Тімоті Снайдер про російську мову, Зеленського і Вакарчука / Дуже важлива передача

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.ย. 2024
  • Україна повинна створювати власні правила і словники російської мови в Україні. Такою є ідея американського історика Тімоті Снайдера. Він - відомий на весь світ дослідник Східної Європи, автор книги «Чорна земля».
    Після російської агресії Снайдер став одним із найбільших адвокатів України. Прочитавши в Києві лекцію, історик вирішив пояснити свою думку, як саме Україні варто «прояснити ситуацію з російською».
    Останні книги Снайдера «Тиранія» і «Дорога до несвободи» не про історію, а про сучасний світ, де описані причини зростання авторитаризму.
    Ця розмова в «Дуже важливій передачі» не лише про мову й українізацію, а й феномен Зеленського і політичні амбіції Святослава Вакарчука, якого історик знає особисто.
    _
    Підпишіться на наш канал, щоб не пропустити головних новин України та світу:
    ➡️ goo.gl/Vt2i4n
    _
    Сайт Громадського:
    hromadske.ua/
    Також ви можете підтримати наш проект і перерахувати гроші. Ми існуємо завдяки саме вашій підтримці.
    _
    Громадське у соцмережах:
    Фейсбук: hromads...
    Твіттер: / hromadskeua
    Телеграм: t.me/hromadske_ua
    Інстаграм: / hromadske.ua
    _
    #Громадське #Зеленський #Вакарчук

ความคิดเห็น • 349

  • @hromadske_ua
    @hromadske_ua  5 ปีที่แล้ว +15

    2:01 Про українську мову та захист російської мови в Україні
    7:10 Про українізацію
    10:29 Що робить поширення російської мови унікальним
    11:55 Чи є двомовність позитивним рішенням для України
    16:11 Як саме має відбуватися українізація
    19:09 Чи може двомовність бути присутньою у публічному просторі
    21:14 Чи потрібно створити російськомовне медіа для окупованих територій
    22:59 Про лібералізм та популізм та телезірок в політиці
    26:49 Про Вакарчука-політика
    29:41 Про майбутнє Європи

  • @misterCamrad
    @misterCamrad 2 ปีที่แล้ว +174

    Все дуже правильно, окрім того що - "ми повинні працювати з власним варіантом російської мови" - Тімоті не дуже розуміє, що по факту в нас не має такого варіанту рос. мови, бо росія завжді насаждала свій варіант силою, а американська англійська росла незалежно й окремо - то вона саморазвивалась, в той час як британська англійська саморазвівалась паралельно. Ми не маємо свого варіанту рос. мови - тому паралелі недоречні. Ми маємо українізуватіся якнайшвидше, в інакшому випадку наша мова просто загине, бо з іншого боку йде тупа груба експансія, тож нам треба обрізати всі зв"язки з росіянами - ментальні, мовні, цивілізаційні

    • @MassimoAni
      @MassimoAni 2 ปีที่แล้ว +8

      дивно, що ви досі не викладаєте в Єлському університеті)))

    • @saramoradred1068
      @saramoradred1068 2 ปีที่แล้ว +34

      ​@@MassimoAni дивно що ви тупо наслідуєте те що сказала авторитетна людина і зовсім не цікавитесь відсотком того що вона може помилятись

    • @MassimoAni
      @MassimoAni 2 ปีที่แล้ว +4

      @@saramoradred1068 дивно, що ви робите висновок, ґрунтуючись на своїх здогадках )

    • @saramoradred1068
      @saramoradred1068 2 ปีที่แล้ว +14

      @@MassimoAni теж саме можу сказати і про вас

    • @user-ua117
      @user-ua117 ปีที่แล้ว +22

      На жаль, ми маємо зросійщений варіант української мови, бо з часів Сталіна, разом з "українізацією" ставилося завдання максимального наближення української мови до російської. Все в рамках концепції братських народів.

  • @РодіонПопов
    @РодіонПопов 5 ปีที่แล้ว +35

    Річ у тім, що в культурно-інформаційному плані російська - це мова навіть не Росії, а ДВОХ міст на планеті: Москви і Петербурга. Крапка. Всі решта - в кращому випадку лише "бек вокал", супутники на орбіті, що крутяться навколо цих двох. Російська літературна мова зроблена з елементів церковнослов'янської і південно-східних слов'янських діалектів. Тобто її розмовна база знаходиться в центральній частині Росії, за межами України взагалі. Боротися за статус "своєго парня" тут - це якби Малайзія "стандартизувала" англійську чи Камерун французьку. Хоча і ця аналогія не точна, бо англійська і французька принаймні долучають колишні колонії до світу сучасної цивілізації, науки, технології... А російська - це мова ЧОГО? 1% світової науки? Ця мова - "рекордсмен" за втратою носіїв, від неї відмовляються з шаленою швидкістю всі, хто тільки може. В самій Росії держава вводить диктаторські закони для гальмування розвитку корінних мов, бо інакше російською перестануть спілкуватись багато де навіть у Росії. І от питання - навіщо Україні ця "бита карта"?

    • @billysunburn
      @billysunburn 5 ปีที่แล้ว +8

      Пан снайдер як і деякі західні діячі дивіться на Україну як на таран проти "русского міра". це ж очевидно, використати російську мову як зброю проти самого кремля. Але чи воно нам потрібно? Збирати російськомвоних письменників журналістів і т.д. Україна це не запасний аеродром для росіян, не демократична версія "руского міра", але Снайдер як перконаний ліберал певно вважає що Україна можна і треба використати. Звісно не в наших власних цілях.

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      Россійська то мертвонароджений Франкенштейн з болгарського церковного суржику, тобто фактично можна назвати приналежною болгарам, але українці не болгари і не россіяни щоб легалізувати це лайно.

  • @elena4264
    @elena4264 ปีที่แล้ว +26

    Нам ещё надо думать, чтобы весь народ Украины заговорил и начал думать УКРАЇНСЬКОЮ!

  • @ОксанаПдгурська
    @ОксанаПдгурська 2 ปีที่แล้ว +14

    332 роки русифікації України ,ніколи знову,в Україні-українська мова,на росії -російська,українці здатні розуміти і польську ,і чеську ,і англійську,і німецьку,і ще багато інших вільних мов світу.Головне-бажання,і все вийде,хлопці гинуть за батьківщину,мову,культуру,за вільну Україну...

    • @andrey2332
      @andrey2332 ปีที่แล้ว

      Больше. Украинцы занимаются русификацией с крещения Руси. Москва начала существенно влиять на русский язык только в 18-м веке. До этого главный вклад в русский делали украинцы, белорусы и литовцы.

