Wahoo Elemnt Bolt - test licznika z GPS
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
- Sprawdź ceny liczników Wahoo Elemnt: bit.ly/wahoo-li...
Wahoo Elemnt Bolt to licznik rowerowy z GPS, który nie spełni oczekiwań każdego jednego rowerzysty. Zresztą takiego urządzenia i tak nie ma na rynku, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania. Moje wymagania Bolt spełnia praktycznie bez większych uwag, niemniej nie uważam, aby każdy był z niego zadowolony - zwłaszcza szukający rozbudowanych funkcji nawigacyjnych, wbudowanych bezpośrednio w licznik, a nie aplikację na telefon.
Wrażenia po roku użytkowania: roweroweporady...
Subskrybuj Rowerowe Porady: roweroweporady...
Mój profil na Stravie: / strava
Grupa na FB: / tourderoweroweporady
Facebook: / rowerowe.porady
Instagram: / roweroweporady
Pytałeś, to proszę bardzo. Przy zjechaniu z wyznaczonej trasy zwłaszcza kawałek dalej, rzeczywiście można zgubić strzałki z podglądu. Pomaga wtedy oddalenie ekranu, ale tu znowu gubimy na podglądzie te mniejsze ścieżki, dzięki którym moglibyśmy szybciej wrócić na wyznaczoną trasę. Nie jest to coś dyskryminującego, bo przecież i tak wiadomo, w którym kierunku jechać żeby wrócić na trasę ale trzeba o tym powiedzieć. Poza tą drobnostką po przejechaniu wielu kilometrów nie mam z tym urządzeniem żadnych problemów. Co do planowania tras - potwierdzam Twoje słowa, trzeba używać zewnętrznych portali. Osobiście używam komoot i jestem bardzo zadowolony. Polecam i pozdrawiam
Twój materiał jest kolejną recezja na temat tego komputera rowerewego jaka oglądam.Jest zetelna tak jak materiał Gustava.Dochodzę do wniosku,ze wystarczy mi mój smartfon i Strava lub Locusmap.Dzięki!
Pisałem kiedyś w temacie licznik vs telefon :)
roweroweporady.pl/licznik-rowerowy-czy-telefon-na-kierownicy/
Hej. Świetna recenzja. Dzięki za poświęcony czas. Większość recenzji to same Ohy i ahy nad tym licznikiem. Fajnie, że pokazałeś jego spore, jak dla mnie mankamenty. Kawał dobrej obiektywnej roboty. Może zdobędziesz na testy jego najnowszą wersje. Pozdrawiam
Sam jestem z niego bardzo zadowolony, minusy są niewielkie i do przełknięcia. A braki w nawigacji (bez używania zewnętrznych apek) znałem przed zakupem i na to szczególnie każdy powinien zwrócić uwagę.
Wahoo Roam mnie ciekawi, ale po cichu liczę, że opcję przeliczania trasy Wahoo doda także do Bolta, przecież to opcja tylko programowa.
@@roweroweporady no to wprowadzili nowego BOLTa v2 :) i potwierdzam, jest tutaj reRouting i trwa max 2 sec. - meeega opcja ( a o kolorowym wyswietlaczu juz nie wspomne )
@@usernetpl Myślałem raczej o dodaniu opcji przeliczania trasy do starego Bolta, nie do jego nowego wcielenia :)
Ale to prawda, jest nowy Bolt, czyli w sumie mniejsza wersja modelu Roam.
Dobra recenzja. Pozdrawiam.
Widzę, że u Ciebie też rękawiczkowa "bladzizna" :P
No pewnie :)
Dobra recenzja i fajny licznik, ale nie na tyle fajny żebym porzucił swojego Brytona. Na szczęście mnogość liczników na rynku sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
A to jaki Bryton? Bo nie znam
Super test.
Dzięki :)
czy dalej jest warty kupna w uzywanej formie?
Tu pisałem o różnicach między Boltem, a jego nowszą wersją: roweroweporady.pl/licznik-wahoo-elemnt-bolt-vs-bolt-v2/
Patrząc na kwestie nietreningowe, nie ma między tymi dwoma licznikami ogromnej różnicy, tak więc jedynka w dobrym stanie i dobrej cenie może być ciekawą opcją. Kwestia tylko żeby bateria możliwie długo trzymała.
