Dzień dobry. Dziękuję za miły komentarz. Nawet chyba bardzo miły. Dziękuje za odwiedziny (nie ukrywam że również to robię i zerkam w wolnych chwilach)/
Dziękuję. Staram się. Mam chyba więcej cierpliwości. Choć przyznam że czasami bywam mocno zaskoczony. A czasami bardzo mocno. Dzięki za komentarz i odwiedziny. Super.
Witajcie. Zapraszam na premierę odcinka o drugim elemencie wieży. Tuner - ale się działo. Ostatni weekend wakacji więc jadę jeszcze z synem w okolice Opola. Czy będę mógł "nadawać" na premierze pewny nie jestem, ale postaram się. Obiecuję. Do usłyszenia zatem.
To zabawne, jest. Kleju pod dostatkiem. No ale to nie koniec zabawy. Muszę powiedzieć że obecnie jest słabo. Choć kto wie - zobaczymy jak to wyjdzie. Łatwo się nie poddaję :)
Głowica identyczna jak w FAUSCIE-e. Ale konstrukcja jest inna. Płyta PCB jest inna i nie da się wymienić. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Cześć, ta głowica to prawdopodobnie GF 30 taka jak w eksportowym Amatorze 1 mam schemat z opisami po niemiecku i są szeregowe kondensatory skracające. C 128-24p, C 129-chyba 30p nie wyrażny schemat, w heterodynie nie czytelne oznaczenie konda ale wartośc ma 33p.
To bardzo podobna do AMATORA głowica, ale nie taka sama. Bardzo byłbym wdzięczny za skan tego schematu. Ja dobierałem ten w heterodynie, a pozostałe użyłem takie same. Wcale nie muszą być takie. Byłbym bardzo wdzięcznu. Adres e-mail w opisie kanału.
@@taurus83antares87 Super. Bardzo dziękuję. Okazuje się że jak jedna pojemność w punkt to pozostałe można lepiej dobrać. Bardzo dziękuję za schemat i link do strony.
Ten zegar nawet w czasach PRL był zupełnie niedostępny. Proszę sobie wyobrazić, że te wzmacniacze, magnetofony, tunery, były trzepane w ogromnych ilościach, a i tak nie było to dostępne w sklepach, bo pojedyncze zakłady produkcyjne nie mogły zasilić czterdziestomilionowego narodu w ten sprzęt. Takie wynalazki, jak ten zegar, to była całkiem chałupnicza domowa robota, to były wręcz pojedyncze sztuki, i to nawet nie w przenośni. Tak naprawdę, to dziś są bardziej dostępne, bo od czasu do czasu pojawiają się w ofercie sprzedaży, a w PRL to się tylko o czymś takim słyszało, a i słyszeli tylko nieliczni. Tego nie było w handlu, w zasadzie wszystkie sztuki rozchodziły się spod lady, kto miał dojścia to miał szansę na kupienie, a i to było niepewne, bo produkcja była rzemieślnicza, a więc jednostkowa w porównaniu do produkcji przemysłowej.
@@NecrosDeus Urodziłem się i wychowałem w tamtych czasach. Sprzedaż spod lady jest mi znana. A tak na prawdę zakup. Nie załapałem się na taki zegar (na wieżę też nie). Ot oglądałem większość tych urządzeń przez szybę wystawową. A pragnienie było tak duże że nawet starałem się zrobić swoją.
Miło powitać wspierającego. Och jak się cieszę. Właśnie w ten sposób mogę wynagrodzić. Film tylko dla wspierających. No to tylko jedna część, w drugiej już na prostej. Walczę i chyba będzie sukces. A co do tej cewki. Tak to zwykła pętla z jednym zwojem. Ekran jest z masą a gorąca żyła na kawałku odizolowana. Całość połączona ze sobą pod tą żółtą izolacją. Działa super - praktycznie nie wpływa na układ. Jak widać pomiary spokojnie można robić. Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny.
