Мій тато, нині вже покійний, був народжений українкою і українцем поблизу Хабаровська. Тож цю книгу я, тьотя за 40, читала інколи про знайоме, а інколи дуже шкодуючи, що вже немає ні тата, ні бабусі, щоб наново розпитать про ті часи і ті місця... П.с. сімейна легенда розповідала, що бабуся домоглася того, щоб повернутись в Україну, попри того, що не було, куди їхати, де жить, попри малих дітей (задля малих дітей), вернулась у рідні краї і дожила тут до95 років
Така сама історія. Моя мама народилась в Хабаровському краї. Її батьки - заслані українці, згодом повернулись до Черкас. Також читала книжку і уявляла як в тих умовах жили бабуся і дідусь
Для мене "Тигролови" був перший текст української літератури який я справді прочитав. І лише зараз я усвідомлюю чому попри викладання російської в школі я у 15 років стояв на майдані і намагався писати роботу з історії української армії. Сподіваюсь зараз у дітей що читатимуть цей твір буде достатньо підтримки оточення щоб досягти більшого
Памʼятаю, як в середині 90-х моя мама, вчитель української мови та літератури, докладала неймовірних зусиль, щоб дістати книгу Багряного «Тигролови». Про це знала вся сімʼя, бо про це було багато розмов вечорами вдома. А коли мама таки дістала цю цінну книгу - вона була неймовірно щаслива! І, хоч я була маленька, я розуміла, що це якась особлива книга. Безмежно вдячна мамі в тому числі й за те, що змалку я мала доступ до чудової бібліотеки українських письменників та поетів, розуміючи цінність кожного з них ❤
О, у мене дідусь-українофіл, як тоді казали, знайшов якусь пошарпану збірку українських казок. Я ще тоді й читати сама не вміла, але дуже любила книжки. Запам'яталось на все життя, що українські книжки - це свято)))
Після епізоду «Історії без міфів» про Зелений клин, читаючи Тигроловів, я побачила назву гори, де подорожував Григорій, мені дуже захотілось подивитись на місцевість очима google maps. Я знайшла цю гору і біля назви місцевості був один відгук. Я його відкрила, там було написано «Привіт всім п’ятикласникам, які зараз читають Тигроловів» (можливо російською навіть). 😂
А я там народиився та виріс. Ну, чи винен я, що моїх прадідів ще за царів депортували туди у вагонах для худоби? ТАм дуже крута й красива земля. Єдиний недолік це те, що замість людей її населяють свнособаки.
Дуже влучним було порівняння "Тигроловів" із вакциною проти руського міра. Тільки для мене такою книжкою став інший твір Багряного - "Сад Гетсиманський". Після його прочитання мені захотілося аби кожен українець прочитав цей твір. Якщо в "Тигроловах" ще можна припустити, що Григорій це скоріше виняток серед арештантів (представник технічної еліти), то в "Саду Гетсиманського" ми бачимо камери на 300 в'язнів, серед яких всі є представниками різних шанованих в суспільстві професій. Ця книга через деталізацію катувань не для школярів, але в університетській програмі точно має бути.
Дякую за ефір! Родину моєї бабусі вислали на зелений клин бо прадідусь був греко-католицьким священником… і він все одно таємно проводив богослужіння… одна з реліквій родини це благенька чаша якою він причащав…
@@sofia-q7z9uЯ теж боялася перечитувати, бо памʼятаю що в школі це було дуже травматично, але зараз це сприймається по іншому, коли ти читаєш текст Багряного, і розумієш що він один в один описує те, що розповідають твої сучасники, які стикнулися з рускім міром. Подивіться принаймні читанку Рагулівни про Сад Гетсиманський, якщо ще не дивилися.
Читала "Тигролови" відразу після "Саду Гетсиманського", тому історія Григорія до того, як він опинився в потязі була відома, а "Тигролови" вже наче продовження цієї історії. "Сад Гетсиманський" - це текст, який актуальний і досі. Коли дивилась інтерв'ю з Орестом Грицюком, то складалось враження, що він є прототипом Андрія Чумака з "Саду Гетсиманського". Як прикро, що ми читали ці книги, як вигадку і не усвідомлювали небезпеки, яка десятиліттями сунула на нас із московії
Зараз я навчаюсь в 11 класі. «Тигроловів» почала читати добровільно, не знаючи, що він є у програмі( просто не цікавилась). І дуже рада, що прочитала самостійно, без супроводу вчительки, що перед нашим класом випустила ще з 20- 25 таких самих. Стара педагогіка вбиває будь яке бажання доторкатись до того тексту, робить його жваву, цікаву версію, яку я читала, забальзамованою копією самої ж себе. Можливо, що через це, мої однокласники і не стали читати це, та і навряд будуть. Ще до цього додається те, що ми є класом онлайн школи, яка фізично стоїть в окупованому Сєвєродонецьку, та через зросіщеність шкіл, в яких до 24 лютого вільно викладали російську, та ще не задовго до цього просто вели навчання російською. В такій атмосфері цікавість до свого, до українського, буде з'являтись всупереч, а не завдяки. Загалом, якщо ти не підписаний на умовну «труху», та трішки знаходишся в українському інформ. просторі, то книга розуміється, та в'їдається в пам'ять як додатковий урок історії ( дійсно, можливо в деталях я зараз не здатна охопити всіх сенсів, проте буде цікаво повернутись до цього тексту пізніше).
Дякую за етер!! Тигролрви мені порадила читати саме моя 15 річна дитина,в 2013му, школярка, як і холодний яр і тд., їй дуууже пощастило з вчителькою. Саме завдяки прочитаній літературі українських авторів вона не була здивована ані війні, ані звірствам, які роблять сусіди : мама, вони завжди це робили. Треба читати всееее, що написали наші автори. Щастя, що друкують їх зараз. Погоджуюся з вашим захопленням красою написання. я насолоджуюся тим, Яяяк писали, аж зупиняюся, бо несила дихати від тої краси. Дякую вам за ваш проєкт, дякую за все, що ви робите!!! До речі, нещодавно в смолоскипі натрапила на дитячу книжку Багряного, «телефон» (нам іі подавали, як корнєя чуковскго)
Вперше прочитала тільки зараз, в 60 років! реально шок від цього твору - свого часу аохіпелаг гулаг можна було не читати. В такому невеличкому але дуже виразному творі відтворити дійсність!!! Біографія І. Багряного це ще один великий роман. На черзі Сад гетсиманський. Дівчата, чекаю від вас на Місто В.Підмогильного - ні з ким поділитися враженнями 😮. Подяка Н.К. за посилання на вас. і дякую всім коментатором!
