Bardzo fajne autko , z zewnątrz bardzo ciekawe , silnikowo bez szału , ale wolnossak to duży plus. Auto dla osób które jak już kupią to jeżdżą i zapominają o problemach. Vlog jak zawsze ciekawy i treściwy. Pozdrawiam
Moje pięć groszy odnośnie braku 6 biegu. Tak się składa że jeżdżę samochodami z takimi silnikami i też kiedyś myślałem, że można go wzbogacić tylko coś dodając, jak tu ten wspomniany bieg. Otóż nie. Jak masz samochód ważący ok. tony z wolnossącym silnikiem o mocy ok 80-paru koni to jadąc 120 km/h masz na 5 biegu ok. 3000rpm i wtedy ten silnik da rade oporowi powietrza zwiększającemu się do KWADRATU prędkości. Gdybyś przy takiej prędkości wrzucił wyższy bieg, a obroty spadły by do ok 2500rpm to okazałoby się, że silnik miąłby za mało mocy w tym przedziale. Pod wzniesienie samochód by zwalniał, silnik by się dusił i palił więcej.
@@AutoMotoVlog Zależność pomiędzy prędkością a siłą niezbędną do napędzania nie jest stała - liniowa, tylko kwadratowa: www.grc.nasa.gov/www/k-12/rocket/vel.html Zwiększając prędkość z 120 na 140, prędkość rośnie o 16%, ale opór powietrza o 36%. Więc przy 140km/h silnik na 2500rpm ma "ciężej" o 20% niż przy 120km/h na 2500rpm!
@@AutoMotoVlog tak założyłem aby łatwiej zobrazować różnice w oporze powietrza i wzrastającej siły do tego niezbędnej. Wyższy bieg do tego służy aby obniżyć obroty silnika. Te samochody są za słabo wyciszone aby normalnie jeździć nimi 140km/h. Tak samo silnik jest dobrany tak aby sprawdzał się w mieście (do 80km/h).
@@TheUser04460 na pewno dużo tu racji. To samochód typowo do miasta, ale u nas będzie też wykorzystywany do jazdy w trasie. Wydaje mi się, że 6 bieg by troszkę pomógł 🤔
Polecam, auto bardzo wygodne w prowadzeniu i ciche. Ergonomia i jakość materiałów bardzo dobrze. Nic nie trzeszczy. W porównaniu do Yarisa III z 2020r dzien do nocy.
tak, jak powiedziałeś na zakończenie testu - szukałem małego, sprawnego, dobrze jeżdżącego auta tej wielkości i na końcu mojej dość krótkiej listy została już tylko Fiesta oraz i20. Wybrałem tego ostatniego, bo w porównaniu z dość zachowawczo wyglądającym szczególnie we wnętrzu Fordem , to naprawdę bardzo udane, nowoczesne i efektowne autko. Zdecydowałem się na dobrze wyposażoną wersję w szarym lakierze metalicznym. I dyskretną literką "N" na klapie bagażnika ;-). O cenie nie wspomnę, bo dżentelmeni wszak o pieniądzach nie mówią. Pewne jest, że ze tą kwotę mógłbym znaleźć coś o jeden rozmiar większego. Ale w tym przypadku będzie to trzy razy większa radość z jazdy :-)
Polecam twardo negocjować cenę to można naprawdę i z 10% ugrać. I u wielu sprzedawców szukać. Ponadto przy tych cenach to nowy opłaca się tylko na firmę bo to daje dodatkowe 25% tarczy podatkowej. Wtedy samochód wychodzi poniżej 50k a to już wygląda rozsądnie.
Kupiłem wersje cool z silnikiem 1.2 84km jestem po trasie 2100km z Podkarpacia do Francji okolice Lyonu, jechałem cały czas autostradą po terenach mocno górzystych i nie powiem ale jestem bardzo ale to bardzo mocno w szoku jak na taki samochód to nawet sobie radził, mówię nawet bo po wyhamowaniu mnie w Niemczech pod mocna górkę przez ciężarówkę było kiepsko redukcja do 3 i od 50 wzwyż ale rozpędzony potrafił lecieć po górkach 130 ( tyle jechałem za granica ) jako tako przez cała drogę szedł pięknie i nie miałem się do czego przyczepić naprawdę gorąco polecam.
Ten test uświadomił mi jedno - panuje straszna drożyzna. Aktualnie rynek nowych aut to 70% firmy, 30% klient indywidualny. Za chwilę zostaną używane i nówki na abonamenty. 120k za segment C, 70k za B. Litości..
@@AutoMotoVlog Abstrahując od cen. Twoje testy i kanał - łapka w górę. Samo autko , i20, zaskoczyło mnie obecnością "virtual cockpit". Po "Tusonie" to kolejny Hyundai z tym tabletem zamiast zegarów. To fajne jest dopóki..działa. Pozdrawiam
Posiadam taki model od marca 2021 r. Cieszę się nim, gdyż posiada wyposażenie, które pomaga starszemu człowiekowi, który chce przepisowo, bez szaleństw nim z przyjemnością jeździć. Co do spalania wskaźniki pokazują ok. 0,4 l mniej niż w rzeczywistości, które na trasie beż szaleństw to ok.5 - 5,5 l a po mieście to ok. 7,5 l. Zastanawiam się na co by tu ponarzekać. Wydaje mi się, że jeżdżąc w większości po mieście akumulator jest niedoładowany (przestał działać autostop - który i tak wyłączałem) i nie wiem, jak będzie z zapalaniem jak przyjdą mrozy. A poza tym wszystko mnie cieszy. Opony wymieniłem na całoroczne. A co do testu - powiedziano całą prawdę o tym samochodzie.
Co do ceny zdecydowanie za dużo. Prawda że hyundai nie jest już w cenie budżetowych ( i nikt nie oczekuje że będzie kosztował 29900pln) aut ale ceny samochodów dziś to zwyczajnie rozbój w biały dzień. Auto segmentu B nie powinno być droższe niż 12000 EUR za bogatsze wersje ( no może poza top sportowymi z naprawdę mocnymi silnikami). Tymczasem dostajemy auto obłożone niepotrzebnymi czujnikami, radarami itp ale technika napędu to lata 90 z kosmetycznymi zmianami. Rewolucji brak bo obcięcie cylindra czy dołożenie turbiny specjalnie rewolucyjne czy nowatorskie nie jest lecz to tylko zabieg by jakoś sprostać normom spalin.
Zdecydowanie się zgadzam. Ja też nie mogę cały czas tych cen przełknąć i gadam o tym w każdym filmie 🙂 może niepotrzebnie, bo i tak z tym nic nie zrobimy, ale to jest naprawdę chore
3 lata nim jeżdżę.Wymieniony klakson,koła kupione używki.Oryginalne zostały skradzione w listopadzie.Dzień przed moimi urodzinami.Nie wiedziałem że są śruby antykradzieżowe.Niestety radość prysła.Obecnie sierpień,32tyś.zrobione.Będe wymieniał olej i filtr oleju.Niewiem jaki numer,model.Oraz jaki olej wybrać.Czas ookaże.
Witam. Fajny test. Myślę nad kupnem tego autka. Mam pytanie jak teraz wygląda zabezpieczenie antykorozyjne w Hyundaiach, bo czytając opinie o poprzednich wersjach to różnie z tym było.
Podobno mniejsze auta u Hyundaia są lepiej zabezpieczone niż większe. Dla mnie ten silnik wolnossące 84 konie to za mało do sprawnej jazdy po mieście o trasie nie mówię.