    • @ЛарисаШевченко-н4о
      @ЛарисаШевченко-н4о 3 หลายเดือนก่อน

      В Росії хай буде мова мокши,мері,чуді,всіх племін ,які проживають там,а руська мова це мова Київської Русі

  • @РодіонПопов
    @РодіонПопов 5 ปีที่แล้ว +47

    Відомий австрійський лінгвіст, дослідник слов'янських мов і україніст Міхаель Мозер висловився категорично проти цих заяв Снайдера: "Відповідь проф. Снайдерові, бо його тези надалі поширюються дуже активно:
    Україні перш за все потрібна одна мова, що єднає всю націю, включно з усіма меншинами. Давно усталено - ще за радянських часів (мовний закон 1989 р.) -, що ця мова - державна українська.
    Саме над її поширенням треба далі працювати, бо українцям ніколи не давалося достатньо часу на це, а наслідки видно скрізь. Хіба у Чехословаччині міжвоєнної доби дуже переймалися тим, що стандартизацією німецької мови на території цієї держави вже не займалися, що "віддали німецьку мову" німцям, австрійцям, тощо?
    Не переймалися, бо знали, що інші завдання пріоритетні. Інша справа, що, на жаль, у міжвоєнній Чехословаччині дбали про права нацменшин не менш кепсько, ніж в інших державах міжвоєнної доби.
    Про права російської мови, як меншинної, треба дбати, згідно з Конституцією України. І російську ми надалі знатимемо при потребі. Так само, як інші мови. Проте дбати про російську мову так, як про іспанську дбають в Аргентині, не будемо. З однієї простої причини: пріоритетною мовою в Україні є одна: українська."

    • @VnukDarvina
      @VnukDarvina 5 ปีที่แล้ว +6

      З таким пріоритетом згоден.
      Але не будем забувати, що російську, цілком ймовірно вигадали в Києві і ми маємо на неї права.
      Від того, що весь світ користується арабськими цифрами(навіть їхні вороги), вони не стали менш арабськими :)

    • @vadymkovalchuk2047
      @vadymkovalchuk2047 4 ปีที่แล้ว +1

      @@VnukDarvina невже так важко прочитати статтю про Петра першого і розібратись хто, де і коли розробляв російську мову?

    • @VnukDarvina
      @VnukDarvina 4 ปีที่แล้ว

      @@vadymkovalchuk2047 щось бралося зі старослов'янської - це точно. Можна дослідити перетини із церковними текстами

    • @ОстапДемків-х1й
      @ОстапДемків-х1й 3 ปีที่แล้ว +4

      @@VnukDarvina не маємо ми жодного права на російську мову. Арабські цифри (насправді індуські) - це міжнародна мова математики, тут це порівняння взагалі ні до чого

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      @@VnukDarvina Йди ти до сраки йолоп хворий, українцям належить лише українська.
      Болгарський церковний покруч мертвої писемної московитської нам не потрібен, він повинен зникнути зі світу взагалі....

  • @ТаїсіяШиянова
    @ТаїсіяШиянова ปีที่แล้ว +25

    це інтерв'ю 3річної давнини. Те, що робить його курс лекцій в Йєлі зараз для України - дещо грандіозне й унікальне. Дуже дякую пану Снайдеру за його внесок в рівень обізнаності самих українців та всього світу про Україну!!!!

    • @ПророкМухоед
      @ПророкМухоед ปีที่แล้ว

      Він ультралівий. Його лекції та роботи носять явний анти-західний та анти-європейський характер. Лекції про Україну -- це лекції про поляків, євреїв, росіян, німців та литовців на території України, а не про українців, як про унікальний народ. Він не друг Україні, а в кращому випадкові тимчасовий союзник. Не майте ілюзій

    • @chere_p_ashka
      @chere_p_ashka 11 หลายเดือนก่อน

      Підскажіть лекцію в якій він говорить про це?

    • @chere_p_ashka
      @chere_p_ashka 11 หลายเดือนก่อน

      Він дуже багато робить для України, тому не можу з вами погодитись

  • @MoriMori
    @MoriMori ปีที่แล้ว +7

    Пан Тімоті забуває, що США створили колоністи, які вони ж і заселили. Україна ж була поневоленою країною зі своєю нацією, і російська тут є результатом етноциду.

  • @Alex-uk5zw
    @Alex-uk5zw ปีที่แล้ว +5

    Стандартизувати російську, це крок назад. Багато російськомовних українців перейшли на українську після повномасштабного вторгнення за власним бажанням, відмовляючись розмовляти мовою окупанта. Тому потрібно й надалі підтримувати і посилювати українізацію.

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว +1

      Це не просто крок назад, це знищити себе, допомогти россні в асиміляції (

  • @nataschakrauss6846
    @nataschakrauss6846 5 ปีที่แล้ว +31

    Русский язык был навязан укр. народу с приходом советской власти в Украину. Русский и украинский два разных языка. Доказательством тому является , что русский проживающий в России не понимает украинский. Пусть теория Тимоти остаётся только теорией.

    • @olenav3698
      @olenav3698 4 ปีที่แล้ว +11

      Значительно раньше был навязан. История запретов украинского языка 3-4 века.

    • @nataschakrauss6846
      @nataschakrauss6846 4 ปีที่แล้ว +3

      @@olenav3698 я говорю о рус. яз. , а его в 4 веке и в помине не было

    • @АнастасіяМихайлівна
      @АнастасіяМихайлівна ปีที่แล้ว +2

      Правду кажете. Він говорить про англійську британську та американську,а ми говоримо про дві різні мови: украінську і російську. І в наших інтересах аби її тут не було ніколи, бо це колонізує наш мозок, прищеплюючи комплекс меншовартості народу і спричиняє занепаду власного культурного доробку.

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      @@АнастасіяМихайлівна Так, насильна асиміляція.

  • @saramoradred1068
    @saramoradred1068 2 ปีที่แล้ว +13

    Дякую за інтерв'ю, але в цьому питанні українці повинні звертатися до своїх ідеологів, які переживали на власній шкурі усі механізми впливу росіян. Треба вивчати їхні висновки і думки, а не ходити по світу і у кожно хто привітно ставиться до України питати, як ліпше вчинити. Це позиція не "вільної людини", яку так часто безпідставно використовують, щоб описати безвідповідальну поведінку, а як раз позицію ніщеброда, який не знає і не цікавиться своєю історією і не живе власним умом

  • @ОленаБажанова
    @ОленаБажанова ปีที่แล้ว +2

    Нарешті, у своєму освітньому колективі я не чую російської. І не хочу чути її і в своїй країні. Українізуймося, любі українці, все добре у нас попереду, тож працюймо над цим і наближаємо це! У нас не може бути якогось варіанту російської, геть недоречна порада, попри всі чудові лекції п. Снайдера. Якщо ми скажемо, що ми зараз підтримуємо "варіант" російської, ми втратимо українську. Сподіваюсь, що на сьогодніт п. Снайдер має іншу думку.

