To sterowanie jest koszmarnie niewygodne w porównaniu do dowolnej centralki z WiFi oraz smartfonem i apką. Jeśli na każdą komendę muszę kierować pilota na odbiornik, wciskać przynajmniej 2-3 klawisze, pamiętać która lokomotywa jest obecnie wybrana, nie widzieć jakie prędkości mają poszczególne lokomotywy, nie mówiąc o wybieraniu dodatkowych funkcji czy sterowaniu akcesoriami... Płacąc nie więcej niż 400 zł dodatkowo można mieć centralkę z routerem WiFi i bawić się nawet w kilka osób naraz, każda swoim smartfonem, albo jednym tapnięciem zmieniając lokomotywy i dostosowując ich działanie szybciej i z o wiele większą tolerancją na omyłki. Filmik super. Jakże się cieszę, że nie zdecydowałem się na to Digi1, widzę że zniechęciłbym się do DCC gdybym z tym zaczął zabawę.
Jak Pan Robert zaczynal przygode z tym hobby i pewnie robil ta makiete to jeszcze nie bylo takich sterowan o ktorych ty teraz piszesz ,ale moge sie mylic ,jak obecnie ktos zaczyna zabawe z tym hobby i ma pieniadze to pewnie idzie juz w tablety ,centralki WiFi itp..... ogolnie fajne hobby tylko trzeba miec duzo miejsca zeby to mialo sens ,ja nie widze sensu posiadania malej makiety wiec nawet nie zaczynam zabawy w to hobby, ale po co ja to pisze kogo to obchodzi :) Panie Robercie podziwiam za pasje z jaka pan o tym wszystkim opowiada naprawde dobra robota i zycze zeby kanal mial miliony ogladajacych i sledzacych panskie hobby.
18:28 można programować np -głośność dźwięków -maksymalną prędkość -czas hamowania Posiadając programator dekoderów można wgrywać nowe dźwięki UWAGA trzeba wgrać wszystkie od nowa więc trzeba mieć gotowe mapy ESU udostępnia jedynie EU07 i SM42 Można zrobić dekoder z samymi zapowiedziami ( pod peron)i samemu robić nowe zapowiedzi i inne dźwięki( koszt 600zł) programator ESU działa tylko z dekoderami ESU -
No tak, tak się można bawić, ale to sporo roboty z każdym dekoderem. No i koszt całości... Przy ponad stu lokomotywach w kolekcji koszt zaopatrzenia każdej z nich w dekoder dźwiękowy i poświęcenie czasu na oprogramowanie, to... ;-)))
Witam Do tej pory w swojej kolekcji posiadalem takie samo sterowanie Za namową znajomego pozytywnie rozważyłem zakup zestawu z BR232 plus trzy cysterny ze sterowaniem z21 start multiMOUSE Wydatek nie mały ale myśląc o rozbudowie makiety uważam za potrzebny Przy takim sterowaniu dużo łatwiej ogarnąć dwie lub trzy lokomotywy Rozruch płynny dzięki potencjometrowi Mam dwie SP42 118 plus SP42 049 złączone tzw dupkami jak dawny pociąg Kraków Płaszow - Bielsko Biała i przy tym sterowaniu ruszają płynie na tym samym adresie a przy digital PIKO już nie tak samo Ale po pięciu latach niezawiodlo i myślę że z z21 start będzie tak samo Pozdrawiam
Od dawna myślę o nowym sterowaniu, ale zawsze jakoś tych paru złotych szkoda (uzupełniam kolekcję taboru). Tak naprawdę czekam na ten moment, gdy będę je musiał kupić, bo będę chciał mieć modele z zestawu startowego. Na dobrą sprawę czekam też na okazję - co jakiś czas przechodzi takowa koło nosa - ktoś sprzedaje używkę za rozsądne pieniądze, a ja jakoś nie mam szczęścia, żeby być tym szczęśliwcem, który najszybciej zareaguje na ogłoszenie.
