При подборе использую другую логику - теплоаккумулятор подбирается из расчёта обеспечения тепловой нагрузки на период времени между желаемыми растопками. Т.е. если клиент хочет топить не чаще раза в сутки, то на эту цифру и считается объём бака. И уже потом подбирается котёл, способный прогреть с одной растопки требуемое количество теплоносителя.
Да, есть и такой вариант. В данном видео я привёл пример САМОГО ОПТИМАЛЬНОГО расчета, где будет достигнута лучшая работа системы. Она же и стоить будет меньше всего.
Бачу, що набігло в коменти багато із-за "поребрика": --тепло-вода, ЕГЕ, суржик!!! До побачення! Гарний ролик, добре викладення матеріалу, вичерпні відповіді. Лайк автору!
Здравствуйте. Все интересно и подробно рассказали. Спасибо. Нужно будет сделать ролик про эту систему про окупаемость. Так сказать техническо экономическое обоснование. Жду с нетерпением второй серии 😊
@@Igor.Pritulo Економічність від теплоакумулятора є і дуже велика. Але, не треба розглядати його як елемент тільки для економії, тому що він слугує безпекою та надійністю для всієї топкової. Завдяки рівномірному прогріву котла, не утворюється конденсат, а це каже про те що метал теплообмінника ТП котла не псується, також не має відкладень продуктів згоряння у вигляді нагару. Те ж саме стосується і димоходу. Якщо система працює чисто, то немає джерела розповсюдження полум'я в димоходу, а це вже пожежна безпека. І звісно, якщо теплообмінник котла чистий, значить відпрацьовуює на своє макс. ККД. Дрова зпалюються ефективніше за рахунок швидкому розігріву і повному згорянню. Економія і безпека вцілому кратно вище.
Здравствуйте! Скажите а возможно сделать обвязку таким образом, чтобы котел сразу топил дом а уж затем заряжал теплоаккумулятор? Просто если приезжаешь на дачу, например в межсезонье, то хочется тепла в доме сразу а не ждать когда зарядится емкость и после пойдет тепло в дом. Заранее спасибо за ответ.
@@АлександрНикитин-ы2т Звісно, це реально. Між котлом та теплоакумулятором потрібно зробити врізку в подачу та зворотню лінію і встановити відсічні крани.
Т.е. буферную емкость вы подбираете исключительно для аккумуляции лишнего тепла, выделяемого котлом (чтобы не дозировать точно топливо). Не правильнее бы было подобрать буферную емкость и мощность котла из условия, топить его один - два раза в сутки?
Підбирається по-різному. Ця методика приймається з урахуванням мінімально необхідної ємкості для забезпечення надійної роботи топочної. Можна і на 2 доби встановити ємкість, тільки це вже інша історія. Також точного об'єму не існує, так як є коливання тепловитрат, але є варіант оптимального об'єму, про що й роз'яснюється
@@teplo_uaну тогда это не оптимальный , а минимальный. А есть максимальный. То есть мощность котла значительно больше расчетного на данную площадь дома, работа его только в интенсивном режиме , что избавляет полностью или в большей от многих проблем твердотопливных котлов и под эти параметры подобрать объем теплоаккумулятора.То есть для многих интересно , если принято решении использовать в системе теплоаккумулятор, то и эффект от его использования значительный. А эффектисводится к одному:при разовой загрузке(или минимуме загрузок) максимально долгая работа системамы отопления в нужном режиме. То есть рассматривается вариант не более одной топки в сутки в самый холодный период.
@@SergLivi розглядати завантаження один раз на добу взагалі не доречно. І тут багато причин: великий прайс, більше місця для встановлення, відсутність економії в порівнянні з оптимальним. По факту, на практиці я не зустрічав об'єктів, в яких користувач по результату вибирав такий варіант, і це логічно.
Доброго времени суток. Подскажите пожалуйста,какой обьем теплоаккумулятора нужно ставить для котла суворов ультра 22квт. Обьем помещения в районе 200кв.м
Здравствуйте! Живу на Кавказе, температура зимой в основном плюсовая 5/10° минус бывает, но не долго. Вопрос: имеет ли смысл при таких температурах устанавливать буферную ёмкость (ТА) ? Дом 90м2 Котёл 10кВт
Ты каждый 1-2 часа идёшь к котлу подкидать дрова ( работа кочегара). С ТА ты раз нагрел ТА (4-5часов) и до завтра туда не приходишь (только котел нужно 25-30 кВт и ТА примерно на 1200л.)
Скажите пожалуйста, у меня дом 116квм. Стоит эл.котёл на 6 кВт. Отработал 3 года. В приципе его хватает. В теплице есть т.т котёл на 60кВт. Если я его поставлю домой в месте с Т.А. на 1000 литров, будет это работать? Будет ли это эффективно?
@@plan_Be Звичайно працюватиме, вам навіть вистачатиме однієї закладки котла, щоб нагріти ТА на 1000л. (можливо трішки підкинете). Але ТА потрібно десь на 1500л. для вашої квадратури, щоб вистачало на сутки. Але то я орієнтуюсь по своїй системі. У мене будинок 80 кв.м., ТА 1000 л. Котел 25кВт. Топлю раз на день, процес активної топки займає 4-5 годин підкидаю 3-4 рази. Температура в ТА 40-100 градусів, в хаті 23. При повністю завантаженому ТА вистачає годин на 20, потім розтоплюю. В міжсезоння, при температурі вище 10 можливо топити раз на 2 дні. При використанні ТА завищена потужність котла не сильно критична, вона зменшує час завантаження ТА і час процесу топки. Все вищесказане, то моя особиста думка, яка заснована на досвіді проектування, будівництві та експлуатації власної котельні, яка чудово відпрацювала 2 сезони.
насос 4/130 або 4/180, 3-х ходовий між котлом та баком не потрібен, встановіть перемичку з краном 3/4, піля бака для системи опалення 3-х ходовий змішувальний кран(клапан) esbi 572, 1"(30-70°C)
Правильно невозможно подобрать. 99% заказчик обращается когда дом построен уже. Когда строят дом и котельную, редко задумываются об аккумуляторах. Тут работает схема: какая ширина бочки пролезет в дверной проем или другое входное отверстие, такую и ставить. 90% это 1000 л., ну или 800 л.
@@teplo_ua Дом ещё не начал строить, но всё равно возник вопрос можно ли использовать две буфферные ёмкости парелельно (ведь по идее они всё равно будут по принципу сообщающихся сосудов работать). Условно от котла приходит в одну ёмкость, забирается из другой (между ними перемычка), либо как вариант запаралелить ёмкости между собой (в каждую приходит и котёл и отопление). Интересуюсь из за того что котельную планирую в подвале (Боюсь что рано или поздно усатый владыка помрёт, и новое правительство не понравится России и нас ждёт участь Украины, из за этого под всем домом по сути планируется закапывать целый этаж, котлован уже вырыт, и залит, но пока что нет лестниц и впринципе ёмкость можно спустить размером хоть 2 метра диаметром и высотой в 2.5 метра), и исходя из этого впорос можно ли потом при необходимости условно 2 ёмкости по 1 тонне поствить, либо это вообще не будет работать и нужно сразу ставить 1 на 2 тонны (ибо пока что по всем расчётам на весь дом нужно именно на 2 тонны с учётом использования электрокотла ночью (твердотопливный днём, либо всё время если таки финансы и доступность позволят купить нормальный пеллетный котёл, хотя рассматриваю варианты использования просто топливных брикетов). Всё таки не хочется факапнуться и потом думать как впердолить туда двух тонный бак, ну либо по итогу мириться с тем что день без заброса дров выйдут в копеечку...
Необхідно будувати котельню так, щоб можна було реставрувати або по необхідності замінити. Що ви будете робити коли потече теплоакум? Якщо ви тільки плануєте будівництво, рекомендую топкову будувати окремим приміщенням на рівні першого поверху (або як окрему будівлю, або технічне приміщення з окремим входом. А так вже як хочете, один чи два бака, це вже залежить від умов монтажа і площі топкової.
@@GeCaRoId я недумаю що у вас буде ьаке як в Україні. Точніше я нехочу щоб так було. А так то вам чоловік описав правильно, якщо підвал то дверні пройоми повинні бути щоб потім винести таку велику ємність- це неможливо... вихід ставити менщі декілька, є схеми як вони підключаюця, але і котел теж буде з розщота вашого будинку і ємностей
Можете мне подсказать в чём проблема. Стоит котёл кентатсу элегант 03. Стоит теплоакумулятор 1200литров и принудительная циркуляция. Вопрос: почему внутри котла вода начигает закипать, по встроенному термометру температура близко к 100, а на выходе вода только 75? Я пытаюсь акумулятор зарядить до 90 градусов....
