How to eliminate 230V LED glow, which glow after switching off the switch with backlight
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 5 ก.พ. 2025
- #electric #money Kto obejrzał niech nie zapomni o subie, łapce, komentarz też mile widziany.
Dwa miejsca w instalacji elektrycznej w których można podłączyć kondensator aby zlikwidować szczątkowe świecenie lamp LED, świetlówek.
www.ceneo.pl/1...
#vteka
#forumwiedzy
#electric kontakt biznesowy
business contact: vtekapolska@gmail.com
Jeżeli film Ci się podobał możesz postawić mi wirtualną kawę pod tym linkiem: buycoffee.to/v...
Dziękuję :)
Jeżeli film Ci się podobał możesz postawić mi wirtualną kawę pod tym linkiem: buycoffee.to/vteka Dziękuję :)
Pełen szacunek za wiedzę i jasność przekazu...takich ludzi powinno wyjątkowo cenić..chciałbym być uczniem takiego fachowca...dziękuję i polecam :-)
Zamontowałem takie Ledy pod sufitem w sypialni i się zdziwiłem ze świecą po wyłączeniu. Ale … całkowicie nam to nie przeszkadza tym bardziej że musimy wstawać do małego dziecka w nocy więc mała i delikatna poświata jest jak najbardziej przydatna. Ciekawy filmik.. leci łapka. :)
Jesteś WIELKI profesjonalnie i ze spokojem prowadzisz krok po kroku. Dzięki za fajny Filmik.
U mnie w jednej lampce po wyłączeniu nadal świeci, ale jakoś mi to niezbyt przeszkadza. Dzięki temu anemicznemu świeceniu, czy lampka włączona czy wyłączona całą dobę jest bardzo romantyczny nastrój.
Kolejny ciekawy i wartościowy film od Pana. Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę.
Jest Pan prawdziwym Polakiem?
@@AtakNAciebie Od zawsze i na zawsze
@@prawdziwypolak7187 Tak prawdziwie prawdziwym?
Czy też sterowanym przez którąś z opcji?
Pytam z ciekawości bez hejtu.
@@AtakNAciebie Nie utożsamiam się z żadną partią polityczną. Jestem po prostu Polakiem i patriotą.
@@prawdziwypolak7187 To dobrze. Pozdrawiam.
Dzięki za rozwiązanie problemu. Pozdrawiam
Dziękuję za przydatną informację .Film zrobiony bardzo dobrze
u mnie mam taki efekt przed Domem , teraz wiem co jest grane . dzieki .
krótko i na temat, dziękuję!
To co teraz mam kupić łączniki czy włączniki bo sam już nie wiem...
Poza tym film bardzo wartościowy.
Kup pstrykacze, kontakty :)
Tyle lat czekałem na ten film
Nie wiem dlaczego ten film? O likwidacji żarzenia Ledów jest cała masa podobnych poradników. Sam jestem zaskoczony popularnością tego akurat filmu. Pozdrawiam :)
Genialny film, dziękuję
Robi Pan super filmiki Pozdrawiam
A dziękuję. Pozdrawiam
Bardzo fajne filmy. 1:23 to narzędzie jest wypinakiem do klem firmy wago. Lepiej nie używać jako śrubokręt. Jest bardziej odporny na zginanie niż przekręcanie. W pracy widziałem już dużo takich uszkodzonych od przekręcania a nigdy nie widziałem złamanego, ale nikt się z nimi się siłuje. Oczywiście do lekkich prac wystarczy, ale można się zapomnieć i użyć mocniej. Do śrubek krzyżakowych występujących w złączach elektrycznych polecam śrubokręt z końcówką płaskokrzyżakową np. Wera plus- minus PZ/S1 oraz większy PZ/S2
Ten akurat to jest śrubokręt, dostałem kiedyś w zestawie od WAGO. Mam też te tzw urządzenia do wpinania.
Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam .
Świetna robota. Dziękuję Panu za film.
Optymalnie powinien być dwójnik- szeregowo rezystor np 100 omow z kondensatorem. Te kondensatory po kilku latach pracy w sieci i szpilkach napiecia przebijają i juz były przypadki że się zapalały.... albo kondensator na 400 lub lepiej 630V!
