idziesz do lumpa i dajesz po 20zł za takie ciuchy, tego nikt nie chce poza kolarzami i można wyrwać za bezcen. Idiotyzm dawać za to po 200zł za jedną tylko część a nawet wiećej.
i jeszcze jedna istotna rzecz - ocieplacze typu rękawki i nogawki to genialna rzecz! Zwłaszcza w okresach przejściowych - w prosty sposób ze stroju letniego robimy strój wiosenno jesienny.
Daniel, takiego filmu brakowało! Ze swojej strony mogę dodać, że wszelkie windstopery są dobre ale na krótki dystans. Ostatnio ubrałem koszulkę z długim rękawem i bluzę z windstoperem. Pierwsze 30km było ok, ale później było coraz zimniej ponieważ pot nie miał jak odparować i w konsekwencji jestem przeziębiony. Z Twojego filmu z Islandii zapamiętałem, że warto mieć zawsze ze sobą kamizelkę - lekka a w razie potrzeby zapewni ochronę przed wiatrem.
Dziękujemy za świetny materiał. Okazuje się, że jestem jednak zmarzluchem i potrzebuję grubszej odzieży :-) Moja wersja na okolice zera stopni - wraz z przybliżonym kosztem. Może przyda się komuś, kto chce bardziej ekonomiczny wariant. Koszt jest przybliżony, ale część rzeczy musiałem "upolować". Korpus: bielizna termoaktywna (50 zł) polar (70 zł) kurtka wiatroszczelna, oddychająca (130 zł) Nogi: bielizna termoaktywna (50 zł) grube spodnie dresowe (50 zł) Głowa: czapka pod kask (20 zł) komin narciarski (50 zł) okulary (30 zł) Stopy: buty trekkingowe (150 zł) skarpetki z wełną merino (30 zł) Ręce: rękawiczki zimowe (60 zł) Całość: około 700 zł (wraz z butami, okularami itp).
widzicie Szajbajki ja narazie wieszam firanki hahah a za godzinke zakladam swoje trzy sprawdzone warstwy i heja na szose. Dobry odcinek chcialbym powiedziec ze w zeszlym roku kupilem w markecie kurtke ocieplana i wodoszczelna za nie duze pieniazki i bardzo sobie chwale ;) czasem mozna dobrze trafic tylko szkoda ze tak rzadko , choc nie ukrywam posiadam w swojej szafie kurtke z przeznaczeniem w gory z konkretnymi membranami kosztowala krocie ale robi robote zimowy nocleg na Babiej Gorze jej nie straszny, na rower idealna lekka cienka pozdrawiam
SzajBajk model wybrał się na wyprzedaże :-) Świetny odcinek i trafne porady. Ja po treningu w terenie mam problem z wilgotną kurtka od wewnątrz, ale to zapewne kwestia za małej oddychalnosci materiału. Czekam na kolejne odcinki z tej serii :-)
Dobry odcinek ja na pierwsza warstwę zakładam odzież termo aktywna na to bluza lekka i kurtka spokojnie do -10 -15 mogę jeździć . Odzież termo aktywna 4f polecam rewelacja. Pozdrawiam
Ja używam odzieży termoaktywnej od 4F, a na nią zakładam normalny, letni zestaw tj. spodenki z wkładką i krótką koszulkę. Na naprawdę duże zimno - bluza. W dół zawsze jest ciepło ;)
SzajBajkowy SzajBajk :D Ja to zawsze zakładam na termoaktywne spodnie szorty Mam te rękawiczki Bontragera i polecam ci Danielu dołożyć rękawiczki termoaktywne typu Brubeck, ze względu że dłoń za bardzo się poci w owej rekawiczce i przy minusowej temperaturze czuć zimne wilgotne dłonie. Co do ocieplaczy na buty z mojego doświadczenia sprawują się kiepsko ponieważ bardzo łatwo je porwać i czuć jednach mocny chłód od bloka SPD... Obecnie zamieniłem ocieplacze na podgrzewanymi wkładki które są bardzo wygodne i dają sporo ciepła przy minusowych temp. oczywiście mowa o tych wyższych modelach co nie mają mocowania akumulatora do nogi ;) Ale co najważniejsze to chronić w chłodne dni stopy, kolana, łokcie i głowę o kominie na szyję nie wspomnę.
Ło naprawdę fajny odcinek. Przyda się na pewno. Nawet w tych ubraniach na zimę nie wyglądasz za bardzo obładowany. Co do spodni to chyba Rogelli robi takie z softshellem na kolanach w rozsądnej cenie.
na co mi 15 częściowy zestaw do 1,5 h treningu zimowego. nie lepiej dobra bielizna termo i zimowa kurtka i gacie nie koniecznie markowe...oby soft shell:P po co prac po zabiegu cala szafę obrań jak można tylko 3-4 części garderoby ???
Odzież termoaktywna nie była by dobra do tych zestawów na bardziej mroźne dni? Zestawy z wełny merynosów nie były by dobre? Sam w takim śmigam i dla mnie osobiście to niemal jak być, albo nie być na rowerze w niższych temperaturach... Może jeszcze osobne pytanie czy ktoś z was miał okazje jeździć w odzieży Rogelli Andrano? Ciekaw jestem jak wypadnie ten zestaw.