Prawda jest taka, że to klient dyktuje cenę. Jeżeli ludzie lecą po auta to utwierdzają sprzedawców w tym, że cennik jest dobrze skonstruowany. Konkurencja jest spora a ceny rosną to znaczy, że klienci to akceptują (niestety) Dodatkowo ludzie dają się wkręcać w najmy itp "produkty" co zwiększa rotację nowych aut i skraca okres użytkowania przez pierwszego użytkownika. Obecnie brak dostępności aut dokłada swoje 5gr Ale w naturze nic nie ginie jest zwyżka, będzie korekta. Uważam, że jeżeli ktoś nie musi nie powinien obecnie wymieniać auta. Trzeba też wziąć pod uwagę że co 2-3 generacje aut następuje skok cenowy. Test bardzo fajny, pasuje mi Twoje podejście. Niemniej za około 70k to jednak zastanowił bym się nad i30 za 75k (winter+led) 1.5dpi Ale wiadomo dla każdego coś innego. 😉
Dzięki 🙂 Co do meritum, wstrzymać się można, tylko ja raczej czarno widzę, że coś pozytywnego wydarzy się z cenami. Raczej obstawiam, że będzie tylko drożej i drożej - rosnące normy, wymagania, elektryfikacja itd
@@AutoMotoVlog Moim zdaniem to co się dzieje obecnie to taki kryzys w tej części rynku, wytworzyło to swoistą bańkę spekulacyjną a podczas każdej bańki dochodzi do przegrzania. Konsumenci przestają akceptować cenę i jest spadek, załamanie, jeżeli połączy się to z ewentualnym pogorszeniem kondycji firm to będzie solidne uderzenie. Na tą chwilę bańkę spowodował brak dostaw aut i pewnie to potrwa ale nic nie trwa wiecznie. Jeżeli wszyscy mówią kupuj bo taniej nie będzie to znak żeby nie kupować 😉 Obserwowałem ofertę nówkę Toyote Hyb. sedan w ciągu ostatniego tygodnia zdrożała 9k co stanowi 10% ceny. Ta sama sztuka. Nie można tu mówić o mocach przerobowych czy braku dostaw bo auto stoi na placu. Cena 105k za nią nie jest szokująca ale ewentualny nabywca nie będzie pewnie sobie zdawał sprawy że była niedawno za 96k i na 100% dealer na niej miał marżę. Zakładam, że w momencie powrotu do pełnej produkcji auta zjadą z ceną. Koncerny rozochocone ładną sprzedażą obecnie pójdą na maksa i dealerom wepchną duże ilości aut na place… jeżeli do tego dojdzie spowolnienie gospodarcze to będzie spora korekt. 😉✌🏻
@@NiezyKanal ja z kolei widzę to inaczej :) kupowałem ostatnio 3 samochody i jeśli chodzi o dostępność jest dramat. Jeśli samochody się pojawią, klienci będą je kupować na pniu. Handlowcy mega chętni do rabatów nie będą, bo i tak sprzedadzą. Nie namawiam oczywiście do kupowania teraz, bo taniej - bo wcale nie jest tanio :) chociaż twierdzę, że jeśli ceny się ruszą, to jednak w złą stronę. Dodaj do tego kary za emisję spalin, dodatkowe wyposażenie już nawet w autach miejskich i się robi cenowy dramat..
Ceny są chore i wynikają przede wszystkim z chorej polityki UE. Urzędnicy narzucają na producentów przepisy, które są bardzo kosztowne. Obecnie doszło do kuriozalnej sytuacji, że producenci tylko po to produkują elektryki żeby móc sprzedawać benzyniaki. Liczy się emisja CO2 sumaryczna dla koncernu. Niestety napęd elektryczny napędzany bateriami, które trzeba ładować nie jest żadną przyszłością. To droga z jednej strony do katastrofy ekologicznej ( utylizacja baterii) , a z drugiej do zakończenia ery auta jako takiego. Podczas wielu już testów udowodniono, że wystarczy ujemna temperatura na dworze i z bateriami zostajemy za przeproszeniem w czarnej dupie z zasięgiem. O czasochłonnym ładowaniu nie wspomnę. Szybkie ładowarki? Owszem, z ceną za kWh na poziomie 3zl ! To jest chore. Maja ludzi za durniów. Testowany egzemplarz z prehistorycznym silnikiem z uwagi na swoją masę jest wolniejszy od Pandy 1.1 z 54 konnym silnikiem z 2003 roku! Nie jest wart tych 70k. Na rynku mimo drożyzny są lepsze auta w tej cenie. Kolejna sprawa to wręcz zmuszanie osób fizycznych, których nie stać na nowe auto do kupowania aut na abonament. Następny materiał na małą piramidę finansową. Nie stać Cię , to zapłacisz jeszcze więcej. Wejdźcie na stronę Hyundaia. Trudno znaleźć cennik aut. Za to w oczy rzuca się zakup na przekorzystny abonament! Zanim się wkopiecie w abonament, to idźcie do prawnika z umową.
Co do unii i przepisów - masz dużo racji. Ja zawsze widzę wtedy Mazdę 2, którą sprzedawałem po 60k, a dziś ma tak chorą cenę, że strach... Wątek aut na abonament jest bardzo ciekawy. Myślę, żeby zrobić o tym film, tylko nie chcę robić tego na odwal i muszę znaleźć czas. Moim zdaniem to nie do końca zero-jedynkowe. Jest dużo takich produktów, które są masakrycznie drogie i po prostu oszukują klienta. Ale są też takie, które są w porządku i pozwalają osobom, których teoretycznie nie stać na samochód z salonu - na jazdę nowym autem bez drenażu portfela.
Niestety w 2021 roku mając budżet około 70 tys złotych bardzo trudno kupić coś nowego, 4-cylindrowego, wolnossącego i w miarę oszczędnego. Stajemy przed wyborem i20, suzuki swift i yaris III gen. (bo już czwartej pomimo tego, że ten sam silnik 1.5 to już 3-cylindrowy, a brzmi to koszmarnie)
Dla mnie ta cena jest chora. M2 to bardzo dobry samochód w swojej klasie, trochę ich nawet sprzedałem swego czasu :) ale dziś to trochę nienormalne, żeby tyle za nią zapłacić...
@@AutoMotoVlog A jaki model lepszy według Pana i20 czy swift? Samochód na 5-7 lat, głównie chodzi o bezawaryjność, niskie spalanie, na osiągach już mniej.
Oba są bardzo zbliżone moim zdaniem, więc raczej to kwestia gustu i wyglądu. I może jeszcze przywiązania do marki. Gdybym miał wskazać jeden, to Swift.
Chyba jednak warto dopłacić do kompakta zawsze w przypadku obecnych aut segmentu B. Wydaje mi się, że różnica tych 30 cm długości nie robi jakiejś dużej różnicy pomiędzy tymi autami, a często dostajemy w standardzie wyższą wersję wyposażenia i mocniejszy silnik za stosunkowo podobne pieniądze. Chyba właśnie obecnie kompakt jest najlepszym wyborem obecnie pod kątem stosunek ceny/jakości/spalania i innych elementów, które tworzą co otrzymujemy za wydaną kwotę oraz jakie wydatki potem ten samochód tworzy. Raczej opłata za kompaktowość będzie w końcu taka mała, że segment B może całkowicie zniknąć z rynku jeśli różnica pomiędzy segmentem B a C nie powiększy się. Te segmenty będą siebie same zagryzać, a oczywiście, że ludzie jeśli będą dostawać większe, lepiej wyposażone auto za podobne pieniądze wezmą te większe.
Też uważam, że przy dzisiejszym rozmiarze kompaktów są one najrozsądniejsze, tylko pytanie w którą stronę to pójdzie. Czy nie będzie tak, że różnica będzie powiększać się w taki sposób, że dobrze wyposażone auto B będzie kosztowało 8 dych, a kompakt 140k..?
@@AutoMotoVlog Oczywiście też tak może być. Jednak mam takie wrażenie, że segment B może kiedyś podzielić co się stało z Mondeo i co się dzieje z Passatem, czyli zaprzestanie produkcji. Chyba, że sytuacja może też pójść taką drogą, że segment B zostanie jako tradycyjne auta, a od kompaktów będzie już większa elektryfikacja, czyli pluginy. Wtedy cena może pójść do okolic 140-150 tysięcy albo za wyższą cenę coś w pełni elektrycznego (jak to obecnie jest ID 3. który teoretycznie ma zastąpić Golfa)
@@DeQUK ja bym się upierał, że male auta zostaną. Mówię to na podstawie pracy jako sprzedawca, gdzie obserwowałem wielu klientów, którzy byli w stanie zapłacić podobne pieniądze za klasę B, jak za kompakt, bo... się go bali :) I mówię zupełnie poważnie, bali się parkowania, jazdy w mieście, wjazdu do garażu, cofania itd. Dlatego te samochody muszą być
@@AutoMotoVlog Możliwe, że tak właśnie taka droga będzie miała miejsce :) Auto segmentu B mogą jeszcze trochę urosnąć i mieć za 10-15 lat około 4,20 m. Wtedy będą bardzo uniwersalne i można jechać z rodziną na wakacje :) Oczywiście, że wpakują w nie hybrydy albo litrówki doładowane, bo to jedyna droga dla osiągnięcia niskiej normy Euro 7. Reszta to już będzie elektryfikacja i bawienie się tym. Jednak na prawdę nie rozumiem dlaczego można się bać kompakta. Jak miałem zastępczą Mazdę 6 w sedanie to ja to uważałem za "krowę", bo nie da się ja parkować w mieście, ale nie kompakt. Czyli przyszłość będzie prezentować się tak, że tylko auto segmentu B czystą spalinówką?
70 tys. to dużo, ale taniej nic sensownego nowego, podobnego wymiarami kupić się nie da, trochę taniej wyjdzie Sandero 100lpg, ale to 3 cylindry i dla mnie odpada, zostają jeszcze Suzuki Swift, Kia Rio i powiedzmy Tipo ale golas w tych pieniądzach, ogólnie auta nowe podrożały ostatnio...ale jak to mawia pewien klasyk "ceny rosną, bo pensje wzrastają"....