15:39 ja ogarniam makietę w następujący sposób: -pilot piko do lokomotywy -pilot piko do semaforów i zwrotnic -telefon do kontroli wagonu pomiarowego - tablet do podglądu kamery z lokomotywy (taurus roco QBB)
O! I to jest rozwiązanie! Na osobnym zasilaczu mam oświetlenie (to nieliczne, które wstawiłem), sterowanie dekoderami zwrotnic to super pomysł!!! Jakbym przekładał centralkę do obsługi lokomotyw (nową), to starą sobie zostawię do obsługi osprzętu. Dzięki!!!
A czy różnica prędkości lokomotyw nie jest spowodowana tym, że na jednym torze są dwie działające jednocześnie i jest mały wydatek prądowy? Czy na ten zasilacz nie ma wpływu ile lokomotyw może naraz jechać? Pozdrawiam
No ale to wtedy obie jechałyby wolniej, a nie tylko jedna. Dwie lokomotywy nie stanowią jeszcze zauważalnego obciążenia. Także i 4-5 nie były wyzwaniem.
Kupi pan od Elvis model SU42 pkp ic z oświetleniem kabiny i chyba ma jeszcze dźwięk ale niestety kosztuje 3700zł. Dla pana taniej było by taniej. Jest w h0.
Taniej by dla mnie nie było, bo niby dlaczego? A tak poza tym, to się nie kupuje, tylko zamawia, czeka parę miesięcy i potem płaci. To nie modele seryjne, na półkach ich nie ma.
Dzień dobry :) mam do Pana pytanko. Czy można prosić na 22.09.2018 (najlepiej o godz. 16:00) EU44 w malowaniu IC z EIC Lech a po środkowym kółku ET22 w malowaniu PKP Cargo z węglarkami i wagonami krytymi???
EIC Lech to już był co prawda, ale rozumiem że tu chodzi o jakąś okazję? Na liście: docs.google.com/spreadsheets/d/11CxhdQvoV6O8jyPsYJDQIFAP2oQiS_L_p-oX7Kcxhsk/edit?usp=sharing
Can we control steam functions with this digi 1 ? Like a Trix or ROCO locomotives ? How many functions can be controlled with this digi remote control 1 ?
Yes, we can. Usually starting and stoping steam is under the button with F3 label. This control let us call functions from the range F0 to F8. The remote control suggests, that can operate to F12, but practically I never could to use anything above F8.
Jak byłem dzieckiem to miałem mały zestaw PIKO, dwie lokomotywy i tor. A Teraz mam pytanie ile kosztuje duzy Pakiet PIKo ze sterowaniem Pilotem oraz duzo torów.
Samo sterowanie to gdzieś z jakiegoś zestawu startowego (wyjęte i sprzedane osobno) kilkaset złotych. A tory? Różnie - zwykłe proste odcinki i łuki nie są specjalnie drogie, jednak zwrotnice kosztują już sporo. Prosty zestaw ze zwrotnicami to też będzie kilkaset złotych, a coś skomplikowanego kosztować będzie odpowiednio więcej.
Witam. Mam obecnie 3 lokomotywy i tylko 1 cyfrowa. Chciałbym przerobić pozostałe dwie jednak całkowicie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy każdy dekoder pasuje do każdej lokomotywy, ile kosztuje najtańszy dekoder i czy podłączenie będzie bardzo problematyczne?
Trzeba na początku ustalić, czy te lokomotywy co masz, to się łatwo da przerobić na cyfrowe - odszukaj informacje o modelu w sieci, tam też będzie podane jakie gniazdo dekodera lokomotywa posiada (jeśli posiada w ogóle - jak to nowe lokomotywy znanych firm, to posiadają, a jak jakieś starocie sprzed 20-30 lat, to niekoniecznie). Następnie po ustaleniu typu dekodera trzeba takowego poszukać w jakimś sklepie internetowym, albo zapytać osobiście w sklepie modelarskim. Sam montaż dekodera robimy wg instrukcji, tj. zdejmujemy obudowę wg instrukcji, bo montaż już jest na ogół łatwy. Po wsszystkim pozostanie tylko zaprogramowanie dekodera. Jak się do tego zabrać wszystkiego? Na filmach z unboxingiem lokomotyw dokładnie widać te operacje - zdjęcie obudowy, montaż dekodera i programowanie.
