Szuper videó, tele rengeteg hasznos infóval! Sokszor hiába a napi több kávé, mégis fáradékony vagyok. :( Azt hiszem mostmár közelebb kerültem a megoldáshoz
Nem értem miért zavar sokakat a zene? Egyáltalán nem zavaró! Arra figyeljenek amit az előadó mond, az nagyon hasznos lehet mindenkinek!! Köszönet a feltöltésért!😊❤
Abba kellene hagyni a mesterséges alapanyagokból ,és különböző adalékanyagokból készített "műanyag élelmiszerek gyártását" , és mindenki egészséges lenne!!!!
Szerintem igazad van.61 vagyok,soha semmi bajom.még a fejem se fàjt soha.én szerintem azért van,mert mindent meg eszem.nincs olyan hogy nem szeretem.☝️🤔
Nagyon köszönöm! atanitast. ( a zene a hatterbol , nagyon zavart, nehez hallgatni , nem hianyozna szamomra ha nem lenne ). sot megkoszonem hogy ne legyen zene majd maskor szorakoznek zenevel.
Ezért kellene mindenkinek kicserélni az asztalon a konyhasót keltai sòra. A kelta és jobban van három különböző fajta magnézium ami természetes formában jön és szájon keresztül visszük be a szervezetbe azon kívül van még benne 84 különböző trace minerál is ami a szervezetnek kell. Na hajrá!!
Egy izotóniás itallal nem viszünk be olyan nagy mennyiségű kalciumot (4-500 mg felett) vagy magnéziumot (250 mg felett), ami miatt jelentősebb mértékben romlana bármelyik ásványi anyag felszívódása. Ha egyszerre történik igen nagy dózisú bevitel, akkor már számolni lehet azzal, hogy az egymással való versengésnek nagyobb hatása van a felszívódás mértékére.
Jó videó, bár érdekelne, hogy miért nem tértél ki a krónikus magnézium hiány tüneteire. Ezek közül az egyik legfontosabb kálium felszívódási zavar, ami folyamatos kálium mérgezéshez vezet. Ez pedig rengeteg kárt okoz a szervezetben.
Valóban így van, súlyos magnéziumhiány esetén felborulhat a kalcium és a kálium háztartása a szervezetben, hiányt előidézve mindkét ásványi anyag esetében! Köszönjük az észrevételed! Igyekszünk minél részletesebb tartalmakat készíteni, de az átadott információk mennyiségében is igyekszünk valahol határt húzni :) így elkerülhetetlen, hogy a teljességre való törekvés ellenére is kimaradnak bizonyos dolgok :) Még egyszer, köszönjük a hozzászólást és hogy követsz minket!
Az alábbi cikkeinkben találsz erre vonatkozóan hasznos információkat, a címek ne tévesszenek meg, természetesen minden korosztály számára és évszakban ajánlott ezeknek a magnézium-tartalmú élelmiszereknek a fogyasztása :) : netamin.hu/cikkek/miert-fontos-a-magnezium-terhesseg-alatt , netamin.hu/cikkek/magneziumpotlas-nyaron-miert-fontos-es-hogyan-csinald
Mivel a magnézium létfontosságú ásványi anyag, nem kúraszerű alkalmazására, hanem állandó, megfelelő bevitelére van szükségünk. Magasabb dózisra (5-800 mg) olyankor lehet szükség, ha a szervezet erős megterhelés alatt áll, például nagyon aktív életmód, állóképességi sportok, élsport, tartós stressz. És ha ez az erős megterhelés időszakos, a magasabb magnézium dózis "kúraszerű", tehát a megterhelés ideje alatti használata szóba jöhet (ilyenkor is csak fokozatosan ajánlott emelni a dózist). A napi kb. 400 mg magnézium bevitele (étrend + étrend-kiegészítés segítségével) azonban minden felnőttnek, az év 365 napján javasolt!