Witam bardzo przydatna rada
Super! ;)
Parametry kondensatora podane są w 0:36 : 0,1 mikrofarada 275 V
Ale hmm, tu powstaje pytanie natury ekonomicznej, bo jeśli wizualnie nieprzeszkadzają żarzące się żarówki to niech się żarzą, bo ten minimalny prąd który płynął przez żarówkę będzie teraz płynął przez kondensator :)
@@JanJan-fs8mw I gdzie tu rozważania ekonomiczne, skoro prąd i tak płynie nieważne czy przez żarówkę czy kondensator. Bez obrazy ale wyczuwam tu myślenie typowego Janusza ,,kurła Halyna przecie piniondze dałem za prund to nie bedzie sie marnować dawaj przez leda" Pozdro
@@jankowalski5695 No właśnie o to chodzi, jeśli płynie to niech wykonuje pracę :), zwłaszcza jeśli chodzi o korytarze, łazienki gdzie lekkie podświetlenie nie przeszkadza. To nie "januszostwo" a pragmatyczne podejście do fizyki :)
@@JanJan-fs8mw A to że tak używana lampa ledowa spali się o wiele szybciej jak jest uwzględniane? Geniusze
@@Pastek37 Nic się niespali, tam płynie bardzo bardzo mały prąd, powiedzmy że z 1/300 tego niż w czasie zasilania znamianowego. Przy takim świeceniu to i 2000 lat mogłoby sie swiecić :)
U mnie w kinkiecie na schodach i korytarzu to zażenie robi w nocy za świało awaryjne , nie musze włączaćw wyłącznku, aby zejść na dół.
I to jest wykorzystanie wady w dobrym celu :)
U mnie jest to samo, tylko wyłączniki są bez podświetlenia
@vidartcam Myślę, że licznik tego nie zauważa nawet ale można by to sprawdzić
@@Vteka właśnie nie wiem po co montować kondensator jak on też pobiera prąd to już lepiej jak świeci LED jak i tak bierze prąd 😂
@vidartcam Jeżeli jest to licznik elektroniczny (z wyświetlaczem zamiast liczydła) to z pewnością zliczy. Takiemu nic nie umknie 😏.
Dobra, stara metoda warta przypomnienia. Czasami zdarzało się to w starych świetlówkach, a nawet w zwykłych żarówkach.
Przerabiając kilka łańcuchów lampek choinkowych pod dwa osobne zestawy mostków prostowniczych i podłączając to do gniazdka sterowanego radiowo zaobserwowałem ciekawą zależność. Lampki paliły się słabo przy wyłączonym gniazdku, ale tylko przy określonej polaryzacji. Po zmianie biegunów efekt świecenia znikał. Zastosowałem to samo w przypadku innych palących się przy wyłączeniu lamp ledowych i zadziałało tak samo - bez konieczności montażu kondensatora.
Też miałem podobny problem z oświetleniem halogenowym led. Również po odwróceniu polaryzacji efekt żarzenia zniknął bez konieczności stosowania kondensatora.
często wystarczy zamienić przewody na wyłączniku bo wyłącznik powinien odcinać fazę a nie zero o czym wielu elektryków nie wie i efekt też powinien zniknąć.
Dariusz fazi przecież na filmie widać że fazowy, to jednak nie ten problem
Czy rzeczywiście "wielu elektryków nie wie" czegoś tak podstawowego? Ciężko mi w to uwierzyć.
Tu byś się zdziwił. Ledy, będą świecić i na PE i na N.
A nie pomyślałeś że ktoś może mieć wyłącznik podświetlany?
Stosuję gdzieniegdzie LED ale do tej pory nie miałem tego problemu. Mimo wszystko dobrze wiedzieć. Ciekawi mnie jedno, tytuł po niemiecku i tylko tytuł. Może jeszcze więcej kliknięć byłoby gdyby podwójny tytuł zastosować?
Tytuł jest po polsku. Tytuł w danym języku wyświetla się zależnie od miejsca wyświetlania. Przetłumaczony jest na wiele języków. I tak w Chinach wyświetla się po chińsku. Ten film i tak jest wyjątkowo popularny co mnie osobiście zaskakuje ale i cieszy.
