Ha én ezt tudtam volna... 6.rész - Mozgásfejlődés: el lehet rontani?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 มี.ค. 2020
  • Aggódsz, hogy le van maradva? Szeretnéd, hogy jól fejlődjön? Itt mindent megtudhatsz, ami fontos, hogy egészségesen fejlődhessen a babád mozgása.
    ================================================
    Ha támogatnak téged a videóink, és megteheted, kérlek, a kölcsönösség jegyében támogasd te is a munkánkat, hogy új tartalmakat készíthessünk.
    A segítségedet egyszerűen és biztonságosan juttathatod el hozzánk bankkártyás online fizetéssel a következő linken: profiszulo.hu/adomany, vagy vásárolhatsz szuperköszönetet is, csak nyomd meg a videó alatt található Köszönet gombot.
    Bármilyen formában is támogatod a munkánkat, köszönjük!
    ================================================
    A 2. rész:
    Lehet élvezni is a babázást? Mi kell hozzá?
    Semmi sem olyan mint amire számítottál? Totál csalódás az egész? A gyerek folyton bőg, a szoptatás nem megy, te pedig kész vagy, és még csak most született?! Akkor ez a lecke neked szól!
    • Ha én ezt tudtam volna...
    3. rész:
    Babahordozás - miért jó?
    Te is bezárva érzed magad a négy fal közé? Úgy érzed, hogy esélyed sincs eljutni sehova, ahova azelőtt olyan jól esett? Van megoldás! Hallgasd meg, hogy velünk hogy volt ez, és mi jelentette a kiutat.
    • Ha én ezt tudtam volna...
    4. rész:
    Nem alszik! Fenn van két órát az éjszaka közepén!
    Miért van az, hogy egy csomó gyerek fent van éjjel órákat és nem lehet visszaaltatni? És mit lehet tenni ellene?
    • Ha én ezt tudtam volna...
    5. rész:
    Napirend: legyen vagy ne legyen? Minden egy káosz?
    Te is vért izzadsz, hogy legyen napirendetek? És ha sikerül is valamit tartani máris borul? Ez a lecke neked szól!
    • A baba napirend fontos...
    6. rész:
    Mozgásfejlődés: el lehet rontani?
    Aggódsz, hogy le van maradva? Szeretnéd, hogy jól fejlődjön? Itt mindent megtudhatsz, ami fontos, hogy egészségesen fejlődhessen a babád mozgása.
    • Ha én ezt tudtam volna...
    További videósorozatokat találsz itt:
    profiszulo.hu/

ความคิดเห็น • 15

  • @alexandraveres9633
    @alexandraveres9633 ปีที่แล้ว +3

    Annyira hálás vagyok hogy megtalaltam ezt a csatornat😊 köszönöm 🙏❤

  • @magyarialexandra
    @magyarialexandra 2 ปีที่แล้ว +3

    Wow nem is tudtam, hogy ennyire hasznos a hordozás🥰 Nekünk is mindig jelzi amikor szeretné, hogy létegyük olyankor dörgöli az orrát hozzánk 😊

    • @profiszulo
      @profiszulo  2 ปีที่แล้ว +1

      Itt találsz még sok hasznos információt a babahordozásról: th-cam.com/play/PLA_rrMBZE2yxayoOewM3bg6UIHMsLKJW2.html
      Mikortól hordozhatsz?
      Nem kényezteted el?
      Hogyan legyen a hordozóban?
      Nem árt a gerincének?
      Kap levegőt?
      Sír benne? Nem szereti?
      Nagyobb babával is érdemes belevágni?
      stb.

  • @tatainora
    @tatainora 2 หลายเดือนก่อน

    Még csak nemrég ismerkedem a szabad mozgás elvével, de nagyon ösztönösen érzem rajta, hogy milyen jó, köszönöm a sok tartalmat! Biztos valahol megvan erre is a válasz, csak még nem találtam meg, de hátha nem fáraszt itt is megírni: mi a helyzet akkor, hogyha teszem azt a baba a földön magától a hasára fordul, de onnan "kiszabadulni" nem tud, és sír? Vegyem fel a hasáról? Várjak egy kicsit, hátha talál megoldást? Hálásan köszönöm előre is.

  • @dodhie1988
    @dodhie1988 2 หลายเดือนก่อน

    Mi születéstől követtük a tanácsaidat. Most 10 hónapos és 1 hetes a babánk és egyedül jár. Mászni már alig mászik, mert ahogy leteszem, feláll magától a szőnyeg közepén és körbesétálja a lakást. 1-2 szer popóra huppan, és megy tovább. Köszönjük a tanácsokat!

