a speci folyadékon cseh nyelven van feltuntetve a higítási arány: 1:15 - uveg, szemuveg, plexi..........1:5 - általánosan szennyezett anyagok......1:3 - erosen szennyezett anyagok
Nekem is van két ilyen készülékem, igaz a kisebbik testvére 6,5 és talán 2l-es. Az üvegpoharast még nem próbáltam ki, én zacskót vagy vékonyabb műanyag dobozt használok. Azt még nem próbáltam ki, hogy mennyire fogja vissza a tisztítási folyamatot a műanyag doboz, vagy az üvegpohár, de az alufóliás tesztel talán lehetne szemléltetni. A súrolóport butaságnak tartom, mert ahogy észrevettem nem oldódik fel a vízben, leül az aljára és talán vissza is fogja a teljesítményét, minta homokot szórtál volna bele. Nekem az vált be, hogy a tisztítandó tárgyat időnként forgattam, volt amikor kiemeltem és kefével átmentem rajta párszor most keresek hozzá valami olcsóbb rezgőkefés megoldást, talán valami használt, vezetékesre átalakított fogkefe jó is lenne. A szennyeződéstől függően érdemes hozzá használni az adalékot. Rozsdás cucchoz rozsdamaró, vízkőhöz pedig valami savas cucc, ecet is bőven jó, zsírhoz zsíroldó. Tisztán tartás miatt is szívesebben használok hozzá dobozt vagy zacskót, + a folyadékhoz is kevesebb "adalékot" kell hozzáadjak, töményebbet tudok használni, és cserébe nem kell több 10L vizet elpazarolnom. A benne levő fűtőegység is inkább csak a hőn tartás miatt van benne. gyorsabb és kevesebb áramot pazarolsz, ha külön előforralod. Azt nem értem, hogy az anyagára azt írja hogy: SUS304 Stainless steel Ez elméletileg saválló, és ipari környezetben is használják. Házilag nem használnak olyan koncentrációt, akkor miért ne lehetne használni hozzá? Másik fajta készüléknél, nem u.tisztítónál leírták, hogy erős savak, lúgok használata tilos, ott is ilyen acél volt megadva. + A leírásban ha jól emlékszem a tűzveszélyes folyadék használata is tilott.
Gondolom azért nem lehet savas-lúgos anyagot használni közvetlenül, hogy a leeresztőnél lévő, vélhetően szilikon vagy gyanta tömítést hosszútávon ne egyék meg. Ezen anyagokat még kis koncentráció mellett is tönkre lehet vágni.
@@candyflipful Lehetséges, de a kisebb testvére nem rendelkezik leeresztővel, csak egy sima lemez acél kád, amiből kiöntöd a cuccot. A kicsinél vigyázni kell, mert ott az oldalán van a fűtés, és ha kevés a víz benne, akkor megéghet a lemez. Nekem már el színeződött. Most várok kínából egy pár fajta szilikonból készült tárolós cuccra, amit sütéshez, légkeveréses sütőhöz meg hasonlókhoz találtak ki, kíváncsi leszek, hogy a vibrációt vissza fogja-e majd vagy simán működni fog vele. A zacskó hátránya, hogy nem tudom keverhetni időnként, meg ecsettel rádolgozni...
Mi valami bio tisztítós anyagot használtunk higítás nélkűl, az mindent is leszedett. Hígítás nélkül a gumiba belerágodott vastag rozsdát, fémekről a gyári festést (ennek 40 fok 10 perc kellett). Ha megtalálom belinkelem nektek. Hígítva Komplett hengerfejet (közel 400e km-t futott dìzeles autóé) olyan tisztára mosta, mintha új lenne (3x 5 perc alatt) Ezt az anyagot hígítás nélkül addig használtuk amíg kb olyat színe volt mint a használt motorolaj, a tisztító alján szó szerint már iszap volt, de még tette a dolgát. Én a fűtést kicsit feltúrbóznám benne Vannak készülékek, amiknél az impulzus kitöltése is állítható 50-75-100% (tesztelgettem, de nem találtam olyan tisztítandó felületet ahol megérte volna 75%-ra visszavenni)
@@techhobby7529 Haha Nem ez a márka volt és nem vagyok ügynök! Ausztriában kapható termék, itthon tudtommal nem forgalmazzák, ellenben neten rendelhető.