Szanowny Panie! Ma Pan prawie 40tys subskrybentów więc proponuję nagrać odcinek o wadach i zaletach „chińskiego próbnika typu 777”. W co drugim odcinku używa Pan tego „cholerstwa” do sprawdzania napięcia. Ja na początku mojej kariery zawodowej również byłem zafascynowany tym urządzeniem ale bardzo szybko wyrzuciłem je do kosza ponieważ wiele razy mnie zawiodło. Zawsze w „kieszeni” noszę klasyczną neonówkę. Pozdrawiam
Do każdego przyrządu trzeba mieć dystans.
Vteka owszem👍 przyrząd można kupić inny, a życie mamy jedno. Aczkolwiek uważam, że temat warto poruszyć. Być może domowi majsterkowicze oglądający ten kanał zwrócą również uwagę na ten aspekt 😀
Do prostego sprawdzania, czy jest potencjał, wystarczy najprostszy pod słońcem, próbnik z neonówką. Niezawodna zabawka.
Z długoletniej praktyki powiem wam że neonówki można o kant d__y rozbić.W środowisku wilgotnym pokazuje napięcie tam gdzie go nie ma.Podobnie jest z elektronicznymi multimetra mi 😕 Dlatego każdy elektryk u mnie w zakładzie oprócz miernika i neonówki ma NIEZAWODNE narzędzie, tzw "próbówkę" ( 25 -40 W żarówka w oprawie z dwoma przewodami)
@@antymisiek2972 Neonówka generalnie wystarczy. Ja sobie zrobiłem też taki tester, ale z neonówki E14 ze starej tablicy rozdzielczej. Działa jak złoto.
Dziękuję
Ostatnio wymieniłem sobie świetlówkę taką długą w biurze i nie dała sie zgasić
Nice, but isn't it better just to switch the live and not neutral when turning on or off the lamp?
Or maybe don't use low power LED bulbs with built-in capacitive dropper as a power supply...
Ten sam problem mam z czujnikiem ruchu chyba opatym na tyrystorze. Nie chce zgasić żarówki ledowej. Natomiast czujnik ruchu oparty na przekaźniku, tu problemu nie ma. Sprawdzę z tym pierwszym i dam znać czy działa.
Można tak, a można inaczej. Wystarczy zrobić porządek w instalacji elektrycznej i jarzenie lub migotanie znika niezależnie czy jest to instalacja z podświetlanymi wyłącznikami czy nie. Długie przewody blisko siebie w przypadku prądu zmiennego działają jak transformator więc lekkie jarzenie może wystąpić w każdej instalacji. Uporządkowanie połączeń załatwia sprawę a dodatkowo zabezpiecza przed porażeniem.
ale jeżeli wynajmujesz mieszkanie to najemca może mieć w dupie twoje problemy z żarzącymi się ledami, może być również ignorantem i nie wiedzieć nic o instalacji, przy braku chęci do zapłaty specjaliscie z jego strony - nic nie zrobisz, zostaje więc to co możesz zdziałać sam
Łatwo powiedzieć, to nie ameryka że ściany puste panie
Jeżeli włącznik przerywa plus (czyli fazę na której świeci probówka ) ledy nie mają prawa świecić przetestowałem to na lampce nocnej obracając wtyczkę w jednej pozycji słabiutko świecą po obróceniu wtyczki w gniazdku jest ok czyli włącznik lampy ledowej musi przerywać biegun plusowy jeżeli ktoś ma zamienione i steruje minusem a plusowa faza idzie bezpośrednio do lampy to wtedy po zgaszeniu lampy będzie się lekko świecić oczywiście lampy dobrej jakości nie mają tej przypadłości.
A czasem to nie jest po prostu wina samych ledów i ich ceny? Tanie ledy mogą mieć takie efekt, a lepsze maja już kondensatory do rozładowania, gdy nie ma prądu. Mam w domu kilkanaście różnych rodzajów lamp z ledami. GU12, E14, E27, etc. Wszystko LED i nic nie świeci po zgaszeniu.