Ogólnie ceny zwariowały... Swift to na pewno dobra alternatywa, bardzo przyjemny samochód. Ale nie wiem w sumie co bym wybrał, bo i20 w trochę lepszej wersji też mi się bardzo podoba 🤔
Stanowczo drogi, chętnie bym zrezygnował z elektronicznych zegarów jeśli by to cenę obniżyło. Jedyna nadzieja że można LPG zamontować, wie ktoś jaki to ma wtrysk pośredni czy bezpośredni?
@@AutoMotoVlog Dlaczego nie? Mam gaz w silniku 1.0 Hyundaia, 150tyś na LPG i dalej raźno śmiga bez żadnych problemów, żona chce tanio jeździć, kupiłem jej niedawno nowego Swifta bo 4,5-5 litrów pali a ona tylko do pracy nim jeździ a gdzie indziej to tym 15 letnim śmiga bo LPG i tak taniej.😉
@@AutoMotoVlog ten i20 raczej średnio spali więcej niż 5 litrów ale niechby spalił 5 to daje jakieś 12zł oszczędności na każde 100km, 12 000zł na 100tyś km, żywotność takiego auta to 200-300tyś km, nie jestem bogaty więc dla mnie warto, na obecnym aucie zaoszczędziłem dzięki LPG jakieś 20tyś minus koszty to lekko 15tyś. a za auto dałem 15lat temu 35tyś. Pisząc inaczej, przejechałeś 500km, zajeżdżasz na stację i lepiej zapłacić za paliwo 130zł czy 65zł?
Hundaiem I20 jeżdże od 2018 r. Za kilka dni odbiorę nowy model (Modern) ale również I20 0 mocy 84 Km. Ten samochód ma jeszcze jedną ważną zaletę. Temu silnikowi nie wolno fundować etyliny 98. Fabryka zaleca tylko E95. Ponieważ jeżdżę rocznie ok. 25000 km ma to ekonomicznie duże znaczenie. Przy założeniu, że właściciel dba o auto, tym silnikiem można zużycie paliwa doprowadzić do zużycia poniżej normy fabrycznej. Zdarzyło mi się na trasie Białystok - Malinówka za Ełkiem przejechać przy zużyciu 3,8 litra/100km. Po trasie musiałem przejechać 5 miast. Chwalę sobie ten samochód i w przyszłym tygodniu odbieram nowy z takim samym silnikiem. Oczywiście z dodatkowymi bajerami jak dla Modern. Pozdrawiam. H. T.
Co to za bzdury?😂 w kazdym aspekcie 98 jest lepsza od 95. Lepsza kultura pracy, marginalnie ale jednak zwiekszone osiągi, i przede wszystkim zauwazalnie nizsze spalanie. U siebie prawie 30letnie 1.6 i po trasie owszem nie widac az takiej roznicy za to w miescie 98 pali duzo mniej, czy warto? Moim zdaniem dla samej kultury pracy silnika. Na 95 auto ma duzo wieksze wibracje niz na 98. Oczywiscie nie są one bardzo odczuwalne ale wystarczy połozyc szklanke wody na akumulatorze, lub silniku ale na akumulatorze latwiej bo nie zawsze na pokrywie zaworów sie da i widac roznice w wibracji silnika miedzy 95 a 98. "Temu silnikowi nie wolno funowac 98" jest z gory załozeniem błędnym.. kolejna sprawa przekłamanie spalania w tym modelu jest o około 0.5/0.6l za nisko. 3.8l mozesz sobie miedzy bajki wsadzic.😂 Chyba ze "trasa" na 4 biegu jadąc 50/60km/h to moge sie zgodzic ze okolice 4-4.5l są realne. Mowisz trasa czyli jazda autostradą 100-140km/h nie ma szans na takie spalanie.😂
Cześć.Fajnie opowiedziałeś i przedstawiłeś.Spotkałem silniki 1.2 1248 i 1197 ten,który testowałeś ile ma ccm? Stryjek ma silnik 1248,auto od dilera ale produkcja Istambul,Turcja. (kamera cofania,dojazdowe,nawigacja google bezprzewodowa z smartfona,kierownica i biegi skóra.) Czy ten 1248,turecki ma wyższy moment ? Pozdro. xd
Witaj.Mamy zamówiony ten Hyundai.Wersja Comfort.Czeka w Swarzędzu.Obecnie mamy scenica 2 1.5dci 2007r.na od kup.Będzie trzeba się nauczyć od nowa jeździć.Czy tak naprawdę warto go kupić?Myślałem przedtem o kapturze.Hyundai rodzinny dla 4 osób,warto?Opis ciekawy.Dziękuję.Laik idzie.
Cześć, kupić na pewno warto, bo to udany model, ale dla 4 osób Captur mógłby być lepszy, bo jest po prostu większy 🤔 Przy czym jeśli się mierzyliście i Wam pasuje, to będziecie zadowoleni 👍
@@AutoMotoVlog Dzięki za odpowiedź.Moja jazda wygląda tak.Szukałem z dobrym,ekonomicznym silnikiem,aby mało palił.A najlepiej jam ja.Nie palę.😁.4tyś.km.na rok kulam.Więcej jeżdżę rowerem.Dzieci 7lat,12,dwójka,tak że Hyundai wybieram.Szkoda że nie ma doświetlenia zakrętów.
Korzystając z okazji zapytam jeszcze czy miałeś okazję jeździć Corsą 1.2 75? Co z tej trójki byś wybrał? Swift Premium Plus 1.2 83 (wszystkie systemy bezpieczeństwa jakie są możliwe+najmniejsze spalanie), Corsa Edition 1.2 75 z pakietem zimowym i światłami Full Led oraz I20 Cool 1.2 84 (światła full led i climatronic, bez virtual cockpitu)? Co jako całokształt zrobiło na Tobie największe wrażenie? Autko będzie używane codziennie na krajówce 50km w jedną stronę - prędkości pewnie w okolicach 80-90km/h. Do tego mam dylemat co będzie najbardziej tracić na wartości… Sorki za grad pytań, ale ceny zakupu są praktycznie identyczne, więc mętlik w głowie mam niezły :)
@@AutoMotoVlog ceny wariują i niestety będą dalej. Śledzę zawodowo ceny surowców podstawowych i to co się dzieje w pierwszym kwartale 2021 nie napawa optymizmem. Odczuje to każda branża.
Ten samochód już bez problemu przekracza cenę 100tys zł, a w full opcji 114 800zł. Z miękką hybrydą przebiłby 120tys zł🤣, ale jest niedostępna w naszym kraju.🤨
Brak szarpania podczas zmiany biegów, to cecha aut z niskim momentem obrotowym. Nie ma czym to i nie szarpie w dolnym zakresie obrotów. Dlatego auta bez doładowania, trzy cylindrowe do miasta to świetny wybór.
Stawiam na to że sprzęgło jest elektryczne i to nie pozwala na gwałtowne załączenie, przy zmianie biegu puść sprzęgło gwałtownie, jak gładko załączy to mam rację.
@@AutoMotoVlog Zdaje mi się że te z trybem żeglowania mają sprzęgło elektronicznie sterowane, nie wiem czy ten miał ten system ale może w ramach unifikacji wszędzie dają takie sprzęgło.
Na pewno w wielu przypadkach tak jest. Ale nie zawsze, bo są też samochody, którymi po prostu ciężko jest jeździć płynnie. A nie o to chodzi, żebyś musiał się starać zmienić bieg prawidłowo, tylko żeby działo się to "naturalnie" i łatwo dla każdego
Bardzo dużo zależy od konstrukcji sprzęgła i skrzyni, mechanizmów sterowania, stanu technicznego, stanu nawierzchni drogi... na szkodach górniczych to nawet silnik potrafi szarpać bo noga podskakuje
to nie wina, to długie zestopniowanie skrzyni daje taki efekt, wtedy przed zmianą trzeba dłużej przeciągnąć aby było płynnie. Widocznie i20 ma krótkie skoki do miasta, gdzie jest to zaletą.
Ja bym hyundaia i20 nie wziął pod uwagę bo jest a) za drogi(kosztuje o 6 tys.zł więcej od clio i ma gorsze wyposażenie(brakuje m.in automatycznej klimatyzacji), nie ma chyba też świateł LED z tego co kojarzę. b) strasznie plastikowy w środku. Tak więc wolałbym clio.