Gábor, a fűtőszálon látható foltos tisztulás lehet hogy azért van, mert a 40kHz hang hullámhossza vízben pár centi tartományba esik. Ez magyarázhat pár centinként változó eltérést az eredményben. Érdekes lehet egy kísérlet, ahol egy uniform tárgyat helyezel be, hogy a hullámok kialakulását tetten érjük, és a feltevésem bizonyítsuk/cáfoljuk. :)
Kíváncsi lettem volna a házi anyagok külön-külön tesztelésére, hogy melyik mennyire hatékony, milyen arányban. Hátha van valami alternatíva az aranyáras vegyszer helyett. Bár tudom az nagyon nagy munka, annyit nem ér egy szponzor termék.
Vegyszert nem váltja ki ez, hanem csak a sikamikát. Mechanikus hatást helyettesíti. Tehát pl. lehet drótkefével is fényesre kefélni egy rozsdás vasat, de némi rozsdamarózás segíthet (nem mindig), de ha elég sokáig drótkefézel, akkor előbb-utóbb meg lesz az eredmény. A zsírt is le lehet drótkefézni, sok újabb tiszta drótkefével, sokáig kefélve a fémet, előbb-utóbb zsírmentes lesz. Ez a cucc a drótkefézést váltja ki úgymond. Icipici drótkefét kell elképzelni, amiből sok van egyszerre. Ha van valami zsíroldó, akkor a sikamika is könnyebb, rövidebb ideig tart. Mérlegelni kell, hogy vegyszer, vagy a sok ideig tartó energia felhasználás a károsabb.
Az izopropanol azonnal kipárolog a 60 fokos vizböl pár perc alatt...felesleges is volt beleönteni. A tiszta alkohol szobahömérsékleten is gyorsan párolog nemhogy 60 fokon 😂😂😂
A felesegem 70 kiló, és ő is remekül tisztít, elbánik a zsírszerű felületi piszkokkal. 50 kilóval és 30 ével ezelőtt még jobban tisztított. És halkabban is dolgozott.
OK, de biztos nem szutykos csavarokat, meg olyasmiket mosogat, mint fűkasza karburátor, finom belső menetek, és 0,5-0,3 mm belső átmérőjű furatok, ezt a cuccot ilyesmire találták ki.
@@istvantorok4819 karburátoooor??? elektromos fűkaszában? Jó hogy nem a petrencés rudat! Nem barlangban élünk! 0,3? A mentről megkérdeztem, azt kérdezi whithworth vagy metrikus?
@@fonix68 Most mit akadékoskodsz? Attól hogy neked elektromos fűkaszád van (nekem is), még léteznek benzinmotorosok is. Vagy akkor mondjak kapálógépet? Mert abból még nincs elektromos. Így vagy úgy, ez a cucc nem házi mosogatás piacot céloz. Ilyeneket szervizesek használnak, láttál már szervizest, aki bevitte a feleségét elmosogatni a javítandó gép alkatrészeit?
Nulla ismerettel szólok hozzá: Nem tudom hogy más, drágább gépek milyen eredményt adnak de engem nem annyira győzött meg. Ahogy nézem, ár és űrtartalom függvényében talán ez a legolcsóbb készülék. Egyébként azzal nem lehet hatásfokot növelni ha kevesebb folyadékot és kevesebb tisztítandó tárgyat teszünk bele?
ezek a javaslatok hogy mi minden jó bele, külön-külön értendőek, az például biztos hogy értelmetlen egyszerre szódabikarbónát és ecetet tenni bele, mert azonnal kibugyog a CO2 a reakcióból egymás között, és amelyikből több volt abból marad benne..
Ja. Savat lúggal csak akkor keverünk, ha direkt ez a cél, mert egymás ellen dolgoznak. Mondjuk a CO2 mindenképpen kibugyborékol a melegtől, de ez nem baj, mert az csak melléktermék. Ámi marad (szóda), azzal bánik el az ecet.
Szerintem apró robbanások zajlanak. Ezek nagyon aprók, viszont olyan erőteljesek, hogy darabokat tépnek le az anyagból. Kellően sokáig kitéve ennek bármilyen anyagot, legyen az edzett acél akár, atomról - atomra lebontja. Hőerőműben dolgoztam 20 évet és nem egy szivattyút láttam szétszedve, aminek a lapátjait elkoptatta, kilyukasztotta a kavitáció. Persze ez évek alatt történt nem 15 perc alatt...
