можно засыпать щелочь и в пластикове ведро, но частями - чтобы температура не подымалась высоко. если делаете это без перчаток, то приготовьте 2-5 литра воды с пачкой лимонной кислоты - меньше получите химических ожогов. Теперь для автора канала: раз в 3-6-12-24 месяцев(в зависимости от использования) щелочные акки разряжаются в полный ноль (можно ключ на контакты положить, можно лампочку на контакты накинуть), а потом заряжаются выше норма. причем заряд выше нормы нужно делать чаще чем разряд в 0 - это как раз те акки, которые обладают эффектом памяти
Я готував електроліт таким чином: 1ша частина. th-cam.com/video/oeZxSjaXdwo/w-d-xo.htmlsi=QrVWfZGgfLqxdHj4 Друга частина th-cam.com/video/oeZxSjaXdwo/w-d-xo.htmlsi=nvFra7-eeRI3HBLm
Мамонти зберігаються 5років. 1000 циклів. Заряджаються 15годин до 💯% токами 0.25С максимум 0,5С. Відають великі токи. Мають недостаки всі Нікелевих акумів та переваги теж від них. Якщо купили поціні металолому то або вкрали подарували вам. То можна добивати їх
Чому 5 років? Не знаю, років 10 назад в мене працювали акумулятори з 1956р!, ставив їх ще в 90-і, коли теж зі світлом проблеми були, прогнили металеві корпуси, викинув. Замінив на пластикову збірку випуску 80-х років, все працює, правда рідко ними користувався, і беру з них 0,5С, а заряджаю 0,1-0,3С, хоча якщо потрібно швидко то і до 1С, ємність втратили десь на 1/3, але мені хватає тієї що залишилася, і надовго ще хвататиме. Одна біда, міняти електроліт та іноді з "пам'яттю" боротися....
Я коли забрав з металоприйомки НК-125 спочатку ганяв їх на старому електроліті, то ємність була мала, + великий розбіг по банкам. Що правда я не знаю скільки років було тому електроліту. Злив, помив банки, залив новий електроліт, зробив 2 цикли заряд розряд, і всі баночки працюють як 1 розбіг дуже малий. Думаю при активному користуванні ви б теж помітили різницю.
Головний НЕДОЛІК це ПАЯТЬ. Всі ці акумулятори мають повністю розражатись і заряджатись в оди раз на 100%. Інакше в них різко падає ємність. Тому ї використовували в зв'язку, в електрокарах теж. Але не в звичайних антимолях де є постійні цикли не повного розраду і заряду. Тому їх неможна використовувати як накопичувачі енергії для сонячних електростанцій інакше кажучи буверниним джерелом енергії.
Вподобайка автору на підтримку україномовного технічного контенту! До речі, а вам часом до рук не потрапляли залізо-нікелеві акумулятори? Як і нікель-кадмієві, вони теж лужні, і дуже цікаві на предмет строку служби (хоч і мають високий саморозряд і невисоку ефективність).
@@BogdanNeshcheret для одной человеческой жизни эти аккумуляторы вечные, просто при неправильном использовании (токи и напряжения разряда/заряда) они портятся. в самых худших условиях они легко выдерживают около 5 лет ежедневной зарядки и зарядки
Акб с телекома мабуть .саме мабуть краще розряду не боїться ,холоду також а замість дистильованої води навіть пкриничну можна використовувати .головне не перезараджати
@@Electric_UA Я б залюбки зняв, але з обслуговуваних в мене тільки 2шт 110Аг на яких за 2 роки пробки так і не відкручував. А не обслуговуванні стоять на електровелику про них теж показати немає чого їздять та і все. Як на вернуться перейду на літій :)
Там є пластиковий багажник, то перед зйомкою відео його демонтував. Спеціально точно класти щось не буде, бо я показував яка там іскра, так трохи боїться :) а випадково може щось і кинути
Де можна взяти електроліт для таких лужних акумуляторів? Щоб їх промити та заново заправити. До якої напруги заряджається одна банка такого акумулятора.
Я купував на олх, пишете електроліт для лужних акумуляторів. Що правда ціни бувають дуже різні, від 400 до 1800грн. Повний заряд до 1,8в на банку, звичайно можна заряджати до 1,6в на банку. Струмом 0,25С від ємності. Почитайте коментарі під даним відео, там пропонували електроліт по 800грн. можливо ще залишився.
