 4 ปีที่แล้ว

      @@RobertZaorski ja nie mówie o ścianach tylko o poddaszu , to co brat miał na stropie.

  • @MrRatpaw
    @MrRatpaw 4 ปีที่แล้ว

    Zapominasz o jednej rzeczy: piana uszczelni dom i jednocześnie zaizoluje - zamkniętokomórkowa jest "nieprzewiewna". Wełnę natomiast bezwzględnie chronić przed ruchem powietrza, więc, podobnie jak celuloza, musi być obita wiatroizolacją w jakiejkolwiek postaci.

    • @patrac2826
      @patrac2826 4 ปีที่แล้ว

      Nie musi być owinięta wiatroizolacją, za to musi być zabezpieczona paroizolacją od strony pomieszczeń i to też nie zawsze jest konieczna. Jest wymagana w pomieszczeniach tzw. mokrych, a w pozostałych zalecana, ale nie jest konieczna. Zresztą piana również. Piana uszczelni na chwilę ruchy więźby spowodują po czasie szpady przy krokwiach, gdzie w przypadku poprawnie zamontowanej wełny taka sytuacja nie wystąpi

    • @MrRatpaw
      @MrRatpaw 4 ปีที่แล้ว

      @@patrac2826 "Nie musi być owinięta wiatroizolacją" - mylisz się niestety. Każdy dom w technologii "wacianej", czyli popularny szkieletowiec drewniany, ma wiatroizolację, a poddasze nie jest tutaj jakimś wyjątkiem. Paroizolacja to zupełnie co innego.

    • @patrac2826
      @patrac2826 4 ปีที่แล้ว

      Wystarczy spojrzeć w zalecenia producentów i sie upewnić /dowiedziec jak jest rzeczywiscie. W szkieletówkach są w ścianach płyty OSB zazwyczajbz obu stron wełny, które nie przepuszczaja wilgoci, w związku z tym trzeba nie dopuścić by ta wilgoć weszła pomiędzy płyty zwłaszcza, że nie ma wentylacji, która by tą wilgoć z tamtąd doprowadziła. W przypadku więźby jest szczelina wentylacyjna właśnie po to by jaką kolwiek wilgoć, która się przedostanie do wełny po odprawianiu jej z tej wełny odprowadzić poza dach wylotem w kalenicy.

    • @MrRatpaw
      @MrRatpaw 4 ปีที่แล้ว

      @@patrac2826 Mam wrażenie, że piszesz o jakiejś teoretycznej więźbie. Ta z filmu żadnej szczeliny nie potrzebuje, chyba, że przestrzeń między wełną a kalenicą (na oko z 2 metry) nazwiemy szczeliną. Ja przecież nic o wilgoci nie pisałem, tylko o wpływie powietrza zewnętrznego, wpychanego pod ciśnieniem, w wełnę. Wiatroizolacja temu zapobiega i jednocześnie nie dopuszcza do wejścia wody w izolację (i konstrukcję). Mylisz funkcje warstw kolego :)

    • @wadysawalewandowska6334
      @wadysawalewandowska6334 4 ปีที่แล้ว

      Nie potrzebuje bo jest membrana, ale nawet taka membrana najlepiej jak nie styka się z materiałem izolacyjnym i ma choćby niewielką szczelinę wentylacyjną. Poza tym nie powinna być naciągnięta mocno taka membrana. Czego na pianie bez dodatkowej warstwy membrany paroprzepuszczalnej poniżej właściwej membrany, która chroni przed wilgocią z dachu, przy piance się nie osiągnie.
      P.s. Ja jednak wolę stosować się do zaleceń producentów i nie "owijać" wełny na dachu

  • @andrzej8670
    @andrzej8670 4 ปีที่แล้ว

    Cóż z tego że samogasnaca jak wiezba palna i ten ogień podtrzyma a co za tym idzie rozprzestrzeni natomiast przy wełnie ogień ma problem z przejściem na kolejne elementy dachu i wiem co piszę bo mogłem zaobserwować poddasze na którym tylko krokiew się nadpalila a wełna jak gdyby przyhamowala rozwinięcie plomienia

  • @wojciechradosz4936
    @wojciechradosz4936 9 หลายเดือนก่อน

    Mam pytanie- mam stary dom i poddasze oddzielone od 1go pietra drewnianymi deskami. W srodku mam truciny jako izolacja. Myslalem, by wymienic trociny na welne ALE sasiad powiedzail, bym tego nie robil bo mi dach zgnije. Jak widzailem u ojca to on ma welne ALE ona lezy na karont gipsie (poddasze od pietra oddziela karton-gips, u mnie deski). Czesco osob powiedzialo mi, ze wilgoc nie bedzie problemu bo przez deski przejdzie na welne a potem wyparuje w wentylacji dachu. Inni mi mowia, ze zrobi sie na deskach, na ktorych lezy welna grzyb bo wilgoc i cieplo.
    Jakies rady ?

  • @iroyork
    @iroyork 4 ปีที่แล้ว +1

    A wełny nadmuchiwanej nie brałeś pod uwagę?

  • @juras230482
    @juras230482 4 ปีที่แล้ว +2

    paroizolacja jest konieczna nie tylko na celulozę ale na każdy materiał który zastosujemy do ocieplenia. Taśm używają ci którzy sie znają na robocie a ci co ich do foli paroizolacyjnej nie uzywają nie maja pojęcia o tym jak dlaczego i po co to jest robione.

  • @przemos7816
    @przemos7816 4 ปีที่แล้ว +1

    Orientować się ktoś może w zastosowaniu Konopii Hemp w ocieplanie stropu?
    hempcrete ma b dobre właściwości izolacyjne może byłby to ciekawe rozwiazanie

  • @adriand233
    @adriand233 4 ปีที่แล้ว

    A co z wełną skalną. Też jest w natrysku i wydaje mi sie że też ma bardzo dobre właściwości izolujące.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      Chyba nie w natrysku a w zasypie, coś takiego u siebie ma Łukasz B..