Ja największy problem przy jeździe w temperaturze poniżej 5 stopni, mam z palcami u stóp. Nie mam zimowych butów na rower, używam letnich, które są mocno przewiewne. Zakładam nawet 3 pary skarpet i pomiędzy każdą z warstw kładę jeszcze folię aluminiową(słyszałem, że to pomaga utrzymać początkowe ciepło stopy), ale po jakiejś niecałej godzinie jazdy już dosłownie nie czuję palców. Wiem, że założenie tylu warstw skarpet uciska stopę i może powodować słabsze krążenie, ale przy jednej skarpecie jest jeszcze gorzej. Zakup porządnych butów zimowych to wydatek co najmniej 500zł, a i tak nie mam gwarancji, że będą się odpowiednio sprawdzać :( Macie może jakieś sprawdzone patenty na marznące stopy? W dłonie nie marznę w ogóle, nawet przy cienkich rękawiczkach... Z góry dzięki za wszystkie rady ;)
Tak patrzę i mylę ze Ty to gorący chłopak jesteś :) Dla mnie trochę za " zimne" zestawy. Przedewszystkim jestem zwolennikiem dwóch warstw. Poniżej 10 średniak baselayer ( nie wiem czemu nie używasz to naprawdę super sprawa) plus kurtka i spodnie Gore z Windstopperem pół ocieplacze na buty i scullcap na głowę pod kask,a poniżej 4 to wymieniam baselayer na ten najcieplejszy z serii z dużą zawartością wełny Merino. obowiązkowo kominiarka termiczna ciepłe skarpety tez wełniane oraz porządne rękawice i ocieplacze butów. Poniżej - 5 zakładam narty a wtedy rower grzecznie czeka na wiosnę w garażu :)
no to ja dodam od siebie i z mojego doswiadczenia pierwsza warstwe zawsze daje potowke gore a nieraz rowniez dol czyli kalesony. Natomiast na niskie temperatury jeszcze uzywam kominow wielofunkcyjnych ktore jeszcze lepiej chronia szyje. Kominy cinsze albo polarowe ktorymi przy zjazdach nieraz zakrywam usta albo nos.
Osobiscie nie używam rekawków, wole to zastąpić lekka kurteczka z windstoperem, ktora chroni cały przod przed wiatrem, a z tylu wypuszcza nasz pot nawet na dlugich podjazdach. Mowa tutaj o temp. miedzy 10-17 st. Dól to spodenki letnie + nogawki do pachwiny. Pozdrawiam :).
Na jesień i zimę mogę polecić (bez kryptoreklamy) kurtkę z Softshell która na plecach ma lżejszy oddychający materiał. Dzięki temu oddaje zbędne ciepło a z przodu chroni przed wiatrem i deszczem
Danielu masz jeszcze te trenażery z Elite? Mógłbyś przetestować z jaką dokładnością działa ten czujnik Misuro B+, bo Elite nigdzie się tym nie chwali, a przynajmniej ja nie znalazłem tych informacji. Jeśli ich by nie było, to mógłbyś to sprawdzić eksperymentalnie sprawdzając na nim swoje FTP. Z góry dzięki za odpowiedź
Jako posiadacz meridy chciałem zrobić sobie prezent na gwiazdkę - dzięki Daniel na stronkę z wyprzedazami. Mam teraz okazję zrobić zakupy z Niemiec bez ponoszenia kosztów wysyłki do Polski....niestety chyba na rtą stronę się spóźniłem - niemal wszystko dostępne wyłącznie w rozmiarze "s";(
Mam bujne owłosienie i ciężko mi dobrać rękawki i nogawki tak aby nie przebijały się na zewnątrz moje włosy na rękach i nogach stąd moje pytanei czy konkretnie ten model nogawek i rekawów ma z tym problem?
Zauważyłem, że przy długich obciślakach jest ok tylko do 8*. Tam gdzie przylegają można zejść z temperaturą sporo niżej, ale okolice krocza gdzie materiał nie przylega do skóry marzną bo przewiewa. Zakładam do tego luźne spodnie krótkie co skutkuje pogorszeniem aerodynamiki. Jaki macie patent na ciepłe krocze? Sam mam spodnie z Decathlonu oznaczone płatkiem śniegu ze wzmocnionymi bokami ud.
a co zakładać żeby siusiak nie marzł? Jeżdżę w kalesonach i długich spodniach (nie obcisłych) i nawet w cieplejsze dni zawsze mi marzł. jak założę dodatkowe gacie to mimo ze z przodu nie jest już tak zimno to z tyłu jestem okropnie spocony. co poradzić?
mam pytanie jak wysoko mają sięgać ocieplające nogawki? Na uszy ja muszę już od 15 stopni w dół coś zakładać bo po prostu zaczynają mnie boleć, powyżej nie muszę
Moja wersja budżetowa (w każdym bądź razie nie rujnująca budżetu). pow. 18°C spodenki przed kolano na szelkach (mam firmy Craft), potówka meshowa, koszulka rowerowa. Przy ciut chłodniejszych temperaturach lub wietrze zastępuję cieniutką potówkę koszulką termoaktywną z długim rękawem (używam też jej do biegania), którą ubieram pod koszulkę rowerową, czasem dodaję też nogawki z lycry bez meszku. Jeżeli jest wiatr lub deszcz to mam kurtkę (taką w góry) z gore tex (może nie budżetowo, ale zawsze taniej niż kupować dedykowaną dodatkowo). Brakuje mi jedynie kamizelki z jakąś membraną. W temperaturach ok 10°C mam te same spodenki, nogawki i na to krótkie spodnie bo przy zjazdach po prostu zimno mi w tyłek. Koszulka termoaktywna i kurtka gore-tex. Poniżej 10°C dodaję na koszulkę termoaktywną koszulkę rowerową. W temperaturach ok 5°C na koszulkę termoaktywną ubieram leciutką bluzę polarową i na to gore tex. Na dole spodenki craft, nogawki i na to długie spodnie dresowe (wyslimowane takie do treningów do piłki nożnej lub biegania) no i ocieplacze na buty. W temperaturze koło 0°C dodaję pod polar koszulkę rowerową. Na nogi zakładam jedwabne skarpety narciarskie, bo w moich ocieplaczach trochę mi zimno. Żeby graniczyć zimno od strony bloków SPD włożyłem między podeszwę a wkładkę do butów folę wyciętą z koca ratowniczego, która odbija ciepło mojej stopy. Tak jestem w stanie jeździć nawet do -5°C. Jak jest zimniej już nie jeżdżę. Pozdrawiam i może komuś się przyda.
Miło, że nie tylko ja jeżdżę w polarze :-) Koszulka termoaktywna, na to cieńszy lub grubszy polar, na zewnątrz cienka kurtka, która oddycha, ale zatrzymuje wiatr.
