Jest Pan dla mnie idolem! Od kilku dni oglądam i uczę się jak swojsko i smacznie można przyrządzać własne produkty.Ogromny szacun za prace jaką Pan wkłada w to wszystko!
Na kanał trafiłem przypadkowo, oglądałem kuchnie kwasiora i wyskoczyło mi w polecanych. Po prostu aż ślina cieknie jak się ogląda takie piękne goloneczki :) Na pewno zostanę tutaj na długo, Pozdrawiam SERDECZNIE !
Zajebisty kanał, coś konkretnego, ja nie mam warunków za bardzo, ale mój wujek na bieżąco śledzi poczynania, gdyż sam ma wędzarkę i piwnicę i jakkolwiek sam ma doświadczenie i w sumie nie musi się uczyć, ale na kilka rzeczy sam przyznaje że nie wpadł.
Te dania kojarzą mi się zawsze z zimą w Polsce. Moi rodzice robili golonkę podobnie, głównie jadaliśmy ją zimą, z tą różnicą, że kapustę mieszali na koniec z ziemniakami, a rosół był na ostro doprawiany i popijaliśmy go z kubka. Po kilkugodzinnym spacerze po lesie to danie było poezją. Dziękuję Panu za ten kanał! Oglądam go zawsze z nieustającym ślinotokiem, :D Pozdrawiam serdecznie!
Witam, jestem pod wrażeniem każdego obejrzanego filmiku. Mam też prośbę (a może pomysł na całą serię próśb?). Ma Pan na swoim kanale przeróżne sposoby przetwarzania chyba wszystkich partii mięsa wieprzowego. Jeżeli chciałabym kupić świnię (całą, ćwiartkę lub pół) to jak muszę przechowywać różne rodzaje mięs, żeby się nie zmarnowały? Czyli gdzie i jak. Wędzone może wisieć, ale gdzie? Jakie warunki musi spełniać pomieszczenie, żeby być spiżarnią (przepływ powietrza, temperatura itd. itp.)? Co powinno być w lodówce? Jak przystosować pomieszczenie do składowania żywności? Co może być po prostu w kuchni "pod sufitem"? Cała masa pytań i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc :)
Trzeba jasno stwierdzić - są takie środowiska, w których nie da się dojrzewać czy przechowywać wędlin. Coś się czai w powietrzu niedobrego. Ale zakładając, że środowisko naszego domu jest bezpieczne - to dojrzewalnia czy spiżarnia, gdzie mają wisieć wędliny, powinna być przewina, o stałym poziome wilgotności, nienasłoneczniona, raczej chłodna - najlepiej do 10 st C. Ściany oddychające, żadnych tapet mogących być siedliskiem drobnoustrojów. Najlepiej bielony co kilka lat tynk. Nie wszytko musi wisieć. Czas wiszenia jest ograniczony, bo nawet w dobrej spiżarni z czasem wysycha na kamień. Surowe mięso jak i produkty przetworzone można mrozić . Wędliny dojrzewające mogą - zwłaszcza w początkowym okresie przebywać w pomieszczeniach mieszkalnych. Ważnie jest zachowanie przewiewności. Jeżeli na wędlinach pojawia się nalot, który budzi nasz niepokój należy przetrzeć wędlinę miękką szmatką, przelać wrzątkiem z czajnika i na koniec, przetrzeć szmatką zamoczoną w 10-15 % solance. Należy pamiętać, że nie wszystkie procesy psucia da się zablokować. jeżeli jest to ewidentna pleśń i towarzyszy jej nieświeży zapach - nie ma co ryzykować - utylizacja.