Добрий день. Який інвертор підібрати для газового котла з циркуляційним насосом 65 вт , щоб працював від лкжної батареї НК-125. 12в, де ємності 125 вже не має, тому що б/у.
У кожній пробці є вентиляційний отвір,він повинен бути чистий!! Дуже часто він забивається солями.Під час зарядки акб трохи киплять і виділяють газ! Тому тримати такі акб в жилому приміщенні я б не радив від слова зовсім.
@@BogdanNeshcheret знайди в інтернеті інструкцію радянську по обслуговування даного типу акб НК,НКП ітд там все має бути розписано як їх обслуговувати! До речі ток заряда в них вищий ніж а кислотних!!Якщо не помиляюся то емність ÷4.
@@romastokoz9579 Знав, що таке може бути але вилетіло з голови, потім виявилося, що отвір повністю закоксований. Розірвані банку заварив напівавтоматом, і досі працює :)
газ этот - продукт электролиза воды, т.е. на выходе водород и кислород. в помещении их заряжать/использовать можно, но при одном условии - вентиляция!!! так что техника безопасности не только в жилом помещении, но и в любом с дверью. берегите себя!
Добрий день. Маю лужний акумулятор НК-125 12 банок номіналом 1,2А кожна загальна напруга заряженої збірки на вольтметрі 16 в. Планую на балкан поставити. Є зварювальний апарат для зарядки. Чи можливо на балконі поставити сонячну панель і напряму підключити до акумулятора без сонячного контролера. Південно Східна строна, влітку сонце біля 5 годин. По інструкції Акумулятор потребує зарядки напругою на початку 1.4в , в кінці 1.8в на банку, тобто від 16 до 21 В на збірку. Струм заряду 32А на протязі шести годин. 32 А* 21В =672 Вт така панель потрібна для підтримки штанів. Правильно чи ні?
Доброго дня. Перше питання, що ви хочете підключити до цієї збірки з 12банок. Друге чому саме 12 банок а не 10? Сонячну панель звісно поставити можна, навіть не можна а треба. В мене 2 збірки 20банок влітку заряджає 1 150ватна панель. Вона розрахована на роботу, в 12вольтовій системі, на виході 21вольт. Щоправда розряджаю їх не дуже, так як освітлення багато не тягне. До 18вольт їх треба заряджати 1-2 рази на місяць, нормальна зарядка до 16в.
Звісно 10банок, так більш менш зможете працювати з інвертором, але коли при зарядці вольтаж буде вибігати до 16в звичайні китайські інвестори, без змоги налаштування вольтажу, буде випадати в помилку.
У меня есть 6 таких акумуляторов правда мк 100 купил очень давно в металическом корпусе лежат в гараже нехватает еще 6 штук чтобы набрать 12 вольт и можно использовать для мелких нужд
@@Домашняяальтернативнаяэнергия Саме простіше, це поїхати на металоприйомку у вашому місті і запитати там. 2 варіант дорожчий, зайти на олх, написати "лужний акумулятор" "щелочной аккумулятор" там є пропозиції, але поштою з електролітом не відправлять приїдуть пусті.
Cкажіть, будь ласка... на 8:35 і 09:20 видно гібридний інвертор.... то ж Axioma ніби 2-кіловатна? Чому він у Вас не шумить? ;) Як він в цьому плані себе поводить?