  • @Krzysztof.Suchowierski-Syberia
    @Krzysztof.Suchowierski-Syberia 3 ปีที่แล้ว +1

    A brał pan pod uwagę wełnę drzewną?

  • @wiktorabajczuk5695
    @wiktorabajczuk5695 4 ปีที่แล้ว +2

    piana pur 45zl z meter kw 25 gr

  • @marcino2apoland119
    @marcino2apoland119 4 ปีที่แล้ว +9

    Kiedy planuje się Pan wprowadzić? Pozdrowienia i gratuluję cierpliwości 🙂

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว +3

      Plan był na ten miesiąc, ale nie ma prądu, a że trzeba jechać do pracy to niestety następny rok, chociaż jakby dali wcześniej prąd to za miesiąc można by było mieszkać w takich trochę warunkach polowych. Pozdrawiam.

    • @lekkerair1616
      @lekkerair1616 4 ปีที่แล้ว

      @@Dzidek1 daruj sobie warunki polowe, zrób na spokojnie, i właź. gdzie robisz? jaki kraj znaczy sie

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      @@lekkerair1616 Niemcy.

  • @rosomakup
    @rosomakup 4 ปีที่แล้ว +1

    Ja dałem piane pur, 15mx9m grubosc 25cm za wszystko wyszlo około 8500 tys
    Na chwile obecna jestem zadowolony bo w calym domu cieplo,
    Na scianach 16 grafitu lamda 31
    Podloga cienko bo 5cm ale mam zamiar zmienic na 10

    • @arekw.4458
      @arekw.4458 4 ปีที่แล้ว +1

      teraz ogólnie jest ciepło, nie ma mroźnych zim jak dawniej.
      W nieocieplonym domu też jest ciepło jak się dobrze zagrzeje, a więc samo "bo w całym domu jest ciepło" niewiele mówi.

    • @rosomakup
      @rosomakup 4 ปีที่แล้ว

      @@arekw.4458 nie mam jeszcze ogrzewania zrobionego,
      W 1/3 domu mieszkaja 3 osoby (przestrzen zaknieta od reszty)
      Powoli i reszte domu sie wykonczy ale na chwile obecna starcza glupie grzanie wody na herbate :) bo inaczej ciezko to wytlumacycz ze jest temperatura okolice 21 stopni

    • @arekw.4458
      @arekw.4458 4 ปีที่แล้ว +1

      @@rosomakupwymiana powietrza musi być. Znam kogoś kto się chwalił że przysłowiową żarówką ogrzewa dom i się z tego cieszył do puki mu grzyb nie wylazł. Potem się koleś dziwił jak to było możliwe. Zawalił styropianu na ściany jak w termosie i kisił powietrze bo pouszczelniał wszystko żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu.

    • @marekchrzanowski5364
      @marekchrzanowski5364 4 ปีที่แล้ว

      @@arekw.4458 od tego jest wentylacja mechaniczna

    • @rosomakup
      @rosomakup 4 ปีที่แล้ว

      @@arekw.4458 na chwile obecna sa 4 wentylacje grawitacyjne, jakas ilosc powietrza jest wciagana, ale za rok bedzie rekuperator, czyli wymmienik ciepla

  • @pluksander
    @pluksander 4 ปีที่แล้ว +1

    styropian w granulacie. Lekkie, ciepłe i można samemu robić, materiał przywożony jest w workach, robota sama przyjemność.

    • @jedrek406
      @jedrek406 4 ปีที่แล้ว

      Możesz podać jakąś firmę która to ma i jaki jest koszt?

    • @pluksander
      @pluksander 4 ปีที่แล้ว

      @@jedrek406 www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-1146-page-2.html na tej i na następnej stronie masz wszystkie info. Ja w to wchodzę ;) ale to w przyszłym roku, na teraz tylko SSO.

  • @adamliszka9658
    @adamliszka9658 4 ปีที่แล้ว +3

    Witam!
    Skoro ta celuloza jest taka zła, to dlaczego Niemcy to robią?
    Rozumiem argument, że w Polsce fachowcy mają złe podejście, ale w takim układzie to nie wina celulozy. A taki schemat: membrana, celuloza, płyta g/k, paroizolacja z taśmami i uszczelniaczami, ogniówka g/k?
    Sam myślę o celulozie, bo wełna z rolki to porażka (też będę argumentował podejściem fachowców), a piana ma zalety i wady jak wszystko i nie wiem czego jest więcej. Dlatego myślę o celulozie. Jeśli się nie przekonam, to pewnie padnie na wełnę, ale tylko w granulacie. Ta z rolki ma jedną zaletę. Można ją położyć samemu i tutaj zalety się kończą. Ale to moja subiektywna opinia.

    • @jeekooz
      @jeekooz 3 ปีที่แล้ว

      Jeśli w szwecji wszyscy będą gwałcić swoje psy, to też napiszesz że nie ma nic złego w gwałceniu psów, bo przecież w szwecji wszyscy to robią?