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Moje pytanie wynika z chęci dostosowania jednego z pomieszczeń piwnicznych na spiżarnie i nie wiem jak się za to zabrać. Dodatkowo chciałabym zakupić ćwiartkę świniaka, przerobić go na wędliny i mieć zapas na pół roku. Niestety nadal nie wiem jak się do tego przygotować :D. Może jest jakaś fachowa literatura godna polecenia?
kami la Nie potrzeba dodatkowej wiedzy. Jeżeli pomieszczenie spełnia opisane warunki - to OK. To czy środowisko jest właściwe można stwierdzić wykonując jakąś dojrzewającą kiełbasę np, palcówka - jaki się 2-3 razy uda, to nie ma zagrożeń. Reszta w naszych rękach.
Panie Arturze, czy nie szybciej by było gotować golonki w szybkowarze? Jednocześnie dziękuję za Pana kanał i przepisy. Kiełbasa Palcówka wyszła doskonała.
No panie Arturze, jakiś punk rock ;) Nie doczepiam się już o muzykę :D Piękne filmy, oglądam od samego początku. Mam nadzieję. Jak pana oglądam to przypomina mi pan programy z Makłowiczem, czy też pana Russaka :) Życzę panu powodzenia na youtube'ach ! :)
Witam , lubię goloneczkę z kapustą,ale w piwie nie robiłam. Gotuję w szybkowarze, też pyszna, oczywiscie pózniej podpiekam, warta grzechu i tych kalorii.
Ja też uwielbiam czosnek i daję go wszędzie. Ale powiedz mi, czy dodając go na tak wczesnym etapie się nie spali? Jak wiadomo spalony czosnek jest gorzki i nie przyjemny w smaku.
Ja akurat wolał bym golonkę krócej gotować, podpiec na grillu i na końcu z kapustą zapiec w piekarniku :). Chociaż i ten przepis wypróbuję :). Marynowanie kilka godzin? Coś mało. Ja zwykłe mięsa marynuję od dnia do trzech nie mówiąc już o golonce. Przez tą godzinę czy dwie to aromatu to mało w nią wejdzie.
Obśliniłem się jak dziecko... :) i na pewno wypróbuję, ale mam prośbę względem tych naczyń rzymskich, tzn. czy dysponuje pan przepisem na pieczeń rzymską, bo jest to też coś co chciał bym przyrządzać sam w domu. Serdecznie pozdrawiam i czekam na następny odcinek.
Dziękuję za szybką przesyłkę , garnek rzymski rewelacja , pojemniki próżniowe też :)))) apropo pojemników , nigdy tanich nie miałam - czy z Twojego doświadczenia trzymają dłużej świeżość produktów ?
Golonka w piwie...przepyszna!!! Moja wersja to golonka z kociołka żeliwnego. Golonka wraz z kiszoną kapusta + warzywa zalane piwem - ok 3 godziny na ognisku i rewelacja. A pomysł z koszulkami jaknajbardziej trafny (Pańską juz mam). A może podpowie Pan gdzie kupić piwo z Browaru Hopkins?
Podróże wakacyjne się skończyły, czas wziąć się za kuchnię... Ta golonka ma potencjał!!! Mam tylko pytanie. Czy można/jest sens użyć litr piwa, by nie musieć podlewać podczas pieczenia? Czy wówczas nie będzie bardziej ugotowana, niż upieczona?
witam. takie pytanie z partyzanta... można pominąć ostatnie 15 minut piekarnika a zamiast tego opcja grill lub opiekanie? chciałbym uzyskać bardziej chrupiącą skórkę którą uwielbiam.
Te z wielowarstwowym dnem akumulacyjnym i termometrem - zwykle występują jako komplety. Do kupienia w markowych sklepach. My czekamy na dostawę. Jeszcze w styczniu powinna dojechać.
Garnki tego typu są zwykle w kompletach. Jeżeli czas komuś na wymianę to warto rozważyć taki wariant. Zalety widać na filmie. Wady - myć ręcznie, albo zdejmować termometry przed włożeniem do zmywarki. nomart.redcart.pl/p/538/14672981/berghoff-garnki-pride-16-elementow-zestawy-garnkow-garnki-agd.html
W tej konstrukcji garnki są wrażliwe na szybkie zmiany temperatury wiec na nie powinny pracować - szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy próbować. Może by się dało gdyby wolno nagrzewać. Naczyniem podobnym do użycia na żarze ogniska jest Tażin.