Witam. Właśnie kupiłem tuner faust 211d + trawiata 311d stan opłakany ale spróbuje go jakoś naprawić choć patrząc na ten odcinek to się troszkę załamałem ,że chyba trochę czasu to zajmie. Mam pytanie do pana czym albo jak ruszyć ten kondesator strojeniowy ,który jest w głowicy bo przyrdzewniał i oś ciężko się obraca.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Dzień dobry, pracy dużo ale zabawa przednia. A kondensator strojeniowy proponuję wylutować, zdjąć plastikową osłonę i oś razem z zębatkami włożyć do kieliszka z WD40. Do kieliszka nalać WD40 i oś pionowo do dołu zanurzyć tak aby w płynie była również zębatka. Reszty zamaczać nie warto bo będzie sporo niepotrzebnego czyszczenia. Jak postoi trochę powinno udać się rozruszać. Jeśli nie na kanale rubens jest pokazane jak to cudo rozebrać. Mała zawleczka i można całość zdemontować. Mam nadzieję że pomogłem.
Mam cztery tunery tego typu, przestroiłem w nich głowicę, zostało mi jeszcze zestrojenie pcz fm tylko nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Więc czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki filmów. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie strojenia tych głowic fm, otóż podczas strojenia heterodyny i odjęciu jednego zwoju z cewki heterodyny zauważyłem że w pewnych częstotliwościach heterodyna zrywa drgania. Czy zetknął się pan z podobnym problemem? I w jaki sposób mógłbym czemuś takiemu zaradzić? Jeśli jest pan zainteresowany kółkami do tych agregatów to mógłbym panu takie wydrukować tylko proszę dać mi znać. Pozdrawiam
Za chwilę drugi docinek i sporo się wyjaśni. Nie trzeba w tej głowicy obcinać/skracać uzwojeń. Wystarczy tylko poprawnie kondensatory dobrać. To właśnie problem tej głowicy. A co do P.CZ to UL1200 nie ma zbyt wielu regulacji. Jeśli odbiera poprawnie to w zasadzie koniec zabawy :)
Dziurki są bo obudowa i ta płytka była stosowana również w innych wersjach. A czy da się? Tak, ale wiąże się to z przeróbką toru p.cz. Pozdrawiam serdecznie.
Pozwolę się z panem nie zgodzić. Każdy może mieć swoje zdanie i to uszanuję. Ja uważam że gra dobrze, a proszę aby Pan swoje zdanie jakość podparł konkretami.
widzialem te klocki jako młody dzius w sklepach nigdy wcaosci wsumie tylko poszczególne klocki i tak mnie niebyło stac dopiero gdzies w połowie lat 90 tych zaczołem składac wieze ale to juz czarna seri ssl 4421 drogie to było masakra , kolumny alton 80 ztata stalismy na zmiane w rzeszowie w kolejce by je kupic , pamietam ze niektózy dawali costam łapowke ze by dostac takie głupie czasy
@@makskijowski1771 w ppłowie lat 90 to kuż nie chciał diory. Było już Sony, Marantz, Onkyo, Technics normalnie w sklepie. A wzmacniacz Diory używany kosztował że 100 zł. Ten tuner z filmu dostałem w owym czasie za darmo z małą usterką mechaniczną.
Dokładnie wiem jak było i wiem dlaczego tak było. Tak się akurat składa że wychowywałem się w czasach świetności DIORY i pamiętam jej upadek. Właśnie dlatego mam sentyment do tych urządzeń. A fantastyczne w nich jest to że cały czas są naprawialne.
i tak ze nietrafiło ci sie zaciety agregat kondensator strojeniowy w głowicy ja miałem masakre był taki zaciety ze bawiłem sie 3 godzi zeby go rozruszac zak zapieczony ,ale wkoncu puscił powoli powoli az sie dało rozruszac
Och już w amatorach nie jednego męczyłem. Zamaczam w WD 40 i czekam. A tutaj coś się z tym działo więc na całe szczęście działał. Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Zapraszam na kolejne i pozostałe odcinki.
Dla mnie Mistrzu.