Klima automatyczna i ledy mogą być, ale trzeba oczywiście wyjąć więcej 💰 Clio na pewno jest mocnym rywalem, patrząc po wynikach sprzedaży w EU jest dużo popularniejsze. Ale ja się cieszę, że są takie alternatywy jak i20, bo to zawsze jakaś odmiana 🙂
Za 60 parę masz do wyboru Forda fieste z silnikiem 95 konnym doładowanym który sprawił mi frajdę na jeździe testowej. Dynamiczny w sam raz do miasta gdzie szybko trzeba się włączyć do ruchu.
To tak zwane szarpanie a w sumie jego brak w I20 jest przez to że gdy się rusza już z 1 puszczając sprzęgło silnik zwiększa obroty tak samo z 2 na 3 itd podtrzymuje obroty silnika dzięki temu wydaje się że jazda jest jednostajna. Szkoda tylko że silnik nie ma turbosprężarki, sprawniej i dynamiczniej by się dzięki temu włączało do ruchu lub wyprzedzało. Dla mnie za słaby motor 13 sekund w dzisiejszych czasach.
@@AutoMotoVlog Co to za cud? Najtańsze i najmniejsze samochody mają tego wolnossaka. Czyli I10 i Picanto! Jeśli już chcesz wolnossaka to przynajmniej 200 koni. Znam dużo osób które mają mazdę 3 2.5 litra 194 KM , i narzekają jak bardzo im brakuje tego turbo. Tak samo ludzie testujący samochody. Niestety ale wole trzy cylindry w turbo ale rakieta czyli taką YARIS GR , niż wolnossaka muła czyli właśnie takie mazdy silnik duży bo 2.0 a bywa że tam tylko 120 KM jest. I moment obrotowy mały i wspomagacza nie ma w postaci choćby kompresora.
@@AutoMotoVlog Właśnie dostrzegłem że ty nie pisałeś o cudzie, tylko o szoku. Ale i to jest przesadne , bo jest jeszcze trochę tych silników wolnossących w nowych samochodach. I wcale to nie jest takie dziwne , bo w sumie są tańsze pomimo większej pojemności od tych z turbo. A UE. widać nie działa tak samo na marki Japońskie czy Koreańskie jak na te Europejskie.
70 tysięcy za takie auto? Nie kupiłbym :) Wybrałbym prawdopodobnie nową Toyotę Yaris 1.5 125 KM w wyposażeniu Comfort za 66 900 zł. Dlaczego? Po pierwsze, Yaris nie jest takim mułem jak prezentowany Hyundai i pierwszą setkę robi w 9 a nie 13 sekund... Po drugie, auto ma podłokietnik i 6-stopniową manualną skrzynię biegów, a nie jakiś 5-biegowy zabytek ;) Po trzecie to jest Toyota, którą jakoś bardziej cenię niż Hyundaia. To chyba tyle :)
Pozbywając się z głowy stereotypów łatwo zauważyć, że dzisiejsze Kie/Hyundaie kompletnie nie mają się czego wstydzić w porównaniu z Toyotą, a w wielu aspektach są po prostu lepsze. Dobrze, że Japończycy zaczęli w końcu robić te samochody ciekawe z wyglądu, bo jeszcze trochę i ciężko byłoby wskazać dlaczego warto wybrać Toyotę :)
@@americanopseudopotacie5511 wygląd, kwestia gustu, ale nie znam nikogo kto lubi jeździć autem mułem, którym przy prędkościach powyżej 90km/h praktycznie nie da się szybko i bezpiecznie wyprzedzać.
Auto z przeznaczeniem : Dom - żłobek Dom - przedszkole Po piwo do biedronki. Naprawdę do miasta więcej nie trzeba. Dystans Piaseczno - Łomianki przez centrum Warszawy nie pokonasz dużo szybciej nawet Bugatti veironem
@@danitpl4761 to jest zdecydowanie samochód do miasta i zupełnie mnie silnik nie męczył przy takiej jeździe. W sumie w trasie też byłem i po prostu trzeba założyć, że będziesz jechał spokojnie.
O! Benzyna. Wolnossaca. CZTERY cylindry! Świetny film. Dziękuję.
Dzięki za oglądanie 👍🙂
7:50 Bardzo fajny test a najlepszy moment jakie ma obroty przy różnych prędkościach bardzo przydatne
Dzięki 👍 chyba muszę częściej te obroty pokazywać 🤔
Ten film pomógł mi dokonać wyboru. Auto jest bardzo ładne. Dzięki!
W sensie, że zamówiłeś? :)
@@AutoMotoVlog będę zamawiać
@@mrusz3838 jaki kolor i wersja wybrane ? :)
Dziękuję za ocenę!!! Szukam takiego!!!!
Bardzo fajne autko , z zewnątrz bardzo ciekawe , silnikowo bez szału , ale wolnossak to duży plus. Auto dla osób które jak już kupią to jeżdżą i zapominają o problemach. Vlog jak zawsze ciekawy i treściwy. Pozdrawiam
Dzięki Dariusz 🙂👍 ciekawe jak długo jeszcze na rynku wolnossaki się utrzymają 🤔
Darek sam jesteś wolnossak
Moje pięć groszy odnośnie braku 6 biegu.
Tak się składa że jeżdżę samochodami z takimi silnikami i też kiedyś myślałem, że można go wzbogacić tylko coś dodając, jak tu ten wspomniany bieg.
Otóż nie. Jak masz samochód ważący ok. tony z wolnossącym silnikiem o mocy ok 80-paru koni to jadąc 120 km/h masz na 5 biegu ok. 3000rpm i wtedy ten silnik da rade oporowi powietrza zwiększającemu się do KWADRATU prędkości. Gdybyś przy takiej prędkości wrzucił wyższy bieg, a obroty spadły by do ok 2500rpm to okazałoby się, że silnik miąłby za mało mocy w tym przedziale. Pod wzniesienie samochód by zwalniał, silnik by się dusił i palił więcej.
A np przy 140km/h ?🤔
@@AutoMotoVlog
Zależność pomiędzy prędkością a siłą niezbędną do napędzania nie jest stała - liniowa, tylko kwadratowa: www.grc.nasa.gov/www/k-12/rocket/vel.html
Zwiększając prędkość z 120 na 140, prędkość rośnie o 16%, ale opór powietrza o 36%. Więc przy 140km/h silnik na 2500rpm ma "ciężej" o 20% niż przy 120km/h na 2500rpm!
@@TheUser04460 ale czemu przy 120 i 140 miałby mieć tyle samo obrotów?
@@AutoMotoVlog tak założyłem aby łatwiej zobrazować różnice w oporze powietrza i wzrastającej siły do tego niezbędnej. Wyższy bieg do tego służy aby obniżyć obroty silnika.
Te samochody są za słabo wyciszone aby normalnie jeździć nimi 140km/h. Tak samo silnik jest dobrany tak aby sprawdzał się w mieście (do 80km/h).
@@TheUser04460 na pewno dużo tu racji. To samochód typowo do miasta, ale u nas będzie też wykorzystywany do jazdy w trasie. Wydaje mi się, że 6 bieg by troszkę pomógł 🤔
Polecam, auto bardzo wygodne w prowadzeniu i ciche. Ergonomia i jakość materiałów bardzo dobrze. Nic nie trzeszczy. W porównaniu do Yarisa III z 2020r dzien do nocy.
XD
Bardzo fajna, rzeczowa recenzja
@@janmaolepszy9480 ja tych swoich starych to oglądać nie mogę, ale dzięki 😁
tak, jak powiedziałeś na zakończenie testu - szukałem małego, sprawnego, dobrze jeżdżącego auta tej wielkości i na końcu mojej dość krótkiej listy została już tylko Fiesta oraz i20. Wybrałem tego ostatniego, bo w porównaniu z dość zachowawczo wyglądającym szczególnie we wnętrzu Fordem , to naprawdę bardzo udane, nowoczesne i efektowne autko. Zdecydowałem się na dobrze wyposażoną wersję w szarym lakierze metalicznym. I dyskretną literką "N" na klapie bagażnika ;-). O cenie nie wspomnę, bo dżentelmeni wszak o pieniądzach nie mówią. Pewne jest, że ze tą kwotę mógłbym znaleźć coś o jeden rozmiar większego. Ale w tym przypadku będzie to trzy razy większa radość z jazdy :-)
Napisz coś więcej jak jeździ! :) ja czekam na test.
@@AutoMotoVlog czekam na odbiór, i pewnie jeszcze poczekam, znając obecne realia handlu autami 🙂
@@DS-ip2dl tragedia pod tym względem jest...
Polecam twardo negocjować cenę to można naprawdę i z 10% ugrać. I u wielu sprzedawców szukać. Ponadto przy tych cenach to nowy opłaca się tylko na firmę bo to daje dodatkowe 25% tarczy podatkowej. Wtedy samochód wychodzi poniżej 50k a to już wygląda rozsądnie.