Witam, kuszący przepis. Mam pytanko jakie inne piwo można do tego dodawać jeśli nie ma się dostępu do takich specjałów jakie Pana gość dostarcza. Czy każde się nadaje czy Pan jakieś preferuje poza oczywiście Pana własnym browarkiem?
Witam, mam jeszcze jedno pytanie. Jak długo stała ta golonka do następnego dnia? Cały czas w tym wywarze? W temperaturze pokojowej czy po wystygnięciu do lodówki. Bo nie wiem jak to rozłożyć na dwa dni.
W naszych sklepach stacjonarnych funkcjonuje karta stałego klienta. Otrzymać ja mogą klienci często widywani w naszych sklepach. O szczegółach dowie się Pan na miejscu w sklepie.
To "uboga" wersja potrawy .... mało przypraw...daję dodatkowo inne przyprawy, a to poprawia smak. Dwie i pół łyżeczki soli to zbyt wiele biorąc pod uwagę, że kapusta kiszona "lubi" sól. Jak ją przyjmie może być zasłona i nie jadalna .... ale co kto lubi.
Golonka miała być w piwie wiec nie widzę sensu zagłuszania smaku piwa nadmiernymi przyprawami. 2,5 łyżeczki soli posłużyło do gotowania 2,5 kg golonki. Następnie użyłem jedynie części wywaru o obgotowania 1,5 kg kapusty. Co tu miało być za słone - jeszcze - co widać na filmie - dosypałem soli ziołowej.
To nie jest golonka w piwie. Z tej golonki to ty zrobiłeś... Rosół, do którego przeszła większość "treści". Golonkę obgotowuje się w CAŁOŚCI w minimalnej ilości wody. Potrzebny dopasowany garnek, golonka przykryta wodą. Kapusty nie usmażyles, tylko udusiłes na patelni, gdzie smalec? Do piekarnika wystarczy zwykła brytfanna.🤷😁. Reszta jak cię mogę.🙄.
Producent, czy nie wiem kto to jest, nie nauczyl sie , nie przygotowal sie w jaki sposob jest produkowane jego piwo!!! co za chlam PS. Gotujesz wysmienicie NOMART!
Jest Pan dla mnie idolem! Od kilku dni oglądam i uczę się jak swojsko i smacznie można przyrządzać własne produkty.Ogromny szacun za prace jaką Pan wkłada w to wszystko!
dobre przyprawy. Najlepsze jakie znam w tych kartonikach ! polecam karzdemu kto lubi porządnejedzenie jak ze wsi
Na kanał trafiłem przypadkowo, oglądałem kuchnie kwasiora i wyskoczyło mi w polecanych. Po prostu aż ślina cieknie jak się ogląda takie piękne goloneczki :) Na pewno zostanę tutaj na długo, Pozdrawiam SERDECZNIE !
Fantastyczne źródło kolagenu, golonka podana w taki sposób to istny rarytas, pod warunkiem, że jada się ją od święta. Gratuluję pomysłu.
Zajebisty kanał, coś konkretnego, ja nie mam warunków za bardzo, ale mój wujek na bieżąco śledzi poczynania, gdyż sam ma wędzarkę i piwnicę i jakkolwiek sam ma doświadczenie i w sumie nie musi się uczyć, ale na kilka rzeczy sam przyznaje że nie wpadł.
Golonka to jest to!
A do golony, najlepsza SETA;)
trzy !!!!