Можливо конструктивно в теплообміннику котла є ділянки, де температура вище від загальної, тобто там вода швидше нагрівається. Спробуйте збільшити циркуляцію між котлом та теплоакумулятором, можливо допоможе.
Мабуть у вас відкрита система. В закритій системі і при 110 градусах кипіти не буде. Я постійно завантажую ТА до 100градусів. То в котлі буває і 115, але насос працює на повній швидкості і котел не кипить. тиск в системі підіймається до 2 атмосфер. Якщо у вас кипить в закритій системі, то або мала циркуляція в котловому контурі, або котел має вади в конструкції.
@@Vitaliy_Sokol спасибо за попытку помочь, но проблема была просто в измирениях. Внешний градусникина выходе котла я просто прислонял к трубе и из-за этого он, охлаждаемый наружным воздухом с одной стороны, показывал температуру на 15-20 градусов ниже. Датчик градусника нужно внутрь трубы засовывать, тогда всё правильно.
Приветствую. У меня котел Термофор 24 кВт, объем топки не в курсе, но дров туда судя по твоим расчетам должно входить кг 50 дуба, в реальности же вмещается не более 15 кг сухого дуба вплотную. Не понимаю откуда такие цифры.
@@nemezz11 привіт, якщо на 24 квт влазить 15кг, співчуваю, дуже мала топкова. В номальних котлах на 24квт, камера має об'єм близько 90-100л, це завантаження на 50кг.
@@teplo_ua я много котлов пересмотрел когда выбирал, и топки у всех были одинаковы, если бы она была втрое меньше - это рассмотрел бы и слепой. Все верно, площадь примерно 220 квм, мощность 24 кВт, дрова которые заполняют топку, я укладываю на одну руку из поленицы, и еще не все помещаются. Сейчас смотрел разные котлы, и Термофор тоже, нигде не указан литраж, только мощность и площадь. 50 кг чего? Может быть 50 кг дуба, а может 50 кг осины, это совершенно разные объемы. Но ни то ни другое в таком объеме в котел 24 кВт никогда не войдет, нормальный он или ненормальный, это из области фантастики. 50 кг это две тачки строительных с горкой береза/дуб с горкой, или чуть больше, Вы смеетесь что ли, в котел столько запихнуть... Одна тачка - это 2,5 загрузки. У соседа совершенно другой котел, вдвое меньше мощность, вдвое меньше топка, 50 кг он четыре дня будет жечь.
@@teplo_ua посмотрите сами, Термофор Оптимус автоматик 25 кВт, аналог моего, только новый дизайн, увеличили размеры лючков, и форму, в моем они овальные, и исходя из его габаритов 530/840/705 никакими 90-100 литров топки там и не пахнет даже визуально, и производитель этот ничуть не хуже других, выбирал по отзывам, не отталкивался от цены в целях экономии.
@nemezz11 ну невже важко загуглити чи запитати у ШІ яка вага дров при об'ємі 90літрів? 15кг дров у 24кВт котла при повному завантаженні, це щось таке дуже малоємне. У всіх НОРМАЛЬНИХ котлів такої потужності влізе в середньому 50кг!
Здравствуйте подскажите пожалуйста. Теплица 250кв.м стоит вулкан 30кв.т магистраль 12м.хочу котёл длительного горения. Сколько кв.т нужен котел и насколько литров нужна БЕ или ТА . спасибо
Підкажіть будь ласка, є акамулятор на 2000л, котел Tetra Pell 50кв, якщо загружати котел поки не набере необхідну температуру щоб нагріти акамулятор, а потім коли дрова спалюються котел згасає, чи це критично? Чи потрібно щоб постійно котел "горів"?
вітаю, в ідеалі котел не повинен затухати при догріві з залишками палива. Якщо ж дрова програли повністю, то це нормальний процес і нічого тут поганого не бачу.
А еще такой вопрос, если не затруднит - у меня стоит просто высокая стальная труба, диаметром 200 мм, не сэндвич, она и стояла при покупке дома, к ней и присоединил новый котел. Удобно очищается от сажи ударом кувалды. И еще я зимой сжигаю весь горючий бытовой мусор, чтобы не вывозить его на пункт приема. От него много сажи и копоти. Есть ли смысл ставить сэндвич? Его будет невозможно очищать так же легко, а труба очень высокая, метров 12, я и лестницы такой не найду, и опереться на сэндвич такой высоты не получится, и ценник его будет конским. В чем его преимущества перед обычной трубой? Топлю с такой трубой уже 10 лет, единственное что напрягает - это раз в 2-3 часа приходится подбрасывать дрова. Котел понятное дело когда-то заменю на более современный и мощный, а вот как быть с трубой, сэндвич такой высоты будет стоить мне дороже котла...
@@nemezz11 димохід має бути теплоізольованим, як результат - менше конденсату, менше забруднення, більше безпека та довговічність. Частота завантаження топкової котла залежить не від димоходна, а ККД теплообмінника та величини камери. Тому 2-3 години кажуть самі за себе
Доброго дня суток большое спасибо очень полезная для меня информация хотел бы с вами посоветоваться у меня котел 12квт нижнего горения типа холмова теплоаккумулятор 500, пластинчатый теплообменник для приготовления горячей воды , всё работает отлично нот в последней части вашего вашего видео Я столкнулся с такой проблемой как и лишнее топливо оставшееся в котле,и хочу добавить ещё один теплоаккумулятор на 500литров? Дом у меня 70 квадратов хорошо утеплённый. Не будет ли много 1000л теплоаккумулятора для моей схемы живу в Украине. Заранее благодарю.
Твердопаливних котлів потужністю 15кВт в природі не існує. Якщо котел видає 15кВт, то ККД теплообмінника 40%. Якщо рушта котла має розміри 300х300 і ККД теплообмінника 80% котел має потужність 20кВт. А де ви знайшли котел менший за розмірами?
Якісь дивні ствердження. На базі якої інформації у вас утворилось таке ствердження? Котли є 15 квт майже у кожного виробника, а їх десятки. Достатньо перейти на сайт заводу виробника і вивчити модельний ряд та його характеристики. Потужність котла визначається зняттям теплової генерації при максимально високому ККД. Звісно потужність може бути як нижче та і вище при тій же моделі, але це означає що і ККД зміниться, тобто цей параметр являється не стабільним, проте максимальна корисна величина потужності саме та, яку зазначає виробник. Єдине на що треба звертати увагу, це торгова марка, тобто сам виробник, тому що деякі торгові марки (підпільні або напівпідпільні виробники) можуть писати в характеристиках неправдиву інфу стосовно ККД, потужності та часу роботи.
Заинтересовался расчётами и подбором ТА, очень интересная тема показалось. Но после сравнения с газовым отоплением, оказывается не такая уже и разница, учитывая, что надо морочиться с дровами, их привозим, сбереганием. У меня дом практически соответствует примеру из данного видео. Газа идёт в зимние месяцы примерно 300 кубов. На сегодня это 2400 грн, включая ГВС и плиту. Машина дуба примерно 8000 грн. Разница за сезон, грубо, будет 4000 грн. Но надо купить оборудования, работа по установке, и.тд. на 35000 грн. Выходит дороже на дровах?
Ви до ціни газу забули додати транспортування, то ціна 10 з копійками гривень. В мене дрова дармові (поки що) то я за весь сезон використав 240 м.3 це за умови що з дружиною позмінно працюємо і потрібно інколи опалювати газом. Раніше за місяць було 240-300м.3 газу в місяць , за сезон більше 2000 кубів газу, сирість в хаті в міжсезоння ( бо прикручуєш газ для економії) і прохолода. За 2 сезони відбилась котельня, зараз купив подрібнювач гілок, у людей забираю обпиляні гілки, теж за дарма.
@@teplo_ua как так - вот в моих реалиях надо на три тонны теплоаккумулятор- он окупится примерно никогда при наших ценах. Возможно у вас это уже не вопрос окупаемости будет к следующей зиме, а вопрос выживания, тогда да, всё равно сколько стоит
@@НеуказаноНеуказано-п4ч в технічному аспекті, я взагалі не розумію що таке дорого. Якщо є правила підбору теплоакумулятора, це значить що так треба, а не дорого чи дешево. Оптимально, це як раз про ціну та відповідність розрахунків. Якщо для вас дорого те що являється оптимальним, то це значить що ви недостатньо заробляєте . Якщо ви маєте кошти на правильну систему опалення а жметесь витрачати гроші, то собі робите гірше, а не комусь.