  • @mateusz19897
    @mateusz19897 4 ปีที่แล้ว +12

    Ja dałem w sufit 50cm najtańszej wełny z Leroy 044, aaaaale....jak obliczyłem opór cieplny to ma lepszy niż 30cm lambdy 038. Dlaczego tak? Bo miałem 22cm wiazara pod który podważałem sznurek,między który wepchnąłem 25cm tej wełny (15+10), potem zawiesiłem stelaż jednopoziomowy (25cm poniżej dołu wiazara tak, żeby minąć wieniec czyli mostek termiczny) co 40cm i w poprzek wiazara dałem pasy wełny między stelaż też (15+10) i na to przykleiłem folie paroizolacyjną, na którą przyjdzie regips. A cenowo wyszło tak, że do kupy te 50cm wełny wyszło mi taniej za M2 niż 30cm wełny 038, a parametr cieplny mam lepszy, według tego kalkulatora budowlaneabc.gov.pl/charakterystyka-energetyczna-budynkow/kalkulatory/calc-wpc/ więc mam nadzieję, że mi się to spisze i zrobi robotę zimą.
    Piana dla mnie przereklamowana, trzeba robić twarde poszycie, żeby było do czego przykleić pianę, wszystkie instalacje są zaklejone. I krokwie lub pas wiazara odkryty, a to podobno mostek termiczny, chociaż żeby 22cm czy 18cm drewna to był takie wielki mostek to wydaje mi się, że trochę bicie piany. Chociaż sam dałem wełnę w poprzek, żeby jego uniknąć. Pożyjemy zobaczymy!
    Polecam film na kanale BaldTV "Księżycowe drewno" szkoda, że mnie na dom w takiej technologii nie stać jak tam jest pokazany.
    Pozdrawiam, świetny kanał Panie Dzidku!

    • @mitu1830
      @mitu1830 4 ปีที่แล้ว +1

      Dokładnie, dobrze zrobiłeś. Miałeś miejsce na 50 cm, to trzeba było to policzyć. Jeśli jest taniej, to nie widzę sensu ładowania droższej bo nazywa się platinium i ma reklamę w tv. Ja miałem bardzo mało miejsca 25 cm. I jakieś dziwaczne krokwie 18 cm. Dałem 18 cm (tam mi polecił koleś od zabudowy g-k), bo 20 cm ściśnięte na chama nic by nie zmieniło no i to była lepsza wełna Ursa Gold, a na przekładkę dałem 5 cm Silver. Taka byłą dostępna od ręki, a goniły mnie terminy. Z drugiej strony takie wyliczenia dają ciekawy obraz. Niektórym się zdaje, że dadzą 20 cm styropianu (średnia półka białego) to już mają dom pasywny. A 15 cm, to już za mało. Różnica jest tak niewielka, że nawet tego nie zauważysz, a cena już sporo wyższa. Pytanie czy te 2-3 tys. się zwrócą w ogrzewaniu :) i kiedy? Ja zachowałem balans między kosztami, a ociepleniem. Mam 15 cm styropianu z lambdą 0,04 W, trzyszybówki okna, 23 wełny na poddaszu, 15 cm styropianu z lambdą 0,036 W w podłodze, 10 cm XPS na ściance fundamentowej. Myślę, że to standard. Dom jest ciepły. Na bieżąco weryfikowałem koszty i jeśli np styropian 004 wycenili mi na 7 tys. a grafit na 11(przy założeniu 12 cm zamiast 15), no to się nie zastanawiałem.

  • @mareklimanowski687
    @mareklimanowski687 5 หลายเดือนก่อน

    Czyli celuloza sie nie nadaję do stropodachu wentylowanego? W przeciwieństwie do tego co mowi firma ociepleniowa.

  • @Krystianq362
    @Krystianq362 4 ปีที่แล้ว

    Ten co dach robił to miał fantazje nawalił wsporników i dodatkowych niepotrzebnych łat chyba żeby korniki dokarmiać. :-) Teraz to ludzie przesadzają na tych budowach.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว +2

      To dach wiązarowy, więc taka konstrukcja.

  • @termapur-izolacjepianapur8741
    @termapur-izolacjepianapur8741 4 ปีที่แล้ว +3

    Witam, poniżej kilka zdjęć z wymiany kilkuletniej wełny na pianę PUR: photos.app.goo.gl/XFC6rCSwpXn9LVHc9
    Wybór metody izolacji jest indywidualny i nie chcę sugerować który jest lepszy a który nie. Kilka informacji odnośnie piany PUR względem komentarza z filmu:
    - piana otwartokomórkowa jest przeznaczona na poddasza, lambda około 0,034-0,036, drewno musi być suche wilgotność poniżej 15%, dane techniczne są na etykietach produktów. Grubość na poddasze użytkowe tej piany to 20cm, U=17 (aktualne WT), 25cm aby przegroda osiągnęła U=15 (WT2021 lub warunki programu "czyste powietrze",
    - piana zamkniętokomórkowa, owszem jej lambda może nawet sięgać 0,022 ale jej przeznaczenie jest np na fundamenty. Pianka z puszki o której Pan wspominał również jest zamkniętokomórkowa i nie polecam jej na poddasze, ciepła ale jej struktura nie oddycha a sztywna powierzchnia może pękać (poddasze), nie wiem jak może zachować się drewno przy takiej pianie ale nie jest to zalecane tym bardziej gdyby jego wilgotność była powyżej 15%.
    Pozdrawiam autora filmu i czekam na jakieś informacje odnośnie powietrznej pompy ciepła. Może też nagram coś swojego gdy będę miał u siebie zamontowaną, Daikin Altherma 3 8KW na powierzchnię użytkową 165m2 ale będzie grzać i tak więcej... A tylko 8KW, zobaczymy ;)

    • @krepec_pl
      @krepec_pl 4 ปีที่แล้ว

      mam althermę 8KW (wersję pierwszą) i ogrzewam 220m2. czwarty rok u mnie działa i daje radę

    • @termapur-izolacjepianapur8741
      @termapur-izolacjepianapur8741 4 ปีที่แล้ว

      @@krepec_pl dzięki za cenne informacje, u mnie po ogrzewanej podłodze w tym garaż gdzie rurki rozłożone są rzadziej tj. 25cm jest około 250m2, użytkowej 160m2, rurki po około 10-15cm. Dom dobrze ocieplony, ozc dało wynik który wskazywał właśnie na 8KW ale jak patrzę czasem na domki gdzie instalatorzy montują 13KW do 140m2 to już nie wiem co myśleć ale autor tego kanału już kiedyś poruszał ten temat.