Golonke zalewamy wrzątkiem 😊 mała podpowiedź a kanał świetny pozdrawiam 😊
ale lala, taki kumpel to skarb! świtny gość
Te dania kojarzą mi się zawsze z zimą w Polsce. Moi rodzice robili golonkę podobnie, głównie jadaliśmy ją zimą, z tą różnicą, że kapustę mieszali na koniec z ziemniakami, a rosół był na ostro doprawiany i popijaliśmy go z kubka. Po kilkugodzinnym spacerze po lesie to danie było poezją. Dziękuję Panu za ten kanał! Oglądam go zawsze z nieustającym ślinotokiem, :D
Pozdrawiam serdecznie!
Super, jak będę w Polsce muszę do pana wpaść na obiad, na piwo , i na sery :D Czyli wszystko co lubię.
Świetne, mąż uwielbia golonkę zresztą ja też. Na pewno wypróbuje. Pozdrawiam :)
No panie Arturze teraz to pan smaka widzom na robił .
Powodzenia ,aby tak dalej
ale nuta na koniec... ŁOGEŃ!!!!!
I to jest prosze Panstwa gospodarz przyjmuje swoich gosci Golonka w Piwie .Dziekuje za przepis
tacy kuple to skarb! brawo mistrzowie!
Jest moc w ustach.
Lubie Cie oglądać , dzisiaj już słonina poszła do glinianego gara w soli :)
No i narobiliście Panowie smaka na goloneczkę ;)
Witam, jestem pod wrażeniem każdego obejrzanego filmiku. Mam też prośbę (a może pomysł na całą serię próśb?). Ma Pan na swoim kanale przeróżne sposoby przetwarzania chyba wszystkich partii mięsa wieprzowego. Jeżeli chciałabym kupić świnię (całą, ćwiartkę lub pół) to jak muszę przechowywać różne rodzaje mięs, żeby się nie zmarnowały? Czyli gdzie i jak. Wędzone może wisieć, ale gdzie? Jakie warunki musi spełniać pomieszczenie, żeby być spiżarnią (przepływ powietrza, temperatura itd. itp.)? Co powinno być w lodówce? Jak przystosować pomieszczenie do składowania żywności? Co może być po prostu w kuchni "pod sufitem"? Cała masa pytań i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc :)
Trzeba jasno stwierdzić - są takie środowiska, w których nie da się dojrzewać czy przechowywać wędlin. Coś się czai w powietrzu niedobrego. Ale zakładając, że środowisko naszego domu jest bezpieczne - to dojrzewalnia czy spiżarnia, gdzie mają wisieć wędliny, powinna być przewina, o stałym poziome wilgotności, nienasłoneczniona, raczej chłodna - najlepiej do 10 st C. Ściany oddychające, żadnych tapet mogących być siedliskiem drobnoustrojów. Najlepiej bielony co kilka lat tynk. Nie wszytko musi wisieć. Czas wiszenia jest ograniczony, bo nawet w dobrej spiżarni z czasem wysycha na kamień. Surowe mięso jak i produkty przetworzone można mrozić . Wędliny dojrzewające mogą - zwłaszcza w początkowym okresie przebywać w pomieszczeniach mieszkalnych. Ważnie jest zachowanie przewiewności. Jeżeli na wędlinach pojawia się nalot, który budzi nasz niepokój należy przetrzeć wędlinę miękką szmatką, przelać wrzątkiem z czajnika i na koniec, przetrzeć szmatką zamoczoną w 10-15 % solance. Należy pamiętać, że nie wszystkie procesy psucia da się zablokować. jeżeli jest to ewidentna pleśń i towarzyszy jej nieświeży zapach - nie ma co ryzykować - utylizacja.