  • @olehkasianenko3847
    @olehkasianenko3847 2 ปีที่แล้ว +3

    Якщо ми будемо розвивати "український варіант російської мови", то дуже скоро української тут не залишиться. Щоб це зрозуміти не треба бути популярним професором. Не можна проводити паралелі між англійською у Великобританії та США, та російською в Росії та Україні. В США, державною мовою є англійська, а в Україні - українська, причому вже стандартизована. То навіщо нам стандартизована російська? Хіба для того, щоб Студія "95 квартал" могла далі "творіть на русском". "Свободу слова" можна і українською виражати. Хто захоче цю свободу почути буде вчити українську, а хто не захоче, той не захоче слухати її будь-якою мовою світу. А, що там думають і говорять мешканці запорєбріка, нас взагалі не повинно турбувати, як і їхня естрада та інші культурні явища. На просвіту для "русскіх", з України російською мовою, теж не варто грошей витрачати, вони все одно Олю Скабєєву будуть слухати. Стіна і рів з крокодилами. Крім того варто зазначити, що англійська мова стала державною в США, незважаючи на те, що в Конституції немає пункту про державний статус англійської мови саме тому, що була стандартизована, навідміну від німецької, яка на момент проголошення незалежності тєї країни, за поширенням, англійській мові не поступалася. А якби були стандартизовані обидві мови, то на території США було б, як мінімум, дві держави. Тепер про те, що "ми повинні створити свою мову, як словаки, чехи і так далі". Нам цього робити не треба, наша мова сворена давно і досі жива, незаважаючи на всі спроби її знищити. Рекомендація піти шляхом чехів і словаків - це чиста маніпуляція. Бо ці народи теж не стали "творити свою мову", вони її мали, і як тільки здобули незалежність, зробили їх державними, перевели на них державне управління, армію та інші структури, повністю проігнорувавши той факт, що чиновники та офіцери добре володіли німецькою, а чеської могли взагалі не знати. Не стали вони, також, творити і розвивати, скажімо, чеський варіант німецької мови, що нам пропонує зробити з російською шановний професор. Якби чехи, за словаків писати зараз не буду, бо там є своя специфіка, зробили чеський варіант німецької, тобто стандартизували її, то чеської мови зараз би не було. Але вони цього не зробили. Невже Тімоті про це не знає? Маю сумніви з цього приводу. Правда, в Чехословаччині були школи з німецькою мовою викладання, але чим це для них закінчилося думаю розповідати не потрібно. На мою думку, слова Тімоті Снайдера та ідея Арсена Авакова про "українську російську мову" не збіг, а добре продумана спроба впливу на свідомість українського суспільства з метою перетворити Україну на "гарну Росію", тобто, нарешті знищити все українське. У всякому випадку не вірю я в те, що думки Арсена і Тімоті звичайний збіг. Слова про прихильність до "українізації" може бути елементарним прикриттям.

    • @ВадимСербин-и3г
      @ВадимСербин-и3г ปีที่แล้ว +2

      Абсолютно з вами згоден , до цієї команди можна віднести ще й пана Арестовича .

  • @bravebrush5057
    @bravebrush5057 ปีที่แล้ว +5

    В нас нема часу створювати власну версію російської. Та, насправді, нема бажання, бо в такому разі рашиська культура буде мати змогу пролізти в наш культурний простір. Це буде зайве. Нумо всі перейдемо на українську й не буде більше таких питань.

    • @ЛарисаШевченко-н4о
      @ЛарисаШевченко-н4о 3 หลายเดือนก่อน

      Час красти і відпочивати за кордоном є,а словник написати нема часу😀

  • @ТатьянаЛиходедова-н6ы
    @ТатьянаЛиходедова-н6ы 11 หลายเดือนก่อน +2

    Нам не потрібна російська!!!! В Україні, тільки українська! Російська мова - штучна!!! Читайте Вікіпедію!!!! Немає мови - немає Держави!!!!!!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @user-kq2zm2wr6d
    @user-kq2zm2wr6d ปีที่แล้ว +5

    Про "українську російську"-фантастична маячня. Безмежно шаную пана Снайдера за його промоцію України у світі і привернення уваги до наших проблем, проте тут він явно не в темі. Ніякої "української російської" не існує: є українці і росіяни, які грамотно розмовляють літературною російською, і мова їх буде однаковою для вуха пана Снайдера. А є носії живих місцевих варіантів, тому їхня російська буде різною. Ну і факт насильницького насадження мов колоніалістів (англійської, іспанської, французької) підкореним народам-теж не те, що варто приводити як позитивний досвід. Що ж, і на сонці бувають плями.

    • @MaximPustovit
      @MaximPustovit ปีที่แล้ว

      Ні, не маячня... Він багато разів повторює, що рос. мова в Україні має бути важелем який буде слугувати потребам України. І Чайковський с Гоголем мають бути такими важелями. Як цими важелями користуватися - вирішувати українцям, він не вказує як саме це робити. Але відмовлятися від Чайковського, який надихався Україною і творив перебуваючи в України це позиція ображеного підлітка... Чехов взагалі себе називав українцем. Це є безцінний важіль який треба використовувати. Ось в цьому думка Снайдера. А як відмовлятися від таких речей, то можна тоді й території розбазарювать на всі боки...

    • @user-kq2zm2wr6d
      @user-kq2zm2wr6d ปีที่แล้ว +2

      @@MaximPustovit Ні, не в цьому. Ви неуважно слухали. Мова саме про лінгвістику. Щодо персоналій: Гоголь і так наш, його треба вивчати, а не використовувати. А факт народження і проживання на наших землях не робить людину українцем. Це я про Чайковського з Чеховим. Використати їх з метою показати вбивчий вплив русні на талант-так, можна.

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      @@MaximPustovit Пішов ти до дупи москвофіл, Гоголь буде українською, його треба переглянути як жертву окупації імперії і відчистити від шароварщини і пропаганди.
      Чайковський писав музику, а не пісні, йолоп.
      Чехов:" в моих жилах течет ленивая хохляцкая кровь ...","хохляцкая лень берет верх над всеми моими чувствами..","я хохол,я ленив..."
      Йди до біса з таким лайном, москвофіл

  • @fifnfy888
    @fifnfy888 ปีที่แล้ว +4

    Поважаю роздуми професора, але не поділяю їх. Приклад з американською і британською англійською вважаю недоречним - у нас є власна мова, яку в Україні розуміють всі. Канада, США, Бразилія - це країни без автентичної мови.

  • @ArutiunianLilit
    @ArutiunianLilit ปีที่แล้ว +2

    Все б це було ок, якби росіяни не використовували свою мову як спосіб експансії України😢

  • @Moskalhater
    @Moskalhater 5 ปีที่แล้ว +54

    Недоречне порівняння.
    Різниця між колоніальною Англією та колоніальною Московією настільки безмежна, що цей рецепт недоречний.
    Витрачати кошти на вивчення не мови, а середньовічного есперанто на базі староболгарської мови - це одна з найдурніших думок, які я чув.

  • @Cathria11
    @Cathria11 10 หลายเดือนก่อน +1

    При всій моїй ненависті до російської мови і всього, що вона з собою несе, мушу погодитися з паном Снайдером. Мова - це занадто великий і визначний важіль - він повинен бути у наших руках.

  • @vhass2692
    @vhass2692 ปีที่แล้ว +4

    Це так само як запропонувати Польщі свою версію німецької😂. Я думаю зі зберіганням усього російського непогано справляється Білорусь - "ефєкт на ліцо" 😅.

