Wybór ekipy do budowy domu

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ก.ค. 2024
  • Jak znaleźć dobrego wykonawcę budowlanego? Jak nie dać się oszukać?
    Czy warto budować się systemem zleconym? A może znaleźć generalnego wykonawcę?
    m. in. na te pytania odpowie Ci to nagranie.
    Streszczenie:
    00:00 - Możliwości budowy (jeden wykonawca, wielu wykonawców, system gospodarczy)
    05:01 - Koszty budowy domu i wybór wykonawców
    7:30 - Jak sprawdzić ofertę wykonawcy?
    9:45 - Jak wybrać dobrego wykonawcę?
    12:45 - Umowa z ekipą.
    15:25 - Uwaga na oszustów!
    18:15 - Budowa system zleconym
    19:10 - Chcesz się szybko wprowadzić do domu?
    20:55 - Budować jedną firmą czy system zleconym?
    22:45 - Jak dobrze przygotować się do budowy?
    26:32 - Nagrywać dłuższe czy krótsze filmy?
    _______________
    Przydatne linki:
    👉 Kursy budowlane:
    jaksiewybudowac.pl/
    👉 Blog budowlany:
    blog.poradnik-budowlany.com/
    👉 Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"
    sklep.poradnik-budowlany.com/
    🔵Facebook: / jaksiewybudowaciniezwa...
    🔴Instagram: / jak_sie_wybudowac
    Pozdrawiam,
    Sławek Zając
    #budowadomu #projektdomu #umowa #umowabudowlana #jaksięwybudować #działka #materiałybudowlane #budowa #wykonawca #remontdomu #remontmieszkania #działkabudowlana #kosztybudowy

ความคิดเห็น • 26

  • @justynasokolowska519
    @justynasokolowska519 3 ปีที่แล้ว +2

    Długość filmu w sam raz :) jak zwykle bardzo przydatne informację. Jestem właśnie tuż przed wyborem ekipy budowlanej, więc film idealny! ps. jakby ktoś z oglądających miał do polecenia firmę z okolic Krakowa to dajcie znać :)

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  3 ปีที่แล้ว

      Uff, super. Bałem się, że film jest zbyt długi :) Życzę szybkiego znalezienia dobrej ekipy.
      Z dobrych rad: jeżeli firma to spółka, to sprawdź jej KRS i powiązania z innymi podmiotami. Właściciel jednej firmy może zasiadać w spółkach innych, nierzetelnych firm. Warto porządnie poszperać.
      Miłego dnia!

  • @perun4428
    @perun4428 ปีที่แล้ว

    warto też zaznaczyć że jak robi to jedna firma robi to zwykle nieco lepiej i szybciej(w roboczogodzinach), bo jak jedna robi to druga to, to często jest tak że robią to na dostaw to zrobią to tak żeby było im łatwiej, w końcu to nie oni będą się później z tym męczyć

  • @ehomeserver9228
    @ehomeserver9228 3 ปีที่แล้ว

    Temat rzeka... można by mowić i mowić. Ja to bym jeszcze dodał z pol godziny ;) albo podzielił na części. Moja budowa juz w toku wiec ze swoich doświadczeń mogl jeszcze dużo dodać :) pozdrawiam tak trzymaj.
    PS książkę mam i polecam.

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  3 ปีที่แล้ว

      Dzięki serdeczne! Oby budowa skończyła się szybko i bez większych stresów ;)

  • @jakniebudowac
    @jakniebudowac ปีที่แล้ว +1

    Wybór ekipy budowlanej to chyba najważniejszy etap budowy, ja popełniłem ten błąd i po dziś dzień ponoszę tego konsekwencje...

    • @jakniebudowac
      @jakniebudowac 8 หลายเดือนก่อน

      @@zjow4755 …strop żelbetowy monolityczny.

  • @leszeks5631
    @leszeks5631 3 ปีที่แล้ว

    Dobre, na prawdę znajdę w książce spis treści (około 15 minuta filmu), to super!!! Książka musi być wybitna :)

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  3 ปีที่แล้ว +1

      Najpierw pomyślałem, że rzeczywiście coś palnąłem, ale sprawdziłem i... nie! :)
      Cytat: "Zachęcam do zakupu i do zajrzenia na mój blog, gdzie jest więcej informacji na temat tej książki. Znajdziesz tam także spis treści. ". Tam - czyli na blogu :) Uff!
      A korzystając z okazji: spis treści i fragmenty książki znajdziesz tu: sklep.poradnik-budowlany.com/produkt/ksiazka-papierowa/ksiazka-wydanie-papierowe/
      Miłego!