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Moje pytanie wynika z chęci dostosowania jednego z pomieszczeń piwnicznych na spiżarnie i nie wiem jak się za to zabrać. Dodatkowo chciałabym zakupić ćwiartkę świniaka, przerobić go na wędliny i mieć zapas na pół roku. Niestety nadal nie wiem jak się do tego przygotować :D. Może jest jakaś fachowa literatura godna polecenia?
kami la Nie potrzeba dodatkowej wiedzy. Jeżeli pomieszczenie spełnia opisane warunki - to OK. To czy środowisko jest właściwe można stwierdzić wykonując jakąś dojrzewającą kiełbasę np, palcówka - jaki się 2-3 razy uda, to nie ma zagrożeń. Reszta w naszych rękach.
po prostu genialne
Panie Arturze, czy nie szybciej by było gotować golonki w szybkowarze?
Jednocześnie dziękuję za Pana kanał i przepisy. Kiełbasa Palcówka wyszła doskonała.
Ślinka cueknie!!!!
No panie Arturze, jakiś punk rock ;) Nie doczepiam się już o muzykę :D Piękne filmy, oglądam od samego początku. Mam nadzieję. Jak pana oglądam to przypomina mi pan programy z Makłowiczem, czy też pana Russaka :) Życzę panu powodzenia na youtube'ach ! :)
więc czekam aż garnki będą dostępne a teraz kupię Rzymski . pozdrawiam i dziękuję że zawsze mogę liczyć na szybką odpowiedź :-) . Dziękuję że jesteś .
Super seria, inspiruje, naprawdę
Witam , lubię goloneczkę z kapustą,ale w piwie nie robiłam. Gotuję w szybkowarze, też pyszna, oczywiscie pózniej podpiekam, warta grzechu i tych kalorii.
Taaaaaaaaaa, to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Proszę powiedzieć czy golonki do marynowania muszą wystygnąć czy mogą być marynowane bezpośrednio po gotowaniu?
ja do peklowania dodaję od razu czosnek, potem do gotowania dodaję czosnek i do pieczenia ... dodaję czosnek ;p
Ja też uwielbiam czosnek i daję go wszędzie. Ale powiedz mi, czy dodając go na tak wczesnym etapie się nie spali? Jak wiadomo spalony czosnek jest gorzki i nie przyjemny w smaku.
Ja akurat wolał bym golonkę krócej gotować, podpiec na grillu i na końcu z kapustą zapiec w piekarniku :).
Chociaż i ten przepis wypróbuję :). Marynowanie kilka godzin? Coś mało. Ja zwykłe mięsa marynuję od dnia do trzech nie mówiąc już o golonce. Przez tą godzinę czy dwie to aromatu to mało w nią wejdzie.
Pyszne Ale piwko to Pan lubi 😄
genialne!
filmik zrobiony pod reklamę piwka?
wygląda pysznie.
Obśliniłem się jak dziecko... :) i na pewno wypróbuję, ale mam prośbę względem tych naczyń rzymskich, tzn. czy dysponuje pan przepisem na pieczeń rzymską, bo jest to też coś co chciał bym przyrządzać sam w domu.
Serdecznie pozdrawiam i czekam na następny odcinek.
No i jest plan na wtorkowy obiad :)
Dzięki za fajne filmiki kulinarne.Super.
Dziękuję za szybką przesyłkę , garnek rzymski rewelacja , pojemniki próżniowe też :)))) apropo pojemników , nigdy tanich nie miałam - czy z Twojego doświadczenia trzymają dłużej świeżość produktów ?
Tak, po odessaniu powierza nawet bez lodówki sporo wytrzymają, a w lodówce zwielokrotniają trwałość.
Golonka w piwie...przepyszna!!! Moja wersja to golonka z kociołka żeliwnego. Golonka wraz z kiszoną kapusta + warzywa zalane piwem - ok 3 godziny na ognisku i rewelacja. A pomysł z koszulkami jaknajbardziej trafny (Pańską juz mam). A może podpowie Pan gdzie kupić piwo z Browaru Hopkins?
