Szia Attila! A császárfát semmiképpen nem ajánlom mert egy isten baszása! Lehetetlen kiírtani,ha a tűzre dobsz belőle akármennyire száraz is kormol meg füstöl mint az állat és nem is ad melehet. Ami alatta parkol kocsi azon rengeteg ragacsos csepp lesz (amíg a fán van levél) meg felfele nő a gyökere. Tudom. Nekünk is volt. 4 éve lett kivágva és még mindig jön a gyökeréről hajtalás. NE VEDD MEG!
@@AttilaS2 a cukorjuhart tudom ajánlani. Szép nagy terebélyesre megnő viszonylag hamar. És ha megsérted valamelyik vastagabb ágát akkor isteni finom cukros levet ad amit használhatsz akárminek az édesítésere amibe nem grammra pontosan kell kimérni a cukrot.(pl: teába,kávéba,sütik tetejét meglocsolni véknyan vele)
@@AttilaS2 nekünk is az van, de semmi ilyesmi probléma nincs vele. Egyedüli hátránya, hogy nagyok a levelei és abból rengeteg van, így egy kicsit több a munka. Ha ragacsos cucc jön a fából az általában a fa betegségére utal. Én ajánlani tudom, mert tényleg az egyik legjobb szerintem.
Szia Attila, Ne feledd, hogy a fedett gépkocsi tároló, építési engedély köteles tevékenység lesz. Illetve a helyi építési szabályzatot is nézd meg, hogy pontosan mit és hova építhetsz. A helyi főépítészhez menj el és vázold neki az elképzelésed, majd keress egy építészt aki a tervezést elvégzi, illetve a többi szakági tervezőt összefogja majd az egész eljárást lefolytatja. 100 lég-m3 külső épülettérfogatig építhetsz engedély nélkül (az kb egy kettő beállós, lapostetős, kis belmagasságú garázs), de akkor is tartanod kell az építési előírásokat. Ha mindent szabályosan csinálsz, akkor is számíthatsz arra, hogy valaki felfog nyomni az építési hatóságnál... (mondjuk a Hondások 🥴)
Ha csak tükörplaccot csinál ( vasalt betonból), és arra mobilgarázst rak, vagy gyors szerkezetes garázst, az nem engedély köteles. Csak az alappal rendelkező létesitmények engedélykötelesek.
@@TiborVida-l2x Dehogy is, szó sincs ilyenről. Ez valami urban legend, Isten tudja hogyan terjedt el. Semmi esetre sem hidd/higgyétek el ezeket. Csak azokat, amiket a hatályos kormányrendeletek illetve kerületi, települési azaz helyi építési szabályzatok és településképi rendeletek írnak. Minden szóban elhangzott, pofon egyszerűnek tűnő hatóság kijátszása hülyeség. Komolyan gondolja valaki, hogy több tucat magasan képzett ember nem gondol az összes eshetőségre egy szabály meghozásánál? Vagy ha mégis, akkor a gyakorlat kialakulása utáni időszakban nem foltozzák be a lyukakat? Nemrégiben volt a 100 légköbméteres szabály, de október 1-től megszűnt. Azaz 100 légköbméter külső térfogatig, nem kellett építési engedély bizonyos épülettípusokra, de az épület szabályosan kialakított kellett, hogy legyen. Továbbá a településképi jóváhagyás még kellett hozzá. Ha az említett mobilgarázs 100 lég-m3 alatti, akkor lehet szabályosan, de engedély nélkül építeni. Az alap megléte épületszerkezeti kérdés, nem pedig hatósági, és a "tükörplacc" is alap, csak műszakilag nem elégséges önmagában. Az OTÉK meghatározza az épületek minimális kötelező műszaki színvonalának mértékét. Annak betartás saját jól felfogott érdeke kell, hogy legyen mindenkinek. október 1 óta, 35 m2 bruttó alapterület és ha jól emlékszem (most nem nézek utána) 4,5 m gerincmagasság magaetetős épületnél, 3,5 m lapostetős épületnél az építési engedély nélkül, de a szabályok betartása mellett építhető. Az építésügyi bírságok több mint megtriplázódtak október 1-től. Egy garázsnál, ha “egyéb épület”-nek tekintik (vármegyéje válogatja, csak 400.000. forint a bírság m2-ként! Már ha fennmaradhat, ha nem akkor bontás… 180 napon belül. A főépítészi konzultáció ingyenes, bármit akartok építeni, előtte egyeztessetek vele. BÉKE! ✌😎
Saját tapasztalat alapján hiába teszel le geotextilt, következő évre, sőt 2-3 év múlva fix kinő a gaz! De általában nem a geotextilen keresztül hanem a murvába belefúja a szél a magokat és úgy nő ki! Szerintem évente 1x max 2x legyomírtózod és kész! Glialka az jó fajta 15ezer a literes nálunk de az nagyon nagy területre elég!
Szia Attila! Talaj csavarokra is tudsz építeni garázst azt csak le kell fúrni és mehet is bele az oszlop és a szerkezet. Vagy csak az oszlopok helyét ki betonozni az is jelentősen olcsóbb mint a teljes betonozàs.
Tudtam, hogy ha eleget nézem vissza a régi videókat, akkor előbb-utóbb lesz új 😃 ma munkakedv hiányában S2-maraton volt Gyomirtó: a Glialka mindent kigyaláz;)
Igen de a gialkával vigyázni kell! Mert mellette semmi féle növény nem marad meg! A császárfa ki irtására meg van vegyszer! Ami jó az akácra is! Longtren! Nem biztos hogy így kell irni! De az tuti hogy kiviszi!
Szia Atilla! Mi két gyomírtó keverékét használjuk: Armo SL vagy Glialka (totális gyomírtó) és Figaro (magágyi gyomírtó), nálunk ez egy héten bellül mindig hat, és látható eredménye van kb 2 hónapig. A videó végén mondtad, hogy arra a kis részre leraksz műfüvet, amit saját tapasztalat alapján nem ajánlanék, nyáron ontja magából a meleget. Nekünk ha a léghőmérséklet 35°C körül volt, akkor a műfű simán felment 70°C fölé, ami egyáltalán nem jó a környezetnek, és mérgező gőzöket is párologtat.
Üdv! Glifoszátos gyomirtót vegyél, használj hozzá úgynevezett tapadót, a keverési arányt pedig duplázhatod. Ne permetezz nagy hőségben, illetve nagy eső előtt pár órával, mert nem szívódik fel. Ahol kinőtt a gaz fújd le és kész ott is. A mart aszfaltos ismertetőd pedig hasznos volt!
Szerintem nem a legjobb választás. El is mondom miért... Egészségügyi kockázatok: A glifoszátot számos tanulmány összekapcsolta az egészségügyi problémákkal, például a rák kockázatának növekedésével, hormonális rendellenességekkel, genetikai károsodásokkal és idegrendszeri hatásokkal. Környezeti hatások: A glifoszát hosszú időn át képes maradni a talajban és a vízben, és képes lehet felhalmozódni a környezetben. Ez károsíthatja a talajökoszisztémát, a vízi életet és más élőlényeket, valamint az ökoszisztéma egyensúlyát. Gyomirtás ellenállóság: A glifoszátos gyomirtók hosszú távú használata vezethet olyan gyomnövények ellenállóságának kialakulásához, amelyekre korábban hatékonyak voltak. Ez a probléma nehezíti a hatékony gyomirtást, és nagyobb vegyszermennyiségek használatát eredményezheti. Hatása a táplálékláncra: A glifoszátos gyomirtók káros hatással lehetnek a táplálékláncra, különösen a rovarokra és a beporzókra, mint például a méhek, amelyek nélkülözhetetlenek a növények megfelelő beporzásához és a biodiverzitás fenntartásához. Alternatívák és fenntartható gyomirtás: Már léteznek alternatívák a glifoszátos gyomirtók számára, amelyek kevésbé kockázatosak az egészségre és a környezetre. A fenntarthatóbb módszerek, például a mechanikus gyomlálás, a mulcsozás és a természetes herbicidek használata lehetővé teszi a gyomok elleni harcot anélkül, hogy a glifoszát használatával járó kockázatokat vállalnánk. Fontos az egészségünk és a környezetünk védelme érdekében alaposan megfontolni, hogy milyen gyomirtó módszert választunk, és mérlegelni az alternatívák előnyeit!