11:11 Bocsánat, ezt a mondatot nem értem. "A felszívódó magnézium nehéz"? Egyébként hálásan köszönöm. Nagyon örülök ennek az ismertetőnek! Meg is osztom 😊
A Netamin Szerves Magnézium Triót ajánljuk bizalommal. 3féle magnéziumsót tartalmaz, melyek kiváló felszívódással és biológiai hasznosulással bírnak. Bővebb információt itt talál a termékről: netamin.hu/termek/netamin-szerves-magnezium-trio-tabletta-p401
A B6-vitamin segítheti a magnézium felszívódását, ugyanakkor egyáltalán nem muszáj ilyen terméket keresni, ha egyébként szedünk egy jól összeállított multivitamin készítményt is, esetleg B-komplexet (a multivitamint erősen javasoljuk mindenkinek!). Emellett fontos nézni azt is, hogy a B6-vitaminnal kombinált termékek milyen magnéziumformát tartalmaznak - ha pl. szervetlen a magnézium, akkor sokkal többet veszítünk ezzel, mint amennyit a B6-vitamin hozzáadásával nyerhetünk. Összességében szerintünk legjobb, ha egy jó minőségű, megfelelő hatóanyag-tartalmú szerves magnéziumot szedünk, a B-vitaminokhoz pedig máshogy (pl. multivitaminnal) emellett hozzájutunk.
Csak gyógyszertárban előállított ún. "szem magnézium port" írtak fel. Érdekelne ennek a hatásmechanizmusa. Különösen a szemre. Állandó szemfenéki bevérzéseim vannak. Miért jobb, mint az egyéb szerves Mg-k? Megköszönöm, ha válaszol.
Sajnos ilyen "szem magnézium porról" mi nem hallottunk még. De ha ez egy szájon át bevihető magnézium készítmény, akkor nem gondoljuk, hogy eltérne a hatásában más, szerves magnéziumot tartalmazó készítményektől.
@@Netaminvitamin Egy győri patikában állítják elő.A főorvos szerint a por titka, a patika mérlegen , hajszál pontosan kimért dózisokból adódik. Sajnos csak felíratás után készítik el...
A magnéziumhiány elkerülése, kezelése mindenekelőtt változatos táplálkozással támogatható. Feltétlenül ezt ajánljuk első lépésként: magnéziumban gazdag étel például a mandula (270 mg/100 g), tökmag (270 mg/100 g), spenót (80 mg/100 g), fekete bab (főtt, 70 mg/100 g), vörös bab (főtt, 45 mg/100 g), avokádó (25 mg/100 g), barna rizs (főtt, 48mg/100 g). Emellett pedig érdemes azért a legtöbb ember számára legalább 200 mg magnéziumot bevinni kiegészítéssel is, mindenképpen szerves formában (amiket kiemelten keresni érdemes: magnézium-biszglicinát, magnézium-citrát, magnézium-malát).
A magnézium-karbonát egy szervetlen, így viszonylag gyengén felszívódó magnéziumforma. Emellett ennél a formánál jóval nagyobb az emésztőrendszeri panaszok, pl. hasmenés, laza széklet, esélye - különösen nagyobb mennyiség bevitele esetén. Érdemesebb lehet egy szerves magnéziumot tartalmazó kiegészítőt választani, ami például -citrát, -biszglicinát, -malát formájában tartalmazza a magnéziumot.
Nem ismert ilyen hatása. Ha azonban esetleg egy kollagéntartalmú étrend-kiegészítő gyomorproblémákat okozna, érdemes lehet éhgyomor helyett étkezéssel beszedni.
Természetesen az étrend-kiegészítés szükségessége mindig nagyban függ a táplálkozástól és az életmódtól. Az elmondható azonban általánosságban, hogy nagyon csekély azok száma, akik pusztán mindennapi táplálkozásukkal elegendő magnéziumot visznek be. Emellett önmagában az intenzív fizikai igénybevétel is jelentősen meríti a magnéziumszintet (az izommunkához, energia termeléséhez magnéziumra van szükség), ráadásul izzadással is sok magnéziumot veszítünk. Emellett a magnézium bélből való felszívódása csökken idősebb korban. Mindezeket a tényeket figyelembe véve neked is ajánlani tudjuk a magnéziumpótlást.