@@ordasigabor Akkor jól emlékeztem a nevedre, ill. Te vagy az az Ordasi Gábor, akivel beszélgettem anno (virtuálisan) és bizony még ma is megvan az akkori hűtőrendszered pár eleme. :D (három blokk biztos, de a radiátor is sanszos) Szép idők voltak. :)
Ez az ultrahangos kád valóban működik de egy sokkal magasabb kategóriában ami nem éri meg barkács házi műhely szinten. Sima rezgő csiszoló rozsdamentes kád vagy éttermi ételtároló dobozból fillérekből lehet építeni ami költségeket tekintve jelentősen olcsóbb hatásfoka pont ez amit bemutattál, vagy jobb. Homokos vízzel mosogató gép tabletta pár darab én próbáltam valóban koszos szerszámokat azzal tisztítom.
a speci folyadékon cseh nyelven van feltuntetve a higítási arány: 1:15 - uveg, szemuveg, plexi..........1:5 - általánosan szennyezett anyagok......1:3 - erosen szennyezett anyagok
Nekem is van két ilyen készülékem, igaz a kisebbik testvére 6,5 és talán 2l-es.
Az üvegpoharast még nem próbáltam ki, én zacskót vagy vékonyabb műanyag dobozt használok.
Azt még nem próbáltam ki, hogy mennyire fogja vissza a tisztítási folyamatot a műanyag doboz, vagy az üvegpohár, de az alufóliás tesztel talán lehetne szemléltetni.
A súrolóport butaságnak tartom, mert ahogy észrevettem nem oldódik fel a vízben, leül az aljára és talán vissza is fogja a teljesítményét, minta homokot szórtál volna bele.
Nekem az vált be, hogy a tisztítandó tárgyat időnként forgattam, volt amikor kiemeltem és kefével átmentem rajta párszor most keresek hozzá valami olcsóbb rezgőkefés megoldást, talán valami használt, vezetékesre átalakított fogkefe jó is lenne.
A szennyeződéstől függően érdemes hozzá használni az adalékot.
Rozsdás cucchoz rozsdamaró, vízkőhöz pedig valami savas cucc, ecet is bőven jó, zsírhoz zsíroldó.
Tisztán tartás miatt is szívesebben használok hozzá dobozt vagy zacskót, + a folyadékhoz is kevesebb "adalékot" kell hozzáadjak, töményebbet tudok használni, és cserébe nem kell több 10L vizet elpazarolnom.
A benne levő fűtőegység is inkább csak a hőn tartás miatt van benne. gyorsabb és kevesebb áramot pazarolsz, ha külön előforralod.
Azt nem értem, hogy az anyagára azt írja hogy: SUS304 Stainless steel
Ez elméletileg saválló, és ipari környezetben is használják.
Házilag nem használnak olyan koncentrációt, akkor miért ne lehetne használni hozzá?
Másik fajta készüléknél, nem u.tisztítónál leírták, hogy erős savak, lúgok használata tilos, ott is ilyen acél volt megadva.
+ A leírásban ha jól emlékszem a tűzveszélyes folyadék használata is tilott.
Gondolom azért nem lehet savas-lúgos anyagot használni közvetlenül, hogy a leeresztőnél lévő, vélhetően szilikon vagy gyanta tömítést hosszútávon ne egyék meg. Ezen anyagokat még kis koncentráció mellett is tönkre lehet vágni.
@@candyflipful Lehetséges, de a kisebb testvére nem rendelkezik leeresztővel, csak egy sima lemez acél kád, amiből kiöntöd a cuccot.
A kicsinél vigyázni kell, mert ott az oldalán van a fűtés, és ha kevés a víz benne, akkor megéghet a lemez. Nekem már el színeződött.
Most várok kínából egy pár fajta szilikonból készült tárolós cuccra, amit sütéshez, légkeveréses sütőhöz meg hasonlókhoz találtak ki, kíváncsi leszek, hogy a vibrációt vissza fogja-e majd vagy simán működni fog vele.
A zacskó hátránya, hogy nem tudom keverhetni időnként, meg ecsettel rádolgozni...
Mi valami bio tisztítós anyagot használtunk higítás nélkűl, az mindent is leszedett.
