Hagyjam sírni? Alvástréning? Megtanítsam elaludni? (Cry it out - CIO)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ต.ค. 2024
  • Amikor gyakran ébred a baba éjjel és kimerültek vagyunk, sokféle tanácsot kapunk, sokszor kéretlenül is. De gyakran mi magunk kérjük ki mások véleményét, mert azt gondoljuk, hogy ez így nem normális, és valamit tennünk kell, hogy ne így legyen. Ilyenkor előbb-utóbb felmerül valamilyen alvástanítási módszer, alvástréning. Ezeknek a lényege, hogy a babát több-kevesebb időre magára hagyjuk egyedül az ágyában azzal a céllal, hogy néhány nap (hét) alatt megtanulja, hogy hogyan kell a segítségünk, a jelenlétünk nélkül elaludni.
    ================================================
    Ha támogatnak téged a videóink, és megteheted, kérlek, a kölcsönösség jegyében támogasd te is a munkánkat, hogy új tartalmakat készíthessünk.
    A segítségedet egyszerűen és biztonságosan juttathatod el hozzánk bankkártyás online fizetéssel a következő linken: profiszulo.hu/..., vagy vásárolhatsz szuperköszönetet is, csak nyomd meg a videó alatt található Köszönet gombot.
    Bármilyen formában is támogatod a munkánkat, köszönjük!
    ================================================
    Alvásproblémák gyerekkorban 0-3 éves korig - amit minden szülőnek tudni kell!
    alvastanacsok....
    Ezek a módszerek, és minden módszeres, szándékos sírni hagyás 6 hónapos kor alatt (= sírni hagyom, mert azt gondolom, hogy ezzel teszek jót neki) bizonyítottan és hosszú távon árt a babának (Douglas 2013).
    Olvass tovább: profiszulo.hu/...
    Alvásproblémák gyerekkorban 0-3 éves korig - amit minden szülőnek tudni kell!
    alvastanacsok....

ความคิดเห็น • 11

  • @Juditradix
    @Juditradix 4 ปีที่แล้ว +6

    A kortizol szint a percek szamatol is fugg. Ha az elsö 3 percben erkezik valasz a baba sirasara akkor szinten alacsony marad a stressz-hormon szintje. Eppen ezert erdemes ebben az idö-intervallumban reagalni. / japan kutatas. Kuldök linket majd.

  • @henigere
    @henigere 4 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon hasznos infok!!

  • @biankabodisnebuki1630
    @biankabodisnebuki1630 4 ปีที่แล้ว +1

    Ez nagyon jó videó! Én is ezekszerint cselekszem! A maradiak hagyják sírni, mert, hogy tüdejét is erősíti a sírás... Mennyit hallom ezt. Én inkább felveszem,vigasztalom. Ezzel is segítem.

  • @nbrtr4141
    @nbrtr4141 2 ปีที่แล้ว +11

    Emondtátok, hogy mi nem jó, de azt, hogyan kellene jól csinalni, azt nem. Akkor legyen a szülő idegroncs minden nap, mert a gyerek nem tud egyedül elaludni? Haszontalan videó

    • @eniko30
      @eniko30 ปีที่แล้ว

      szerintem nincs recept, sajnos benen van a pakliba az is, hogy idegroncs leszunk. Nalun 24-1 ora ejjel mire nagy nehezen elalszik, s persze sokszor kivagyok keszulve ezmiatt. Mar 2.4 eves es meg mindig nem tudtuk megoldani, de a legnagyobb szeretetet probalom biztositani neki es amilyent sir abban a pillanatban reagalunk es megnyugtassuk.

    • @eniko30
      @eniko30 ปีที่แล้ว +1

      En is azert neztem meg ezt a felvetelt, hatha valami "recept"letezik 🤣

  • @evibonnyai3067
    @evibonnyai3067 3 หลายเดือนก่อน

    Sziasztok! Abban az esetben ha edesanya valamilyen oknál fogva nem tud altatni este vagy csak szimplán szeretné , hogy apukaval is el tudjon aludni a baba de apukaval sír a kicsi hiaba kap simit, puszit, ölelést, ringatást, lassan nyugszik meg, ebben az esetben is termelődik kortizol? Anyuka természetesen nincsen jelen a szobaban. Varom hozzaerto valaszotokat :)

    • @profiszulo
      @profiszulo  3 หลายเดือนก่อน

      Ha bárki gondoskodó ott van vele, az nem alvástréning, mert nem az a stresszválasz kör fut le a szervezetében, mintha teljesen egyedül lenne.

  • @magyarialexandra
    @magyarialexandra 2 ปีที่แล้ว

    És akkor valakinél ezért is alakulhat ki az, hogy mindig stresszel valaki?

    • @profiszulo
      @profiszulo  2 ปีที่แล้ว

      Ez nem ennyire egyszerű. Az, hogy valaki felnőtt korban stresszel és szorong sokat, nagyon sok mindentől lehet. A tét babakorban, hogy a stresszválasz rendszer mennyire működik olajozottan: természetes, hogy kerülünk olyan helyzetbe, hogy a stresszhormonszint megnő, de ha nem vagyunk képesek visszaállítani a normál szintre és tartósan és nagyon magasan marad, annak vannak káros következményei az egészségünkre nézve. Ez a képességünk alakul babakorban és ilyenkor kalibrálódik be a rendszer.

  • @tomitomi3075
    @tomitomi3075 2 ปีที่แล้ว +2

    Haszontalan egy video …