@@konrad_M57Te ezért pénzt kapsz, hogy mindenhová AI által generált válaszokat reagálsz? Ha igen, eskü érdekelne, mert a Ctrl+C és Ctrl+V nagyon jól megy nekem is. 😂😂
Szia Ati! A gaz valószínüleg nem a geotextilen nő keresztül, hanem a szél befújja a kavicsok közé a gaz magjait, amik az ott megrekedt porban eresztenek gyökeret. Erre megoldás sajnos nincs, csak a folyamatos gazolás:/
Igazából a gyomirtószerek-ből két fajtáról tudok. Vannak a totális gyomirtók, vagy másnéven zöldrehatók. Ezeket egy szezon alatt 2-3 szor kell szórni. És amit ér azt viszi. Ilyen szer pl az amega up, de ha elmész egy gazdaboltba vagy vegyszerboltba és mondod hogy fozát tartalmú gyomirtószert szeretnél akkor tudni fogják úgy is. Ahoz hogy teljes mértékben hasson a szer még kell venned valami tapadó szert, amitől jobban felszívófik a gazon a gyomirtó, ilyen szer pl a Nonit. De ha nem tudsz szerezni akkor elég az is ha egy kevés mosogatószert keversz bele. Annyira figyelj csak hogy legalább 30-35% hatóanyag tartalmú szert vegyél mert ami alatta van az inkább serkenti a gaz növekedését, nem pedig írtja. A másik fajta pedig a magról kelő. Ez azt jelenti hogy egy teljesen megművelt területet lekezelsz vele akkor nem engedi kikelni a gazakat. Viszont ennek a hatása csak addig tart amí meg nem mozgatod a talaj síkját ( rámész kocsival, vagy ha gyengébb a szer akkor elég ha csak rálépsz) mert ez tulajdonképpen egy vijaszos réteget képez a talajon. A totális gyomitóból 200 mili kell 20 liter vízhez, és ehez még kb 40 mili tapadó. És az ára pedig kb 5-6 ezer ft egy literes üveg. A magrol kelőböl 250 mili kell 20 literbe és ehez nem kell tapadó. Ennek az ára kb 7-8 ezer ft. Remélem hogy tudtam segíteni! Pacsi!
Hello, ha érdekel, beton... Drága igen... 2.5x 2.7 métert lehúzol 15 centibe / köb... 8as vasháló... Sokba kerül tudom, de 1x csinálod meg. Ha van haveri baráti kör, ti is megtudjátok csinálni, főleg ha van kőműves a csapatban 1-2! Mixer mehet neki. Nem okoskodni akarok, de ezen átmentem már. Garázs, mobil garázs (lemezes perfect) ha kavicsos aljzat lesz, akkor a garázs "lábai" alá csináljatok 50x50x80cm beton tuskókat, nem kell telibe betonozni. Szél se kapja fel, fagy sem emelgeti. Ha kell szólj, elmondom merre hogyan. Egy békebeli sírköves 😉
10:16 Tip szerintem fá szerkezetű és pala tetős vagy ahoz hasonlót lehet csinálni vagy esetleg hogy oldalról ne érje eső esetleg fóliát ha olcsón szeretnéd hasonlót csinatunk régebben mi is
Szia Ati! Rossz hírem van a geotextillel kapcsolatban, valószínűleg át fog nőni a gaz. Persze nem úgy mintha semmi sem lenne alatta, sokkal kevesebb, valamint gyomlálni is nagyon könnyű lesz, mivel a textil miatt a gyökere nagyon gyengén fogja ott tartani, de màr átnőnek, fejlődtek annyit a növények. Üdv, egy kertész-földmunkás!😂
Szia egytipo a garázsnak. Künnyű fém szerkezetű vázra felcsavariztok acélpalát vagy nem tudom nálotok hogy hívják egy fémlemez tetőkre. Ezt így megcsináljátok és nem ázik be ha nagyon akarod még fóliát is tehetsz alá. Nekünk is így van és nem ázig az A8
Szia Attila. Sok jó gyomirtó van, de tartós megoldást nem fog adni. A gyomirtók működési elve, hogy a növények levelein keresztül szívódik fel, majd lejut a gyökerekbe, amiket elöl. Ebből következik, hogy csak azokat a növényeket fogja kiirtani, amiknek éppen van levelük. A még ki nem bújt növényekre (mag, rizoma) nincs hatással. A kövek közé ráadásul idővel be fog ülni annyi por/föld, hogy már nem a textil alól nőnek át a gazok, hanem a kövek közé gyökerezik be. Egy ilyen felület nem gyommentesíthető tartósan, karbantartást igényel.
Szia. Ez a megoldás így nem rossz de nem tartós. Én a helyedben a másik parkolo részt úgy csináltatnám hogy kiszedetnék 25-30 centi földet, majd azt mondjuk 20 centi bányakaviccsal ( olcsobb megoldás) vagy darált betonnal visszatölteni( ez drágább de rendkívűl tartós, ipari padlók alá is ezt az anyagot használják) vagy a harmadik alternatíva a darált tégla. Ezt a réteget jól ledöngölni majd arra mehet a 10 centi murva. De az 5 centi murva is elég lehet lényeg a megfelelő aládolgozás. A mart aszfalt sem rossz csak kell keresni egy olyan helyet ahol megfelelő minősegüt árulnak. Murvánál picit olcsobb a sima tört kavics( ezt mifelénk 63x tört kavicsnak hívják). A legfontosabb hogy Mindenképpen magasabb legyen a visszatöltés mint a jelenlegi szint hogy a víz le tudjon folyni így az autok alatt sosem fog megállni a víz( nyílván ne a mostani placc irányába leejtsen mert akkor ott fog állni a víz de ezt a szaki remélhetőleg tudni fogja). Mi általában a 0-22-es murvát használjuk mert ez sokkal jobban be tud tömörödni mint a nagyobb szemnagyságú. Igaz nyáron a nagy melegbe kiszárad és akkor porosak lesznek az autók ha a szél felkeveri a port. De a nagy szemnagyságú hátránya hogy könnyen szétgyúrják az autók. A vízelvezetés mehetne oda a ,,szakadék,, fele vagy ki az utcára. Szegély követ a ,,szakadékhoz"semmiképp nem raknék mert az lezárja a víz útját így nem fog tudni lefutni az autok alól. A geotextiliaról pedig csak annyi hogy ha mélyen kitermeliktek a földet teljesen felesleges mert alulról nem fog felnőni, de mint a mostanj placcon is a murvában tud megtelepedni, tehát gyomirtó mindenképp kelleni fog. Az épület alá szerintem jo lehet a murva placc szintúgy, én simán pont alapokra állítanék egy fa szerkezetes épületet, lemez tetövel. Oldalnak pedig osb tábla vagy szintúgy lemez ( trapéz lemez a legjobb).Remélem tudtam segíteni.
Szia! A mixeres ckt beton az mindig is drágább. Legegyszerűbb a betonosházhoz, hogy megvenni a sódert, cemenetett, gondolom víz van és egy betonkeverő és jó munkaerő. A súlyok miatt meg térhálót bele a betonba hogy nagyobb súlyt el tudjon bírni.
Szia Attila! A mart aszfalt amit neked kihoztak, az tényleg szemét volt. De van ugyanúgy osztályzott ebből az anyagból is. Az sajnos igaz, hogy soha nem lesz olyan mint az meleg aszfalt mivel ez csak szórt útalap. A ragasztó is csak javítja a helyzetet, de sosem olyan mint a meleg aszfalt. De el lehet készíteni jó minőségben is, szakemberekkel. Ahol a bobcat-es bontásról lementetted a képet, ott lett volna egy telefonszám amin tudtunk volna segítséget nyújtani. A murva is jó döntés. Szép napot! Ui: máskor egy forrásmegjelölést elfogadunk😀
Szia Attila! Nem tudom írták-e már de szerintem a könnyűszerkezetes fedett részhez egy sarokba 4 talajcsavarral simán megállna egy nagyobb méretű garázs szerűség.
