PRAWDZIWY PRZEŁOM SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ม.ค. 2023
  • Czy można zobaczyć przyszłość? Dzięki algorytmom AI jest to możliwe. ING Bank Śląski w akcji #Jawprzyszłości by AI & ING użył ich, aby zwizualizować różne wyobrażenia na temat przyszłości i emerytury, i zachęcić do odkładania na nią.
    Wy też możecie wziąć w niej udział i zobaczyć siebie w przyszłości! Najbardziej kreatywne wyobrażenia zostaną namalowane przez AI, a te najlepsze z najlepszych trafią do ich autorów w formie obrazów (metalowy plakat)! Wystarczy wejść na stronę
    www.ja-w-przyszlosci.pl
    i w kreatywny sposób dokończyć zdanie „W przyszłości będę…”. Konkurs trwa do 19 lutego.
    Scenariusz i źródła:
    docs.google.com/document/d/17...
    🔔 Subskrybuj: / @rmasny
    👍 Grupa FB: / 1788162371406088
    ❌ Twitter: x.com/RafalMasny
    📷 Instagram: / rmasny
    📩 Kontakt: rafalkrzysztofmasny@gmail.com
    • MASNY KANAŁ - wszystki...
    🎧 Zapraszam do słuchania: ffm.bio/masny
    #chatGPT #sztucznainteligencja #współpracareklamowa

ความคิดเห็น • 189

  • @MrScorpion888x
    @MrScorpion888x ปีที่แล้ว +11

    Jako informatyk ja patrzę na to jednoznacznie negatywnie, a sam się tym jarałem. Na razie chatgpt nikomu pracy nie odbierze raczej, bo wciska dużo bullshitu, żeby wyglądało jakby wiedział co mówi, ale sam kierunek zmian jest dla mnie przerażający. Nie oszukujmy się, korporacje nie robią tego z dobrego serca, robią to dla zysku, to oznacza, że jeżeli pracę 10 ludzi da się usprawnić z pomocą automatyzacji i zrobi to jeden człowiek to pozostałych 9 traci w tym momencie pracę.

  • @pawlosek
    @pawlosek ปีที่แล้ว +78

    Myślałem że już nie wrócisz, dobrze że jesteś 🤙

  • @olaffq
    @olaffq ปีที่แล้ว +102

    W dyskusji o AI często brakuje głosu, który nie będzie skupiał się na filmowym końcu świata i rozpadzie systemu który znamy, a na tym, że jest to być może SZANSA dla ludzkości, aby skupić się na pielęgnacji naszej planety i zapobiegnięciu jej kompletnemu rozpadowi. Filmowe myślenie i strach przed nieznanym często przysłania racjonalną dyskusję o przyszłości.

  • @owlz5960
    @owlz5960 ปีที่แล้ว +3

    Z ta próbką głosu i tworzeniem np. Słowa lub zdania za jego pomocą, czyli jakby nie patrzeć, tworzenie czegoś, czego ktoś nie powiedział, źle mi się skojarzyło np. W temacie polityki albo spraw w sądzie

  • @rosewhite_music
    @rosewhite_music ปีที่แล้ว +4

    Moim zdaniem powinno zostać spisane prawo dotyczące korzystania z AI, skoro i tak jest już na świecie od dłuższego czasu. Np. po to, by nie popełniało plagiatu - kradnie style rysowania/malowania martwych i żyjących twórców - z naciskiem na tych ostatnich, gdyż oni obrywają najmocniej. Sztuczna inteligencja została stworzona po to, by pomagać ludziom, a nie ich zastępować, zwłaszcza w pracy twórczej. Inaczej po co mielibyśmy w ogóle istnieć? Przy czym nie chodzi mi o scenariusz rodem z "Terminatora". Cały świat funkcjonowałby po prostu bez nas.

  • @TomaszZgutka
    @TomaszZgutka ปีที่แล้ว +3

    To się dzieje na naszych oczach..... Niesamowite być świadkiem takiego przełomu ...