якщо ви любите гумор, то зверніть увагу - в "кола комедії" і в "інді-стендапу" є обговорення "міста". звісно, що подача не така серйозна). але є цікаві думки і щирі емоції)
Щодо "речетативності" першого розділу тексту, то в гурту NAZVA вже існує неймовірний трек "Дракон", який є театрально-музичним втіленням цього розділу. Рекомендую до прослуховування, дуже атмосферна робота
Як влучно сказано про 'щеплення' цим твором. Коли я його прочитала в школі, то вперше задумалася над тим, хто такий, наприклад, дзержинський, і як була обурена, коли усвідомила, що в моєму рідному Харкові на честь цього ката був на той момент названий цілий район, в якому я живу. Вже тоді зрозуміла, наскільки це жахлива була система і залишається досі на росії, та що там система, ціла тоталітарна людожерська країна, що існує поряд з нами. Дякую вам за ефір!
Вітаю! Тигролови дуже класний твір. Мого прадіда теж заслали в сибір за допомогу УПА. У Волинських лісах біла мого селища було багато батальних подій. Прадіда засудили на 25 років, але при хрущові амністували. То ж відсидів 5. Я ще пам'ятаю його навіть. Але я був дуже малим, а він занадто старим щоб розповісти свою історію. А в родині було не прийнято про це балакати. Комуняки сильно покілічили.
В мене вийшла цікава історія. Спочатку я продивилась цей випуск, потім надихнувшись прочитала книгу і після - знов продивилась випуск уже з абсолютно новим розумінням. Вовчиці, ви робите неймовірно важливу справу : надихають до читання, впорядковуєте думки та сенси після нього) це геніально! Обожнюю! Також, хочу зазначити що діаспора теж оукраїнюється, теж читає і має свої книжкові клуби. Ось, 2го грудня саме збираємось в Сіетлі щоб обговорити Тигроловів !
Я хоч і завжди любила читати, і читала все що було в шкільній програмі і поза нею, проте ніколи не розуміла українську літературу. Ба більше, я навіть не знала, що «Тигролови» були у шкільній програмі. Нам її просто не задавали((( і ось, в свої 32 я, вчора дочитуючи книгу, плакала і не могла зрозуміти, чому час іде, а ті «сусіди» і далі знущаються з нашого українського народу. Проте «сміливі мають щастя» Дякую вам, що відкрили для мене Багряного. ❤
Читала "Тигролови" у школі мабуть в 11 класі, не пам'ятаю точно. А перечитала їх в тому році в серпні. Рука сама потягнулася до цієї книги в книгарні. Дуже люблю її ... Напевно тому , що все таки вона із щасливим кінцем.
Тут багато хто таке вже писав, але для мене "Тигролови" став першим твором української літератури, який я прочитав повний (а не в скорочені) і захопливо, за один вечір. І він мені неймовірно сподобався.
Нещодавно прочитав Тигроловів. Здавалося не найдетальніший опис режиму совєтського, але як же точно відображає реальність і долі наших земляків, всі ті дахи, що відбувалися з ними. Сильний текст, майстерно написаний, моментами переходить в поезію, відкрив для себе по-новому його. Також місцями Тигролови переплітаються з «Вічником» Дочинця, я б сказав вони доповнюють один одного. Хто не читав «Вічник», то дуже раджу.
Ваші ефір для мене щомісяця як маленьке свято, завжди намагаюся встигати Як завжди все супер, я Тигроловів читала вперше напевно років 10 тому, але прочитавши зараз відчула просто захват, і стиль написання і мова і крнтекст, дуже смачно І дуже боляче що наші люди зараз переживають те саме
В мої шкільні роки ще не проходили Тигроловів, ба більше про Багряного я дізналася рік чи два тому. Тому дуже дякую клубу за цей вибір. Читала, плакала, насолоджувалась, боліло і вражало. І дякую за ефір, пройшов як один подих 💙💛
Я прочитала Тигролови завдяки вам, я випадково наткнулася, і дуже вам вдячна. Коли я читала я просто ридала в голос. Найбільш мене вразив момент, коли Григорій сказав що вкрасти горішки у тваринки це був його найбільший гріх. Я ридала від жалю до людей яких пережили такі події, від звірячої суті росіян, і від страшеного сорому.
Дуже сподобалась книга! Наталка, то любов! Для мене є щось схоже між нею і Джіні Візлі) Було боляче усвідомлювати, що когось з нащадків умовних Сірків і Морозів імперія зла зрештою зросійщила повністю і зараз хтось з ним може бути в рядах окупантів((
"За щасливу мить людина може заплатити не одним роком свого життя." і друга цитата надміцна: "А бідні й багаті, великі і малі - всі однаково клянуться Богом, і всі боються тигра."
Мене час від часу обкидує мурахами по шкірі, коли ви дискусуєте цю книжку. Я "Тигроловів" читала ще в школі в повному варіанті, на жаль, не мала таких думок, але зрозуміла одне в 17 років : совєтський союз - це суще зло. Про росіян як на ворогів , я ще не дивилася на той момент, але "Сад Гетсиманський" потім мені все відкрилося.
Я щиро вдячна вам за клуб!Дівчата, ваш внесок в свідомість всіх українців неоціненна! Хочеться щоб в наших школах існував такий рівень викладання. Тоді б нація наша змінювалась скоріше на розуміння і повагу до самих себе.
Момент, коли поїзд проїжджав табір і подорожуючі почали викидати речі у вікна, мені нагадав задобрення вищих сил, пожертви, щоб зі мною все було добре. Це дуже сильний момент у книзі, коли страх перед тиграм марніє перед страхом долі табірних людей
Дякую вам, дівчата, за популяризацію читання. Ви дуже влучно акцентували увагу на важливих епізодах. Сміливі йдуть за покликом свого серця і майже завжди обирають складніший вибір. Щастя всередині нас, навіть тоді, коли навколо пітьма.
Відео ввімкнулось автоматично в продовження... І заворожений співзвучністю почутого, роблячи щось своє, лише на середині подивився на екран і бачу, що ті мудрі голоси - панянок зовсім юних. ❤
Я хочу подякувати,що ви обрали саме цю книгу для клубу. Я її хотіла і до цього прочитати,але тепер от взяла і купила і прочитала. І я безмежно вдячна. Тепер це мій улюблений твір. Це неймовірна книга
У своєму класі я була єдина, хто читав усі твори повністю. Я закохалася в «тигрової», звісно. Я читала усе, що задавали на літо як позакласне читання (потім ми не обговорювали ці твори, але таким чином я знайшла «сонячну машину» Винниченка). Але не зважаючи на те, що я читала повністю «тигроловів», ми асе одно «проходили», а не вивчали. І цей твір залишився для мене з купою питанні і щеплення все одно не сталося 🥹
Я з покоління яке не вивчало Тигроловів в школі, хоча старші класи вже були за незалежності України. Отож читаю українську літературу зараз. Читала Тигроловів цим літом, в додатку здебільшого їдучи на роботу. Такий текст, що я буквально відчувала фізично весь біль за людей в тому потязі - драконі, я летіла з тим драконом над тією прекрасною природою і водночас ненавиділа її. І під час поїздки хлопців в Хабаровськ весь час очікувала, ну ось, тут його схоплять, вб'ють кинуть назад в табір. Мій дід по мамі родом з далекого сходу, з приморського краю. Як уявлю, що вони з бабцею - українкою могли залишитись там жити, аж кров холоне. Сміливі завжди мають щастя - для мене це про саму сміливість, про не боятись, щось зробити, про жити не в страху. Тобто це і є щастя - жити не в страху очікування чогось поганого
Точно!!! Я теж більше хвилювалася за персонажів, коли вони були в Хабаровську ніж на різних поливаннях!!! Прям намагалася прочитати швидше, щоб лягти спати, знаючи, що вони вже хоч в потяг сіли😅
Не читаю з вами паралельно книги, але слухаю з задоволенням. Перечитаю Тигролови обов'язково. Зараз читаю За перекопом є земля. Дякую за ці 1,25 години ❤
Дякую за ефір! «Тигролови» - це твір, який залишив слід у моїй душі зі шкільних часів, так само як і «Сад Гетсиманський». На моменті про Заливая плакала 😢😢😢
Добрий день, дівчатка. Хочу пояснити сенс шкільної програми, як я його зрозуміла через років пʼятнадцять після школи. В школі я теж ледве читала багато творів, але запамʼятала авторів і назви. Коли ж через пʼятнадцять років я побачила в книгарні книгу Панаса Мирного, то швидше автоматично взяла в руки, але прочитавши сторінку, я вже не могла зупинитись. Так, через роки після школи, я почала купувати і відкривати шкільну програму вдруге, і вже з іншим осмисленням. А якби в школі мене не познайомили з авторами, то в книгарні я б не взяла ту книгу. Це моя історія. Можливо в інших людей інші історії.