    • @krepec_pl
      @krepec_pl 4 ปีที่แล้ว

      @@termapur-izolacjepianapur8741 Mi instalatorzy proponowali minimum 12KW, ale zrobiłem ozc i z niego wychodziło 8KW . Też nie wiedziałem czy tak mała pompa da radę, więc kupiłem używanego Daikina na próbę. I tak działa od 4 lat i spokojnie wystarcza. U mnie po podłogach też jest 250m2 (w tym ogrzewany garaż), użytkowej 220m2

    • @termapur-izolacjepianapur8741
      @termapur-izolacjepianapur8741 4 ปีที่แล้ว

      @@krepec_pl czyli mamy podobną sytuację odnośnie ogrzewanej powierzchni :) a jak wyglądają koszty ogrzewania w okresie zimowym oraz ogólny kosztów użytkowa Pana pompy, CO i CWU?

    • @krepec_pl
      @krepec_pl 4 ปีที่แล้ว

      @@termapur-izolacjepianapur8741 Pompę Daikin mam tylko do ogrzewania C.O. Całe ogrzewanie mam podpięte pod oddzielny licznik prądu i raz w miesiącu spisuję licznik. Roczne zużycie prądu na C.O. około 3550 kWh. Temperatura w domu około 22 stopnie. Moja pompa ma 2009r produkcji, obecne generacje powinny być bardziej wydajne. Swoją kupiłem używaną i nie miała zbiornika C.W.U.
      Do ogrzewania C.W.U. mam bojler GALMET BASIC V3 z wbudowaną pompą ciepła. Podpięty jest pod licznik prądu i on zużywa około 1800 kWh rocznie (tu akurat mam jakiś licznik wpinany do gniazdka i nie jestem pewien jego dokładności) Bojler C.W.U ciepło czerpie z kotłowni wychładzając ją, ale przez to mam jedno chłodniejsze pomieszczenie idealne na spiżarnię

  • @d.w5451
    @d.w5451 4 ปีที่แล้ว

    ta folia izolacyjna to bujda na resorach

  • @ramboszczak
    @ramboszczak 4 ปีที่แล้ว

    Kolego kiedy montaż i testy rekuperatora? :)

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      Pewnie aż a grudniu, w tym tygodniu nie dam rady, a w sobotę do pracy jadę. Pozdrawiam.

  • @Grzegorz-kc6mq
    @Grzegorz-kc6mq 2 ปีที่แล้ว

    Jaki koszt wełny 30 cm na ile m2

  • @thomaspo9702
    @thomaspo9702 4 ปีที่แล้ว

    Co do piany to jest najdroższa i nie koniecznie najlepsza średnia lambda to okolice 0.037 więc 20 cm natrysku ma się ni jak do dzisiejszych standardów.Druga kwestia to paroizolacja i te drogie taśmy budynek musi być szczelny ( to samo tyczy się stolarki okiennej z tym ze w tej kwestii jest to określone w polskiej normie) a więc i paroizolacja musi być szczelna sklejona na łączeniach i wyklejona do ściany przy zastosowaniu specjalnych taśm i mas, i nie da się iść na skróty . Trzecia kwestia żadna izolacja nie lubi wilgoci czy to piana czy wełna czy celuloza a nawet styropian po prostu traci swoje parametry na dodatek w długotrwałym zawilgoceniu izolacji może dojść do korozji czy też degradacji drewna ( dlatego paroizolacja musi być szczelna)i ostatnia kwestia celuloza jest idealnym materiałem do nasypu na poziome powierzchnie i raczej nikt nie neguje kwestii lekkiego osiadania i nikt na pewno nie powie że jest wodoodporna lecz znosi lepiej zawilgocenie jak wełna

  • @przemysawhatas2053
    @przemysawhatas2053 4 ปีที่แล้ว +4

    W moim domu mam piane 25-30 cm która jest jiz ponad 30 lat na rynku, jestem bardzo zadowolony.

    • @radek_yt2559
      @radek_yt2559 4 ปีที่แล้ว +2

      Co ty mówisz 30 lat temu nie było piany o czym ty piszesz

    • @DariusAdventure
      @DariusAdventure 4 ปีที่แล้ว +1

      @@radek_yt2559 witam była w stanach

    • @radek_yt2559
      @radek_yt2559 4 ปีที่แล้ว

      @@DariusAdventure ok w stanach , to piszcie dokładniej, 30 lat na rynku ?

    • @przemysawhatas2053
      @przemysawhatas2053 4 ปีที่แล้ว +6

      Przecież napisałem 30 lat na rynku !! w Polsce jest od 10 lat, chodzi mi o to , ze piana wcale nie jest nowym materiałem i ze nic o niej nie wiadomo. Ps. moja akurat piana jest z Kanady

  • @marekchrzanowski5364
    @marekchrzanowski5364 4 ปีที่แล้ว +3

    dla mnie w tej kolejności PŁYTY PIR, PIANA, WEŁNA, CELULOZA...

  • @danielkobiela3161
    @danielkobiela3161 2 ปีที่แล้ว

    Rozumiem że między krokwiami nie masz nic widzę folię dachową tak?

  • @olafklimkowski4300
    @olafklimkowski4300 3 ปีที่แล้ว +1

    I nie jest zbyt dobra pianka PUR , największa wada jeżeli coś by się działo to trzeba wszystko zrywać i całą więźbę na nowo robić , koszt około 17 k,

    • @bartomiejkos370
      @bartomiejkos370 3 ปีที่แล้ว

      A co się ma dziać że trzeba więźbę na nowo robić?