Witam mam takie sterowanie i wszystko chodzi tylko mam problem z przyciskiem f+8 jak go wciskam plus przycisk od f1 do f4 to żadnej reakcji działa to u Pana? Przycisk f+4 działa bez problemu może ja coś źle robię proszę o poradę
Tak, to sterowanie w standardzie DCC i je obsłuży. Z tą jednak uwagą, że to sterowanie nie umożliwia korzystania z wysokich numerów funkcji, tzn. jakieś tam F18 czy F20 już nie obsłuży. Nadaje się jedynie w kontekście jazdy i niskich eFek.
Mam pytanie posiadam takie samo sterowanie od firmy Piko. Zakodowałem przez przypadek 2 lokomotywy. Próbowałem przeprogramować i nie udaje się to. lokomotywa szarpie itd (widać że się przeprogramywuje ) po czym wraca do tego samego adresu co wcześniej ?
@@robertjankowski Napewno dobrą jak w instrukcji pisze 2x podwójna zwrotnica wtedy zaczyna specyficznie czerwona dioda mrygać i lokomotywie gasną światła. Wklkuje adres (inny niż jest) zatwierdzam po przez kliknięcie podwójnej zwrotnicy lokomotywa burczy poczym zapalają się swiatła, raguje na pilot tylko poczym jak wybieram druga lokomotywę (akurat kanał 0) i dalej rusza i reaguje na ten co był :-(. To samo dotyczy tej drugiej (każda z nich próbowałem przeprogramowac i zawsze się tak samo kończy)(chodzi o Piko SM-42 i EU-07) oczywiście każda osobno na pustym torze.
Nie wypowiem się, bo nie mam porównania. Najważniejszy moim zdaniem jest szybki dostęp do danej lokomotywy i łatwe sterowanie prędkością. Ten pilot akurat tego na pewno nie zapewnia...
Piko digi1 jest rzeczywiście dosyć niewygodne. Lepsze jest już Roco, szczególnie bezprzewodowe, ale też sporo droższe. No i telefony chyba najbardziej powszechne w śród amatorów. A kolekcja modeli imponująca, szkoda, że w pudełkach, w gablotach byłby efekt.
W gablotach? :-) Toż muzeum musiałbym wybudować... Niestety nawet w pudełkach zajmują gigantyczną ilość miejsca. A sterowanie jest proste i owszem, niewygodne, ale przez lata przyzwyczaiłem się ;-)
Wg instrukcji dołączonej przez producenta centralki. W przypadku tego sterowania dwa razy przycisk "podwójnego rozjazdu" i numer do zaprogramowania lokomotywy.
@@lewus8943 Kupiłem dekodery Lenz i działa mi to sterowanie tylko analogowo. Czy potrzebne są jakieś dane lokomotyw, czy to z automatu ma być wykrywane?
@@rafakosinski musisz dla każdego dekodera ustawić inną wartość CV1, domyślnie wszystkie mają 3, robisz to na torze do programowania, procedura jest opisana w instrukcji, jeśli jej nie masz to jest do pobrania na stronie Piko
1. Pod funkcją F2 masz w EP09 sygnał Pc1, w którym właśnie jedno światło jest czerwone, a dwa białe.
2. Film był fajny i ciekawy :-). Łapka w górę.
Dzięki.