Інвертор аксіома БФ 3000 тобто на 3кВт. Шумить коли йде активна зарядка, або навантаження більше 500Вт. На момент зйомки, акумулятори вже заряджені, а навантаження не було, точніше було але не велике. Ось список відтворення альтернатива: th-cam.com/play/PLP7bjZym3_tOlpI1kohtnYKPbgjG-Q63b.html&si=o7nR8-FD7KMdnkie Тут багато цікавого, передивіться про нього відео, починаючи з весни минулого року. Ще не забудьте підписатися на канал, щоб не пропустити нові цікаві відео 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@@BogdanNeshcheret в мене 2-кіловатний "брат" цього інвертора... він шумить одним кулером навіть при роботі від мережі, в режимі байпасу, при повністю зарядженому акумуляторі при навантаженні 100 ватт, або навіть без нього... він шумить завжди. Коли заряджає акумулятора, або працює від нього - тоді ще другий кулер добавляється :) А те, що Ви описали - це адекватна робота, тут питань нема :)
Добрий день. В мене подруга працює в галузі реалізації хімії, то у неї є 10 наборів сухого електроліту по 850 грн. До повномасштабки у них їх купував тролейбусний парк, а потім перестали чомусь. Я його сам ще не використовував, але впевнений що проблем з ним не буде, якщо цікаво пишіть
@@BogdanNeshcheret Немае я процював акамуляторшиком на жд, понад 7років! тож це навіть в інструкціі прописано було! хочя вмене з електро кари акб та перетворювач 12 на 220 3кв але реально 2кв зроблено авр
@@МойГасподин-с4змасло робить плівку зверху?, а якщо акумулятор постійно в русі...і ще питання, до якої напруги краще розряджати банку, щоб після зарядки мати максимальну ємність...як взагалі отримати максимальну ємність з таких акумуляторів?, до якої напруги їх заряджати? і чому після зарядки у них напруга 1,43В, хоча під час зарядки доходить до 1,71В
В інтернеті є інструкція по їх експлуатації. Розряд здається до 1 вольту але я свої розряджав до 0,5-0,7в потім восьми годинний цикл зарядки струмом 0,25С від ємності до 1,8в. На банку. Потім знову повторити процедуру розряд-заряд. І бажана заміна електроліту, якщо довго стояли без роботи.
Зайдіть на олх, подивіться ціни. Приблизно 100-300грн за банку. Але є і якість шалені люди які продають по 500-700 за штуку, що правда не знаю хто їх купує по такій ціні. Я брав "нові" 100 загорнуті в папір по 220грн за штуку
@@BogdanNeshcheretтобто 2грн за 1вт*год ємності, тоді як ліфер коштує біля 4грн за 1вт*годину) вдвічі дешевше, але мороки в рази більше, вибачаюсь контенту, а не мороки)
Ну на рахунок вічності я не знаю, бо зустрічав повні трупи, в яких були закорочені пластини між собою, але здебільшого хоч із втратою ємності, але старички працюють :)
@@BogdanNeshcheret на вики пишут от 20 до 50 ватт емкость на 1кг, а у 1ой 18650 на 2.5ампер - 9,25 ватт (почти 10 ватт)... ну да единственный + это то что батарея обслуживаемая - если 18650 начнет деградировать то ничего не поделаеш
@@vpchelko То все так, але для освітлення будинку те що треба, зарядку беруть добре, перезарядів, перерозрядів не бояться. В порівнянні з кислотниками які раніше використовував для цього ж освітлення, ці працюють в рази краще. І навіть якщо я їх висаджу в 0, то їм від цього буде тільки краще. А з літієм така штука не працює ± вийшов за робочі параметри, і незворотна деградація.
Коментар на підтримку цього каналу. Дякую вам за відео та роботу 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вам велике дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Коментар на підтримку цього каналу 👍👍👍
@@DmytroPasichnyk-91 Велике дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
можно засыпать щелочь и в пластикове ведро, но частями - чтобы температура не подымалась высоко. если делаете это без перчаток, то приготовьте 2-5 литра воды с пачкой лимонной кислоты - меньше получите химических ожогов.
Теперь для автора канала:
раз в 3-6-12-24 месяцев(в зависимости от использования) щелочные акки разряжаются в полный ноль (можно ключ на контакты положить, можно лампочку на контакты накинуть), а потом заряжаются выше норма. причем заряд выше нормы нужно делать чаще чем разряд в 0 - это как раз те акки, которые обладают эффектом памяти
Я готував електроліт таким чином: 1ша частина. th-cam.com/video/oeZxSjaXdwo/w-d-xo.htmlsi=QrVWfZGgfLqxdHj4
Друга частина
th-cam.com/video/oeZxSjaXdwo/w-d-xo.htmlsi=nvFra7-eeRI3HBLm
Д
Вітаю! Параметри зарядки для цих акумів?Який зарядний пристрій підійде.