    • @profiszulo
      @profiszulo  2 หลายเดือนก่อน

      Öröm hallani rólatok és arról, hogy neked is sokat adott a szabad mozgás. Hiszem, mert tapasztalom, hogy a bizalommal teli szülői minőség veletek marad és mindig erősíteni fogja a kapcsolatotokat. Boldog vagyok, hogy hozzájárulhattam mindehhez és ahhoz, hogy örömödet leld az anyaságban!
      Hadd kérjek most én tőled, mivel azt hallom, hogy jó segítség neked a csatornák: ha megteheted, kérlek, a kölcsönösség jegyében támogasd te is a munkánkat, hogy új tartalmakat készíthessünk. A segítségedet eljuttathatod hozzánk itt: profiszulo.hu/adomany, vagy vásárolhatsz szuperköszönetet is a videó alatt található Köszönet gomb megnyomásával. Bármilyen formában is támogatod a munkánkat, köszönjük, és ha nem, természetesen az is teljesen rendben van.

  • @ekyra2011
    @ekyra2011 ปีที่แล้ว +2

    Az én babám folyamatosan ölben volt, függőleges helyzetben. Vagy hordozókendőben, vagy karban. Szinte sose volt lerakva, mert sírt.
    A nyaka olyan hamar megerősödött, hogy csak pislogtunk. A háta szinte izmos volt.
    Mindenki erőltette a hasaltatást , de én meg mondtam h hova erősödjön még.
    Persze később beadtam a derekam, mert ijesztgettek h nem tanul meg mászni...

    • @profiszulo
      @profiszulo  ปีที่แล้ว +2

      Sajnálom. Azért forgattuk le a Mozgásfejlődés a születéstől a stabil járásig című videósorozatunkat profiszulo.hu/termek/mozgasfejlodes-tanfolyam-minden-amit-tudnod-kell-a-stabil-jarasig/, hogy végig-végig a kezedben legyen minden információ, ami alapján láthatod, hogy a babáddal minden rendben van, és élvezhesd a csodát, ami a szemed előtt zajlik.

  • @bogarock1
    @bogarock1 2 ปีที่แล้ว +2

    Mit tegyünk akkor, ha szeretnénk biztosítani a szabad mozgást, de a baba pár percnél tovább nincs el egyedül a játszómatracon a szobában, csak akkor nem sír, ha pihenőszékben van velünk pl a konyhában, amikor főzünk?

    • @profiszulo
      @profiszulo  2 ปีที่แล้ว +2

      A mindennapjainkban nagyon sok minden van, amin változtatni tudunk, és minden mindenre hat. Ahhoz, hogy konkrét és kézzelfogható választ adjak, többet kellene tudnom rólatok: nem tudom, hogy mennyi idős a babád, azt sem, hogy ez a pár perc az egész napot tekintve mit jelent pontosan, hogy hogyan töltitek a nap egészét... Ha lenne lehetőségem személyesen együttgondolkodni veled, három irányban indulnék el.
      Az egyik arról szólna, hogy a kisbabáknak milyen nagyon fontos a testközelség, mennyire sokat kapnak azzal, ha rajtunk lehetnek, és hogy valójában mennyit is reális elvárnunk tőlük, hogy letéve legyenek.
      A másik az, hogy hogy vagytok mindezzel ti: mennyit van nálad a babád, milyen technikai megoldásokat találtál arra, hogy nálad lehessen, és neked se legyen ez nagyon nehéz. Hogyan szervezed a házimunkát a főzést? Ha ezeket átgondoljuk együtt, a legtöbb családban komoly könnyítési lehetőségeket találunk.
      És a harmadik az, hogy amikor leteszed a babádat, akkor hogyan és hova teszed le. Sok szülővel éltem már át, hogy mennyire megkönnyebbülnek, amikor felfedezik, hogy ha a legteljesebben szabad mozgást biztosítanak a babának, akkor sokkal jobban elvan a baba letéve, mintha pihenőszékkel, játszómatraccal és egyéb babáknak szánt felszereléssel próbálnak gondoskodni arról, hogy ellegyen. Minderről (mind a három szálról) nagyon részletesen beszélek a Mozgásfejlődés -- mit kell tudnia a babámnak a születéstől a stabil járásig? című online videósorozatban, amit itt tanfolyamok.hordozohaz.hu/termek/mozgasfejlodes-tanfolyam-minden-amit-tudnod-kell-a-stabil-jarasig/ a TH-cam-on az előzetesét pedig itt találod th-cam.com/video/u7LcwIRLvSY/w-d-xo.html. Ebben a videósorozatban külön videóban foglalkozunk a te kérdéseddel "Hogyan tegyem le a babát, hogy neki is jót tegyek, és én is bírjam a mindennapokat?" című leckében. Meleg szívvel ajánlom neked is ezt a videósorozatot. Ha pedig szeretnéd, hogy személyreszabottan gondoljuk át a helyzetedet együtt, akkor megtalálsz akár a Mozgásfejlődés VIP csoportban tanfolyamok.hordozohaz.hu/termek/mozgasfejlodes-vip-csomag/, akár tanácsadás keretein belül tanfolyamok.hordozohaz.hu/tanacsadas-onodi-agival/.