To sterowanie jest koszmarnie niewygodne w porównaniu do dowolnej centralki z WiFi oraz smartfonem i apką. Jeśli na każdą komendę muszę kierować pilota na odbiornik, wciskać przynajmniej 2-3 klawisze, pamiętać która lokomotywa jest obecnie wybrana, nie widzieć jakie prędkości mają poszczególne lokomotywy, nie mówiąc o wybieraniu dodatkowych funkcji czy sterowaniu akcesoriami... Płacąc nie więcej niż 400 zł dodatkowo można mieć centralkę z routerem WiFi i bawić się nawet w kilka osób naraz, każda swoim smartfonem, albo jednym tapnięciem zmieniając lokomotywy i dostosowując ich działanie szybciej i z o wiele większą tolerancją na omyłki. Filmik super. Jakże się cieszę, że nie zdecydowałem się na to Digi1, widzę że zniechęciłbym się do DCC gdybym z tym zaczął zabawę.
Owszem... Ale jakoś ciągle mi nie po drodze do zmiany ;-)
Jak Pan Robert zaczynal przygode z tym hobby i pewnie robil ta makiete to jeszcze nie bylo takich sterowan o ktorych ty teraz piszesz ,ale moge sie mylic ,jak obecnie ktos zaczyna zabawe z tym hobby i ma pieniadze to pewnie idzie juz w tablety ,centralki WiFi itp.....
ogolnie fajne hobby tylko trzeba miec duzo miejsca zeby to mialo sens ,ja nie widze sensu posiadania malej makiety wiec nawet nie zaczynam zabawy w to hobby, ale po co ja to pisze kogo to obchodzi :)
Panie Robercie podziwiam za pasje z jaka pan o tym wszystkim opowiada naprawde dobra robota i zycze zeby kanal mial miliony ogladajacych i sledzacych panskie hobby.
Dziękuję za film. Przyda się ;)
:-)
18:28 można programować np
-głośność dźwięków
-maksymalną prędkość
-czas hamowania
Posiadając programator dekoderów można wgrywać nowe dźwięki UWAGA trzeba wgrać wszystkie od nowa więc trzeba mieć gotowe mapy ESU udostępnia jedynie EU07 i SM42
Można zrobić dekoder z samymi zapowiedziami ( pod peron)i samemu robić nowe zapowiedzi i inne dźwięki( koszt 600zł) programator ESU działa tylko z dekoderami ESU
-
No tak, tak się można bawić, ale to sporo roboty z każdym dekoderem. No i koszt całości... Przy ponad stu lokomotywach w kolekcji koszt zaopatrzenia każdej z nich w dekoder dźwiękowy i poświęcenie czasu na oprogramowanie, to... ;-)))
Interesujący film :-) +
:-)
Witam
Do tej pory w swojej kolekcji posiadalem takie samo sterowanie
Za namową znajomego pozytywnie rozważyłem zakup zestawu z BR232 plus trzy cysterny ze sterowaniem z21 start multiMOUSE Wydatek nie mały ale myśląc o rozbudowie makiety uważam za potrzebny Przy takim sterowaniu dużo łatwiej ogarnąć dwie lub trzy lokomotywy Rozruch płynny dzięki potencjometrowi Mam dwie SP42 118 plus SP42 049 złączone tzw dupkami jak dawny pociąg Kraków Płaszow - Bielsko Biała i przy tym sterowaniu ruszają płynie na tym samym adresie a przy digital PIKO już nie tak samo Ale po pięciu latach niezawiodlo i myślę że z z21 start będzie tak samo Pozdrawiam
Od dawna myślę o nowym sterowaniu, ale zawsze jakoś tych paru złotych szkoda (uzupełniam kolekcję taboru). Tak naprawdę czekam na ten moment, gdy będę je musiał kupić, bo będę chciał mieć modele z zestawu startowego. Na dobrą sprawę czekam też na okazję - co jakiś czas przechodzi takowa koło nosa - ktoś sprzedaje używkę za rozsądne pieniądze, a ja jakoś nie mam szczęścia, żeby być tym szczęśliwcem, który najszybciej zareaguje na ogłoszenie.
A te nowe piloty są łatwiejsze,czy trudniejsze do sterowania od tych starych??
Nie mam, nie wiem.
Cześć, wiedzę że było to pięć lat temu, ale mam pytanie odnośnie zasilania. Mam zamiar kupić takie, i wiesz gdzie mogę je kupić?