Tak, budowa Ledów ma znaczenie. Do tego filmu musiałem trochę poszukać aby znaleźć LED, który dałby efekt świecenia po wyłączeniu, nie było łatwo. W domu mam Ledy i wyłączniki z podświetleniem i żadna nie daje takiego efektu.
@@Vteka Tak czy siak dobry lifehack na świecące ledy.
Wszystko spoko, ale nie ma jednego zdania wytłumaczenia czemu to tak działa, że kondensator powoduje "wygaszanie" efektu żarzenia szczątkowego. Te jedno zdanie wiele by zmieniło do meteorytyki filmu. Tak poza tym op filmik super merytoryczny - pokazuje jak, ale nie pokazuje czemu.
To jest elektronika, owszem mogłem to wyjaśnić.
@@Vteka Ale nie wyjaśniłem, więc mleko się rozlało, i kicha. Racja p. Witoldzie
@@stanisawk1385 To sobie doczytaj.
Dzieks mam taki problem w warsztacie
perfect‼️
A mi żarzą ledy w kiblu mimo braku łącznika z podswietleniem. I mi to pasuje bo jak sie przebudze na lanie w nocy to trafie to muszli bez zapalania światła i wypalania oczu 😄
W tym przypadku to nawet grzech było by to likwidować:)
Nie powinno tak być.
Masz niepoprawnie wykonaną instalację. Faza jest podłączona bezpośrednio do lampy, a neutralny puszczony przez włącznik.
@@i.z.4614 sprawdzalem fazówką, jest ok.
Możesz jeszcze zacząć sikać na siedząco ;-) również po ciemku bez zapalania światła.
Jak zawsze świetny film! Oglądam Pana od 2 lat, i wiele mnie Pan nauczył. Jako, że zostałem (również przez Pana filmiki) zainspirowany do pewnego projektu, muszę się zwrócić z pytaniem do doświadczonego znawcy: czy istnieją przyciski, które naciśnięte puszczają tylko krótki sygnał, mimo że dalej pozostają wciśnięte? Dziękuje z góry za odpowiedź! :)
Z takim przyciskiem jeszcze się nie spotkałem. Aby wygenerować taki krótki impuls trzeba oprócz łącznika zastosować przetwornik sygnału z ciągłego na impuls i dopiero z wyjścia tego przekaźnika dalej przekazać ten sygnał.
www.fif.com.pl/pl/elementy-pomocnicze-ukladow-automatyki/310-przetwornik-sygnalu-psi-02-230-v.html
el12.pl/przetwornik-sygnalu-ciagly-na-impuls-psi-02,i93780
Witam serdecznie ! Do naświetlacza żarnik( 500W) założyłem zamiennik, lampa diodowa i oczywiście żarzy. Moje pytanie, czy podana wartość kondensatora nie jest za niska (275V) Szczytowa wartość sinusoidy napięcia szczytowego przy 230V wynosi 325V Może 400V ! Chyba , że coś pomyliłem. Pozdrawiam !!!
To jest kondensator przygotowany przez producenta, ktoś to policzył.
Cała sinusoida to 230 V.
@@Vteka Dziękuję.
@@Vteka nie bardzo rozumiem, co to znaczy "cała sinusoida to 230V"?
230V to napięcie RMS, prawda? Czyli wartość Vpp jest wyższa od 230V.
Tak z czystej ciekawości, czy jest możliwość, że kondensator w pewnym momencie się naładuje? Czy w momencie pracy lampy następuje jego rozładowywanie? Bo jeśli naładuje się w miare szybko to problem świecenia ledów powróci :D
Kondensator naładował by się przy prądzie stałym, przy przemiennym stanowi obwód LC (RC) z lampą LED.
@@Vteka A przecież, oczywiście, że tak. Czyli przy prądzie przemiennym kondensator cyklicznie ładuje się i rozładowuje? Tak by dla mnie to wyglądało, ze względu na sinusoidalny przebieg.
Foarte interesant și bine explicat. Mulțumiri!
A ja ten efekt zostawiłem bo jak się w nocy idzie do łazienki to światło nie razi w oczy. I bez zapalania światła przechodzę pół domu.
