Tani Agregat do domu i nie tylko. Sinus, testy Metcor MAST T3500

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 มี.ค. 2024
  • Do filmu wkradł się błąd w 18 minucie. Mówię o pojemności silnika w tym agregacie, że wynosi 163cm³. Po sprawdzeniu specyfikacji z właścicielem firmy okazało się że wynosi 196cm³ a moc silnika to nie 5,5KM tylko 6,5KM
    Link do Agregatu: metcor.pl/pl/oferta/agregat-p...
    Link do sklepu metcor.pl
    Dane Techniczne
    Napięcie 230V
    Rodzaj uruchomienia ręczny
    Maksymalna moc 2,8kW
    Moc znamionowa 2,5kW
    Częstotliwość 50Hz
    Moc silnika 6,5 KM
    Pojemność silnika 196 cm³
    Pojemność zbiornika paliwa 15 l
    Pojemność zbiornika oleju 0,6 l
    Rodzaj paliwa Pb95
    Wymiary 615 x 450 x 485 mm
    Waga 49kg
    W filmie mówię że pojemność silnika to 163cm3 lecz opis brałem ze strony metcor.pl lecz rzeczywista pojemność to 196
    W filmie zostały użyte mierniki nie certyfikowane więc bierz na to poprawkę.
    Co do pojemności silnika obstawiam że jest większa ,ale to jest tylko moje zdanie, bo agregat sobie radzi z większymi obciążeniami.
    po za kamerą trochę po nim pojechałem naciąłem metalu i drewna.
    Film zawsze staram się robić do 24minut.
    Biorąc pod uwagę tą sinusoidę i pozostałe aspekty tego agregatu podpisuję się pod tym.
    Jeżeli zobaczysz w filmie że podłączam agregat pod swoją instalację domową to tak jest.
    Czy sinus ma wpływ na urządzenia czułe takie jak komputer, TV, Router będzie film, który ukaże się 24 lub 25 marca
  • แนวปฏิบัติและการใช้ชีวิต

ความคิดเห็น • 24

  • @Mr-agregat
    @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

    Do filmu wkradł się błąd w 18 minucie. Mówię o pojemności silnika w tym agregacie, że wynosi 163cm³. Po sprawdzeniu specyfikacji z właścicielem firmy okazało się że wynosi 196cm³ a moc silnika to nie 5,5KM tylko 6,5KM. Opis jest poprawiony.
    Prośba do was, chciałbym żebyście w komentarzach pisali jakie was interesują testy urządzeń, czy sprzęt w domu takie jak Routery, Telewizory, Komputery lodówki itp. czy elektronarzędzia, szlifierki przecinarki, pompy, kompresory itp. (Tak jestem ciekaw)

  • @Aestdyfyfydyyetryuoiyfghcvb
    @Aestdyfyfydyyetryuoiyfghcvb หลายเดือนก่อน +1

    AVR, a co ze stałą fazą ? Napięcie między N a PE to 0V ?

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      Jaki masz agregat zwykły czy inwerterowy?
      1zawsze uziemiaj agregat.
      Ja mam uziemione N z instalacji domowej na włączniku agregat O sieć. znika potecjał.sinus jest bardziej gładszy i na PE też nic nie ma żadnego potencjału
      Jeżeli o to pytasz.

  • @szkodnik5168
    @szkodnik5168 หลายเดือนก่อน +1

    Ciekawe te 53Hz czy to aby nie celowo żeby sie falowniki PV nie synchronizowaly gdyby ktos probował dom z niego zasilać

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      Nie absolutnie.Już wyjaśniam.53hz jest bezpieczne dla użądzeń.Dlaczego tak ustawiają firmy Hz?dla tego że jeżeli podpinamy obciążenie Hz spada do 51 -50 i nadal to jest bezpieczne i mieści się w granicach normy.Kiedyś jak nie było mnie w domu 10 dni z pewnych przyczyn i poórywało nam linie zasilania i zleciłem firmie zasilanie domu.Firma przywiozła agregat który zasilał mi dom przez 4 dni.Ja oczywiście po powrocie do domu po pewnym czasie zajechałem do nich i okazało się że agregat miał 49hz.Był to 6kw 3 fazowy.
      Jeżeli chodzi o falowniki i UPSy to jest długi temat.te użadzenia byle jakiego prądą nie przyjmą.
      Buć może kiedyś film zrobię

    • @pawelblaszcvzyk1191
      @pawelblaszcvzyk1191 24 วันที่ผ่านมา

      Na tego typu agregacie falownik off grid nie ładuje akumulatorów bo brak czystej sinosuidy . Ja tak miałem z tego typu agregatu przesiadlem sie na invertorowy i wszystko juz jest w porządku

  • @jerzysi9267
    @jerzysi9267 หลายเดือนก่อน

    Nie za wielki, ale daje radę.

