- 32
- 64 370
Csongor Antal
Hungary
เข้าร่วมเมื่อ 3 มี.ค. 2007
Gépszöv fúrógép gatyába rázása, és átkötése 3 fázisról 1 fázisra.
Gépszöv fúrógép gatyába rázása, és átkötése 3 fázisról 1 fázisra.
มุมมอง: 304
วีดีโอ
1974 Daimio 700 francia vitorláshajó ajtajának javítása és cseréje.
มุมมอง 145ปีที่แล้ว
1974 Daimio 700 francia vitorláshajó ajtajának javítása és cseréje.
Fa mosdó készítése (főbb metódusok)
มุมมอง 1.3K2 ปีที่แล้ว
A videó a teljesség igénye nélkül készült, jónéhány művelet kimaradt
Ajtótok gerendából, régi ajtó felújítása
มุมมอง 1K2 ปีที่แล้ว
Ajtótok gerendából, régi ajtó felújítása
Fa kilincs készítése egyszerű szerszámokkal. (DIY Wooden door handle)
มุมมอง 1792 ปีที่แล้ว
Közeleg a fűtési szezon, így hát íme egy ötlet azoknak, akik szeretnének fa kilincsből tűzifát csinálni.
Vályogfal vakolás 4. Összegzés+Meszelés
มุมมอง 3.8K2 ปีที่แล้ว
Vályogfal vakolás 4. Összegzés Meszelés
Vályogfal vakolás 3. Második réteg mészhabarcs
มุมมอง 3.3K2 ปีที่แล้ว
Vályogfal vakolás 3. Második réteg mészhabarcs
Vályogfal vakolás 2. Mészhabarcs gúzolás
มุมมอง 14K2 ปีที่แล้ว
Vályogfal vakolás 2. Mészhabarcs gúzolás
Vályogfal vakolás 1. tapasztás, tapasztalás.
มุมมอง 10K2 ปีที่แล้ว
Vályogfal vakolás 1. tapasztás, tapasztalás.
Love of My Life (Queen) Acoustic guitar cover
มุมมอง 4482 ปีที่แล้ว
Love of My Life (Queen) Acoustic guitar cover
Brothers in Arms (Dire Straits) Electric Guitar Fingerstyle
มุมมอง 1.3K3 ปีที่แล้ว
Brothers in Arms (Dire Straits) Electric Guitar Fingerstyle
Paraglider Frontal Collapse and Recovery (Wing: Gin Tribe EN-C)
มุมมอง 1.7K8 ปีที่แล้ว
Paraglider Frontal Collapse and Recovery (Wing: Gin Tribe EN-C)
Outrigger Sailing Canoe First Launch - Veszett Fejsze vitorlás kenu első útja
มุมมอง 7078 ปีที่แล้ว
Outrigger Sailing Canoe First Launch - Veszett Fejsze vitorlás kenu első útja
Szép munka! Milyen felületkezelő anyagot használtál? Köszi
@@zoltakeve köszi. Epoxi gyanta 3 rétegben, majd 2k autólakk
Antal, a 10 cm-es vagy annál szélesebb, padlótól plafonig terjedő repedésekbe is mehet ez a szalmatöretes anyag? Esetleg van arra vonatkozó tapasztalata, hogy ha levertem a régi, cementes belső vakolatot, és hagyni szeretném min. 1 évet száradni a falat, azért egy sima oltott meszes réteget felvihetnék, a fertőtlenítés végett? Korábban patkányok vájták szét a fal alsó részét, de időnként a házban aludnánk, ezért szeretnék fertőtleníteni. Köszönöm!
@@P.Helga_Villamos_gepek_terveze Üdv! Én ugyanilyen anyaggal tömném be a széles réseket is. A lényeg, hogy jó sok szalma legyen benne, és legalább 1 napig ázzon együtt a vályoggal, mielőtt jól megtaposva, átforgatva a helyére kerül. A rést pedig ki kell pucolni, ami nagyon könnyen lejön, azt leszedni, és nedvesíteni, majd egy léccel bele nyomickolni. Lehet mészhabarcsot rakni, csak akkor lassabban szárad a fal. Én maszkban, erős söprűvel lesöpörném a falat, picit vízzel bespriccelném, és újra söpörném, majd hagynám száradni. Ha régen laktak benne rágcsálók, akkor szerintem higiéniailag már semmi nyoma nekik.. Persze nem feltétlenül kell nyalogatni a falat. :)
@@Csongi1 Köszi! Ilyesmire gondoltam én is. Mészport felviszek szárazon és finom kefével rásimítom, a szag is jobb lesz meg a penész is eltűnik. Bár, amióta száradni hagyom a levert falakt, a penész is száraz már, de azért egy kis mészporral nem árt levakarni.