To też jest dobry pomysł: wadę przerobić w zaletę
no raczej
Też tak używam na korytarzu. Oświetlenie nocne
Jest OK, gdy świeci jednostajnie. U mnie to się lampa błyskowa zrobiła.
ale prąd żre :D
A jak zlikwidować ten efekt w naświetlaczu led z czujnikiem ruchu,do którego ciągle dochodzi napięcie?
Podlaczyc rownolegle kondensator proste
Witam. Proszę Pana, czy ten kondensator jest tym samym co kompensator (Legrand)? Dziękuję za fajny materiał i Pozdrawiam
Tylko po co to robić skoro w mojej ocenie takie żarzenie działa na plus bo mam w nocy pół mrok, mogę się poruszać bez święcenia światła, dodatkowo przy dzieciach to też pozytyw. Prądu bierze tak mało że raczej licznik nie wyłapie a jeśli nawet to może złotówka za kilka miesięcy .
Z jakich okolic Śląska Pan jest? Pytam totalnie z ciekawości, ponieważ slysze po akcencie 😁 ja jestem z Kstowic
Piekary Ślaskie
Pozdrawiam bardzo fajny program Pan robi💪👍🤟
👍👍
Mam problem z lampkami świątecznymi posiadam gniazdka sonof i po wyłączeniu nadal lekko świecą nie pomagają kondensatory ospel i inne ,
Doczepię sie schematu ideowego - neonówka ma własny symbol graficzny stosowany w schematach elektrycznych i elektronicznych
Ok, a co w przypadku gdy ledy się żarzą pomimo braku wyłącznika podświetlanego. Chodzi mi stricte o indukcję na kablach - LED się żarzy gdy jest w oprawie w suficie. Jak go wyciągnę centrymer/dwa centrymetry to przestaje. Czy rozwiązaniem też będzie kondensator w kostkę?
Tak, kondensator załatwi sprawę.
Czy takie żarzenie pobiera prąd z sieci ? Mam tu na myśli czy zalicza nam to licznik prądu ? A jeśli tak czy po założeniu kondesatora przestanie zaliczać ?
To są takie wartości, że się je pomija.
Witam. Mam lampe taka krysztalowa. I tam sa wlasnie 4szt zarowek led. Czy taki kondesator bedzie wystarczajacy dla takiej lampy czy musze zwrócić na cos uwage ?
Powinien załatwić sprawę świecenia szczątkowego lub migotania. Ale czy nie lepiej zainwestować w nowe "żarówki" LEDowe. Ja mam w domu wszystkie wyłączniki podświetlane i w3 żadnym pomieszczeniu nie mam świecenia szczątkowego czy migotania.
@@Vteka mam 4 żarówki led G9 i po wylaczeniu lampy w nocy widać jak delikatnie swiecą.
@@Lotnik911 kondensator powinien załatwić sprawę
Mam podobny problem z piekarnikiem. Ale tylko na jednym gniazdku żarzy mi się pokrętło piekarnika. Czy ten trik ma szansę tam zadziałać i czy to będzie bezpieczne zarówno dla piekarnika (ok 2kW) jak i instalacji?
Jak już robisz fachowy film to napisz w szczegółach jaki to ma być dokładnie kondensator, bo ja widzę: 0,1uF/275VAC X2 i to jest profesjonalne określenie typu kondensatora, a nie jakieś KS1.
A co nie widać na filmie? Ciężko zatrzymać i przeczytać?
@@Vteka : Jestem ciekaw do kogo są adresowane takie filmy "instruktażowe", w których przez 99% czasu mówi się o jakimś kondensatorze, ale tak naprawdę nie wiadomo jakim. Brak profesjonalnego podejścia i / lub elementarnej wiedzy o częściach elektronicznych.
@@elektronikaserwis6936 Moje filmy przez większość moich widzów postrzegane są jako przystępne w odbiorze. Wiedza przekazywana jest w nich w sposób wręcz "łapotologiczny" Ten film pokazuje co trzeba zrobić w przypadku tzw"żarzenia' się LED-ów. Parametry podane są w filmie w zbliżeniu, a oprócz tego podałem je w komentarzu. Gdybyś poszedł do obojętnie jakiego sklepu czy hurtowni i przedstawił problem to na pewno sprzedaliby Ci odpowiedni kondensator.