    • @olafklimkowski4300
      @olafklimkowski4300 3 ปีที่แล้ว

      A jeżeli kuna ci wejdzie albo zacznie gnić bo będzie mostek termiczny co wtedy

    • @bartomiejkos370
      @bartomiejkos370 3 ปีที่แล้ว

      @@olafklimkowski4300 gryzonie w PUR nie wchodzą, jak prawidłowo zrobisz więźbę (odpowiednianwilgotność drzewa wentylacja impregnacja) to nie ma prawa też noc gnić. Poza tym w każdej izolacjinwnprzypadku wymienionych problemów masz to samo do zrobienia. Zrobić raz solidnie i zapomnieć o temacie ;)

  • @michalbednarczyk1099
    @michalbednarczyk1099 3 ปีที่แล้ว

    Piana Pur, Celuloza, Welna czy cos innego

  • @susdomestica90
    @susdomestica90 4 ปีที่แล้ว +1

    Ile cm.welny Pan daje? Której firmy welne pan wybiera, o jakiej wartości lambda?

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      30 grubości w dwóch warstwach , lambda 0.035, ja wybrałem Ursę, ale to chyba nie jest najważniejsze jaki producent, .Pozdrawiam.

    • @sadamwg
      @sadamwg 4 ปีที่แล้ว

      Chciałem powiedzieć że wszystko jest w filmie oprócz firmy,😁👍

  • @konkr8005
    @konkr8005 4 ปีที่แล้ว

    jak poddasze niezamieszkane jest sens ocieplac?

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      No a jak to widzisz? ja ocieplam w suficie, górą są największe straty ciepła.. Pozdrawiam.

    • @konkr8005
      @konkr8005 4 ปีที่แล้ว

      @@Dzidek1 chodzi mi wlasnie tylko u sufit tzn strop tylko to jest sens ocieplic

    • @tlokston
      @tlokston 4 ปีที่แล้ว

      @@konkr8005 Ja mam taką sytuację u siebie w domu. Strop ocieplony wełną 30 cm. Teraz będę ocieplał poddasze 15 cm wełny. Zaobserwowałem, że temp. sufitu jest niższa ok 1,5 C względem do podłogi. Mam dom parterowy a ogrzewanie w całym domu podłogowe.

  • @StigZina
    @StigZina 4 ปีที่แล้ว +6

    Piana pur? Hehe, życzę dużo zdrowia : )

    • @pawezielinski5467
      @pawezielinski5467 4 ปีที่แล้ว +8

      Dziękuję:))) Najzdrowiej byłoby budować z drewna, ocieplić słomą, otynkować gliną a obielić wapnem gaszonym

    • @artystycznebudownictwo1229
      @artystycznebudownictwo1229 4 ปีที่แล้ว +1

      @@pawezielinski5467
      Zgadza się.
      Pozdrawiam

    • @termapur-izolacjepianapur8741
      @termapur-izolacjepianapur8741 4 ปีที่แล้ว +6

      Wybór piana czy wełna to wybór indywidualny ale pisanie rzeczy, że jest nie zdrowa jest bezzasadne, dla przykładu materace tez są z pianki...

    • @artystycznebudownictwo1229
      @artystycznebudownictwo1229 4 ปีที่แล้ว +2

      Czy są przeprowadzane badania jaki wpływ ma pianka na drewnianą konstrukcje,gdzie tego szukać.

    • @termapur-izolacjepianapur8741
      @termapur-izolacjepianapur8741 4 ปีที่แล้ว +3

      @@artystycznebudownictwo1229 Przykładowe badania odnośnie rozwoju grzybów: photos.app.goo.gl/uwMUiJqsuDTB5eeg6 Jeśli chodzi o drewno należy pamiętać aby jego wilgotność była poniżej 15-13%. Również ważną rzeczą jest dobór piany, otwartakomórkowa tylko na poddasza, zamkniętokomórkowa fundamenty, stropy.

  • @hamell
    @hamell 4 ปีที่แล้ว +4

    Srebrna folia robi robotę ale może być problem z zasięgiem telefonu

    • @arekw.4458
      @arekw.4458 4 ปีที่แล้ว +2

      i na całe szczęście:):):)

    • @marcinrozalcejrowski7968
      @marcinrozalcejrowski7968 4 ปีที่แล้ว +8

      @@arekw.4458 Na całe szczęście co imbecylu? Na całe szczęście urządzenia w twoim domu będą rozładowywały się 3 razy szybciej szukając sygnału i emitując w stronę twojego pustego łba dużo więcej i z dużo większym natężeniem fal radiowych niż normalnie?

    • @kristomen
      @kristomen 4 ปีที่แล้ว +2

      @@marcinrozalcejrowski7968 Mogłeś nie nazywać go Imbecylem. Ale masz rację.

    • @tlokston
      @tlokston 4 ปีที่แล้ว

      @@kristomen Dlaczego nie. Dzisiaj ludzie wolą pierd.. zamiast słuchać. Gów.. wiedzą ale najwięcej do powiedzenia mają.

  • @arekw.4458
    @arekw.4458 4 ปีที่แล้ว +1

    szkoda, że ściany ociepliłeś puszką styropianową. Trzeba było też wełnę zastosować. Materiał naturalny i zdrowszy od styropianu.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      Jak sobie teraz tak myślę to może i lepiej by było, no ale jest jak jest. Pozdrawiam.