Witam,
kilka miesięcy temu zakupiłem sobie ten licznik.Po kilku jazdach wywnioskowałem, wskazania przewyższeń są zawyżane.Wskazania procentowego nachylenia trasy są moim zdaniem trochę chaotyczne,na płaskim potrafi wskazywać przez dwie -trzy sekundy dodatnie wartości i odwrotnie.Na podjeździe też wskazania są niezbyt stabilne.Po prostu wskazania "skaczą".Reklamowałam licznik ale rzekomo pomiary nie wykazały żadnych błędów.Przewyzszenia weryfikowałem z mapami internetowymi,wyznaczałem identyczne trasy i różnice były dość znaczące.Zauważył Pan takie błędy podczas korzystania z tego modelu licznika?
Pozdrawiam.
Rafał.
Pozdrawiam
Cześć,
jeżeli chodzi o Bolta v1 (czyli tego z czarno-białym wyświetlaczem) to nie mam z nim problemów z tym, że pokazuje przewyższenie podczas jazdy po płaskim. Prędzej w drugą stronę - zaczyna się delikatny podjazd, a licznik z opóźnieniem pokazuje, że coś się dzieje. Ale to trwa dosłownie chwilę zanim "zaskoczy".
Co do zakłamywania przewyższeń to tego nie weryfikowałem. Choć zwykle po wrzuceniu przejazdu na Stravę oba wskazania (Strava liczy po swojemu) nie odbiegają od siebie jakoś drastycznie. Ale różnice zawsze będą - w liczniku masz pomiar barometryczny na który mam wrażenie, że wpływ ma trochę temperatura, ciśnienie itd. Ale jeżeli mapy pokazują 500 m, a licznik 800-1000 m, to faktycznie coś tu nie gra.
@@roweroweporady Dzięki za odpowiedź.Jeśli chodzi o stwierdzenie "Strava liczy po swojemu",wskazania Wahoo Bolt aplikacja zapisywała dokładnie to co wskazał licznik, natomiast mój poprzedni licznik Sigma GPS z którego zrzuciłem trening na Stravę, aplikacja korygowała wartości przewyższeń.
Pozdrawiam serdecznie.
Hmm recenzja fajna, licznik też ale liczyłem że cenowo będzie dużo tańszy od garmina a tu cena zbliżona więc przy cenie zbliżonej jednak wybieram garmina
Witam. Mam kilka pytań do recenzenta jeśli można:
1) Czy poprawiono już widok 3 linii żeby wyświetlały się w ostatniej linii dwie pozycje zamiast jednej w widoku trzech linii?
2) Czy licznik mierzy kilometry do całkowitego dystansu ever i pokazuje prędkość gdy jedziemy ale nie włączyliśmy treningu?
3) Czy widok profilu z przewyższeniami idzie powiększyć, bo w teście był pokazany chyba tylko taki widok gdzie są dwie linie danych a w 3 linii profil? Chodzi mi o rozciągnięcie profilu w górę dla lepszej czytelności.
4) Czy na wgranej trasie licznik potrafi pokazać gdzie obecnie się znajdujemy na całym profilu przewyższeń trasy?
5) Czy licznik potrafi pokazać na wgranej trasie ile nam zostało przewyższeń do końca obecnie jechanego wzniesienia. Przy założeniu, że nie jest to jedyne wzniesienie (góra) na trasie?
Cześć,
1) Cały czas wyświetlana jest jedna pozycja na samym dole
2) W aplikacji Wahoo jest podany całkowity przebieg. A prędkość bez włączonego "treningu" chyba pokazuje. W każdym razie gdy ruszę bez wciśnięcia "Start" zaczyna pokazywać prędkość i pyta się czy zacząć rejestrowanie. Czy potem pokazuje przez cały czas prędkość - tego nie wiem, bo zawsze rejestruję :)
3) Można profil przewyższeń dać nawet na pełen ekran, trzeba usunąć tylko wyświetlane powyżej dane.