Hígítás nélkül a gumiba belerágodott vastag rozsdát, fémekről a gyári festést (ennek 40 fok 10 perc kellett).
Ha megtalálom belinkelem nektek.
Hígítva
Komplett hengerfejet (közel 400e km-t futott dìzeles autóé) olyan tisztára mosta, mintha új lenne (3x 5 perc alatt)
Ezt az anyagot hígítás nélkül addig használtuk amíg kb olyat színe volt mint a használt motorolaj, a tisztító alján szó szerint már iszap volt, de még tette a dolgát.
Én a fűtést kicsit feltúrbóznám benne
Vannak készülékek, amiknél az impulzus kitöltése is állítható
50-75-100% (tesztelgettem, de nem találtam olyan tisztítandó felületet ahol megérte volna 75%-ra visszavenni)
Na megjött az Amway ügynök 😂😂😂
@@techhobby7529
Haha
Nem ez a márka volt és nem vagyok ügynök!
Ausztriában kapható termék, itthon tudtommal nem forgalmazzák, ellenben neten rendelhető.
Gábor, a fűtőszálon látható foltos tisztulás lehet hogy azért van, mert a 40kHz hang hullámhossza vízben pár centi tartományba esik. Ez magyarázhat pár centinként változó eltérést az eredményben. Érdekes lehet egy kísérlet, ahol egy uniform tárgyat helyezel be, hogy a hullámok kialakulását tetten érjük, és a feltevésem bizonyítsuk/cáfoljuk. :)
szia, igen ez lehet, ha olyan a hullám
Kíváncsi lettem volna a házi anyagok külön-külön tesztelésére, hogy melyik mennyire hatékony, milyen arányban. Hátha van valami alternatíva az aranyáras vegyszer helyett.
Bár tudom az nagyon nagy munka, annyit nem ér egy szponzor termék.
Én mosógélt használok. Karburátorokhoz injektorokhoz tökéletesen elég.
Vegyszert nem váltja ki ez, hanem csak a sikamikát. Mechanikus hatást helyettesíti. Tehát pl. lehet drótkefével is fényesre kefélni egy rozsdás vasat, de némi rozsdamarózás segíthet (nem mindig), de ha elég sokáig drótkefézel, akkor előbb-utóbb meg lesz az eredmény. A zsírt is le lehet drótkefézni, sok újabb tiszta drótkefével, sokáig kefélve a fémet, előbb-utóbb zsírmentes lesz. Ez a cucc a drótkefézést váltja ki úgymond. Icipici drótkefét kell elképzelni, amiből sok van egyszerre. Ha van valami zsíroldó, akkor a sikamika is könnyebb, rövidebb ideig tart. Mérlegelni kell, hogy vegyszer, vagy a sok ideig tartó energia felhasználás a károsabb.
Ha valóban van tisztítás közben kavitáció, akkor a közelében egy Geiger Müller számláló 'felpörög'
@@lajoskranicz3134 Nagyobb eséllyel jelennek meg a kardszárnyú delfinek, mert azt gondolják kaja van
Az izopropanol azonnal kipárolog a 60 fokos vizböl pár perc alatt...felesleges is volt beleönteni. A tiszta alkohol szobahömérsékleten is gyorsan párolog nemhogy 60 fokon 😂😂😂
A felesegem 70 kiló, és ő is remekül tisztít, elbánik a zsírszerű felületi piszkokkal. 50 kilóval és 30 ével ezelőtt még jobban tisztított. És halkabban is dolgozott.
itt ugye az idő a kérdés, a tisztásra fordított időt pl közös sétára is lehet fordítani...
de értem amit írtál ;)
@@ordasigabor valamiert azt érzem agglegény vagy, mert egyébkent tudnád, hogy amig az asszony takarít, az ember az ebbel sétál.
OK, de biztos nem szutykos csavarokat, meg olyasmiket mosogat, mint fűkasza karburátor, finom belső menetek, és 0,5-0,3 mm belső átmérőjű furatok, ezt a cuccot ilyesmire találták ki.
@@istvantorok4819 karburátoooor??? elektromos fűkaszában? Jó hogy nem a petrencés rudat! Nem barlangban élünk!
0,3?
A mentről megkérdeztem, azt kérdezi whithworth vagy metrikus?