Один з найулюбленіших романів української літератури. Настільки мені подобається Багряний, що під час голосування на перейменування вулиці, де я живу (Героїв Сталінграду, Полтава), знехтував назвою "Героїв України" (яка врешті перемогла) на користь Івана Багряного. "Тигролови" - маст рід.
Живу поряд десь 😁 Не знала, навіть, що нашу вулицю хотіли переіменувати на його ім'я 🥺 Вперше познайомилась з цим автором, бо вчилася в школі при союзі. І в нас таких творів не було 😪
Коли сказали за те що от Григорій і Наталка все ще хочуть повернутись в Україну мені чомусь подумалось про кримських татар і їх мрію повернутись в Крим. Це як така велика ціль повернутись в землю обітовану не зважаючи ні на що
Ну це не зовсім так! Сєрєбряний датується останнім десятиріччям 19 ст- двома десятиріччями 20 ст. А Розстріляне відродження- це покоління 20-х-30-х років.
Дівчата, дякую! Мені завжди після ефіру прочитані книжки набувають набагато більше цінності. Дуже заздрю вашому вмінню так глибоко дивитися і бачити сенси
Багряний - неймовірний, прослухав підряд "Тигролови" і "Сад Гетсиманький", різні твори, але перегукуються в них теми... з задоволенням прослухав ваші враження, дякую за вашу роботу і за такі стріми) колись, можливо, вдасться потрапити на живий ефір! і так, погоджуюсь, що зовсім не пам'ятю "Тигролови" з української літератури, заново відкрив цей чудовий твір, скільки ж в ньому прекрасного! (пригодницький роман, критика режиму, реалізм, балада, епос)
Можу щиро сказати, що "Тигролови" Івана Багряного - найкращий твір, що мені доводилося читати досі. Надихаюча, сильна історія про таких самих надихаоче сильних людей. Еммо, Яно, красно дякую вам за розбір цього твору. Це було неймовірно емоційно та наповнююче 💌
Коли тільки познайомилася з вашим книжковим клубом, то захотілося перечитати "Тигролови", а потім понеслося. Не втомлюся дякувати Вам за те, що нагадали мені, що читати то задоволення!
«Тигролови» я як раз читала у підлітковому віці. І для мене це була одна з найулюбленіших книг. 2 книги, які змінили моє життя та досі є моїми найулюбленішими - Тигролови та Марія. 20 років пройшло і я досі памʼятаю всі ці описані епізоди. Тому дивні коменти, важка книга для підлітка.
Мені в школі дуже сподобались Тигролови. Я вже мало що пам'ятаю. Перед читацьким клубом хотіла перечитати, почала, дуже вразилась, навіть занадто. Зараз іншу серію книжок читаю, не захотілося мішати, тож відклала Тигроловів на потім. Щоб сконцентруватися на них, насолодитися як слід
Які є у вас цікаві читанки, прочитала щойно Сад Гетсиманський, до того Тигроловів. І це,найкраще, що я читала. Так не вистачає читанки від Вас по Саду Гетсиманському - це настільний об'ємний та потужний твір. Дякую за вашу роботу❤
Читала "Тигролови" в школі, і перечитувала до клубу і зрозуміла якою я була сліпою, німою, глухою, яка шикарна я б сказала "смачна" українська в Багряного, кожне речення це просто витвір мистецтва, я не читала я смакувала ,як запашну каву як вишуканий круасан , я просто отримала мовний "оргазм" дякую за те що ще раз відкрили для мене цього автора, і дуже жаль що в школі цього зі мною не відбулось(
Здивувалася в кінці, коли почула назву книги на наступний місяць, бо саме дочитала Цирцею тиждень тому, буду чекати на обговорення. "Сміливі завжди мають щастя" - коли я почула цю цитату під час обговорення Тигроловів у 11 класі, то певний час не могла її повністю осягнути, я роздумувала вночі, ставила собі заставку на телефон і роздумувала щоразу як бачила картинку, і мені здається, що я буду відкривати все нові і нові барви цієї цитати впродовж життя. "Тигролови" сильний, насичений, багатошаровий твір, буду ще не раз перечитувати. Дякую, Вовчиці ♥️
Тигролови просто розкішний твір для емігрантів про збереження української ідентичності. Мені було важливо прочитати про те, як зберегти українське в абсолютно іншому середовищі і при цьому вкорінитися і інтегруватися.
Давно хотіла прочитати Тигроловів, але як і багато інших недосконалих людей чекала ідеального моменту, або що. І хоч доєдналась до клубу лише два місяці назад і побачила, що Тигролови вже "пройдені", вирішила все ж таки виділити декілька днів і посилила цей текст. Із неймовірним задоволенням подивилась ваш ефір у записі. Така спільна рефлексія після прочитання книги - це те, що ні з чим не можна порівняти! Це якийсь новий вид задоволення, це як ще одна цікава книга після цікавої (прочитаної) книги. Я у невимовному захваті від клубу, від вас, від розгляду певних моментів і глибокого аналізу подій та контексту. Дуже дякую вам за цей досвід. Дякую за вашу працю! Ви неймовірні ❤❤❤
Дякую, ви мега круто провели цікавий огляд твору І. Багряного. Я не читав Тигроловів, але маю цю книжку і обов'язково прочитаю. Також дякую за популяризацію української літератури, та обговорення проблематики рашиської окупації нашої культури !! Успіху вам в цій праці!!!
Дякую за ефір 😊 Коли Ви почали порівнювати текст Багряного із речитативом, надіялась, що згадаєте про пісню гурту NAZVA "Дракон". Від прослуховування мурах сипле по шкірі. Раджу всім
Дякую, дівчатка! Теж дуже плакала на останній сторінці за Заливаєм. Описи пророди , полювання, кохання - все розкішно. Піду почитаю «Сад Гетсиманський». Дякую коментаторам за мотивацію.