4) Na największym oddaleniu pokazuje profil całej trasy i dokładne miejsce gdzie jesteśmy. Na przybliżeniach pokazuje głównie to co przed nami.
5) Nie
Rok 2040: przed pójściem na rower sprawdź czy masz naładowane: rower, licznik, światełka, telefon, kask, okulary, buty, bidon! ;D
Jak długo ładuje się ten licznik?
Ten drugi uchwyt, to chyba nie po to, żeby licznik montować do góry nogami, tylko zamiast montować z przodu kierownicy, zamontować go bliżej siebie. Wtedy można go odwrócić i nie ma problemu z kablem od ładowania.
Myślę że w roku 2040 może wyglądać to tak, że po przyjściu z roweru wszystkie rzeczy Ci się naładują automatycznie i bezprzewodowo, lub będzie sprzedawana z rowerem mini ładowarka, która sama się tym zajmie😀
Rok 2040: Polacy przestają narzekać.... a nie, jednak nie ;)
Licznik ładuje się szybko, nie mierzyłem tego nigdy, ale naprawdę nie czeka się długo, od zera to będzie może godzina, może półtorej.
Jasne, ten drugi uchwyt pozwala na zamontowanie za kierownicą, ale przy okazji daje możliwość zrobienia tego o czym ja mówiłem. Potraktuj to jako mały #lifehack :)
@@roweroweporady Ale przecież ja nie narzekam! Chodziło mi o to, że niby coraz więcej rzeczy nam ułatwia życie, ale też w jakimś stopniu utrudnia. W starych, zwykłych licznikach przewodowych bateria starcza na 10 lat (przynajmniej mój tyla działa od nowości), a teraz kilkanaście godzin.
A z ładowaniem w czasie jazdy, w uchwycie to wiadomo, że lepiej odwrócić szybko sam licznik, niż cały uchwyt. Nie wiem jakie jest przeznaczenie tego dodatkowego uchwytu według producenta, ale nie powiedziałeś o montażu za kierownicą, więc napisałem.
pzdr
@@jamdomino Ten dodatkowy uchwyt jest kompatybilny także z dużym Wahoo Elementem, jest też trochę dłuższy i montowany z prawej, a nie z lewej. No i nie jest "aero" :) No i można go zamontować do dołu, jak najbardziej.
Nie zapominaj o przerzutkach :) Nie naładujesz i rękami będziesz zmieniał :)
Nie załącza się długo, a włączysz na 3 piętrze to zafałszuje wysokość npm
Czemu miałby zafałszować? Przecież nie chodzi o wystartowanie aktywności, tylko o włączenie samego urządzenia. Startujesz rejestrowanie dopiero w momencie rozpoczęcia jazdy na rowerze.
Czy integracja z Dropboxem daje możliwość wygenerowania pliku z trasą na telefonie i przerzucenie go przez tę chmurę na licznik bez użycia kabla? Świetna recenzja!
Raczej nie. Z tego co pogrzebałem w liczniku, to chyba jedynie zapis trasy może polecieć do Dropboxa po zakończonej jeździe. W drugą stronę trasy możesz wczytać z serwisów: Strava, RideWithGPS, Komoot, BestBikeSplit, MTB Project, Single Tracks.
Ja do wyznaczania trasy na komórce używam Komoot'a, więc po jej narysowaniu i zapisaniu, ona pojawia się w apce od licznika. A na komputerze trasy rysuję w RideWithGPS.
To dłuższe mocowanie, dwustronne od ELEMNT-a można zamontować odwrotnie, czyli nie przed mostkiem, tylko w tył, wtedy licznik będzie obok mostka, i dostęp do portu usb jest wygodny i nic go nie zasłania
Jeżeli ktoś często potrzebuje ładować licznik podczas jazdy i to umiejscowienie mu pasuje, to jak najbardziej można.
