nowy80Retro

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 24

  • @nowy80Retro
    @nowy80Retro  หลายเดือนก่อน +6

    Otrzymałem informację od Twórców, że dodany do zestawu dodatkowy przewód dwużyłowy nie służy do połączenia wewnętrznego audio. Można go użyć do automatycznego przełączenia sygnału scandoubler - karta graficzna. Przykładowo dodając do zestawu dedykowaną małą płytkę do PiStorm z użyciem tego przewodu, mamy zestaw karta graficzna, scandoubler z automatem przełączającym sygnał wideo.
    I received information from the Creators that the additional two-wire cable added to the set is not for internal audio connection. It can be used to automatically switch the scandoubler - graphics card signal. For example, adding a dedicated small board to the PiStorm using this cable to the set, we have a graphics card, scandoubler set with an automatic video signal switch.

    • @tomaszpatecki4210
      @tomaszpatecki4210 หลายเดือนก่อน +1

      Doskonała wiadomość, teraz mogę rozważyć zakup.

  • @ArcadeFan77
    @ArcadeFan77 หลายเดือนก่อน +2

    Obok IAGAMK3 ciekawe urządzenie do Amigi. I chyba trochę łatwiejsze w konfiguracji.

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  หลายเดือนก่อน

      Różnic jest sporo, kwestia co kto potrzebuje. Instalacja bardzo podobna, na korzyść WarpedVision - zabezpieczenie nakładanego układu przed ewentualnym wypięciem. AGAMK3 ma dwa wyjścia do wyboru w postaci HDMI oraz D-Sub. WV posiada jedynie HDMI oraz 2xRCA do podłączenia dźwięku przekazanego na wyjście HDMI (tą funkcję wewnętrznie również posiada AGAMK3 ). Element mocujący (wydruk 3D) w A1200 jest w zestawie dla WV. W przypadku AGAMK3 trzeba zrobić we własnym zakresie. WV posiada zdefiniowanie w firmware tryby, AGAMK3 w tym zakresie posiada bardziej rozbudowane oprogramowanie. Szybkość przełączania trybów graficznych zdecydowanie na korzyść WV. Możliwość "obróbki" trybów dla własnego monitora w WV za pomocą pilota i menu (to co w bardziej rozbudowanym oprogramowaniu posiada AGAMK3). Jeśli dobrze pamiętam w AGAMK3 mamy również implementacje Graffiti (nie wszystko działa, ale taka funkcja jest). WV posiada złącze HDMI którym możemy dostarczyć sygnał z innych kart graficznych (nie tylko WARP1260 - oddzielne złącze). Wtedy mamy możliwość przełączenia pilotem źródła sygnału. W komplecie mamy dodatkowy przewód oraz dodając płytkę PCB (ma być w ofercie) będzie można automatycznie przełączać źródło między WV a PiStorm. To chyba większość znaczących różnic która przychodzi mi do głowy :)

  • @waldiamiga1818
    @waldiamiga1818 หลายเดือนก่อน +3

    Chyba najlepszy ze Scan Doublerów/Flicker-Fixerów na Amy,. Idealna współpraca z Warp1260 i Dell U2410, przypuszczam że wersja dla A500 czy Standalone też się tak dobrze sprawuje,.Nic nie gmyrałem pilotem w menu (nio, po za update firmware), działa w zasadzie od strzała. Mam w domu SD/FF z epoki z wyjściem D-Sub (VGA) o nazwie Scan Magic firmy DCE i on zupełnie nie radzi z monitorami LCD.

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  หลายเดือนก่อน +2

      WarpedVision jest przemyślanym urządzeniem i fakt wysokiej jakości. Super dopracowany jest montaż i zabezpieczenie instalowane w miejscu sanek na HDD. Testowałem z kilkoma monitorami oraz TV, nie było żadnego problemu z konfiguracją czy dostosowaniem obrazu pod dany odbiornik. Mam nadzieje, że wersja dla układów ECS czy zewnętrzny scandoubler będzie na podobnym poziomie. Dzięki za komentarz, pozdrawiam.

  • @tomaszpatecki4210
    @tomaszpatecki4210 หลายเดือนก่อน +1

    Szkoda, że nie pokazałeś gry "Slim Tilt" w akcji, gdy przełącza się ekran lores do hires laced. Słyszałem, że scandoublery mają problem z szybkim przełączaniem.

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  หลายเดือนก่อน +1

      Sprawdzę w wolnej chwili. Mogę napisać, że WarpedVision jest najszybciej przełączającym się urządzeniem tego typu jakie używałem. Testowałem w tytułach gier czy programów które lubię i nie zauważyłem problemów. Nie znaczy to że takie mogą się zdarzyć, ale pewnie będzie to odsetek. Pozdrawiam

    • @waldiamiga1818
      @waldiamiga1818 หลายเดือนก่อน +1

      @@nowy80Retro Grałem w SlamTilta wersja z WHDLoad, ale za cholerę nie pamiętam jak się ekran przełącza, być może nie dotrwałem do wielu kulek albo odbyło się to bezproblemowo.

  • @Kppot
    @Kppot หลายเดือนก่อน +2

    ну в принципе понятно
    но все же хотелось бы на английском. но я включил субтитры :p
    у меня как раз есть Blizz PPC!