A magnézium-szulfát esetén sincs arra vonatkozóan megfelelő, döntő erejű bizonyítékunk, hogy hatékonyan felszívódna a bőrön át, és így a szervezetet ellátná jelentősebb mennyiségű magnéziummal. Az eddigi kutatások ellentmondásos eredményekre jutottak: még olyan eredmény is született, amelyben a magnézium-szulfát tartalmú testápoló nem emelte meg statisztikailag szignifikáns mértékben az alanyok magnéziumszintjét. Forrás: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579607/
Hát ezen tényleg kár lenne vitatkozni! Valószínűleg olyan embereknél nem mutatkozott eredményesnek a felszívódása, akiknél elegendő magnézium volt a szervezetükben. Akiknél viszont jelentős magnézium deficit mutatkozott a szervezetükben, ott egy lábfürdő, mely két evőkanál magnézium-szulfáttal (Epsom sóval) készült, hatásos volt. Egyébként ez is pontosan úgy működik, mint a jód. Aki jódhiányos, annak a bőrére kennek egy 3*3 cm-es jódfoltot. Ha a szervezetnek szüksége van a jódra 6 órán belül teljesen eltűnik a barna folt, egyébként meg 24 óra múlva se! A magnézium-szulfátot (Epsom sót) fürdővízben oldva nemigen lehet túladagolni, mert bőrön át csak a szükséges mennyiség szívódik fel. De, ha valaki vízben feloldva megissza, esetleg hasmenést is okozhat a túlzott bevitel.
Akkor jól értem, hogy a MEGFELELŐ ARÁNYÚ Mg és Calcium bevitel ajánlott? Sok helyen hallani, hogy külön kell bevenni, mert versenyeznek egymás felszívódásában. Akkor most mi az ajánlott? Ha Cal-ot akarok pótolni, ahhoz kell Mg, de ha csak a Mg pótlás a cél, akkor elkülönítve érdemes bevenni, vagyis itt nem ajánlott a Calcium hozzá???
A kalcium és a magnézium bevitele is létfontosságú, és igen, feltehetően létezik egy nagyjából optimálisnak nevezhető arány. Habár erről még ma is vita folyik, hogy pontosan mi lehet ez, általában 2:1 arányban javasolják a kalcium és magnézium bevitelét (tehát kb. kétszer annyi kalcium, mint magnézium). Természetesen nem kell mg-ra pontosan betartani ezt, de nagyjából ez a helyes irány. A két ásványi anyag valóban versenyez egymással a felszívódásért, de emiatt igazán csak akkor érdemes aggódni, ha egyszerre nagy mennyiséget viszünk be belőlük (500 mg feletti kalciumot, 250 mg feletti magnéziumot), más esetben ezen nem érdemes "fennakadni".
Üdv. Akkor ha mg oxid +karbonat. Típusú mg tablettát fogyasztok. Akk a rossz hasznosulas miatt fogyasszak pl dupla adagot? 1tabletta 190mg mg tartalmaz elvileg. Eddig 2 db ot fogyasztottam reggel este. Sportolo felnőtt férfi vagyok. Válaszát előre is köszönöm 😉
Bizonyos mértékig kompenzálható a gyengébb felszívódás azzal, hogy nagyobb mennyiséget viszel be az adott nem szerves magnéziumformából. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ez könnyen hasmenéshez, emésztési panaszokhoz is vezethet. Természetesen ez mindig egyéni érzékenységtől is függ. Illetve nem is biztos, hogy naponta sok tabletta szedése a legkényelmesebb vagy leginkább költséghatékony megoldás. Érdemes lenne kíméletesebb és jobban hasznosuló szerves formával is kiegészíteni vagy akár teljesen lecserélni a szervetlen magnéziumot. (Például napi 1 tabletta a Netamin Szerves Magnézium Trióból, az eddigi bevitel mellett.) Sportoló, aktív emberként különösen fontos a magnézium, és egyébként ilyenkor akár napi 6-800 mg-ig is fel lehet menni a bevitel mennyiségében.
Mi ilyen interakcióról nem tudunk, sőt épp ellenkezőleg, a különféle ásványi anyagok hajlamosak versenyezni egymással a felszívódásért. Emiatt alapvetően azonban nem érdemes aggódni, kivéve jelentős mennyiségek egyszerre való bevitelekor, illetve ha hiányállapotot igyekszünk kezelni. A kálium is egy rendkívül fontos ásványi anyag, amiből a világon csak kevesen visznek be eleget, sok zöldség és gyümölcs fogyasztásával viszont általában hozzájuthatunk ideális mennyiséghez.
A magnézium és a B6-vitamin kiegészítik egymás hatását, mivel akárcsak a magnézium, a B6-vitamin is hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez, részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban és hozzájárul a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez. A B6-vitamin is fontos szerepet játszik a stressz, szorongás, depresszió elleni küzdelemben. Emellett a B6-vitamin elősegíti a magnézium felszívódását.