W jaki sposób można dołączyć do SzajBajk TH-camless Team? Od miesiąca czekam na weryfikację i w zasadzie nie mam żadnej odpowiedzi. Są jakieś zasady, reguły? Pozdrawiam wszystkich Szajbajkow.
Świetny odcienek...potrzebuje spodnie na wzrost 197 cm dla zmarzlaka :) Czy te spodnie Perl Izumi są na szelkach? Czy gdzieś w Poznaniu można ja przymierzyć? Cena jest drastyczna... ale potrzebuje...ile można w jensach jeździć jesienią...
Jest taka sytuacja. Jest 33+ słońce pali niemiłosiernie.Tak że po paru godzinach skóra rąk i nóg zaczyna piec nie do wytrzymania. I tu pytanie jak się ubrać ? Chodzi mi o spodnie. Są jakieś specjalne na taka pogodę ?
Odcinek fajny bo może dać pewne pojęcie i orientację tym, którzy zastanawiają się "Jak się ubrać". "Co ubrać" to już zderzenie z rzeczywistością :) Tu się trzeba naszukać i nakombinować żeby nie wydawać ogromnej kasy. Jeśli chodzi o marznące stopy to w okresie przejściowym między latem a zimą i ocieplaczami na buty (nie znoszę!) polecam patent, który przedstawiają chłopaki z GCN czyli folia aluminiowa. Zawinięte palce nie marzną tak szybko :)
SzajBajk dzięki. Korzystając z okazji, że złapałem twoja uwagę. Na forum SzajBajk zapytałem o wybór spośród 2 rowerów Cannon. Trail 4 2018 oraz trail 2 2017. Ten pierwszy droższy bo z 2017 kosztuje 4000. Sporo wiesz o tej marce jak również o osprzecie możesz doradzić? Generalnie chodzi o nową ramę w 2018. Pytanie czy warto. Rower ma służyć do wypadów w góry (amatorka) + dłuższe wypady na wycieczki górskie z obciążeniem (sakwy). Ważę 90 kg i 179 wzrost. Proszę cię o radę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Jedyna rzecz z którą nie mogę sobie poradzic to marznące stopy ([palce) przy niskich temperaturach. Super skarpetki, ochraniacz neoprenowy i max 1.30 h.
Moim zdaniem czy to latem czy to zimą najważniejsza jest oddychalność. Przy dużej aktywności dużo się pocimy jeżeli woda słabo wyparowuje po prostu marzniemy zwłaszcza na postojach. Przy niskich temperaturach tym bardziej jest to istotne.
Moim zdaniem to właśnie ta oddychalność jest najdroższym elementem ubioru. Tańszy będzie ciuch, który będzie dobrze chronił przed zimnem, niż taki co dodatkowo odprowadza na bieżąco pot na zewnątrz. Także to nie takie proste xD
Ja największym problem mam z ochraniaczami na buty. Kupiłem ochraniacze mavica i niestet po 3 godzinach jazdy w terenie palce mi odpadały (ok looz pewnie są do wyższych temp). Teraz mam poliuretanowe shimano 3000 coś tam na minusy. Ostatnio jak jezdziłem było lepiej, ale lekki dyskomfort był. Zauważyłem, że w czym innym tkwi problem. Okazuje sie, że moje byty super odprowadzają wilgoć - latem bomba. Zimną natomiast cała wilgoć osiada się na wewnętrznych ściankach ocieplaczy co w efekcie chłodzi mi stopy:/ Danielu jak myslisz, czy trzeba jakis specjalne skarpetki zastosować...a moze znasz inne sposoby na tego typu problemy?
moim zdaniem na niskie temperatury nic nie zastapi butow zimowych. podobno jak dobrych ochraniaczy nie kupisz to cieplo bedziesz tracil od strony blokow. tez po 2-3 godzinach stop nie czulem.
Jeżeli ubranie nie przylega, to nie odprowadza potu. Jeszcze nie wymyślono na to innego sposobu. Możesz mieć luźniejsze zewnętrzne warstwy, ale ciasna bielizna to w zasadzie konieczność na niskie temperatury. W cieple to głównie kwestia aerodynamiki. Przy jeździe turystycznej można olać.
na jazde w okolicy 5 stopni to ja ubieram krotkie spodnie z wkladka, nogawki z decatlonu, kalesony termo, spodnie dlugie biegowe, koszulka termo, koszulka, kurtka softshell z lidla, ochraniacze spd te najtansze z decatlonu, kominiarka, buff no i kask. troche ociezale sie czuje ale da sie jechac.
Najprostsza zasada mówi że aby uniknąć zmarznięcia wystarczy zabezpieczyć się przed wiatrem. To połowa sukcesu. Druga połowa to zadbanie o dobrą termoregulacje a więc odzież termoaktywna jest wskazana.
15 stopni? Panie przecież to lato! :D Mama zawsze mówiła że nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór. Mówi też żebym dał sobie spokój, bo jest za zimno na rower... Nie można ślepo słuchać rodziców! Można nosić bawełnane koszulki, ale z głową. Trzeba się ubrać zdecydowanie lżej niż jakbyśmy szli na spacer i pamiętać żeby ją jak najszybciej przebrać po dojechaniu na miejsce. Oczywiście zasada na cebule, czyli warstwy nadal obowiązują! Ja w szafie nie mam tylu ciuchów, ile Ty masz rowerowych :D
Swoją drogą, tytuł jest tylko hmm teoretyczny, bym to tak ujął. Temperatura schodzi poniżej 10'C i ja już w zasadzie mam ubrane ochraniacze na buty, cała głowa z wyjątkiem oczu zakryte etc, a znajomy w zakresie np 0-5'C jeździ ubrany jak na wiosnę.
Nie ma co pokazywać, ja używam dwóch rzeczy. Komin - od szyi po nos, połowa twarzy, w temp 7-10 C. Drugą rzeczą jest kominiarka, zakryta cała twarz i szyja, przestrzeń na oczy, poniżej 7 C. Równie dobra na narty. Przejrzyście jest to pokazane na stronie Decatlona.
