HANWAG ALASKA PRO WIDE GTX BEMUTATÓ
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 14 พ.ย. 2024
- A mostani videóban a Hanwag Alaska Pro Wide Gtx bakancsát mutatom be pár mondatban. A bakancsot közel fél éve használom, változatos terepen, és időjárási körülmények között, így sikerült egy összefogó véleményt alkotni erről a modelről is. Hamarosan lesz róla teljes cikk, minden részlettel, a későbbiekben pedig tartóstesztet is fogok csinálni róla.
www.hanwag.com...
Web:hikentech.com/
Facebook: www.facebook.c...
Instagram: / hike_n_tech
#hanwag #hiking #trekking #outdoors
A "normál" Hanwag Alaska GTX nem viaszolt bőr, hanem kezeletlen nubukbőr - ott szerintem 2,2 (- 2,4) mm bőrt használnak most - az enyémnél (2002) 2,6-2,8 mm vastag nubukbőr. A különbség hatalmas, akár 100%-al tartósabb: a sarokmerevítésnek már sajnos annyi, a jobb bakancs már nem tart igazán, de a bőr kifogástalan bőven 3000 km után is, talán még 2000-3000 km is benne van még. Saját becslés (vastagság), ha valaki jobban tudja, jelezze. Ez a tömeg- és költségcsökkentés miatt sajnos. Sok gyártó ma lemegy 1,6-1,8 mm vastagságra, ez már elég kevés - olcsóbb bakancsok, és pl. Salewa többsége, bár ők a leggyengébb,et a hasított bőrt szeretik. Ezek szerintem 1000-1500 km-t bírnak, kb. ennyit bír a talp is, jellemző, hogy a Salewa nem gyárt újratalpalható cipőt. Kevés gyártónál látok klasszikus, vastag bőrt már, a Lowa Tibet is már csak 2,4-2,6 mm (megfelel a Hanwag Alaskának).
Amit láttam: az Alaska Pro szára is viaszolt v. kezelt bőr, ezért ott valószínűleg nem vezeti ki az izzadtságot, mint a "normál" Alaska - ezt a rendszert valamiért ma már a Hanwag nem reklámozza... egy szivacs fut végig a cipőben két oldalt, amely felszívja az izzadtságot, és a lépésekkel felfelé pumpálod, a szár tetejéhez, amely csurom víz nálam, ott párologjon el. 30 celsius fokban melegebb a lábfejem az Adidas R3-ban (700 grammos sétálós cipő)! Valamiért a Pro modellnél ezt nem tartották fontosnak - de ma már a Hanwag anyagaiban nem is szerepel ez a jellemző, amelyet más gyártónál nem láttam - az Alaska (Yukon) mellett ilyen (volt) a Banks, a Tatra is.
Szia. Annak idején készült viaszolt bőrből is a klasszikus Alaska, tudom mert volt a kezemben és a gyárban is találkoztam vele, mikor a Hanwagnál jártam. De azóta már sok minden változott, a vastag (2.6 - 2.8) nubuk bőrt már csak a double stitched bakancsok esetén alkalmaznak, de ott se mindig, nyilván súly, és talán költség miatt. Az én régi Alskámban nem tudom mennyi km van, de a felső része még jó állapotú, nyilván látszik a 15 év, de talpcsere után újra jó volt. A Gore -tex membrán szokta még megadni magát a legtöbb esetben a hajlítóráncnál, de ez is minden cipőre jellemző. A talp egy idő után elporlad, de ez minden PU középtalpra igaz, gyártótól, márkától függetlenül.
Az biztos hogy nem ez fog a legjobban szellőzni, nem is arra lett kitalálva, én teszteltem már sok bakancsot, membrán nélkülit bőr belsővel, Gore -tex membranosat HDry membránosat, egy idő után mindegyikbe bele izzad a lábunk, főleg ha izzadásra hajlamos. Arra ott vannak a könnyű membrán nélküli terepfutó cipő, bakancsok, nagy melegben én azokban túrázok. Egy jó zokni, és talpbetét amúgy sokat tud segíteni ezen!
Tényleg nem értem miért vesz valaki Hanwag bakancsot. negyedét vagy felét bírja a középtalp mint a többi gyártó bakancsánál.
Ez okleveles marhaság, nem értesz hozzá. Erre mondom, a nulla tudás több lenne - mondjuk a három helyesírási hiba két mondatban már önmagában sokat elárul.
A legtöbb Hanwag középtalp a legjobb minőségű PU (részben EVA) anyagból készül, amelynél átlagosan (erősen függ a használati és tárolási körülményektől) 8 év, mire a nedvesség miatt bekövetkező hidrolízis lebontja a polimerláncot. Kémia, művelődjél egy kicsit, ajánlom. A gyengébb minőségű PU talpak átlagos élettartama 4 év. Száraz helyen kell tárolni.
A ragasztás más tészta - ott VALAMENNYI gyártónál előfordul, hogy nem sikerül jól, és idő előtt leválik a talp (akár egy év) - ezt garanciában orvosolni kell a gyártónak.
A Hanwag talpbetét vastagsága 3-4 mm (és összetétele) sokat elárul: prémium szint.
Külső talp: a Hanwag a legjobbat használja, pl. Fuorá, szemben pl. Zamberlan és Scarpa cipők, amelyek olcsó XS-Trek és Mont gumiból készült Vibram külsőtalpakat használnak. Nekem egy bakancsnál a tapadás kb. a fél használati érték (ne sérüljek vagy haljak meg kicsúszás miatt), ezért nem veszek pl. Zamberlant vagy Scarpát.
A Hanwag abszolút prémium termékeket gyárt (kevésbé sikeres pl. a Tatra Light): a Tatra, Alaska GTX / Yukon, talán a Banks még az utóbbi időben levékonyított bőrrel is nagyon jók. Nálam egy prémium gyártó egyik ismérve: készít bőrrel bélelt bakancsot. Ilyen a Hanwag, Lowa, Meindl - és nem: Zamberlan, La Sportiva, Scarpa, Salewa (ezek mind jó gyártók) - így emlékszem. Ki lehet nyugodtan javítani, én sem tudok mindent, bár a többségnél sokkal-sokkal többet (terméktesztelést végzek rendszeresen).
@@jozsaedmond4986 ne haragudj Józsi de ez ahogy kezdted már olyan nívótlan, hogy hiába a marketing duma. Nagyjából a fél világot bejártam decathlonos bakancsoktól 8000 es Millet Everestig vagy 40 bakancsot túráztam el. De a hanwag úgy porlad mint egyik másik sem. 2 év alatt kidurrant a sarka de tele van a net olyan vadászok posztjaival akiknél egy évet nem bírtak ki. Te suttyó 😅
@@jozsaedmond4986nyugodtan járj bármilyen hulladék hanwag bakancsban. Tőlem aztán strand papucsban is járhatsz. 😅