Dzień dobry. Dziękuję za miły komentarz. Nawet chyba bardzo miły.
Dziękuje za odwiedziny (nie ukrywam że również to robię i zerkam w wolnych chwilach)/
Grzegorz jesteś niesamowity z tym agregatem. Walczysz, walczysz aż wywalczysz. I ten TynySA też wymiata.
Dziękuję. Staram się. Mam chyba więcej cierpliwości. Choć przyznam że czasami bywam mocno zaskoczony. A czasami bardzo mocno.
Dzięki za komentarz i odwiedziny. Super.
Witajcie. Zapraszam na premierę odcinka o drugim elemencie wieży.
Tuner - ale się działo.
Ostatni weekend wakacji więc jadę jeszcze z synem w okolice Opola.
Czy będę mógł "nadawać" na premierze pewny nie jestem, ale postaram się. Obiecuję.
Do usłyszenia zatem.
Amator kleju na gorąco się trafił 😁 świetnie że udało się głowice przywrócić do życia 💪
Pozdrawiam 😁
To zabawne, jest. Kleju pod dostatkiem.
No ale to nie koniec zabawy. Muszę powiedzieć że obecnie jest słabo. Choć kto wie - zobaczymy jak to wyjdzie.
Łatwo się nie poddaję :)
@@ZPDU Właśnie dlatego że ktoś w tym już grzebał to inżynieria ogarniecia tego jest ciekawsza 😁
@@turboadi Rozumiem że się podobało. Och wyzwanie, ogromne.
A ja dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Zestaw jak marzenie. O ile elementy można kupić choć nie są tanie, to ten zegar jest prawdziwą wisienką na... wieży 😊
Mi też się podoba. Niestety nie mój. Zapraszam na premierę.
taka naprawa to mistrzostwo świata👍
Dziękuję. Miłe słowa. Staram się, choć do mistrzostwa to ho ho.
A im dalej tym gorzej.
Takiej wiedzy tylko pozazdrościć
Miłe jest to co pan pisze, ale moja wiedza jest na poziomie podstawowym + trochę wprawy i doświadczenia.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Mam taką wieże i chyba będziemy musieli pogadać 😉👍
Proszę jeszcze napisać że z zegaram?
👍👍👍
@@Lechoslowianin dziękuję i proszę o dłuższe komentarze. Kochany algorytm lubi dłuższe. Ja też 🤪
To jest Faust ale w wersji mini,więc głowica faustowska.Pozdrawiam.
Głowica identyczna jak w FAUSCIE-e. Ale konstrukcja jest inna.
Płyta PCB jest inna i nie da się wymienić.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Cześć, ta głowica to prawdopodobnie GF 30 taka jak w eksportowym Amatorze 1 mam schemat z opisami po niemiecku i są szeregowe kondensatory skracające. C 128-24p, C 129-chyba 30p nie wyrażny schemat, w heterodynie nie czytelne oznaczenie konda ale wartośc ma 33p.
To bardzo podobna do AMATORA głowica, ale nie taka sama. Bardzo byłbym wdzięczny za skan tego schematu. Ja dobierałem ten w heterodynie, a pozostałe użyłem takie same. Wcale nie muszą być takie. Byłbym bardzo wdzięcznu.
Adres e-mail w opisie kanału.
@@ZPDU Witam wysłałem wiadomośc na maila jest schemat i link do strony polecam
@@taurus83antares87 Super. Bardzo dziękuję. Okazuje się że jak jedna pojemność w punkt to pozostałe można lepiej dobrać.
Bardzo dziękuję za schemat i link do strony.
Głowica UKF jak w Amatorach tek charakterystyczny kondensator obrotowy z trzema sekcjami.
tak podobna ale nie taka sama. W Amatorach jest inna wersja tej głowicy. Chodzi o wyprowadzenia.
UUUU ciekaw jestem efektu koncowego ??? Oj trzeba sie bedzie napracować. Pozdrawiam.