Nic dodać nic ująć krótko i po łebkach warstwa na cebulę nie obowiązuje. Brak testów nic konkretnego. Merida to nie jest wyznacznik trendów w dziedzinie odzieży. Są polskie firmy, które produkują to samo za dużo tańsze pieniądze. Jeżeli chodzi o produkcję ciepła zmień sobie na odzież z wełny merino. Pozdrawiam
Czapka to podstawa moim zdaniem... jeżdżę trochę rekreacyjnie po Holandii i na człowieka na rowerze w czapce patrzy się... dziwnie. Może ze dwa razy widziałem kogoś na mieście kto jechał w czapce (kolarze oczywiście w kaskach). Niby temperatury trochę wyższe niż w PL ale często jest 2-7 stopni i ludzie jeżdżą gołymi głowami co przekłada się na wzrost sprzedaży paracetamolów/ibupromów (pracuje w hurtowni m.in leków).
Dobre rady... ale wszystko zależy od indywidualnych odczuć każdego "z nas" i zasobności portfela, osobiście jeżdzę w kurtce z LIDLa... :) 55zł... a naprawde za te pieniądze kurtka wymiata...:) pod kurtką długi rękaw termoaktywny z decathlonu za 30zł...i pot się wylewa... po treningu. dodatkowo...Kominiarka, gruba rękawica, długie spodenki i OBOWIĄZKOWO ochraniacze na buty/stopy.... zestaw na 5st w dół...
nigdy ale to nigdy nie jeździmy w koszulce z krótkim rękawem do spodni osłaniających kolana typu 3/4 czy też długich. zasłaniasz kolana? załóż długi rękaw lub rękawki. nigdy też nie zakładaj luźnej bluzy do spodni z lycry.
ja jak kupilem stroj na rower na dlugi rekaw i dlugie spodnie to szkoda gadac bez spodni czulem sie jak bez spodni bym jechal tak przeszywaly przy 18 stopniach szlo zmarznoc jak wiatr byl a bluska jakos uszla wiec tych taniochow na allegro nie polecam lepiej dres z rynku ☺ a drogie to wiadomo kosztuja moze ktos kupil cos taniego i godne zakupu
dlaczego wszystkie te rowerowe ubrania są takie kiczowate ? wygląda się w nich jak wieszak na reklamy, mają paskudne kolory i czcionki...i to przekonanie, że jak się nie założy rajtuz to przeziębi się kolana ?! to jest właśnie ta zła strona kolarstwa, gadżeciarstwo i "wiedza w teorii"...
Jest wiele ubrań rowerowych, które mają całkiem "cywilną kolorystykę". Endura, Rogelli, Shimano, MyBike i wiele innych. Te kolorowe to tzw. kolory teamowe, jest w czym wybierać!
Brakowało takiego filmu na kanale. Szkoda, że dobra odzież tyle kosztuje.
typowy polak, odziez jest tania, tylko ty za malo zarabiasz
@@malokirevenge7179 nie typowy Polak. Nie ma powodu zeby bluzeczka kosztowała 500 zł
idziesz do lumpa i dajesz po 20zł za takie ciuchy, tego nikt nie chce poza kolarzami i można wyrwać za bezcen. Idiotyzm dawać za to po 200zł za jedną tylko część a nawet wiećej.
i jeszcze jedna istotna rzecz - ocieplacze typu rękawki i nogawki to genialna rzecz! Zwłaszcza w okresach przejściowych - w prosty sposób ze stroju letniego robimy strój wiosenno jesienny.
😊😊😊😊😊
Widzę, że jak nie pójdzie Tobie kariera w kolarstwie to w modelingu napewno ją zrobisz😊 świetny odcinek!
Świetny odcinek. Moim zdaniem ten komplet Meridy wygląda świetnie
Daniel, takiego filmu brakowało! Ze swojej strony mogę dodać, że wszelkie windstopery są dobre ale na krótki dystans. Ostatnio ubrałem koszulkę z długim rękawem i bluzę z windstoperem. Pierwsze 30km było ok, ale później było coraz zimniej ponieważ pot nie miał jak odparować i w konsekwencji jestem przeziębiony. Z Twojego filmu z Islandii zapamiętałem, że warto mieć zawsze ze sobą kamizelkę - lekka a w razie potrzeby zapewni ochronę przed wiatrem.
Świetna modulacja głosu i body language.
Uprzejmie dziękuję za solidną pomoc
🤓🥇👍🥶🎯💥🙏🤣
Ja na uszy zakładam tzw.buffa.Odpowiednio go składam i idealnie pasuje pod kask.
Super, dzięki za ten odcinek. Jestem właśnie na etapie zbierania wiedzy co kupić jeżeli chodzi o ubiór :)
Dziękujemy za świetny materiał.
Okazuje się, że jestem jednak zmarzluchem i potrzebuję grubszej odzieży :-)
Moja wersja na okolice zera stopni - wraz z przybliżonym kosztem. Może przyda się komuś, kto chce bardziej ekonomiczny wariant. Koszt jest przybliżony, ale część rzeczy musiałem "upolować".
Korpus:
bielizna termoaktywna (50 zł)
polar (70 zł)
kurtka wiatroszczelna, oddychająca (130 zł)
Nogi:
bielizna termoaktywna (50 zł)
grube spodnie dresowe (50 zł)
Głowa:
czapka pod kask (20 zł)
komin narciarski (50 zł)
okulary (30 zł)
Stopy:
buty trekkingowe (150 zł)
skarpetki z wełną merino (30 zł)
Ręce:
rękawiczki zimowe (60 zł)
Całość: około 700 zł (wraz z butami, okularami itp).
widzicie Szajbajki ja narazie wieszam firanki hahah a za godzinke zakladam swoje trzy sprawdzone warstwy i heja na szose. Dobry odcinek chcialbym powiedziec ze w zeszlym roku kupilem w markecie kurtke ocieplana i wodoszczelna za nie duze pieniazki i bardzo sobie chwale ;) czasem mozna dobrze trafic tylko szkoda ze tak rzadko , choc nie ukrywam posiadam w swojej szafie kurtke z przeznaczeniem w gory z konkretnymi membranami kosztowala krocie ale robi robote zimowy nocleg na Babiej Gorze jej nie straszny, na rower idealna lekka cienka pozdrawiam
SzajBajk model wybrał się na wyprzedaże :-) Świetny odcinek i trafne porady. Ja po treningu w terenie mam problem z wilgotną kurtka od wewnątrz, ale to zapewne kwestia za małej oddychalnosci materiału. Czekam na kolejne odcinki z tej serii :-)
Dobrze się wycieniowałeś w porównaniu do początków kanału.