Jedynie rynek wtórny, czasem na allegro się pojawia.
@@robertjankowski dziękuje :]
Dzięki za ciekawą prezentację i wiele informacji.
:-)
Można gdzieś kupić jeszcze takie sterowanie?
Tylko gdzieś używane na allegro może.
Na ebay.de
Witaj Robercie, mam pytanie a mianowicie czy w dekoderze dźwiękowym esu da radę podłościć głośność dźwięków? Jeśli tak to jak to zrobić.
Z góry dzięki
Nie mam pojęcia, nie jestem biegły w niuansach dekoderów.
15:39 ja ogarniam makietę w następujący sposób:
-pilot piko do lokomotywy
-pilot piko do semaforów i zwrotnic
-telefon do kontroli wagonu pomiarowego
- tablet do podglądu kamery z lokomotywy (taurus roco QBB)
O! I to jest rozwiązanie! Na osobnym zasilaczu mam oświetlenie (to nieliczne, które wstawiłem), sterowanie dekoderami zwrotnic to super pomysł!!! Jakbym przekładał centralkę do obsługi lokomotyw (nową), to starą sobie zostawię do obsługi osprzętu. Dzięki!!!
12:19 w nowym pilocie można ustawić czy wciśnięcie jest chwilowe czy długotrwałe ( lub odwrócone)
Może kiedyś to poznam...
A czy różnica prędkości lokomotyw nie jest spowodowana tym, że na jednym torze są dwie działające jednocześnie i jest mały wydatek prądowy? Czy na ten zasilacz nie ma wpływu ile lokomotyw może naraz jechać? Pozdrawiam
No ale to wtedy obie jechałyby wolniej, a nie tylko jedna. Dwie lokomotywy nie stanowią jeszcze zauważalnego obciążenia. Także i 4-5 nie były wyzwaniem.
Dziękuję za odpowiedź. Bardzo byłem tego ciekawy jak się zachowa kilka lokomotyw na jednym zasilaczu. Pozdrawiam
Czy w przyszłości za pare lat chciał by pan sprzedac którąś lokomotywy schlesienmodele ?
Tego wykluczyć nie mogę.
Uwielbiam Pana filmy. Czy mógłby Pan podlinkować plan aktualnego torowiska? Marzę o makiecie a Pana układ jest genialny!
Zapraszam do zobaczenia tego filmu: th-cam.com/video/MAcTGASVgYU/w-d-xo.html
Kupi pan od Elvis model SU42 pkp ic z oświetleniem kabiny i chyba ma jeszcze dźwięk ale niestety kosztuje 3700zł. Dla pana taniej było by taniej. Jest w h0.
Taniej by dla mnie nie było, bo niby dlaczego? A tak poza tym, to się nie kupuje, tylko zamawia, czeka parę miesięcy i potem płaci. To nie modele seryjne, na półkach ich nie ma.
@@robertjankowski ok
Dzień dobry :) mam do Pana pytanko. Czy można prosić na 22.09.2018 (najlepiej o godz. 16:00) EU44 w malowaniu IC z EIC Lech a po środkowym kółku ET22 w malowaniu PKP Cargo z węglarkami i wagonami krytymi???
EIC Lech to już był co prawda, ale rozumiem że tu chodzi o jakąś okazję? Na liście: docs.google.com/spreadsheets/d/11CxhdQvoV6O8jyPsYJDQIFAP2oQiS_L_p-oX7Kcxhsk/edit?usp=sharing
Robert Jankowski tak :)
Mateuszu bardzo sobry pociąg
Jak zaprogramować lokomotywy do sterowania cyfrowego?
Procedurą przewidzianą do centralki. Musi być w instrukcji centralki podane jak.
Przede wszystkim czy mają dekodery?
Can we control steam functions with this digi 1 ? Like a Trix or ROCO locomotives ? How many functions can be controlled with this digi remote control 1 ?
