Od kilku lat jeżdżę do Francji do rodziny dwa,trzy razy w roku. Zwroty te są niezbędne każdego dnia,gdy robisz zakupy,jesz kolację w restauracji czy jesteś na spacerze i ktoś cię zagadnie,a zdarza to się dość często-Francuzi to mili ludzie.Reasumując-zwroty te trzeba na tyle opanować,żeby móc szybko zareagować w różnych sytuacjach.
Z tak UROCZĄ Nauczycielką przypominanie sobie j. francuskiego (po 48 latach) z LO w Nowej Rudzie to wielka radość i przyjemność słuchania wspaniałej wymowy. Pozdrawiam P. Marto
Długo się wahałem..., ale muszę to wreszcie powiedzieć... Tak ślicznej, wdzięcznej, powabnej i uroczej Pani - nie widziałem od lat. Od kiedy buduję i odnawiam katedrę w Chartres.😀. Ściskam - Jacques!
Nie wiem, czy zdaje sobie Pani sprawę, ale ma Pani lekki francuski akcent po polsku :) Taka luźna obserwacja. Tak czy inaczej wspaniale słucha się lekcji. Pozdrawiam!
@@Achtenfrancuski Dodam jeszcze, że nie uczę się sama. Język francuski bardzo przypadł do gustu małemu Viktorkowi. Ma 5 lat i uczy się błyskawicznie. Zapamiętuje wyrazy, dopytuje o kolejne. Grając w planszówkę, rzucając kostką odlicza w języku francuskim. Sam wpadł na ten pomysł😊 Właśnie mnie teraz zapytał do kogo piszę i bardzo się ucieszył,pytając :,,Czy ta Pani się ucieszyła, że ja się uczę? "... Tak, że sporo radości czerpiemy i raz jeszcze bardzo dziękujemy🥰
Myślę, że podawanie tłumaczenia dosłownego jest bardzo ważne w nauce tego języka. Tego zawsze mi brakowało w materiałach dydaktycznych dostępnych w handlu. Merci beaucoup!
Quelle heure est-il? To jest moje ulubione wyrażenie, ponieważ nie noszę zegarka przy sobie a telefon mam przeważnie gdzieś głęboko schowany. @@Achtenfrancuski
Uczyłam się języka francuskiego w 4 letniej szkole średniej😊 Naprawdę z przyjemnością,ale nie przykładałam się,żeby to utrwalić,podszlifować. Traktowałam lekko jak wszystko inne,co było szkolną koniecznością konieczną dla szkoły ukończenia. Jakże teraz żałuję!
Ja uczyłam się francuskiego 3 miesiące w 1.klasie 1. Ogólniaka w Kwidzynie....35 lat temu... Teraz mam bardzo, BARDZO prywatny kontakt z ludźmi francuskojęzycznym .. I ZACZYNAM😂
Pięknie Pani ujęła rozpoczynanie przygody z francuskim. Dzięki Pani zaczęłam uczyć się tego cudownego języka 🙂 Polecam kurs Francuski Start nawet dla osób, które uważają, że nauka języków ciężko im wchodzi (to ja 😅) ale dzięki kursowi i systematycznej nauce uwierzycie, że można 🙂 W sierpniu na swoje imieniny mam zamiar zrobić sobie prezent w postaci książki do nauki języka Pani Marty Bargiel. ❤🗼 Pozdrawiam 🌹
Punkt 9)Słowu "nie" zazwyczaj towarzyszy słowo dziękuję. Zwłaszcza przy stole. Czyż nie? Francuzi mają bzika na punkcie grzeczności aż do przesady. Mimo że jest ona powierzchowna i automatyczna. I ten uśmiech obowiązkowy. Miła odmiana od polskiej rzeczywistości.