Dobry odcinek ja na pierwsza warstwę zakładam odzież termo aktywna na to bluza lekka i kurtka spokojnie do -10 -15 mogę jeździć . Odzież termo aktywna 4f polecam rewelacja. Pozdrawiam
Popłakałem się ze śmiechu jak bawiłeś się w modela :D
Ja mam fajną kurtkę wkładaną przez głowę czyli bez żadnego zamka. Wydaje się że to nieaktualny ciuch ale sprawdza się super. Odcinek ciekawy.
Ja używam odzieży termoaktywnej od 4F, a na nią zakładam normalny, letni zestaw tj. spodenki z wkładką i krótką koszulkę. Na naprawdę duże zimno - bluza. W dół zawsze jest ciepło ;)
Ja do zestawu zimowego zakładam jeszcze motocyklowe ocieplacze na kolana i jest super.
Dobry odcinek, dynamiczny i ciekawy.
SzajBajkowy SzajBajk :D
Ja to zawsze zakładam na termoaktywne spodnie szorty
Mam te rękawiczki Bontragera i polecam ci Danielu dołożyć rękawiczki termoaktywne typu Brubeck, ze względu że dłoń za bardzo się poci w owej rekawiczce i przy minusowej temperaturze czuć zimne wilgotne dłonie.
Co do ocieplaczy na buty z mojego doświadczenia sprawują się kiepsko ponieważ bardzo łatwo je porwać i czuć jednach mocny chłód od bloka SPD... Obecnie zamieniłem ocieplacze na podgrzewanymi wkładki które są bardzo wygodne i dają sporo ciepła przy minusowych temp. oczywiście mowa o tych wyższych modelach co nie mają mocowania akumulatora do nogi ;)
Ale co najważniejsze to chronić w chłodne dni stopy, kolana, łokcie i głowę o kominie na szyję nie wspomnę.
Fajnie wytłumaczone.A i tak zimą marzną mi stopy.Kwestia czasu.
Brak tylko wybiegu :P
Bardzo fajny, praktyczny filmik
Rowerowy haul :D Dzięki za ten poradniczek!
Ło naprawdę fajny odcinek. Przyda się na pewno. Nawet w tych ubraniach na zimę nie wyglądasz za bardzo obładowany. Co do spodni to chyba Rogelli robi takie z softshellem na kolanach w rozsądnej cenie.
Właśnie na taki odcinek czekałem. Wielki dzięki...Pozdrawiam
Dzieki tobie zaczalem jezdzic na rowerze duzo kilometrow bez bolu itd.Dzieki za frajde ze zaczalem ta przygode na rowerze.Super videos
Minąłeś się z powołaniem! Powinieneś zostać modelem ciuchów MTB :D
Kto dal łapkę w dół cieć malinowy?? :D
na co mi 15 częściowy zestaw do 1,5 h treningu zimowego. nie lepiej dobra bielizna termo i zimowa kurtka i gacie nie koniecznie markowe...oby soft shell:P po co prac po zabiegu cala szafę obrań jak można tylko 3-4 części garderoby ???
jesteś wielki ! :) dzięki za takie odcinki
Miło by było jakbyś podał nazwy wszystkich ubrań które użyłeś posegregowane wg temperatur :)
Odzież termoaktywna nie była by dobra do tych zestawów na bardziej mroźne dni? Zestawy z wełny merynosów nie były by dobre? Sam w takim śmigam i dla mnie osobiście to niemal jak być, albo nie być na rowerze w niższych temperaturach... Może jeszcze osobne pytanie czy ktoś z was miał okazje jeździć w odzieży Rogelli Andrano? Ciekaw jestem jak wypadnie ten zestaw.
Hej, podaj namiar na te spodnie lub coś podobnego, potrzebuje kupić długie spodnie na temperatury poniżej 0 C.
Ja największy problem przy jeździe w temperaturze poniżej 5 stopni, mam z palcami u stóp. Nie mam zimowych butów na rower, używam letnich, które są mocno przewiewne. Zakładam nawet 3 pary skarpet i pomiędzy każdą z warstw kładę jeszcze folię aluminiową(słyszałem, że to pomaga utrzymać początkowe ciepło stopy), ale po jakiejś niecałej godzinie jazdy już dosłownie nie czuję palców. Wiem, że założenie tylu warstw skarpet uciska stopę i może powodować słabsze krążenie, ale przy jednej skarpecie jest jeszcze gorzej. Zakup porządnych butów zimowych to wydatek co najmniej 500zł, a i tak nie mam gwarancji, że będą się odpowiednio sprawdzać :( Macie może jakieś sprawdzone patenty na marznące stopy? W dłonie nie marznę w ogóle, nawet przy cienkich rękawiczkach... Z góry dzięki za wszystkie rady ;)
Tak patrzę i mylę ze Ty to gorący chłopak jesteś :) Dla mnie trochę za " zimne" zestawy. Przedewszystkim jestem zwolennikiem dwóch warstw. Poniżej 10 średniak baselayer ( nie wiem czemu nie używasz to naprawdę super sprawa) plus kurtka i spodnie Gore z Windstopperem pół ocieplacze na buty i scullcap na głowę pod kask,a poniżej 4 to wymieniam baselayer na ten najcieplejszy z serii z dużą zawartością wełny Merino. obowiązkowo kominiarka termiczna ciepłe skarpety tez wełniane oraz porządne rękawice i ocieplacze butów. Poniżej - 5 zakładam narty a wtedy rower grzecznie czeka na wiosnę w garażu :)
Tak odcinek przydatny. Fajne ciuszki tylko euro trochę drogie :( ale kto szuka ten znajdzie coś dla siebie :)
Super odcinek/temat. Tego mi było trzeba :-)
no to ja dodam od siebie i z mojego doswiadczenia pierwsza warstwe zawsze daje potowke gore a nieraz rowniez dol czyli kalesony. Natomiast na niskie temperatury jeszcze uzywam kominow wielofunkcyjnych ktore jeszcze lepiej chronia szyje. Kominy cinsze albo polarowe ktorymi przy zjazdach nieraz zakrywam usta albo nos.