Вітаю.Інформація цікава.⚡🔋
@@igorkvachun3572 Дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Комент в поддержку канала 👍
@@ЛолКек-к6ц Дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Так це цікаво і лайк🇺🇦👍🏻
@@Ivan-qd6gz Дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую!
Вам дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
У мене був такий акумолятор.
Де використовували, куди поділи, чому був?
Та молодець.Підписався.
@@РоманМихалич-у2б Дякую за підписку, та підтримку :)
Лаєчка за український контент !
Дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Якісний і цікавий контент, тільки українською :)
Мамонти зберігаються 5років. 1000 циклів. Заряджаються 15годин до 💯% токами 0.25С максимум 0,5С. Відають великі токи. Мають недостаки всі Нікелевих акумів та переваги теж від них. Якщо купили поціні металолому то або вкрали подарували вам. То можна добивати їх
Так 3-5років і заміна електроліту. Більшість таких акб дійсно береться на металоломі, потім продають типу довго в гаражі стояв :)
Чому 5 років? Не знаю, років 10 назад в мене працювали акумулятори з 1956р!, ставив їх ще в 90-і, коли теж зі світлом проблеми були, прогнили металеві корпуси, викинув. Замінив на пластикову збірку випуску 80-х років, все працює, правда рідко ними користувався, і беру з них 0,5С, а заряджаю 0,1-0,3С, хоча якщо потрібно швидко то і до 1С, ємність втратили десь на 1/3, але мені хватає тієї що залишилася, і надовго ще хвататиме. Одна біда, міняти електроліт та іноді з "пам'яттю" боротися....
Я коли забрав з металоприйомки НК-125 спочатку ганяв їх на старому електроліті, то ємність була мала, + великий розбіг по банкам. Що правда я не знаю скільки років було тому електроліту. Злив, помив банки, залив новий електроліт, зробив 2 цикли заряд розряд, і всі баночки працюють як 1 розбіг дуже малий.
Думаю при активному користуванні ви б теж помітили різницю.
Головний НЕДОЛІК це ПАЯТЬ. Всі ці акумулятори мають повністю розражатись і заряджатись в оди раз на 100%. Інакше в них різко падає ємність. Тому ї використовували в зв'язку, в електрокарах теж. Але не в звичайних антимолях де є постійні цикли не повного розраду і заряду. Тому їх неможна використовувати як накопичувачі енергії для сонячних електростанцій інакше кажучи буверниним джерелом енергії.
Вони вічні. Маю коногонку ще з сімдесятих років,світить, хоча валялася в гаражі 30 років.
Вподобайка автору на підтримку україномовного технічного контенту!
До речі, а вам часом до рук не потрапляли залізо-нікелеві акумулятори? Як і нікель-кадмієві, вони теж лужні, і дуже цікаві на предмет строку служби (хоч і мають високий саморозряд і невисоку ефективність).
Дякую за підтримку та коментар.
Нажаль такі акумулятори не траплялися, я так розумію їх зустріти ще важче ніж НК
👍👍👍
@@user-Aleksey1302 Дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
При правильній експлуатації такі акумулятори вічні.
Ну не вічні, так як я зустрічав екземпляри з закороченими між собою пластинами, але при невеликій втраті ємності досить довговічні.
@@BogdanNeshcheret для одной человеческой жизни эти аккумуляторы вечные, просто при неправильном использовании (токи и напряжения разряда/заряда) они портятся. в самых худших условиях они легко выдерживают около 5 лет ежедневной зарядки и зарядки
@@SlavicOliyar Так, в мене деякі 1967року, і досі працюють :)
В мене навантаження малі, тому працюють ніби на курорті :)
Акб с телекома мабуть .саме мабуть краще розряду не боїться ,холоду також а замість дистильованої води навіть пкриничну можна використовувати .головне не перезараджати
На скільки я знаю, то ні розряду ні перезарядів теж не бояться.
@@BogdanNeshcheret про розряди писав це правда .при перезаряді дуже википають ,закисають і сама біда прогнивають
Так, водичку вони полюбляють :)
Пане Богдан вітаю.
Зніміть будь-ласка відео про кислотні АКБ обслуговувані та малообслуговувані. Дякую.