Видео как всегда огонь👍👍👍Немного не по теме, может что подскажите. В доме газовый котёл с запасом, хочу установить теплообменник косвенного нагрева 100л (для разделения контуров- для отопления дома используется вода, а для не постоянного отопления гаража будет использоваться тосол ). Гараж будет отапливается по мере необходимости, теплообменник косвенного нагрева будет работать как теплоаккумулятор и иногда как нагрев второго контура. Что то смотрю на эти косвиники, и мне кажется что не будет он нагревать батареи гаража, что то может подскажите из практики?)
@@teplo_ua спасибо за совет, посмотрел на 40пластин не больших габаритов с алиэкспресс, он реально сможет прогреть второй контур? Он что то с виду маленький)))
@@teplo_ua Смотрю есть промышлениые. Они дорогие, а за 8000тыс на алиэкспресс Размер продукта: 7,48 "x 3" x 6,8 "(190x76x175 мм). Что то вообще смешной размер. Мы говорим об одном и том же ?) размера или я смотрю не то?
Почему именно на 12 или 24, а не 10, 14, 30? Работа теплоаккумулятора на прямую зависит от погодных условий (теплопотери постоянно меняются). Во-вторых, подбирается ТТ котел с запасом под бак. Емкость аккумулятора можно подобрать самым оптимальным способом, как я объяснил, где мощность и объем не превышает наши хотелки. А можно подобрать и больше, но придётся приобретать мощнее котел и соответственно переплачивать, в том числе за бак.
@@teplo_ua почему в 12 или 24, да потому что значительно удобнее загружать котел в одно и тоже время. А не думать о котле ночью, когда спишь или днём, когда на работе ;)
ніколи точно так не вгадати, бо немає стабільної складової, тобто це напряму залежить від температури повітря навколишнього середовища. В середньому, частіше так то воно й вдається але не завжди.
По обвязке,если перед ТА поставить гидрострелку,а после первичное кольцо и от него вторичные кольца и тогда можно с экономить на трехходвых,они ведь стоят немеренно...?
ні, бо потрібно буде встановити ще один циркуляційний насос, а це також коштує грошей і зайвих енерговитрат. Все давно придумано з точки зору економічності та енергоефективності.
@@БуднимонтажникаОтоплениедостаточный запас по объёму ТА даст возможность эксплуатировать котел при полной загрузке и режиме горения , близкому к максимальному в широком диапазоне наружных температур. А повышенная мощность котла при еще большем объёме ТА увеличит интервал между топками до очень приятных значений. Это увеличит конечно первоначальные затраты , но переведёт вас из штатного кочегара в нечастого экскурсанта.
Кто нибудь понял этого Киловаттчика 😂 Я вот дальнобойщик по профессии, я вот его вообще не понимаю чё несёт Ты скажи прямо сколько на один киловатт котла надо объём жидкости теплоаккомулятора Примерно 1квт = 25 л объем теплоакум Вот делаем отопление котел 20 кВт на сколько литров брать теплоаккумулятор ? Или с таким вопросом к синоптикам 😂
@@Андрей-к9у1б дальнобійник кіловатника не зрозумів🤣🤣🤣 Як не зрозумів, то йди до спеціалістів, плати їм гроші, нехай рахують і роблять все що треба. А твоя робота зрозуміла, крути баранку і не задавай дурних запитань.
Підкажіть будь ласка, є акамулятор на 2000л, котел Tetra Pell 50кв, якщо загружати котел поки не набере необхідну температуру щоб нагріти акамулятор, а потім коли дрова спалюються котел згасає, чи це критично? Чи потрібно щоб постійно котел "горів"? В будинку є тепла підлога
В ватах/киловатах измеряется мощность, а не количество энергии/тепла. Количество тепла измеряют в джоулях или калориях, в крайнем случае в киловат-часах, но не в киловатах
@@kabahkabah4075 в теплотехніці використовуються різні величини відліку. Якщо беремо таблиці теплової потужності, то там буде саме в кВт. Тепловитрати також вимірюються у Вт. Є також таблиця перерахунку Ват в Калорії або Джоулі. Це все енергетична цінність, тому як ми, спеціалісти, її трактуємо не має значення, головне що це вірно. Кіловатгодини в речовому обігу не використовується ,так як кВт це і значить, просто скорочено. Це те ж саме що ви кажете що за місяць використали 500 кВт електроенергії, хоча по вашому потрібно казати тільки 500 кВт. годин енергії. На вашій мові кіловати пишуться з двома буквами ТТ, вам як допитливому це соромно не знати, а ще повчати тут намагаєтесь.
Зрозуміло те,що треба збільшити ТА в2-2.5 рази в об'ємі.І не потрібно пристосовуватись до погоди.Не забувайте ,ТА ефективний при міжсезоній порі року.Також ТПК завжди має працювати в повному режимі роботи-а це може забезпечити ТА з об'ємом 1,5м(3).
@@AnatoliiKopytsiak розрахунки не можуть бути застарілими. У відео представлений ОПТИМАЛЬНИЙ розрахунок об'єму ТА. Це одна з методик розрахунків, є також інші, але це не значить що цей розрахунок не вірний чи застарілий. Головне що треба розуміти, це основні критерії, а нюансів дійсно може існувати більше, для цього є індивідуальний підхід в розрахунку.
Не розумію, а чому, допустим, поставити ТА не 500 л, а 1000. При відносно невеликих морозах, ми так же будем загружати повну топку, но вже набагато рідше, що є плюсом, а при сильных морозах, да ТА буде прогріватись не до 80, а до 60 градусів, но в цьому є також свої плюси, так як кількість енергії є така ж як при 500 літрів, но тепловтрати, за рахунок різниці температур є меньші
Ми можемо це зробити, ніхто не каже що ні. Відео не про максимальні можливі варіанти, а про оптимальні, яких вже достатньо для нормальної роботи. Але потрібно враховувати і симетричність потужності котла до об'єму накопичувача, тому що можемо отримати інші непередбачені проблеми (довгий час розігріву, недостатня температура, утворення конденсату, економічно не обґрунтована ціна).
@@teplo_ua другу неділю цікавлюсь данным запитанням, підбираю для себе, скажу так, різниця між чистою бочкою 500 і 1000 літрів, дуже не велика, котёл потрібно підбирати не до площі будинку, а до об'єму ТА, і якщо позволяє місце, то чим більший ТА, тим краще.
Не вірно розумієте принцип підбору. Потрібно спочатку визначитись з бажаним часом відпрацювання з одного заряду теплоакумулятора, далі порахувати максимальні тепловитрати приміщення, тільки після цього підібрати потужність котла і теплоакумулятора. Наприклад, якщо я маю дім 150м², при тепловитратах в 11кВт(-20°С) ТТ котел 15/17квт + 500/600л буде достатньо для якісної роботи котла з роботою в 8 годин на одному завантаженні топки. Але якщо я хочу щоб система працювала 12-14год., для цього потрібен теплоакум. 1000-1200л і котел потужністю 20/24кВт. Тому вже ціна такого рішення буде значно дорожче від першого варіанту (ціна котла, бака, інший діаметр димохода), ставте на важелі бажання та можливості.
@@teplo_ua в наших реаліях топити два рази на день ніхто не буде, для мене є ключовим топка раз в день, після роботи, потрібно що б тримало до 24 годин. Тому при площі мого будинку 120 квадратів, я підібрав собі ТА на дві тони і котёл на 30 кВт. Вибачте мене, но я взагалі не бачу сенсу ТА яке тримає 8 годин, це як мінімум два рази на день нада топити. Можливо хтось і скаже "що тут такого перед роботою закинути повну топку і підпалити", но по перше це тільки на словах так швидко, а по друге я особисто не маю бажання кожного дня вставати як мінімум на пів години раніше і палити котел. Це звичайно кожен обирає для себе, но в перспективі на 10+ років легше переплатити, і жити в комфорті. До мінусів віднесу, що не кожен зможе поставити такий ТА в себе в будинку. В мене гараж з потолками 3 метра, і площею 40 квадратів (да такий здоровый) впритул до будинку, тому я собі це позволити можу. Що до важелів бажання і можливостей, то скажу так, хто купує/будує/живе в приватному будинку повинен розуміти, що в нього нада вкладати більше ніж в квартиру, і якщо ви не маєте на це змоги, купіть/арендуйте однушку, живіть, і не за що не думайте, туда коштів нада вкладати в рази меньше.
