A magyar válogatott, Rossi, Diniz és a magyar tradíció

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 ต.ค. 2024
  • Beregi István a Rossi stáb tagja szakcikket írt a válogatottnál folyó szakmai munkáról. A cikkben az általam 18 éve folyamatosan mantrázott gondolatokat tette közzé, saját gondolatként.
    Kapcsolódó oldalak:
    footballtraine...
    futballszakkon...
    labdarugo-akad...
    --------------------------------------------------------
    Közösségi oldal:
    / 104725326912793
    -----------------------------------------------------
    Csatlakozz hozzánk! Iratkozz fel csatornánkra! Nyomj egy like-ot, hogy a youtube algoritmus eljuttassa mindenkihez tudásmegosztó anyagainkat!

ความคิดเห็น • 23

  • @BUNTUSkultur
    @BUNTUSkultur 3 หลายเดือนก่อน +2

    Jobbulást, Attila! Imádkozunk éretted!!!!

    • @Blancomilko
      @Blancomilko 2 หลายเดือนก่อน

      Mi történt vele? Olvastam sajnos a tragikus hírt.
      Nyugodjék Békében Attila!

  • @Entonii8
    @Entonii8 3 หลายเดือนก่อน +1

    A megközelítéssel kapcsolatban látom a "problémát".
    Több évtizedes munkája lassan de biztosan befog érni. Az,h az MLSZ ezt évekig nem akarta felismerni, elismerni szomorú, de most úgy tűnik,h a válogatott is felhasználja és alkalmazza azt a tudást, amit Ön gyűjtött össze. Ez a fontos és biztos vagyok benne,h ez Önt is örömmel tölti el.
    Nyilván az ember önérzetét bántja,h amit évtizedek óta igyekezett megosztani, most beérik és a neve nincs megemlítve. Szerintem ezt a megközelítést el kell engedni, még ha nagyon nehéz is és onnan kell vizsgálni,h beérik a munkája. Egyébként gratulálok hozzá, engem boldoggá tesz,h a tudás megosztásának eredménye van(lesz).
    Jó egészséget kívánok.

  • @gyorgyfeher4278
    @gyorgyfeher4278 9 หลายเดือนก่อน +2

    Nem vagyok meggyőzve a plágiumról, mert ahogy Ferenczi Attila és Marco Rossi is meglátta a videóban elhangzott összefüggéseket, úgy erre - szinte - bárki rájöhetett. Rossi nem véletlenül választotta ki Beregit az egyik főemberénk. Valószínű, hogy hasonlóan látják a focit, így könnyedén el tudom képzelni, hogy Beregi és Ferenczi hasonló következtetésekre jutott, akár egymástól függetlenül is. Ráadásul Ferenczi sokszor dicsérte Rossit, mert saját gondolatait látta megvalósulni a válogatottnál, ahol ez a gondolkodás fő csapása. Így mindenfajta "koppintás" nélkül lehetnek azonos meglátásaik, sőt kell hogy legyenek, mert nem valami újdonságot találtak fel, hanem a látható, olvasható dolgokból vonták le következtetéseiket. Az biztos, hogy Beregi ismeri Ferenczi munkásságát, de azonos eredményre jutni nem plágium. Főként ha mindketten az egyetlen lehetőségnek tartják a magyar foci felemelkedésére.
    Ferenczi is "csak" Verebes, Baróti, Kovács Ferenc focielveit fésülte össze és készített belőlük szakkönyveket.
    Ez csak egy interjú, beszélgetés, ahol nem szokás irodalom-jegyzéket felsorolni.

    • @futballszakiro
      @futballszakiro  9 หลายเดือนก่อน +3

      nem vagyunk egy véleményen. beregi minden szakszava tőlem származik, amivel leírta a válogatott játékát. A cikk címe is tőlem van. Itt a magyar hagyományokról senki sem tudott semmit. Akkor vált érdekessé, mikor megjelent a könyvem és feltártam az egésznek a lényegét.