Завдяки тому що навчалась в в коледжі і предметів там менше. Цей твір нам пояснили і я його прочитала))) після чого, Тигролови став одним із улюблених мої чтив)))) Дякую вам))) Дякую Чернятинському коледжу за освіт.
Дякую, дівчата, за вашу роботу 🙏 Дякую що завдяки вам вперше в 28 років прочитала книгу, яку ми пролетіли в шкільній програмі. Дякую, що перебуваючи в іншій країні, я можу мати враження ніби я сиджу з близькими подругами, які розділяють всі мої сенси, цінності та думки 🤍 затягнула на книжковий клуб і свою маму яка до цього не цікавилась книгами, їй Тигролови теж дуже сподобались 🔥
Дякую вам за ваші чудові відео 💖 ви дуже мотивуєте читати і перечитувати) нажаль я не маю грошей і ментальних ресурсів на читання, але завжди слухаю ваші клуби. Хотілось би перечитати тигроловів... А то в школі пам'ятаю попри гарну вчительку - ми проходили тигроловів за тиждень (2 уроки), це тупо ніщо... Неможливо ні прочитати встигнути, ні оцінити... А от всяких пушкінотолстоєвських розбирали місяцями на уроках "зарубіжної" літератури....
Нещодавно іноземець в мене запитав, що йому варто прочитати з української літератури. Порекомендувала саме Тигроловів і переконуюсь, що зробила правильний вибір
Спочатку дуже засумувала, що не встигла на етер, а потім страшенно зраділа, що є запис. Неймовірний автор, неймовірна робота і чудовий розбір. Дякую Вам! Сміливі завжди мають щастя)
Ех... Спасибі що дали причину повернутись до цього твору після стількох років після школи.. Як і Ви, я не пам'ятав кульмінації та закінчення і всю останню четвертину книги просто шепотів "ну на чорта вам той ресторан" чи "ой не треба туди іти"..... І тут я погоджусь з Яною - виконання вироку над власним катом було саме тією кульмінацією.. Однак слухаючи Вас я провів якусь аналогію розвитку сюжету і виконання цього вироку: методичне і ритмічне заряджання зброї (поїзд) вивіряння цілика і планки (життя з Сірками і тренування) прилаштування зброї на плече (пантування), зняття з запобіжника (ловля тигра) і, врешті, вистріл в власного ката. І не могла кульмінація бути багатослівною - вистріл це лише мить. А подальші прощання можна розглядати як луна що котиться лісом, лякаючи тварин (газети) і даючи знати іншим мисливцям що з тобою все добре - ти переміг звіра. Спасибі за клуб. Надіюсь встигну прочитати Цирцею до наступного зібрання.)
Прочитала тільки зараз і дивлюсь ефір через 5 місяців від запису. Зараз на моменті "здається не для дітей". Абсолютно не згодна. Коли читала книгу, ловила себе на думці "як цікаво описані пригоди, виживання в дикому середовищі, нагадало мені Джека Лондона, якого в дитинстві дуже любила". + (як Яна каже) з щепленням від руського міра". Шкода, що "Тигроловів" пропустила свій час. Тепер надолужую❤
Просто хочу подякувати за вашу роботу! Я з вами не так давно, але стараюся читати паралельно з клубом, книги, які ви радите у інтерв’ю. Дякую, ви надихаєте читати, а головне - надихаєте читати якісну літературу!❤
Початок книги дуже важко давався, врятувало те, що я не кидаю книг) ніколи не розуміла краси текста, завжди цікавила і подобалась лише історія. Після Тигроловів прочитала танець недоумка і природу всіх речей,щоб збити гіркий післясмак. Бо перед цим смакувала літописом сірого ордена, але саме Тигролови кинули мене в пітьму
Буквально за кілька днів до оголошення цієї книги в читацькому клубі я подумала, як би класно було, якби ви обрали "Тигроловів". Можливо, скоро буде "Місто"?) Дякую за прекрасне відео!
Дякую...після розбору я мозком зрозуміла силу цього тексту, бо читаючи я тільки відчувала все емоційно...всі ці полування були поза моїми інтересами, але книга так написана, що я просто читала її як загипнотизована
Мій тато, нині вже покійний, був народжений українкою і українцем поблизу Хабаровська. Тож цю книгу я, тьотя за 40, читала інколи про знайоме, а інколи дуже шкодуючи, що вже немає ні тата, ні бабусі, щоб наново розпитать про ті часи і ті місця...
П.с. сімейна легенда розповідала, що бабуся домоглася того, щоб повернутись в Україну, попри того, що не було, куди їхати, де жить, попри малих дітей (задля малих дітей), вернулась у рідні краї і дожила тут до95 років
Така сама історія. Моя мама народилась в Хабаровському краї. Її батьки - заслані українці, згодом повернулись до Черкас. Також читала книжку і уявляла як в тих умовах жили бабуся і дідусь
Дякую , що ділитесь🥹
💙💛
Це історія про те, що хто хоче, той робить. А не ці ниття, що вони робились в такій родині, у них не було змоги, у всьому винна держава..
Для мене "Тигролови" був перший текст української літератури який я справді прочитав. І лише зараз я усвідомлюю чому попри викладання російської в школі я у 15 років стояв на майдані і намагався писати роботу з історії української армії. Сподіваюсь зараз у дітей що читатимуть цей твір буде достатньо підтримки оточення щоб досягти більшого
Мені 16 років та я прочитала літом цей твір для школи . Думаю ,Ваші бажання почуто )
У мене так само !!!
Чудова книга колись читала
Памʼятаю, як в середині 90-х моя мама, вчитель української мови та літератури, докладала неймовірних зусиль, щоб дістати книгу Багряного «Тигролови». Про це знала вся сімʼя, бо про це було багато розмов вечорами вдома. А коли мама таки дістала цю цінну книгу - вона була неймовірно щаслива! І, хоч я була маленька, я розуміла, що це якась особлива книга. Безмежно вдячна мамі в тому числі й за те, що змалку я мала доступ до чудової бібліотеки українських письменників та поетів, розуміючи цінність кожного з них ❤
О, у мене дідусь-українофіл, як тоді казали, знайшов якусь пошарпану збірку українських казок. Я ще тоді й читати сама не вміла, але дуже любила книжки. Запам'яталось на все життя, що українські книжки - це свято)))
Після епізоду «Історії без міфів» про Зелений клин, читаючи Тигроловів, я побачила назву гори, де подорожував Григорій, мені дуже захотілось подивитись на місцевість очима google maps. Я знайшла цю гору і біля назви місцевості був один відгук. Я його відкрила, там було написано «Привіт всім п’ятикласникам, які зараз читають Тигроловів» (можливо російською навіть). 😂
А я там народиився та виріс. Ну, чи винен я, що моїх прадідів ще за царів депортували туди у вагонах для худоби? ТАм дуже крута й красива земля. Єдиний недолік це те, що замість людей її населяють свнособаки.