Dziekuje.Biore go😊
Gratulacje 🙂
Fajnie nagrałeś. Dobra robota i fajny samochód. Łapa w górę.
Dzięki 🙂👍
Kupiłem wersje cool z silnikiem 1.2 84km jestem po trasie 2100km z Podkarpacia do Francji okolice Lyonu, jechałem cały czas autostradą po terenach mocno górzystych i nie powiem ale jestem bardzo ale to bardzo mocno w szoku jak na taki samochód to nawet sobie radził, mówię nawet bo po wyhamowaniu mnie w Niemczech pod mocna górkę przez ciężarówkę było kiepsko redukcja do 3 i od 50 wzwyż ale rozpędzony potrafił lecieć po górkach 130 ( tyle jechałem za granica ) jako tako przez cała drogę szedł pięknie i nie miałem się do czego przyczepić naprawdę gorąco polecam.
A jak spalanie wyszło?
@@AutoMotoVlog w Polsce 160 km/h skoczyło do 6,7l potem Niemcy/Francja 130km/h spadło do 6l a średnia pokazuje 5,9l
Dziekuje, rzeczowe, ta recenzja zawazyla o mojej decyzji, biore go! :D
A poważnie? 😁
Ten test uświadomił mi jedno - panuje straszna drożyzna.
Aktualnie rynek nowych aut to 70% firmy, 30% klient indywidualny. Za chwilę zostaną używane i nówki na abonamenty. 120k za segment C, 70k za B. Litości..
Niestety masz rację. Ceny w większości są chore.. ciekawe co zmieni pandemia i w którą stronę to pójdzie
@@AutoMotoVlog Abstrahując od cen. Twoje testy i kanał - łapka w górę. Samo autko , i20, zaskoczyło mnie obecnością "virtual cockpit". Po "Tusonie" to kolejny Hyundai z tym tabletem zamiast zegarów. To fajne jest dopóki..działa. Pozdrawiam
@@SuperRafalik dzięki 👍🙂 A zegary są naprawdę świetne, sprawiają wrażenie wyjętych z samochodu przynajmniej klasę wyżej
Super odcinek
Dzięki 👍
Cześć! 70k dość sporo. Jak wspomnę jeszcze przed 4 latami kolega kupował superba za 110k, i to wcale nie golasa..
Ceny lecą strasznie. Teraz za tyle jest Octavia :)
i20 best
Posiadam taki model od marca 2021 r. Cieszę się nim, gdyż posiada wyposażenie, które pomaga starszemu człowiekowi, który chce przepisowo, bez szaleństw nim z przyjemnością jeździć. Co do spalania wskaźniki pokazują ok. 0,4 l mniej niż w rzeczywistości, które na trasie beż szaleństw to ok.5 - 5,5 l a po mieście to ok. 7,5 l. Zastanawiam się na co by tu ponarzekać. Wydaje mi się, że jeżdżąc w większości po mieście akumulator jest niedoładowany (przestał działać autostop - który i tak wyłączałem) i nie wiem, jak będzie z zapalaniem jak przyjdą mrozy. A poza tym wszystko mnie cieszy. Opony wymieniłem na całoroczne. A co do testu - powiedziano całą prawdę o tym samochodzie.
Dzięki Andrzeju za fajną opinię od użytkownika 👍 Takie są najcenniejsze i dla mnie też ważne, że nie naopowiadałem głupot 😄
No na jazdach miałam takie autko tylko classic jeździło się zajefajnie!
Zamówione? :)
@@AutoMotoVlog Napewno będzie 💕 zakochałam się
Pochwal się jak odbierzesz :)
Co do ceny zdecydowanie za dużo. Prawda że hyundai nie jest już w cenie budżetowych ( i nikt nie oczekuje że będzie kosztował 29900pln) aut ale ceny samochodów dziś to zwyczajnie rozbój w biały dzień. Auto segmentu B nie powinno być droższe niż 12000 EUR za bogatsze wersje ( no może poza top sportowymi z naprawdę mocnymi silnikami). Tymczasem dostajemy auto obłożone niepotrzebnymi czujnikami, radarami itp ale technika napędu to lata 90 z kosmetycznymi zmianami. Rewolucji brak bo obcięcie cylindra czy dołożenie turbiny specjalnie rewolucyjne czy nowatorskie nie jest lecz to tylko zabieg by jakoś sprostać normom spalin.
Zdecydowanie się zgadzam. Ja też nie mogę cały czas tych cen przełknąć i gadam o tym w każdym filmie 🙂 może niepotrzebnie, bo i tak z tym nic nie zrobimy, ale to jest naprawdę chore
3 lata nim jeżdżę.Wymieniony klakson,koła kupione używki.Oryginalne zostały skradzione w listopadzie.Dzień przed moimi urodzinami.Nie wiedziałem że są śruby antykradzieżowe.Niestety radość prysła.Obecnie sierpień,32tyś.zrobione.Będe wymieniał olej i filtr oleju.Niewiem jaki numer,model.Oraz jaki olej wybrać.Czas ookaże.
Witam. Fajny test. Myślę nad kupnem tego autka. Mam pytanie jak teraz wygląda zabezpieczenie antykorozyjne w Hyundaiach, bo czytając opinie o poprzednich wersjach to różnie z tym było.
Podobno mniejsze auta u Hyundaia są lepiej zabezpieczone niż większe. Dla mnie ten silnik wolnossące 84 konie to za mało do sprawnej jazdy po mieście o trasie nie mówię.
@@jeremypoland2015 ciekawi mnie Twoja definicja sprawnej jazdy po mieście :)
Prawda jest taka, że to klient dyktuje cenę. Jeżeli ludzie lecą po auta to utwierdzają sprzedawców w tym, że cennik jest dobrze skonstruowany. Konkurencja jest spora a ceny rosną to znaczy, że klienci to akceptują (niestety) Dodatkowo ludzie dają się wkręcać w najmy itp "produkty" co zwiększa rotację nowych aut i skraca okres użytkowania przez pierwszego użytkownika. Obecnie brak dostępności aut dokłada swoje 5gr Ale w naturze nic nie ginie jest zwyżka, będzie korekta. Uważam, że jeżeli ktoś nie musi nie powinien obecnie wymieniać auta. Trzeba też wziąć pod uwagę że co 2-3 generacje aut następuje skok cenowy. Test bardzo fajny, pasuje mi Twoje podejście. Niemniej za około 70k to jednak zastanowił bym się nad i30 za 75k (winter+led) 1.5dpi Ale wiadomo dla każdego coś innego. 😉
Dzięki 🙂 Co do meritum, wstrzymać się można, tylko ja raczej czarno widzę, że coś pozytywnego wydarzy się z cenami. Raczej obstawiam, że będzie tylko drożej i drożej - rosnące normy, wymagania, elektryfikacja itd
@@AutoMotoVlog Moim zdaniem to co się dzieje obecnie to taki kryzys w tej części rynku, wytworzyło to swoistą bańkę spekulacyjną a podczas każdej bańki dochodzi do przegrzania. Konsumenci przestają akceptować cenę i jest spadek, załamanie, jeżeli połączy się to z ewentualnym pogorszeniem kondycji firm to będzie solidne uderzenie. Na tą chwilę bańkę spowodował brak dostaw aut i pewnie to potrwa ale nic nie trwa wiecznie. Jeżeli wszyscy mówią kupuj bo taniej nie będzie to znak żeby nie kupować 😉 Obserwowałem ofertę nówkę Toyote Hyb. sedan w ciągu ostatniego tygodnia zdrożała 9k co stanowi 10% ceny. Ta sama sztuka. Nie można tu mówić o mocach przerobowych czy braku dostaw bo auto stoi na placu. Cena 105k za nią nie jest szokująca ale ewentualny nabywca nie będzie pewnie sobie zdawał sprawy że była niedawno za 96k i na 100% dealer na niej miał marżę.
Zakładam, że w momencie powrotu do pełnej produkcji auta zjadą z ceną. Koncerny rozochocone ładną sprzedażą obecnie pójdą na maksa i dealerom wepchną duże ilości aut na place… jeżeli do tego dojdzie spowolnienie gospodarcze to będzie spora korekt. 😉✌🏻
@@NiezyKanal ja z kolei widzę to inaczej :) kupowałem ostatnio 3 samochody i jeśli chodzi o dostępność jest dramat. Jeśli samochody się pojawią, klienci będą je kupować na pniu. Handlowcy mega chętni do rabatów nie będą, bo i tak sprzedadzą. Nie namawiam oczywiście do kupowania teraz, bo taniej - bo wcale nie jest tanio :) chociaż twierdzę, że jeśli ceny się ruszą, to jednak w złą stronę. Dodaj do tego kary za emisję spalin, dodatkowe wyposażenie już nawet w autach miejskich i się robi cenowy dramat..