  • @vypo2233
    @vypo2233 ปีที่แล้ว +3

    Нам зі всіх сфер треба забрати московську,бо вона була 70 років як окупаційна,то може треба нам позбутись все що нагадує окупацію,але не залишати її. Він що не знає що в нас завжди була загрожена мова титульної нації,а не окупаційна

  • @АлинаПилипенко-б6т
    @АлинаПилипенко-б6т 2 ปีที่แล้ว +3

    Якщо Снайдер займається історією України, то він має враховувати, що російська мова для України - це загроза українській культурі. Багатолітня історія заборон української мови та культури цьому доказ.

  • @romathinio
    @romathinio 4 ปีที่แล้ว +54

    Вся эта идея исходит из ложной посылки, что Украина является таким же автономным центром развития русского языка, как США, Австралия или Канада английского. Однако очевидно, что это не так, поскольку русский язык в Украине был лишь фактом культурной оккупации и русификации. В начале XX века абсолютное большинство украинцев проживали в сельской местности и говорили по-украински. Волна массовой русификации началась в годы советской оккупации и преуспела в связи с урбанизацией и появлением массового вещания. Подобный статус Украины обусловил то, что Украина стала выполнять роль российской культурной провинции, поскольку единственный российский культурный центр, где производился и производится российский культурный продукт, это Москва. В этом плане Украина ничем не отличалась от Брянской или Псковской области. В таком же статусе русскоязычная Украина остается и по сей день. Поэтому, вполне очевидно, что русскоязычная Украина может быть только языковым и культурным придатком Москвы, а не его альтернативой.

    • @user-ua117
      @user-ua117 ปีที่แล้ว +5

      Согласна. Но русификация навчалась еще со временицаризма. Тогда украинский язык запрещали 60 раз! Вспомните трагедию Гоголя. Об этом хорошо рассказала Ирина Фарион. С одной стороны - потомок Гетьмана Правобережной Украины и с другой - он хотел реализовать себя, быть успешным, что в реалиях Российской империи возможно было только в метрополии...

    • @Софка-т1г
      @Софка-т1г ปีที่แล้ว +5

      Я згідна. Я бачу він не розуміє що таке російська мова в Україні, тому пропонує суржик та діалект російської систематизувати, та створити словники. Англійська в США сформувалася в період до систематизування мов. В теперішній час коли мови мають правила яких слід дотримуватися заявляти права на український суржик російської мови це якось смішно, а ще його просувати ,систематизувати, вивчати

    • @Софка-т1г
      @Софка-т1г ปีที่แล้ว +4

      Я згідна. Я бачу він не розуміє що таке російська мова в Україні, тому пропонує суржик та діалект російської систематизувати, та створити словники. Англійська в США сформувалася в період до систематизування мов. В теперішній час коли мови мають правила яких слід дотримуватися заявляти права на український суржик російської мови це якось смішно, а ще його просувати ,систематизувати, вивчати

    • @SerhiiDistalo
      @SerhiiDistalo ปีที่แล้ว +1

      @@Софка-т1г В нас багатонаціональна країна, 20% населення етнічні росіяни, тому він має рацію

    • @Софка-т1г
      @Софка-т1г ปีที่แล้ว +4

      @@SerhiiDistalo ну і що що 20%. Вчать українську і говорять собі як я на двох мовах. Я суржика російсько-українського вивчати не хочу.

  • @InnaDanceUA
    @InnaDanceUA ปีที่แล้ว +4

    Всі приклади, які наводить професор стосуються країн, які не мали власної мови. Немає американської мови, немає канадської чи австралійської, немає швейцарської та австрійської. Ці нації користувалися іншою мовою, тому і мали брати її за основу, а потім адаптувати, щоб відмежуватися.
    В Україні ж є українська мова. Навіщо вкладати сили в розвиток іншої мови якщо в нас є власна?
    В Швеції, Норвегії величезна кількість людей вільно спілкуються англійською, використовують її у бізнесі. Але вони не створюють швецьку англійську 😅

  • @LanaMoon
    @LanaMoon 11 หลายเดือนก่อน +2

    Не треба знову в Україні російськіх псевдолибералів-поєтів-артистів.
    Це один з можливих важилів у агресивній політиці кремля надалі.
    Зиск та як імовірний важель від рос. мови як другої на державному рівні нам маленький.
    В порівнянні з великими негативними наслідками експансії російської на теріторії України.
    Не будемо забувати, що російська насаджувалася примусово. І НЕ є природним культурним розвитком в Україні.
    Україна це ІНША країна.
    Якщо росіянин приїздить, наприклад, в Англію, він вивчає англійську. Ніхто не буде за вимогою російськомовних жителів вводити російську як другу державну.
    Дякую, ми вже через це проходидили за часів СРСР, наковталися. Дякуємо, не треба.
    Це я вам як народжена у Донбасі українка, підтверджую. Дуже сильний вплив російської такзваної "культури".
    Її насаджували переселеннями росіян в Україну. Після депортації українців у Сибір, після голодоморів, тощо.
    Так що у подальшому російський "язик" йде за російським кораблем.
    Після другої світової, наприклад, Польща не зробила другою мовою ані німецьку,ані російську. Хоча ці дві країни агресорки Польщу оккупували.
    Так і Україна після окупантів не стане колисати "культуру" агресора. Знову ж таки, що користі з неї буде меньше ніж проблем. Як би там собі її на користь не викоритстовувати

  • @lizkrizlis
    @lizkrizlis 2 ปีที่แล้ว +9

    З іншого боку мені подобається думка що українці/ки найбільш вільно висловлюють свої думки російською, бо це є так. Я коли російською розмовляла, я не відчувала тиску на мене, але думка про те що Україна має стати притулком для всіх російськомовних з сусідніх країн мені не подобається, бо російські ліберали саме так Україну і сприйняли після лютого + в Україні і так живуть білоруси і казахи, що розмовляють російською і вільно висловлюються. У мене бабуся з Азербайджану і друг звідти. Бабуся русифікувалась, а у доуга сім‘я береже традиції, він вже з нового покоління і знає як російську, так і українську.
    + навіть якщо є сурбжик, російськомовні українці що вели свої ютуби і були вбудовані в російський інформаційний простір, так вони ставали частиною того.
    Тобто при наявності своєї російської, українців відрізняло від інших російськомовних обставини в яких вони опинились, бо контексти різні, і тут якою мовою не розмовляй, а сильнішим за то є війна. Хоч росія одна зі сторін у цій війні, як і ми, але там не розуміють українців не через мовні особливості, а через інший контекст. Менталітет. Бо росіяни і за кордоном російський світ несуть.
    І ми з росіянами говоримо на різних мовах, навіть коли говоримо російською хочаб тому що вміємо речі своїми іменами називати, а не перефразами.

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว +2

      російською мовою говорять раби московії, про ніяку волю тут не йдеться, це наслідок постколоніалізму, всі окуповані народи раніше россією мають проблеми з россійською.
      Я сам з дитинства розмовляв росс, але все через перебування в ОКУПАЦІЇ МОВНІЙ І ІНФОРМАЦІЙНІЙ, россійська легалізується лише через загибель всіх українців....