Szia Ati Nagyon érdekes és informatív videó szokásod szerint igényesen. Egy féltető vagy mobilgarázs építéséről és költségeiről érdekelne egy videó. Én is hasonló projekten vagyok.
Szia gyomirtó helyett sót ajánlok, mi szoktunk olyan helyekre sót önteni ahol nem akarjuk hogy gaz nőljön. Az eső úgy is bele mossa. De ha ki próbálod akkor először egy kisebb mennyiségnen.😊
Szia! Garázsnak nem fontos teljes beton alapot csinálni ha mobil garázsról van szó. Elég egy beton szoknyát csinálni vagy a lábak helyén 1-1 beton kockát amire rácsavarozzák a garazsat. Sok helyen láttam már és később bármikor lehet folytatni a betonozást ha úgy alakul.
Őshonosat érdemes ültetni: tölgy, cser, bükk, gyertyán, nyár, ha nem akarsz akácot. (Márpedig ne is akarj szerintem, ha nem kell tüzelőnek 10-20 év múlva, hanem a környezettudatosság a szempont. Márpedig... ;)
Szia!Fa szerkezetű féltetőn nem gondolkoztál?Azt esetleg Tömörített falappal körbe is tudod venni és akár szigetelni is a későbbiekben.Nem értek ehhez biztosan hosszú távon nem a legmegfelelőbb,de sok családi háznál ez a divat mostanában.
Szia a murva alá mindegy a geotextilia mérete. Gazosodni akkor is fog mert a por megül a szemcsék közt. De a szemcseméretnél jól választottál. Meg kell lapvibróval járni és bírja a kormánymozdulatokat is. Gyorsan növő fa a csodasövény aliasz szilfa, ha nem nyírod 2 év 3 4 méter magasság és erős törzs. E
Minden marha drága már. 🙁 Én is gondoltam hogy a garázsnak aszfalt kellene beton helyett, de nekem csak 5x7m placc áll rendelkezésre. Utoljára 5ezer környékén találtam m2 az aszfaltnak cég ajánlatban. A beton is sokba van már sajnos, de az aszfalt egyből kész nem kell kötnie és a munkadíj is jó sok lenne egy mesternek meg temérdek anyagot kellene keverni hozzá helyben. Szóval nem tudom. Csak azt hogy szerencsétlen Astra-ra most már megérdemli hogy valami szilárd burkolat legyen alatta aztán meg egy garázs. Bár azok is jó drágák lettek, a lemezek. Viszont nem tudom hogy mennyire komoly facen hirdetnek ilyen 5x6m garázst aranytölgy mintával dupla billenő kapuval oldal ajtóval cirka 450e környékén, kicsit kevésnek tűnik ebben a kategóriában. 🤷🏻♂️ Ja és igen csupasz földre semmiképp, kirohad az alja az autónak. Két éve talajakaró van alatta. De előtte mit kaphatott csóri a kipárolgott harmattól. 😢
Császárfa szép nagylevelű illetve nagyon gyorsan nő ha rendszeresen kap vizet! Nekem van belőle 4 darab 1.5 hónapja ültettem kb és már van egy 20 centis hajtás rajta. 2-3 éve egy másik háznál lett ültetve ott már bőven nagyobb mint egy átlagos emeletes ház. Az udvarban mindig hűvös volt illetve az elszaporodással sem volt gond. Semmiféle nedv nem csepegett róla esetleg akkor mikor esett az eső és a vizcseppek. Én szeretem ezt a fát. Csak ajánlani tudom. Ha ki is vágod majd egyszer újrahajt és lesz belőle egy ugyanolyan fa.
Hello. A geotextília nem fogja meg a gazt, nem azért van amúgy, csak egy tipp. A másik, nekem martaszfaltos a kocsibejáró, és össze áll....van benn nagyobb darab tény amit szét kell törni, meg kavicsok ez is igaz, de nekem egész jól összeépült
Szia! Gyomírtóval kapcsolatban keress bátran, szívesen segítek, geotextil nem lesz hosszú életű, tudok benne valóban segiteni ugy hogy a kavicsok között sem jojjon vissza.
Szia én is most csináltam magamnak egy 1000 m2 es parkolót és én is küzdök a gazzal. A gladiátor nevezetü gyomirtót vettem és nagyon bevált. Igaz 6900 ft 1 liter de cserébe hasznos és teszi a dolgát. 10 liter vízhez kell önteni 2 decit én féllitert öntöttem és 2 hét alatt ki írtotta teljesen.
Ha betonozni kell akkor az lehet segít ha rendelsz építési törmeléket és arra betonozol , kevesebb beton kell és ezek a törmelékek sem olyan nagyon drágák
sziasztok nekem nekem is van egy ilyen kocsibeállóm ha fogsz 2 vfts ladát meg 1 alfát és elketdesz velük kereket pörgetni a gazon az egész jó gyomirtó.
Szia Én paraszt vagyok és mi is vettünk marott aszfaltot 3 sleppert de nekünk nem voltak olyan nagy darabok mi úgy csináljuk hogy traktorral jól megtapossuk és amikor összeáll gázpörkölővel megpörköljuk és olyan lesz mint az aszfalt
Nem feltétlenül a geotextil alól jönnek a gyomok, ha 10 cm murva van, egyszerűen a murva közt is megélnek, nem kell nekik nagyon föld, csak nedvesség. Egy évben kétszer le kell fújni gyomirtóval így is. Gialka, kb. két hét alatt elintéz mindent.
Geotextil pénzkidobás... Én is tettem s bejáróba 1 évig szép és jó volt még a kavics és a kocsi ki nem szakította... onnantól kezdve hogy 1 helyen átjött már vége...
Szia van egy olyan találmány aminek az a neve, hogy totál gyomirtó. Ha nem kapsz vagy nem találsz akkor jöhet a gázolaj tisztán a tövére a kiírtandó növénynek. Nálam bevált
nekem a legpraktikusabb lenne, bemenni egy autókereskedésbe, és megkérdezni ott hogyan van a talaj.A legtöbb kereskedés felénk ilyen kavicsos, de gyomnélküli.
Szia Attila! Csak annyit szeretnék neked mondani, hogy a murva kő alá inkább fekete fóliát rak inkább és csak szúrkáld át 5 cm-ként vas villával így át folyik raja a víz de nem nő át rajta a nővény, és saját tapasztalatból tudom hogy a murva kő mikró vágásokat ejt a gumiabroncsokon és gyorsabban tönkre mennek a gumik és még nagyobb esélye van a defektnek is. Én a Szilfát ajánlom mert gyorsan nő csak az elején foglalkozni kell vele, mert bokor lesz belőle nem faj szóval metszeni kell, hogy felfele nőjön. Remélem ezzel tudtam kicsit segíteni.
Nem a geotextil-en nő át a gaz, hanem bemegy kosz a por meg a sár ami már eleve egy táp talajt képez. Ez után pedig a szél oda hordja a magokat és tádám ott a gaz. Erre csak a glialka vagy más gyomírtó szerek segítenek.
Igen az úgy már egy nehezebb dió. Ha saját kezüleg akarod csinálni költséghatékonyan (tapasztalat) akkor talán a járdalap a legjobb válsztás. Szaktudás nélkül szebben kivitelezhető mint a térkő és annyira nem kell aládolgozni.
Itt romániában van TOTAL gyomírtó, a kertet én is azzal fújom le, térkő között köves részen, egy éveben 2 szer. Nekem nagyon bevállt, nem jön fű meg gaz ki sehonnan.