Yes, we can. Usually starting and stoping steam is under the button with F3 label. This control let us call functions from the range F0 to F8. The remote control suggests, that can operate to F12, but practically I never could to use anything above F8.
@@robertjankowski Thank you very much for help
Super makieta. Jaki koszt jest skompletowany takiej makiety?
Pięciocyfrowy.
Jak byłem dzieckiem to miałem mały zestaw PIKO, dwie lokomotywy i tor. A Teraz mam pytanie ile kosztuje duzy Pakiet PIKo ze sterowaniem Pilotem oraz duzo torów.
Samo sterowanie to gdzieś z jakiegoś zestawu startowego (wyjęte i sprzedane osobno) kilkaset złotych. A tory? Różnie - zwykłe proste odcinki i łuki nie są specjalnie drogie, jednak zwrotnice kosztują już sporo. Prosty zestaw ze zwrotnicami to też będzie kilkaset złotych, a coś skomplikowanego kosztować będzie odpowiednio więcej.
Witam czy orientuje się pan jaka jest różnica PIKO new SmartController a PIKO SmartController light wiadomo cena :) co lepiej ?
Nie. Nie znam żadnej z tych centralek.
Witam. Mam obecnie 3 lokomotywy i tylko 1 cyfrowa. Chciałbym przerobić pozostałe dwie jednak całkowicie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy każdy dekoder pasuje do każdej lokomotywy, ile kosztuje najtańszy dekoder i czy podłączenie będzie bardzo problematyczne?
Trzeba na początku ustalić, czy te lokomotywy co masz, to się łatwo da przerobić na cyfrowe - odszukaj informacje o modelu w sieci, tam też będzie podane jakie gniazdo dekodera lokomotywa posiada (jeśli posiada w ogóle - jak to nowe lokomotywy znanych firm, to posiadają, a jak jakieś starocie sprzed 20-30 lat, to niekoniecznie). Następnie po ustaleniu typu dekodera trzeba takowego poszukać w jakimś sklepie internetowym, albo zapytać osobiście w sklepie modelarskim. Sam montaż dekodera robimy wg instrukcji, tj. zdejmujemy obudowę wg instrukcji, bo montaż już jest na ogół łatwy. Po wsszystkim pozostanie tylko zaprogramowanie dekodera. Jak się do tego zabrać wszystkiego? Na filmach z unboxingiem lokomotyw dokładnie widać te operacje - zdjęcie obudowy, montaż dekodera i programowanie.
@@robertjankowski bardzo dziękuję za odpowiedź
Witam mam takie sterowanie i wszystko chodzi tylko mam problem z przyciskiem f+8 jak go wciskam plus przycisk od f1 do f4 to żadnej reakcji działa to u Pana? Przycisk f+4 działa bez problemu może ja coś źle robię proszę o poradę
Mam tak samo. Podejrzewam, że centralka nie obsługuje tego w ogóle.
Fajny film, jednak chyba zdecyduję się na zakup tego sterowania.
Tylko i wyłącznie, jeśli jest tanie - w to nie należy za dużo inwestować.
+Robert Jankowski wiem :)
A jeśli są dwie lokomotywy np ep09 041 i su46 041 to wtedy jakie numery mają te lokomotywy?
Jeśli muszą jechać razem i chcę nimi osobno sterować, to jedną muszę przeprogramować. Zdarza się.
Będzie pan robił rozszerzenie makiety kiedyś ??
Tej to na pewno nie. Jest zamknięta i nie mam też miejsca na dostawienie jakiejś części.
Robert Jankowski Może Robert spróbujesz modułową? Profile możesz kupić od KOTEBI
@@kolejlove4372 od Kotebi są ok moduły ale oczekiwanie 3 do 4 miesiecy na 1 szt
@@lowcaduchow Ja nie piszę o modułach, tylko O PROFILACH do nich! Do mnie te profile przyszły w ciągu tygodnia, po zamówieniu...
Oki doki
Taki pilot jest w stanie obsłużyć w 100% nowe dekodery?