Kuku Martuś Jestem zaopatrzona w książkę i kurs już wykupiony. Mam tylko jedną prośbę do uwzględnienia w przeszłości 🫸🫷 Dla osób NIEDOSŁYSZĄCYCH, które chcą ogarnąć francuski. (Może zeszyt uzupełniający do książka) Już wyjaśniam!!!. Prosiłabym o przypisy np. Bonne (bon) journée (żurne). Wiele osób ma problem z fonetyka w tym cudnym języku. Z całego serduszka dziękuje i pozdrawiam. ❤❤❤❤
Tylko teraz czy to ma sens, jeśli ktoś dopiero uczy się takich podstawowych pytań to z pewnością nie zrozumie odpowiedzi na nie po francusku. Ale dobrze się nauczyć, na dobry początek. Dobry film
zdecydowanie ma sens! nauka tych struktur od samego początku nie tylko udziela cennych lekcji wymowy, ale też - a może przede wszystkim - buduje pewność siebie. Zobacz, że wśród tych konstrukcji są też takie ogólne zwroty - takie, które "wałkowane" od samego początku pozwolą sięgnąć po dobrą reakcję wtedy, kiedy trzeba szybko reagować. ile moich pięknie wyuczonych włoskich zdań nie miało okazji wybrzmieć, bo nie poradziłam sobie z prostymi czasownikami albo zapomniałam kluczowych zwrotów... nie zliczę :) serdeczne dzięki za komentarz!
Dlaczego czasami jest du, a czasami de? Np. w zdaniu ''Le temple arbite (...), les cérémonies se déroulent (...) autour de l'autel, situé à l'exterieur du/de? batiment''. Szukalam materialow na ten konkretnie temat, nic nie znalazlam. Dziekuje serdecznie :)
Ok, nauczyłem się już wszystkich, wymowa myślę ok, ale drażni mnie jedna rzecz, mianowicie, np słowa takie jak "parle", albo "pouvez", czy "journée", ostatnia samogłoska brzmi bardziej jak "e", czy "y", czy coś pomiędzy :) Wydaje mi się to mało ważne, nawet gdy sobie porównuję wydaje się bardzo blisko siebie, choć np w "je ne" jest jakby ewidentnie "y" na końcu. Czy dobrą metodą kciuka byłoby wymawianie jednak "y" na końcu wszystkiego? Czy może jednak warto zadbać o tę subtelną różnicę?
cześć, przepraszam że dopiero teraz odpisuję na Twoją wiadomość! te wszystkie "e" we francuskim są ważne i są bardzo różne. dobrze zauważyłeś, że w krótkich słowach takich jak je, ne, te, le, se, de... będzie to głoska kierowana mocno w dół, nie szeroka. z kolei takie końcówki czasowników jak -er albo -ez będziemy czytać szeroko. Z kolei e bez akcentu na końcu czasowników (jak "parle", "chante", "mangę") nie będziemy czytać w ogóle, musimy to obciąć, inaczej wyjdą nam formy czasu przeszłego. to tak w skrócie! myślę, że to temat na osobny odcinek :)
A czy w pytaniu - Où est Luwr ? Zamiast excose-moi nie powinno być pardon. Ktoś mi kiedyś uwagę zwrócił że jeżeli chcemy kogoś zaczepić i zadać pytanie to właśnie taka forma była by wlasciwa i teraz sam nie wiem..
Dla mnie najładniejsze są dwa języki Czeski i Szwajcarski niemiecki (który brzmi zupełnie inaczej od niemieckiego). Francuski mi średnio podoba, ale podoba mi się Francja, która znam tylko z lazurowego wybrzeża. I uważam to nie jest trudny język dla Polaka.
Ach pani Marto...dyplomatyczna i rozsądna odpowiedź...nie spodziewałem się, że nauka francuskiego sprawiać mi będzie taką przyjemność...no ale skoro się ma takiego nauczyciela...🫣🙂pozdrawiam i życzę powodzenia.
@@tomekg6629 byłem w Szwajcarii i z całym szacunkiem ...niemiecki to niemiecki... W żadnym wydaniu mi się nie podoba ,powiem szczerze...irytuje mnie ale oczywiście szanuje twoje zdanie.każtu ma inny gust.