    • @gyorgyfeher4278
      @gyorgyfeher4278 9 หลายเดือนก่อน +1

      Nem vitatkozni akarok, de a cikk címében szereolő mondatot sehogy máshogy nem lehetne megfogalmazni, mivel pontosan ez történt.
      A cikkben (amihez nincs szerző odaírva) tényleg visszaköszönnek a gondolatai, de azt sem írja le a cikk írója, hogy ez Rossi vagy Beregi találmánya. Nem vagyok futball szakíró, így elképzelni sem tudom, hogy például a "labdához pozícionált játék" helyett mit lehetne írni? Ennél lényegretörőbb, pontos fogalmazás szerintem nincs.
      Megértem a helyzetét (és az MLSZ-hez való viszonyát) de, ha most azt csinálja válogatott, amit ön már 18 éve szükségesnek vélt, akkor azt más szavakkal nehéz lenne leírni.
      Lehet, hogy túl naiv vagyok...
      A cikkhez mellékelt videóban Beregi (és mások is) alapvetően a videóelemzés szerepéről beszélnek, nem taktikáról, stílusról.

    • @futballszakiro
      @futballszakiro  9 หลายเดือนก่อน +1

      @@gyorgyfeher4278 a labdához pozícionált játékot máshogy is le lehet írni, elmozgó játék, helycserés játék, alakaztépítő bontó játék, állandó irány és ritmusváltás, nem sávfutball , nem poszthoz kötött játék, szabad játék stb. Mint ahogy nyugat európa sem azt írja, hogy labdához pozícionált játék, hanem valami egészen mást ír.

    • @gyorgyfeher4278
      @gyorgyfeher4278 9 หลายเดือนก่อน

      @@futballszakiro Hát igen, tényleg nem vagyok szakíró, mert ezek közül csak a helycserés játék volt ismerős, az is évtizedekkel ezelőttről, a középiskolásként olvasott Csanádi: Labdarúgásból.

  • @10sterlingplz
    @10sterlingplz 9 หลายเดือนก่อน

    Lesz esetleg ennek az "ügynek" folytatása? Vagy fölösleges, mert úgyis a bürokrácia nevű intézmény sötét bugyrait hívná segítségül az említett személy/szövetség.

    • @futballszakiro
      @futballszakiro  9 หลายเดือนก่อน +1

      nem lesz folytatása, mert jogot úgy csűrik-csavarják, ahogy az MLSz-nek jó.

  • @huNeville91
    @huNeville91 9 หลายเดือนก่อน

    Nem lehetséges, hogyha Beregi megemlítette volna Ferenczi Attila nevét, a közismerten problémás viszony miatt lehet, hogy le sem hozzák a cikket?

  • @kevin97951
    @kevin97951 9 หลายเดือนก่อน

    Érdekes hogy például az 50-es években nem csak fociban voltunk jók hanem minden csapatsportágban. Vajon kosárban, röplabdában is van magyar tradíció? És akkor az is hová tűnt?

    • @patronpatron
      @patronpatron 9 หลายเดือนก่อน

      Ugyanez. Kosárlabda hasonlít a vízilabdához a játékot tekintve.

    • @futballszakiro
      @futballszakiro  9 หลายเดือนก่อน +2

      @@patronpatron mindennek az oka a gyenge tf edzőképés. Teljesítményösszetevőkben gondolkoznak, teljesítményszerkezet helyett. Csak azok a sportága maradtak fenn sikeresen, akiknek sikerült életben tartani saját sportkultúrájukat. Mindenki más eltűnt a süllyesztőben.

    • @patronpatron
      @patronpatron 9 หลายเดือนก่อน +2

      @@futballszakiro Tóth Tímea aki mellesleg többszörös gólkirálynő, olimpikon meg "mindengyőztesmegdobogós" a Testnevelési Egyetem edzőképzésén majdnem megbukott abból az átlövésből, amivel ezeket az eredményeket elérte. Miért gondolja azt ez az egyetem vajon, hogy nekem tudnom kell tojást tojnom ahhoz, hogy felismerjem, ha romlott? Betegek ezek!

    • @futballszakiro
      @futballszakiro  9 หลายเดือนก่อน +3

      @@patronpatron ez egy nagyon jó felvetés. Mert az egyetem nem stílusban gondolkozik. Mert ha abban gondolkozna, akkor stílustechnikát oktatna, vi. egyénre szabott technikát és nem általános technikát. Tóth valószínű pont ezért bukott majdnem meg, mert személyre szabott egyéni technikája volt, amit az egyetem nem ismer

    • @patronpatron
      @patronpatron 9 หลายเดือนก่อน

      @@futballszakiro Vajon miért így képeznek? Van mögötte gondolat vagy csak megélhetési haver tanárkodik?