Na zdjęciach świetnie, ale to również duża zaleta scenerii i kadrowania przez fotografa.
Fotograf dziękuje 🙂
Posiadam ten samochód od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony
Jaki silnik i jakie spalanie?
@@mrDijo silnik 1.2 w mieście potrafi zrobić 5-6, a jak wyjadę spoza miasta to nawet spada do 4.5
@@mrDijo u mnie 7 w mieście ale ja go trochę depczę, on dopiero od 3,5 tys obrotów żyje taki czołg
Ceny są chore i wynikają przede wszystkim z chorej polityki UE. Urzędnicy narzucają na producentów przepisy, które są bardzo kosztowne. Obecnie doszło do kuriozalnej sytuacji, że producenci tylko po to produkują elektryki żeby móc sprzedawać benzyniaki. Liczy się emisja CO2 sumaryczna dla koncernu. Niestety napęd elektryczny napędzany bateriami, które trzeba ładować nie jest żadną przyszłością. To droga z jednej strony do katastrofy ekologicznej ( utylizacja baterii) , a z drugiej do zakończenia ery auta jako takiego. Podczas wielu już testów udowodniono, że wystarczy ujemna temperatura na dworze i z bateriami zostajemy za przeproszeniem w czarnej dupie z zasięgiem. O czasochłonnym ładowaniu nie wspomnę. Szybkie ładowarki? Owszem, z ceną za kWh na poziomie 3zl ! To jest chore. Maja ludzi za durniów. Testowany egzemplarz z prehistorycznym silnikiem z uwagi na swoją masę jest wolniejszy od Pandy 1.1 z 54 konnym silnikiem z 2003 roku! Nie jest wart tych 70k. Na rynku mimo drożyzny są lepsze auta w tej cenie. Kolejna sprawa to wręcz zmuszanie osób fizycznych, których nie stać na nowe auto do kupowania aut na abonament. Następny materiał na małą piramidę finansową. Nie stać Cię , to zapłacisz jeszcze więcej. Wejdźcie na stronę Hyundaia. Trudno znaleźć cennik aut. Za to w oczy rzuca się zakup na przekorzystny abonament! Zanim się wkopiecie w abonament, to idźcie do prawnika z umową.
Co do unii i przepisów - masz dużo racji. Ja zawsze widzę wtedy Mazdę 2, którą sprzedawałem po 60k, a dziś ma tak chorą cenę, że strach... Wątek aut na abonament jest bardzo ciekawy. Myślę, żeby zrobić o tym film, tylko nie chcę robić tego na odwal i muszę znaleźć czas. Moim zdaniem to nie do końca zero-jedynkowe. Jest dużo takich produktów, które są masakrycznie drogie i po prostu oszukują klienta. Ale są też takie, które są w porządku i pozwalają osobom, których teoretycznie nie stać na samochód z salonu - na jazdę nowym autem bez drenażu portfela.
Fajne autko 😀👍🏼
Fajne :)
Super auto mam już rok kolor Red dragon puree
Gratulacje :)
Jak spalanie wychodzi?
Niestety w 2021 roku mając budżet około 70 tys złotych bardzo trudno kupić coś nowego, 4-cylindrowego, wolnossącego i w miarę oszczędnego. Stajemy przed wyborem i20, suzuki swift i yaris III gen. (bo już czwartej pomimo tego, że ten sam silnik 1.5 to już 3-cylindrowy, a brzmi to koszmarnie)
Była jeszcze Mazda 2, tylko teraz ta cena...
@@AutoMotoVlog mazda przynajmniej w cenniku to już klasa premium
Dla mnie ta cena jest chora. M2 to bardzo dobry samochód w swojej klasie, trochę ich nawet sprzedałem swego czasu :) ale dziś to trochę nienormalne, żeby tyle za nią zapłacić...
@@AutoMotoVlog A jaki model lepszy według Pana i20 czy swift? Samochód na 5-7 lat, głównie chodzi o bezawaryjność, niskie spalanie, na osiągach już mniej.
Oba są bardzo zbliżone moim zdaniem, więc raczej to kwestia gustu i wyglądu. I może jeszcze przywiązania do marki. Gdybym miał wskazać jeden, to Swift.
Chyba jednak warto dopłacić do kompakta zawsze w przypadku obecnych aut segmentu B. Wydaje mi się, że różnica tych 30 cm długości nie robi jakiejś dużej różnicy pomiędzy tymi autami, a często dostajemy w standardzie wyższą wersję wyposażenia i mocniejszy silnik za stosunkowo podobne pieniądze. Chyba właśnie obecnie kompakt jest najlepszym wyborem obecnie pod kątem stosunek ceny/jakości/spalania i innych elementów, które tworzą co otrzymujemy za wydaną kwotę oraz jakie wydatki potem ten samochód tworzy. Raczej opłata za kompaktowość będzie w końcu taka mała, że segment B może całkowicie zniknąć z rynku jeśli różnica pomiędzy segmentem B a C nie powiększy się. Te segmenty będą siebie same zagryzać, a oczywiście, że ludzie jeśli będą dostawać większe, lepiej wyposażone auto za podobne pieniądze wezmą te większe.
Też uważam, że przy dzisiejszym rozmiarze kompaktów są one najrozsądniejsze, tylko pytanie w którą stronę to pójdzie. Czy nie będzie tak, że różnica będzie powiększać się w taki sposób, że dobrze wyposażone auto B będzie kosztowało 8 dych, a kompakt 140k..?
@@AutoMotoVlog Oczywiście też tak może być. Jednak mam takie wrażenie, że segment B może kiedyś podzielić co się stało z Mondeo i co się dzieje z Passatem, czyli zaprzestanie produkcji. Chyba, że sytuacja może też pójść taką drogą, że segment B zostanie jako tradycyjne auta, a od kompaktów będzie już większa elektryfikacja, czyli pluginy. Wtedy cena może pójść do okolic 140-150 tysięcy albo za wyższą cenę coś w pełni elektrycznego (jak to obecnie jest ID 3. który teoretycznie ma zastąpić Golfa)
@@DeQUK ja bym się upierał, że male auta zostaną. Mówię to na podstawie pracy jako sprzedawca, gdzie obserwowałem wielu klientów, którzy byli w stanie zapłacić podobne pieniądze za klasę B, jak za kompakt, bo... się go bali :) I mówię zupełnie poważnie, bali się parkowania, jazdy w mieście, wjazdu do garażu, cofania itd. Dlatego te samochody muszą być
@@AutoMotoVlog Możliwe, że tak właśnie taka droga będzie miała miejsce :) Auto segmentu B mogą jeszcze trochę urosnąć i mieć za 10-15 lat około 4,20 m. Wtedy będą bardzo uniwersalne i można jechać z rodziną na wakacje :) Oczywiście, że wpakują w nie hybrydy albo litrówki doładowane, bo to jedyna droga dla osiągnięcia niskiej normy Euro 7. Reszta to już będzie elektryfikacja i bawienie się tym. Jednak na prawdę nie rozumiem dlaczego można się bać kompakta. Jak miałem zastępczą Mazdę 6 w sedanie to ja to uważałem za "krowę", bo nie da się ja parkować w mieście, ale nie kompakt. Czyli przyszłość będzie prezentować się tak, że tylko auto segmentu B czystą spalinówką?
70 tys. to dużo, ale taniej nic sensownego nowego, podobnego wymiarami kupić się nie da, trochę taniej wyjdzie Sandero 100lpg, ale to 3 cylindry i dla mnie odpada, zostają jeszcze Suzuki Swift, Kia Rio i powiedzmy Tipo ale golas w tych pieniądzach, ogólnie auta nowe podrożały ostatnio...ale jak to mawia pewien klasyk "ceny rosną, bo pensje wzrastają"....
Ogólnie ceny zwariowały... Swift to na pewno dobra alternatywa, bardzo przyjemny samochód. Ale nie wiem w sumie co bym wybrał, bo i20 w trochę lepszej wersji też mi się bardzo podoba 🤔
Szukam auta dla żony głównie do miasta zastanawiam się na Kia Picanto 1.2 84KM Hyundai i20 1.2 84KM Suzuki Swift 1.2 83 KM co byś polecał ?
Swifta :) Ale każdy jest na bardzo dobrym, zbliżonym poziomie
Witam serdecznie 🙂👍
No cześć 😀
Mám podobnú Ford Fiestu 5 rok výroby 2007. Pre 184 cm muža je nízka. Ale chcem väčsie auto.
Stanowczo drogi, chętnie bym zrezygnował z elektronicznych zegarów jeśli by to cenę obniżyło. Jedyna nadzieja że można LPG zamontować, wie ktoś jaki to ma wtrysk pośredni czy bezpośredni?