Szia. Nem rossz az ötlet, mi felénk úgy hívják hogy TOTÁL nha az mindent visz… a másik a garázs Hat attól függ miet meg mekkorát akarsz hány oszlop tartsa és én csak az oszlopoknak betonoznák egy mélyebb alapot pl. 40x40 meg egy 60-80 cm mély és bele bírsz rakni L talpakat és arra akár fa akár fém szerkezetet is bírsz rá építeni azért is jó mert rá csavarod és ha egyszer meg gondolod el bontod tovább viszed könnyen szét szeded. A garázs alja meg 10-15cm beton szerintem elég bele raksz egy hálót nem tudom nálatok hogy hívjátok 250cm x 4vagy 6m. és így nem reped meg de viszont lesz tartása. Sok sikert ha kell betonozni megyek 💪
még azt is lehetne hogy vékonyabb "faoszlop", azokra hullámpalánk és akkor van is pár fedett hely, az oldalát meg sima osb lappal meg lehet védeni, nem drága, persze nem is annyira szép megoldás, de így legalább olcsóbban van több fedett hely
Egyébként említetted, hogy szeretnél egy garázst. Én ötletként felvetném, hogy miért nem csinálsz csak egy oszlopokon állót tetőt? Nem kell csak az oszlopok alatt betonozni, nagyobb alatta a tér, azaz több kocsi fér el, és jóval olcsóbb, mint egy garazs.
@@adamracz9296 Az alumínium és a titánium mindkettő olyan könnyűfémek, amelyeket gyakran használnak építőipari és gépipari alkalmazásokban, beleértve a garázsokat is. Az alumínium és a titánium között azonban vannak különbségek, és ezek befolyásolhatják a választást a garázs anyagának tekintetében. Itt van néhány ok, amiért a titánium garázs jobb lehetőség lehet az alumínium garázshoz képest: Erősség és tartósság: A titánium rendkívül erős és tartós anyag, amely magas szintű teherbírást és ellenállást nyújt a sérülésekkel és a korrózióval szemben. Ez azt jelenti, hogy a titánium garázs hosszabb élettartamot és jobb védelmet nyújthat az időjárási körülményekkel szemben. Könnyűsúly: Bár mind az alumínium, mind a titánium könnyűfémek, a titánium még könnyebb. Ez lehetővé teszi a könnyűsúlyú, de még mindig erős szerkezetek kialakítását. A könnyebb súlyú garázs könnyebbé teszi a telepítést és a mozgatást, valamint kevésbé terheli a talajt és az alapozást. Korrózióállóság: A titánium természetesen ellenáll a korróziónak és az oxidációnak, így kevesebb karbantartást igényel. Ez fontos előny lehet, különösen olyan környezetekben, ahol magas a nedvességtartalom vagy a sós levegő (például tengerparti területeken). Magas hőmérsékleti ellenállás: A titánium rendkívül magas hőmérsékleti ellenállással rendelkezik, és nem deformálódik vagy veszít szilárdságából extrém hőmérsékleti körülmények között. Ez fontos lehet, ha a garázsban olyan forró vagy hideg környezetben tartasz járműveket vagy tárgyakat, ahol más anyagok könnyebben megsérülnének. Egyedi megjelenés: A titánium különleges, modern megjelenést kölcsönözhet a garázsnak, és lehetőséget ad az egyedi tervezésre és testreszabásra. Ha olyan garázsra vágysz, amely kiemelkedik a többi közül, a titánium lehetőséget nyújthat erre. Fontos azonban megjegyezni, hogy a titánium általában drágább és nehezebben megmunkálható, mint az alumínium. Az anyagköltségek és a gyártási folyamatok befolyásolhatják a garázs árát és elérhetőségét. Ezért célszerű alaposan mérlegelni a költségeket és az igényeket a választás előtt.
Szia Attila!
A császárfát semmiképpen nem ajánlom mert egy isten baszása! Lehetetlen kiírtani,ha a tűzre dobsz belőle akármennyire száraz is kormol meg füstöl mint az állat és nem is ad melehet. Ami alatta parkol kocsi azon rengeteg ragacsos csepp lesz (amíg a fán van levél) meg felfele nő a gyökere.
Tudom. Nekünk is volt. 4 éve lett kivágva és még mindig jön a gyökeréről hajtalás. NE VEDD MEG!
Köszi, ez nem hangzik túl jól 😕
@@AttilaS2 a cukorjuhart tudom ajánlani. Szép nagy terebélyesre megnő viszonylag hamar. És ha megsérted valamelyik vastagabb ágát akkor isteni finom cukros levet ad amit használhatsz akárminek az édesítésere amibe nem grammra pontosan kell kimérni a cukrot.(pl: teába,kávéba,sütik tetejét meglocsolni véknyan vele)
@@AttilaS2 nekünk is az van, de semmi ilyesmi probléma nincs vele. Egyedüli hátránya, hogy nagyok a levelei és abból rengeteg van, így egy kicsit több a munka. Ha ragacsos cucc jön a fából az általában a fa betegségére utal. Én ajánlani tudom, mert tényleg az egyik legjobb szerintem.
Minden fáról csöpög a ragacsos nedv, amelyik tetves.
Nekünk van!
Császár fa!
Kb 20db
Eddig semmi gond velük!
És nekünk sikerült ki irtani!
Van mindenre megoldás!
Szia Ati!
Gyomirtó: Glialka (1-2 hét alatt öl meg mindent)
Betonozásra: CKT
Garázsnak: konténer garázs
Glialka mehet jó erősen, de lehet kell neki egy 3-4 hét is
Ilyenkor sajnálhatjuk az európai unió agyatlan rendeleteit...hogy betiltották a Gramoxone-t.2 nap múlva csak az elhalt gazok lettek volna.
Én is Glialkát írtam volna. Ami meg ki nőtt fű első sorba Sós vízzel próbálnám meg ( nekem nincs murvám csak hallottam )
@@barnabasbaksa2924füvet, gazt max 2 hét alatt kiégeti.
Ecet
Szia Attila,
Ne feledd, hogy a fedett gépkocsi tároló, építési engedély köteles tevékenység lesz. Illetve a helyi építési szabályzatot is nézd meg, hogy pontosan mit és hova építhetsz. A helyi főépítészhez menj el és vázold neki az elképzelésed, majd keress egy építészt aki a tervezést elvégzi, illetve a többi szakági tervezőt összefogja majd az egész eljárást lefolytatja. 100 lég-m3 külső épülettérfogatig építhetsz engedély nélkül (az kb egy kettő beállós, lapostetős, kis belmagasságú garázs), de akkor is tartanod kell az építési előírásokat.
Ha mindent szabályosan csinálsz, akkor is számíthatsz arra, hogy valaki felfog nyomni az építési hatóságnál... (mondjuk a Hondások 🥴)
Ha csak tükörplaccot csinál ( vasalt betonból), és arra mobilgarázst rak, vagy gyors szerkezetes garázst, az nem engedély köteles. Csak az alappal rendelkező létesitmények engedélykötelesek.
@@TiborVida-l2x Dehogy is, szó sincs ilyenről. Ez valami urban legend, Isten tudja hogyan terjedt el. Semmi esetre sem hidd/higgyétek el ezeket. Csak azokat, amiket a hatályos kormányrendeletek illetve kerületi, települési azaz helyi építési szabályzatok és településképi rendeletek írnak. Minden szóban elhangzott, pofon egyszerűnek tűnő hatóság kijátszása hülyeség. Komolyan gondolja valaki, hogy több tucat magasan képzett ember nem gondol az összes eshetőségre egy szabály meghozásánál? Vagy ha mégis, akkor a gyakorlat kialakulása utáni időszakban nem foltozzák be a lyukakat?
Nemrégiben volt a 100 légköbméteres szabály, de október 1-től megszűnt. Azaz 100 légköbméter külső térfogatig, nem kellett építési engedély bizonyos épülettípusokra, de az épület szabályosan kialakított kellett, hogy legyen. Továbbá a településképi jóváhagyás még kellett hozzá.