Egészséges egyéneknél az étkezéssel bevitt túl sok magnézium nem jelent az egészségre nézve veszélyt, mivel a gyomor-bélrendszer és a vesék szabályozzák és kontrollálják azt, hogy mennyi magnézium szívódik fel az ételekből és mennyi választódik ki vizelettel. A magnézium étrend-kiegészítővel történő bevitele esetén viszont előfordulhat túladagolás, ami többek között hasmenést, hányást, hasi görcsöket okozhat, súlyosabb esetben még veszélyesebb következményei is lehetnek (a májkárosodás egyébként nem sorolandó ide). A túladagolás azonban könnyedén elkerülhető, ha odafigyelünk a magnéziumtartalmú kiegészítők és gyógyszerek megfelelő szedésére, követjük a címkén szereplő adagolást vagy orvosunk előírásait. Felnőttek számára kb. napi 300-400 mg magnézium szükséges, bizonyos helyzetekben (pl. erős megterhelés, sport, diéta, stressz) akár 500-800 mg. Ezek biztonságos mennyiségnek számítanak.
Az eddigi legjobb videó amit a témakörben láttam, értelmes összeszedett és a laikus ember számára is tisztán érthető! Köszönöm.
Szívesen Hallgatom az előadást mert nagyon értelmes èn nagyon humorosan adja
Kiválló ismeret terjesztés volt ,köszönöm ,sokat segített nekem !
Szuper videó, tele rengeteg hasznos infóval! Sokszor hiába a napi több kávé, mégis fáradékony vagyok. :( Azt hiszem mostmár közelebb kerültem a megoldáshoz
Milliò màs oka is lehet a fàradèkonysàgnak
Jó téma,köszönöm! Egy valami zavar. A háttérzenét levehetnéd 50%-ra,de akár nullára. Nagyon zavaró.
Nem értem miért zavar sokakat a zene? Egyáltalán nem zavaró! Arra figyeljenek amit az előadó mond, az nagyon hasznos lehet mindenkinek!! Köszönet a feltöltésért!😊❤
Engem is zavar.
A mondandóra tessék figyelni, ne zenére❤️
Nagyon szépen köszönöm, ezeket a hasznos információkat, tanácsokat! ❤
Minden videòt megnézek
Màr vàsàroltam a termékekbõl
💯💯💯
Kérlek ha lehet írd meg nekem mi a neve . én nem találok csak olyanokat amik oxid. féleségek Is vannak benne elégé nagy mennyiségben .
Nagyon köszönöm! 🙂
Abba kellene hagyni a mesterséges alapanyagokból ,és különböző adalékanyagokból készített "műanyag élelmiszerek gyártását" , és mindenki egészséges lenne!!!!
EGYETÉRTEK!
Bizony..
Szerintem igazad van.61 vagyok,soha semmi bajom.még a fejem se fàjt soha.én szerintem azért van,mert mindent meg eszem.nincs olyan hogy nem szeretem.☝️🤔
Super hozzászólás a Dr.Urnak is.
Tudományos helyett, jó élelmiszer, Nem Fast Food!
Nagyon jó és informatív ez a felvétel - de ez a zenezörej mindent tönkrevág.
Nagyon jo a műsor
.. 11:58 ❤
Jó, hogy vagytok. 😊🎉
Nagyon szuper videó!! Nagyon sok tanulságos információval. Összeszedett tartalmas informativ ❤
Nagyon köszönöm! atanitast. ( a zene a hatterbol , nagyon zavart, nehez hallgatni , nem hianyozna szamomra ha nem lenne ).
sot megkoszonem hogy ne legyen zene majd maskor szorakoznek zenevel.
Másnaposság ellen is nekem bevállt két magnézium pezsgőtabetta egy nagy pohár hidegvízben feloldva, jó ideg és gyomor nyugtató .
Hasznos volt az előadás
Tetszett a tájékoztatás. Mivel nem vagyok jártas a kémiában , örömmel vettem volna, ha a kapható magnéziumok közül tudok választani a videó után.
Ha figyelsz akkor tudsz választani.Az elhangzottak alapján a Mg-biszglicinát a legjobb.Ezek közül válaszd ár/érték arányban a legjobbat.
Én évek óta a Magnosoly por alakut vízzel szedem naponta egyszer ez hasznos magnézium
Magnézium források:
étcsoki, avokádó, hüvelyesek, tofu, olajos magvak (dió, mogyoró, lenmag, tökmag, chiamag) teljes kiőrlésű gabonák (búza, zab, árpa, handina stb.), laposhal, lazac, makréla, banán, kelkáposzta, spenót.