Jeżeli ten film Ci nie pomógł to jest sygnał abyś się sam do tego nie zabierał. Lepiej wezwać fachowca. Pozdrawiam malkontenta :)
dlaczego do 2 kolejnych gniazd podłączmy kondensator , a nie do 2 pierwszych ?
Przyda mi sie ta porada bo mam ten problem juz z 5lat
Mam pytanie. Kolega pożyczył ode mnie Fazer, żeby znaleźć dwie puszki w ściance z karton gipsu. I cóż się okazało, że jest to niemożliwe. Gdzie go nie przykładł do g-k gdzie lampka kontrolna się świeciła, praktycznie na całej ściance, jak to jest możliwe? Sprawdzaliśmy na ścianie tynkowanej działał sprawnie, to samo było z przewodami pod napięciem na bębnie np.
Podczas dokonywania pomiaru proszę położyć wolną dłoń na badanej ścianie. Powinno pomóc.
@@teenmilees O dziękuję, podobnie chyba się robi z wykrywaczem metali w ściance.
Czy takie cos mozna zastosować do lampy na Power ledach połączone szeregowo na driverze 10-18 w
Nie wiem, można spróbować dać na wyjściu z zasilacza.
@@Vteka jeżeli ledy są na napięcie np. 12V to musisz inny kondensator zastosować,
@@wojciechkonowrocki37 Masz rację, zapomniałem, że to prąd stały.
kondensator 100nF /400v to koszt około 50gr - ale w woreczku od "sponsora" przebitka x20 (prawie 10zł)
Samo życie. Tu jedynie to masz trochę dłuższe, odpowiednio przygotowane przewody.
Witam czy to tez pomoze na podświetlenie łącznika.? Mam problem ze podswietlenie nie gasnie po włączeniu lampek schodowych. Na zasilacz 12 v
Pomoże
Witam. Mamytanie odnośnie buczenia lub jak kto woli ,,bzyczenia'' przez zarówki led. Czym jest to spowodowane? Cena żarówki/ spośób montażu lub źle wykonana instalacja lelktryczna w domku jednorodzinnym?
Jakość "żarówek" LED. Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem ale dawno temu. Wymiana żarówki i problem zniknął.
Można też sprawdzić oczywiście jakie jest napięcie na oprawce, aby wykluczyć jakieś nieprawidłowości.
czy nie wystarczy zamienić przewody do żarówki lub jeżeli zarówka jest typem GU włożyć odwrotnie? u mnie to rozwiązuje problem
Czasami tak.
Ja wlozelem kondensator od starej wiertarki i dziala
Bardzo przydatny film. A jak to podłączyć gdy w instalacji mam zastosowane wyłączniki schodowe?
Tak jak na schemacie równolegle do lampy w lampie. W łącznikach musiałbyś dać dwa kondensatory
3:48 NIE WOLNO tak podłączać, żeby oba przewody miały ten sam kolor! Po to są różne kolory, aby odróżnić fazę od zera, a nie dawać 2 przewody tego samego koloru!
Gdzie tam masz fazę i zero. Tam jest tylko faza
Ja zamieniłem miejscami przewody w oprawce i przestało żarzyć.
I to jest najtańsze rozwiązanie, bo chodzi o to że jak rozłączamy przewód N to sam przewód fazowy podłączony do LED powoduje ich żarzenie , natomiast gdy odłączymy przewód fazowy to efekt żarzenia nie będzie występował. Sprawdzone. Poleca.
Mozna I tak
ja wpialem ten kondensator na wejsciu transformatora do led na tasmie inie pomoglo co robic aby przestaly swiecic po wylaczeniu
U mnie niestety to nie pomogło. Problemem jednak nie jest rozbłysk tylko to, że żarówka LED pozostaje lekko świecąca po wyłączeniu zasilania. Być może problem jest w tym, że oświetlenie jest sterowane na pilota (radiowo), a nie na klawisz.
Może inny kondensator
Czy ledy będą się świecić po wyłączeniu rozwniez w przypadku łączników schodowych?
Z podświetleniem?
Lubię oglądać choć sam rzadko nagrywam.
👍
A do świateł samochodowych Led na 24v też wystarczy kondensator i jaki?