Ha az említett mobilgarázs 100 lég-m3 alatti, akkor lehet szabályosan, de engedély nélkül építeni. Az alap megléte épületszerkezeti kérdés, nem pedig hatósági, és a "tükörplacc" is alap, csak műszakilag nem elégséges önmagában.
Az OTÉK meghatározza az épületek minimális kötelező műszaki színvonalának mértékét. Annak betartás saját jól felfogott érdeke kell, hogy legyen mindenkinek.
október 1 óta, 35 m2 bruttó alapterület és ha jól emlékszem (most nem nézek utána) 4,5 m gerincmagasság magaetetős épületnél, 3,5 m lapostetős épületnél az építési engedély nélkül, de a szabályok betartása mellett építhető. Az építésügyi bírságok több mint megtriplázódtak október 1-től. Egy garázsnál, ha “egyéb épület”-nek tekintik (vármegyéje válogatja, csak 400.000. forint a bírság m2-ként! Már ha fennmaradhat, ha nem akkor bontás… 180 napon belül.
A főépítészi konzultáció ingyenes, bármit akartok építeni, előtte egyeztessetek vele. BÉKE! ✌😎
Saját tapasztalat alapján hiába teszel le geotextilt, következő évre, sőt 2-3 év múlva fix kinő a gaz! De általában nem a geotextilen keresztül hanem a murvába belefúja a szél a magokat és úgy nő ki!
Szerintem évente 1x max 2x legyomírtózod és kész! Glialka az jó fajta 15ezer a literes nálunk de az nagyon nagy területre elég!
Szia Attila!
Talaj csavarokra is tudsz építeni garázst azt csak le kell fúrni és mehet is bele az oszlop és a szerkezet. Vagy csak az oszlopok helyét ki betonozni az is jelentősen olcsóbb mint a teljes betonozàs.
Lengyelországból tudsz rendelni minőségi lemezgarazsakat, nagyon nagy választékkal, és össze is dobják helyben...
+1
+1
Tudtam, hogy ha eleget nézem vissza a régi videókat, akkor előbb-utóbb lesz új 😃 ma munkakedv hiányában S2-maraton volt
Gyomirtó: a Glialka mindent kigyaláz;)
Meg a TOTAL-is kegyetlen jó nekünk ami le lett nyomva vele ott már nem nő semmi.
Glialka a szomszédnak is kivitte mindenét, kicsit fújt a szél, szóval azt tényleg ajánlom én is XD
@@BenceMekli Totalt használunk mi is, jó cucc pár nap és sárgul ha minden össze áll. (Süt a nap, jó keverési arány)
Igen de a gialkával vigyázni kell!
Mert mellette semmi féle növény nem marad meg!
A császárfa ki irtására meg van vegyszer!
Ami jó az akácra is!
Longtren!
Nem biztos hogy így kell irni!
De az tuti hogy kiviszi!
Szia Atilla!
Mi két gyomírtó keverékét használjuk: Armo SL vagy Glialka (totális gyomírtó) és Figaro (magágyi gyomírtó), nálunk ez egy héten bellül mindig hat, és látható eredménye van kb 2 hónapig.
A videó végén mondtad, hogy arra a kis részre leraksz műfüvet, amit saját tapasztalat alapján nem ajánlanék, nyáron ontja magából a meleget. Nekünk ha a léghőmérséklet 35°C körül volt, akkor a műfű simán felment 70°C fölé, ami egyáltalán nem jó a környezetnek, és mérgező gőzöket is párologtat.
Üdv! Glifoszátos gyomirtót vegyél, használj hozzá úgynevezett tapadót, a keverési arányt pedig duplázhatod. Ne permetezz nagy hőségben, illetve nagy eső előtt pár órával, mert nem szívódik fel. Ahol kinőtt a gaz fújd le és kész ott is. A mart aszfaltos ismertetőd pedig hasznos volt!
Szerintem nem a legjobb választás. El is mondom miért... Egészségügyi kockázatok: A glifoszátot számos tanulmány összekapcsolta az egészségügyi problémákkal, például a rák kockázatának növekedésével, hormonális rendellenességekkel, genetikai károsodásokkal és idegrendszeri hatásokkal.
Környezeti hatások: A glifoszát hosszú időn át képes maradni a talajban és a vízben, és képes lehet felhalmozódni a környezetben. Ez károsíthatja a talajökoszisztémát, a vízi életet és más élőlényeket, valamint az ökoszisztéma egyensúlyát.
Gyomirtás ellenállóság: A glifoszátos gyomirtók hosszú távú használata vezethet olyan gyomnövények ellenállóságának kialakulásához, amelyekre korábban hatékonyak voltak. Ez a probléma nehezíti a hatékony gyomirtást, és nagyobb vegyszermennyiségek használatát eredményezheti.
Hatása a táplálékláncra: A glifoszátos gyomirtók káros hatással lehetnek a táplálékláncra, különösen a rovarokra és a beporzókra, mint például a méhek, amelyek nélkülözhetetlenek a növények megfelelő beporzásához és a biodiverzitás fenntartásához.
Alternatívák és fenntartható gyomirtás: Már léteznek alternatívák a glifoszátos gyomirtók számára, amelyek kevésbé kockázatosak az egészségre és a környezetre. A fenntarthatóbb módszerek, például a mechanikus gyomlálás, a mulcsozás és a természetes herbicidek használata lehetővé teszi a gyomok elleni harcot anélkül, hogy a glifoszát használatával járó kockázatokat vállalnánk.
Fontos az egészségünk és a környezetünk védelme érdekében alaposan megfontolni, hogy milyen gyomirtó módszert választunk, és mérlegelni az alternatívák előnyeit!
@@konrad_M57Te ezért pénzt kapsz, hogy mindenhová AI által generált válaszokat reagálsz?
Ha igen, eskü érdekelne, mert a Ctrl+C és Ctrl+V nagyon jól megy nekem is. 😂😂
Szia Ati!
A gaz valószínüleg nem a geotextilen nő keresztül, hanem a szél befújja a kavicsok közé a gaz magjait, amik az ott megrekedt porban eresztenek gyökeret. Erre megoldás sajnos nincs, csak a folyamatos gazolás:/
Igazából a gyomirtószerek-ből két fajtáról tudok.
Vannak a totális gyomirtók, vagy másnéven zöldrehatók.
Ezeket egy szezon alatt 2-3 szor kell szórni.
És amit ér azt viszi.
Ilyen szer pl az amega up, de ha elmész egy gazdaboltba vagy vegyszerboltba és mondod hogy fozát
tartalmú gyomirtószert szeretnél akkor tudni fogják úgy is. Ahoz hogy teljes mértékben hasson a szer
még kell venned valami tapadó szert, amitől jobban felszívófik a gazon a gyomirtó, ilyen szer pl a Nonit.
De ha nem tudsz szerezni akkor elég az is ha egy kevés mosogatószert keversz bele.
Annyira figyelj csak hogy legalább 30-35% hatóanyag tartalmú szert vegyél mert ami alatta van az inkább
serkenti a gaz növekedését, nem pedig írtja.
A másik fajta pedig a magról kelő.
Ez azt jelenti hogy egy teljesen megművelt területet lekezelsz vele akkor nem engedi kikelni a gazakat.
Viszont ennek a hatása csak addig tart amí meg nem mozgatod a talaj síkját ( rámész kocsival, vagy ha
gyengébb a szer akkor elég ha csak rálépsz) mert ez tulajdonképpen egy vijaszos réteget képez a talajon.
A totális gyomitóból 200 mili kell 20 liter vízhez, és ehez még kb 40 mili tapadó.
És az ára pedig kb 5-6 ezer ft egy literes üveg.
A magrol kelőböl 250 mili kell 20 literbe és ehez nem kell tapadó.
Ennek az ára kb 7-8 ezer ft.
Remélem hogy tudtam segíteni!
Pacsi!
Műfüvezéshez az Italgreen hungary-t ajánlom nagyon profik a srácok és a legjobb minőségű műfüveik vannak!