Hej. A takie pytanie. Korzystam z komoot. Jeżeli mam połączenie komoot i wahoo i wgrywam trasę z komoot to całość tez mi się rejestruje na komoot? I czy jak jade z wahoo w nie znane i znaczy i ślad to trasa zapisze się w komoot? Pozdrawiam
Połącz telefon z licznikiem, wejdź w Settings, dział "WIFI" -> Automatic upload -> i w to jak klikniesz pokaże się lista aplikacji, które autoryzowałeś. Tam możesz zaznaczyć apkę Komoot i teraz po każdym przejeździe Wahoo powinno wrzucić go do Komoot.
@@roweroweporady dzieki. Teraz bedzie git. Pozdrawiam
Super licznik, wart ceny. Nie rozumiem po co kabel podłączać, mi licznik trzyma ponad 10 godzin na jednym ładowaniu... Warto dołożyć parę złotych do zestawu Bundle z sensorami prędkości, kadencji i pulsometrem.
Jeżeli jedziesz 625 km non-stop, to ciężko nie ładować podczas jazdy :)
Odnośnie zestawu z sensorami, to mi ten od kadencji i pulsu nie jest potrzebny, więc kupiłem tylko czujnik Magene na chińskim portalu za jakieś 35 zł #cebuladeal :)
Np. Na wiśle1200 gdy jedziesz cały dzień...
Właśnie czekam na przesyłkę z kablem usb z kątową wtyczką 😉
Polecam licznik na maratony, idealnie prowadzi po trasie i „krzyczy” od razu przy zjechaniu z trasy. Uwagi mam te same co w filmie 👍
@@roweroweporady Fakt, nie testowałem go, aż tak długodystansowo, ale po około 5-6h używania miałem 68 procent baterii (podświetlenie, BT wyłączone). Przy tak długiej jeździe jak mówisz, rzeczywiście ładowanie w trakcie może być zbawienne, sam się nad tym nie zastanawiałem. Super recenzja, pierwsza taka szczegółowa w naszym języku. Pozdrawiam!
hej,
podrzucisz link do ali z czujnikiem jaki dokupiłeś do swojego zestawu?
z góry dzięki!
To jest taki czujnik: pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200630031927&SearchText=magene+speed
Czy na screenie z mapa da sie wybrac jakie pola danych sa wyswietlane? Czy da sie w profilu wysokosci trasy ustawic zoom (np. 1,2,5 km trasy jest pokazane na profilu i moje obecne miejsce na nim)? Z jaka rozdzielczoscia nagrywa dane o mocy? Czy da sie nagrywac z pelna rodzielczoscia (np. co 1 sek) a na ekranie miec kilka opcji np srednia z 3 sek + srednia z 10 sek lub z obecnego lapa? Czy po rozpoczeciu treningu nie zmienia zrodel danych (np. czy jak mam trenazer + power meter w rowerze bede w stanie wymusic zeby bral info z trenazera a nie z power metera i nie zmienil zrodla w trakcie trwania treningu)? Dzieki z gory za odpowiedzi.
Na ekranie z mapką możesz ustawić do czterech własnych pól.
Profil trasy da się przybliżać i oddalać, ale nie jest to super precyzyjne, często przeskakuje od widoku prawie całej trasy, do zbliżenia.
Nie wiem z jaką rozdzielczością są zapisywane dane o mocy, nie mam czujnika. Z samej jazdy ponoć co sekundę jest zapis.
Możliwości wyświetlania parametrów mocy jest dużo. Jest średnia z 3/5/20 sekund itd., jest średnia z ostatniego okrążenia, jest tego naprawdę dużo, łącznie z płynnością pedałowania.
Sprawy czujników nie sprawdzałem, bo trenażer leży w piwnicy. Natomiast póki czujnik nie jest wybudzony, to licznik go nie widzi. Tak przynajmniej mam z czujnikiem kadencji/prędkości. Ale jeżeli masz dwa czujniki, które działają jednocześnie i nie da się ich wyłączyć, to w sumie dobre pytanie, ale nie wiem co w takim przypadku zrobić, żeby to ogarnąć.
@@roweroweporady Dzieki za odpowiedz
Mam takie pytanie czy do aplikacji na telefonie można wgrać plik gpx z trasa zrobiona np. w naviki. Chodzi mi głównie o to czy będąc w trasie mogę sobie stworzyć nowy ślad w naviki i później wgrać go do aplikacji wahoo i sparować z licznikiem.