Kondensator zadziała przy prądzie przemiennym, przy stałym to trzeba by coś innego zastosować. Nie wiem co
Dzięki może rezystor jaki wystarczy
Pytanie, jaki jest pobór prądu, gdy np. świecą się 4 żarówki led przy wyłączonym świetle wraz z podświetleniem włącznika ?
To trzeba by zmierzyć, ale nie będę tego robił. Pobór jest minimalny, ale jaki? - to nie wiem.
Kiedyś sprawdzałem czy elektrolit może zastąpić polipropyl. Po włączeniu lampy troche sie zdziwiłem XD
@@Tomdzik007 zawału nie bo trochę już w życiu zdetonowalem kondziorow 😆
Tyś jest AS 🙌🙌🙌
U mnie lampa LED zewnętrzna świeciła normalnie na biało a teraz świeci na czerwono po włączeniu. I co mam zrobić? Jedna lampa świeci na czerwono a z drugiej zrobiła się dyskoteka i to nowe, bo roku jeszcze nie mają, a na zewnątrz to prawie nie używane.
Kupić nowe a jak można to reklamować.
Linia pod napieciem powinna iść na włącznik a nie na źródło światła i nie powinno być problemu, co do 1 części filmiku wynika, że bez znaczenia w którym miejscu wepmę konensator oby to było przed źródłem światła a co w przypadku gdy jest 2 linie z napięciem jak to wpiąć? trzeba stosować 2 kondensatory?
Spróbuj
a to nie jest czasem przez to że faza jest źle podłaczona i wylącznik jej nie odłącza? nie jestem specem ale cos tam ogarniam
Nie, to nie przez źle podłączoną fazę.
Problem występuje jeśli wyłącznik w ścianie odłącza przewód neutralny a nie fazowy.
Nie koniecznie
@@agatanowak123 Też nie masz do końca racji. To tylko jeden z wielu powodów. Proszę zasięgnąć profesjonalnej literatury. Problem nie jest tak oczywisty jakby się mogło wydawać.
Vteka, Niech pan zauważy że po pomyleniu przewodów podłączonych do przełącznika zamiast brązowy na niebieski czyli rozłączeniu obwodu na biegunie neutralnym uzyskamy w nie których przypatkach również święcenie po wyłączeniu, może neutralnego nie ma ale faza jest
A co w przypadku, gdy mam stary typ instalacji(tak przypuszczam, nie wiem jak je rozróżnić) i utrudniony dostęp do kostki w lampie? Czy wymiana wyłącznika na taki bez podświetlenia wyeliminuje ten efekt?
Powinna wyeliminować
Niewielka ilość prądu - czy tak mówi kwalifikowany elektryk?
Słyszałeś. Ja nie mówię do elektryków, tylko do laików. Takie sformułowanie lepiej oddaje o co chodzi. A o moje kwalifikacje się nie martw. Pilnuj swoich.
Th'x :-)
Ja wyrywalem zaroweczke podswietlenia z wylacznika🤣
Edit: a co jesli led zarzy sie dlatego ze w okolicy sa kable 3fazowe np do kuchenki elektrycznej?
A jak nie ma podświetlenia włącznika to tez to jest powodem ? Mam LED-a do oświetlenia podwórza i zauważyłem, że właśnie w ciemnościach tak lekko się jarzy.
Powodem jest przewodzenie w wilgotnym otoczeniu, coś w rodzaju tak jak działa wskaźnik neonowy. Możesz mieć też w łączniku przerwane 0 zamiast fazy.
mam lampę ledową na zewnątrz i jak ktos nacisnie dzwonek do drzwi to lampa mrygnie raz ledem, czy tez kondensator muszę zastosowac?
Powinno pomóc
Ja jak nie mam neutralnego tylko dwa aluminiowe czarne przewody?
To w jednym jest faza a w drugim neutralny (zero). Trzeba sprawdzić wskaźnikiem, który to faza.
...Czy ktoś zauważył że te lampeczki przy włącznikach światła nigdy się nie psują/przepalają...ironiczny cud technologiczny...