LPG? :)
@@AutoMotoVlog Dlaczego nie? Mam gaz w silniku 1.0 Hyundaia, 150tyś na LPG i dalej raźno śmiga bez żadnych problemów, żona chce tanio jeździć, kupiłem jej niedawno nowego Swifta bo 4,5-5 litrów pali a ona tylko do pracy nim jeździ a gdzie indziej to tym 15 letnim śmiga bo LPG i tak taniej.😉
@@pracakosaipilarka4301 No tak ale pytanie czy przy spalaniu 4-5 litrów warto iść w lpg?
@@AutoMotoVlog ten i20 raczej średnio spali więcej niż 5 litrów ale niechby spalił 5 to daje jakieś 12zł oszczędności na każde 100km, 12 000zł na 100tyś km, żywotność takiego auta to 200-300tyś km, nie jestem bogaty więc dla mnie warto, na obecnym aucie zaoszczędziłem dzięki LPG jakieś 20tyś minus koszty to lekko 15tyś. a za auto dałem 15lat temu 35tyś.
Pisząc inaczej, przejechałeś 500km, zajeżdżasz na stację i lepiej zapłacić za paliwo 130zł czy 65zł?
@@AutoMotoVlog Mam ten samochód od 3 tys. km, ale w trasie najmniej mi wyszło 4,9 l/100 km, chociaż staram się jeździć oszczędnie.
Rower ma jeszcze prostrze rozwiązania techniczne polecam.
Adidas Superstar, jeszcze prostsze. Polecam
👍👍👍
👌
Za ledy zawsze plus. Ten kto nie miał nie doceni. Całkowicie inaczej się autem jeździ.
To prawda. Jak nie mam w jakimś aucie to cierpię 😀
Hundaiem I20 jeżdże od 2018 r. Za kilka dni odbiorę nowy model (Modern) ale również I20 0 mocy 84 Km. Ten samochód ma jeszcze jedną ważną zaletę. Temu silnikowi nie wolno fundować etyliny 98. Fabryka zaleca tylko E95. Ponieważ jeżdżę rocznie ok. 25000 km ma to ekonomicznie duże znaczenie. Przy założeniu, że właściciel dba o auto, tym silnikiem można zużycie paliwa doprowadzić do zużycia poniżej normy fabrycznej. Zdarzyło mi się na trasie Białystok - Malinówka za Ełkiem przejechać przy zużyciu 3,8 litra/100km. Po trasie musiałem przejechać 5 miast. Chwalę sobie ten samochód i w przyszłym tygodniu odbieram nowy z takim samym silnikiem. Oczywiście z dodatkowymi bajerami jak dla Modern. Pozdrawiam. H. T.
A co z karoseria? Jakaś rdza występuje?
Co to za bzdury?😂 w kazdym aspekcie 98 jest lepsza od 95. Lepsza kultura pracy, marginalnie ale jednak zwiekszone osiągi, i przede wszystkim zauwazalnie nizsze spalanie. U siebie prawie 30letnie 1.6 i po trasie owszem nie widac az takiej roznicy za to w miescie 98 pali duzo mniej, czy warto? Moim zdaniem dla samej kultury pracy silnika. Na 95 auto ma duzo wieksze wibracje niz na 98. Oczywiscie nie są one bardzo odczuwalne ale wystarczy połozyc szklanke wody na akumulatorze, lub silniku ale na akumulatorze latwiej bo nie zawsze na pokrywie zaworów sie da i widac roznice w wibracji silnika miedzy 95 a 98. "Temu silnikowi nie wolno funowac 98" jest z gory załozeniem błędnym.. kolejna sprawa przekłamanie spalania w tym modelu jest o około 0.5/0.6l za nisko. 3.8l mozesz sobie miedzy bajki wsadzic.😂 Chyba ze "trasa" na 4 biegu jadąc 50/60km/h to moge sie zgodzic ze okolice 4-4.5l są realne. Mowisz trasa czyli jazda autostradą 100-140km/h nie ma szans na takie spalanie.😂
70 tyś. zł. to jest dużo, bo Hyundaia Elantra 2021 można już kupić za ok. 75 tyś. zł. a to już zupełnie inny komfort i moc silnika
Właśnie czekam na test. Niedługo będzie, ciekawy jestem go bardzo :)
Cześć.Fajnie opowiedziałeś i przedstawiłeś.Spotkałem silniki 1.2 1248 i 1197 ten,który testowałeś ile ma ccm? Stryjek ma silnik 1248,auto od dilera ale produkcja Istambul,Turcja. (kamera cofania,dojazdowe,nawigacja google bezprzewodowa z smartfona,kierownica i biegi skóra.) Czy ten 1248,turecki ma wyższy moment ? Pozdro. xd
Cześć, dzięki 🙂👍 A co do pojemności, kurczę nie wiem... Poczytam coś o tym, bo nawet nie wiedziałem, że są takie różnice
Witaj.Mamy zamówiony ten Hyundai.Wersja Comfort.Czeka w Swarzędzu.Obecnie mamy scenica 2 1.5dci 2007r.na od kup.Będzie trzeba się nauczyć od nowa jeździć.Czy tak naprawdę warto go kupić?Myślałem przedtem o kapturze.Hyundai rodzinny dla 4 osób,warto?Opis ciekawy.Dziękuję.Laik idzie.
Cześć, kupić na pewno warto, bo to udany model, ale dla 4 osób Captur mógłby być lepszy, bo jest po prostu większy 🤔 Przy czym jeśli się mierzyliście i Wam pasuje, to będziecie zadowoleni 👍
@@AutoMotoVlog Dzięki za odpowiedź.Moja jazda wygląda tak.Szukałem z dobrym,ekonomicznym silnikiem,aby mało palił.A najlepiej jam ja.Nie palę.😁.4tyś.km.na rok kulam.Więcej jeżdżę rowerem.Dzieci 7lat,12,dwójka,tak że Hyundai wybieram.Szkoda że nie ma doświetlenia zakrętów.
@@mariuszkoscianski1426 to spokojnie wystarczy 🙂 Jaki kolor wziąłeś ?
@@AutoMotoVlog Niebieski metalik.
Najlepszy jest hałas w kabinie silnika.Żart.Nie wiedziałem że silnik był na chodzie.Cisza.Kompletna cisza.Spalanie 5l.Bajka.
To jest bd silnik pod kazdym względem. Podobnie jak w poprzednich i20 byl tez 1.4 100km. U innych producentow trudno szukac czegos lepszego (toyota)
Hyundai czy Swift którego testowałeś?
Nieważne. Znalazłem w komentarzu niżej, że Swift:) pozdro
Pozdro :)
Korzystając z okazji zapytam jeszcze czy miałeś okazję jeździć Corsą 1.2 75? Co z tej trójki byś wybrał? Swift Premium Plus 1.2 83 (wszystkie systemy bezpieczeństwa jakie są możliwe+najmniejsze spalanie), Corsa Edition 1.2 75 z pakietem zimowym i światłami Full Led oraz I20 Cool 1.2 84 (światła full led i climatronic, bez virtual cockpitu)? Co jako całokształt zrobiło na Tobie największe wrażenie? Autko będzie używane codziennie na krajówce 50km w jedną stronę - prędkości pewnie w okolicach 80-90km/h. Do tego mam dylemat co będzie najbardziej tracić na wartości… Sorki za grad pytań, ale ceny zakupu są praktycznie identyczne, więc mętlik w głowie mam niezły :)
Wygląda trochę jak focus I generacji po większym liftingu
Ciekawe spostrzeżenie 🙂
A co sadzisz o 3 cylindrowym 100 km z turbo? Jest awaryjna?
Cena zdecydowanie za wysoka. 2020 elantra 1.6 manual lepiej wyposażony 72tys. Ta sama stajnia
Ogólnie te ceny teraz są straszne. Kumpel sprzedał ostatnio Mazdę 2 za 103000! 100k za Mazdę 2, kosmos.
@@AutoMotoVlog ceny wariują i niestety będą dalej. Śledzę zawodowo ceny surowców podstawowych i to co się dzieje w pierwszym kwartale 2021 nie napawa optymizmem. Odczuje to każda branża.
@@michap1819 porąbane czasy...
Ten samochód już bez problemu przekracza cenę 100tys zł, a w full opcji 114 800zł. Z miękką hybrydą przebiłby 120tys zł🤣, ale jest niedostępna w naszym kraju.🤨
Cena jest uczciwa za to co daje
To prawda
Brak szarpania podczas zmiany biegów, to cecha aut z niskim momentem obrotowym. Nie ma czym to i nie szarpie w dolnym zakresie obrotów. Dlatego auta bez doładowania, trzy cylindrowe do miasta to świetny wybór.