    • @pisre3995
      @pisre3995 4 ปีที่แล้ว

      Teraz jak byś chciał zdrowy dom to byś musiał wyburzyć i postawić od nowa a nie tylko wełna ;)

  • @RobertZaorski
    @RobertZaorski 4 ปีที่แล้ว +1

    Celuloza to świetny materiał o dobrej lambdzie, znakomitej zdolności akumulacji ciepła, podnoszący szczelność powietrzną budynku i doskonale radzący sobie z wilgocią w przegrodzie. To przyjaciel budownictwa otwartego na dyfuzję pary wodnej. Osiadanie celulozy w ścianach czy w skosach nie zachodzi. Chyba że materiał miał niedostateczną gęstość i tak pewnie było w Pana przypadku. Np.: dla budynków prefabrykowanych drewnianych stosuje się gęstość 55 kg/m3 dla celulozy isofloc. Czy uważacie, że dochodzi tam do osiadania? Elementy budynku przewożone są na miejsce budowy już z izolacją: th-cam.com/video/Vl3K0OlYPMo/w-d-xo.html
    Wieloletnie badanie na zlecenie rządu niemieckiego dotyczące stosowania materiałów pochodzenia naturalnego dowodzi, że to pełnoprawne materiały izolacyjne. Zaizolowane ściany sprawdzono po 10 latach na okoliczność stabilności wymiarowej. Efekt? Materiał nietknięty osiadaniem. VIDE: www.bundesbaublatt.de/news/bbb_isofloc_Zellulosefasern_im_Langzeittest_Dauerhaft_voll_tauglich_2842289.html

    • @tomaszkoronczewski515
      @tomaszkoronczewski515 4 ปีที่แล้ว

      Widac ze wykonawcy sa zli, bo ile razy spotkalem sie z tym materialem to zawsze osiadal. Jezeli wykonawcy nie umieja tego robic to po co to robic? Sadze ze ma Pan interes w tym aby promowac ta celuloze, ale opinia budowlancow jest wiecej warta niz badania niemieckiego podmiotu. Pozdawiam

    • @RobertZaorski
      @RobertZaorski 4 ปีที่แล้ว

      @@tomaszkoronczewski515 Zapraszam do kontaktu +48 603 914 083. Chętnie przeszkolimy Pana i pokażemy jak prawidłowo wykonać ocieplenie celulozą, żeby zapobiec wskazanym przez Pana przypadkom. Znaczenie ma sprzęt, jakość materiału i umiejętności wykonawcy.

    • @tomaszkoronczewski515
      @tomaszkoronczewski515 4 ปีที่แล้ว

      @@RobertZaorski dziekuje, nie skorzystam, zbyt wiele negatywnych opinii abym uznal ten material za cos dobrego mimo szkolen, pogadanek itp. Kazdy swoje chwali, jakie by to nie bylo

    • @RobertZaorski
      @RobertZaorski 4 ปีที่แล้ว

      @@tomaszkoronczewski515 Dziękuję! Zaproszenie zostawię otwartym i dotyczy nie tylko materiału celulozowego, dotyczy również technologii wdmuchiwania materiałów izolacyjnych i systemów szczelności powietrznej budynku. Nie wiem, czym Pan się zajmuje (układanie glazury? wykończenia wnętrz?). Być może spotka się Pan w pracy zawodowej z konstrukcjami, w których najlepiej dobranym rozwiązaniem będzie wykorzystanie technologii wdmuchiwania izolacji. Łączę pozdrowienia!

    • @tlokston
      @tlokston 4 ปีที่แล้ว

      @@tomaszkoronczewski515 Słusznie.

  • @pav_vel
    @pav_vel 4 ปีที่แล้ว

    Czyli ktoś kto mówi że dał pianę, bo wyniosła go tyle samo co wełna, a nie musiał nic przy niej nic robić - to co właściwie położył, że kosztowało tyle co wełna i o jakich parametrach...hmm 🤔??? Czy może taką okazję wychaczył?

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      Też się nad tym zastanawiałem, ale jak mówiłem są te piany różne, więc jak badziewie to tanio, tak jak wełna jest po 5 zł za metr i po 25 zł., o tej samej grubości.

    • @SamSabat
      @SamSabat 4 ปีที่แล้ว

      Podam ci przykład u siebie , niestety ceny z 2016r. PUREX NG 0808NF B2 185m2 2 dachu wyszło 9900 przy grubości minimalnej 22cm. ( wiem zaraz będzie że za mało :)
      Brałem pod uwagę ocieplenie wełna 25cm i miałem to sam robić.
      Isover Super Mata wełna mineralna szklana 10 cm 0.033 5,4 35 100zł 3500
      Isover Termo Mata wełna mineralna szklana 15 cm 5.7 m2 33 64 2112
      Suma 5612
      oraz
      Isover Super Mata wełna mineralna szklana 10 cm 0.033 35 100zł 3500
      Isover Super Mata wełna mineralna szklana 15 cm 3.72 m2 0,033
      50 96 4800
      Suma 8300
      Tańsza wersja
      MEGAROCK PLUS 4m2 0,039 65 61 2867
      Wełna mineralna 037 ROCKMIN PLUS 10cm (6,10m2) 31 63 1953
      Suma 4820
      ilość rolek /cena za rolkę
      Oczywiście to było liczone na ~185m2 bez odpadów :)
      Plus sznurki itd i swoja robocizna. miałem robić na droższej.
      Ceny są ze stycznia 2016r
      Jak widać różnica była na poziomie tysiąca złotych...
      miałem ofertę na 9000tyś i 12tyś tą sama pianą, zdecydowała cena i wiedza tego co miał aplikować.
      Czy jestem zadowolony. Jestem. poddasze miałem odkryte przez 2 lata . Pianka nie była przykryta teraz dopiero kończę je robić. Pod wpływem słońca ( przez okna ściemniała ale i tak musiałem przycinać w tych obszarach.)