Zapytania o aktualną ofertę browaru Hopkins i lokalizację w sklepach najlepiej składać bezpośrednio na ich stronie - link pod opisem.
lucky31101980 - W każdym specjalistycznym sklepie z piwem kraftowym dostaniesz Hopkinsa. To jeden z lepszych browarów :)
Nasze koszulki do kupienia na browarhopkins.cupsell.pl/ :)
I znowu jestem glodny!!!Pozdro hej!
Panie Arturze, widzę w sklepie garnek "kociołek" żeliwny, zbliża się jesień, może tak pieczonki? Chętnie podejrzę jak Pan je robi:)
Podróże wakacyjne się skończyły, czas wziąć się za kuchnię... Ta golonka ma potencjał!!! Mam tylko pytanie. Czy można/jest sens użyć litr piwa, by nie musieć podlewać podczas pieczenia? Czy wówczas nie będzie bardziej ugotowana, niż upieczona?
Podlewanie jest wskazane :-) Przy wyższym poziomie płynu także obracanie, Przy okazji mamy pełną kontrolę nad stanem golonki. :-)
NOMART - Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Bardzo sobie cenię, że Pan odpowiada na wątpliwości widzów i to w tak krótkim czasie :) Pozdrawiam!
witam. takie pytanie z partyzanta... można pominąć ostatnie 15 minut piekarnika a zamiast tego opcja grill lub opiekanie? chciałbym uzyskać bardziej chrupiącą skórkę którą uwielbiam.
Oczywiście :-)
Witam Pana.A jak nie mamy takiego piwka to jakim pospolitym można zastąpić?Pozdrawiam
Każdym, które Panu smakuje 🙂
@@NomartPl Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zabieram się do pracy🙂
golonka wygląda cudownie, podpowiedź proszę gdzie można kupić taki garnek
na przykład w naszym sklepie :-) nomart.redcart.pl/q/?keywords=rzymski
A ten z termometrem ?
Te z wielowarstwowym dnem akumulacyjnym i termometrem - zwykle występują jako komplety. Do kupienia w markowych sklepach. My czekamy na dostawę. Jeszcze w styczniu powinna dojechać.
dzień dobry,mam pytanko czy u Pana w sklepie jest dostępny taki garnek jak w filmie?
Garnki tego typu są zwykle w kompletach. Jeżeli czas komuś na wymianę to warto rozważyć taki wariant.
Zalety widać na filmie. Wady - myć ręcznie, albo zdejmować termometry przed włożeniem do zmywarki.
nomart.redcart.pl/p/538/14672981/berghoff-garnki-pride-16-elementow-zestawy-garnkow-garnki-agd.html
czy owych garnkow mozna uzywac "na gazie"?
W tej konstrukcji garnki są wrażliwe na szybkie zmiany temperatury wiec na nie powinny pracować - szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy próbować. Może by się dało gdyby wolno nagrzewać. Naczyniem podobnym do użycia na żarze ogniska jest Tażin.
Witam ma pytanie czy garnek rzymski był zalany wcześniej wodą?
W tym przypadku nie - tylko opłukany, ponieważ dużo płynu do niego wlałem (marynata z piwa).
smacznego:)
Witam, kuszący przepis. Mam pytanko jakie inne piwo można do tego dodawać jeśli nie ma się dostępu do takich specjałów jakie Pana gość dostarcza. Czy każde się nadaje czy Pan jakieś preferuje poza oczywiście Pana własnym browarkiem?
Bezpieczne są piwa typu Lager lub Ale. Często stosuje się też piwa typu Porter. Próbować można z każdym :-)
Dzięki, czas wypróbować bo goloneczka to zawsze pyszna potrawa a dawno nie jadłem. Pozdrawiam
Witam, mam jeszcze jedno pytanie. Jak długo stała ta golonka do następnego dnia? Cały czas w tym wywarze? W temperaturze pokojowej czy po wystygnięciu do lodówki. Bo nie wiem jak to rozłożyć na dwa dni.