Sárga vagy szürke homok?
Szia! Okuméból építetted?
@@imrecsagoly3755 üdv, igen.
@@Csongi1 A merantiról olvastam még, hogy jó, de akkor ezek szerint nincs róla tapasztalatod. Volt egy ilyen kenu, amióta eladtam, azóta bánom, és gondolkodom, hogy építek egyet.
@@imrecsagoly3755 nekem nagyon tetszett az okumé, de szerintem a meranti sem lehet rossz, ha találsz 4 mm-es, vízálló ragasztásút. Az a baj, hogy mostanában nagyon elszaladtak a rétegelt lemez árak, pedig régen sem volt olcsó :D
@@Csongi1 Mondjuk néztem a netes árakat, és az okumé sem sokkal drágább, szóval ha ráveszem magam, hogy csinálok egyet, akkor nem fillérezek ezen.
Ha bár milyen foltosodás át jönne a vakolaton az első meszelés után, vagy már előtte, akkor jó rá a Trinát alapozó festék. Természetesen nem a vizes bázisú, vagyis a vizes higitású, hanem a oldó szeres. Egyszer át kenni a foltot, aztán amikor meg szárad mehet rá a meszelés.
Szia! A bevezetőben a szívemből szóltál. Én is így vagyok ezzel. Épp uszadékfából szeretnék a teraszra függőlámpát készíteni, ehhez keresem most a tananyagot. 😀 A tiéd nagyon szép lett, gratulálok!
Conor McGregor?
Személyesen.
Jó napot! Mennyibe kerülne egy kész fa mosdó? Köszönöm Gál István
Üdv! Kb. 70-80 000 forint.
😊
A Geberit szerelési útmutatójában a gumigyűrű és a hollandi közé jelöl egy műanyag karikát is, ami nem engedi, hogy a gyűrű felfekvése ne egyenes legyen. Ez magyarázza azt is, hogy nem szorul meg rendesen, mert a gumi önmagában vékony, és így eléri a tartály alját. Remélem, jól adtam át, amit jóapám mondott, ő sok geberitet szerelt már fel. Lehet, hogy a másik tartálynál is az a karika hiányzik a képletből.
Köszi. Az előző tartálynál tettem be műanyag gyűrűt, mert abban volt, de attól függetlenül nem volt tökéletes konstrukció. Viszont ehhez nem adtak, egyébként lehet, hogy alapból ki volt bontva a csomagolás, mert a boltban az eladó kinyitotta, és nézegette a belsejét mintha ellenőrizné, hogy minden benne van-e.
Nagyon szép munka,gratulálok! Valamint kellemes ünnepeket kívánok!
Köszönöm szépen, Kellemes Ünnepeket!
a falmegerősítő téglával való falazáshoz milyen kötőanyagot használtál? ott már mehet a cement? vagy ott is mészhabarcs? köszi!
Ott cementes falazóhabarcs került bele, mert az ugye nem zárja le a teljes felületet mint a vakolat.
@@Csongi1 köszönöm a választ!
Szerbusz. A repedést elkerülheted ha vékonyabban húzod az anyagot szerintem. Inkább vigyél fel 2-3 réteget, nem kell egy rétegből megoldani a dolgot. És még egy kiváló tippet had adjak. Rakj a vakolatba forgácsot. Jó nagy szemű lehetőleg friss forgácsot. ( nehogy megszinezze a vakolatodat) Ez is nagyon jól fog segíteni a repedés ellen. A mész és homok arány nyugodtan lehet 1-3 és ugyanannyi forgács mehet bele mint amennyi homok. Sok sikert!
