Dlaczego warto programować w C++? Fakty i mity

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ส.ค. 2024
  • Dlaczego warto programować w C++, a dlaczego nie? Łukasz odpowiada na pytanie, przy okazji rozwiewając kilka mitów dotyczących C++.
    🥷 Kurs C++ online: coders.school/...
    📖 Ciekawe artykuły: coders.school/...
    📱Znajdź nas też na FB: / szkola.coders.school

ความคิดเห็น • 16

  • @raxyen
    @raxyen 4 หลายเดือนก่อน

    Raz warto, raz nie warto. Zdecyduj się
    A tak serio to fajne filmy, sam uczę się C++ i wiem ile to wysiłku :)

  • @FastKonrad
    @FastKonrad 3 ปีที่แล้ว +3

    Nie kojarzyłem ostatniego cytatu w takiej wersji :) Spoko materiał pozdrawiam

  • @norbertjaworowski6314
    @norbertjaworowski6314 ปีที่แล้ว

    Osobiście pisz w C# bo pisze gównie tylko dla siebie i zależało mi na prostocie i szybkości pisania kodu, ale ostatnio myślę nad C++ bo wnerwia mnie .NET .

  • @dang3r160
    @dang3r160 ปีที่แล้ว

    Siema moze byc pomogl? Bede mega wdzieczny za kazde zdanie. 🙂
    1. Komu poza devops przyda sie dobra znajomosc chmur np azure, aws?
    2. Czy frontendowca z dodatkową znajomością pythona mozna nazwac fullstack?
    3. Czy mozna uznac ze praca i czynnosci we frontend czesciej beda powtarzalne niz opcje pracy jakie daje dobra znajomosc pythona? Bo we frontent to budowanie stron internetowych i wydaje mi sie ze kod bedzie z czasem przy roznych projektach bywal przynajmniej podobny. A jak czytam o zastosowaniu pythona to wydaje sie duzo bardziej rozporodne i rozmaite...
    4. Jesli zalezy mi na pracy mobilnej ale jednoczesnie ograniczajac sie do pracy w jezyku polskim to sa byc moze dla juniora jakies stanowiska/ obszary it ktore moglibyscie wykluczyc albo polecic? Testera czy support odrzucam z innych powodow.
    Ps: Nad angielskim dopiero pracuje...

    • @CodersSchool
      @CodersSchool  ปีที่แล้ว +1

      1. Zależy od branży, ale w IT coraz więcej aplikacji jest w chmurach. Na pewno rzeczy związane w embedded nie mogą być w chmurach, więc w przypadku C++ nie musimy póki co znać technologii chmurowych, chociaż na pewno ich znajomość jest plusem.
      2. Nie. IMO Fullstack dev to ktoś, kto już rozumie architekturę oprogramowania i sposób komunikacji między front-endem i back-endem i potrafi samodzielnie pisać kod po obu stronach i wie jak należy podzielić oprogramowanie i zaprojektować komunikację między serwisami.
      3. Tak. Zasadniczo front-end to w 90% technologie przeglądarkowe, ale jest też takie 10% gdzie używa się innych technologii, np Qt. Chodzi o zaprojektowanie funkcjonalnego wyglądu aplikacji, a że obecnie jest moda na aplikacje przeglądarkowe to stąd wynika, że najlepiej znać HTML, CSS, JS. Aplikacje backendowe właściwie robią cokolwiek. Rolą front-endu jest zaprezentowanie wyników dla użytkownika.
      4. W IT ciężko bez angielskiego. Musiałbyś w ofetach pracy poszukać takiej gdzie nie jest wymagany angielski lub próbować w małych firmach, gdzie pewnie rzadziej używa się angielskiego.

    • @dang3r160
      @dang3r160 ปีที่แล้ว +1

      @@CodersSchool mega wielkie dzieki. Odnosnie 2 to myslalem ze pythona do backendu tez da sie wykorzystac. Dzieki!

    • @CodersSchool
      @CodersSchool  ปีที่แล้ว +2

      @@dang3r160 Jasne że Pythona można do backendu wykorzystać, sam nawet uczestniczyłem w takim projekcie. Tak naprawdę języki to sprawa drugorzędna. Na backendzie możemy mieć Pythona, Javę, C++, nawet JavaScript gdy używamy Node.js. Front-end to po prostu prezentacja danych/aplikacji użytkownikowi, a back-end to przetwarzanie i trzymanie tych danych - w dużym uproszczeniu.

  • @zbysiu100
    @zbysiu100 11 หลายเดือนก่อน

    Nic o PHP ?

  • @karoldawid8981
    @karoldawid8981 2 ปีที่แล้ว

    Świat powstawał w 6 dni. Ludzie... 1 klasa podstawówki xD
    Siódmego dnia bozia odpoczywała :p

    • @dam24522
      @dam24522 2 ปีที่แล้ว +9

      Opierdalanie się jest nierozłączna częścią pracy

    • @dam24522
      @dam24522 2 ปีที่แล้ว +1

      Czyli pracował nad tym 7dni

  • @adventurebonsai9221
    @adventurebonsai9221 ปีที่แล้ว

    jest tylko jedna recepta na pełne opanowanie C++. Wykucie na blachę wszystkich bibliotek i zrozumienie ich przeznaczenia... reszta to tylko ,, gramatyka,,.

    • @CodersSchool
      @CodersSchool  ปีที่แล้ว +6

      Ja nie znam na blachę żadnych bibliotek. Wszystkie popularne mają dobre dokumentacje, więc lepiej po prostu z nich korzystać zamiast wkuwać cokolwiek na blachę :)

    • @KrzysztofSJK
      @KrzysztofSJK ปีที่แล้ว +3

      Jeśli tylko po takim wykuciu na blachę miałbyś sposobność to utrwalić w jakimś projekcie, to byłby całkiem dobry sposób. Jeśli natomiast po wykuciu nic się nie zadzieje od strony praktycznej, to będzie czysta strata czasu.

  • @antonimarczuk5175
    @antonimarczuk5175 ปีที่แล้ว

    Żarcik na końcu przedni :D