  • @JK-ym1qz
    @JK-ym1qz 2 ปีที่แล้ว

    Płyty pir

  • @kaktus7283
    @kaktus7283 3 ปีที่แล้ว +1

    to nie jest twoje poddasze

  • @Lolnox
    @Lolnox 4 ปีที่แล้ว

    Robi Pan fajne filmy, ale błagam nie wchodzi Pan w strefę materiałów bo raz ze głosi się coś o czym nie wie Pan 100%, dwa niektórzy producenci za głoszenie nie wiedzy mogą udowodnić coś co będzie kosztować. Jestem inżynierem nawet niedawno miałem okazję widzieć wyniki badań pewnych niesamowitych materiałów, to co pokazywał Pan "pazłotka z folią bombelkową" to jest tragedia i już lepiej za to kupić żonie torebkę ;) celuloza jest ok, i wszystko jest prawdą robione były badania. Trzeba pamiętać jedno, wszystko robimy systemowo jeśli robisz celulozę i tylko ją wrzucasz to nie jest docieplenie to jest wrzucenie celulozy.... w krajach skandynawskich jest to już od dawna używane, są styropiany z strugami drewnianymi jako okładzina i jest niepalna! to też sprawdzaliśmy...... są materiały które nie są tym co myślimy jest to np to co pokazywał Pan ta cudowna folia.... niebieski styropian z odprowadzaniem wody do fundamentów ( to jest całkowicie tragedia i ludzie kupują coś co się nie nadaje ale to już by musieli zobaczyć testy w labo) jest tego sporo to prawda ale proszę bez obejrzenia na własne oczy testów nie opowiada Pan co może być lepsze. A co do mostków termicznych gdzieś w którymś filmie była mowa ze to 5%.. to nie jest tak bo może być to znacznie więcej a dwa mogą być mostki które powodują degradacje materiału i nawet nie wiemy że już go tam nie ma po kilku latach…. Wizualnie on jest, to tak jak z wełną w przegrodach przenoszących uv, po 3 latach wełna nie ma kompletnie wtedy włąsciwości akustycznych… 0% a niby taka trwała prawda? Wszystko ma swoje plusy i minusy, ważne żeby wykonywać systemowo a nei wybierać tylko materiał z danego systemu… Pozdrawiam i czekam na następne odcinki 😊 też kiedyś pracowałem w Niemczech i Holandi

  • @piotrdugozima3230
    @piotrdugozima3230 4 ปีที่แล้ว

    Dużo gadasz. Ale zero konkretów i wszytko nie wiem. To jak o czymś nie wiem nie słyszałem to nie opowiadam głupot!!! Tak samo cena z m2 piany nie znam cen ale wiem że najdroższa. Masakra. Nagrywając takie filmy nagraj o tym co ty zrobiłeś i zakończ temat a nie wypowiadasz sie o materiałach o których jak sam mówisz nie wiesz.
    Pozdrawiam

  • @pawezielinski5467
    @pawezielinski5467 4 ปีที่แล้ว

    Nie wiem ile kosztowałoby docieplenie poddasza o powierzchni ok. 85m/kw wełną na grubość 30 cm z materiałem ale pianą certyfikowanego wykonawcy polskiego producenta piany będzie mnie to kosztować 4250zl a grubość 20 cm. Jeden dzień i po robocie. Radzę wcześniej pomierzyć dach dalmierzem. Poprzedni "wykonawca" naliczył mi 145 m/kw za 7000 tys. Pogoniłem oszusta.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 ปีที่แล้ว

      85m2 by wyszło jakieś 4 tys, oczywiście przy wełnie 0.035 lub lepszej, to tylko koszt materiału. Zaskoczył mnie Pan tą ceną..Pozdrawiam.

    • @pawezielinski5467
      @pawezielinski5467 4 ปีที่แล้ว

      @@Dzidek1 Też tkwiłem w przekonaniu że będzie dużo drożej i pewnie tak było jeszcze kilka lat temu. Dopóki nie przekonałem się podczas wycen. A były ich 3 7 tys (dach 145m/kw ;) przykręceniem wieszaków, 4250 85 m/kw 5000 90 m/kw. Tak mi liczyli różnie.

    • @termapur-izolacjepianapur8741
      @termapur-izolacjepianapur8741 4 ปีที่แล้ว +1

      Aktualnie ceny oscylują w granicach 50zl za m2 i grubość 20cm, bynajmniej w moich okolicach (świętokrzyskie).

    • @marekchrzanowski5364
      @marekchrzanowski5364 4 ปีที่แล้ว

      @@Dzidek1 ostatnio strasznie z cen poschodzili miałem wyceny po 60zł netto za 30cm piana Polychem więc cena IMO super

    • @marekchrzanowski5364
      @marekchrzanowski5364 4 ปีที่แล้ว

      @@Dzidek1 ceny poszły w dół 30 cm za 60 zł netto więc jak ktoś nie nie boi Piany to aż szkoda się babrać z wełną sam kładłem i wiem że to średnia przyjemność ;D

  • @Skatemania84
    @Skatemania84 4 ปีที่แล้ว

    Prawda celuloza do bani 50% domow w uk bieze odszkodowania za ten system ocieplenia. Grzyb i tyle w tym temacie. Sam mam nie polecam

    • @michagorski7173
      @michagorski7173 4 ปีที่แล้ว

      A ma pan celulozę w UK czy w Polsce ocieplone. Czemu pan nie poleca. Też myślałem o celulozie