Ви не думали про іншу альтернативу? Така топкова вам обійдеться в чималу суму, але ресурс в середньому на 10 років. Окрім цього заготовлення дров, їх зберігання, обслуговування топкової. За ці гроші встановіть тепловий насос і ніякий турбот. В експлуатації буде дешевше, термін життя довше, не потребує контролю та догляду. Якщо боїтесь за стабільність електрики, поступово можете встановити сонячні панелі/інвертор/літієвих акуми. Я собі закінчив проект безперебійника на базі гібрида 5.2квт+12квт ємності літієвих акумів + планую встановити 4 сонячні панелі на 2.2квт/год. В вашому випадку з тепловим насосом без зовнішньої електрики ця установка сможе пропрацювати близько 8 годин, а якщо є взимку сонце, то й добу. Якось так. .
Все норм. Кроме времени горения. Чем дольше горит ,тем меньше тепла уйдет в атмосферу. То есть, на выходе из трубы должна быть минимальная температура газов,тогда это полностью пророревший продукт распада. Чушь про пиролизные газы,есть прям пироллизные котлы и что? И топка углем тогда тоже не эффективна получалось бы по этой логике
Феерическая пурга. Жертва ЕГЭ не понимает разницы между энергией и мощностью. Разделим киловатты на градусы, прибавим мощность, вычтем площадь, получим время. Это на протяжении всего ролика. Отдельный бонус за "умение" записать на доске ход решения.
Це лише теорія, на практиці все трохи не так. Я палю дровами оскільки газу не має та з електрикою трохи халепа, будинок 70м2 котел Defro 15kwt з автоматикою, буфер 1500л зі змієвиком для гвп, для зручності палю щодня в ранці і в вечері, але підкидаю трішки і підтримую десь 70-80° в буфері, після буфера насосні групи та керує цим всім погодозалежна автоматика, якщо дрова сухі, то чищу котел від попелу раз на два тижні, якщо ж вологі то раз в тиждень, тут як попаде. Іноді мені лінь чи пізно приїхали то можу пару деів і не палити, в принципі в таку погоду як зараз дня за три чотири температура в буфері опускається десь до 35° Погодозалежну автоматику поставив лиш недавно тож після сезону буду бачити по розходу дров.
@@ІНЖЕНЕРНІСИСТЕМИ Теорія? Ми цим займаємося 15 років. Тому вся інформація взята не тільки з кваліфікації, а й з практики. Стосовно вашої системи опалення і вибору ємності, це інша історія. Якщо ви дивитись уважно відео, то там було розглянуто оптимальний вибір ємності бака. Більшу ємність та потужність котла можна встановити, але це має більші витрати по собівартості і деякі недоліки. В моїй розробці котли не сажуються взагалі навіть за весь сезон. Теплообмінник котла немає ні смоли, ні коржів, ні бруду в димоході, тільки попіл. Дрова акація, навіть в перемішку (не більше 30%) з сосною не дає забруднення.
Не сомневаюсь, что цифры в Ваших расчетах сходятся, но сам подход в корне не верен. Сколько раз в день нужно топить твердотопливный котел для оптимального КПД системы в выбранном варианте? 2,5? Это как? Обычно люди занимаются котлом в одно и тоже время каждый день. Т.е. придется топить три раза? Зачем тогда брать оборудование с излишком? Поэтому САМЫМ ПРАВИЛЬНЫМ является ПРАВИЛЬНАЯ расстановка приоритета в выборе оборудования. А правильным приоритетом является количество топок ежедневно при максимальной нагрузке. Возьмем, например, 2 раза. Тогда считаете Ваши 9кВт*12часов=108кВтч на одной загрузке должен выдать котел. Допустим, котел будет гореть Ваши 6 часов, тогда мощность котла должна быть 108/6=18кВт. Ну а так как используем в моменте всего 9кВт, то другие 9кВт нужно куда то накопить. Таким образом, нам нужно "отложить" в теплоаккумулятор 54 кВтч для чего потребуется емкость объемом 1547 литров с учетом дельта Т = 30 град. Для снижения объема емкости имеет смысл увеличить разницу температур до 46 градусов и использовать емкость объемом 1000 литров. Вроде бы не должен был ошибиться с расчетом "на коленке".
В корні не вірне ваше розуміння суті відео. Якщо ми кажемо про оптимальний розрахунок, це стосується оптимально підібрано обладнання яке надає початок відліку якісної, економічної та комфортної експлуатації. Тобто це той мінімум, який необхіден для вищезазначених критеріїв. Все що стосується бажання в покращенні комфорту чи то зручності експлуатації, це являється бажанням конкретної людини і являється приватним прикладом, а не оптимальним. Не плутайте червоне з мокрим. Якби ви рахували не на коліні, а бажано ще й думали логічно, то зрозуміли б що сама низька температура взимку буває близько 6-10% від всього періоду, а все інше набагато тепліше, а це означає, що підбирати теплоакумулятор для експлуатації 6-10% від всього зимового періоду економічно не обґрунтовано. Тобто немає сенсу розраховувати на 12годин роботи при -20°С, якщо -20°C буває не кожного року, а ще всього декілька днів. Інакше цей теплоакумулятор має бути в два рази більше об'ємом, а значить у потужніший котел. Ось звідси ми і отримуємо поняття оптимальності підбору відносно логіки та ціни витрат.
Сразу не верно, нам вообще все равно сколько здание терят, важно сколько и какие отопители (чугун или алюминий....) вот от них необходимо отталкиваться!
Нихрена вї не правї,єтот расчет подходит если температура окружающей средї будет -20 градусов,то что в нашей местности бївает 2-3 недели за сезон,остальное от -5 до +5 приблизительно.Оставшуюся єнергию куда девать?Теплоакумулятор нужно покупать еще исходя от температурї окружающей средї в отопительном сезоне.там где холодно подойдет 500-600 литров,где теплее нужен либо котел меньше,но вї говорите хлам,так что нужен теплоакумулятор больше.Расчет должен бїть на то чтобї в 80-90% отопиельного сезона одной полной загрузки котла хватило на сутки,а те несколько недель когда на улице будет -20 градусов можно топить 2 раза в сутки.Мое мнение єто оптимальнїй вариант.
Иииди лесом счетовод!!! Время горения 1 закладки- 1,5-2 часа!!! Оптимальный режим. Количеством топлива, задаем температуру в обменнике. Площадь поглощающих элементов и размер топлевника- берутся по максимальным, зимним значениям!!! Ключевое значение - кпд теплопередачи в обменник! 90% продаваемых емкостей, имеют завышенное значение в 2-2,5 раза. Если не так, то ваша система, неработает.
Тепловитрати бувають різні, все залежить від будинку, його якості теплоізоляції. Саме розрахункові тепловитрати отримують при максимально низьких температурах по географічному розташуванню за останні 10 років. В нашому регіоні енергозберігаючим будинком вважається той будинок, який при -20°С витрачає 6-7квт/100м², середньої якості утеплення 8-9квт. Для багатоквартирних будинків 4-5кВт та 6-7кВт відповідно.
Невозможно слушать весь это бред. Объясняю - в кубометре теплоаккумулятора вы сможете запасти 50 кВт*ч. Ничего считать не надо, это ваш максимум. Если дом утеплен адекватно климату, то теряет 1 киловатт на 25 квадратов в самое холодное время, вот и считайте. Получается для дома 100 квадратов теплоаккумулятора в кубометр на 12 часов хватит в холода. Хотите больше - ставите больше ёмкость Жаль денег на емкость- никакую не ставите Фабричный теплоаккумулятор не окупается, это чисто вопрос комфорта. Самодельный из чермета - вполне может быть выгоден, вплоть до того, что греть его ночным электричеством, а день уже от него греться
Існують різні комбінації. Зверніться до місцевих спеціалістів, вони повинні почути ваші побажання (отримати технічне завдання), оглянути умови монтажа та надати свою оцінку ситуації про можливість реалізації ваших планів.
@@sergiyua1994 реальність мабуть у кожного своя. Тільки в нашій реальності все працює на відмінно. Відео не має прямої реклами на конкретного виробника, це суто наше бажання зробити цей світ трохи краще. Якщо наша справа вам не подобається і ви вважаєте що ця інформація маячня, то у вас є можливість написати свої аргументи.
Де ж ви такі грамотії беретесь. Ти для початку свою мову вивчи, та присказки запам'ятай, потім напиши конкретно що та чому на твою думку було сказано не вірно.