    • @myroslavapukhnyak3040
      @myroslavapukhnyak3040 ปีที่แล้ว +2

      Я не згідна, що українцям найлегше висловлювати свої думки російською. Я тільки думаю українською і говорю українською.

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      @@myroslavapukhnyak3040 так, погоджуюсь, сам думав раніше росс, але коли повністю перейшов до української, то думаю українською, своєю мовою, нарешті позбуваєшся від московитських кайдан :)
      Можна думати будь-якою мовою якщо добре її знаєш і послуговуєшся нею довгий час :)

    • @myroslavapukhnyak3040
      @myroslavapukhnyak3040 ปีที่แล้ว

      @@shumnyhmil 👍

  • @jasiok92
    @jasiok92 ปีที่แล้ว +2

    Якось дивно це слухати у 2023

  • @mari_lado
    @mari_lado ปีที่แล้ว +2

    Дякую. Дивлюсь це відео на 9-му місяці війни.

  • @viktorkalenchuk1391
    @viktorkalenchuk1391 ปีที่แล้ว +2

    Поважаю Тімоті Снайдера як видатного вченого і історика. Однак його думка щодо російськоі мови в Украіні є дурня.

  • @andriyandriychuk
    @andriyandriychuk ปีที่แล้ว +9

    Що не так з аргументом стосовно української російської? Пояснюю на пальцях:
    > Снайдер каже, що наша ситуація унікальна
    > Снайдер дає пораду, засновану на іншому, відмінному досвіді, тому що наша ситуація унікальна - він сам це сказав
    Отже, це методологічно неправильно. А як правильно? Правильно не дивитися на чужий досвід, а виходити з власної необхідності. Наша необхідність говорить, що заради майбутнього наших дітей і онуків, вони не мають розуміти російську мову ВЗАГАЛІ

  • @svitlana1534
    @svitlana1534 ปีที่แล้ว +3

    Украіна має розвивати виключно украінську мову, я просто сумніваюсь, що і на це вистачить ресурсів. але так ще пройдуть покоління, допоки украінська мова стане в абсолютній більшості. і так все державне має бути виключно украінською, в транспорті, в магазинах, скрізь.

  • @svitlanakirchberger8065
    @svitlanakirchberger8065 4 หลายเดือนก่อน +2

    Перш , ніж такий інститут утворити, треба українську зробити державною не на папері!

  • @lizkrizlis
    @lizkrizlis 2 ปีที่แล้ว +3

    Капець крінж починається, коли він каже що українці мають витрачати сили на російське медіа для росіян.
    Тобто тре частину своїх сил віддати на благополуччя країни-агресорки, в цьому є щосб від стокгольмського синдрому, якщо це почати втілювати.
    І це не йде всупереч його думкам про залучення в укрвїну російськомовних з інших країн, але це пахне потектаризмом, яким і займається росія, коли думає що має право впливати на політичні пооцеси в Україні тільки тому що ми розуміємо що вони там балакають.

    • @Mahonoyuki1
      @Mahonoyuki1 ปีที่แล้ว +1

      Витрачати сили на російське медіа це боротьба в інформаційному просторі. Цим зараз займається, наприклад, Золкін на ютубі. Якби ми це робили раніше , можливо деякі країни не підримували росію, меньше би людей в росії підтримували війну, можливо було б меньше жертв, але ми вірішили чомусь що росіяни повинні самі в усьому здогадатися.
      Я не з усим згодна що він каже, але так, це зараз справа Украіни і розмір не має значення, а якість. Снайдер пропонує зробити мовний кордон, щоб нас не приписували вже до рососії в усьому світі. Зробити зразу все одним ударом не завжди виходить, але змінювати поступово-можливо

  • @saramoradred1068
    @saramoradred1068 2 ปีที่แล้ว +2

    Наслідок того що американці взяли собі американську англійську є те що тепер вона офіційно єдина державна
    Так буде і з української російською мовою російськомовні "патріоти" сожруть українську. І Україна буде мати вигляд демократичної росії. Це не минучий факт, якщо українськомовні перестануть просувати і захищати мову навіть в слабкій позиції
    Ми повинні випекти гарячим залізом російську з української землі це єдиний вихід не стати демократичною РФ. Всі дуже сильно недооцінюють пропаганду московитів, вони перемагають століттями, а українці все не як не можуть прийти до розуміння єдиного спротиву. Ні чого буде е помирати і переживати голодомори стільки часу, поки не дойде

  • @GalValentina
    @GalValentina ปีที่แล้ว +2

    Дякую, дуже цікаве інтерв’ю! І Наталці також за гарні питання ) Але Тімоті не дуже розуміє, що по факту в нас не має такого варіанту кацапської. Кацапська завжди носила насильницький характер, а американська англійська росли незалежно. Витрачати кошти на вивчення недомови - це одна з найдурніших думок.

  • @СтаніславМатвєєв-р4п
    @СтаніславМатвєєв-р4п ปีที่แล้ว +2

    Нехай свої поради розповість в Ізраїлі!!!

  • @christymiller
    @christymiller ปีที่แล้ว

    Як він добре описав нашу політику до 2019 року. Це те, що ані наші журналісти, ані деякі культурні діячі ніяк не можуть збагнути.
    Але за Зеленського та Вакарчука трохи не згодна. Зеленський часто навіть в своїй колишній роботі згадував політику. Це його основна тема.
    Для Вакарчука це неначе щось не досить компетентне для нього. Я ніколи не сприймала цю людину як кандидата на пост президента.
    Щодо мов згодна з ним. Стандарт рос. в Україні має бути. Навіть зараз. Ми маємо багато продуктів створених українцями на російській, бо для них саме вона була рідною або однією з рідних мов.
    Люди, які нічого важливого на ній не виробляли можуть сперечатися, але треба заспокоїтися та трохи подумати.
    Це треба законсервувати та приватизувати в оригінальному вигляді, паралельно витісняючі російську у сучасності з будь-якого простору, окрім особистого та творчого (при видавництві чогось за власний рахунок).
    При таких справах за декілька років чи більше про рос. зможемо майже повністю забути, але збережемо те, що було створено нашими людьми, щоб ніхто не вкрав цього й не казав, що це їх.

  • @Okshurdna
    @Okshurdna ปีที่แล้ว +2

    якщо найбільшою територією поза росією, де людина може висловдювати що думає стане Бруклін - то я не проти такого розвитку подій. саме до цього потрібно прагнути, а не до перетворення України у відстійник російськомовних маргіналів з усього постсовка

  • @uartmarina
    @uartmarina ปีที่แล้ว +2

    нам не вигідно розвивати мову гвалтівників та вбивць, не вигідно знову підставляти своїх дітей та передати в спадок проблеми, з якими ми працюємо зараз через русифікацію та колонізацію протягом 400 років. Давайте винесемо урок - все, що повязано з московією нах за їх кораблем .

  • @samsungdark6517
    @samsungdark6517 11 หลายเดือนก่อน +2

    Все не так і за мову, і за Зеленського, а це посуті з найрозуміющих Україну. Це було 4 роки тому, сподіваюсь в нього змінилась думка як стосовно "язика" так і Зе.