    • @RobertZaorski
      @RobertZaorski 4 ปีที่แล้ว +1

      @@michagorski7173 Pan pomylił się. Sprawa nie dotyczy celulozy tylko wełny mineralnej wdmuchiwanej w puste przestrzenie ścian murów szczelinowych. Celuloza nie jest stosowana w takich przestrzeniach ("nie nadaje się do zastosowania jako izolacja rdzeniowa murów szczelinowych"). Anglicy mają problem, bo pierwsze wytyczne co do liczby otworów producentów wełny były wadliwe i materiały osiadały. Dodatkowo problem wilgoci wynika z penetracji wody opadowej - podwójny mur ma zapewnić wentylację dla warstwy osłonowej (zewnętrznego muru), a po jego zasypaniu wentylacja znika. Celuloza to bardzo dobry materiał, oczywiście są różnej jakości i różne firmy wykonawcze. Jeżeli ktoś uważa, że celuloza osiada, to zapraszam do lektury obiektywnego raportu pokazującego ocieplenie ściany m. in. materiałem celulozowym po 10 latach: www.bundesbaublatt.de/news/bbb_isofloc_Zellulosefasern_im_Langzeittest_Dauerhaft_voll_tauglich_2842289.html. Właściwa gęstość to podstawa.

  • @stanisawwiecek9969
    @stanisawwiecek9969 4 ปีที่แล้ว

    PROSZĘ PANA PAROSZCZELNA CZY PAROPRZEPUSZCZALNA POWINNA BYĆ NAGRYWACIE A POJĘCIA NIE MACIE O WYKONANIU OCIEPLENIA I WPROWADZACIE LUDZI W BŁĄD

  • @cziko7000
    @cziko7000 4 ปีที่แล้ว

    Bzdury pan pleciesz o tej pianie. Ja dostałem certyfikat na piane i zapłaciłem 50zł m2 za 18cm

  • @andrzej8670
    @andrzej8670 4 ปีที่แล้ว

    Opanował mi poddasze piana otwartokomorowa zachodnia a więźbę miałem poniżej 6procent wilgotność to śmierdziało na poddaszu przez ponad mięs a jak teraz zaplytowalem dalej śmierdzi tylko takimi kocimi odchodami także nie polecam tej metody. Chyba ta wełna twarda jest na chwilę obecną najsensowniejszym wyborem a na strop betonowy steropian przylany betonem takie jest moje zdanie

    • @lekkerair1616
      @lekkerair1616 4 ปีที่แล้ว

      teraz śmierdzi to wiesz, że wdychasz, przestanie smierdzieć, ale wdychal bedziesz dalej myslac ze jest okej

    • @kristomen
      @kristomen 4 ปีที่แล้ว +2

      Może tobie jakaś ekipa nasrała a ty myślisz, że to piana. Byłem w domach i nic nie było czuć na poddaszu. Dwa ten materiał masz w oknach i wielu innych miejscach. Nawet używano to w lodówkach. Inna sprawa pierwszy ras spotkałem się z taką opinią, gdy tygodnie spędziłem na forach odnośnie jaki materiał do ocieplenia dachu.

    • @andrzej8670
      @andrzej8670 4 ปีที่แล้ว

      @@kristomen gość od piany zapewniał mnie że już na drugi dzień można wchodzić że nic nie będzie czuc a piana waliło przez mięs natomiast po zaplytowaniu zapach przypominał co napisałem wyżej kto czym ociepli mi to rybka ja tylko pisze jak to u mnie wygląda a piana nie była tania 65zl za 20cm Niemiecka pozatym jak kawałek namoczylem w wodzie to po wyciagniecu wyciskalem wodę niczym z gąbki ...ja wiem że 96%to otwarte komórki aby ,oddychała, tylko teraz pytanie czy jeśli tak szybko chłonie wodę czy również szybko będzie wysychała śmiem w to wątpić ale niech każdy ociepla czym tam sobie uwaza mnie przekonał kol na nią który też drugi raz by jej nie zastosował

    • @kristomen
      @kristomen 4 ปีที่แล้ว

      @@andrzej8670 A wełna nie chłonie wody? Co do zapachu może wynikać z firmy która aplikowała ci pianę. Może wcześniej użyli jakiegoś środka, który nie został porządnie wyczyszczony z maszyny. Czasem mogli mieć problem z dyszami. Stąd użyli jakiegoś rozpuszczalnika, który wypryskali ci na dach. Gdy pistolet zaczął prawidłowo sikać to zaczęli ci na ten syf pianować.
      Mam astmę, szybko padł bym - Jak był coś nie tak z pianami.
      Druga sprawa było ściąć kawałek piany zabrać do innego pomieszczenia/domu i dać innym do powąchania.
      Pamiętaj pełno papudroków w budownictwie. Mnie szlak trafia jak mam kogoś brać. Oni często nie mają podstawowej wiedzy teoretycznej. Bo odrazu powie ci, że ma 16 letnie doświadczenie i że teoria nie pokrywa się z praktyką. Szkoda, że NASA tego jeszcze nie wie.

    • @lekkerair1616
      @lekkerair1616 4 ปีที่แล้ว

      @@kristomen tlenku węgla też nie czuć, taka Twoja logika ...

  • @obserwatoradam2975
    @obserwatoradam2975 4 ปีที่แล้ว

    Stracone 12.58s
    Wełna koszt x
    Piana koszt x
    Wybrałem bo ....
    Kosztowało mnie to ...
    Ale lepiej siedzieć 13 minut bo yt płaci powyżej filmu 12 minut tyle w temacie

    • @andruaka677
      @andruaka677 3 ปีที่แล้ว

      Też nagrywaj filmy będziesz bogaty😂🤣😂

    • @obserwatoradam2975
      @obserwatoradam2975 3 ปีที่แล้ว +2

      @@andruaka677 nie muszę nagrywać ...
      Ukończyłem dobre studia i w PL dobrze sobie zawodowo / finansowo radzę
      Pozdrawiam

    • @andruaka677
      @andruaka677 3 ปีที่แล้ว

      @@obserwatoradam2975 nie każdy ma tyle szczęścia pozdro i miłego wieczoru