Szia.a forgács az jó a láncfűrész-től is? Melyik rétegben lehet azt használni?Ha van kb 10-15 centi javítani való,azt lehet akár több rétegben?Nem igazán vagyok képben.Köszi
@@minden2095 Szia. Nem sajnos nem jó a láncfűrész forgácsa mert az olajos lehet. Sőt volt olyan tapasztalatom, hogy a már ázott forgács megszínezte a vakolatot, pöttyös lett. Én csak az utolsó rétegbe nem raktam forgácsot, úgy könnyebb lesz vékony sima réteget húzni. Azóta volt még tapasztalatom a cuccal és kurva jó a forgács bele: -sokkal jobban tartja a vizet az anyag nem köt olyan gyorsan miközben dolgozol vele. - sokkal sokkal kevésbé áll fennt a veszéllye annak, hogy megreped a vakolat még a vastag is. Plussz egy tipp: nagyon bagyon híg anyagot keverj! Kb annyira hogy mikor a kanállal bele merítessz a kanálon kívül eső rész hulljon vissza. Ne tudj vele egy nagy csumpit kiemelni. Majdnem mint egy joghurt. Sok sikert!!
@@aronlaki2963 köszönöm.a kék hálót melyik rétegnél rakjam fel?falra,milyen mélyalapozót használjak?
@@minden2095 Szia, ezekre sajnos nem tudok válaszolni. Én nem használtam egyiket sem.
Szia! Azon kívül, hogy gratulálok, mestermunka a javából, csak annyi, hogy szerintem ha nem raksz orombádogot meg deszkát, a túlnyúló tetőlécek bütüről meg tudják szívni magukat, és akkor hosszú távon lehajolhat. Legalább is szerintem (én áccsal rakattam fel, ennél bénább vagyok :).
Szia, köszönöm szépen! Köszi a tanácsot, de marad így. A tetőlécek bütüi vastagon le vannak lázúrozva. Max ha később gond lesz velük, cserélem a végeit. :)
Szia! Nem tudom, sikerült-e letakarítanod a téglát. Mi a házunkba bontott padlástéglát tettünk, azt parketta csiszolóval egybe csiszoltattuk, 120-as papírral, és utána kapta a padlóolajat. A tégla egyébként tényleg szépen veszi a lenolajat, ha teszel bele valamilyen szikkatítvot, akkor gyorsabban térhálósodik, az utolsó rétegbe pedig ha teszel pigmentet, akkor az megvédi az UV-től (persze ez a teraszon nem akkora veszély). Üdv! Imre
Szia! Igen, nagyon szép lett a végeredmény, a fugázást pedig nagyon megkönnyítette, hogy száraz keverékkel söpörtem be, majd locsoltam, és ami megmaradt azt lemostam. A lenolaj szépen kihozta a színét, de az impregnáló hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert eső nem éri. Annyi még, hogy az udvar felőli sor oldalát hydrosollal kentem le, ami nem engedi a téglába az esetleges nedvességet. Tavaszra kiderül, hogy mennyire bírja a fagyot, de egyelőre stabil a dolog:)
Szia Csongor! Szeretnék kérni egy telefonszámot. Vályog témában szeretnék Veled értekezni. Előre is köszi! Üdv.: Domján Peti
Cementet nem lehet tenni😅egy hüje százat csinál
Kifejtenéd bővebben is, vagy csak terjeszted a hülyeséget?
Szia! Tanácsot szeretnék kérni ! Gúzolás után mennyi időnek kell eltelni az első réteg felhordásáig? Illetve a másodiknak az első után ? Az utolsó felhordást hány nap után lehet meszelni? Előre is köszönöm a választ .
Szia! Ilyen melegben nem a legjobb kültérben vakolni, de ha mégis gúzolsz mondjuk reggel, dél körül már mehet rá az első réteg, másnap reggel meg a következő. Ha süti a nap, akkor célszerű árnyékolni. A lényeg, hogy nem szabad hagyni teljesen kiszáradni, hogy egyben kössön az összes réteg. Ha valami közbejön, és megszárad, akkor érdemes jól belocsolni. Utolsó réteg után a repedéseket kijavítani, majd pár nap után lehet meszelni. A meszelés rétegeit akkor lehet felvinni egymásra, amikor már száraz az előző réteg.