@@Michał-h9x Mam na myśli dialekty których używają na codzień, a nie oficjalne komunikaty np w pociągach czy "powazna" prasę. Tu jest przykład prognozy pogody w dialekcie zuryskim (a są dialekty znacznie mniej przypominające niemiecki) th-cam.com/video/peOalPGwwdM/w-d-xo.htmlsi=dyKlgISVv24HXw-w - melodia języka jest zupełnie inna niż w niemieckim - dla mnie to brzmi wspaniałe.
w niektorych okolicznosciach i regionach Francji zasami zamiast zwrotu "bonjour" czy "bonsoir" lepiej jest powiedzieć po prostu - salam alaykoum - to takie poetyckie i zarazem bezpieczne!
to merci wymawiane w ten sposob jest dla mnie dosyc zabawne i dla mnie brzmi jakby ktos miał astme albo jakiś inny problem... no nie mogę... nie lubię >D
Gardłowe R z jednej strony fajne, z drugiej niedorzeczne, żeby tak osadzić wymawianie głosek, gdzie po wycięciu/utracie języczka podniebiennego nie da się już tego wymówić poprawnie. Jeszcze do XVIII wieku Francuzi wymawiali normalne R, ale zarazili się tym od arystokracji i tak już zostało. O ile jeszcze przy melodyjnej mowie jakoś to wygląda i jest jakoby wizytówką akcentu Francuskiego, to przy mowie szybszej i chaotycznej, niekiedy idzie pomylić ludzi ze świniami chrumkającymi w chlewie. Ach, ten francuski ;]
Dziękuję za bardzo ciekawe przemyślenia. Tobie szybki francuski przywodzi na myśl to, mi zupełnie coś innego. I to jest dopiero piękne! Pozdrawiam serdecznie :)
A ja za to R właśnie najbardziej lubię francuski :) I uwielbiam słuchać ludzi, którzy nie potrafią wymówić "r". To jedyna wada której nie poddawała bym terapii logopedycznej :)
@@Ewlkan Aż niesamowite, że ktoś tak uważa. Brak "r", szczególnie w języku Polskim, jest porażką okrutną. Przestałem oglądać jeden kanał naukowy ze względu na to, że gość nie wymawia "r'.
Pani Matro- jest Pani bardzo śliczną dziewczyną i bardzo mądrą ale z tym językiem to się nie zgodzę, że Francuski jest najpiękniejszym językiem na świecie,wszyscy wiedzą że język Polski jest tym najpiękniejszym językiem na świecie a Pani władając językiem Polskim jest Pani jeszcze bardziej uroczą osobą. Pozdrawiam.
Prez Chaos moralny rozumiesz chyba fakt że przed ,,czarnymi ''nie padają na kolana jak nasi przed Rydzykiem .Do wszystkich religii mają dystans ,bo doświadczyli wielu wojen religijnych.Fakt są nacją nieco zarozumiałych ignorantów.z dziwną słabością do Rosji.Zwazywszy jednak na ich dorobek cywilizacyjny-sądze , że warto.Poza tym język francuski to nie tylko ojczyzna Moliera
Najpiękniejszy język to włoski i wszyscy o tym wiedzą , powiem więcej został nazwany językiem miłości. Drugi to język hiszpański również piękny. Francuski popierdolony jak sami Francuzi : mam prawo tak mówić bo mówię po francusku 35 lat ponieważ mieszkam w tym kraju . W kraju którego nie ma. To kraina islamu .
Od kilku lat jeżdżę do Francji do rodziny dwa,trzy razy w roku. Zwroty te są niezbędne każdego dnia,gdy robisz zakupy,jesz kolację w restauracji czy jesteś na spacerze i ktoś cię zagadnie,a zdarza to się dość często-Francuzi to mili ludzie.Reasumując-zwroty te trzeba na tyle opanować,żeby móc szybko zareagować w różnych sytuacjach.
Dokładnie! Te zwroty to taki starter pack ♥️ dzięki za komentarz, Aniu! Gdzie masz we Francji rodzinę? ☺️
Jestem tego samego zdania co Pani. Francuski to najpiękniejszy język😊
cieszę się, że jest nas więcej! :)
@@Achtenfrancuskiczy Pani wychowywala sie we Francji, s moze jeden z rodziców jest Francuzem? Cudna wumowa.
Z tak UROCZĄ Nauczycielką przypominanie sobie j. francuskiego (po 48 latach) z LO w Nowej Rudzie to wielka radość i przyjemność słuchania wspaniałej wymowy. Pozdrawiam P. Marto
to bardzo miłe Zenku, cieszę się, że sobie tu przypominasz ten piękny język! pozdrawiam 🇫🇷
Długo się wahałem..., ale muszę to wreszcie powiedzieć...