    • @macosm7818
      @macosm7818 หลายเดือนก่อน

      Jak jest w Rosji / Ukrainie z Amigami? Są oferty sprzedaży? W jakich cenach? Jak w popularnością tego komputera?

  • @adamczaja-pankiewicz
    @adamczaja-pankiewicz 22 วันที่ผ่านมา

    Moze czas na projekt obudowy a Amig?
    Pmyte instalowac w obudowie a dodatki na osobnych sledziach. Klawa zewnętrzna

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  22 วันที่ผ่านมา

      Mam Amigę 1200 w wersji tower z mediatorem czy dodatkowymi kartami rozszerzającymi możliwości komputera. Dla mnie wersja optymalna. Pozdrawiam

    • @adamczaja-pankiewicz
      @adamczaja-pankiewicz 22 วันที่ผ่านมา +1

      @nowy80Retro chodziło mi o to, aby przerzucić użytkowników do wersji typowo desktop. Można wydrukować spód klawiatury wraz z dedykowanym wyjściem a płytę główną montować w odbudowie desktopy. Upychanie w tak mała przestrzeń kolejnych elementów jest problematyczne i ma swoje ograniczenia. Wg mnie to dużo seksowniejsza droga w szczególności gdyby taka obudowa wraz ze spodem do klawiatury kosztowała grosze.

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  22 วันที่ผ่านมา

      @@adamczaja-pankiewicz Te nowe obudowy do A1200 mają lepszą wentylację niż te oryginalne od Commodora. Mam A500 w obidowie desktop Checkmate A1500. Amiga rozbudowana z lepszą wentylacją. Więcej się mieści, projekt ciekawy. Można również A1200 wrzucić, obudowa jest dostosowana pod takie rozwiązanie. Pozdrawiam

    • @adamczaja-pankiewicz
      @adamczaja-pankiewicz 22 วันที่ผ่านมา +1

      @@nowy80Retro tego nie wiedziałem, sprawdzę.
      Myślę że sensowną jest migracja z klasyków do tower/desktop choć mm świadomość postępującej miniaturyzacji

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  22 วันที่ผ่านมา

      @@adamczaja-pankiewicz U mnie na kanale znajdziesz projekt mojej A500+ w obudowie desktop - Checkmate a1500. Montaż płyty A1200 to wymiana tylnego panelu w Chackmate.

  • @macosm7818
    @macosm7818 หลายเดือนก่อน +1

    W takiej Amidze bardzo przydałaby się karta graficzna. Aż dziw bierze, że nikt z producentów aktualnych scandublerów nie wpadł jeszcze na pomysł dodania kilku szybkich trybów GFX w 32 bit koloru. Na nowoczesnych FPGA nie powinno być z tym problemu.

    • @nowy80Retro
      @nowy80Retro  หลายเดือนก่อน

      Cieszy mnie każda inicjatywa nowych sprzętów dla Amigi. Może się doczekamy również urządzeń o których Ty wspominasz. Miałem możliwość wypróbowania tej karty PPC w wieży z mediatorem oraz Voodoo 3. Zestaw bardzo sympatycznie działał. Pozdrawiam i dziękuje za treściwy komentarz.

    • @tomaszpatecki4210
      @tomaszpatecki4210 หลายเดือนก่อน +1

      Zapewne dlatego, że rozwiązanie które proponujesz byłoby bardzo drogie w realizacji i kosztowało by więcej niż kompletny zestaw Warp w którym jest karta graficzna.

    • @szymonpaprocki5329
      @szymonpaprocki5329 หลายเดือนก่อน +3

      Niestety bez nowego procesora w złączu rozszerzeń to nie jest możliwe bo ten na płycie ma za mało adresów i po zainstalowaniu choćby fast ramu nie ma przestrzeni na kartę graficzną . Ale Warp1240/1260 czy inne karty dodają szybkie karty graficzne

    • @macosm7818
      @macosm7818 หลายเดือนก่อน

      ​@@tomaszpatecki4210 Może tak, może nie.
      Są projekty na FPGA, które mieszczą w sobie wszystko łącznie z kartami graficznymi np. MiSTER za 99$, ale są też ciekawe tańsze chińskie układy FPGA serii TANG.
      Potencjał jest.
      Dopracowany projekt FPGA można przenieść do ASIC (może jakiś chiński producent?) , ale tu musiałaby się zrzucić cała społeczność amigowa.
      Teoretycznie można by uzyskać Amigę ostateczną w jednym układzie.
      Coś w rodzaju 68060 1GHz +, ultra szybkie tryby graficzne RTG itd. + 1 kostka RAM 1GB w cenie rzędu 50$.
      Jak ktoś niedowierza to jest mnóstwo płytek typu Orange Pi, Banana Pi nie mówiąc już o Raspberry za połowę tego, a o specyfikacji znacznie przekraczającej to co napisałem i o całkowicie abstrakcyjnych mocach obliczeniowych w porównaniu do Amig klasycznych.

    • @rokis2272
      @rokis2272 25 วันที่ผ่านมา

      a jednak ktoś wpadł na taki pomysł (może nie 32 bity ale... ) i już w grudniu ma być pierwsza wersja tych trybów dostępna