Hello, ha érdekel, beton... Drága igen... 2.5x 2.7 métert lehúzol 15 centibe / köb... 8as vasháló... Sokba kerül tudom, de 1x csinálod meg. Ha van haveri baráti kör, ti is megtudjátok csinálni, főleg ha van kőműves a csapatban 1-2! Mixer mehet neki. Nem okoskodni akarok, de ezen átmentem már.
Garázs, mobil garázs (lemezes perfect) ha kavicsos aljzat lesz, akkor a garázs "lábai" alá csináljatok 50x50x80cm beton tuskókat, nem kell telibe betonozni.
Szél se kapja fel, fagy sem emelgeti.
Ha kell szólj, elmondom merre hogyan. Egy békebeli sírköves 😉
Total gyomirtó mindent visz😊
Plussz 10literbe 5decit kell önteni
10:16 Tip szerintem fá szerkezetű és pala tetős vagy ahoz hasonlót lehet csinálni vagy esetleg hogy oldalról ne érje eső esetleg fóliát ha olcsón szeretnéd hasonlót csinatunk régebben mi is
Már nagyon vártam az uj videot, a minöség es az erdekeltség az nálad megvan király vagy❤🎉
ujj
ujj
@@marton38 asked
@@bluemob. asked?
Nagyon jó lett a videó!🔥🔥
Szia Ati! Rossz hírem van a geotextillel kapcsolatban, valószínűleg át fog nőni a gaz. Persze nem úgy mintha semmi sem lenne alatta, sokkal kevesebb, valamint gyomlálni is nagyon könnyű lesz, mivel a textil miatt a gyökere nagyon gyengén fogja ott tartani, de màr átnőnek, fejlődtek annyit a növények. Üdv, egy kertész-földmunkás!😂
Szia egytipo a garázsnak. Künnyű fém szerkezetű vázra felcsavariztok acélpalát vagy nem tudom nálotok hogy hívják egy fémlemez tetőkre. Ezt így megcsináljátok és nem ázik be ha nagyon akarod még fóliát is tehetsz alá. Nekünk is így van és nem ázig az A8
Hogy áll a Buick?
Jó lenne belőle egy videó update
Igen
Szerintem sehogy😂😂
Szia Attila. Sok jó gyomirtó van, de tartós megoldást nem fog adni. A gyomirtók működési elve, hogy a növények levelein keresztül szívódik fel, majd lejut a gyökerekbe, amiket elöl. Ebből következik, hogy csak azokat a növényeket fogja kiirtani, amiknek éppen van levelük. A még ki nem bújt növényekre (mag, rizoma) nincs hatással. A kövek közé ráadásul idővel be fog ülni annyi por/föld, hogy már nem a textil alól nőnek át a gazok, hanem a kövek közé gyökerezik be. Egy ilyen felület nem gyommentesíthető tartósan, karbantartást igényel.
Nagy segítség, én is így fogom csinálni a bejárómat! :)
Jó lett a vidi Attila, látszik bele adsz mindent a videókba,igy tovább! 💪💪
Jó gyomirtó a total. 15 liter vízhet 3 decit szoktam rakni és szép lassan lepermetezni, 2-3 hét után olyan sárga volt az egész mint a huzat!
Hali! A császárfa tényleg gyorsan nő, de brutál nagy és sok levelet hullat. Igaz mivel nagyok a levelek könnyen el lehet takarítani.
Szia. Ez a megoldás így nem rossz de nem tartós. Én a helyedben a másik parkolo részt úgy csináltatnám hogy kiszedetnék 25-30 centi földet, majd azt mondjuk 20 centi bányakaviccsal ( olcsobb megoldás) vagy darált betonnal visszatölteni( ez drágább de rendkívűl tartós, ipari padlók alá is ezt az anyagot használják) vagy a harmadik alternatíva a darált tégla. Ezt a réteget jól ledöngölni majd arra mehet a 10 centi murva. De az 5 centi murva is elég lehet lényeg a megfelelő aládolgozás. A mart aszfalt sem rossz csak kell keresni egy olyan helyet ahol megfelelő minősegüt árulnak. Murvánál picit olcsobb a sima tört kavics( ezt mifelénk 63x tört kavicsnak hívják). A legfontosabb hogy Mindenképpen magasabb legyen a visszatöltés mint a jelenlegi szint hogy a víz le tudjon folyni így az autok alatt sosem fog megállni a víz( nyílván ne a mostani placc irányába leejtsen mert akkor ott fog állni a víz de ezt a szaki remélhetőleg tudni fogja). Mi általában a 0-22-es murvát használjuk mert ez sokkal jobban be tud tömörödni mint a nagyobb szemnagyságú. Igaz nyáron a nagy melegbe kiszárad és akkor porosak lesznek az autók ha a szél felkeveri a port. De a nagy szemnagyságú hátránya hogy könnyen szétgyúrják az autók. A vízelvezetés mehetne oda a ,,szakadék,, fele vagy ki az utcára. Szegély követ a ,,szakadékhoz"semmiképp nem raknék mert az lezárja a víz útját így nem fog tudni lefutni az autok alól. A geotextiliaról pedig csak annyi hogy ha mélyen kitermeliktek a földet teljesen felesleges mert alulról nem fog felnőni, de mint a mostanj placcon is a murvában tud megtelepedni, tehát gyomirtó mindenképp kelleni fog. Az épület alá szerintem jo lehet a murva placc szintúgy, én simán pont alapokra állítanék egy fa szerkezetes épületet, lemez tetövel. Oldalnak pedig osb tábla vagy szintúgy lemez ( trapéz lemez a legjobb).Remélem tudtam segíteni.
A gladiátor egesz jo gyomirtó, nálunk az vált be.😁
Fedett hely lábainak beton helyett a talajcsavar egy jó megoldás. Bárhova lehet rakni és ha később útban lenne, akkor kicsavarod és arrébb rakod.
Betonalap helyett talajcsavar. Mi sokat használjuk és atombiztos!:)
Azt hittem már a NatGeonak forgatsz! Szép munka lett!! 🎉👊👊👊
Féltetős megoldást tudom javasolni, ponyvázva az oldala és az eleje! Jelenleg a legolcsóbb megoldás
Nagyon jó lett a Videó és Érdekes Gratulálok Attila
Szia! A mixeres ckt beton az mindig is drágább. Legegyszerűbb a betonosházhoz, hogy megvenni a sódert, cemenetett, gondolom víz van és egy betonkeverő és jó munkaerő. A súlyok miatt meg térhálót bele a betonba hogy nagyobb súlyt el tudjon bírni.
A szabadtéri betont 9 m2-enként dilatálni kell. A helyi építési szabályzatban le van írva mennyit betonozhat le. Legegyszerűbb építészt fogadni.
Szia Attila!
A mart aszfalt amit neked kihoztak, az tényleg szemét volt. De van ugyanúgy osztályzott ebből az anyagból is. Az sajnos igaz, hogy soha nem lesz olyan mint az meleg aszfalt mivel ez csak szórt útalap. A ragasztó is csak javítja a helyzetet, de sosem olyan mint a meleg aszfalt. De el lehet készíteni jó minőségben is, szakemberekkel. Ahol a bobcat-es bontásról lementetted a képet, ott lett volna egy telefonszám amin tudtunk volna segítséget nyújtani.
A murva is jó döntés.
Szép napot!
Ui: máskor egy forrásmegjelölést elfogadunk😀
Szia Attila! Nem tudom írták-e már de szerintem a könnyűszerkezetes fedett részhez egy sarokba 4 talajcsavarral simán megállna egy nagyobb méretű garázs szerűség.
Szia Ati
Nagyon érdekes és informatív videó szokásod szerint igényesen. Egy féltető vagy mobilgarázs építéséről és költségeiről érdekelne egy videó. Én is hasonló projekten vagyok.