Tak ślicznej, wdzięcznej, powabnej i uroczej Pani - nie widziałem od lat.
Od kiedy buduję i odnawiam katedrę w Chartres.😀.
Ściskam - Jacques!
♥️♥️♥️ dziękuję za piękne komplementy!! 🥰
Nie wiem, czy zdaje sobie Pani sprawę, ale ma Pani lekki francuski akcent po polsku :) Taka luźna obserwacja. Tak czy inaczej wspaniale słucha się lekcji. Pozdrawiam!
🇫🇷 JĘZYK FRANCUSKI OD PODSTAW 🌹🌹🌹🌹🌹❤❤❤❤❤ 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
przyda się do nauki? :)
Wspaniale przekazuje Pani wiedzę.
Taka nauka to przyjemność.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam 😊
Cieszę się bardzo, że Ci się podoba! Amitiés !
@@Achtenfrancuski Dodam jeszcze, że nie uczę się sama.
Język francuski bardzo przypadł do gustu małemu Viktorkowi.
Ma 5 lat i uczy się błyskawicznie.
Zapamiętuje wyrazy, dopytuje o kolejne.
Grając w planszówkę, rzucając kostką odlicza w języku francuskim.
Sam wpadł na ten pomysł😊
Właśnie mnie teraz zapytał do kogo piszę i bardzo się ucieszył,pytając :,,Czy ta Pani się ucieszyła, że ja się uczę? "...
Tak, że sporo radości czerpiemy i raz jeszcze bardzo dziękujemy🥰
Jak wspaniale! Pozdrów ode mnie Victora i powiedz, że ta wiadomość sprawia, że będę się uśmiechać do końca tygodnia przynajmniej
@@Achtenfrancuski Dziękuję 😊Viktorek uradowany, przesyła 🌷
Bonsoir. Merci.
Myślę, że podawanie tłumaczenia dosłownego jest bardzo ważne w nauce tego języka. Tego zawsze mi brakowało w materiałach dydaktycznych dostępnych w handlu. Merci beaucoup!
cieszę się, że film przypadł Ci do gustu! ☺️ które wyrażenie jest Twoim ulubionym?
Quelle heure est-il? To jest moje ulubione wyrażenie, ponieważ nie noszę zegarka przy sobie a telefon mam przeważnie gdzieś głęboko schowany. @@Achtenfrancuski
Bardzo mi się podobało i świetnie przekazuje Pani wiedzę, aż chce się tego słuchać
bardzo, bardzo się cieszę! ♥️
Bardzo dużo ciekawostek przemycone przy tak podstawowych zwrotach. Mega ciekawe. Bardzo pomocne.
Bardzo się cieszę, że okazały się ciekawe i pomocne! Nie lubię tak na sucho :) pozdrowienia i uściski!
Uwielbiam Cie i uwielbiam ciebie słuchać! Świetny przekaz! Pizdrawiam
bardzo mi miło ♥️fajnie że jesteś
Tak popieram Jacka, jesteś przemiła dziewczyna, kobieta. właśnie z Tobą będę sobie przypominał j francuski. Alex ze Szwajcarii
Cudownie to brzmi !
zgadzam się, francuski ma w sobie to COŚ! :)
Jak zwykle świetna lekcja! 🔥 Dzięki!
merci ma chérie ! ♥️
Pięknie, dziękuję
bardzo proszę! :)
Uczyłam się języka francuskiego w 4 letniej szkole średniej😊 Naprawdę z przyjemnością,ale nie przykładałam się,żeby to utrwalić,podszlifować. Traktowałam lekko jak wszystko inne,co było szkolną koniecznością konieczną dla szkoły ukończenia. Jakże teraz żałuję!
czasu nie cofniemy, ale możemy spróbować trochę nadrobić :) trzymam kciuki, żeby udało się wrócić do francuskiego!
Ja uczyłam się francuskiego 3 miesiące w 1.klasie 1. Ogólniaka w Kwidzynie....35 lat temu... Teraz mam bardzo, BARDZO prywatny kontakt z ludźmi francuskojęzycznym ..