@@fonix68 Most mit akadékoskodsz? Attól hogy neked elektromos fűkaszád van (nekem is), még léteznek benzinmotorosok is. Vagy akkor mondjak kapálógépet? Mert abból még nincs elektromos. Így vagy úgy, ez a cucc nem házi mosogatás piacot céloz. Ilyeneket szervizesek használnak, láttál már szervizest, aki bevitte a feleségét elmosogatni a javítandó gép alkatrészeit?
Nulla ismerettel szólok hozzá:
Nem tudom hogy más, drágább gépek milyen eredményt adnak de engem nem annyira győzött meg. Ahogy nézem, ár és űrtartalom függvényében talán ez a legolcsóbb készülék.
Egyébként azzal nem lehet hatásfokot növelni ha kevesebb folyadékot és kevesebb tisztítandó tárgyat teszünk bele?
Kidobott pénzek az ilyen gépekre.
ezek a javaslatok hogy mi minden jó bele, külön-külön értendőek, az például biztos hogy értelmetlen egyszerre szódabikarbónát és ecetet tenni bele, mert azonnal kibugyog a CO2 a reakcióból egymás között, és amelyikből több volt abból marad benne..
Ja. Savat lúggal csak akkor keverünk, ha direkt ez a cél, mert egymás ellen dolgoznak. Mondjuk a CO2 mindenképpen kibugyborékol a melegtől, de ez nem baj, mert az csak melléktermék. Ámi marad (szóda), azzal bánik el az ecet.
Kémiai anyagok keverése nem minden esetben hatékony a bázisos semlegesíti a savast (szódabikarbónás lemosás semlegesíti a savast) vagy nem??
Szerintem apró robbanások zajlanak. Ezek nagyon aprók, viszont olyan erőteljesek, hogy darabokat tépnek le az anyagból. Kellően sokáig kitéve ennek bármilyen anyagot, legyen az edzett acél akár, atomról - atomra lebontja.
Hőerőműben dolgoztam 20 évet és nem egy szivattyút láttam szétszedve, aminek a lapátjait elkoptatta, kilyukasztotta a kavitáció. Persze ez évek alatt történt nem 15 perc alatt...
Jó lett a bemutató! Gábor, lenne egy tök nem ide illő kérdésem: Te anno készítettél számítógép vízhűtés alkatrészeket?
Így van, kb 20 éve :)
logout.hu/bejegyzes/cpt_pirk/fenyhutes_ciksorozat_tuningnet_hu.html
@@ordasigabor Akkor jól emlékeztem a nevedre, ill. Te vagy az az Ordasi Gábor, akivel beszélgettem anno (virtuálisan) és bizony még ma is megvan az akkori hűtőrendszered pár eleme. :D (három blokk biztos, de a radiátor is sanszos) Szép idők voltak. :)
Ez az ultrahangos kád valóban működik de egy sokkal magasabb kategóriában ami nem éri meg barkács házi műhely szinten. Sima rezgő csiszoló rozsdamentes kád vagy éttermi ételtároló dobozból fillérekből lehet építeni ami költségeket tekintve jelentősen olcsóbb hatásfoka pont ez amit bemutattál, vagy jobb. Homokos vízzel mosogató gép tabletta pár darab én próbáltam valóban koszos szerszámokat azzal tisztítom.
Súlya a gépnek?
üresen is közel 10kg
Gyantás, forrasztás utáni nyák lapot tisztít? Vagy csak zsírtalanítani tud?
Mindkettő működik. Ha oxidos a réz, azt is leszedi. Ha zöld lakkal védett, akkor persze csak a gyantát tudja leszedni.
A Reverz Ozmozis víztisztítók már egeszen elfogadható áron beszerezhetők (30e Ft alatt)
a víztisztító és az ultrahangos mosó két eltérő funkciójú gép
mint a seprű és a bicikli
@@ordasigabor haha! Miért nem ért oda!! Az ultrahangos gépben részemről a a legtisztább vizet használnám.
Az elején keresgéltél is ilyesmit...
;-) :-D
Nekem fele ekkora ultrahangos mosóm van de kb 10x hatékonyabb mint ez. Szerintem ezzel speciel átb@sztak téged 😂😂😂
- A szemüveg mennyi volt?
- Ezeröt.
- Boltba mennyi?
- 200. Mondjuk ezzel pont átb@sztak.
@@techhobby7529 Márka/típus?
Jójó, de ennyit nem ér az egész