Można wgrać swój plik gpx z trasą przez aplikację Wahoo, jak najbardziej.
@@roweroweporady Ok, dziękuję za info.
Witam mam kilka pytań ponieważ narazie jestem mocno zawiedzony tym komputerkiem a mianowicie gubi mi czujniki po przejechaniu jakiegoś odcinka po czym znowu liczy i tak w kulko na aplikacji widać połączone czujniki a na urządzeniu pokazuje tylko dwie kreski i gubi je a w ogóle tak jakby podczas dodawania ich nie widział ponieważ cały czas szuka czujników resetowanie odłączanie i ponowne łączeni nie pomaga wgrywani tras to też jakaś porażka właściwie tyle pieniędzy i okazuje się żeby wgrać trasę trzeba mieć któraś z płatnych apek czy może jakaś rada narazie jestem zdecydowany w poniedziałek dzwonić do dystrybutora i sprzedawcy z reklamacja jestem mocno rozczarowany tym bardziej iż tyśak to nie mało dzięki z góry za odp.
Cześć,
jeżeli chodzi o czujniki, to jakiej są marki? Dałbym tam nowe, dobrej marki baterie, może to jest przyczyna. Mam w domu trzy czujniki kadencja/prędkość Magene i wszystkie działają z licznikiem bardzo dobrze.
Jeżeli chodzi o wgrywanie tras, to nie musisz wydawać ani złotówki. Ja na komputerze używam darmowego Ride With GPS, licznik synchronizuje sobie z tą stroną narysowane przeze mnie (albo wgrane z pliku) trasy. I nie dałem za to ani grosza.
Na telefonie używam Komoot (tu już płatne 30 euro), ale to w wyjątkowych okolicznościach, gdy muszę w trasie wyznaczyć nową trasę.
Być może są darmowe alternatywy, ale szczerze mówiąc nie pamiętam.
@@roweroweporady Cześć dzięki komputerek poszedł już do reklamacji po rozmowie z dystrybutorem sensory echowell ( z innymi urządzeniami działają poprawnie bateria nowa ) a jak wróci to będzie do sprzedania sprawie sobie inny bardziej pod moje potrzeby czyli hammerhead karoo 2 na tym się zawiodłem
Czy jest opcja wprowadzenia do nowego licznika przebiegu TOTAL kilometrów wcześniej przejechanych?.
Na stravie masz Total przy danym rowerze.
W liczniku nie znajdziesz takiej informacji, jest tylko w aplikacji w telefonie, ale nie da się tam nic edytować.
Tak jak napisał bartekzz1 - najlepiej synchronizować przejazdy ze Stravą i tam sobie gromadzić wszystkie statystyki.
@@roweroweporady Zonk :( w Sigmie mogłem wpisać TOTAL i fajnie sumowało kolejne km. Dzięki za odpowiedź i pozdrowerek :).
Czy można kreować swoją trasę z aplikacji wahoo, bez wybrania opcji take me to? bo powiedziałeś, że trzeba to robić z komputera.
Z aplikacji Wahoo da się tylko przez "Take me to" (ewentualnie można skorzystać np. z jakiegoś archiwalnego przejazdu). Natomiast jeżeli chcesz bardziej skomplikowaną trasę, np. z punktami pośrednimi, można to zrobić na telefonie, ale trzeba skorzystać z bardziej zaawansowanej aplikacji, np. z Komoot (jest płatna, ale można za darmo przetestować ją na małym wycinku mapy).
Natomiast jeżeli chodzi Ci o bardzo precyzyjne wyznaczenie trasy pod siebie, takie co do ulicy, to chyba pozostaje komputer (tu polecam darmowe Ride With GPS, które też synchronizuje się z licznikiem).