  •  5 หลายเดือนก่อน +1

    Hogyan lehet elkerülni a fej ellaposodását ha az első időkben csak hanyat fekszik a baba?

    • @profiszulo
      @profiszulo  5 หลายเดือนก่อน +1

      A fej ellaposodása nagyon gyakran visszaalakul akkor, amikor a baba nekiindul a világnak. Máskülönben - azokra az esetekre, amikor nem teljesen alakul vissza - jó szem előtt tartani, hogy ez egy olyan jelenség, ami az élet további részében nincsen fókuszban. Problémát pedig egyáltalán nem okoz. Amikor már haj fedi a fejet, illetve nem baba esetén, hanem későbbi életkorokban ez egyszerűen mindegy. Azért a válasz ízlelgetéséhez azt is hozzáteszem: messze nem minden babának laposodik el a feje! Ha nálatok fennáll a laposodás, akkor ez mindegy nektek. De ha előre gondolkodsz, akkor azért ne gondold, hogy a fej ellaposodása mindig megtörténik.

    •  5 หลายเดือนก่อน

      @@profiszulo köszönöm a választ :)

  • @klaudiaivanko29
    @klaudiaivanko29 6 หลายเดือนก่อน

    Nekem 3 hónapos kereken a babám. Kicsi kutacs miatt vittük fejlődés neurológiára, mindent rendben találtak kivéve azt, hogy feszes az izma a hátán, ezt megerősítette gyógytornász is. És napi 20 percet kellene erőltetnem a hasalást orvosi tanácsok alapján.
    Én eddig napi 1-2 percet hasaltattam magamtól is de többnyire mindig a hátára tettem vagy hordoztam kendőbe.
    Most viszont nem tudom mit csináljak. Hasaltassam, vagy esetleg csak kevesebbet? Vagy esetleg egy kis masszázs tudna segíteni a feszességen? Most rosszul is érzem magam, hogy talán pont ezzel ártok neki.

    • @profiszulo
      @profiszulo  5 หลายเดือนก่อน

      Ha a neurológus mindent rendben talált, akkor a feszesség leginkább alkati lehet. Hogy ez micsoda és hogy miért nem igényel kezelést, arról olvasd el ezt a cikkemet profiszulo.hu/2020/02/22/alkati-hipoton-a-babam-milyen-terapia-a-legjobb-neki, ami ugyan az alkati hipotóniáról szól, de teljesen ugyanez igaz az alkati feszességre is. Esetleg állhat valami olyan múltbeli külső (például születés közben) hatás is a háttérben, ami már nincsen, és mivel belső (neurológiai) ok nincsen mögötte, ezért regenerálódik, elmúlik. Arról, hogy az ilyesmi hogyan működik, olvasd el ezt a cikket profiszulo.hu/2020/02/19/feloldalas-a-baba-kenyszertartasa-van. A feszesség akkor valódi olyan értelemben, hogy valódi eltérés, ami kezelést igényel, ha neurológiai probléma van mögötte, mert az izomtónust az idegrendszer szabályozza, ezért ép idegrendszerhez mindig egészséges izomtónus társul - ami azonban egyénileg nagyon különböző lehet. Erről a részleteket az először linkelt cikkemben találod.
      Ha szeretnéd, hogy megnézzem a babádat, gyere tanácsadásra profiszulo.hu/termek/mozgasfejlodes-tanacsadas vagy a Mozgásfejlődés VIP-csoportba profiszulo.hu/termek/mozgasfejlodes-vip-csomag.