Rozmyślam nad kupnem dcc ale nie chce kupować najdroższych sterowań
Tak, to sterowanie w standardzie DCC i je obsłuży. Z tą jednak uwagą, że to sterowanie nie umożliwia korzystania z wysokich numerów funkcji, tzn. jakieś tam F18 czy F20 już nie obsłuży. Nadaje się jedynie w kontekście jazdy i niskich eFek.
Okej a mógłby Pan sprecyzować do której dokładnie Fki jest w stanie?
29:52 piko to niestety 1500zł ale sprawisz sobie większą przyjemnośc niż EP09 za 3700zł
Zapewne masz rację. Ale jak mówiłem - czekam na okazję :-D
Wie ktoś gdzie ten zestaw piko digi 1 można kupić? sklepy pustka używki też pusto
Cierpliwie wertuj allegro czy ebay. Czasem coś się pojawia.
Mam pytanie posiadam takie samo sterowanie od firmy Piko. Zakodowałem przez przypadek 2 lokomotywy. Próbowałem przeprogramować i nie udaje się to. lokomotywa szarpie itd (widać że się przeprogramywuje ) po czym wraca do tego samego adresu co wcześniej ?
Każda z lokomotyw tak ma? Albo coś nie tak robisz, albo ta centralka jest uszkodzona. Prawidłowo wklepujesz komendę?
@@robertjankowski Napewno dobrą jak w instrukcji pisze 2x podwójna zwrotnica wtedy zaczyna specyficznie czerwona dioda mrygać i lokomotywie gasną światła. Wklkuje adres (inny niż jest) zatwierdzam po przez kliknięcie podwójnej zwrotnicy lokomotywa burczy poczym zapalają się swiatła, raguje na pilot tylko poczym jak wybieram druga lokomotywę (akurat kanał 0) i dalej rusza i reaguje na ten co był :-(. To samo dotyczy tej drugiej (każda z nich próbowałem przeprogramowac i zawsze się tak samo kończy)(chodzi o Piko SM-42 i EU-07) oczywiście każda osobno na pustym torze.
Co prawda po roku, ale może ktoś będzie miał ten sam problem, adres 0 jest niedozwolony
Czy da sie gdzieś kupić jeszcze to sterowanie a jak tak to gdzie?
Może gdzieś czasem na allegro używkę.
Ciekawe sterowanie, u mnie mam Z21 od Roco... jednak mam wrażenie, że sterowanie telefonem zamiast pilotem jest przyjemniejsze :)
Nie wypowiem się, bo nie mam porównania. Najważniejszy moim zdaniem jest szybki dostęp do danej lokomotywy i łatwe sterowanie prędkością. Ten pilot akurat tego na pewno nie zapewnia...
Piko digi1 jest rzeczywiście dosyć niewygodne. Lepsze jest już Roco, szczególnie bezprzewodowe, ale też sporo droższe. No i telefony chyba najbardziej powszechne w śród amatorów. A kolekcja modeli imponująca, szkoda, że w pudełkach, w gablotach byłby efekt.
W gablotach? :-) Toż muzeum musiałbym wybudować... Niestety nawet w pudełkach zajmują gigantyczną ilość miejsca. A sterowanie jest proste i owszem, niewygodne, ale przez lata przyzwyczaiłem się ;-)
A jakie jest ograniczenie lokomotyw naraz?
Prądowe. Nigdy nie sprawdzałem ile. Ale np. w odcinku o husarzach ładne parę sztuk na raz było w ruchu.
gdzie to kupiłeś pls odpowiedz bo będe chciał to na urodziy
Dawno temu w nieistniejącym już sklepie stacjonarnym. Obecnie tylko z drugiej ręki na allegro.
Dzień dobry gdzie pan kupil sterowanie digi 1
Wieki temu w sklepie modelarskim już jako używane.
Czy może być z21 kontra piko digi 1?
To nie ma sensu - centralki dzieli przepaść.
Mi nie działa guzik f8 i off wie pan czemu ?