Coś w tym jest, ale można też spotkać auta o niedużej mocy i niskim momencie, które jednak "kangurują". Tutaj jest to zrobione naprawdę perfekcyjnie
To po prostu kwestia sprzęgła.
Stawiam na to że sprzęgło jest elektryczne i to nie pozwala na gwałtowne załączenie, przy zmianie biegu puść sprzęgło gwałtownie, jak gładko załączy to mam rację.
@@pracakosaipilarka4301 chętnie, tylko już dawno nie mam tego samochodu :)
@@AutoMotoVlog Zdaje mi się że te z trybem żeglowania mają sprzęgło elektronicznie sterowane, nie wiem czy ten miał ten system ale może w ramach unifikacji wszędzie dają takie sprzęgło.
Szarpanie auta przy zmianie biegów to nie wina skrzyni biegów tylko słabego kierowcy.
Na pewno w wielu przypadkach tak jest. Ale nie zawsze, bo są też samochody, którymi po prostu ciężko jest jeździć płynnie. A nie o to chodzi, żebyś musiał się starać zmienić bieg prawidłowo, tylko żeby działo się to "naturalnie" i łatwo dla każdego
Bardzo dużo zależy od konstrukcji sprzęgła i skrzyni, mechanizmów sterowania, stanu technicznego, stanu nawierzchni drogi... na szkodach górniczych to nawet silnik potrafi szarpać bo noga podskakuje
to nie wina, to długie zestopniowanie skrzyni daje taki efekt, wtedy przed zmianą trzeba dłużej przeciągnąć aby było płynnie. Widocznie i20 ma krótkie skoki do miasta, gdzie jest to zaletą.
Ja bym hyundaia i20 nie wziął pod uwagę bo jest
a) za drogi(kosztuje o 6 tys.zł więcej od clio i ma gorsze wyposażenie(brakuje m.in automatycznej klimatyzacji), nie ma chyba też świateł LED z tego co kojarzę.
b) strasznie plastikowy w środku.
Tak więc wolałbym clio.
Klima automatyczna i ledy mogą być, ale trzeba oczywiście wyjąć więcej 💰 Clio na pewno jest mocnym rywalem, patrząc po wynikach sprzedaży w EU jest dużo popularniejsze. Ale ja się cieszę, że są takie alternatywy jak i20, bo to zawsze jakaś odmiana 🙂
Ooo.. samochód dla ludu🤣🤣😂😎
Na samochód dla ludu jeszcze czekam 🙂
@@AutoMotoVlog kierownica ajak w audi 😎🤣 A6
A materiału o skrzyni e-cvt w c-hr jak nie było, tak nie ma🐽
C-HR wlatuje następna, jest to podsumowanie 3-letniej eksploatacji. Koszty, usterki itd. O skrzyni też będzie
@@AutoMotoVlog już się nie mogę doczekać, też mam 3-latkę😀
70 000 za auto z takim zamulającym silnikiem to jakiś żart xD 13s do setki to robi moja stara corsa c za 4000zł
Z jednej strony racja, z drugiej, przy dzisiejszych cenach - wskaż dużo tańszą alternatywę :)
Żebyś mógł jeździć corsą za 4000 ktoś 20lat temu musiał dać 40 tys.
70 to kosztuje 1.0 100km juz nawet z automatem, ten 1.2 kosztuje 55-60
W jakim salonie można znaleźć za 55-60? Sama poszukuje i mi zaproponowano 63 w kolorze z rabatem dla firm.
Za 60 parę masz do wyboru Forda fieste z silnikiem 95 konnym doładowanym który sprawił mi frajdę na jeździe testowej. Dynamiczny w sam raz do miasta gdzie szybko trzeba się włączyć do ruchu.
@@jeremypoland2015 podpowiedź gdzue? Pleasee
@@kosmopolitanna W Szczecinie salon Forda Bemo motors. Warto poszukać też na otomoto.
To tak zwane szarpanie a w sumie jego brak w I20 jest przez to że gdy się rusza już z 1 puszczając sprzęgło silnik zwiększa obroty tak samo z 2 na 3 itd podtrzymuje obroty silnika dzięki temu wydaje się że jazda jest jednostajna. Szkoda tylko że silnik nie ma turbosprężarki, sprawniej i dynamiczniej by się dzięki temu włączało do ruchu lub wyprzedzało. Dla mnie za słaby motor 13 sekund w dzisiejszych czasach.
Działa to bardzo fajnie :) A z turbo faktycznie byłoby ciekawiej. Ogólnie to szok, że dzisiaj mamy jeszcze motor wolnossący
@@AutoMotoVlog Co to za cud? Najtańsze i najmniejsze samochody mają tego wolnossaka. Czyli I10 i Picanto! Jeśli już chcesz wolnossaka to przynajmniej 200 koni. Znam dużo osób które mają mazdę 3 2.5 litra 194 KM , i narzekają jak bardzo im brakuje tego turbo. Tak samo ludzie testujący samochody. Niestety ale wole trzy cylindry w turbo ale rakieta czyli taką YARIS GR , niż wolnossaka muła czyli właśnie takie mazdy silnik duży bo 2.0 a bywa że tam tylko 120 KM jest. I moment obrotowy mały i wspomagacza nie ma w postaci choćby kompresora.
@@mc.7767 nie rozumiem sensu tego wpisu :)
@@AutoMotoVlog Właśnie dostrzegłem że ty nie pisałeś o cudzie, tylko o szoku. Ale i to jest przesadne , bo jest jeszcze trochę tych silników wolnossących w nowych samochodach. I wcale to nie jest takie dziwne , bo w sumie są tańsze pomimo większej pojemności od tych z turbo. A UE. widać nie działa tak samo na marki Japońskie czy Koreańskie jak na te Europejskie.
70 tysięcy za takie auto? Nie kupiłbym :) Wybrałbym prawdopodobnie nową Toyotę Yaris 1.5 125 KM w wyposażeniu Comfort za 66 900 zł. Dlaczego? Po pierwsze, Yaris nie jest takim mułem jak prezentowany Hyundai i pierwszą setkę robi w 9 a nie 13 sekund... Po drugie, auto ma podłokietnik i 6-stopniową manualną skrzynię biegów, a nie jakiś 5-biegowy zabytek ;) Po trzecie to jest Toyota, którą jakoś bardziej cenię niż Hyundaia. To chyba tyle :)
Podłokietnika yaris benzynowy nie ma. yaris iv jest ciasny wewnątrz, dużo ciaśniejszy od poprzednika.
Pozbywając się z głowy stereotypów łatwo zauważyć, że dzisiejsze Kie/Hyundaie kompletnie nie mają się czego wstydzić w porównaniu z Toyotą, a w wielu aspektach są po prostu lepsze. Dobrze, że Japończycy zaczęli w końcu robić te samochody ciekawe z wyglądu, bo jeszcze trochę i ciężko byłoby wskazać dlaczego warto wybrać Toyotę :)
@@janwinnicki5764 masz rację, podłokietnik ma tylko wersja hybrydowa Yarisa
A ja Toyoty bym nie kupił, bo mi się nie podoba.
@@americanopseudopotacie5511 wygląd, kwestia gustu, ale nie znam nikogo kto lubi jeździć autem mułem, którym przy prędkościach powyżej 90km/h praktycznie nie da się szybko i bezpiecznie wyprzedzać.
70tys. minus rabat 😆👍🍀
To prawda, ale zawsze mówię o cenach katalogowych, bo rabat to po pierwsze coś okresowego, po drugie zależnego od umiejętności negocjacyjnych 🙂
Nie zamieniłbym tego na swoje clio V ;)
Clio jest spoko :)
Ja bym nie kupił że względu na silnik - za słaby jest
MAsz też do wyboru 100 konną benzynę.
Auto z przeznaczeniem :
Dom - żłobek
Dom - przedszkole
Po piwo do biedronki.
Naprawdę do miasta więcej nie trzeba.
Dystans Piaseczno - Łomianki przez centrum Warszawy nie pokonasz dużo szybciej nawet Bugatti veironem
@@danitpl4761 to jest zdecydowanie samochód do miasta i zupełnie mnie silnik nie męczył przy takiej jeździe. W sumie w trasie też byłem i po prostu trzeba założyć, że będziesz jechał spokojnie.
Silnik idealny do miasta i na działkę wystarczy.
Słaby kierowca jako tester😮
@@klubdobrejjazdy7825 same konkrety 😂
10 letnie a3 oferuje lepszy komfort, więcej miejsca lepsze prowadzenie
Trochę nie wiem jak się odnieść :) Tym tokiem myślenia -15. letnia S Klasa również ;)
tak, Polska bardzo wspiera Niemców w ich wymianie samochodów na nowe...