@@Csongi1 köszönöm a választ . Belső térben lesz a vakolás. Érdemes műanyag vakolat erősítő háló alkalmazása ?
@@temcsukzsolt8350 ha vályog falról van szó, semmiképpen nem ajánlom.
@@Csongi1 igen vályogfal
Engem a más téma is érdekelne, meg esetleg amiket korábban csináltál, hogy állnak most. Jól működik a mészvakolat? Van vízszintes vízszigetelés a falban? Mennyire vizes a környék, hogy bírta a telet, meg az utóbbi esőzéseket? Hajópadló szellőzősávja hatásos? Nincsenek lakói? Páratartalom a házban hogy alakul? Penész ütötte fel a fejét? Nagyon nagyon sok minden érdekelne :D Ha van kedved megosztani a tapasztalataid :)
Jó kérdések, akkor erről még készítek a közeljövőben egy videót összesítés képpen :)
Kirázott a hideg, de jó értelemben! Grat ! ; )
Köszönöm szépen! :)
Kedves Antal! A vályogházaknál az a lényeg hogy jól szellőzzön a fal és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mi a véleménye a mészhabarcs vakolat helyet, dryvit háló + gyapot szigeteléshez használt jól szellőző ragasztóval való vakolásról? Továbbá ha mindenképpen mészhabarcs vakolat jöhet szóba akkor kell-e alá csirkeháló?
Üdv! A dryvit hálót és a ragasztót én kerülném. A "jól szellőző ragasztó" nem létezik, csupán marketing szöveg. Nem véletlenül használjuk pl. utolsó rétegként a meszet, annak ugyanis a páraáteresztő képessége hasonló a vályogéhoz. (a cementes vakolat is átengedi a párát, csak sokkal lassabban, mint a vályog, éppen ezért torlódik a két anyag között a nedvesség, és az baj.) Szóval vagy mészhabarcs, vagy sár vakolás a helyes eljárás. Csirkehálót nyugodtan lehet tenni, de én pl. csak oda tettem, ahol téglával találkozik a vályogfal, és ez a módszer működik.
@@Csongi1 nagyon szépen köszönöm a gyors és korrekt választ. Lenne még egy utolsó kérdésem. A tapasztást lehet zúzott és aztán áztatott régi vályogtégla + szalma komból csinálni vagy mindenkép szerezzek agyagot és aztán a szalma?
@@laszlo4300 tökéletes a régi vályog szétverve, áztatva 1-2 napig, jó sok szalma törekkel áttaposva. Alapfelület legyen jó nedves, hogy tapadjon az anyag. Mivel a vályog tégla nagyon agyagos, vékony repedések lesznek rajta, de azt a további rétegek megoldják.
@@Csongi1 köszönöm a videót és a tippeket,nagyon jó álagú vályogvakolatot sikerült keverni. Lenne még egy kérdésem. Vályogba régi nyílászáró helyét falazhatom yto nggal vagy csak tégla jöhet szóba?
@@laszlo4300 Ytong téglát én nem használnék, csakis tömör, égetett téglát.
És miért rangatod a kamerát? Nehéz lett volna egy állványra rakni?
Nehéz lett volna, mert nincs állványom, a létráról meg állandóan leesett
😁👍
A kavics erősíti a vakolatot. A símító réteget szokták átszitálni, fém szúnyoghálón. A vakolat nem lehet 2-2,5 centinél vastagabb mert akkor megreped. A hőmérsékletnek 24 fok alattinak kell lennie, ha több, jó eséllyel szintúgy is megreped.
Nem emlékszem, de elég meleg volt, viszont többször locsoltam pár napig a vakolatot. Így, lassan 1 év elteltével azt mondom, egész jól sikerült. Belül nincs dohosodás, repedést összesen kettőt találtam, azt idén javítom, meg persze újra meszelés minden évben..
@@Csongi1 Vertfalú házat szeretnék vakolni ősszel. Most távolítom majd el a cementes vakolatot, szeptemberig szárad. Saját készítésű vályog vakolaton is gondolkodom, már csináltam próbát ezzel is, és a mészvakolattal is. A mészhabarcs mintha időjárásállób volna. Meszeletlenül csapta az eső, kutyabaja, a vályog ezt nem bírta volna. Persze, szigorúan szürke homokkal kevertem a meszet. Belső vakolásra vályog vakolatot használtam, olcsó és jobb mint a méreg drága javítóvakolatok. A meszet is megspórolja az ember, agyagot lehet ásni a kertből, homokot kell hozzákeverni, és itt elmegy az olcsóbb sárga homok is.