@@Electric_UA Я б залюбки зняв, але з обслуговуваних в мене тільки 2шт 110Аг на яких за 2 роки пробки так і не відкручував. А не обслуговуванні стоять на електровелику про них теж показати немає чого їздять та і все. Як на вернуться перейду на літій :)
@@BogdanNeshcheret Що за фірма 2ух шт. 110 А*г?
@@Electric_UA MAXION такі червоненькі.
Ізолюй контакти на акумуляторі на дитячій машині. Бо дитина може часом щось металеве туди покласти і буде феєрверк.
Там є пластиковий багажник, то перед зйомкою відео його демонтував. Спеціально точно класти щось не буде, бо я показував яка там іскра, так трохи боїться :) а випадково може щось і кинути
Де можна взяти електроліт для таких лужних акумуляторів? Щоб їх промити та заново заправити. До якої напруги заряджається одна банка такого акумулятора.
Я купував на олх, пишете електроліт для лужних акумуляторів. Що правда ціни бувають дуже різні, від 400 до 1800грн.
Повний заряд до 1,8в на банку, звичайно можна заряджати до 1,6в на банку. Струмом 0,25С від ємності.
Почитайте коментарі під даним відео, там пропонували електроліт по 800грн. можливо ще залишився.
Добрий день. Який інвертор підібрати для газового котла з циркуляційним насосом 65 вт , щоб працював від лкжної батареї НК-125. 12в, де ємності 125 вже не має, тому що б/у.
Відповів під іншим коментарем.
У кожній пробці є вентиляційний отвір,він повинен бути чистий!! Дуже часто він забивається солями.Під час зарядки акб трохи киплять і виділяють газ! Тому тримати такі акб в жилому приміщенні я б не радив від слова зовсім.
@@romastokoz9579 Про отвори я знаю, я заряджав нк-80 і в мене розірвало 2 банки. Мої ввесь час знаходиться на вулиці :)
@@BogdanNeshcheret знайди в інтернеті інструкцію радянську по обслуговування даного типу акб НК,НКП ітд там все має бути розписано як їх обслуговувати! До речі ток заряда в них вищий ніж а кислотних!!Якщо не помиляюся то емність ÷4.
@@BogdanNeshcheret значить вона була закорочена більш за все.
@@romastokoz9579 Знав, що таке може бути але вилетіло з голови, потім виявилося, що отвір повністю закоксований. Розірвані банку заварив напівавтоматом, і досі працює :)
газ этот - продукт электролиза воды, т.е. на выходе водород и кислород. в помещении их заряжать/использовать можно, но при одном условии - вентиляция!!! так что техника безопасности не только в жилом помещении, но и в любом с дверью. берегите себя!
Добрий день. Маю лужний акумулятор НК-125 12 банок номіналом 1,2А кожна загальна напруга заряженої збірки на вольтметрі 16 в. Планую на балкан поставити. Є зварювальний апарат для зарядки. Чи можливо на балконі поставити сонячну панель і напряму підключити до акумулятора без сонячного контролера. Південно Східна строна, влітку сонце біля 5 годин. По інструкції Акумулятор потребує зарядки напругою на початку 1.4в , в кінці 1.8в на банку, тобто від 16 до 21 В на збірку. Струм заряду 32А на протязі шести годин.
32 А* 21В =672 Вт така панель потрібна
для підтримки штанів. Правильно чи ні?
Доброго дня.
Перше питання, що ви хочете підключити до цієї збірки з 12банок.
Друге чому саме 12 банок а не 10?
Сонячну панель звісно поставити можна, навіть не можна а треба.
В мене 2 збірки 20банок влітку заряджає 1 150ватна панель. Вона розрахована на роботу, в 12вольтовій системі, на виході 21вольт.
Щоправда розряджаю їх не дуже, так як освітлення багато не тягне. До 18вольт їх треба заряджати 1-2 рази на місяць, нормальна зарядка до 16в.
@@BogdanNeshcheret підключати інвертор діапазон 10-15,5в для котла, зарядки гаджетів, освітлення 12в, інвертор ще в дорозі, то зробити 10 банок 12в?
Звісно 10банок, так більш менш зможете працювати з інвертором, але коли при зарядці вольтаж буде вибігати до 16в звичайні китайські інвестори, без змоги налаштування вольтажу, буде випадати в помилку.