Szia gyomirtó helyett sót ajánlok, mi szoktunk olyan helyekre sót önteni ahol nem akarjuk hogy gaz nőljön. Az eső úgy is bele mossa. De ha ki próbálod akkor először egy kisebb mennyiségnen.😊
Gyomírtásra a legolcsóbb és a legegyszerűbb az út szóró só! Glialka drága is és ugyanúgy visszano idővel
Hali! Glialka gyomírtót keresd, engedély nélkül kapható.
Ceresit páragyűjtőben lévő kék folyadék fűre gazra tökéletes , 2 nap kiégett lesz a helye
Szia! Garázsnak nem fontos teljes beton alapot csinálni ha mobil garázsról van szó. Elég egy beton szoknyát csinálni vagy a lábak helyén 1-1 beton kockát amire rácsavarozzák a garazsat. Sok helyen láttam már és később bármikor lehet folytatni a betonozást ha úgy alakul.
Szerintem a ckt betonnal jobban jártál volna az felébe kerül mint a rendes beton meg azon át szivárog a víz és abba nem nő ki a gaz sem 😀
császárfa legjobb igénytelen:)
Szia Attila! En amerikai vagyok de nagyon szeretem a te videoidat es izgatottan varom, mit csinalsz legkozelebb!
Gyomirtót irtak a glialkát, 1lietr vízhez 10ml gyomirtó, 1-2 het, azert lassu mert ez gyökestől írtja. Növekedés közben a leg hatásosabb.
Őshonosat érdemes ültetni: tölgy, cser, bükk, gyertyán, nyár, ha nem akarsz akácot. (Márpedig ne is akarj szerintem, ha nem kell tüzelőnek 10-20 év múlva, hanem a környezettudatosság a szempont. Márpedig... ;)
Ezek tele vannak nyáron tetűvel, amiről csöpög le a mézharmat. Semmilyen fa alatt nem lehet kocsit tartani. Azoknak garázs kell.
@@zoltanlukatsovics5845 Nem ez volt a kérdés, de amit mondasz, arról is volt szó a videóban.
Szia!Fa szerkezetű féltetőn nem gondolkoztál?Azt esetleg Tömörített falappal körbe is tudod venni és akár szigetelni is a későbbiekben.Nem értek ehhez biztosan hosszú távon nem a legmegfelelőbb,de sok családi háznál ez a divat mostanában.
Szia a murva alá mindegy a geotextilia mérete. Gazosodni akkor is fog mert a por megül a szemcsék közt. De a szemcseméretnél jól választottál. Meg kell lapvibróval járni és bírja a kormánymozdulatokat is. Gyorsan növő fa a csodasövény aliasz szilfa, ha nem nyírod 2 év 3 4 méter magasság és erős törzs. E
Minden marha drága már. 🙁 Én is gondoltam hogy a garázsnak aszfalt kellene beton helyett, de nekem csak 5x7m placc áll rendelkezésre. Utoljára 5ezer környékén találtam m2 az aszfaltnak cég ajánlatban. A beton is sokba van már sajnos, de az aszfalt egyből kész nem kell kötnie és a munkadíj is jó sok lenne egy mesternek meg temérdek anyagot kellene keverni hozzá helyben. Szóval nem tudom. Csak azt hogy szerencsétlen Astra-ra most már megérdemli hogy valami szilárd burkolat legyen alatta aztán meg egy garázs. Bár azok is jó drágák lettek, a lemezek. Viszont nem tudom hogy mennyire komoly facen hirdetnek ilyen 5x6m garázst aranytölgy mintával dupla billenő kapuval oldal ajtóval cirka 450e környékén, kicsit kevésnek tűnik ebben a kategóriában. 🤷🏻♂️
Ja és igen csupasz földre semmiképp, kirohad az alja az autónak. Két éve talajakaró van alatta. De előtte mit kaphatott csóri a kipárolgott harmattól. 😢
Total az a legjobb gyomirto
Szervusz Attila! Édesapám ács, szerintem egész szép garázst tudna készíteni az autóidnak :DD
Császárfa szép nagylevelű illetve nagyon gyorsan nő ha rendszeresen kap vizet! Nekem van belőle 4 darab 1.5 hónapja ültettem kb és már van egy 20 centis hajtás rajta. 2-3 éve egy másik háznál lett ültetve ott már bőven nagyobb mint egy átlagos emeletes ház. Az udvarban mindig hűvös volt illetve az elszaporodással sem volt gond. Semmiféle nedv nem csepegett róla esetleg akkor mikor esett az eső és a vizcseppek. Én szeretem ezt a fát. Csak ajánlani tudom. Ha ki is vágod majd egyszer újrahajt és lesz belőle egy ugyanolyan fa.
Nekünk otthon ezüst juhar lett, pont gyorsan kellett, 5 év alatt hatalmasra megnőtt és nem igazán hullajt semmit csak a leveleit ugye. Hajrá! 😉
Ez fenomenális és informatív tartalom lett! Minden tiszteletem Attila s2-é!
Csak az attila s1 !!
Hello.
A geotextília nem fogja meg a gazt, nem azért van amúgy, csak egy tipp.
A másik, nekem martaszfaltos a kocsibejáró, és össze áll....van benn nagyobb darab tény amit szét kell törni, meg kavicsok ez is igaz, de nekem egész jól összeépült
Szia! Gyomírtóval kapcsolatban keress bátran, szívesen segítek, geotextil nem lesz hosszú életű, tudok benne valóban segiteni ugy hogy a kavicsok között sem jojjon vissza.
Köszi a tartalmat 🎉🎉.
szia , szerintem a szivarfa jó lenne
Szia én is most csináltam magamnak egy 1000 m2 es parkolót és én is küzdök a gazzal.
A gladiátor nevezetü gyomirtót vettem és nagyon bevált.
Igaz 6900 ft 1 liter de cserébe hasznos és teszi a dolgát.
10 liter vízhez kell önteni 2 decit én féllitert öntöttem és 2 hét alatt ki írtotta teljesen.
Hello! Fozát tartamu totális gyomirtó! Legjobb
Ha betonozni kell akkor az lehet segít ha rendelsz építési törmeléket és arra betonozol , kevesebb beton kell és ezek a törmelékek sem olyan nagyon drágák
Szia! A rossz hírem, hogy a geotextil lebomló. Ami neked kell a murva alá az az agroszövet. Az nem bomlik le.
Szia Atti!
A legjobb házi gyomírtó az annyi hogy foralsz ecetet,és leöntöd a gyomot.EZ MINDIG BEVÁLIK😮 :)
Minek forralni?
Fozát 480, háti permetezőbe dupla dózis és égni fog minden :D
Pont alapra fél tető trapézlemezes fedéssel. Olcsó gyors tartós.
sziasztok nekem nekem is van egy ilyen kocsibeállóm ha fogsz 2 vfts ladát meg 1 alfát és elketdesz velük kereket pörgetni a gazon az egész jó gyomirtó.
A beton a legjobb gyomirtó! :D
Minőségi tartalom 👍
Szia
Én paraszt vagyok és mi is vettünk marott aszfaltot 3 sleppert de nekünk nem voltak olyan nagy darabok mi úgy csináljuk hogy traktorral jól megtapossuk és amikor összeáll gázpörkölővel megpörköljuk és olyan lesz mint az aszfalt
Szia Attila! a Gialka gyomírtó nekem nagyon bevált! es nem is annyira drága csak kell egy fasza permetezo!
FOZAT gyomírtót szoktam használni.
Nem feltétlenül a geotextil alól jönnek a gyomok, ha 10 cm murva van, egyszerűen a murva közt is megélnek, nem kell nekik nagyon föld, csak nedvesség. Egy évben kétszer le kell fújni gyomirtóval így is. Gialka, kb. két hét alatt elintéz mindent.
Geotextil pénzkidobás... Én is tettem s bejáróba 1 évig szép és jó volt még a kavics és a kocsi ki nem szakította... onnantól kezdve hogy 1 helyen átjött már vége...