10кВт котлы - это хлам??? Вы меня просто убили)) Посоветуйте, пожалуйста, как отапливать маленький домик с одной комнаткой, кухней 42м² и веранда 18м² = 60м² ? Заранее спасибо 🌹
@@ИринаИрина-ф7н1ж проблема в тому що виробники ТП котлів не проектують малу потужність типу 10кВт з ефективним теплообменником. Всі конструкції малопотужних котлів які я зустрічав примітивні і мають низький ККД. Тому вам, як власнику маленької площі будинку важко щось адекватне порекомендувати. В цьому випадку або ж вибираємо краще з гіршого, або ж доводиться купувати котел більшої потужності заради більш ефективної конструкції котла, а це від 16квт. В цьому випадку вам допоможе теплоакумулятор. який забере на себе надлишок теплової енергії. Або ж можна цей більш потужний котел експлуатувати не завантажуючи повну камеру дровами, а лише до половини.
При подборе использую другую логику - теплоаккумулятор подбирается из расчёта обеспечения тепловой нагрузки на период времени между желаемыми растопками. Т.е. если клиент хочет топить не чаще раза в сутки, то на эту цифру и считается объём бака. И уже потом подбирается котёл, способный прогреть с одной растопки требуемое количество теплоносителя.
Да, есть и такой вариант. В данном видео я привёл пример САМОГО ОПТИМАЛЬНОГО расчета, где будет достигнута лучшая работа системы. Она же и стоить будет меньше всего.
@@teplo_ua не подскажете, как работает ТА с еврокуба с нерж.гофрой 40метр, оно будет давать тепло на всю систему?
вот спасибо!!! все понятно идеально даже вопросов нет больше())))
дякую
Бачу, що набігло в коменти багато із-за "поребрика": --тепло-вода, ЕГЕ, суржик!!! До побачення! Гарний ролик, добре викладення матеріалу, вичерпні відповіді. Лайк автору!
Дякую, все буде Україна!
Спасиб за видео. Миру мир!
Спасибо!
Главная мысль которую я уловил - теплоаккумулятор лучше подбирать исходя из возможностей котла.
Да, конечно. Котёл должен тянуть теплоакум и систему отопления в самые низкие морозы, т.е. самые высокие теплопотери.
Молодець дякую.
буль ласка
Здравствуйте. Все интересно и подробно рассказали. Спасибо. Нужно будет сделать ролик про эту систему про окупаемость. Так сказать техническо экономическое обоснование. Жду с нетерпением второй серии 😊
@@Igor.Pritulo Економічність від теплоакумулятора є і дуже велика. Але, не треба розглядати його як елемент тільки для економії, тому що він слугує безпекою та надійністю для всієї топкової. Завдяки рівномірному прогріву котла, не утворюється конденсат, а це каже про те що метал теплообмінника ТП котла не псується, також не має відкладень продуктів згоряння у вигляді нагару. Те ж саме стосується і димоходу. Якщо система працює чисто, то немає джерела розповсюдження полум'я в димоходу, а це вже пожежна безпека. І звісно, якщо теплообмінник котла чистий, значить відпрацьовуює на своє макс. ККД. Дрова зпалюються ефективніше за рахунок швидкому розігріву і повному згорянню. Економія і безпека вцілому кратно вище.
Здравствуйте! Скажите а возможно сделать обвязку таким образом, чтобы котел сразу топил дом а уж затем заряжал теплоаккумулятор? Просто если приезжаешь на дачу, например в межсезонье, то хочется тепла в доме сразу а не ждать когда зарядится емкость и после пойдет тепло в дом. Заранее спасибо за ответ.
@@АлександрНикитин-ы2т Звісно, це реально. Між котлом та теплоакумулятором потрібно зробити врізку в подачу та зворотню лінію і встановити відсічні крани.
Т.е. буферную емкость вы подбираете исключительно для аккумуляции лишнего тепла, выделяемого котлом (чтобы не дозировать точно топливо).
Не правильнее бы было подобрать буферную емкость и мощность котла из условия, топить его один - два раза в сутки?
Підбирається по-різному. Ця методика приймається з урахуванням мінімально необхідної ємкості для забезпечення надійної роботи топочної. Можна і на 2 доби встановити ємкість, тільки це вже інша історія. Також точного об'єму не існує, так як є коливання тепловитрат, але є варіант оптимального об'єму, про що й роз'яснюється
@@teplo_uaну тогда это не оптимальный , а минимальный. А есть максимальный. То есть мощность котла значительно больше расчетного на данную площадь дома, работа его только в интенсивном режиме , что избавляет полностью или в большей от многих проблем твердотопливных котлов и под эти параметры подобрать объем теплоаккумулятора.То есть для многих интересно , если принято решении использовать в системе теплоаккумулятор, то и эффект от его использования значительный. А эффектисводится к одному:при разовой загрузке(или минимуме загрузок) максимально долгая работа системамы отопления в нужном режиме. То есть рассматривается вариант не более одной топки в сутки в самый холодный период.
@@SergLivi розглядати завантаження один раз на добу взагалі не доречно. І тут багато причин: великий прайс, більше місця для встановлення, відсутність економії в порівнянні з оптимальним. По факту, на практиці я не зустрічав об'єктів, в яких користувач по результату вибирав такий варіант, і це логічно.
Здравствуйте можнали подключат теплоакумлятор на открытий отопительный систему???? За ответ спасибо😊
@@abduvokhidrakhmonov7329 добрий, можна
Доброго времени суток. Подскажите пожалуйста,какой обьем теплоаккумулятора нужно ставить для котла суворов ультра 22квт. Обьем помещения в районе 200кв.м
Вітаю. Підкажіть будь ласка. На скільки літрів потрібний теплоакумулятор якщо котел 26кв, будинок 150кв, утеплений 10ка пенопласт??? Дякую.
для чого я розпинався у відео? Спробуйте по моїм рекомендаціям.
Здравствуйте!
Живу на Кавказе, температура зимой в основном плюсовая 5/10° минус бывает, но не долго.
Вопрос: имеет ли смысл при таких температурах устанавливать буферную ёмкость (ТА) ?
Дом 90м2
Котёл 10кВт
*ТА просто снизит число топок за определённое время!*
@@ТАЁЖНЫЙБРОДЯГА понял, есть смысл потратить 100.000₽, благодарю
Ты каждый 1-2 часа идёшь к котлу подкидать дрова ( работа кочегара). С ТА ты раз нагрел ТА (4-5часов) и до завтра туда не приходишь (только котел нужно 25-30 кВт и ТА примерно на 1200л.)
Скажите пожалуйста, у меня дом 116квм. Стоит эл.котёл на 6 кВт. Отработал 3 года. В приципе его хватает. В теплице есть т.т котёл на 60кВт. Если я его поставлю домой в месте с Т.А. на 1000 литров, будет это работать? Будет ли это эффективно?
60кіловатт ТТ котел для площі 116м²? Та ви що це занадто, не рекомендую.
@@teplo_ua даже через Тепловой аккумулятор?
@@plan_Be Звичайно працюватиме, вам навіть вистачатиме однієї закладки котла, щоб нагріти ТА на 1000л. (можливо трішки підкинете). Але ТА потрібно десь на 1500л. для вашої квадратури, щоб вистачало на сутки. Але то я орієнтуюсь по своїй системі. У мене будинок 80 кв.м., ТА 1000 л. Котел 25кВт. Топлю раз на день, процес активної топки займає 4-5 годин підкидаю 3-4 рази. Температура в ТА 40-100 градусів, в хаті 23. При повністю завантаженому ТА вистачає годин на 20, потім розтоплюю. В міжсезоння, при температурі вище 10 можливо топити раз на 2 дні. При використанні ТА завищена потужність котла не сильно критична, вона зменшує час завантаження ТА і час процесу топки. Все вищесказане, то моя особиста думка, яка заснована на досвіді проектування, будівництві та експлуатації власної котельні, яка чудово відпрацювала 2 сезони.
Скажите, я кушаю один кг еды в сутки, хватит ли мне 10 кг такой же еды на те же сутки?
👍
Посоветуйте какой насос, трехходовой кран и все что нужно для правильной обвязки котла 19квт и бочки 500литров
насос 4/130 або 4/180, 3-х ходовий між котлом та баком не потрібен, встановіть перемичку з краном 3/4, піля бака для системи опалення 3-х ходовий змішувальний кран(клапан) esbi 572, 1"(30-70°C)
Хули ты пишешь на хохляцком, а ролик записал на русском?
Правильно невозможно подобрать.
99% заказчик обращается когда дом построен уже.