Radosław Kamyszek W wywarze. Powoli stygła aż do temperatury pokojowej. W takim garnku bardzo powoli stygnie.
ok ale czy może w tym wywarze stać do następnego popołudnia?
Golonka do zimnej wody?
Witam. Panie Arturze. Czy golonki były surowe czy też peklowane? Pozdrawiam
Surowe.
Smacznego panowie :)
czy są już dostępne garnki z termometrem w pana sklepie
Mamy takie zestawy do wyboru tańszej i droższej marki nomart.redcart.pl/c/490/garnki-agd.html
mam wolnowar , zastanawiam się czy naddaje się do golonki, jakie jest Twoje zdanie?
Tak, ale gotowanej - w tym przypadku zastąpiony został by tylko proces obgotowania. Garnek pokazany w filmie w pewnym sensie działa jak wolnowar.
dziękuję :) mam pytanie, czy można zakupić u Ciebie wędliny, kielbasy?
Mniam Mniam
Czemu nie są wszystkie "tajemnice" przekazane?
... a co jest ukryte ?
czy jako wierny widz dostane pare procent znizki przy zakupie w pana sklepie w gdansku? jestem z przymorza : D
W naszych sklepach stacjonarnych funkcjonuje karta stałego klienta. Otrzymać ja mogą klienci często widywani w naszych sklepach. O szczegółach dowie się Pan na miejscu w sklepie.
a gdzie chrzan?!!!
żeby tak można było tam wejść przez ten szklany ekran
kupię taki garnek,jaka cena
Zapraszam na www.nomart.pl
jakie on ma ciśnienie krwi ?
zo duzo golonki za malo fizyzcnych actywnosci LOL
To "uboga" wersja potrawy .... mało przypraw...daję dodatkowo inne przyprawy, a to poprawia smak.
Dwie i pół łyżeczki soli to zbyt wiele biorąc pod uwagę, że kapusta kiszona "lubi" sól. Jak ją przyjmie może być zasłona i nie jadalna .... ale co kto lubi.
Golonka miała być w piwie wiec nie widzę sensu zagłuszania smaku piwa nadmiernymi przyprawami. 2,5 łyżeczki soli posłużyło do gotowania 2,5 kg golonki. Następnie użyłem jedynie części wywaru o obgotowania 1,5 kg kapusty. Co tu miało być za słone - jeszcze - co widać na filmie - dosypałem soli ziołowej.
Robię pojutrze na obiad
Golonka przednia ma całkiem inny smak a różnica jest kolosalna.
Najlepsze są małe przednie golonki ,które można jeść ze skórką....
@@marewel Czyli, która jest smaczniejsza?
jeszcze wam Darka z zabrza brakuje na koniec ;)
promocja piwa szok tylko kasa sie liczy a to piwo zapewne nie do wypicia
To nie jest golonka w piwie. Z tej golonki to ty zrobiłeś... Rosół, do którego przeszła większość "treści". Golonkę obgotowuje się w CAŁOŚCI w minimalnej ilości wody. Potrzebny dopasowany garnek, golonka przykryta wodą. Kapusty nie usmażyles, tylko udusiłes na patelni, gdzie smalec? Do piekarnika wystarczy zwykła brytfanna.🤷😁. Reszta jak cię mogę.🙄.
dzwięk straszny!
pycha w brytania
pycha z gb
Producent, czy nie wiem kto to jest, nie nauczyl sie , nie przygotowal sie
w jaki sposob jest produkowane jego piwo!!! co za chlam
PS. Gotujesz wysmienicie NOMART!
Strzeliłeś, jak kulą w płot, koleżko... To piwowar... hahahahaha :) :) :)
ten rzymski ma 7 litrów
Ten na filmie - tak.
więc czekam aż garnki będą dostępne a teraz kupię Rzymski . pozdrawiam i dziękuję że zawsze mogę liczyć na szybką odpowiedź :-) . Dziękuję że jesteś