  • @HutkoZhvavo
    @HutkoZhvavo ปีที่แล้ว +2

    Здивувався згадці Вакарчука, який двічі вже склав мандат.

  • @shumnyhmil
    @shumnyhmil ปีที่แล้ว +1

    Українці захищали українську і будуть захищати навіть ціною життів своїх, доки існуємо самі.
    Як Олекса Гірник вчинив самоспалення в знак протесту проти россифікації.
    Ніякого узаконення російського будь чого не могло й бути не може, це узаконення россифікації і насильної асиміляції, це поширення впливу россійського інфопростору і закріплення його, це зброя россії, а не навпаки.
    Давайте узаконимо українську на Кубані краще за такою логікою....
    Нам потрібно захищати українську в Україні скрізь де тільки можна...

  • @ЛюбовЯкубович-м4ю
    @ЛюбовЯкубович-м4ю ปีที่แล้ว +2

    Нам не потрібно підтримувати російську мову. Зовсім. Нам потрібна українська мова. Снайдер пропонуєваріант київська російська мова чи ін. Але це шлях до русифікації України. Англійська американська і англійська англійська це все-таки англійська - рідна мова обох країн. Про Україну мають на весь світ говорити українські історики, а не американські.

  • @artem-guitarman
    @artem-guitarman ปีที่แล้ว +3

    Безглузда ідея...він переносить досвід американської англійської на Україну... Агов, пане професоре, у нас своя, окрема слов'янська мова, а не версія московської, так як у вас англійської! Язику не місце в Україні! Амінь.

  • @alenaniraula7096
    @alenaniraula7096 ปีที่แล้ว +1

    Bravo!!!

  • @lizkrizlis
    @lizkrizlis 2 ปีที่แล้ว +1

    Ще я думаю, шо єдиний варіянт російської в країні який дійсно є, це сурбж, а не люди що розмовляють російською. Тому що сурбж це мішанина з двох мов і на її розуміння тре мати додаткові навички з обох сторін - з української тре знати російську, з російської тре знати укр. При цьому всьому є сурбжизована вимова російських слів, як у Житомирі, наприклад. Але це тому що людям міски плавить від двомовного простору, а не тому що у нас є своя версія російської. Ну і наша російська, з сурбжиком, геканням та шоканням є наслідком травми, і це не було такого що я добровільно знаю російську, бо хотіла її вивчити, я сприймаю це як акт зґвалтування своїх мізків білінгвальністю(
    + росіяни за кордоном сприймають українців як своїх, бо ті розмовляють російською, а це крінжатина мати з ними розмову.

  • @tatianakharyshmatys8724
    @tatianakharyshmatys8724 8 หลายเดือนก่อน +1

    Так ми соромимося російської хто ррзмовляє українською. Тому що російська це придумана , штучна мова які придумали монголи взявши нашу староруську мову. Це ще неповага до нашого українського коріння. Тому ніякої російської мови в Україні.

  • @elena4264
    @elena4264 ปีที่แล้ว +2

    Украінцам треба створити ще свої словарі, підручникі, не думати про створення інституту російськоі мови.

  • @viktoriaviktoria3178
    @viktoriaviktoria3178 ปีที่แล้ว +3

    Яка мудра освічена людина! Згодна з кожним словом пана Снайдера!

  • @Volodymyr_Velykyi
    @Volodymyr_Velykyi 11 หลายเดือนก่อน +1

    Американець не розуміє що насправді робиться в Русь-Україні! Чомусь в США немає стандартів іспанської мови, якою розмовляють багато американців! Московський язик був нав'язаний українцям силою, а от американців ніхто не заставляв говорити англійською! Московський язик має бути як мова меншин і не більше, так само як польська, угорська, татарська, і нею можна видавати книги, газети,... але тільки на приватні кошти і тільки в ліміти! Московський язик є штучним, який створили, щоб знищити українську, білоруську, мови Кавказу та інші мови нацменшин Московії!

  • @niby3801
    @niby3801 ปีที่แล้ว +1

    Україні не потрібно українська версія російської. Україні потрібна розширена версія української, яка буде включати діалектизми, русизми, суржикізми і може даже білорусизми і полонізми. Принаймні найближчі 10 років, поки більшість не перейде на українську. Я навіть думаю, що якась такою легкою чи спрощеною українською легше достукатися до кримчан, донецьких, кубанських ніж російською. А якщо створити тренд в Росії на таку українську на русифікованих в останні 200 років українців, які зараз живуть в Росії. То це взагалі буде бомба і дасть величезний поштовх як для України так і українців . А російська поступово вимре як і комуністи. Але це займе 30-50років

  • @roxana1328
    @roxana1328 ปีที่แล้ว +3

    які вони відірвані від наших проблем і наших реалій. нам прикладом мала бути прибалтика. в них ще більша проблема була

  • @РіднаНенькаУкраїна
    @РіднаНенькаУкраїна ปีที่แล้ว +3

    Євреї після війни не могли чути німецьку. Так і я, "рускоговоряща", не хочу нічого російського. Я вже перейшла. на українську. Бо російська не сама прийшла до нас з пирогами і конфетами. Вони принесли її на багнетах. І зараз вони вбивають за українську мову. НЕ ХОЧУ НІЧОГО расєйського.

  • @nadiianadiia2161
    @nadiianadiia2161 ปีที่แล้ว +1

    Настав час - справжній українізації..
    Війна за Україну вільну..

  • @morozless
    @morozless ปีที่แล้ว +1

    Сподіваюся через 3 роки він змінив свою думку.

  • @ДмитроТопорець
    @ДмитроТопорець ปีที่แล้ว +3

    Навіщо українська російська, якщо є українська українська? Не треба вигадувати російську, яка відрізняється від російської, якщо українська і так відрізняється від російської

  • @jasiok92
    @jasiok92 ปีที่แล้ว +2

    Навіщо створювати нові мовні правила (навіть на той час цього інтерв'ю) та й ще їх вчити. Коли вже є єдина державна природна Українська. Яку підтягнути набагато легше для українців ніж вчити якісь нові штучні правила 🙈🙈🙈🙈🙈🙈

  • @unau792
    @unau792 ปีที่แล้ว

    Для багатьох українців російська мова є своєрідним тригером, який зачіпає давні травми. Це як дитячі комплекси, які залишаються з людиною і псють подальше життя. Слібкі люди всіляко заперечують і відгороджуються від них, сильні визнають і використовуть як трамплін для майбутніх успіхів. Примітно, що багато коментаторів не бажають прощатися з такою звичною роллю жертви.

  • @loraverstuk2884
    @loraverstuk2884 11 หลายเดือนก่อน +1

    Ні, те, що він сказав про мову- нам не підходить. Це не наш шлях.
    Так, на початку війни, в 2014, ми і правда вирахували гіркінців за їхніми окремими словами, наприклад, "порєбрік", але більше цьому немає застосування. Вони будуть пристосовуватись, ну їх до біса, що вони й роблять.
    Ну, ще їх можна вирахувати по їхній тотальній безграмотності, хоча вони є носіями язика. Українці набагато грамотніші. Але це теж таке...