Когда строят дом и котельную, редко задумываются об аккумуляторах.
Тут работает схема: какая ширина бочки пролезет в дверной проем или другое входное отверстие, такую и ставить.
90% это 1000 л., ну или 800 л.
Чаще всего так.
@@teplo_ua Дом ещё не начал строить, но всё равно возник вопрос можно ли использовать две буфферные ёмкости парелельно (ведь по идее они всё равно будут по принципу сообщающихся сосудов работать). Условно от котла приходит в одну ёмкость, забирается из другой (между ними перемычка), либо как вариант запаралелить ёмкости между собой (в каждую приходит и котёл и отопление). Интересуюсь из за того что котельную планирую в подвале (Боюсь что рано или поздно усатый владыка помрёт, и новое правительство не понравится России и нас ждёт участь Украины, из за этого под всем домом по сути планируется закапывать целый этаж, котлован уже вырыт, и залит, но пока что нет лестниц и впринципе ёмкость можно спустить размером хоть 2 метра диаметром и высотой в 2.5 метра), и исходя из этого впорос можно ли потом при необходимости условно 2 ёмкости по 1 тонне поствить, либо это вообще не будет работать и нужно сразу ставить 1 на 2 тонны (ибо пока что по всем расчётам на весь дом нужно именно на 2 тонны с учётом использования электрокотла ночью (твердотопливный днём, либо всё время если таки финансы и доступность позволят купить нормальный пеллетный котёл, хотя рассматриваю варианты использования просто топливных брикетов). Всё таки не хочется факапнуться и потом думать как впердолить туда двух тонный бак, ну либо по итогу мириться с тем что день без заброса дров выйдут в копеечку...
Необхідно будувати котельню так, щоб можна було реставрувати або по необхідності замінити. Що ви будете робити коли потече теплоакум? Якщо ви тільки плануєте будівництво, рекомендую топкову будувати окремим приміщенням на рівні першого поверху (або як окрему будівлю, або технічне приміщення з окремим входом. А так вже як хочете, один чи два бака, це вже залежить від умов монтажа і площі топкової.
@@GeCaRoId я недумаю що у вас буде ьаке як в Україні. Точніше я нехочу щоб так було. А так то вам чоловік описав правильно, якщо підвал то дверні пройоми повинні бути щоб потім винести таку велику ємність- це неможливо... вихід ставити менщі декілька, є схеми як вони підключаюця, але і котел теж буде з розщота вашого будинку і ємностей
Что мешает установить две ёмкости?
Можете мне подсказать в чём проблема. Стоит котёл кентатсу элегант 03. Стоит теплоакумулятор 1200литров и принудительная циркуляция. Вопрос: почему внутри котла вода начигает закипать, по встроенному термометру температура близко к 100, а на выходе вода только 75? Я пытаюсь акумулятор зарядить до 90 градусов....
Можливо конструктивно в теплообміннику котла є ділянки, де температура вище від загальної, тобто там вода швидше нагрівається. Спробуйте збільшити циркуляцію між котлом та теплоакумулятором, можливо допоможе.
Мабуть у вас відкрита система. В закритій системі і при 110 градусах кипіти не буде. Я постійно завантажую ТА до 100градусів. То в котлі буває і 115, але насос працює на повній швидкості і котел не кипить. тиск в системі підіймається до 2 атмосфер. Якщо у вас кипить в закритій системі, то або мала циркуляція в котловому контурі, або котел має вади в конструкції.
@@Vitaliy_Sokol спасибо за попытку помочь, но проблема была просто в измирениях. Внешний градусникина выходе котла я просто прислонял к трубе и из-за этого он, охлаждаемый наружным воздухом с одной стороны, показывал температуру на 15-20 градусов ниже. Датчик градусника нужно внутрь трубы засовывать, тогда всё правильно.
Спасибо. Интересует использование такой емкости со встроенным электротеном, без внешних нагревателей, как делать расчет и об"вязку. Спасибо.
Розрахунок тенів робиться згідно тепловитрат приміщення та технічного завдання на бажаний час роботи.
Приветствую. У меня котел Термофор 24 кВт, объем топки не в курсе, но дров туда судя по твоим расчетам должно входить кг 50 дуба, в реальности же вмещается не более 15 кг сухого дуба вплотную. Не понимаю откуда такие цифры.
@@nemezz11 привіт, якщо на 24 квт влазить 15кг, співчуваю, дуже мала топкова. В номальних котлах на 24квт, камера має об'єм близько 90-100л, це завантаження на 50кг.
@@teplo_ua я много котлов пересмотрел когда выбирал, и топки у всех были одинаковы, если бы она была втрое меньше - это рассмотрел бы и слепой. Все верно, площадь примерно 220 квм, мощность 24 кВт, дрова которые заполняют топку, я укладываю на одну руку из поленицы, и еще не все помещаются. Сейчас смотрел разные котлы, и Термофор тоже, нигде не указан литраж, только мощность и площадь. 50 кг чего? Может быть 50 кг дуба, а может 50 кг осины, это совершенно разные объемы. Но ни то ни другое в таком объеме в котел 24 кВт никогда не войдет, нормальный он или ненормальный, это из области фантастики. 50 кг это две тачки строительных с горкой береза/дуб с горкой, или чуть больше, Вы смеетесь что ли, в котел столько запихнуть... Одна тачка - это 2,5 загрузки. У соседа совершенно другой котел, вдвое меньше мощность, вдвое меньше топка, 50 кг он четыре дня будет жечь.
@@teplo_ua посмотрите сами, Термофор Оптимус автоматик 25 кВт, аналог моего, только новый дизайн, увеличили размеры лючков, и форму, в моем они овальные, и исходя из его габаритов 530/840/705 никакими 90-100 литров топки там и не пахнет даже визуально, и производитель этот ничуть не хуже других, выбирал по отзывам, не отталкивался от цены в целях экономии.
@nemezz11 ну невже важко загуглити чи запитати у ШІ яка вага дров при об'ємі 90літрів? 15кг дров у 24кВт котла при повному завантаженні, це щось таке дуже малоємне. У всіх НОРМАЛЬНИХ котлів такої потужності влізе в середньому 50кг!
Здравствуйте подскажите пожалуйста. Теплица 250кв.м стоит вулкан 30кв.т магистраль 12м.хочу котёл длительного горения. Сколько кв.т нужен котел и насколько литров нужна БЕ или ТА . спасибо
Теплицы разные бывают, высота, габариты, но средний коэффициент мощности котла 1х2, 1х3. на 250м2 нужен котел не менее 50кВт
Підкажіть будь ласка, є акамулятор на 2000л, котел Tetra Pell 50кв, якщо загружати котел поки не набере необхідну температуру щоб нагріти акамулятор, а потім коли дрова спалюються котел згасає, чи це критично? Чи потрібно щоб постійно котел "горів"?
вітаю, в ідеалі котел не повинен затухати при догріві з залишками палива. Якщо ж дрова програли повністю, то це нормальний процес і нічого тут поганого не бачу.
Та побольше и котёл загружаем на максимум
А будет горячая вода в ванной комнате ? Принять душ и все такое ?
Гарячу воду можна отримати від комбінованого баку (окремо бак непрямого нагріву або теплоакумулятор зі змійовиком).
А еще такой вопрос, если не затруднит - у меня стоит просто высокая стальная труба, диаметром 200 мм, не сэндвич, она и стояла при покупке дома, к ней и присоединил новый котел. Удобно очищается от сажи ударом кувалды. И еще я зимой сжигаю весь горючий бытовой мусор, чтобы не вывозить его на пункт приема. От него много сажи и копоти. Есть ли смысл ставить сэндвич? Его будет невозможно очищать так же легко, а труба очень высокая, метров 12, я и лестницы такой не найду, и опереться на сэндвич такой высоты не получится, и ценник его будет конским. В чем его преимущества перед обычной трубой? Топлю с такой трубой уже 10 лет, единственное что напрягает - это раз в 2-3 часа приходится подбрасывать дрова. Котел понятное дело когда-то заменю на более современный и мощный, а вот как быть с трубой, сэндвич такой высоты будет стоить мне дороже котла...
@@nemezz11 димохід має бути теплоізольованим, як результат - менше конденсату, менше забруднення, більше безпека та довговічність. Частота завантаження топкової котла залежить не від димоходна, а ККД теплообмінника та величини камери. Тому 2-3 години кажуть самі за себе
Доброго дня суток большое спасибо очень полезная для меня информация хотел бы с вами посоветоваться у меня котел 12квт нижнего горения типа холмова теплоаккумулятор 500, пластинчатый теплообменник для приготовления горячей воды , всё работает отлично нот в последней части вашего вашего видео Я столкнулся с такой проблемой как и лишнее топливо оставшееся в котле,и хочу добавить ещё один теплоаккумулятор на 500литров? Дом у меня 70 квадратов хорошо утеплённый. Не будет ли много 1000л теплоаккумулятора для моей схемы живу в Украине. Заранее благодарю.