Én is jó egészséget kívánok Neked!
Ezért kellene mindenkinek kicserélni az asztalon a konyhasót keltai sòra. A kelta és jobban van három különböző fajta magnézium ami természetes formában jön és szájon keresztül visszük be a szervezetbe azon kívül van még benne 84 különböző trace minerál is ami a szervezetnek kell. Na hajrá!!
Köszönöm szépen a tájékoztatást ❤
Köszönöm szépen a videót, a hasznos információkat.
Az izotóniás italok egyszerre tartalmaznak mg-t és ca-t. Nem ütik egymást, vagy jó arányban tudnak érvényesülni? Thx, legjobb videó a témában! 😊
Egy izotóniás itallal nem viszünk be olyan nagy mennyiségű kalciumot (4-500 mg felett) vagy magnéziumot (250 mg felett), ami miatt jelentősebb mértékben romlana bármelyik ásványi anyag felszívódása. Ha egyszerre történik igen nagy dózisú bevitel, akkor már számolni lehet azzal, hogy az egymással való versengésnek nagyobb hatása van a felszívódás mértékére.
Nagyon hasznos volt, koszonom!
Remek érthető eioadas volt. Köszönöm Czumpf Anni
Jó videó, bár érdekelne, hogy miért nem tértél ki a krónikus magnézium hiány tüneteire. Ezek közül az egyik legfontosabb kálium felszívódási zavar, ami folyamatos kálium mérgezéshez vezet. Ez pedig rengeteg kárt okoz a szervezetben.
Valóban így van, súlyos magnéziumhiány esetén felborulhat a kalcium és a kálium háztartása a szervezetben, hiányt előidézve mindkét ásványi anyag esetében! Köszönjük az észrevételed! Igyekszünk minél részletesebb tartalmakat készíteni, de az átadott információk mennyiségében is igyekszünk valahol határt húzni :) így elkerülhetetlen, hogy a teljességre való törekvés ellenére is kimaradnak bizonyos dolgok :) Még egyszer, köszönjük a hozzászólást és hogy követsz minket!
Arról kellene beszèlni, hogy milyen èlelmiszerekben van a legtöbb magnèzium!!
Az alábbi cikkeinkben találsz erre vonatkozóan hasznos információkat, a címek ne tévesszenek meg, természetesen minden korosztály számára és évszakban ajánlott ezeknek a magnézium-tartalmú élelmiszereknek a fogyasztása :) : netamin.hu/cikkek/miert-fontos-a-magnezium-terhesseg-alatt , netamin.hu/cikkek/magneziumpotlas-nyaron-miert-fontos-es-hogyan-csinald
Brokkoli
Kell kúraszerűen alkalmazni a magnézium bevitelt?
Mivel a magnézium létfontosságú ásványi anyag, nem kúraszerű alkalmazására, hanem állandó, megfelelő bevitelére van szükségünk. Magasabb dózisra (5-800 mg) olyankor lehet szükség, ha a szervezet erős megterhelés alatt áll, például nagyon aktív életmód, állóképességi sportok, élsport, tartós stressz. És ha ez az erős megterhelés időszakos, a magasabb magnézium dózis "kúraszerű", tehát a megterhelés ideje alatti használata szóba jöhet (ilyenkor is csak fokozatosan ajánlott emelni a dózist). A napi kb. 400 mg magnézium bevitele (étrend + étrend-kiegészítés segítségével) azonban minden felnőttnek, az év 365 napján javasolt!
11:11
Bocsánat, ezt a mondatot nem értem. "A felszívódó magnézium nehéz"?
Egyébként hálásan köszönöm. Nagyon örülök ennek az ismertetőnek! Meg is osztom 😊
Mire gondol pontosan "felszívódó magnézium nehéz" alatt?
Köszönöm szépen .
Köszönöm szépen az információt! Szuper!
Nagyon köszi a sok hasznos informaciot !!
Esetleg tud valaki ajanlani jo minôsegû Magneziumot amit erdemes megvenni
A Netamin Szerves Magnézium Triót ajánljuk bizalommal. 3féle magnéziumsót tartalmaz, melyek kiváló felszívódással és biológiai hasznosulással bírnak. Bővebb információt itt talál a termékről: netamin.hu/termek/netamin-szerves-magnezium-trio-tabletta-p401
Nagyon köszönöm !!