Witam, Łukasz jeśli możesz to podaj link do sklepu w którym kupiłeś dłuższe mocowanie na kierownice, pozdrawiam Andrzej
Nie pamiętam gdzie go kupiłem, ale to jest ten uchwyt: www.drerowery.pl/pl/p/UCHWYT-KOMPUTERA-NA-KIEROWNICE-WAHOO-ELEMNT-ROAD-MOUNT/10470
Aby zmniejszyc wspolczynnik oporu CX producent licznika powinien dolaczac owiewka. No i w instrukcji powinno byc zalecenie aby licznika nie instalowac w uchwycie przy jezdzie pod wiatr. Opor powietrza maleje takze wraz ze wzrostem wysokosci - czyli dobry bylby na lot balonem, ewnetualnie przy jezdzie pod gore . Dosc wyglupow. Pozdrawiam
:D
Po tej recenzji już wiem że zostaje przy swoim zegarku Suunto 😀 trzyma tylko 10 godzin ale nie robię ultra dystansów 😄
ja mam suunto również z czujnikiem z nadgarstka. jednak podczas jazdy odrywanie ręki, aby sprawdzić parametry jest mało komfortowe i mało bezpieczne, lub przełączanie ekranów w suunto prawie niemożliwe. Chyba, że ktoś jeździ zupełnie rekraacyjnie to pewnie taki gadźet się nie przyda.
Ja mam suunto 9 I dawno nie byłem tak czymś rozczarowany. Właśnie kupuje Wahoo.
Znów tamten rosyjski kanał umieszcza twoje treści u siebie, pozatym nie dostaję ostatnio powiadomień o nowych filmach
1. Będę zgłaszał
2. Wciśnij przycisk dzwoneczka obok przycisku do subskrybowania.
@@roweroweporady Robiłem już tak wcześniej. Zasubskrybowałem na nowo i oczywiście z dzwonkiem. Zobaczymy efekt :) Powodzenia w walce o własne treści! Sam kiedyś tego doświadczyłęm prowadząc kanał o innej tematyce, w moim przypadku YT załatwił sprawę dość szybko.
Skoro nie można zgrać do Endomondo z poziomu aplikacji to jest tylko możliwość poprzez USB do komputera aby wgrać plik?
Przez USB, lub wyeksportować plik fit przesyłając np. poprzez aplikację gmail, wrzucić na drive, etc.
To dobry moment, aby opuścić Endomondo i przejść do Stravy :)
Tak jak napisał Marcin, da się skopiować plik .fit po podłączeniu przez USB. Da się też wysłać gdzieś dalej, ta opcja jest ukryta w aplikacji na telefonie, w historii przejazdów pod "Upload workout" -> "Share file to..."
@@roweroweporady Używam Stravy od 3 lat tak jak i Endomondo :)
@@bigpoppa734 No to są takie strony jak tapiriik.com które pozwalają na synchronizowanie przejazdów między różnymi aplikacjami. Licznik wrzuca Ci aktywności na Stravę, a stamtąd już tapiriik przerzuci je na Endomondo.
@@Radoslaw77 Jak się to robi? Da się automatycznie?
Pytanie. Kolega kupił Wahoo i jest tam język niemiecki. Jak zmienić na angielski. Pozdrawiam
Jeździsz trasy ponad 15 godzin?
Bo tyle trzyma bateria....
Zdarza się :) W tym roku chociażby 625 km na Pierścieniu Tysiąca Jezior: th-cam.com/video/5wBLmjefgUI/w-d-xo.html
A 15 godzin to nie jest nic nadzwyczajnego, nawet przy turystycznej jeździe. Wystarczy wyjechać o 7 rano, a po drodze robić sporo odpoczynków, do tego mieć sparowany telefon i licznik wytrzyma bliżej 12 godzin.
@@roweroweporady
Wiem że można w przerwie go wyłączyć u potem chyba rusza dalej, ale nie próbowałem. Musisz wytestowac. Bo ja jeżdżę tylko max 4 godziny. Więc licznik ładuje raz na tydzień a czasem mniej.
@@marekw9442 Można wyłączyć, ale po włączeniu dość długo trwa procedura przywracania plików, więc nie za bardzo jest sens go wyłączać.