  • @Cisssana
    @Cisssana 5 ปีที่แล้ว +22

    А є можливість послухати оригінальну мову Тімоті Снайдера?

    • @Professionalnyj_Troll
      @Professionalnyj_Troll 5 ปีที่แล้ว

      Ее слышно просто прислушайся. Очень хороший английский и великолепная дикция ... где то с костов... думаю что северо-восток

    • @maghdean
      @maghdean 4 ปีที่แล้ว

      @@Professionalnyj_Troll Думаете? А загуглить и узнать,откуда он родом и где учился и преподавал? ) (С вашей оценкой я согласна).

  • @Remi8007
    @Remi8007 ปีที่แล้ว +2

    Якою дурнею це звучить зараз через 9 місяців війни

  • @PrintUA
    @PrintUA ปีที่แล้ว +8

    Очень рационально. Очень разумно.. Очень интересно. Сомневаюсь, что если бі біли все эти изменения, то мы могли бы тогда предотвратить полномасштабное вторжение и купировать войну. Но все же мысль имеет право на жизнь . Это другой взгляд. Спасибо.

    • @verano4666
      @verano4666 ปีที่แล้ว +4

      Я вообще не верю в это утверждение. Нападение избежать не удалось. Точно так же, как было совершено нападение на Грузию или Чечню. Там были использованы другие предлоги. А в нашей ситуации роzzии "повезло", что многие из нас говорят на русском.
      Я, честно говоря, не совсем понимаю, как нам создавать свою версию русского языка. Мы же не живём через океан, как Англия и США.

    • @IGO0ORR1
      @IGO0ORR1 ปีที่แล้ว

      Манкурти

  • @2022UA.
    @2022UA. ปีที่แล้ว +3

    Дуже цікаві думки і коментарі також. Дякую за ефір.

  • @Kahovchan
    @Kahovchan ปีที่แล้ว +4

    Моя думка, ми повинні розвивати тільки українську мову, але так, щоб не відштовхувати від себе російськомовних українців

    • @АнастасіяМихайлівна
      @АнастасіяМихайлівна ปีที่แล้ว +1

      Чомусь рос мовне населення не думає про відштовхування україномовних, активно принижуючи їх. Немає жодних позитивних результатів у статистиці з лагідними методами дерусифікації. Пам’ятники зносять, а не накривають, бо це РІЗНІ РЕЧІ накрити я знести.
      Дерусифікація має бути брутальною і потужною.
      (Немає в Україні українізації, є дерусифікація).

    • @Kahovchan
      @Kahovchan ปีที่แล้ว

      @@АнастасіяМихайлівна Як нема результатів? В мене в дитинстві у Херсонської обл. мало хто с дітей розмовляв українською, зараз, після навчання дітей тільки українською - кожна дитина дуже добре розмовляє. Ви мабуть з тих, хто ще і звинувачуе російскомовних людей у тому, що росія до нас прийшла?

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      @@Kahovchan тільки не російськомовних, а зросійщених, я був зросійщений сам

    • @shumnyhmil
      @shumnyhmil ปีที่แล้ว

      @@Kahovchan він частково правий, в Україні тільки українська пригноблюється роками...
      Але переконувати треба лише аргументами і фактами.

    • @Kahovchan
      @Kahovchan ปีที่แล้ว

      @@shumnyhmil В тому і справа. Якщо ми тепер будему пригноблювати роками російську мову - чім ми будему кращі за совети? Завжди треба уміти взглянути на себе в дзеркало

  • @Victoria-kp6ny
    @Victoria-kp6ny ปีที่แล้ว +1

    Дуже недоречно, коли йде війна, піднімати питання мови. Я за українізацію України!

    • @Victoria-kp6ny
      @Victoria-kp6ny ปีที่แล้ว +1

      Я за квотування, українська культура буде мати більше можливостей.

  • @tatianakharyshmatys8724
    @tatianakharyshmatys8724 8 หลายเดือนก่อน +1

    Я проти української версії російської. Ми і так все це можемо розповідати але я тільки за укранізацію. Це може бути варіантом в майбутньому коли російська не буде загрозою для української мови.

  • @ivanvovchanskiy7014
    @ivanvovchanskiy7014 ปีที่แล้ว +3

    Слово "мужик" теж українське.)

  • @oleksandrkovalchuk3823
    @oleksandrkovalchuk3823 5 ปีที่แล้ว +7

    "я за українізацію, але за просування російської"))))

  • @tatianakharyshmatys8724
    @tatianakharyshmatys8724 8 หลายเดือนก่อน +2

    Коли російська буде не загрозою українській мові тоді це можна буде зробити. На даному етапі я проти.

  • @loobukraine91
    @loobukraine91 ปีที่แล้ว +1

    Він блукає серед істини , я його поважаю, але йому не дано відчути українського , вибачте, смакування чудовий і перечний бо цікавиця українством, але я бажав би почати ; хто такі ХАРАКТЕРНИКИ, там , у томі розумінні Є дух і ДУША , тих кого пізнати бажаєте

  • @yulia2464
    @yulia2464 2 ปีที่แล้ว +6

    Дякую.
    І як же він помиляється з Вакарчуком... отак от слухати когось зі сторони, хто не відчуває того, що відчуваємо ми по відношенню один до одного. Вакарчук, це пустишка.

  • @TarasRozdavaylo
    @TarasRozdavaylo ปีที่แล้ว +2

    Зараз це звучить як маячня. Думаю, він сам це зараз воліє не згадувати.

  • @olenav3698
    @olenav3698 4 ปีที่แล้ว +13

    Этот историк написал книгу "Кровавые земли", но значительно преуменьшил жертвы украинцев во время Голодомора 32-33. Их было 10 млн, а не 3.

    • @ohmytv815
      @ohmytv815 3 ปีที่แล้ว

      Это слишком много

    • @tanyaorekhova8920
      @tanyaorekhova8920 ปีที่แล้ว +2

      @@ohmytv815 not too much, because Ukraine was annexed to russia with a population of 100 million ethnic Ukrainian people, and Ukraine came out with a population of 45, because 55 million people were repressed and killed.

    • @andriyandriychuk
      @andriyandriychuk ปีที่แล้ว +2

      У американців у науці дуже суворі вимоги

    • @roxana1328
      @roxana1328 ปีที่แล้ว

      @@andriyandriychuk ніякі архівні дані не створюють реалій. бо сталін не вів статистики а то що велось то брехня. і питання украіни іь абсолютно невідомі. від історик польщі. там він непогано розібрався.

    • @andriyandriychuk
      @andriyandriychuk ปีที่แล้ว

      @@roxana1328 абсолютно тупий коментар

  • @NataKalcheva
    @NataKalcheva ปีที่แล้ว +6

    Боже, яке інтерв‘ю!
    Дуже на часі!
    Дякую!❤️

  • @klon_ua
    @klon_ua ปีที่แล้ว +3

    Мати можливість поговорити з такою людиною і витратити її на таку херню. Це типово для Гуменюк.
    Московитський язик - язик ворога і має бути забутий.