    • @leszeks5631
      @leszeks5631 3 ปีที่แล้ว

      @@jaksiewybudowac Faktycznie, zwracam honor. Może w ramach pokuty zakupię kurs na stronie ;)

    • @rafagrochal3934
      @rafagrochal3934 7 หลายเดือนก่อน

      Książka jest zejebista polecam. Ja już czytam drugi raz.

  • @konradzasadzien6603
    @konradzasadzien6603 3 ปีที่แล้ว

    Książka jak się wybudować i nie zwariować, a zwłaszcza Kurs jak się wybudować: przygotowanie to dla mnie pozycja obowiązkowa podczas przygotowywania się do budowy domu. Polecam robić notatki podczas oglądania kilkunastu godzin kursu, mnóstwo przydatnej wiedzy. Co prawda jestem dopiero na etapie projektu, ale dzięki temu, że przeszedłem przez cały kurs pozwoliło mi zrobić konkretny przesiew architektów. Wydaje mi się że gdyby nie to, wybrałbym pierwszego, z którym się spotkaliśmy, a było ich 8. Uprzedzam, kurs mocno podnosi poprzeczkę podczas wyboru projektanta, z kilku spotkań wracałem wkurzony i zrezygnowany, ale dzięki temu nawiązałem współpracę z rzetelną osobą, która spełnia moje oczekiwania :)

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  3 ปีที่แล้ว

      Dzięki za przemiłe słowa! Oby było łatwiej przy wyborze wykonawców :-)

  • @rafagrochal3934
    @rafagrochal3934 7 หลายเดือนก่อน

    Chcę wybudować stan SSZ jedną firmą a pozostałe prace zleceniami. Ile mi to pozwoli zaoszczędzić. Kosztorys projektanta 517 tys. Dom z bala.

  • @hubertw5334
    @hubertw5334 3 ปีที่แล้ว

    Cześć Sławku. Dziękuję za Twoją pracę, mam przy okazji pytanie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że odpowiedź na to pytanie zależy od tysiąca innych czynników, ale mimo to nawet Twoja intuicja będzie pomocna. Przymierzam się do budowy, jednak nie jestem ekspertem od budownictwa, co więcej mój czas wyżej wycenia się w pracy, którą wykonuję, anieżeli na weryfikacji placu budowy. Mam zaufanego znajomego, który mieszka 50m od przyszłej budowy, a co ważniejsze posiada wiedzę (wybudował 4 domy) i ma siatkę lokalnych kontaktów. Przymierzam się do zaoferowania mu propozycji 'posady' inwestora zastępczego, głównie do wyboru kontrahentów i weryfikacji robót co dzień/dwa/trzy. Co sądzisz o tej formie budowy, masz może jakieś wskazówki lub materiały z kórymi można się zapoznać? Myślałem o zaproponowaniu mu 15tys za całą usułgę od wbicia łopaty po oddanie. Pozdrawiam

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  3 ปีที่แล้ว +1

      Cześć,
      inwestor zastępczy to bardzo dobry pomysł. Mniej pracy dla Ciebie i możliwe oszczędności, które mogą nawet pokryć jego wynagrodzenie.
      Wskazówki:
      - Zawsze radzę dużą ostrożność we współpracy ze znajomymi. Ustalcie wszystkie prawa i obowiązki i podpiszcie umowę.
      - Wyrywkowo kontroluj. Prowadzenie cudzej budowy umożliwia zakup materiałów za Twoje pieniądze po zawyżonych cenach w zaprzyjaźnionej hurtowni (hurtownia potem rozlicza się z "nadwyżki" pod stołem), zamawianie zbyt dużej ilości materiałów (nadwyżka idzie na inną budowę), zaangażowanie zbyt drogich wykonawców, od których dostaje prowizję i tak dalej. Nie znam oczywiście Waszych relacji, ale wiem, że pieniądze zniszczyły niejedną znajomość i przyjaźń.
      - Zaangażuj dobrego kierownika budowy. Znajomy oczywiście także będzie kontrolował prace, ale lepiej mieć 2 sojuszników niż jednego :)
      Słowem: ustalcie przed rozpoczęciem współpracy co się da. Niech znajomy zapozna się z projektem - może będzie miał jakieś sugestie i uwagi?