I ZACZYNAM😂
Pięknie Pani ujęła rozpoczynanie przygody z francuskim. Dzięki Pani zaczęłam uczyć się tego cudownego języka 🙂 Polecam kurs Francuski Start nawet dla osób, które uważają, że nauka języków ciężko im wchodzi (to ja 😅) ale dzięki kursowi i systematycznej nauce uwierzycie, że można 🙂 W sierpniu na swoje imieniny mam zamiar zrobić sobie prezent w postaci książki do nauki języka Pani Marty Bargiel. ❤🗼 Pozdrawiam 🌹
Super 🎉 BraVo 👏👏👏👏
Co za osobowość 😮
Jesteś cudowna, bardzo podobała mi się ta lekcja i na pewno będę wracać na kanał!
bardzo, bardzo się cieszę ♥️
Punkt 9)Słowu "nie" zazwyczaj towarzyszy słowo dziękuję. Zwłaszcza przy stole. Czyż nie? Francuzi mają bzika na punkcie grzeczności aż do przesady. Mimo że jest ona powierzchowna i automatyczna. I ten uśmiech obowiązkowy. Miła odmiana od polskiej rzeczywistości.
Kuku Martuś Jestem zaopatrzona w książkę i kurs już wykupiony. Mam tylko jedną prośbę do uwzględnienia w przeszłości 🫸🫷 Dla osób NIEDOSŁYSZĄCYCH, które chcą ogarnąć francuski. (Może zeszyt uzupełniający do książka) Już wyjaśniam!!!. Prosiłabym o przypisy np. Bonne (bon) journée (żurne). Wiele osób ma problem z fonetyka w tym cudnym języku. Z całego serduszka dziękuje i pozdrawiam. ❤❤❤❤
Tylko teraz czy to ma sens, jeśli ktoś dopiero uczy się takich podstawowych pytań to z pewnością nie zrozumie odpowiedzi na nie po francusku. Ale dobrze się nauczyć, na dobry początek. Dobry film
zdecydowanie ma sens! nauka tych struktur od samego początku nie tylko udziela cennych lekcji wymowy, ale też - a może przede wszystkim - buduje pewność siebie. Zobacz, że wśród tych konstrukcji są też takie ogólne zwroty - takie, które "wałkowane" od samego początku pozwolą sięgnąć po dobrą reakcję wtedy, kiedy trzeba szybko reagować. ile moich pięknie wyuczonych włoskich zdań nie miało okazji wybrzmieć, bo nie poradziłam sobie z prostymi czasownikami albo zapomniałam kluczowych zwrotów... nie zliczę :) serdeczne dzięki za komentarz!
Słodka ❤
☺️
Superrrr
cieszę się, że się podobało i przydało!
Fajne !!
Gdzie moge kupic w Polsce Pani ksiazke?
cześć! tutaj francuski.alt.pl :)
Dlaczego czasami jest du, a czasami de? Np. w zdaniu ''Le temple arbite (...), les cérémonies se déroulent (...) autour de l'autel, situé à l'exterieur du/de? batiment''. Szukalam materialow na ten konkretnie temat, nic nie znalazlam. Dziekuje serdecznie :)
zobacz z ten film - th-cam.com/video/jZVdT65r5WY/w-d-xo.html
Ok, nauczyłem się już wszystkich, wymowa myślę ok, ale drażni mnie jedna rzecz, mianowicie, np słowa takie jak "parle", albo "pouvez", czy "journée", ostatnia samogłoska brzmi bardziej jak "e", czy "y", czy coś pomiędzy :) Wydaje mi się to mało ważne, nawet gdy sobie porównuję wydaje się bardzo blisko siebie, choć np w "je ne" jest jakby ewidentnie "y" na końcu. Czy dobrą metodą kciuka byłoby wymawianie jednak "y" na końcu wszystkiego? Czy może jednak warto zadbać o tę subtelną różnicę?