@@АфриканСвиридович-к6ма зараз Ви де живете?
@@kyanenkovictoria7760 В Україні.
@@АфриканСвиридович-к6м Прочитала про "вагони для худоби" і заплакала. Хоча трималася більше години, слухаючи дівчат.
Дуже влучним було порівняння "Тигроловів" із вакциною проти руського міра. Тільки для мене такою книжкою став інший твір Багряного - "Сад Гетсиманський". Після його прочитання мені захотілося аби кожен українець прочитав цей твір. Якщо в "Тигроловах" ще можна припустити, що Григорій це скоріше виняток серед арештантів (представник технічної еліти), то в "Саду Гетсиманського" ми бачимо камери на 300 в'язнів, серед яких всі є представниками різних шанованих в суспільстві професій. Ця книга через деталізацію катувань не для школярів, але в університетській програмі точно має бути.
Дякую за ефір!
Родину моєї бабусі вислали на зелений клин бо прадідусь був греко-католицьким священником… і він все одно таємно проводив богослужіння… одна з реліквій родини це благенька чаша якою він причащав…
ого. сильно і зворушливо
благенька чаша, та велика цінність
Раджу всім хто не читав прочитати Сад Гетсиманський цього ж автора, неймовірно сильний твір💔
Погоджуюся!
Дякую за пораду
Хочу почитати, але боюсь, чи вистачить моральних сил.
@@OlyaZefirna розумію, мені після нього було морально важко, я ще в школі читала, зараз би, напевно, не наважилася б знову читати
@@sofia-q7z9uЯ теж боялася перечитувати, бо памʼятаю що в школі це було дуже травматично, але зараз це сприймається по іншому, коли ти читаєш текст Багряного, і розумієш що він один в один описує те, що розповідають твої сучасники, які стикнулися з рускім міром. Подивіться принаймні читанку Рагулівни про Сад Гетсиманський, якщо ще не дивилися.
Читала "Тигролови" відразу після "Саду Гетсиманського", тому історія Григорія до того, як він опинився в потязі була відома, а "Тигролови" вже наче продовження цієї історії. "Сад Гетсиманський" - це текст, який актуальний і досі. Коли дивилась інтерв'ю з Орестом Грицюком, то складалось враження, що він є прототипом Андрія Чумака з "Саду Гетсиманського". Як прикро, що ми читали ці книги, як вигадку і не усвідомлювали небезпеки, яка десятиліттями сунула на нас із московії
Ну власне, прототипом героя є автор. Спершу "Сад Гетсиманський", потім "Тигролови", потім "Людина біжить над прірвою", якщо не помиляюсь.
Як можна було сприймати ці книги як вигадку?.
Зараз я навчаюсь в 11 класі. «Тигроловів» почала читати добровільно, не знаючи, що він є у програмі( просто не цікавилась). І дуже рада, що прочитала самостійно, без супроводу вчительки, що перед нашим класом випустила ще з 20- 25 таких самих. Стара педагогіка вбиває будь яке бажання доторкатись до того тексту, робить його жваву, цікаву версію, яку я читала, забальзамованою копією самої ж себе. Можливо, що через це, мої однокласники і не стали читати це, та і навряд будуть. Ще до цього додається те, що ми є класом онлайн школи, яка фізично стоїть в окупованому Сєвєродонецьку, та через зросіщеність шкіл, в яких до 24 лютого вільно викладали російську, та ще не задовго до цього просто вели навчання російською. В такій атмосфері цікавість до свого, до українського, буде з'являтись всупереч, а не завдяки.
Загалом, якщо ти не підписаний на умовну «труху», та трішки знаходишся в українському інформ. просторі, то книга розуміється, та в'їдається в пам'ять як додатковий урок історії ( дійсно, можливо в деталях я зараз не здатна охопити всіх сенсів, проте буде цікаво повернутись до цього тексту пізніше).
Дякую за етер!! Тигролрви мені порадила читати саме моя 15 річна дитина,в 2013му, школярка, як і холодний яр і тд., їй дуууже пощастило з вчителькою. Саме завдяки прочитаній літературі українських авторів вона не була здивована ані війні, ані звірствам, які роблять сусіди : мама, вони завжди це робили.
Треба читати всееее, що написали наші автори. Щастя, що друкують їх зараз. Погоджуюся з вашим захопленням красою написання. я насолоджуюся тим, Яяяк писали, аж зупиняюся, бо несила дихати від тої краси. Дякую вам за ваш проєкт, дякую за все, що ви робите!!!
До речі, нещодавно в смолоскипі натрапила на дитячу книжку Багряного, «телефон» (нам іі подавали, як корнєя чуковскго)
Вперше прочитала тільки зараз, в 60 років! реально шок від цього твору - свого часу аохіпелаг гулаг можна було не читати. В такому невеличкому але дуже виразному творі відтворити дійсність!!! Біографія І. Багряного це ще один великий роман. На черзі Сад гетсиманський. Дівчата, чекаю від вас на Місто В.Підмогильного - ні з ким поділитися враженнями 😮. Подяка Н.К. за посилання на вас. і дякую всім коментатором!
якщо ви любите гумор, то зверніть увагу - в "кола комедії" і в "інді-стендапу" є обговорення "міста". звісно, що подача не така серйозна). але є цікаві думки і щирі емоції)
Щодо "речетативності" першого розділу тексту, то в гурту NAZVA вже існує неймовірний трек "Дракон", який є театрально-музичним втіленням цього розділу. Рекомендую до прослуховування, дуже атмосферна робота
о, це цікаво
Як влучно сказано про 'щеплення' цим твором. Коли я його прочитала в школі, то вперше задумалася над тим, хто такий, наприклад, дзержинський, і як була обурена, коли усвідомила, що в моєму рідному Харкові на честь цього ката був на той момент названий цілий район, в якому я живу. Вже тоді зрозуміла, наскільки це жахлива була система і залишається досі на росії, та що там система, ціла тоталітарна людожерська країна, що існує поряд з нами.
Дякую вам за ефір!
Вітаю! Тигролови дуже класний твір. Мого прадіда теж заслали в сибір за допомогу УПА. У Волинських лісах біла мого селища було багато батальних подій. Прадіда засудили на 25 років, але при хрущові амністували. То ж відсидів 5. Я ще пам'ятаю його навіть. Але я був дуже малим, а він занадто старим щоб розповісти свою історію. А в родині було не прийнято про це балакати. Комуняки сильно покілічили.
В мене вийшла цікава історія. Спочатку я продивилась цей випуск, потім надихнувшись прочитала книгу і після - знов продивилась випуск уже з абсолютно новим розумінням. Вовчиці, ви робите неймовірно важливу справу : надихають до читання, впорядковуєте думки та сенси після нього) це геніально! Обожнюю!
Також, хочу зазначити що діаспора теж оукраїнюється, теж читає і має свої книжкові клуби. Ось, 2го грудня саме збираємось в Сіетлі щоб обговорити Тигроловів !