Chyba u ciebie bo u mnie się psują.
a po co likwidować ? same po paru minutach wygasną do końca i fajny efekt to w sumie daje :)
Nie koniecznie, większość nie gaśnie wcale.
@@Vteka o to takie bym chcial, bym w nocy mial efekt gwiazd ;)
Mam założony kontakt dotykowy z podświetleniem założyłem zalecany kondensatot a lampka led na włączonym świeci poprawnie a na wyłączonym mryga jak kierunkowskaz co począć
Spróbuj zmienić miejscami przewody w lampie lub w łączniku, może to pomoże
Po przylaczeniu kondensatora po jakims czasie lampa błyska.. Kondensator sie,, napelnia'' inastepuje blysniecie. Zadna nowosc.
nie powinien się napełniać bo jest zasilany prądem przemiennym; chyba że podświetlenie przycisku jest na led pojedynczym
Pytanie: jak podłączyć LED w wyłączniku, aby świecił, kiedy lampa (ledowa) jest wyłączona?
1. W puszcze wyłącznika jest przewód N.
2. Wyłącznik nie jest przełącznikiem.
Przewód fazowy do jednego zacisku A do drugiego przewód do lampy. Przewodu N nie podłączamy. Za pomocą złączki jest podłączony z przewodem N do lampy
@@Vteka Chodziło mi o diodę LED pod przyciskami wyłącznika - podświetlenie wyłącznika lampy LED w momencie, kiedy lampa nie świeci.
Takie podświetlenie wyłącznika zrobione domowym sposobem. Jak w modzie były żarówki, wiedziałem jak to zrobić, ale przy lampach LED mój sposób przestał działać :).
Jeden przewód diody LED do przewodu fazowego włącznika na którym jest cały czas faza a drugi do N.
@@radifumi3447 :) dobre!
Ale LED to nie żarówka ~230V.
@@mpGrafik no tak, najlepiej żaróweczke na 230v,pod diodę LED 230V trzeba użyć układ z rezystorem kondensatorem i zwykła dioda są przykłady na forum Elektroda,lub zasilić diodę LED przez rezystor z dodatkowego zasilacza na 12V.
A co z żerzącymi ledami w instalacji samochodowej 12V
Tu kondensator pomoże tylko na chwilę do momentu aż się naładuje. Nie znam rozwiązania. Trzeba by zapytać elektronika
A jak to masz podłączone?
A co zrobić jeśli mam taki problem z lampą Ale bez podswietlanych łączników? Są dwa schodowe bo to lampa zapalana w kuchni i przy wejściu
Tak samo jak w filmie dać kondensator w lampie. Może spróbować zamienić przewody przy lamie wcześniej.
Czyli w lampie zamienić N z L ?
@@michamicha866 Spróbuj
Czy kondensator pobiera prad?
Tak, ale minimalny, licznik go nie zauważy
Witam.
Jak zlikwidować lekkie mruganie paska ledów na 230v świecą tak jak by na 80% a 20% reszty światła mruga szybko?
Źle dobrana moc zasilacza ,za mała moc.
Ja też mam problem ze świeceniem lampy led 36w po wyłączeniu z kondensatorem również się świeci ja i bez . Założyłem żarówkę led 24w i ona błyskała po wyłaczeniu ale jak dodałem kondensator przestała.
Czy ktoś wie dlaczego na lampie 36W jest świecenie a na żarówce24W nie ?
A co zrobić jak lampa ledowa (kształtu/typu a la halogen) powoduje niemiłosierne trzeszczenie radia w garażu?
? Można spróbować kondensator.
To jest właśnie problem tych wszystkich lamp. Dobrze "odkłócony" impulsowy zasilacz kosztuje, więc do naświetlacza pcha się najgorsze, byle tylko lampa świeciła. Kto by się tam przejmował kompantybilnością elektromagnetyczną...
Przyczyną takiego świecenia jest rozłączanie przewodu neutralnego , a nie fazowego wystarczy to zamienić .
To tak do końca nie jest. Czasami taki zbieg pomaga. ale nie zawsze. Wszystko zależy od typu żarówki.
Wystarczy odwrócić zasilanie LED (L - N na N - L)
Owszem, można tak spróbować. Jednak odwrócenie zasilania działa tylko w niektórych typach lamp.