Zapraszam do oglądania. Na chwilę obecną nie jest dobrze. No ale kto wie. Może uda się to wyciągnąć na prostą.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Ten zegar to w dzisiejszych czasach to już taki trochę unikat, prawda?
Bardzo. Praktycznie niedostępny.
jestem bardzo ciekawy co w środku. Zapraszam na odcinek.
@@ZPDU widziałem jakiś zegar tego typu na marketplace, kosztowałw okolicach 2k zł, wisiał chwilę ale w końcu ktoś go kupił, ostro. Pozdrawiam!
No, tak może być. A ja dostąpiłem zaszczytu zerknąć co to za cudo.
Niestety nie moje :)
Ten zegar nawet w czasach PRL był zupełnie niedostępny. Proszę sobie wyobrazić, że te wzmacniacze, magnetofony, tunery, były trzepane w ogromnych ilościach, a i tak nie było to dostępne w sklepach, bo pojedyncze zakłady produkcyjne nie mogły zasilić czterdziestomilionowego narodu w ten sprzęt. Takie wynalazki, jak ten zegar, to była całkiem chałupnicza domowa robota, to były wręcz pojedyncze sztuki, i to nawet nie w przenośni. Tak naprawdę, to dziś są bardziej dostępne, bo od czasu do czasu pojawiają się w ofercie sprzedaży, a w PRL to się tylko o czymś takim słyszało, a i słyszeli tylko nieliczni. Tego nie było w handlu, w zasadzie wszystkie sztuki rozchodziły się spod lady, kto miał dojścia to miał szansę na kupienie, a i to było niepewne, bo produkcja była rzemieślnicza, a więc jednostkowa w porównaniu do produkcji przemysłowej.
@@NecrosDeus Urodziłem się i wychowałem w tamtych czasach. Sprzedaż spod lady jest mi znana. A tak na prawdę zakup.
Nie załapałem się na taki zegar (na wieżę też nie). Ot oglądałem większość tych urządzeń przez szybę wystawową.
A pragnienie było tak duże że nawet starałem się zrobić swoją.
Ale masakra z tym tunerem. Aż się wszystkiego odechciewa.
Czy ta cewka pomiarowa z Tiny SA jest podłączona do masy?
Miło powitać wspierającego. Och jak się cieszę. Właśnie w ten sposób mogę wynagrodzić. Film tylko dla wspierających.
No to tylko jedna część, w drugiej już na prostej. Walczę i chyba będzie sukces.
A co do tej cewki. Tak to zwykła pętla z jednym zwojem. Ekran jest z masą a gorąca żyła na kawałku odizolowana. Całość połączona ze sobą pod tą żółtą izolacją. Działa super - praktycznie nie wpływa na układ. Jak widać pomiary spokojnie można robić.
Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny.
👍
Dziękuję.
Mam prośbę o dłuższy komentarz. Algorytm lubi takie przynajmniej pięciowyrazowe
@@ZPDU Nie wiedziałem. Myślałem że wystarczy nawet; kropka , aby algorytm zaliczył to jako komentarz🙂
No niestety nie. tematyka niszowa więc każdy w cenie. Podobnie jest z łapkami.
Dlatego jak to nie problem to za każdym razem poproszę.
Witam. Właśnie kupiłem tuner faust 211d + trawiata 311d stan opłakany ale spróbuje go jakoś naprawić choć patrząc na ten odcinek to się troszkę załamałem ,że chyba trochę czasu to zajmie. Mam pytanie do pana czym albo jak ruszyć ten kondesator strojeniowy ,który jest w głowicy bo przyrdzewniał i oś ciężko się obraca.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Dzień dobry, pracy dużo ale zabawa przednia.
A kondensator strojeniowy proponuję wylutować, zdjąć plastikową osłonę i oś razem z zębatkami włożyć do kieliszka z WD40.
Do kieliszka nalać WD40 i oś pionowo do dołu zanurzyć tak aby w płynie była również zębatka.
Reszty zamaczać nie warto bo będzie sporo niepotrzebnego czyszczenia.
Jak postoi trochę powinno udać się rozruszać.
