🌻📘🌿І.Нечуй-Левицький досить багато писав про неграмотність укр.селян, про їх неосвіченість, забитість (пригнобленість, отупіння, затурканість, заляканість) і бажав просвіти темному народу. Одна з героїнь Саня хоче вчитися, бажає нести просвіту в народ, і своїх дітей правильно виховувати, тому мріє навчатися в університеті, або в Петербурзі, або в Києві. Але яку освіту вона збирається давати народові і дітям, коли навчання проходить рос.мовою. Хотіли зробити благе діло, навчити грамоти селян, але потихеньку зросійщували їх. (В Україні за царських часів до самої революції 1917 р. не було жодної української школи). Іншого героя Фесенка засмучує укр.походження його прізвища, від котрого він з радістю відмовився би, тобто відмовився від своїх коренів, які він зневажав, бо активно нав'язувалася думка, що навіть соромно бути українцем, про мову і говорити нічого, бо вона вважалася мовою села. Крім питання просвіти автор зачепив ще кілька тем: коли проблеми інших народів хвилюють більше, ніж свої, споживацьке відношення до життя, пошуки вигоди в усьому, використання навіть самих брудних методів, щоб усунути конкурента, отримати посаду, чи досягти положення в суспільстві...Коханню немає місця, коли на кону стоять гроші... Твір цікавий, тут аж три яскраві любовні лінії не схожі одна на одну, і досить сучасний, бо всі питання, підняті в творі, актуальні для нас досі. Також не обійшлося без авторського тонкого гумору та іронії.
Неймовірний твір! Один із найкращих письменників! Чудове озвучення твору! Сердечно дякую Вам, пане Лілія, за актуальний вибір, за Вашу невтомну працю, за щастя, яке Ви даруєте багатьом, тим, хто не має можливості читати. Здоров'я Вам! Натхнення і пошана від всіх слухачів!
В період рад.влади такі твори цього письменника не були мені відомі.Я запам'ятала йоготвори,що описували важке життя селян ,умілого майстра опису пейзажів.А тут ми бачимо середній клас з різноманітними поглядами і національним складом.
Чому на своїй рідній землі колись не було жодної Української школи чому українці не мали права Щоб вивчити свою рідну українську мову прошу Вас українці вивчити Свою рідну українську Мову щоб завжди бути Достойними Українцями Які мужньо непохитно захищають свою рідну українську землю живуть На своїй Богом даній Рідній українській землі
🌻📘🌿І.Нечуй-Левицький досить багато писав про неграмотність укр.селян, про їх неосвіченість, забитість (пригнобленість, отупіння, затурканість, заляканість) і бажав просвіти темному народу.
Одна з героїнь Саня хоче вчитися, бажає нести просвіту в народ, і своїх дітей правильно виховувати, тому мріє навчатися в університеті, або в Петербурзі, або в Києві. Але яку освіту вона збирається давати народові і дітям, коли навчання проходить рос.мовою. Хотіли зробити благе діло, навчити грамоти селян, але потихеньку зросійщували їх. (В Україні за царських часів до самої революції 1917 р. не було жодної української школи).
Іншого героя Фесенка засмучує укр.походження його прізвища, від котрого він з радістю відмовився би, тобто відмовився від своїх коренів, які він зневажав, бо активно нав'язувалася думка, що навіть соромно бути українцем, про мову і говорити нічого, бо вона вважалася мовою села.
Крім питання просвіти автор зачепив ще кілька тем: коли проблеми інших народів хвилюють більше, ніж свої, споживацьке відношення до життя, пошуки вигоди в усьому, використання навіть самих брудних методів, щоб усунути конкурента, отримати посаду, чи досягти положення в суспільстві...Коханню немає місця, коли на кону стоять гроші...
Твір цікавий, тут аж три яскраві любовні лінії не схожі одна на одну, і досить сучасний, бо всі питання, підняті в творі, актуальні для нас досі. Також не обійшлося без авторського тонкого гумору та іронії.
❤❤❤
Щиро дякую пані Лілії за чудову українську мову і прекрасне прочитання творів ❤❤❤
Неймовірний твір! Один із найкращих письменників! Чудове озвучення твору! Сердечно дякую Вам, пане Лілія, за актуальний вибір, за Вашу невтомну працю, за щастя, яке Ви даруєте багатьом, тим, хто не має можливості читати. Здоров'я Вам! Натхнення і пошана від всіх слухачів!
Дякую Вам Лілія ,за гарне читання,❤❤❤❤
У Нечуй-Левицького завжди цікаві твори ❤Люблю дуже. А у вашому виконанні це подвійне задоволення. Дякую.
Дякую
Золота українська мова!
Справжня! Жива!
Дякую!
Рідкісна чудова повість.Порадида прочитати доньці.Їй неймовірно сподобався.Рада послухати.Читала плакала.
Іван Нечуй-Левицький один з найулюбленіших моїх письменників!Лілечка дуже дякую за такі твори❤
Дуже дякую, за прекрасне читання такої чудової повісті!! ❤
Цікавий твір, чудове виконання. Слухатиму частинами, бо великий об'єм відео. Дякую за вашу роботу.
Дякую за працю.Дуже зручно слухати.❤
Дякую вам 👍
ДЯКУЮ.
Слухаю цю книгу, наче дивлюся серіал! Дякую каналу за вашу роботу!
Щиро дякую за неймовірно цікавий твір рідною мовою та чудове виконання!!!
❤❤❤
Можно уявити життя,побут тих років
Чи є пам'ятники Нечую-Левицькому в містах, селах де він бував? Після перемоги над росіянами треба підняти це питання.
ви про що 🙈 зате у нас пушкін в кожному хуторі стояв, був він там чи ні
В період рад.влади такі твори цього письменника не були мені відомі.Я запам'ятала йоготвори,що описували важке життя селян ,умілого майстра опису пейзажів.А тут ми бачимо середній клас з різноманітними поглядами і національним складом.
Чому на своїй рідній землі колись не було жодної
Української школи чому українці не мали права
Щоб вивчити свою рідну українську мову прошу
Вас українці вивчити
Свою рідну українську
Мову щоб завжди бути
Достойними Українцями
Які мужньо непохитно захищають свою рідну українську землю живуть
На своїй Богом даній
Рідній українській землі
Чому автор називає місто Одес? Таки раніше Одеса була чоловічого роду?!
Якщо є можливість і бажання допомогти каналу.
Буду дуже вдячна!
Картка Приват 4149 4378 7016 4041
ДЯКУЮ.