cześć, przepraszam że dopiero teraz odpisuję na Twoją wiadomość! te wszystkie "e" we francuskim są ważne i są bardzo różne. dobrze zauważyłeś, że w krótkich słowach takich jak je, ne, te, le, se, de... będzie to głoska kierowana mocno w dół, nie szeroka. z kolei takie końcówki czasowników jak -er albo -ez będziemy czytać szeroko. Z kolei e bez akcentu na końcu czasowników (jak "parle", "chante", "mangę") nie będziemy czytać w ogóle, musimy to obciąć, inaczej wyjdą nam formy czasu przeszłego. to tak w skrócie! myślę, że to temat na osobny odcinek :)
❤
♥️
👌❤❤❤
A czy w pytaniu - Où est Luwr ? Zamiast excose-moi nie powinno być pardon. Ktoś mi kiedyś uwagę zwrócił że jeżeli chcemy kogoś zaczepić i zadać pytanie to właśnie taka forma była by wlasciwa i teraz sam nie wiem..
Dla pewności możesz użyć obu ;)
Mała niekonsekwencja: zabrakło głosowego wyjaśnienia zwrotu nr 5: "Bonne journe'e" (czasem słucham w tle lub z zamkniętymi oczami).
dziękuję za uwagę :)
Poza jezykiem fascynująca jest też Marta
Dziękuję za komplement :)
Pozycja 29 powinno być Parlez-vous polonaise ?❤
*polonais :) nazwy języków występują w formacie męskim. I chyba większa szansa raczej na angielski, niż na polski, ale spytać można :)
Francuski???Polski jest najpiękniejszy pani Marto...co nie zmienia faktu ,że chyba zacznę się uczyć francuskiego za pani przyczyną...pozdrawiam.
pięknych języków pod dostatkiem :) cieszę się, że udało mi się zainteresować Cię francuskim. fajnie że jesteś!
Dla mnie najładniejsze są dwa języki Czeski i Szwajcarski niemiecki (który brzmi zupełnie inaczej od niemieckiego). Francuski mi średnio podoba, ale podoba mi się Francja, która znam tylko z lazurowego wybrzeża. I uważam to nie jest trudny język dla Polaka.
Ach pani Marto...dyplomatyczna i rozsądna odpowiedź...nie spodziewałem się, że nauka francuskiego sprawiać mi będzie taką przyjemność...no ale skoro się ma takiego nauczyciela...🫣🙂pozdrawiam i życzę powodzenia.
@@tomekg6629 byłem w Szwajcarii i z całym szacunkiem ...niemiecki to niemiecki... W żadnym wydaniu mi się nie podoba ,powiem szczerze...irytuje mnie ale oczywiście szanuje twoje zdanie.każtu ma inny gust.
@@Michał-h9x Mam na myśli dialekty których używają na codzień, a nie oficjalne komunikaty np w pociągach czy "powazna" prasę. Tu jest przykład prognozy pogody w dialekcie zuryskim (a są dialekty znacznie mniej przypominające niemiecki) th-cam.com/video/peOalPGwwdM/w-d-xo.htmlsi=dyKlgISVv24HXw-w - melodia języka jest zupełnie inna niż w niemieckim - dla mnie to brzmi wspaniałe.
Dobra. Nauczyłas gawiedź po francusku, więc chodź na randkę z Fantomasem ;P
Co znaczy bailon
w niektorych okolicznosciach i regionach Francji zasami zamiast zwrotu "bonjour" czy "bonsoir" lepiej jest powiedzieć po prostu - salam alaykoum - to takie poetyckie i zarazem bezpieczne!
Co za glupoty
Y
Czy w "parlez-vous anglais" nie powinno się połączyć "s" ze slowa "vous" z "a" ze słowa "anglais" i wymówić tego połączenia jako "z"? "Parly wuZągle?"
można zrobić lekką przerwę na oddech :) i uwaga, bo "parlez" nie czytamy przez "y", tylko przez szerokie "e" :)
Brakowało mi zwrotu pouvez vous m' aider
niestety, wszystkie się nie zmieściły 🤷🏼♀️
@@Achtenfrancuski ależ to było, tyle że nie znałem
to merci wymawiane w ten sposob jest dla mnie dosyc zabawne i dla mnie brzmi jakby ktos miał astme albo jakiś inny problem... no nie mogę... nie lubię >D
Albo jakby mówił po niemiecku 😂 to "ś" na końcu heh
Jedni lubią, drudzy nie, i to jest OK ☺️
iś libe diś 🤭
Wyrażenie "11" dokładnie wytłumaczyłaś ale nie przeczytałaś jak to brzmi w jednym ciagu 🫢
faktycznie, dziękuję za zwrócenie uwagi!