  • @denisakorpenko4707
    @denisakorpenko4707 ปีที่แล้ว +1

    Он еще сказал о том что в 19 ст польская и рус яз сделали украинский язык🤬 Не особо он знает про Украину.. Нам нужен только один язык, и это УКРАИНСЬКИЙ!!!

  • @ВікторМельник-в5ф
    @ВікторМельник-в5ф ปีที่แล้ว +1

    Не коректно порівнювати мовну ситуацію в Україні із ситуацією у Швейцарії та в Канаді.Там різні мовт розвивал сь природнімшляхом,а в Україні штучно витіснялась українська мова і впроваджувалась московська

  • @asandrasg
    @asandrasg 5 ปีที่แล้ว +21

    Дякую, дуже цікаве інтерв’ю! І Наталці також, гарні питання ) Я хотіла б подивитись в оригіналі, Громадське, вам можна було б також випускати інтерв’ю без перекладу з англ і в окрему теку на ютубі, думаю, що це б грало вам у плюс також.

  • @Wolfer20
    @Wolfer20 ปีที่แล้ว +2

    Повний маразм, наче розумна людина, а таку дурню городить що слухати гидко!

  • @andriyandriychuk
    @andriyandriychuk ปีที่แล้ว +3

    Ідея з одомашненням російської не спрацює

  • @vypo2233
    @vypo2233 ปีที่แล้ว +2

    Беруть сумніви чи більше користі від пана чи шкоди . Як на мене ці тези про мову шкідливі,

  • @gagarinajulia
    @gagarinajulia ปีที่แล้ว +4

    Велечезне дякую! Тімоті продукує важливі для нашого осмислення сенси

  • @sergk2819
    @sergk2819 ปีที่แล้ว +1

    Якщо зараз московити називають нашу мову ,,діалектом,, своєї, то що ж вони тоді скажуть про український варіантів російської? Снайдер - вельми цікавий історик, але я проти його пропозиції щодо упорядкування російської мови ( зброї) в Україні.

  • @svitlanababiuk9809
    @svitlanababiuk9809 ปีที่แล้ว +1

    Дякую, дуже інтересно💛💙

  • @svetlanapanova1122
    @svetlanapanova1122 ปีที่แล้ว +1

    Деякі ідеї заслуговують на увагу. Але це було актуально 3 роки тому. Зараз становище змінилося і буде доречніше діяти більш рішучіше.

  • @kseniyaivanytska9548
    @kseniyaivanytska9548 3 หลายเดือนก่อน +1

    Ні в якому разі не займатися московитською. Основне це розвивати свою відновлювати свою в усіх сферах.Українськадуже багата мова а московська хоч і побудована на вкрадених спочатку була дуже простою як в Елочки поті за рахунок імперського злодійства і впливу указів і законів збагатила себе а зараз це уже Руzzкій мір.

  • @annapiddubna3747
    @annapiddubna3747 ปีที่แล้ว

    Чудове інтерв‘ю! Дякую! Great interview. I agree with Mr. Snyder and his arguments.

  • @volodimyr-zhdanovich
    @volodimyr-zhdanovich ปีที่แล้ว +6

    Виходячи з того що більше половини розмови про мосоковитську мову, то виглядає як відео на захист збереження її в Україні. А пан Снайдер цікава людина з цікавим поглядом на українську історію.

  • @roxana1328
    @roxana1328 ปีที่แล้ว +1

    Професор не знає що у всіх селах по всій украіні селяни тільки і завжди українською говорили. Це штучний геноцид в містах московською імперії. І то швидко зміниться

  • @illiasolorman
    @illiasolorman ปีที่แล้ว +1

    як може людина припускати, тим паче викладати історію виникнення мови і про мову, не важно підарську чи Українську, якщо вона цією мовою не володіє?! Якщо даже припустити, що він вивчить будь-яку із 2-х мов, то як він розпізнає - людина ця з Тернопіля чи з Харкова, або з Києва чи Коломиї. А ніяк. Він цього розпізнати не зможе! Бо в Україні потрібно народитися і постійно жити. Отже хай не пиздить, при всій повазі за усі його заслуги!

  • @collectinghappymoments1378
    @collectinghappymoments1378 ปีที่แล้ว +1

    цікаво

  • @kseniyaivanytska9548
    @kseniyaivanytska9548 3 หลายเดือนก่อน +1

    Основна проблема української мови в тому що російська мова за роки імперського впливу повністюзабороняла українську і той же час крала не милосердно українські слова трансформуючи свою московську .

  • @niby3801
    @niby3801 ปีที่แล้ว +2

    Снайдер не розуміє що українці в Україні переходять на російську, бо думають що з російською мовою у них більше можливостей самореалізації і заробити грошей.

    • @olena5713
      @olena5713 ปีที่แล้ว

      На жаль, і досі так. В Києві українською розмовляє тільки село. На щастя, вже з 2014 року ситуація міняється, але якою ціною.

  • @alexrbellring4328
    @alexrbellring4328 ปีที่แล้ว

    Із повагою до пана науковця , переважна більшість українців як шо взагалі не всі, можуть відрізнити , людину яка говорить російською , звідкі вона , з рфії або з України , тут може бути лексика яка не вживається в Україні, і вимова і місцевий акцент , навіть самі українці в різних регіонах говорять російською по різному , як шо є бажання ви можете самі в цьому переконатись.

  • @Vadimpetrich
    @Vadimpetrich 2 ปีที่แล้ว +1

    Дуже плутано. Стандарт суржика? Українізація як мета (через органічний розвиток культури) чи інструмент (через адміністративні заходи) абсолютно тотожні вправам Польщі і царя щодо української.

  • @olgamarsh169
    @olgamarsh169 ปีที่แล้ว +1

    Get rid of oligarchs and their monopolies and let Ukrainian middle class grow and the question of language will sort itself itself

  • @YuliA-fp8gq
    @YuliA-fp8gq ปีที่แล้ว

    У США інша історія, країна населялася європейцями і мову вони туди принесли англійську та іспанську, надалі мова еволюціонувала, перетворившись в американську без вмішання Британії з насадженням тих чи інших правил! На нашій землі не росіяни жили, ми були 70 років під окупацієї ссср, а до цього - рос.імперії. Нашу мову знищували як могли! Взагалі західні країни, що входили в ссср, зуміли націоналізувати свої мови і викорінити расейську. Україна, Грузія і Казахстан, Таджикистин, Киргистин, Азербайджан тощо, цього не зробили!!! Ми перші попали під роздачу (Грузія і Молдова не рахується, бо її території як і всю країну не намагалася расея зробити расейською, вони просто колотили ними, щоб ті втратили своє право самим щось вирішувати, свій суверенітет, але собі забирати їх не планували)

  • @nartoomeon9378
    @nartoomeon9378 ปีที่แล้ว +1

    Ну... якщо рабсія після розпаду стане нашою, то таке підійде.

  • @helenkopan5677
    @helenkopan5677 ปีที่แล้ว +1

    Колись прийде час і Тімоті взнає хто такий зеленський. Знову американська недосвідченість.