@@roweroweporady Przecież nikt nie jedzie ciurkiem 15 godzin zawsze robisz jakiś postój żeby coś zjeść, rozciągnąć się lub zwyczajniej odpocząć i właśnie wtedy można podładować, ja tak robię z moim polarem V650 i mogę jechać tak nawet przez 3 dni, więc nie nazwał bym tego jakąś wielką wadą.
Jaka csna
największy wg mnie problem tego licznika przy wyznaczaniu tras to brak możliwości wyboru czy szosa czy mtb bo licznik prowadzi głównie po szutrach
Tak, aplikacja Wahoo jest cienka pod tym względem. Komoot na telefonie nieźle sobie z tym radzi, niestety trzeba za niego zapłacić, jeżeli jeździ się trochę dalej od domu. Na komputerze korzystam z Ride With GPS, tam widać mniej więcej jakiej klasy jest droga i można łatwo ustawić trasę pod siebie.
Lu ie Twój kanał, ale tym razem to przesadziłeś. 1. Ładowanie licznika w czasie jazdy? 12-15h jazdy bez postoju? Podziwiam.
2. Uchwyt na którym nie można montować odwrotbie licznika? A po co? Nie łatwiej czytać info na liczniku normalnie?
3. Zgadzam się w temacie lasu. Dla szosowców lub osoby które raczej poruszają się po mieście nie trzeba nic kupować dodatkowo (czujnik prędkości)
4. Trasy szosowe są. Samemu można ustawić trasę. Nie są to tylko MTB.
Z innej paczki. Miało wejść menu po polsku. Sprawdzales to?
Cześć,
1. Licznik nie naładuje się w wystarczający sposób w trakcie krótkiego postoju. Aby uniknąć ciągłego wyciągania powerbanku i podłączania + zastanawiania się podczas jazdy, czy bateria wytrzyma do kolejnego postoju, może w niektórych sytuacjach zajść potrzeba podładowania licznika podczas jazdy. Ot i cała filozofia, nie jest to każdemu przydatne.
2. Chodzi o możliwość podłączenia przewodu do ładowania w czasie jazdy. Montując go normalnie, dostęp do gniazda USB jest mocno utrudniony/niemożliwy.
4. Nie za bardzo wiem do czego się odnosisz, natomiast jeżeli do wyznaczania tras w aplikacji Wahoo, to ja tam nic takiego nie znalazłem (apka wyznacza trasę "jak leci" nie patrząc na typ drogi). Wszyscy polecają aplikację Komoot do wyznaczania tras, będąc gdzieś w drodze i z tym się zgadzam, bo sam korzystam.
O menu po polsku nie słyszałem i na razie na pewno go nie ma.
@@roweroweporady 1. Jeśli brakuje prądu tak szybko to proponuje wyłączyć diody. Albo coś jest nie tak z licznikiem. U mnie ładowanie wystarcza na długo. Dwa razy się rozładował w trakcie jazdy bo zapomniałem naładować, bo tak rzadko to robię.
Może obsługa czujnika prędkości generuje dodatkowe obciążenie. U mnie jest tylko pulsometr mio velo (niedostępny już), oraz tel.
ps. przyjemniej ogląda się Twoje publikacje niż konkurentów ;)
@@Londynski-Autobus O czasie działania, który udało mi się uzyskać mówiłem w: 24:56
Jeżeli wychodzi się na kilka godzin z naładowanym licznikiem, to pewnie, że starczy. Natomiast jadąc 12/18/24 godziny i dłużej, fajnie jest mieć możliwość ładowania podczas jazdy, o czym pisałem wcześniej.
Diody mam wyłączone, niemniej wątpię aby wpływały w znaczący sposób na czas pracy na akumulatorze.
Porażka to brak języka polskiego. Garmin i Bryton mają język PL
Porażka to nie znać angielskiego w dzisiejszych czasach.
Garmin ma takie podobne. Ale kogo stać...
Te diody biją po gałach wieczorem na bank .
Nic po oczach nie daje :) Diody nie są mocniejsze od podświetlenia wyświetlacza, który też ma jasność dobraną akurat tak, żeby było wszystko widać, ale żeby nie raził w oczy.
Zawsze można je wyłączyć