У меня есть 6 таких акумуляторов правда мк 100 купил очень давно в металическом корпусе лежат в гараже нехватает еще 6 штук чтобы набрать 12 вольт и можно использовать для мелких нужд
@@Домашняяальтернативнаяэнергия Якщо у вас є 6, то треба ще 4 і буде запас на випадок відключень. Для лед стрічки те що треба.
@@BogdanNeshcheret подскажи где их взять
@@BogdanNeshcheret у тебя небудет 4 штуки
@@Домашняяальтернативнаяэнергия Саме простіше, це поїхати на металоприйомку у вашому місті і запитати там. 2 варіант дорожчий, зайти на олх, написати "лужний акумулятор" "щелочной аккумулятор" там є пропозиції, але поштою з електролітом не відправлять приїдуть пусті.
@@Домашняяальтернативнаяэнергия Є десяток нк-125 але поки не знаю, чи продавати чи для себе залишити
Спробуй перевести на 24 вольти...мороки конечно буде..але... Буде цікавіше.
Які +++ від 24вольт?
В будинку крім освітлення, на 12в також працює релюшка яка вмикає насос, на опалення (в опалювальний період)
@@BogdanNeshcheret чим більша напруга мережі тим менший струм при однаковій потужності. А релюшку можна поставити від 24 в машини.
Релюшка на аліекспрес по 17 гривень.
Струм менший тобто пропускна можливість проводу краща. Менше втрат.
Релюха не звичайна, а з термореле. Міряє температуру, коли та падає вмикається насос, температура піжнялася, релюха вимкнула насос.
Плюс за прапор.
@@SnickMobile Вам дякую за підтримку та коментар 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Прапор має бути в кожному домі, а де немає той сєпар :)
Вітаю . Маю тнж-600у2 влазить 6 л в 1 банку електроліту )))
600 то серйозна ємність :)
Де берете 150ампер для зарядки? Чи меншими струмами нормально заряджаються?
Cкажіть, будь ласка... на 8:35 і 09:20 видно гібридний інвертор.... то ж Axioma ніби 2-кіловатна? Чому він у Вас не шумить? ;) Як він в цьому плані себе поводить?
Інвертор аксіома БФ 3000 тобто на 3кВт. Шумить коли йде активна зарядка, або навантаження більше 500Вт. На момент зйомки, акумулятори вже заряджені, а навантаження не було, точніше було але не велике.
Ось список відтворення альтернатива: th-cam.com/play/PLP7bjZym3_tOlpI1kohtnYKPbgjG-Q63b.html&si=o7nR8-FD7KMdnkie
Тут багато цікавого, передивіться про нього відео, починаючи з весни минулого року.
Ще не забудьте підписатися на канал, щоб не пропустити нові цікаві відео 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@@BogdanNeshcheret в мене 2-кіловатний "брат" цього інвертора... він шумить одним кулером навіть при роботі від мережі, в режимі байпасу, при повністю зарядженому акумуляторі при навантаженні 100 ватт, або навіть без нього... він шумить завжди. Коли заряджає акумулятора, або працює від нього - тоді ще другий кулер добавляється :)
А те, що Ви описали - це адекватна робота, тут питань нема :)
@@ЛеонідГень-у5б Здається у вашого якась цікава прошивка
Добрий день. В мене подруга працює в галузі реалізації хімії, то у неї є 10 наборів сухого електроліту по 850 грн. До повномасштабки у них їх купував тролейбусний парк, а потім перестали чомусь. Я його сам ще не використовував, але впевнений що проблем з ним не буде, якщо цікаво пишіть
@@ЖеняСобур-д5л Дякую за пропозицію, але в мене запас ще на 30-40 літрів електроліту є. 3-5 років точно не знадобиться :)
LiFePO4 непробували поставити замісь цих
Ні, а навіщо якщо для освітлення їх вистачає. Якщо є зайві, прийму в подарунок :)
Добрий день.Підкажіть будь ласка,скільки електроліту залити в КН-100м?
Точно не скажу, якщо пам'ять не зраджує, то в НК-125 входить 1,200мл. Можливо у ваші трохи менше, розраховуйте 1-1,2л на банку.