Спасибо! Я бы на вашем месте просто меньше закладывал дров. 1000л многовато.
🇰🇿🤝👍
Sir i am from India i have a heating load 12 kw can you please tell which kw solid fuel boiler i required
Твердопаливних котлів потужністю 15кВт в природі не існує. Якщо котел видає 15кВт, то ККД теплообмінника 40%. Якщо рушта котла має розміри 300х300 і ККД теплообмінника 80% котел має потужність 20кВт. А де ви знайшли котел менший за розмірами?
Якісь дивні ствердження. На базі якої інформації у вас утворилось таке ствердження? Котли є 15 квт майже у кожного виробника, а їх десятки. Достатньо перейти на сайт заводу виробника і вивчити модельний ряд та його характеристики. Потужність котла визначається зняттям теплової генерації при максимально високому ККД. Звісно потужність може бути як нижче та і вище при тій же моделі, але це означає що і ККД зміниться, тобто цей параметр являється не стабільним, проте максимальна корисна величина потужності саме та, яку зазначає виробник. Єдине на що треба звертати увагу, це торгова марка, тобто сам виробник, тому що деякі торгові марки (підпільні або напівпідпільні виробники) можуть писати в характеристиках неправдиву інфу стосовно ККД, потужності та часу роботи.
Заинтересовался расчётами и подбором ТА, очень интересная тема показалось. Но после сравнения с газовым отоплением, оказывается не такая уже и разница, учитывая, что надо морочиться с дровами, их привозим, сбереганием. У меня дом практически соответствует примеру из данного видео. Газа идёт в зимние месяцы примерно 300 кубов. На сегодня это 2400 грн, включая ГВС и плиту. Машина дуба примерно 8000 грн. Разница за сезон, грубо, будет 4000 грн. Но надо купить оборудования, работа по установке, и.тд. на 35000 грн. Выходит дороже на дровах?
так, все вірно, дровяний котел для тих у кого немає газу, або дармові дрова або ж як в нашій з вами ситуації війна і є руйнування газопроводу
Ви до ціни газу забули додати транспортування, то ціна 10 з копійками гривень. В мене дрова дармові (поки що) то я за весь сезон використав 240 м.3 це за умови що з дружиною позмінно працюємо і потрібно інколи опалювати газом. Раніше за місяць було 240-300м.3 газу в місяць , за сезон більше 2000 кубів газу, сирість в хаті в міжсезоння ( бо прикручуєш газ для економії) і прохолода. За 2 сезони відбилась котельня, зараз купив подрібнювач гілок, у людей забираю обпиляні гілки, теж за дарма.
Смотря для чего подбирать. Оптимальный обычно дорого стоит и большой, делают какой не жалко
оптимальний це і є самий недорогий. А якщо ставити що попало, то будуть негативні наслідки.
@@teplo_ua как так - вот в моих реалиях надо на три тонны теплоаккумулятор- он окупится примерно никогда при наших ценах. Возможно у вас это уже не вопрос окупаемости будет к следующей зиме, а вопрос выживания, тогда да, всё равно сколько стоит
@@НеуказаноНеуказано-п4ч в технічному аспекті, я взагалі не розумію що таке дорого. Якщо є правила підбору теплоакумулятора, це значить що так треба, а не дорого чи дешево. Оптимально, це як раз про ціну та відповідність розрахунків. Якщо для вас дорого те що являється оптимальним, то це значить що ви недостатньо заробляєте . Якщо ви маєте кошти на правильну систему опалення а жметесь витрачати гроші, то собі робите гірше, а не комусь.
@@teplo_ua дорого= сроки окупаемости превышают 30лет
Видео как всегда огонь👍👍👍Немного не по теме, может что подскажите. В доме газовый котёл с запасом, хочу установить теплообменник косвенного нагрева 100л (для разделения контуров- для отопления дома используется вода, а для не постоянного отопления гаража будет использоваться тосол ). Гараж будет отапливается по мере необходимости, теплообменник косвенного нагрева будет работать как теплоаккумулятор и иногда как нагрев второго контура. Что то смотрю на эти косвиники, и мне кажется что не будет он нагревать батареи гаража, что то может подскажите из практики?)
Спасибо. Нужно ставить пластинчатый скоростной теплообменник, загуглите, этот вариант гораздо дешевле и лучше.
@@teplo_ua спасибо за совет, посмотрел на 40пластин не больших габаритов с алиэкспресс, он реально сможет прогреть второй контур? Он что то с виду маленький)))
Конечно сможет.
@@teplo_ua Смотрю есть промышлениые. Они дорогие, а за 8000тыс на алиэкспресс Размер продукта: 7,48 "x 3" x 6,8 "(190x76x175 мм). Что то вообще смешной размер. Мы говорим об одном и том же ?) размера или я смотрю не то?
@@teplo_ua Может подскажите для отопления гаража 30квадрат сколько пластин лучше взять? 40? или же надо брать больше
Или толка отопления?
Здравствуйте! На сколько хватит буферную ёмкость чтоб отопить дом при минус 10%?
в примере, который был в данном ролике, то хватит на 5 часов +-10%
Сейчас всё больше людей топят дома бойлерами . Эффективнее и дешевле чем электрокотлом.
бойлерами???
Ёмкость нужно подбирать так чтобы ее запаса тепла хватило на 12 или 24часа
Почему именно на 12 или 24, а не 10, 14, 30? Работа теплоаккумулятора на прямую зависит от погодных условий (теплопотери постоянно меняются). Во-вторых, подбирается ТТ котел с запасом под бак. Емкость аккумулятора можно подобрать самым оптимальным способом, как я объяснил, где мощность и объем не превышает наши хотелки. А можно подобрать и больше, но придётся приобретать мощнее котел и соответственно переплачивать, в том числе за бак.
@@teplo_ua почему в 12 или 24, да потому что значительно удобнее загружать котел в одно и тоже время. А не думать о котле ночью, когда спишь или днём, когда на работе ;)
ніколи точно так не вгадати, бо немає стабільної складової, тобто це напряму залежить від температури повітря навколишнього середовища. В середньому, частіше так то воно й вдається але не завжди.
@@teplo_ua ничего не понял....
що не зрозуміло?
По обвязке,если перед ТА поставить гидрострелку,а после первичное кольцо и от него вторичные кольца и тогда можно с экономить на трехходвых,они ведь стоят немеренно...?
ні, бо потрібно буде встановити ще один циркуляційний насос, а це також коштує грошей і зайвих енерговитрат. Все давно придумано з точки зору економічності та енергоефективності.
ну или ТА взять большим объемом, чтобы голову не морочить с половинчатой загрузкой
Але тоді котел небуде вспівати нагріти ТА в мороз
@@БуднимонтажникаОтоплениедостаточный запас по объёму ТА даст возможность эксплуатировать котел при полной загрузке и режиме горения , близкому к максимальному в широком диапазоне наружных температур. А повышенная мощность котла при еще большем объёме ТА увеличит интервал между топками до очень приятных значений. Это увеличит конечно первоначальные затраты , но переведёт вас из штатного кочегара в нечастого экскурсанта.
А сейчас производят комбинированные котлы он работает на дровах газе и электро экономим площадь не лучше
Кто нибудь понял этого Киловаттчика 😂
Я вот дальнобойщик по профессии, я вот его вообще не понимаю чё несёт
Ты скажи прямо сколько на один киловатт котла надо объём жидкости теплоаккомулятора
Примерно 1квт = 25 л объем теплоакум
Вот делаем отопление котел 20 кВт на сколько литров брать теплоаккумулятор ?
Или с таким вопросом к синоптикам 😂
@@Андрей-к9у1б дальнобійник кіловатника не зрозумів🤣🤣🤣 Як не зрозумів, то йди до спеціалістів, плати їм гроші, нехай рахують і роблять все що треба. А твоя робота зрозуміла, крути баранку і не задавай дурних запитань.
Дельта в 50 градусов имхо сильно оптимистично выбрано. Такое достижимо только на теплых полах. Для всего остального более реальна 40.