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      Cicho pracuje.ma przyzwoity sinus.Domyślam się że mało pali.

  • @awerskto
    @awerskto หลายเดือนก่อน

    Da się jakoś przerobić agregat aby dawał 3f i napięcie jakieś 150V w gwieździe? Chce go podpiąć przez mostek prostowniczy do regulatora mppt i ładować bezpośrednio magazyn energii.

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      Wszystko się da. Ja przerabiam z 3faz na 1 z reguły 😆

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      Myślę że to jest nie opłacalne.Lepiej kupić 3fazowy i napięcie zmniejszyć do tych 150v.Albo jedno fazowy i zrobić mostek w gnieździe na fazach.

    • @pawelblaszcvzyk1191
      @pawelblaszcvzyk1191 24 วันที่ผ่านมา

      A nie lepiej bez przeróbek po przez prostownik do akumulatorów ja tak robilem jak mialem tego typu agregat bo inverter pv nie ładował aku

    • @awerskto
      @awerskto 24 วันที่ผ่านมา

      @@pawelblaszcvzyk1191 tylko ja chcę za pomocą mppt ładować magazyn energii. Sam regulator znalazłem na VOC 230V.

    • @pawelblaszcvzyk1191
      @pawelblaszcvzyk1191 24 วันที่ผ่านมา

      @@awerskto a co to za regulator jakiej firmy

  • @janwicher7837
    @janwicher7837 หลายเดือนก่อน +1

    Aluminium? Długość stojana?

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      110mm na stronie metcor. pl pisze że miedziany stojan.

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน

      Szef firmy Metcor zezwolił na sprawdzenie czy stojan i prądnica jest miedziana,niebawem film :)

  • @gucfa3087
    @gucfa3087 หลายเดือนก่อน +1

    Ten przebieg to nie jestem pewny, czy jest to sinusoidalny- wyglada podobnie do piłoksztsłtnego.

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน +1

      Nie jest to taki jak w sieci ale jest ok .nie jest to agregat inwerterowy proszę pamietać.Mam KS 3000E i sinus wygląda gorzej😆 17.03.2024 zrobiłem film z pięcioma agregatani takimi do 3kw który wrzucę może 22-24. 03.2024 i omówie sinus i stabizację napiecia.Jak subskrybujesz kanał to napewno ci sie to przypomnienie wyświetli.
      Jest to ciekawy materiał zapraszam do oglądania

    • @gucfa3087
      @gucfa3087 หลายเดือนก่อน

      @@Mr-agregat zastanawia mnie, czy pompy będą chodzić na tym bez problemu. Może warto w ramach testu też to sprawdzić?

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน +1

      Słuszna uwaga. Przy następnych testach coś znajdę.

    • @gucfa3087
      @gucfa3087 หลายเดือนก่อน

      @@Mr-agregat przyznam że ten agregat mnie zaciekawił (zwłaszcza jego cena).
      Dobrze by było sprawdzić:
      1)jakie są spadki napięcia na pełnym (deklarowanym przez producenta) obciążeniu.
      2) czy pompy na danym agregacie działają.
      3) realne spalanie na godzinę w zależności od obciążenia- ok 500w, 1000w i pełne obciążenie.
      Wydaje mi się, że takie testy spotkają się z dużym zainteresowaniem odbiorców Twojego kanału.
      Wiem że nie możesz rozbierać urządzeń, ale ciekawi mnie też, czy uzwojenia są wykonane z miedzi, miedziowanego aluminium (chinole tak często kantują) czy z aluminium.

    • @Mr-agregat
      @Mr-agregat  หลายเดือนก่อน +1

      @@gucfa3087Na początek byłem dziś w firmie i do opisu na stronie metcor.pl odnosnie tego agreatu wkradły sie 2 błedy pojemność silnika i moc.
      Pojemność to 196cm3 a moc 6,5 kw.
      Na filmie może uda mi sie to wyciąć.
      Od 14stej minuty z 224 -225v spadło do 222v.
      Teraz jaka jest pompa ile kw i jaki silnik to ma znaczenie.
      Spalanie to już mogę powiedzieć około 0,7l-0.9 na 1kwh
      Zaglądałem do prądnicy ma kolor jasnej miedzi,te malowane mają ciemnieszy.ale 100 % nie mogę potwierdzić bo nie mogę skrobać po uzwojeniu bo to nie jest moją własnością.
      Powiem tylko tak wykonanie na pewno mądrzejsze jak Riwall i jest o jakieś 15 decybeli cichszy od innych.
      A czajnik z wodą gotowałem dla jednego pana z filmu o agregacie Riwall bo ten zarzucił mi że jak wody nie zagotuje to nie agregat chodz nie bardzo go rozumiem bo czajnik ma 2kw a jechałem po Riwallu do 2.8.
      Na koniec agregat odwiozłem i kolejny film o inwerterowym z tej firmy mysłe że 25.03.2024 wstawie