  • @theomuller3979
    @theomuller3979 ปีที่แล้ว +9

    witamy w 2023

  • @ThePrzemo996
    @ThePrzemo996 ปีที่แล้ว +2

    Temat potencjalnych kłopotów początkujących programistów jest bardziej złożony. Z jednej strony AI może zautomatyzować proste czynności, ale z drugiej może pomóc początkującym rozwijać się podpowiadając ścieżkę rozwoju, pomagając w znalezieniu błędów, usprawniając poszukiwanie informacji, testując napisany kod pod względem bezpieczeństwa. Przy połączeniu z innymi technologiami wyspecjalizowana SI może częściowo zastępować osoby z wyższymi kompetencjami pomagając w optymalizacji rozwiązań, doborze odpowiednich technik, znajdowaniu wąskich gardeł. Rozważmy przypadek aplikacji internetowej: młody programista zasiada do pisania pełnej aplikacji, błądzi i poświęca dużo czasu na wybór odpowiednich bibliotek, frameworków, struktur, danych dla swojego projektu, po czasie okazuje się że niektóre z jego wyborów były błędne, np. w miarę rozwoju aplikacji okazało się że wybrany silnik i struktura bazy danych powodują duże zużycie zasobów, trudności w dołączeniu kolejnych funkcji itd. Dodatkowo powstają problemy z interfejsem użytkownika bo programista nie znał dobrych praktyk i zrobił spaghetti code. Użyjmy teraz zestawu narzędzi wspomagających wyposażonych w AI. Nasz adept zaczyna opisywać co będzie robiła aplikacja, maszyna nauczona doświadczeniami z rozmów osób technicznych z biznesem zadaje dodatkowe pytania czym po pierwsze pomaga młodemu zrozumieć co właściwie jego aplikacja musi robić, co jeszcze musi uwzględnić itd, a tym czasem AI tworzy obraz projektu, czynności te przeplatają się. Aplikacja zaczyna powstawać, AI dobiera wstępnie rozwiązanie bazodanowe, z drobną pomocą operatora buduje API. Operator opisem i rysowaniem po ekranie tworzy zarys interfejsu użytkownika, AI zachowując wszelkie zasady projektowania przyjaznych interfejsów uszczegóławia dzieło. Wypadałoby się tu jakoś logować. Systemy uwierzytelniania i autoryzacji wymagają wieży aby były bezpieczne, ilekroć ktoś z niewiedzy lub własnych chęci próbuje wdrożyć własne rozwiązania powstają systemy dziurawe. Tymczasem AI montuje cały kod wewnątrz już gotowego systemu, jest nauczona jak się z nim integrować, maszyna przeprowadza szereg testów które wyłapią ewentualne problemy, człowiek musiałby być ekspertem i poświęcić na takie test wielokrotnie więcej czasu. Programista musi tylko pomóc w implementowaniu logiki aplikacji, najcięższe rzeczy zostały wykonane półautomatycznie, bez specjalistycznej wiedzy. Aplikacja się rozrasta, okazuje się że struktura bazy danych nie jest optymalna, okazało się też że użytkownicyu korzystają z produktu inaczej niż zakładano, jedne funkcjecsą używane znacznie częściej inne rzadziej niż przyjęto. To na szczęście zostało już wykryte przez dodane algorytmy analizujące i po zaalarmowaniu AI pod nadzorem człowieka który nie jest nawet dobrym programistą reorganizuje obie części, sama uczy się dzięki temu jeszcze więcej.

  • @Diabelo
    @Diabelo ปีที่แล้ว +24

    Jeśli chodzi o pisanie prac magisterskich czy nawet rozprawek to chat gpt potrafi nas okłamać a nawet potrafi zmyślać fakty byle utrzymać nas w iluzji że wie co pisze. Więc jeśli uczniowie czy studenci z niego korzystają a nauczyciel bardziej się wgłębi w źródła na których się wzorowało AI może się okazać że nawet one nie istnieją. Mateusz Chrobok mówił na swoim kanale jak to działa dokładnie. Z tymi obrazami to też wyszła drama bo twórcy dostali pozew od artystów bo AI wykorzystywało ich obrazy (na niektórych nawet były ich podpisy co sztuczna inteligencja stworzyła) więc sama z siebie nic nie tworzy te neurony trzeba czymś nakarmić wcześniej co już stworzył człowiek. Więc AI chyba jeszcze długo nie prześcignie człowieka no chyba że odzworujemy nasz mózg albo nauczymy ją wszystkich naszych złych cech :)

  • @wojciechplaza2686
    @wojciechplaza2686 ปีที่แล้ว +14

    Już myślałem że zakończenie będzie "ale to już jutro"

  • @Monkey_in_the_jungle
    @Monkey_in_the_jungle ปีที่แล้ว +5

    Bardzo dobry materiał. Gratuluję.

  • @gracjanstrzelec
    @gracjanstrzelec ปีที่แล้ว +3

    To o czym wspominasz na początku materiału nazywane jest "Paradoksem Moraveca" - wysokopoziomowe rozumowanie wymaga niewielkiej mocy obliczeniowej, natomiast niskopoziomowa percepcja i zdolności motoryczne wymagają olbrzymiej mocy obliczeniowej

  • @meichiyuki29
    @meichiyuki29 ปีที่แล้ว +1

    Ai zabierze bardzo wiele stanowisk pracy po to została stwo rzona i do tego między innymi służy również dlatego ludzie tak bardzo w nia teraz inwestują bo hajs i już w wielu firmach to zrobiła powoli będzie zabierać coraz więcej a te które zostaną stworzone nie dorównają ilością do tego co jest i będzie potrzebne.. do tego dochodzą wielofunkcyjne roboty itp.. generalnie to trzeba zacząć rozmawiać o zmianie systemu w którym żyjemy i dopilnować żeby ludzie w końcu mogli się maksymalnie skupiać na edukacji i rozwoju a skoro na tym to tez na wychowywaniu dzieci i bezpiecznej przestrzeni na to wiec być może właśnie na to przyjdzie nie długo czas.

  • @colmaneqpl2821
    @colmaneqpl2821 ปีที่แล้ว +14

    Z godzinę temu zastanawiałem się kiedy nowy film, i o to jest

  • @dominikgorgol400

    Dobry wykład! 🙂

  • @NattFalkenhausen
    @NattFalkenhausen ปีที่แล้ว +4

    czemu niepubliczny??????

  • @to0ojaaa845
    @to0ojaaa845 ปีที่แล้ว +29

    Hej Masny kiedy film na temat substancji psychodelicznych jakąś kontynuacje planujesz na ten temat??

  • @andriykhomyak
    @andriykhomyak ปีที่แล้ว +1

    Lubię AI i Masny kanał. Świetny odcinek! Dziękuję!

  • @Cazacaracoles
    @Cazacaracoles ปีที่แล้ว

    Dziękuję za ten wartościowy filmik a konkurs jest super cieszę się że go nam pokazałeś 💛

  • @esaech7088
    @esaech7088 ปีที่แล้ว +2

    Patrząc pozytywnie, Sztuczna inteligencja może sprawić że będziemy mniej czasu poświęcać na to co trzeba np papierologia a więcej na to to chcemy np spotykanie sie z innymi ludźmi