Magnízum keringés.
(Mg,B6,galagonya, kálium.)
Nagyon köszönöm! A MagnaB6, vagy a sima szerves Magnézium a jobb?
A B6-vitamin segítheti a magnézium felszívódását, ugyanakkor egyáltalán nem muszáj ilyen terméket keresni, ha egyébként szedünk egy jól összeállított multivitamin készítményt is, esetleg B-komplexet (a multivitamint erősen javasoljuk mindenkinek!). Emellett fontos nézni azt is, hogy a B6-vitaminnal kombinált termékek milyen magnéziumformát tartalmaznak - ha pl. szervetlen a magnézium, akkor sokkal többet veszítünk ezzel, mint amennyit a B6-vitamin hozzáadásával nyerhetünk. Összességében szerintünk legjobb, ha egy jó minőségű, megfelelő hatóanyag-tartalmú szerves magnéziumot szedünk, a B-vitaminokhoz pedig máshogy (pl. multivitaminnal) emellett hozzájutunk.
Csak gyógyszertárban előállított ún. "szem magnézium port" írtak fel. Érdekelne ennek a hatásmechanizmusa. Különösen a szemre. Állandó szemfenéki bevérzéseim vannak. Miért jobb, mint az egyéb szerves Mg-k? Megköszönöm, ha válaszol.
Sajnos ilyen "szem magnézium porról" mi nem hallottunk még. De ha ez egy szájon át bevihető magnézium készítmény, akkor nem gondoljuk, hogy eltérne a hatásában más, szerves magnéziumot tartalmazó készítményektől.
@@Netaminvitamin Egy győri patikában állítják elő.A főorvos szerint a por titka, a patika mérlegen , hajszál pontosan kimért dózisokból adódik. Sajnos csak felíratás után készítik el...
Hasznos video azoknak, akik beszélik ezt a tudományos nyelvet, de azt nem tudtam meg, h mit egyek, h ezt megoldjam.
A magnéziumhiány elkerülése, kezelése mindenekelőtt változatos táplálkozással támogatható. Feltétlenül ezt ajánljuk első lépésként: magnéziumban gazdag étel például a mandula (270 mg/100 g), tökmag (270 mg/100 g), spenót (80 mg/100 g), fekete bab (főtt, 70 mg/100 g), vörös bab (főtt, 45 mg/100 g), avokádó (25 mg/100 g), barna rizs (főtt, 48mg/100 g). Emellett pedig érdemes azért a legtöbb ember számára legalább 200 mg magnéziumot bevinni kiegészítéssel is, mindenképpen szerves formában (amiket kiemelten keresni érdemes: magnézium-biszglicinát, magnézium-citrát, magnézium-malát).
@@Netaminvitamin köszönöm
Köszönjük !
Magnézium - karbonát van a pezsgő tablettában. Mit tudnál erről mondani? Nagyon szeretném tudni. (70 éves Ilonka néni.) Puszi
A magnézium-karbonát egy szervetlen, így viszonylag gyengén felszívódó magnéziumforma. Emellett ennél a formánál jóval nagyobb az emésztőrendszeri panaszok, pl. hasmenés, laza széklet, esélye - különösen nagyobb mennyiség bevitele esetén. Érdemesebb lehet egy szerves magnéziumot tartalmazó kiegészítőt választani, ami például -citrát, -biszglicinát, -malát formájában tartalmazza a magnéziumot.
@@Netaminvitamin Nem kiegészítőt akarok, hanem rendes élelmiszert. A kiegészítő is mű. Köszönöm, hogy válaszra méltattál, de ez nem "gyerebe"!
Köszönöm szépen
Savasít-e a kollagén?
Nem ismert ilyen hatása. Ha azonban esetleg egy kollagéntartalmú étrend-kiegészítő gyomorproblémákat okozna, érdemes lehet éhgyomor helyett étkezéssel beszedni.
Soha nem szedtem semmi gyógyszert,kiegészítő anyagot.61 vagyok,kemény fizikai munkát végző ember.kérdés,akkor nekem is kéne magnéziumot szednem?☝️🤔
Természetesen az étrend-kiegészítés szükségessége mindig nagyban függ a táplálkozástól és az életmódtól. Az elmondható azonban általánosságban, hogy nagyon csekély azok száma, akik pusztán mindennapi táplálkozásukkal elegendő magnéziumot visznek be. Emellett önmagában az intenzív fizikai igénybevétel is jelentősen meríti a magnéziumszintet (az izommunkához, energia termeléséhez magnéziumra van szükség), ráadásul izzadással is sok magnéziumot veszítünk. Emellett a magnézium bélből való felszívódása csökken idősebb korban. Mindezeket a tényeket figyelembe véve neked is ajánlani tudjuk a magnéziumpótlást.
