Голът на Рикардиньо, "сините" на "Колежа" отблизо...

• เผยแพร่เมื่อ 29 เม.ย. 2023
  • „Левски“ победи като гост „Ботев“ (Пловдив) с 1:0. Точен за „сините“ в Пловдив бе Рикардиньо в 66-ата минута. Първото положение в мача бе на сметка на „Левски“. В петата минута Рикардиньо намери Ивелин Попов, който стреля с глава в аут. Секунди след това "сините" отнеха топката и Попов нанесе шут от дистанция покрай вратата.
    В деветата минута Абдулайе Траоре пробва късмета си от дистанция, но вдясно от вратата на Пламен Андреев.
    В десетата минута Уелтън също нанесе изстрел от около 20 метра, но и бразилското крило не намери очертанията на вратата.
    Четвърт час след началото на двубоя Абдулайе Траоре проби стреля в аут.
    В 21-ата минута Уелтън проби отляво в наказателното поле и падна в наказателното поле, но не последва дузпа, а Никола Попов му показа жълт картон за симулация.
    В последната минута Филип Кръстев шутира от движение, а ударът му премина на сантиметри над вратата на Ханкич.
    Това бе и последното действие за първата част.
    В 63-ата минута Николай Минков проби по дясното крило, пусна успореден пас на голлинията за Антоан Бароан, който от по-малко от два метра на празна врата уцели десния страничен стълб на вратата на Пламен Андреев.
    Този пропуск бе наказан почти веднага и в 66-ата минута Рикардиньо се възползва от неразбирателство в защитата на „Ботев“, разписвайки се на празна врата.
    В 69-ата минута „Левски“ пропусна да реши всичко в мача. Уелтън проби отляво и стреля, но Ханкич изби, топката падна на крака на Филип Кръстев, който не успя да се разпише от изключително изгодна позиция.
    Четвърт час преди края на редовното време Андриан Краев нанесе силен удар по земя от далечно разстояние, стигна се до рикошет, който обаче не бе достатъчен да заблуди Ханкич и той изби с крак.
    В 77-ата минута Николай Минков отправи удар от дистанция, Пламен Андреев реши да не рискува и изби, след което си улови топката.
    Десет минути по-късно Абдулайе Траоре проби през центъра и си откри пространство за удар, който обаче премина високо над вратата на Андреев.
    Ботев Пловдив - Левски 0:1
    0:1 Рикардиньо 66'
    Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К)- 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Цунами - 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев - 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон - 9. Рикардиньо
    Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков
    Треньор: Елин Топузаков
    Съдия: Никола Попов
    ВАР: Димо Димов
    Жълти картони: Уелтън (Левски)