    • @hubertw5334
      @hubertw5334 3 ปีที่แล้ว

      @@jaksiewybudowac Dziękuję za odpowiedź, uwagi i sugestie :) Oczywiście przy tej inwestycji nie mam zamiaru 'abdykować' z myślenia o budowie, więc jestem jak najbardziej nastawiony na kontrolowanie we własnym zakresie. Prawdopodobnie najmocniej od strony finansowej. Niemniej cieszę się, że również uważasz ten pomysł za dobry, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

    • @hubertw5334
      @hubertw5334 3 ปีที่แล้ว

      A, jeszcze opinia z mojej strony. Jako, że sam mocno działam na YT to pozwolę sobie podpowiedzieć - nie zawracaj sobie głowy jakimikolwiek mitycznymi wskazówkami. Jeśli materiał będzie jakościowy, to niezależnie od długości przyciągnie z czasem swoich odbiorców.

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  3 ปีที่แล้ว

      "nie zawracaj sobie głowy jakimikolwiek mitycznymi wskazówkami" - racja ;) To trochę tak jak z moim blogiem: wszędzie czytałem, że trzeba pisać artykuły nie dłuższe niż kilka tysięcy znaków, bo nikt nie chce czytać wypracować, a tymczasem większość najbardziej poczytnych artykułów ma powyżej 50000 znaków ze spacjami ;)
      Ze wskazówek, które moim zdaniem warto stosować, to dbanie o dobre miniaturki, tytuły i opisy, aby algorytm youtube`a chciał nas promować. Pracuję nad tym :)

    • @hubertw5334
      @hubertw5334 3 ปีที่แล้ว

      @@jaksiewybudowac Tak to prawda, trzeba zadbać o to nad czym mamy faktycznie kontrolę (czyli rzeczy które wymieniłeś), a algorytm i tak zrobi co chce ;) Zastanawiam się jedynie nad kwestią reklam. To super, że robisz te materiały wolne od reklam, jednak spekuluje się że YT chętniej promuje monetyzowane filmy (bo zwyczajnie na nich zarabia). Dlatego być może warto ustawić jedną reklamę na końcu, czy te poboczne? Ale to zostawiam Tobie do oceny.
      Jeszcze odnośnie miniatur - być może warto byłoby ujednolicić całość. Wypracować jednorazowo jakiś szablon, a potem stosować go przy każdym filmie zmieniając jedynie zdjęcie w tle & tytuł (czy jakikolwiek inny ruchomy element). To też sprawia, że łatwiej będzie lokalizować Twoje filmy na stronie głównej przez osoby, które Cię lubią. A dla postronnego widza będzie to estetycznej wyglądać, jak wejdzie na Twój kanał. Nawet już taki prosty szablon jak u Michała Szafrańskiego myślę byłby okej.

  • @eveshqat5544
    @eveshqat5544 ปีที่แล้ว

    Czy warto często wizytować budowę i być za przeproszeniem upierdliwym pedantycznym inwestorem ktory wszystkiemu sie przyglada i wypytjje czy raczej dać więcej luzu i komuś zlecić pilnowanie ekipy? Prawdopodobnie czeka mnie budowa a ostatnio budowała 30 lat temu i wiele się zmieniło

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  ปีที่แล้ว

      Warto mieć bardzo dobrego kierownika budowy, który będzie pilnował ekip, ale i samemu warto się interesować - szczególnie na etapie instalacji, tynków i wylewek, kiedy jest do podjęcia bardzo dużo decyzji.

  • @hubertczerwinski8854
    @hubertczerwinski8854 6 หลายเดือนก่อน

    Witam czy dobrze jest prosić wykonawcę o rozbicie wyceny na np. osobno koszt wykonania fundamentów, murów i osobno wycena materiałów i kosztów pracy

    • @jaksiewybudowac
      @jaksiewybudowac  6 หลายเดือนก่อน

      Wycena na materiały i robociznę powinna być zawsze podzielona. Jeżeli chodzi o rozbicie wyceny na etapy, to warto to zrobić, aby podczas budowy płacić tylko za wykonaną pracę.

  • @mariuszborowski2646
    @mariuszborowski2646 2 ปีที่แล้ว +1

    I nigdy, przenigdy nie polecam kogokolwiek, kto choć słowem mówi po ukraińsku/rosyjsku. Wrodzony brak kultury technicznej, genetyczne kombinatorstwo i możliwośc ulotnienia się na dowolnym etapie robót. Ostrzegam.