@@Achtenfrancuski 😊
Merci Marta
N'êtes-vous pas la petite-fille d'Edyta Wojtczak ? Ressemblance extraordinaire. Meilleurs salutations :-)
Bonjour ! Non, aucun lien de parenté :) Bonne journée !
Gardłowe R z jednej strony fajne, z drugiej niedorzeczne, żeby tak osadzić wymawianie głosek, gdzie po wycięciu/utracie języczka podniebiennego nie da się już tego wymówić poprawnie. Jeszcze do XVIII wieku Francuzi wymawiali normalne R, ale zarazili się tym od arystokracji i tak już zostało. O ile jeszcze przy melodyjnej mowie jakoś to wygląda i jest jakoby wizytówką akcentu Francuskiego, to przy mowie szybszej i chaotycznej, niekiedy idzie pomylić ludzi ze świniami chrumkającymi w chlewie. Ach, ten francuski ;]
Dziękuję za bardzo ciekawe przemyślenia. Tobie szybki francuski przywodzi na myśl to, mi zupełnie coś innego. I to jest dopiero piękne! Pozdrawiam serdecznie :)
A ja za to R właśnie najbardziej lubię francuski :) I uwielbiam słuchać ludzi, którzy nie potrafią wymówić "r". To jedyna wada której nie poddawała bym terapii logopedycznej :)
@@Ewlkan Aż niesamowite, że ktoś tak uważa. Brak "r", szczególnie w języku Polskim, jest porażką okrutną. Przestałem oglądać jeden kanał naukowy ze względu na to, że gość nie wymawia "r'.
Pani Matro- jest Pani bardzo śliczną dziewczyną i bardzo mądrą ale z tym językiem to się nie zgodzę, że Francuski jest najpiękniejszym językiem na świecie,wszyscy wiedzą że język Polski jest tym najpiękniejszym językiem na świecie a Pani władając językiem Polskim jest Pani jeszcze bardziej uroczą osobą. Pozdrawiam.
Prez Chaos moralny rozumiesz chyba fakt że przed ,,czarnymi ''nie padają na kolana jak nasi przed Rydzykiem .Do wszystkich religii mają dystans ,bo doświadczyli wielu wojen religijnych.Fakt są nacją nieco zarozumiałych ignorantów.z dziwną słabością do Rosji.Zwazywszy jednak na ich dorobek cywilizacyjny-sądze , że warto.Poza tym język francuski to nie tylko ojczyzna Moliera
proponuje zamiast must have powiedziec inconturnable,bedzie bardziej logicznie chyba.
Nie wyjaśniła pani co to jest to żelipapą: nie czytam co /jak ? Mi tu wyskakuje nie czytam rocznie😮😮😮😊😊😊😊😅😅😅
bo to nic nie znaczy :) pozdrowionka
Ach ta pisownia !!!
Francja, to kraj upadły, kraj chaosu moralnego i politycznego. Szkoda, pozostaje pytanie, czy warto uczyć się tego języka ?
Choćby po to, żeby lepiej zrozumieć to, co się dzieje, i poglądy wielu stron - warto. Życzę miłego weekendu
Lekcja dla zaawansowanych Polakow w FR ok 20 lat Milo pogadac Pozdrawiam
Najpiękniejszy język to włoski i wszyscy o tym wiedzą , powiem więcej został nazwany językiem miłości. Drugi to język hiszpański również piękny. Francuski popierdolony jak sami Francuzi : mam prawo tak mówić bo mówię po francusku 35 lat ponieważ mieszkam w tym kraju . W kraju którego nie ma. To kraina islamu .
Dziękuję za niezwykle wysmakowaną opinię. Musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, współczuję Ci tego. Dobrego dnia
Zapraszam do Polski, po co się męczyć😁 Czy tu też nie pasuje?
Y