Szia! Milyen keverési aránnyal csináltad?
Üdv! Úgy olvastam, hogy a helyes keverési arány valahol a 3-1 és 4-1 között van, így én 7 lapát homokhoz raktam 2 lapát meszet. Ez volt az arány mindhárom rétegnél annyi különbséggel, hogy az első és a harmadik réteget hígabbra kevertem.
@@Csongi1 köszönöm a válaszod!
Így a tél után nagy része után érdekelnének a tapasztalataid :)
Teljesen jól szuperál. A fűtés kicsit szárított rajta, de nem vészes.
🤘
Szia a gúz anyag miböl ál? Mész és homok, de jól hígan sok vízzel?
Szia. Így van, és előtte jól benedvesítve a vályogfal, illetve nem vártam száradásig, jött rá a második, sűrűbb réteg amibe már tettem egy kis vaporex C+M-et, majd miután meghúzott, egy szintén vékony befejező réteg..
Szia! Mindegy hogy sárga, vagy szürke homokból készül?
@@Fox45555 szerintem igen. Ami a környékeden van, ugyanúgy mint régen..
@@Csongi1 Köszönöm! :)
@@Fox45555 Szürke homokot használj 0-4-est. A simítóréteget át kell szitálni, pl. fém szúnyoghálón.
mivel lett rögzítve a fémháló?
Asszem 80-as szeggel fogattam oda. Csak addig kell tartania, amíg az első réteg meghúz.
Szia Antal! Mi anno úgy tanultuk a suliban,hogy tejfel sűrűségű oltott meszet elvékonyítunk vízzel ,majd olajat törünk bele (csak lenolaj) ezt ahogy említetted is mértékkel,mert ha nagyon leolajozzuk az anyagot akkor úgy mondjuk szakmailag lazúrozni fog a felületen és erősen bele kel dörzsölni a felületbe,hogy eltudjuk dolgozni. Majd kültérre mindenképpen tejet kell beletenni ami (de biztos halottad már a szót) kazeines kötést hoz létre a kémiai reakció miatt,ettől lesz "vízálló" a csapóesőt jól fogja viselni,nem kezdi meg olyan könnyen,mint tej nélkül. Nem kell megijedni először amikor beleöntöd a tejet ahogy elkezded keverni összerántja majd de keverés folyamán kienged az anyag,ez is tartalmaz tejzsírt ami szintén segít abban,hogy jobban csússzon az anyag egymáson a meszelés rétegeknél,az olaj és tej miatt nem lesz fényfoltos és sufnis a felület súrló fényben nézve. Nagyon tetszik amit csinálsz a bejárati ajtót ha megunod bármikor megvenném😁,mi is most vagyunk tanyavásárlásban,ott is van gond a tömésfallal,de ahogy látom és nézem a videókat nem kell elkeseredni,mert megoldható.Gratulálok és sok sikert a szépülő otthonodhoz!
Köszönöm szépen, a tejről én is hallottam, anno mamámék 8%-os zsírtartalmú bivaly tejet tettek bele, bár ezt a szót, hogy "kazein", biztosan nem ismerték :) Köszönöm az elismerő szavakat, én bátran bíztatok mindenkit, hogy inkább újítsa fel a régit, minthogy dózer, aztán újat téglából.
@@Csongi1 Most is bejárati ajtót keresek,de olyat mint amit csináltál hát....... Szerintem nekünk is bele kell állnunk,hogy rendes ajtónk legyen,ahogy elnézem a felhozatalt😁
@@pettendirobert6771 akkor dőlt el, hogy magam csinálom meg, amikor két ajtóra, meg három ablakra 1,5 milliós árajánlatot adtak.
Szia Róbert, meg tudnád mondani hogy milyen mennyiségben kell adagolni a lenolajat és a tejet? Köszönöm
Így impregnálóval nem lett végképp párazárt az egész?