Super odcinek pozdrawiam
jak na razie nie mając rowerowych ciuchów latam w bieliznie termoaktywnej i turystycznym windstoperze jack wolfskin. do 10 stopni jest naprawde ok
Osobiscie nie używam rekawków, wole to zastąpić lekka kurteczka z windstoperem, ktora chroni cały przod przed wiatrem, a z tylu wypuszcza nasz pot nawet na dlugich podjazdach. Mowa tutaj o temp. miedzy 10-17 st. Dól to spodenki letnie + nogawki do pachwiny. Pozdrawiam :).
Super! Czekałem na ten film ;)
Na jesień i zimę mogę polecić (bez kryptoreklamy) kurtkę z Softshell która na plecach ma lżejszy oddychający materiał. Dzięki temu oddaje zbędne ciepło a z przodu chroni przed wiatrem i deszczem
Danielu masz jeszcze te trenażery z Elite? Mógłbyś przetestować z jaką dokładnością działa ten czujnik Misuro B+, bo Elite nigdzie się tym nie chwali, a przynajmniej ja nie znalazłem tych informacji. Jeśli ich by nie było, to mógłbyś to sprawdzić eksperymentalnie sprawdzając na nim swoje FTP. Z góry dzięki za odpowiedź
top model się chowa :) uda ci spuchły od tego trenowania:)
Jak rozwiązać problem ubioru na rowerze szosowym w drodze do pracy... ?
Bardzo fajny odcinek
Jako posiadacz meridy chciałem zrobić sobie prezent na gwiazdkę - dzięki Daniel na stronkę z wyprzedazami. Mam teraz okazję zrobić zakupy z Niemiec bez ponoszenia kosztów wysyłki do Polski....niestety chyba na rtą stronę się spóźniłem - niemal wszystko dostępne wyłącznie w rozmiarze "s";(
Kurna planowalan ruszyc w nst tyg ale przy 16 stopniach to ja chcialam zimoea kurtke zalozyc i czapke cieplą 😅
Mam bujne owłosienie i ciężko mi dobrać rękawki i nogawki tak aby nie przebijały się na zewnątrz moje włosy na rękach i nogach stąd moje pytanei czy konkretnie ten model nogawek i rekawów ma z tym problem?
Świetny film
pomocny filmik.
Zauważyłem, że przy długich obciślakach jest ok tylko do 8*. Tam gdzie przylegają można zejść z temperaturą sporo niżej, ale okolice krocza gdzie materiał nie przylega do skóry marzną bo przewiewa. Zakładam do tego luźne spodnie krótkie co skutkuje pogorszeniem aerodynamiki. Jaki macie patent na ciepłe krocze? Sam mam spodnie z Decathlonu oznaczone płatkiem śniegu ze wzmocnionymi bokami ud.
a co zakładać żeby siusiak nie marzł? Jeżdżę w kalesonach i długich spodniach (nie obcisłych) i nawet w cieplejsze dni zawsze mi marzł. jak założę dodatkowe gacie to mimo ze z przodu nie jest już tak zimno to z tyłu jestem okropnie spocony. co poradzić?
Kiedy jakiś nowy film z treningu na trenażerze? :)
na okres jesienno zimowy nie była by lepsza odzież termoaktywna ?
byłaby ale jest za tania
Witam, a co z ubraniem zimowym "na cebulkę" tj. pierwsza warstwa koszulka termoaktywna, druga warstwa cieniutki polar i jako trzecia wiatrówka?
mam pytanie jak wysoko mają sięgać ocieplające nogawki? Na uszy ja muszę już od 15 stopni w dół coś zakładać bo po prostu zaczynają mnie boleć, powyżej nie muszę
Moja wersja budżetowa (w każdym bądź razie nie rujnująca budżetu).
pow. 18°C spodenki przed kolano na szelkach (mam firmy Craft), potówka meshowa, koszulka rowerowa.
Przy ciut chłodniejszych temperaturach lub wietrze zastępuję cieniutką potówkę koszulką termoaktywną z długim rękawem (używam też jej do biegania), którą ubieram pod koszulkę rowerową, czasem dodaję też nogawki z lycry bez meszku. Jeżeli jest wiatr lub deszcz to mam kurtkę (taką w góry) z gore tex (może nie budżetowo, ale zawsze taniej niż kupować dedykowaną dodatkowo). Brakuje mi jedynie kamizelki z jakąś membraną.
W temperaturach ok 10°C mam te same spodenki, nogawki i na to krótkie spodnie bo przy zjazdach po prostu zimno mi w tyłek. Koszulka termoaktywna i kurtka gore-tex.
Poniżej 10°C dodaję na koszulkę termoaktywną koszulkę rowerową. W temperaturach ok 5°C na koszulkę termoaktywną ubieram leciutką bluzę polarową i na to gore tex. Na dole spodenki craft, nogawki i na to długie spodnie dresowe (wyslimowane takie do treningów do piłki nożnej lub biegania) no i ocieplacze na buty. W temperaturze koło 0°C dodaję pod polar koszulkę rowerową. Na nogi zakładam jedwabne skarpety narciarskie, bo w moich ocieplaczach trochę mi zimno. Żeby graniczyć zimno od strony bloków SPD włożyłem między podeszwę a wkładkę do butów folę wyciętą z koca ratowniczego, która odbija ciepło mojej stopy. Tak jestem w stanie jeździć nawet do -5°C. Jak jest zimniej już nie jeżdżę. Pozdrawiam i może komuś się przyda.