@@Netaminvitamin köszönöm szépen,meg fogadom a tanácsot.☝️👍🤔🍀♥️
De mi van a magnézium-szulfáttal? Az se szívódik fel bőrön át? ...pedig igen!
A magnézium-szulfát esetén sincs arra vonatkozóan megfelelő, döntő erejű bizonyítékunk, hogy hatékonyan felszívódna a bőrön át, és így a szervezetet ellátná jelentősebb mennyiségű magnéziummal. Az eddigi kutatások ellentmondásos eredményekre jutottak: még olyan eredmény is született, amelyben a magnézium-szulfát tartalmú testápoló nem emelte meg statisztikailag szignifikáns mértékben az alanyok magnéziumszintjét.
Forrás: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579607/
Hát ezen tényleg kár lenne vitatkozni! Valószínűleg olyan embereknél nem mutatkozott eredményesnek a felszívódása, akiknél elegendő magnézium volt a szervezetükben. Akiknél viszont jelentős magnézium deficit mutatkozott a szervezetükben, ott egy lábfürdő, mely két evőkanál magnézium-szulfáttal (Epsom sóval) készült, hatásos volt. Egyébként ez is pontosan úgy működik, mint a jód.
Aki jódhiányos, annak a bőrére kennek egy 3*3 cm-es jódfoltot. Ha a szervezetnek szüksége van a jódra 6 órán belül teljesen eltűnik a barna folt, egyébként meg 24 óra múlva se! A magnézium-szulfátot (Epsom sót) fürdővízben oldva nemigen lehet túladagolni, mert bőrön át csak a szükséges mennyiség szívódik fel. De, ha valaki vízben feloldva megissza, esetleg hasmenést is okozhat a túlzott bevitel.
@suliorgan/Nigari só, azaz magnezium klorid, gorcs izomfájdalom, rp/50-60gr forralt desztillált viz vissza hűtve +50gr MgCl2, kenni,vagy flakonból szórni.
Tetszett. Köszönöm.
Akkor jól értem, hogy a MEGFELELŐ ARÁNYÚ Mg és Calcium bevitel ajánlott?
Sok helyen hallani, hogy külön kell bevenni, mert versenyeznek egymás felszívódásában.
Akkor most mi az ajánlott? Ha Cal-ot akarok pótolni, ahhoz kell Mg, de ha csak a Mg pótlás a cél, akkor elkülönítve érdemes bevenni, vagyis itt nem ajánlott a Calcium hozzá???
A kalcium és a magnézium bevitele is létfontosságú, és igen, feltehetően létezik egy nagyjából optimálisnak nevezhető arány. Habár erről még ma is vita folyik, hogy pontosan mi lehet ez, általában 2:1 arányban javasolják a kalcium és magnézium bevitelét (tehát kb. kétszer annyi kalcium, mint magnézium). Természetesen nem kell mg-ra pontosan betartani ezt, de nagyjából ez a helyes irány. A két ásványi anyag valóban versenyez egymással a felszívódásért, de emiatt igazán csak akkor érdemes aggódni, ha egyszerre nagy mennyiséget viszünk be belőlük (500 mg feletti kalciumot, 250 mg feletti magnéziumot), más esetben ezen nem érdemes "fennakadni".
Köszönöm!👏🏼
Danke sehr 😇👍
Üdv. Akkor ha mg oxid +karbonat. Típusú mg tablettát fogyasztok. Akk a rossz hasznosulas miatt fogyasszak pl dupla adagot? 1tabletta 190mg mg tartalmaz elvileg. Eddig 2 db ot fogyasztottam reggel este. Sportolo felnőtt férfi vagyok. Válaszát előre is köszönöm 😉
Bizonyos mértékig kompenzálható a gyengébb felszívódás azzal, hogy nagyobb mennyiséget viszel be az adott nem szerves magnéziumformából. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ez könnyen hasmenéshez, emésztési panaszokhoz is vezethet. Természetesen ez mindig egyéni érzékenységtől is függ. Illetve nem is biztos, hogy naponta sok tabletta szedése a legkényelmesebb vagy leginkább költséghatékony megoldás. Érdemes lenne kíméletesebb és jobban hasznosuló szerves formával is kiegészíteni vagy akár teljesen lecserélni a szervetlen magnéziumot. (Például napi 1 tabletta a Netamin Szerves Magnézium Trióból, az eddigi bevitel mellett.) Sportoló, aktív emberként különösen fontos a magnézium, és egyébként ilyenkor akár napi 6-800 mg-ig is fel lehet menni a bevitel mennyiségében.