Я хоч і завжди любила читати, і читала все що було в шкільній програмі і поза нею, проте ніколи не розуміла українську літературу. Ба більше, я навіть не знала, що «Тигролови» були у шкільній програмі. Нам її просто не задавали((( і ось, в свої 32 я, вчора дочитуючи книгу, плакала і не могла зрозуміти, чому час іде, а ті «сусіди» і далі знущаються з нашого українського народу. Проте «сміливі мають щастя»
Дякую вам, що відкрили для мене Багряного. ❤
Про бурундука: мені сподобалося як він сказав, що крадіжка горіхів - це найбільший його злочин.
Читала "Тигролови" у школі мабуть в 11 класі, не пам'ятаю точно. А перечитала їх в тому році в серпні. Рука сама потягнулася до цієї книги в книгарні. Дуже люблю її ... Напевно тому , що все таки вона із щасливим кінцем.
Тут багато хто таке вже писав, але для мене "Тигролови" став першим твором української літератури, який я прочитав повний (а не в скорочені) і захопливо, за один вечір. І він мені неймовірно сподобався.
Нещодавно прочитав Тигроловів. Здавалося не найдетальніший опис режиму совєтського, але як же точно відображає реальність і долі наших земляків, всі ті дахи, що відбувалися з ними. Сильний текст, майстерно написаний, моментами переходить в поезію, відкрив для себе по-новому його. Також місцями Тигролови переплітаються з «Вічником» Дочинця, я б сказав вони доповнюють один одного. Хто не читав «Вічник», то дуже раджу.
Ваші ефір для мене щомісяця як маленьке свято, завжди намагаюся встигати
Як завжди все супер, я Тигроловів читала вперше напевно років 10 тому, але прочитавши зараз відчула просто захват, і стиль написання і мова і крнтекст, дуже смачно
І дуже боляче що наші люди зараз переживають те саме
Я готова ваші відео дивитися годину, дві, три… Не поспішайте, обговорюйте все, що варто обговорити ❤
Підтримую!
Так само
В мої шкільні роки ще не проходили Тигроловів, ба більше про Багряного я дізналася рік чи два тому. Тому дуже дякую клубу за цей вибір. Читала, плакала, насолоджувалась, боліло і вражало. І дякую за ефір, пройшов як один подих 💙💛
Багряний та Нечуй-Левицький найулюбленіші українські письменники. Дякую за популяризацію роману "Тигролови"
Порадьте що ще Багряного вам подобається? Хочу почитати більше
Важка книга, але рекомендую "Сад Гетсиманський".
@@sinjuk дякую за рекомендацію ❤️
Я прочитала Тигролови завдяки вам, я випадково наткнулася, і дуже вам вдячна. Коли я читала я просто ридала в голос. Найбільш мене вразив момент, коли Григорій сказав що вкрасти горішки у тваринки це був його найбільший гріх. Я ридала від жалю до людей яких пережили такі події, від звірячої суті росіян, і від страшеного сорому.
Дуже сподобалась книга! Наталка, то любов! Для мене є щось схоже між нею і Джіні Візлі)
Було боляче усвідомлювати, що когось з нащадків умовних Сірків і Морозів імперія зла зрештою зросійщила повністю і зараз хтось з ним може бути в рядах окупантів((
"За щасливу мить людина може заплатити не одним роком свого життя." і друга цитата надміцна: "А бідні й багаті, великі і малі - всі однаково клянуться Богом, і всі боються тигра."
Мене час від часу обкидує мурахами по шкірі, коли ви дискусуєте цю книжку. Я "Тигроловів" читала ще в школі в повному варіанті, на жаль, не мала таких думок, але зрозуміла одне в 17 років : совєтський союз - це суще зло. Про росіян як на ворогів , я ще не дивилася на той момент, але "Сад Гетсиманський" потім мені все відкрилося.
Я щиро вдячна вам за клуб!Дівчата, ваш внесок в свідомість всіх українців неоціненна! Хочеться щоб в наших школах існував такий рівень викладання. Тоді б нація наша змінювалась скоріше на розуміння і повагу до самих себе.
Момент, коли поїзд проїжджав табір і подорожуючі почали викидати речі у вікна, мені нагадав задобрення вищих сил, пожертви, щоб зі мною все було добре. Це дуже сильний момент у книзі, коли страх перед тиграм марніє перед страхом долі табірних людей
Дякую вам, дівчата, за популяризацію читання. Ви дуже влучно акцентували увагу на важливих епізодах. Сміливі йдуть за покликом свого серця і майже завжди обирають складніший вибір. Щастя всередині нас, навіть тоді, коли навколо пітьма.
Така хороша книга, так гарно передає почуття і відчуття тих років, але при цьому дуже актуальна і на зараз. Неймовірно вдячна вам за відкриття!
Це точно! Перший раз читала в школі , не зрозуміла. Зараз зовсім інше враження
Відео ввімкнулось автоматично в продовження... І заворожений співзвучністю почутого, роблячи щось своє, лише на середині подивився на екран і бачу, що ті мудрі голоси - панянок зовсім юних. ❤
Я хочу подякувати,що ви обрали саме цю книгу для клубу. Я її хотіла і до цього прочитати,але тепер от взяла і купила і прочитала. І я безмежно вдячна. Тепер це мій улюблений твір. Це неймовірна книга
У своєму класі я була єдина, хто читав усі твори повністю. Я закохалася в «тигрової», звісно. Я читала усе, що задавали на літо як позакласне читання (потім ми не обговорювали ці твори, але таким чином я знайшла «сонячну машину» Винниченка). Але не зважаючи на те, що я читала повністю «тигроловів», ми асе одно «проходили», а не вивчали. І цей твір залишився для мене з купою питанні і щеплення все одно не сталося 🥹
Я з покоління яке не вивчало Тигроловів в школі, хоча старші класи вже були за незалежності України. Отож читаю українську літературу зараз. Читала Тигроловів цим літом, в додатку здебільшого їдучи на роботу. Такий текст, що я буквально відчувала фізично весь біль за людей в тому потязі - драконі, я летіла з тим драконом над тією прекрасною природою і водночас ненавиділа її. І під час поїздки хлопців в Хабаровськ весь час очікувала, ну ось, тут його схоплять, вб'ють кинуть назад в табір.
Мій дід по мамі родом з далекого сходу, з приморського краю. Як уявлю, що вони з бабцею - українкою могли залишитись там жити, аж кров
холоне.