Jeśli nie na kanale rubens jest pokazane jak to cudo rozebrać. Mała zawleczka i można całość zdemontować.
Mam nadzieję że pomogłem.
piekna wieza
Och jak mi się podoba. No ale cóż - będę musiał oddać :)
Mam cztery tunery tego typu, przestroiłem w nich głowicę, zostało mi jeszcze zestrojenie pcz fm tylko nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Więc czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki filmów. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie strojenia tych głowic fm, otóż podczas strojenia heterodyny i odjęciu jednego zwoju z cewki heterodyny zauważyłem że w pewnych częstotliwościach heterodyna zrywa drgania. Czy zetknął się pan z podobnym problemem? I w jaki sposób mógłbym czemuś takiemu zaradzić? Jeśli jest pan zainteresowany kółkami do tych agregatów to mógłbym panu takie wydrukować tylko proszę dać mi znać. Pozdrawiam
Za chwilę drugi docinek i sporo się wyjaśni. Nie trzeba w tej głowicy obcinać/skracać uzwojeń. Wystarczy tylko poprawnie kondensatory dobrać.
To właśnie problem tej głowicy.
A co do P.CZ to UL1200 nie ma zbyt wielu regulacji. Jeśli odbiera poprawnie to w zasadzie koniec zabawy :)
Czy można dołożyć wskaźnik dostrojenia?
Chyba byl w którejś wersji?
Dziurki na ledy są.😂
Dziurki są bo obudowa i ta płytka była stosowana również w innych wersjach.
A czy da się? Tak, ale wiąże się to z przeróbką toru p.cz.
Pozdrawiam serdecznie.
Czyli nie ma co szukać g w miodzie.
@@pawcioja1867 Lub miodu w g... :)
Tak to zostało zaprojektowane. :)
Zatarty agregat to norma w tych tunerach od wielu lat.
Gdyby był używany to by tak nie było. Dość łatwo to rozruszać więc kłopot mały.
Dziękuję za odwiedziny.
Miałem to gówno, to nie grało, okropny sprzęt.
Pozwolę się z panem nie zgodzić. Każdy może mieć swoje zdanie i to uszanuję.
Ja uważam że gra dobrze, a proszę aby Pan swoje zdanie jakość podparł konkretami.
widzialem te klocki jako młody dzius w sklepach nigdy wcaosci wsumie tylko poszczególne klocki i tak mnie niebyło stac dopiero gdzies w połowie lat 90 tych zaczołem składac wieze ale to juz czarna seri ssl 4421 drogie to było masakra , kolumny alton 80 ztata stalismy na zmiane w rzeszowie w kolejce by je kupic , pamietam ze niektózy dawali costam łapowke ze by dostac takie głupie czasy
Tak tak to było. Ja też tylko przez szybę oglądałem. Moi rodzice oboje nauczyciele więc nie było możliwości kupna. Och czasy...
@@makskijowski1771 w ppłowie lat 90 to kuż nie chciał diory. Było już Sony, Marantz, Onkyo, Technics normalnie w sklepie. A wzmacniacz Diory używany kosztował że 100 zł. Ten tuner z filmu dostałem w owym czasie za darmo z małą usterką mechaniczną.
Dokładnie wiem jak było i wiem dlaczego tak było. Tak się akurat składa że wychowywałem się w czasach świetności DIORY i pamiętam jej upadek.
Właśnie dlatego mam sentyment do tych urządzeń. A fantastyczne w nich jest to że cały czas są naprawialne.
i tak ze nietrafiło ci sie zaciety agregat kondensator strojeniowy w głowicy ja miałem masakre był taki zaciety ze bawiłem sie 3 godzi zeby go rozruszac zak zapieczony ,ale wkoncu puscił powoli powoli az sie dało rozruszac
Och już w amatorach nie jednego męczyłem. Zamaczam w WD 40 i czekam.
A tutaj coś się z tym działo więc na całe szczęście działał.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Zapraszam na kolejne i pozostałe odcinki.