@@BogdanNeshcheret Дякую гарно!!!
@@igoru1546 Будь ласка
Щоб вода нетак випоровувалася можно додати звичайне мастило або навіть солятки перевірено ! підходить цей метод як для кислотних нак і для щелочних!
Тобто реакції електроліту з мастилом немає?
@@BogdanNeshcheret Немае я процював акамуляторшиком на жд, понад 7років! тож це навіть в інструкціі прописано було! хочя вмене з електро кари акб та перетворювач 12 на 220 3кв але реально 2кв зроблено авр
Зрозуміло, дякую за корисну інформацію :)
@@МойГасподин-с4змасло робить плівку зверху?, а якщо акумулятор постійно в русі...і ще питання, до якої напруги краще розряджати банку, щоб після зарядки мати максимальну ємність...як взагалі отримати максимальну ємність з таких акумуляторів?, до якої напруги їх заряджати? і чому після зарядки у них напруга 1,43В, хоча під час зарядки доходить до 1,71В
В інтернеті є інструкція по їх експлуатації. Розряд здається до 1 вольту але я свої розряджав до 0,5-0,7в потім восьми годинний цикл зарядки струмом 0,25С від ємності до 1,8в. На банку. Потім знову повторити процедуру розряд-заряд. І бажана заміна електроліту, якщо довго стояли без роботи.
У мене є банок 100 НК-125. По якій ціні можна їх продати?
Зайдіть на олх, подивіться ціни. Приблизно 100-300грн за банку. Але є і якість шалені люди які продають по 500-700 за штуку, що правда не знаю хто їх купує по такій ціні.
Я брав "нові" 100 загорнуті в папір по 220грн за штуку
@@BogdanNeshcheretтобто 2грн за 1вт*год ємності, тоді як ліфер коштує біля 4грн за 1вт*годину) вдвічі дешевше, але мороки в рази більше, вибачаюсь контенту, а не мороки)
Літій у електролит додаєте?
Так брав сухий електроліт 2х компонентний, з додаванням літію
Ну в принципе они вечные , но много гемора с обслуживанием и увы обслуживание должно быть постоянным .
Ну на рахунок вічності я не знаю, бо зустрічав повні трупи, в яких були закорочені пластини між собою, але здебільшого хоч із втратою ємності, але старички працюють :)
Щоб меньше випаровувалося раджу додавати вазелинове мастило.
Скільки його треба на 1 банку?
700-800 грамів
@@serega-tatar 800мл влізе, якщо банка буде повністю суха, або роздута, в нормальному стані десь 700-750
Хтось пограбував АТС...
АТСок вже майже не лишилося, вимерли як мамонти :) мобільний зв'язок переміг в еволюції :)
та ну это мазохизм какой-то - очень низкая плотность энергии - 1 кг таких акб как 5 дешевых батареек 18650 на 2500ма/ч
@@vpchelko Ну не прям стільки, а трохи більше :) але для такої системи те що треба. Їм по 40-50 років а вони досі працюють :)
@@BogdanNeshcheret на вики пишут от 20 до 50 ватт емкость на 1кг, а у 1ой 18650 на 2.5ампер - 9,25 ватт (почти 10 ватт)... ну да единственный + это то что батарея обслуживаемая - если 18650 начнет деградировать то ничего не поделаеш
@@vpchelko То все так, але для освітлення будинку те що треба, зарядку беруть добре, перезарядів, перерозрядів не бояться. В порівнянні з кислотниками які раніше використовував для цього ж освітлення, ці працюють в рази краще. І навіть якщо я їх висаджу в 0, то їм від цього буде тільки краще. А з літієм така штука не працює ± вийшов за робочі параметри, і незворотна деградація.
@@BogdanNeshcheret да литий без платы защиты никак - ну ладно старые топорные технологии)
@BogdanNeshcheretв 0 висадити то треба перемичку на ніч другу залишити)
Це все на смітник потрібно викинути, ще й електроліт. Без образ, вибачте. Зараз нові технології це вже у минулому.
Можливо і в минулому, але хай ще трохи попрацюють ;) Свою функцію вони виконують
Це сміття відпрацюе ще 20 років. А твої нові технології здохнуть через рік.