Сміливі завжди мають щастя - для мене це про саму сміливість, про не боятись, щось зробити, про жити не в страху. Тобто це і є щастя - жити не в страху очікування чогось поганого
Точно!!! Я теж більше хвилювалася за персонажів, коли вони були в Хабаровську ніж на різних поливаннях!!! Прям намагалася прочитати швидше, щоб лягти спати, знаючи, що вони вже хоч в потяг сіли😅
Так тішить, коли наступною книгою на книжковому клубі є щось, що вже чекає моєї уваги на полиці домашньої бібліотеки😊
Не читаю з вами паралельно книги, але слухаю з задоволенням. Перечитаю Тигролови обов'язково. Зараз читаю За перекопом є земля. Дякую за ці 1,25 години ❤
Дякую за ефір! «Тигролови» - це твір, який залишив слід у моїй душі зі шкільних часів, так само як і «Сад Гетсиманський». На моменті про Заливая плакала 😢😢😢
Добрий день, дівчатка. Хочу пояснити сенс шкільної програми, як я його зрозуміла через років пʼятнадцять після школи. В школі я теж ледве читала багато творів, але запамʼятала авторів і назви. Коли ж через пʼятнадцять років я побачила в книгарні книгу Панаса Мирного, то швидше автоматично взяла в руки, але прочитавши сторінку, я вже не могла зупинитись. Так, через роки після школи, я почала купувати і відкривати шкільну програму вдруге, і вже з іншим осмисленням. А якби в школі мене не познайомили з авторами, то в книгарні я б не взяла ту книгу. Це моя історія. Можливо в інших людей інші історії.
Нам вчителі радили перечитати шкільні твори через років 10, щоб по-новому їх відкрити
Один з найулюбленіших романів української літератури. Настільки мені подобається Багряний, що під час голосування на перейменування вулиці, де я живу (Героїв Сталінграду, Полтава), знехтував назвою "Героїв України" (яка врешті перемогла) на користь Івана Багряного. "Тигролови" - маст рід.
Живу поряд десь 😁
Не знала, навіть, що нашу вулицю хотіли переіменувати на його ім'я 🥺
Вперше познайомилась з цим автором, бо вчилася в школі при союзі. І в нас таких творів не було 😪
Коли сказали за те що от Григорій і Наталка все ще хочуть повернутись в Україну мені чомусь подумалось про кримських татар і їх мрію повернутись в Крим. Це як така велика ціль повернутись в землю обітовану не зважаючи ні на що
Дякую вам дівчата за роботу, хай квітне український ютуб і українська література❤
Коли читала "Тигролови" теж згадала, що коли у нас розстріляне відродження, у роісії сєрєбрєний вєк😡🤬
😮😮😮😮
Ну це не зовсім так!
Сєрєбряний датується останнім десятиріччям 19 ст- двома десятиріччями 20 ст.
А Розстріляне відродження- це покоління 20-х-30-х років.
Дівчата, дякую! Мені завжди після ефіру прочитані книжки набувають набагато більше цінності. Дуже заздрю вашому вмінню так глибоко дивитися і бачити сенси
Багряний - неймовірний, прослухав підряд "Тигролови" і "Сад Гетсиманький", різні твори, але перегукуються в них теми...
з задоволенням прослухав ваші враження, дякую за вашу роботу і за такі стріми) колись, можливо, вдасться потрапити на живий ефір!
і так, погоджуюсь, що зовсім не пам'ятю "Тигролови" з української літератури, заново відкрив цей чудовий твір, скільки ж в ньому прекрасного! (пригодницький роман, критика режиму, реалізм, балада, епос)
Можу щиро сказати, що "Тигролови" Івана Багряного - найкращий твір, що мені доводилося читати досі. Надихаюча, сильна історія про таких самих надихаоче сильних людей.
Еммо, Яно, красно дякую вам за розбір цього твору. Це було неймовірно емоційно та наповнююче 💌
Коли тільки познайомилася з вашим книжковим клубом, то захотілося перечитати "Тигролови", а потім понеслося. Не втомлюся дякувати Вам за те, що нагадали мені, що читати то задоволення!
17 років минуло коли прочитала вперше. Дякую, що надихнули прочитати
В Опереті Тигролови в цьому сезоні премʼєра. Раджу.
Дякую за популяризацію творчості українських письменників.
«Тигролови» я як раз читала у підлітковому віці. І для мене це була одна з найулюбленіших книг. 2 книги, які змінили моє життя та досі є моїми найулюбленішими - Тигролови та Марія. 20 років пройшло і я досі памʼятаю всі ці описані епізоди.
Тому дивні коменти, важка книга для підлітка.
Мені в школі дуже сподобались Тигролови. Я вже мало що пам'ятаю. Перед читацьким клубом хотіла перечитати, почала, дуже вразилась, навіть занадто. Зараз іншу серію книжок читаю, не захотілося мішати, тож відклала Тигроловів на потім. Щоб сконцентруватися на них, насолодитися як слід
Які є у вас цікаві читанки, прочитала щойно Сад Гетсиманський, до того Тигроловів. І це,найкраще, що я читала. Так не вистачає читанки від Вас по Саду Гетсиманському - це настільний об'ємний та потужний твір. Дякую за вашу роботу❤
Вітання вам з Німеччини від Леона Багряного, праонука Івана Багряного. Хочу книжку Тигролови українською від вас.
Читала "Тигролови" в школі, і перечитувала до клубу і зрозуміла якою я була сліпою, німою, глухою, яка шикарна я б сказала "смачна" українська в Багряного, кожне речення це просто витвір мистецтва, я не читала я смакувала ,як запашну каву як вишуканий круасан , я просто отримала мовний "оргазм" дякую за те що ще раз відкрили для мене цього автора, і дуже жаль що в школі цього зі мною не відбулось(
Здивувалася в кінці, коли почула назву книги на наступний місяць, бо саме дочитала Цирцею тиждень тому, буду чекати на обговорення.
"Сміливі завжди мають щастя" - коли я почула цю цитату під час обговорення Тигроловів у 11 класі, то певний час не могла її повністю осягнути, я роздумувала вночі, ставила собі заставку на телефон і роздумувала щоразу як бачила картинку, і мені здається, що я буду відкривати все нові і нові барви цієї цитати впродовж життя. "Тигролови" сильний, насичений, багатошаровий твір, буду ще не раз перечитувати.
Дякую, Вовчиці ♥️
Тигролови просто розкішний твір для емігрантів про збереження української ідентичності. Мені було важливо прочитати про те, як зберегти українське в абсолютно іншому середовищі і при цьому вкорінитися і інтегруватися.
Давно хотіла прочитати Тигроловів, але як і багато інших недосконалих людей чекала ідеального моменту, або що. І хоч доєдналась до клубу лише два місяці назад і побачила, що Тигролови вже "пройдені", вирішила все ж таки виділити декілька днів і посилила цей текст. Із неймовірним задоволенням подивилась ваш ефір у записі. Така спільна рефлексія після прочитання книги - це те, що ні з чим не можна порівняти! Це якийсь новий вид задоволення, це як ще одна цікава книга після цікавої (прочитаної) книги. Я у невимовному захваті від клубу, від вас, від розгляду певних моментів і глибокого аналізу подій та контексту. Дуже дякую вам за цей досвід. Дякую за вашу працю! Ви неймовірні ❤❤❤
Чекала цього ефіру тижнями))) дякую дуже за вашу працю!!! Нехай квітне український Ютуб!!
Дуже дякую за етер, із нетерпінням чекаю на наступний. Вподобайка та коментар для просування якісного українського контенту
Щодо того як радянська влада засуджувала людей раджу Сад Гетсиманський. Дуже болісна, але повчальна книга
Читала, дивилась фільм. Раджу читати. Бог не без милості, козак не без щастя
Я не прочитала в школі , але потім в 11 класі для вступу в КІМВ , мій улюблений твір і не тільки саме з української літератури, думаю з усієї
Один з улюбленихтворів шкіл ної програми. Дякую, що змусили знову перечитати і послухати вас!