@@Netaminvitamin köszönöm a választ. Rendeltem tőletek. Akk a trio mg bol akár napi 3 tabletta is mehet? Ugy jön ki a 600mg elvileg
@@robertdombi6280 Igen, de kezdésként 2 tablettával próbáld és ha nem tapasztalsz emésztőrendszeri panaszokat, akkor emeld 3ra.
Köszi 😉
Én úgy tudom, de lehet tévedek, h a jobb felszívódásához Kalium is szükséges, nem csak Calcium...
Mi ilyen interakcióról nem tudunk, sőt épp ellenkezőleg, a különféle ásványi anyagok hajlamosak versenyezni egymással a felszívódásért. Emiatt alapvetően azonban nem érdemes aggódni, kivéve jelentős mennyiségek egyszerre való bevitelekor, illetve ha hiányállapotot igyekszünk kezelni. A kálium is egy rendkívül fontos ásványi anyag, amiből a világon csak kevesen visznek be eleget, sok zöldség és gyümölcs fogyasztásával viszont általában hozzájuthatunk ideális mennyiséghez.
Patikában vettem, 500 mg-os, és napi 2 tablettát ír, hogy szedjem
❤❤❤❤❤
Szuper!
A bőr nálam nagyon.is működött. Túlzásban is.
Erdekes nekem hasznal a magneziumos furdo.
Annyiban tuti segített hogy kiderüljön az a magnézium amit én szedek az szinte semmire nem jó, de legalább nem olcsó. 😢😅
A magnézium spre a legjobb izom regeneráló.
Miért B6 vitaminnal ajálják?
A magnézium és a B6-vitamin kiegészítik egymás hatását, mivel akárcsak a magnézium, a B6-vitamin is hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez, részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban és hozzájárul a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez. A B6-vitamin is fontos szerepet játszik a stressz, szorongás, depresszió elleni küzdelemben. Emellett a B6-vitamin elősegíti a magnézium felszívódását.
A koffeinfogyasztás miatt én eléggé magnéziumhiányos lehetek.....migrén, izomfájás sokszor előfordult az évek alatt, ha sokat iszom egy nap
Meg ha nem az elemit a szerveset szeded,Dóra kedves🤗
Miért nem a kamerába nézel?...
Mert olvassa a szöveget 😮
Átjött a lényeg látom 😂
SZINVONALAS REMEK ELOADAS, - RETTENTOEN HULYE ZENEVEL ...
A túl sok magnézium fogyasztása pedig MÁJKÁROSODÁST OKOZ.
Egészséges egyéneknél az étkezéssel bevitt túl sok magnézium nem jelent az egészségre nézve veszélyt, mivel a gyomor-bélrendszer és a vesék szabályozzák és kontrollálják azt, hogy mennyi magnézium szívódik fel az ételekből és mennyi választódik ki vizelettel. A magnézium étrend-kiegészítővel történő bevitele esetén viszont előfordulhat túladagolás, ami többek között hasmenést, hányást, hasi görcsöket okozhat, súlyosabb esetben még veszélyesebb következményei is lehetnek (a májkárosodás egyébként nem sorolandó ide). A túladagolás azonban könnyedén elkerülhető, ha odafigyelünk a magnéziumtartalmú kiegészítők és gyógyszerek megfelelő szedésére, követjük a címkén szereplő adagolást vagy orvosunk előírásait. Felnőttek számára kb. napi 300-400 mg magnézium szükséges, bizonyos helyzetekben (pl. erős megterhelés, sport, diéta, stressz) akár 500-800 mg. Ezek biztonságos mennyiségnek számítanak.
🤔🌞❤
Mikrobiom termel vitamint
A magnézium ásványi anyag, nem vitaminin.
Az állatoknál jobb a feldolgozás , de ők is beviszik NEM TERMELIK ! A mikrobiom NEM TERMEL , felszívódik és feldolgoz , NEM TERMEL