Ja mam sterowanie z Roco na tablecie w aplikacji "Z21".
Też się niedługo przesiądę.
@@robertjankowski i do Z21 na kompa apka- Z21 Maintenance Tool i będzie koniec problemów z mapowaniem funkcji drkodera
Jak mają jeźdźić elektrowozy bez trakcji ? :o
Tak jak diesle bez ropy i parowozy bez węgla.
Przecież EU07 jeździ 125 km/h, luzem 110 km/h, a EP09 160 km/h 😉
Sterowanie dwoma rozjazdami za 100zł? Za 120 można sterować 4 rozjazdami + 8 wyjść uniwersalnych + dźwięk.
Komponenty cyfrowe Piko są za drogie, to prawda.
Ile robiłeś ta makietę?
4+4 miesiące.
A jak programować lokomotywy?
Wg instrukcji dołączonej przez producenta centralki. W przypadku tego sterowania dwa razy przycisk "podwójnego rozjazdu" i numer do zaprogramowania lokomotywy.
Sam robiłeś tom makietę ?
Tak
10:26 polecam zakup piko messwagen który wyświetla w km/h i 12 innych parametrów
A poza prędkością to co za inne interesujące parametry?
Chyba nie jest to zbyt wygodne bez wyświetlacza? Ale pewnie się już przyzwyczaiłeś?
A po co wyświetlacz? Przyzwyczaiłem się bez, bo nigdy z wyświetlaczem sterowania nie miałem - na gorsze przecież zmieniać nie będę ;-)
Dobrze że masz już sterowanie Roco Z21
Muszę je jeszcze lepiej poznać.
Zestaw z sm42 bedzie analogowy
Tak jest w zapowiedziach, ale póki go nie wydadzą, to mam nadzieję, że jednak dadzą SC.
@@robertjankowski psc warte jest 1600 złotych, tak więc niestety nie ma szans. Jestem z kolei pewien, że co roku cena będzie spadać
Ja osobiście używam PSC light, które według mnie jest ciekawą opcją
16:01 w nowej centrali można zrobić panel stacji i sterować z jednego ekranu
To miło!
8:48 dotyczy twojej centrali piko smartbox komunikuje się z pilotem przez WIFI
Nie znam Piko Smartbox absolutnie...
Jeżeli z jednej się wypatroszy silnik to będzie podwójna trakcja. :-)
Zbyt skomplikowane.
@@robertjankowski ja to w formie żartu powiedziałem.
Piękna 9
:-)
Ile kosztuje takie sterowanie?
Sto kilkadziesiąt złotych, bywa też i taniej...
31:09 a nowa sm42 733 cargo?
A co ma do tego ta stonka? Póki co, to dopiero co ją zapowiedziano (w chwili kręcenia nie było jeszcze tej zapowiedzi).
Co to są te adresy CV
CV to numery funkcji, które możesz programować, np CV2 to prędkość minimalna, adres to liczba przyporządkowana do danego dekodera (sam ją ustalasz)
@@lewus8943 Kupiłem dekodery Lenz i działa mi to sterowanie tylko analogowo. Czy potrzebne są jakieś dane lokomotyw, czy to z automatu ma być wykrywane?
@@rafakosinski jaką masz centralkę?
@@lewus8943 Piko Smart Control light
@@rafakosinski musisz dla każdego dekodera ustawić inną wartość CV1, domyślnie wszystkie mają 3, robisz to na torze do programowania, procedura jest opisana w instrukcji, jeśli jej nie masz to jest do pobrania na stronie Piko
No mi desz
?
Witam serdecznie ,bardzo fajna makieta ,mógłbym poprosić o zdjęcie makiety z góry ? przemeczek49@wp.pl pozdrawiam serdecznie
W wolnym czasie coś zrobię i podeślę.
@@robertjankowski bardzo dziękuję panie Robercie ,za odpowiedź . Będę czekał na wiadomość. Z góry dziękuję
ICCC
Ui
8
?
Bo sce mici ice 3piko
?