Дякую, дівчата! Завдяки вам прочитала. Не зупиняйтесь!
Дякую, ви мега круто провели цікавий огляд твору І. Багряного. Я не читав Тигроловів, але маю цю книжку і обов'язково прочитаю. Також дякую за популяризацію української літератури, та обговорення проблематики рашиської окупації нашої культури !! Успіху вам в цій праці!!!
Почала читати «Церцею» вчора 😂
Дякую вам за клуб ❤
Дякую за ефір 😊
Коли Ви почали порівнювати текст Багряного із речитативом, надіялась, що згадаєте про пісню гурту NAZVA "Дракон". Від прослуховування мурах сипле по шкірі. Раджу всім
Афігееезна! Дякую за рекомендацію!
Яна і Емма , я дуже вдячна вам , що познайомили з тим текстом❤
Дякую, дівчатка! Теж дуже плакала на останній сторінці за Заливаєм. Описи пророди , полювання, кохання - все розкішно. Піду почитаю «Сад Гетсиманський». Дякую коментаторам за мотивацію.
Завдяки тому що навчалась в в коледжі і предметів там менше. Цей твір нам пояснили і я його прочитала))) після чого, Тигролови став одним із улюблених мої чтив))))
Дякую вам)))
Дякую Чернятинському коледжу за освіт.
Дуже дякую за цей запропонований чудовий твір! Без вас і не знаю, коли б руки дійшли до читання нашої класики.
Дякую вам, дівчата, ви неймовірні! Завдяки вам я прочитала Тигроловів вже зараз), а не відклала на пізніше. Дуже сильний роман. Маст рід всім
Дякую, дівчата, за вашу роботу 🙏 Дякую що завдяки вам вперше в 28 років прочитала книгу, яку ми пролетіли в шкільній програмі. Дякую, що перебуваючи в іншій країні, я можу мати враження ніби я сиджу з близькими подругами, які розділяють всі мої сенси, цінності та думки 🤍 затягнула на книжковий клуб і свою маму яка до цього не цікавилась книгами, їй Тигролови теж дуже сподобались 🔥
Дякую вам за ваші чудові відео 💖 ви дуже мотивуєте читати і перечитувати) нажаль я не маю грошей і ментальних ресурсів на читання, але завжди слухаю ваші клуби. Хотілось би перечитати тигроловів... А то в школі пам'ятаю попри гарну вчительку - ми проходили тигроловів за тиждень (2 уроки), це тупо ніщо... Неможливо ні прочитати встигнути, ні оцінити... А от всяких пушкінотолстоєвських розбирали місяцями на уроках "зарубіжної" літератури....
Нещодавно іноземець в мене запитав, що йому варто прочитати з української літератури. Порекомендувала саме Тигроловів і переконуюсь, що зробила правильний вибір
Спочатку дуже засумувала, що не встигла на етер, а потім страшенно зраділа, що є запис. Неймовірний автор, неймовірна робота і чудовий розбір. Дякую Вам! Сміливі завжди мають щастя)
Ех... Спасибі що дали причину повернутись до цього твору після стількох років після школи.. Як і Ви, я не пам'ятав кульмінації та закінчення і всю останню четвертину книги просто шепотів "ну на чорта вам той ресторан" чи "ой не треба туди іти".....
І тут я погоджусь з Яною - виконання вироку над власним катом було саме тією кульмінацією.. Однак слухаючи Вас я провів якусь аналогію розвитку сюжету і виконання цього вироку: методичне і ритмічне заряджання зброї (поїзд) вивіряння цілика і планки (життя з Сірками і тренування) прилаштування зброї на плече (пантування), зняття з запобіжника (ловля тигра) і, врешті, вистріл в власного ката. І не могла кульмінація бути багатослівною - вистріл це лише мить. А подальші прощання можна розглядати як луна що котиться лісом, лякаючи тварин (газети) і даючи знати іншим мисливцям що з тобою все добре - ти переміг звіра.
Спасибі за клуб. Надіюсь встигну прочитати Цирцею до наступного зібрання.)
Дивлюся цей випуск після ефіру Рагулівни про Діану Панченко і її розуміння української літератури, про українців як бєзвольньіх жертв. Хороший детокс.
Це неймовірний твір
Пропоную далі Місто Підмогильного або будь-яку книгу Дімарова ❤
Молодці дівчата!Дякую за вашу роботу.
О, читала обидві книги Міллер. Обидві чудові. Чекаю наступного книжкового клубу.
Отримала таке задоволення від вашого подкасту сьогодні, це пушка! Якби ми в школі розбирали б так весь укрліт, я б була вже закохана😍
Прочитала тільки зараз і дивлюсь ефір через 5 місяців від запису. Зараз на моменті "здається не для дітей". Абсолютно не згодна. Коли читала книгу, ловила себе на думці "як цікаво описані пригоди, виживання в дикому середовищі, нагадало мені Джека Лондона, якого в дитинстві дуже любила". + (як Яна каже) з щепленням від руського міра". Шкода, що "Тигроловів" пропустила свій час. Тепер надолужую❤
Вже через 30 секунд дівчата озвучили мої думки😂
Просто хочу подякувати за вашу роботу! Я з вами не так давно, але стараюся читати паралельно з клубом, книги, які ви радите у інтерв’ю. Дякую, ви надихаєте читати, а головне - надихаєте читати якісну літературу!❤
Дякую за ефір. Вперше брала участь, дуже сподобалось)
Вже починаю читати «Цирцея», щоб приєднатися до Вас і в цьому місяці.
перечитувала Тигроловів майже рік тому, але із задоволенням пригадала всі моменти 💗
Це супер! Прочитала, а потім послухала сучасний цікавий критичний аналіз💙💛
Початок книги дуже важко давався, врятувало те, що я не кидаю книг) ніколи не розуміла краси текста, завжди цікавила і подобалась лише історія. Після Тигроловів прочитала танець недоумка і природу всіх речей,щоб збити гіркий післясмак. Бо перед цим смакувала літописом сірого ордена, але саме Тигролови кинули мене в пітьму
І насміялася, і наплакалася… дякую! Обіймаю
Дівчата, дякую за розбір, влучно і цікаво як завжди!!!
Буквально за кілька днів до оголошення цієї книги в читацькому клубі я подумала, як би класно було, якби ви обрали "Тигроловів". Можливо, скоро буде "Місто"?) Дякую за прекрасне відео!
вас хочеться слухати і слухати, дякую!)
Дякую за відео. Чудове та цікаве обговорення ❤
Мій улюблений роман
Дякую...після розбору я мозком зрозуміла силу цього тексту, бо читаючи я тільки відчувала все емоційно...всі ці полування були поза моїми інтересами, але книга так написана, що я просто читала її як загипнотизована
Сильно 🔥🔥🔥🔥