Szia van egy olyan találmány aminek az a neve, hogy totál gyomirtó. Ha nem kapsz vagy nem találsz akkor jöhet a gázolaj tisztán a tövére a kiírtandó növénynek. Nálam bevált
Szia Attila!!!
Fozát gyomirtó 20 literbe 2,5 dl +2 marék pétisó belekeverve. Tuti biztos. Saját tapasztalat!!!!
Pétisó minek? Megtrágyázod ahhoz, hogy kiirtsd?
@@zoltanlukatsovics5845 Jobban hat maga a szer.
Jó gyomírtó a glialka. Ez egy totális gyomírtó. 10l vízhez 1 dl kell belőle.
Szia, nekem van császárfám, nekem bevált, 3 év alatt 4 métert nőtt, nagy árnyékot vet, április végén hajt, tökéletes neked.
“nem az jön le hogy egy lusta geci vagyok” 😂😂😂
Jó videó
2:28 Glifozát az nekem mindig működik.
Szia Attila! Szilfa kevés szeméttel jár és az a leggyorsabban növő fafajta, 3-4 év és már árnyékot ad.
nekem a legpraktikusabb lenne, bemenni egy autókereskedésbe, és megkérdezni ott hogyan van a talaj.A legtöbb kereskedés felénk ilyen kavicsos, de gyomnélküli.
Szia Attila!
Csak annyit szeretnék neked mondani, hogy a murva kő alá inkább fekete fóliát rak inkább és csak szúrkáld át 5 cm-ként vas villával így át folyik raja a víz de nem nő át rajta a nővény, és saját tapasztalatból tudom hogy a murva kő mikró vágásokat ejt a gumiabroncsokon és gyorsabban tönkre mennek a gumik és még nagyobb esélye van a defektnek is. Én a Szilfát ajánlom mert gyorsan nő csak az elején foglalkozni kell vele, mert bokor lesz belőle nem faj szóval metszeni kell, hogy felfele nőjön. Remélem ezzel tudtam kicsit segíteni.
legjobb gyomirtó a gázolaj báttya az mindig segít
Nem a geotextil-en nő át a gaz, hanem bemegy kosz a por meg a sár ami már eleve egy táp talajt képez. Ez után pedig a szél oda hordja a magokat és tádám ott a gaz. Erre csak a glialka vagy más gyomírtó szerek segítenek.
Én fóliát tettem volna a murva alá nálunk kb 4-5éve lett murvazva az udvar és nem nö ki a fű!😊
Szia attila ! Amit a kavics alá raksz az a bio textília azon is átmegy mert efyik ismerősömnek olyan van a murva alatt
Fozat 480 ! 2 hét mire teljesen hat de mindent visz jó időre !
Szia Attila. Romániában kapható egy Total nevezetű gyomirtó, kib@szottjó, tudom ajánlani!
Szia a mobilgarázsnak vagy féleresznek a talajcsavar is jó alapnak nem feltétlen kell beton alap.
Igen, csak akkor alulról kapná a nedvességet az autó, az sem jó neki.
Igen az úgy már egy nehezebb dió. Ha saját kezüleg akarod csinálni költséghatékonyan (tapasztalat) akkor talán a járdalap a legjobb válsztás. Szaktudás nélkül szebben kivitelezhető mint a térkő és annyira nem kell aládolgozni.
Szia. A Glialka gyomírtót nagyon tudom ajánlani, nállam bevált, 10 napon belül minden gyomot megöl.
Hogy áll a Kispolski meg a Buick?
Már nagyon vártam a videót 💪👑🥹
12 fa cölöp, tetőcserép és kb 150 kg beton és megtudod csinálni a garázst. De csak teteje van annak a garázsnak
Itt romániában van TOTAL gyomírtó, a kertet én is azzal fújom le, térkő között köves részen, egy éveben 2 szer. Nekem nagyon bevállt, nem jön fű meg gaz ki sehonnan.
Szia. Nem rossz az ötlet, mi felénk úgy hívják hogy TOTÁL nha az mindent visz… a másik a garázs Hat attól függ miet meg mekkorát akarsz hány oszlop tartsa és én csak az oszlopoknak betonoznák egy mélyebb alapot pl. 40x40 meg egy 60-80 cm mély és bele bírsz rakni L talpakat és arra akár fa akár fém szerkezetet is bírsz rá építeni azért is jó mert rá csavarod és ha egyszer meg gondolod el bontod tovább viszed könnyen szét szeded. A garázs alja meg 10-15cm beton szerintem elég bele raksz egy hálót nem tudom nálatok hogy hívjátok 250cm x 4vagy 6m. és így nem reped meg de viszont lesz tartása. Sok sikert ha kell betonozni megyek 💪
jó lett csak 1 a baj a murvás talajon van egy kis rétrg mészkö por ami nyáron rá szál a kocsikra + az ember be hordja a kocsiba a cipotalpával
Szia, nalunk szlovakiaban van Bofix lehet magyarba is van az mindent kiirt
még azt is lehetne hogy vékonyabb "faoszlop", azokra hullámpalánk és akkor van is pár fedett hely, az oldalát meg sima osb lappal meg lehet védeni, nem drága, persze nem is annyira szép megoldás, de így legalább olcsóbban van több fedett hely
Egyébként említetted, hogy szeretnél egy garázst. Én ötletként felvetném, hogy miért nem csinálsz csak egy oszlopokon állót tetőt? Nem kell csak az oszlopok alatt betonozni, nagyobb alatta a tér, azaz több kocsi fér el, és jóval olcsóbb, mint egy garazs.
Száraz helyen szeretném tárolni az autókat, ezért kéne teljesen zárt
@@AttilaS2alumínium garázs az nem lehet megoldás?
@@adamracz9296 Az alumínium és a titánium mindkettő olyan könnyűfémek, amelyeket gyakran használnak építőipari és gépipari alkalmazásokban, beleértve a garázsokat is. Az alumínium és a titánium között azonban vannak különbségek, és ezek befolyásolhatják a választást a garázs anyagának tekintetében. Itt van néhány ok, amiért a titánium garázs jobb lehetőség lehet az alumínium garázshoz képest:
Erősség és tartósság: A titánium rendkívül erős és tartós anyag, amely magas szintű teherbírást és ellenállást nyújt a sérülésekkel és a korrózióval szemben. Ez azt jelenti, hogy a titánium garázs hosszabb élettartamot és jobb védelmet nyújthat az időjárási körülményekkel szemben.
Könnyűsúly: Bár mind az alumínium, mind a titánium könnyűfémek, a titánium még könnyebb. Ez lehetővé teszi a könnyűsúlyú, de még mindig erős szerkezetek kialakítását. A könnyebb súlyú garázs könnyebbé teszi a telepítést és a mozgatást, valamint kevésbé terheli a talajt és az alapozást.
Korrózióállóság: A titánium természetesen ellenáll a korróziónak és az oxidációnak, így kevesebb karbantartást igényel. Ez fontos előny lehet, különösen olyan környezetekben, ahol magas a nedvességtartalom vagy a sós levegő (például tengerparti területeken).
Magas hőmérsékleti ellenállás: A titánium rendkívül magas hőmérsékleti ellenállással rendelkezik, és nem deformálódik vagy veszít szilárdságából extrém hőmérsékleti körülmények között. Ez fontos lehet, ha a garázsban olyan forró vagy hideg környezetben tartasz járműveket vagy tárgyakat, ahol más anyagok könnyebben megsérülnének.
Egyedi megjelenés: A titánium különleges, modern megjelenést kölcsönözhet a garázsnak, és lehetőséget ad az egyedi tervezésre és testreszabásra. Ha olyan garázsra vágysz, amely kiemelkedik a többi közül, a titánium lehetőséget nyújthat erre.
Fontos azonban megjegyezni, hogy a titánium általában drágább és nehezebben megmunkálható, mint az alumínium. Az anyagköltségek és a gyártási folyamatok befolyásolhatják a garázs árát és elérhetőségét. Ezért célszerű alaposan mérlegelni a költségeket és az igényeket a választás előtt.
legjobban választotál