Miło, że nie tylko ja jeżdżę w polarze :-)
Koszulka termoaktywna, na to cieńszy lub grubszy polar, na zewnątrz cienka kurtka, która oddycha, ale zatrzymuje wiatr.
Legginsy lateksowe moga byc?
Moim zdaniem polska firma Brubeck produkuje dobrą odzież termoaktywną której używam i jest super polecam
Marek Kucała mam i polecam
mam i polecam
W jaki sposób można dołączyć do SzajBajk TH-camless Team?
Od miesiąca czekam na weryfikację i w zasadzie nie mam
żadnej odpowiedzi.
Są jakieś zasady, reguły?
Pozdrawiam wszystkich Szajbajkow.
Świetny odcienek...potrzebuje spodnie na wzrost 197 cm dla zmarzlaka :) Czy te spodnie Perl Izumi są na szelkach? Czy gdzieś w Poznaniu można ja przymierzyć? Cena jest drastyczna... ale potrzebuje...ile można w jensach jeździć jesienią...
Must be the Szajbajk - tak to leciało? ;D
8:40 jakby co hahaha no nie mogę
Jest taka sytuacja. Jest 33+ słońce pali niemiłosiernie.Tak że po paru godzinach skóra rąk i nóg zaczyna piec nie do wytrzymania. I tu pytanie jak się ubrać ? Chodzi mi o spodnie. Są jakieś specjalne na taka pogodę ?
Piecze Cię skóra pod ciuchami? Czy ta odsłonięta?
Odcinek fajny bo może dać pewne pojęcie i orientację tym, którzy zastanawiają się "Jak się ubrać". "Co ubrać" to już zderzenie z rzeczywistością :) Tu się trzeba naszukać i nakombinować żeby nie wydawać ogromnej kasy.
Jeśli chodzi o marznące stopy to w okresie przejściowym między latem a zimą i ocieplaczami na buty (nie znoszę!) polecam patent, który przedstawiają chłopaki z GCN czyli folia aluminiowa. Zawinięte palce nie marzną tak szybko :)
Hey SzajBajk. Elegancko tylko proszę o linki do ciuchów, które masz na sobie :)
Większość znajdziesz tutaj: www.raddiscount.de/
SzajBajk dzięki. Korzystając z okazji, że złapałem twoja uwagę. Na forum SzajBajk zapytałem o wybór spośród 2 rowerów Cannon. Trail 4 2018 oraz trail 2 2017. Ten pierwszy droższy bo z 2017 kosztuje 4000. Sporo wiesz o tej marce jak również o osprzecie możesz doradzić? Generalnie chodzi o nową ramę w 2018. Pytanie czy warto. Rower ma służyć do wypadów w góry (amatorka) + dłuższe wypady na wycieczki górskie z obciążeniem (sakwy). Ważę 90 kg i 179 wzrost. Proszę cię o radę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
kurde chyba czas zainwestować w taka odzież bo ostatnio przy -8 jadąc rowerem do pracy zmarzłem:/.
Jedyna rzecz z którą nie mogę sobie poradzic to marznące stopy ([palce) przy niskich temperaturach. Super skarpetki, ochraniacz neoprenowy i max 1.30 h.
Moim zdaniem czy to latem czy to zimą najważniejsza jest oddychalność. Przy dużej aktywności dużo się pocimy jeżeli woda słabo wyparowuje po prostu marzniemy zwłaszcza na postojach. Przy niskich temperaturach tym bardziej jest to istotne.
Moim zdaniem to właśnie ta oddychalność jest najdroższym elementem ubioru. Tańszy będzie ciuch, który będzie dobrze chronił przed zimnem, niż taki co dodatkowo odprowadza na bieżąco pot na zewnątrz. Także to nie takie proste xD
Potówki albo jakiejś typowo termoaktywnej koszulki nie zakładasz pod ta cienka koszulkę ?
i w tym zestawie 4 to moge jezdzic tylko w tych "rajtuzach" w zimie?
nie zamarzne?
Od siebie polecę dodatkowe zasłonięcie pleców/korzonek, moje strasznie przemarzają, więc jakiś pas neoprenowy lub chusta nigdy nie zawadzi.
Ja największym problem mam z ochraniaczami na buty. Kupiłem ochraniacze mavica i niestet po 3 godzinach jazdy w terenie palce mi odpadały (ok looz pewnie są do wyższych temp). Teraz mam poliuretanowe shimano 3000 coś tam na minusy. Ostatnio jak jezdziłem było lepiej, ale lekki dyskomfort był. Zauważyłem, że w czym innym tkwi problem. Okazuje sie, że moje byty super odprowadzają wilgoć - latem bomba. Zimną natomiast cała wilgoć osiada się na wewnętrznych ściankach ocieplaczy co w efekcie chłodzi mi stopy:/
Danielu jak myslisz, czy trzeba jakis specjalne skarpetki zastosować...a moze znasz inne sposoby na tego typu problemy?
moim zdaniem na niskie temperatury nic nie zastapi butow zimowych. podobno jak dobrych ochraniaczy nie kupisz to cieplo bedziesz tracil od strony blokow. tez po 2-3 godzinach stop nie czulem.
Sarkazm79 mam ten sam problem co Ty
propozycja , zejdź z roweru szybki spacer 2-3 min i stopy są cieplutkie - polecam sprawdzone
Krótko - dlaczego wszystko musi byc takie ciasne ? Nie znoszę jak cos mnie "opina". Czy nie ma alternatywnych opcji lóźniejszych strojów ?
Jeżeli ubranie nie przylega, to nie odprowadza potu. Jeszcze nie wymyślono na to innego sposobu. Możesz mieć luźniejsze zewnętrzne warstwy, ale ciasna bielizna to w zasadzie konieczność na niskie temperatury.
W cieple to głównie kwestia aerodynamiki. Przy jeździe turystycznej można olać.
na jazde w okolicy 5 stopni to ja ubieram krotkie spodnie z wkladka, nogawki z decatlonu, kalesony termo, spodnie dlugie biegowe, koszulka termo, koszulka, kurtka softshell z lidla, ochraniacze spd te najtansze z decatlonu, kominiarka, buff no i kask. troche ociezale sie czuje ale da sie jechac.
