Vályogfal vakolás 4. Összegzés+Meszelés

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 13

  • @pettendirobert6771
    @pettendirobert6771 2 ปีที่แล้ว +3

    Szia Antal!
    Mi anno úgy tanultuk a suliban,hogy tejfel sűrűségű oltott meszet elvékonyítunk vízzel ,majd olajat törünk bele (csak lenolaj) ezt ahogy említetted is mértékkel,mert ha nagyon leolajozzuk az anyagot akkor úgy mondjuk szakmailag lazúrozni fog a felületen és erősen bele kel dörzsölni a felületbe,hogy eltudjuk dolgozni.
    Majd kültérre mindenképpen tejet kell beletenni ami (de biztos halottad már a szót) kazeines kötést hoz létre a kémiai reakció miatt,ettől lesz "vízálló" a csapóesőt jól fogja viselni,nem kezdi meg olyan könnyen,mint tej nélkül.
    Nem kell megijedni először amikor beleöntöd a tejet ahogy elkezded keverni összerántja majd de keverés folyamán kienged az anyag,ez is tartalmaz tejzsírt ami szintén segít abban,hogy jobban csússzon az anyag egymáson a meszelés rétegeknél,az olaj és tej miatt nem lesz fényfoltos és sufnis a felület súrló fényben nézve.
    Nagyon tetszik amit csinálsz a bejárati ajtót ha megunod bármikor megvenném😁,mi is most vagyunk tanyavásárlásban,ott is van gond a tömésfallal,de ahogy látom és nézem a videókat nem kell elkeseredni,mert megoldható.Gratulálok és sok sikert a szépülő otthonodhoz!

    • @Csongi1
      @Csongi1  2 ปีที่แล้ว +2

      Köszönöm szépen, a tejről én is hallottam, anno mamámék 8%-os zsírtartalmú bivaly tejet tettek bele, bár ezt a szót, hogy "kazein", biztosan nem ismerték :)
      Köszönöm az elismerő szavakat, én bátran bíztatok mindenkit, hogy inkább újítsa fel a régit, minthogy dózer, aztán újat téglából.

    • @pettendirobert6771
      @pettendirobert6771 2 ปีที่แล้ว +1

      @@Csongi1 Most is bejárati ajtót keresek,de olyat mint amit csináltál hát....... Szerintem nekünk is bele kell állnunk,hogy rendes ajtónk legyen,ahogy elnézem a felhozatalt😁

    • @Csongi1
      @Csongi1  2 ปีที่แล้ว

      @@pettendirobert6771 akkor dőlt el, hogy magam csinálom meg, amikor két ajtóra, meg három ablakra 1,5 milliós árajánlatot adtak.

    • @csabagulyas5564
      @csabagulyas5564 2 ปีที่แล้ว

      Szia Róbert, meg tudnád mondani hogy milyen mennyiségben kell adagolni a lenolajat és a tejet? Köszönöm

  • @temcsukzsolt8350
    @temcsukzsolt8350 ปีที่แล้ว

    Szia!
    Tanácsot szeretnék kérni ! Gúzolás után mennyi időnek kell eltelni az első réteg felhordásáig? Illetve a másodiknak az első után ? Az utolsó felhordást hány nap után lehet meszelni? Előre is köszönöm a választ .

    • @Csongi1
      @Csongi1  ปีที่แล้ว

      Szia! Ilyen melegben nem a legjobb kültérben vakolni, de ha mégis gúzolsz mondjuk reggel, dél körül már mehet rá az első réteg, másnap reggel meg a következő. Ha süti a nap, akkor célszerű árnyékolni. A lényeg, hogy nem szabad hagyni teljesen kiszáradni, hogy egyben kössön az összes réteg. Ha valami közbejön, és megszárad, akkor érdemes jól belocsolni.
      Utolsó réteg után a repedéseket kijavítani, majd pár nap után lehet meszelni. A meszelés rétegeit akkor lehet felvinni egymásra, amikor már száraz az előző réteg.

    • @temcsukzsolt8350
      @temcsukzsolt8350 ปีที่แล้ว

      @@Csongi1 köszönöm a választ . Belső térben lesz a vakolás. Érdemes műanyag vakolat erősítő háló alkalmazása ?

    • @Csongi1
      @Csongi1  ปีที่แล้ว

      @@temcsukzsolt8350 ha vályog falról van szó, semmiképpen nem ajánlom.

    • @temcsukzsolt8350
      @temcsukzsolt8350 ปีที่แล้ว +1

      @@Csongi1 igen vályogfal

  • @sandorgulyas5544
    @sandorgulyas5544 ปีที่แล้ว

    A kavics erősíti a vakolatot. A símító réteget szokták átszitálni, fém szúnyoghálón.
    A vakolat nem lehet 2-2,5 centinél vastagabb mert akkor megreped. A hőmérsékletnek 24 fok alattinak kell lennie, ha több, jó eséllyel szintúgy is megreped.

    • @Csongi1
      @Csongi1  ปีที่แล้ว

      Nem emlékszem, de elég meleg volt, viszont többször locsoltam pár napig a vakolatot. Így, lassan 1 év elteltével azt mondom, egész jól sikerült. Belül nincs dohosodás, repedést összesen kettőt találtam, azt idén javítom, meg persze újra meszelés minden évben..

    • @sandorgulyas5544
      @sandorgulyas5544 ปีที่แล้ว +1

      @@Csongi1 Vertfalú házat szeretnék vakolni ősszel. Most távolítom majd el a cementes vakolatot, szeptemberig szárad.
      Saját készítésű vályog vakolaton is gondolkodom, már csináltam próbát ezzel is, és a mészvakolattal is.
      A mészhabarcs mintha időjárásállób volna. Meszeletlenül csapta az eső, kutyabaja, a vályog ezt nem bírta volna.
      Persze, szigorúan szürke homokkal kevertem a meszet.
      Belső vakolásra vályog vakolatot használtam, olcsó és jobb mint a méreg drága javítóvakolatok. A meszet is megspórolja az ember, agyagot lehet ásni a kertből, homokot kell hozzákeverni, és itt elmegy az olcsóbb sárga homok is.