Elvileg nem teljesen párazáró az impregnáló, viszont a fal mentén van hagyva rés, ahol elvileg nem tudja felszívni a fal a nedvességet. A konyhapult alatt sincs lezárva, több m2-en tud párologni a nedvesség, de persze majd idővel derül csak ki, hogy mi újság.
Akkor végülis a párnafák között van valamilyen homok? És arra került a lépésálló? Lehet figyelmetlen voltam, de most végülis nem tudom a rétegrended.. mi is épp vályogházat veszünk, ami le van betonozvs. A fal mellett a légüres tér miatt nem tartasz a rágcsálóktól, rovaroktól? Van alapja a háznak, hogy a légüres tér biztonságos ott? Le tudnád írni kérlek a rétegrendet summázva? Köszönöm előre is a válaszokat!
valamint a tapasztalataid is érdekelnének, bár tudom, még nem hosszútávúak, de azóta is :)
Halló Szép hangszer. Ezt még nem láttam😁
Wonderful playing and great character in your voice Csongor.
Thank You so much! :)
Nagyon ügyes vagy! Én azt gondoltam hogy a mészhabarcsot fel lehet vinni arra amire tapasztottál… Most ismerkedek a vályog témával kényszerből (félre sikerült házvásárlás…). Van még mit tanulnom.
Köszönöm szépen! :) Az is egy megoldás, tapasztás nélkül is lehet csak mészhabarccsal a vályogra, vagy akár a téglára, csak akkor több anyag kell, többször kell vékony réteget felvinni. Én azért tapasztottam, mert valamennyire szigetel is a tapasztás, illetve az volt a cél, hogy rücskös, hullámos legyen a fal. Jó munkát a saját projekthez. Időigényes, fárasztó, viszont olcsó, és ha magad csinálod, külön öröm a végeredmény :)
@@Csongi1 köszönöm!
folyékony fát nagy mélységben nem tudsz használni :)
De tudsz, csak rétegenként maximum 4 mm vastagság az előírás.
@@Csongi1 mondom nagy mélységben :D ha van időd megvárni a rétegek kiszáradását.... :D
@@zsoltperesztegi7749 a szóban forgó gerendán a legmélyebb rés kb. 1 cm..
Nagyon finom!!! 👏
Köszönöm kolléga! :)
hehe, :D very nice video my friend !! keep rocking you really good :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kedvenceeem🥰
Great playing and sound!
Thank You Master! :)
🤩🎶🎸
👍😄
Szia, volt folytatás azóta? Mert nem találtam és érdekel. Köszönöm minden jót.
Üdv. Nincs sajnos, de örülök, hogy tetszik :)
Gratulálok, nagyon szép!
Én biztos beszarnék, ha több száz méteren az ernyő fele csak így összecsukódna mint a videón, biztos acél golyói vannak a csávónak, aki rángatja :-)
Ez alap :) Minden B-vizsgás siklóernyősnek le kell vizsgáznia belőle.
@@halixol miért jobb a b-vizsga mint az alap-vizsga, azon kívül hogy ügyesebb és képzettebb etéren? Van valami kézzelfogható előnye az életben?
@@homloklebenyterapia9790 Úgy lehetne felfogni, hogy van a rutinpálya (A-vizsga) és van a forgalmi gyakorlat (B-vizsga), persze ez ennél komplikáltabb, de önálló repülésre elvileg csak B-vizsgával vagy jogosult. Az A-vizsgán csak annyit mutatsz, hogyan startolsz, fordulsz jobbra, balra, és szállsz le. A B-vizsgán pedig azt is, hogyan reagálsz a külső hatásokra (amiket persze itt magad idézel elő), lényeg hogy a vizsga végén elmondhasd hogy már átéltél a gyakorlatban egy-két spirált, elcsukott ernyőt, tudsz magasságot csökkenteni szándékosan.
@@halixol így már a napnális világosabb. Köszönöm!
A hajó szép, a cica aranyos, a Csongor ügyes! :)
Ez nagggggyon jóóóóóó! 4:30-nál lekaptam a fejem :-) - azt hittem elüt. Azt hiszem előbb-utóbb én is kipróbálom.
4:48 :D
Szuper! :)
jesssz
Ügyes vagy! :)
+Petra Horváth Köszönöm szépen! :)