Najprostsza zasada mówi że aby uniknąć zmarznięcia wystarczy zabezpieczyć się przed wiatrem. To połowa sukcesu. Druga połowa to zadbanie o dobrą termoregulacje a więc odzież termoaktywna jest wskazana.
Co to za muzyczka na początku :D
Szaju może pokażesz jak się ubierać w mega deszczowy dzień bez błotników :D
Polecam zainwestować w błotniki 😀
Daniel, jakim programem obrabiasz filmy?
Łososiem
Che Guevara
Dobry filmik:-)
15 stopni? Panie przecież to lato! :D
Mama zawsze mówiła że nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór. Mówi też żebym dał sobie spokój, bo jest za zimno na rower... Nie można ślepo słuchać rodziców!
Można nosić bawełnane koszulki, ale z głową. Trzeba się ubrać zdecydowanie lżej niż jakbyśmy szli na spacer i pamiętać żeby ją jak najszybciej przebrać po dojechaniu na miejsce. Oczywiście zasada na cebule, czyli warstwy nadal obowiązują!
Ja w szafie nie mam tylu ciuchów, ile Ty masz rowerowych :D
Swoją drogą, tytuł jest tylko hmm teoretyczny, bym to tak ujął. Temperatura schodzi poniżej 10'C i ja już w zasadzie mam ubrane ochraniacze na buty, cała głowa z wyjątkiem oczu zakryte etc, a znajomy w zakresie np 0-5'C jeździ ubrany jak na wiosnę.
Palce . palcami a jak chronić nos w niskich temperaturach
Może być komin, może być też balaclava.
Witam
fajny odcinek tylko Co z twarzą
Pozdrawiam
maska na twarz teraz wszędzie modna :D
Świetny odcinek, tylko według mnie brakuje ochrony twarzy
i szyji :)
Szalobajera i pozamiatane.
Nie ma co pokazywać, ja używam dwóch rzeczy. Komin - od szyi po nos, połowa twarzy, w temp 7-10 C. Drugą rzeczą jest kominiarka, zakryta cała twarz i szyja, przestrzeń na oczy, poniżej 7 C. Równie dobra na narty. Przejrzyście jest to pokazane na stronie Decatlona.
Ja mam brodę daje rade do -24° 😁
Nic dodać nic ująć krótko i po łebkach warstwa na cebulę nie obowiązuje. Brak testów nic konkretnego. Merida to nie jest wyznacznik trendów w dziedzinie odzieży. Są polskie firmy, które produkują to samo za dużo tańsze pieniądze. Jeżeli chodzi o produkcję ciepła zmień sobie na odzież z wełny merino. Pozdrawiam
Siema :)
Czapka to podstawa moim zdaniem... jeżdżę trochę rekreacyjnie po Holandii i na człowieka na rowerze w czapce patrzy się... dziwnie. Może ze dwa razy widziałem kogoś na mieście kto jechał w czapce (kolarze oczywiście w kaskach). Niby temperatury trochę wyższe niż w PL ale często jest 2-7 stopni i ludzie jeżdżą gołymi głowami co przekłada się na wzrost sprzedaży paracetamolów/ibupromów (pracuje w hurtowni m.in leków).
Dobre rady... ale wszystko zależy od indywidualnych odczuć każdego "z nas" i zasobności portfela, osobiście jeżdzę w kurtce z LIDLa... :) 55zł... a naprawde za te pieniądze kurtka wymiata...:) pod kurtką długi rękaw termoaktywny z decathlonu za 30zł...i pot się wylewa... po treningu. dodatkowo...Kominiarka, gruba rękawica, długie spodenki i OBOWIĄZKOWO ochraniacze na buty/stopy.... zestaw na 5st w dół...
mam 12 lat jeżdżę głównie na szosie ubieram się podobnie lecz wolę zawsze mieć bieliznę termoaktywną
nigdy ale to nigdy nie jeździmy w koszulce z krótkim rękawem do spodni osłaniających kolana typu 3/4 czy też długich. zasłaniasz kolana? załóż długi rękaw lub rękawki. nigdy też nie zakładaj luźnej bluzy do spodni z lycry.
Ja ten odcinek pozostawię bez komentarza... niech się Panie wypowiedzą czy się podobał! (-;
Szałowy bike lubi ewidentnie zieleń 😳
kumplu złoty ,fajne zestawy ale gdzie morzna to wszystko kupić
8:50 :)
Ciuszki z raddiscount.de ;) naprawde dobre ceny
Kurde ja zakładam kurtkę narciarską i dren na poniżej 10°C 🙃
Gdyby tam jeszcze mozna było przegladać po angielsku to by był luz natomiast niemiecki jest nie do przeskoczenia
ja jak kupilem stroj na rower na dlugi rekaw i dlugie spodnie to szkoda gadac bez spodni czulem sie jak bez spodni bym jechal tak przeszywaly przy 18 stopniach szlo zmarznoc jak wiatr byl a bluska jakos uszla wiec tych taniochow na allegro nie polecam lepiej dres z rynku ☺ a drogie to wiadomo kosztuja moze ktos kupil cos taniego i godne zakupu
dlaczego wszystkie te rowerowe ubrania są takie kiczowate ? wygląda się w nich jak wieszak na reklamy, mają paskudne kolory i czcionki...i to przekonanie, że jak się nie założy rajtuz to przeziębi się kolana ?! to jest właśnie ta zła strona kolarstwa, gadżeciarstwo i "wiedza w teorii"...
Jak dla mnie to paskudne kolory to widoczność więc lepsze bezpieczeństwo.
Jest wiele ubrań rowerowych, które mają całkiem "cywilną kolorystykę". Endura, Rogelli, Shimano, MyBike i wiele innych. Te kolorowe to tzw. kolory teamowe, jest w czym wybierać!
ubranie do dh wyglada kozacko :P
Szajbaju a ty ile masz lat ¿?