Spacer on-line po Bydgoskim Przedmieściu - Moda Wyzwolona
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 13 ธ.ค. 2024
- Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu "Moda Wyzwolona" warsztaty projektowania kolekcji mody inspirowanej dziedzictwem kulturowym XX-lecia międzywojennego i architekturą Bydgoskiego Przedmieścia. Nie wychodząc z domu, będziecie mogli przejść się ulicami zabytkowej dzielnicy wraz ze znaną miłośniczką architektury i alternatywną przewodniczką - Anną Lamers. Zajrzymy do zapomnianych domów, będziemy przypatrywać się detalom i zdobieniom, które może nie raz mijaliście nieświadomie i poznamy sekrety cieszących się niegdyś świetnością, wnętrz toruńskich pałaców. Dowiemy się też, kto bywał w słynnej "Zofijówce" i które z budynków zachowały swój dawny wygląd. A wszystko to by zebrać pomysły do księgi inspiracji z myślą o czekających nas warsztatach projektowania kolekcji modowej.
Na premierę filmu zapraszamy wszystkich chętnych, a przyszłych uczestników i uczestniczki warsztatów, zachęcamy do zgłaszania się pod poniższym adresem:
Zapraszamy do zapisów do warsztatów "Moda Wyzwolona"
(link do wydarzenia)
/ 164873181615890
Teresa Więcko adres e-mail: teresawiecko@o2.pl lub telefonicznie 731234472
Rozsiądźcie się wygodnie i w drogę! Do zobaczenia! :)
Prowadzenie: Anna Lamers
Za realizację filmu odpowiada Adam Antoniuk
Projekt „Zielnik świętowań polskich. Kujawy i Pomorze 2020” zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
W tym domu bliźniaczym chodziłem do szkoły podstawowej nr.13 , zamieszkałem na Rybakach i na Lindego.Dziekuje , wróciły wspomnienia.
Toruń jest Super! Całe życie mieszkam w Gdańsku,ale w Toruniu byłem ze 100 razy albo i więcej a to z powodu tego że rodzina ze strony Mojej Matki pochodziła z okolic Golubia Dobrzynia i część z niej wylądowała w Toruniu.Gdyby kiedyś przyszło Mi się z Gdańska wyprowadzić,to z większych miast tylko dwa wchodzą w rachubę,właśnie Toruń i może Wrocław....
Mieszkalem kochanowskiego,czerwona cegla,stoi do dzis ten dom ,mile wspomnienia lata 1952-1965 ,pozdrawiam
Witaj, wpadłem tutaj przez przypadek ale jestem pod wrażeniem, materiał ciekawy, merytoryczny z zacięciem i pasją. Brawo. Pozdrowienia z Poznania. Hej.
Byggoskie przedmieście, tu spędziłam dzieciństwo i młodość. Mieszkałam na Wyspiańskiego. Ulicę Bydgoską kocham za kasztany no i za te budowane z pruskiego muru domy.
.
Świetny materiał! Pozdrawiam serdecznie!
Miło się słucha i miło się ogląda takie materiały. Mam nadzieję, że kiedyś Pani Lemers urządzi jakieś spacery po innych dzielnicach Torunia, bo nie tylko Starym Miastem i Bydgoskim Toruń żyje.
Wiele lat pracowalem w OZLP i nigdy nie spostrzeglem ze te dwa misie to chlopak i dziewczyna.Mysle ze ten misiu z polozonymi uszkami to chlopak,panowie z natury sa bardziej sklonni do agresji.
Sam budynek ma tez wielkie piwnice gdzie kiedys miescily sie magazyn i archiwum .Na poddaszu jest wielki strych na ktory wchodzilo sie po przez spiralowe metalowe schody,calosc przypomina schron przeciw lotniczy/to tylko moje skojarzenie/.
Spacery po Bydgoskim Przedmiesciu w pani wykonaniu sa bardzo fajne,tyle nowych wiadomosci.
Wiecej prosze.
dołączam sie do narzekania bo to całem moje dzieciństwo
a forty w zeszłe lato chcialem odwiedzic ale sa mega zapuszczone
Mieszkałam na Bydgoskim Przedmieściu. W Zofiówce mieszkała moja koleżanka szkolna.
Konopnickej 11. Zbigniew Herbert mieszkał na studiach!
Bydgoska 50/52 już jest remontowana
Boema bez h! Nie czytamy „h”, poza tym bardzo ciekawa opowieść :)
„We Lwowie”, Juliusz Osterwa a nie Ostrewa… przydałby się mały montaż
Zakopanem… a nie Zakopanym
toruńczycy..