Підкажіть будь ласка, є акамулятор на 2000л, котел Tetra Pell 50кв, якщо загружати котел поки не набере необхідну температуру щоб нагріти акамулятор, а потім коли дрова спалюються котел згасає, чи це критично? Чи потрібно щоб постійно котел "горів"? В будинку є тепла підлога
@@nazarhudzinskiy8337 нет конечно. Котел натопил бочку, а дальше тепло тянете из бочки сколько надо. Когда бочка подходит к концу - зажигаете заново
Дуже вам дякую, за відповідь!@@СержГриг-и1у
Я понял. Что нужно не два ботинка забрасывать в топку,а сначала один,потом подождать и если нужно второй туда же.
а ще можна валенками топити або лаптями
тема не до конца раскрыта. А если еще ГВС через ТА?
Це запитання для окремого відео, за одну хвилину не розповісти.
В ватах/киловатах измеряется мощность, а не количество энергии/тепла. Количество тепла измеряют в джоулях или калориях, в крайнем случае в киловат-часах, но не в киловатах
@@kabahkabah4075 в теплотехніці використовуються різні величини відліку. Якщо беремо таблиці теплової потужності, то там буде саме в кВт. Тепловитрати також вимірюються у Вт. Є також таблиця перерахунку Ват в Калорії або Джоулі. Це все енергетична цінність, тому як ми, спеціалісти, її трактуємо не має значення, головне що це вірно. Кіловатгодини в речовому обігу не використовується ,так як кВт це і значить, просто скорочено. Це те ж саме що ви кажете що за місяць використали 500 кВт електроенергії, хоча по вашому потрібно казати тільки 500 кВт. годин енергії. На вашій мові кіловати пишуться з двома буквами ТТ, вам як допитливому це соромно не знати, а ще повчати тут намагаєтесь.
Зрозуміло те,що треба збільшити ТА в2-2.5 рази в об'ємі.І не потрібно пристосовуватись до погоди.Не забувайте ,ТА ефективний при міжсезоній порі року.Також ТПК завжди має працювати в повному режимі роботи-а це може забезпечити ТА з об'ємом 1,5м(3).
@@AnatoliiKopytsiak об'єм ТА визначається розрахунками, а не як заманеться.
@@teplo_ua В такому разі ваші розрахунки застарілі.Перепрошую,але вони не враховують усіх обставин і нюансів експлуатації ТПК.
@@AnatoliiKopytsiak розрахунки не можуть бути застарілими. У відео представлений ОПТИМАЛЬНИЙ розрахунок об'єму ТА. Це одна з методик розрахунків, є також інші, але це не значить що цей розрахунок не вірний чи застарілий. Головне що треба розуміти, це основні критерії, а нюансів дійсно може існувати більше, для цього є індивідуальний підхід в розрахунку.
После фразы "пиролизные газы не горят" я выключил.
@@shemetilo і не включай, не потрібно. Знання, це зло, пиво та горілка - двигун прогресу.
Не розумію, а чому, допустим, поставити ТА не 500 л, а 1000. При відносно невеликих морозах, ми так же будем загружати повну топку, но вже набагато рідше, що є плюсом, а при сильных морозах, да ТА буде прогріватись не до 80, а до 60 градусів, но в цьому є також свої плюси, так як кількість енергії є така ж як при 500 літрів, но тепловтрати, за рахунок різниці температур є меньші
Ми можемо це зробити, ніхто не каже що ні. Відео не про максимальні можливі варіанти, а про оптимальні, яких вже достатньо для нормальної роботи. Але потрібно враховувати і симетричність потужності котла до об'єму накопичувача, тому що можемо отримати інші непередбачені проблеми (довгий час розігріву, недостатня температура, утворення конденсату, економічно не обґрунтована ціна).
@@teplo_ua другу неділю цікавлюсь данным запитанням, підбираю для себе, скажу так, різниця між чистою бочкою 500 і 1000 літрів, дуже не велика, котёл потрібно підбирати не до площі будинку, а до об'єму ТА, і якщо позволяє місце, то чим більший ТА, тим краще.
Не вірно розумієте принцип підбору. Потрібно спочатку визначитись з бажаним часом відпрацювання з одного заряду теплоакумулятора, далі порахувати максимальні тепловитрати приміщення, тільки після цього підібрати потужність котла і теплоакумулятора. Наприклад, якщо я маю дім 150м², при тепловитратах в 11кВт(-20°С) ТТ котел 15/17квт + 500/600л буде достатньо для якісної роботи котла з роботою в 8 годин на одному завантаженні топки. Але якщо я хочу щоб система працювала 12-14год., для цього потрібен теплоакум. 1000-1200л і котел потужністю 20/24кВт. Тому вже ціна такого рішення буде значно дорожче від першого варіанту (ціна котла, бака, інший діаметр димохода), ставте на важелі бажання та можливості.
@@teplo_ua в наших реаліях топити два рази на день ніхто не буде, для мене є ключовим топка раз в день, після роботи, потрібно що б тримало до 24 годин. Тому при площі мого будинку 120 квадратів, я підібрав собі ТА на дві тони і котёл на 30 кВт. Вибачте мене, но я взагалі не бачу сенсу ТА яке тримає 8 годин, це як мінімум два рази на день нада топити. Можливо хтось і скаже "що тут такого перед роботою закинути повну топку і підпалити", но по перше це тільки на словах так швидко, а по друге я особисто не маю бажання кожного дня вставати як мінімум на пів години раніше і палити котел. Це звичайно кожен обирає для себе, но в перспективі на 10+ років легше переплатити, і жити в комфорті. До мінусів віднесу, що не кожен зможе поставити такий ТА в себе в будинку. В мене гараж з потолками 3 метра, і площею 40 квадратів (да такий здоровый) впритул до будинку, тому я собі це позволити можу. Що до важелів бажання і можливостей, то скажу так, хто купує/будує/живе в приватному будинку повинен розуміти, що в нього нада вкладати більше ніж в квартиру, і якщо ви не маєте на це змоги, купіть/арендуйте однушку, живіть, і не за що не думайте, туда коштів нада вкладати в рази меньше.
Ви не думали про іншу альтернативу? Така топкова вам обійдеться в чималу суму, але ресурс в середньому на 10 років. Окрім цього заготовлення дров, їх зберігання, обслуговування топкової. За ці гроші встановіть тепловий насос і ніякий турбот. В експлуатації буде дешевше, термін життя довше, не потребує контролю та догляду. Якщо боїтесь за стабільність електрики, поступово можете встановити сонячні панелі/інвертор/літієвих акуми. Я собі закінчив проект безперебійника на базі гібрида 5.2квт+12квт ємності літієвих акумів + планую встановити 4 сонячні панелі на 2.2квт/год. В вашому випадку з тепловим насосом без зовнішньої електрики ця установка сможе пропрацювати близько 8 годин, а якщо є взимку сонце, то й добу. Якось так. .
Все норм. Кроме времени горения. Чем дольше горит ,тем меньше тепла уйдет в атмосферу. То есть, на выходе из трубы должна быть минимальная температура газов,тогда это полностью пророревший продукт распада. Чушь про пиролизные газы,есть прям пироллизные котлы и что? И топка углем тогда тоже не эффективна получалось бы по этой логике
@@Oleg-gn2eq набір реплік не пов'язаних між собою ні логікою ні смисловою послідовністю. Важко коментувати. Нехай буде так.
Можно еще проще - 30-50л. умножаем на мощность котла = объем ТА! Где 30л - утепление здания есть, 50л - утепление здания нет! Усредненный расчет...
а як же роз'яснення, докази, цифри? Просто так 30-50 буде багато запитань та непорозумілостей.
Феерическая пурга. Жертва ЕГЭ не понимает разницы между энергией и мощностью. Разделим киловатты на градусы, прибавим мощность, вычтем площадь, получим время. Это на протяжении всего ролика. Отдельный бонус за "умение" записать на доске ход решения.
🤣🤣🤣
Под тепло вода косишь?
Странный вопрос. Нет. Даже не собираюсь. А ты под кого косишь?
диванный эксперт
обоснуй, балабол
Це лише теорія, на практиці все трохи не так.
Я палю дровами оскільки газу не має та з електрикою трохи халепа, будинок 70м2 котел Defro 15kwt з автоматикою, буфер 1500л зі змієвиком для гвп, для зручності палю щодня в ранці і в вечері, але підкидаю трішки і підтримую десь 70-80° в буфері, після буфера насосні групи та керує цим всім погодозалежна автоматика, якщо дрова сухі, то чищу котел від попелу раз на два тижні, якщо ж вологі то раз в тиждень, тут як попаде. Іноді мені лінь чи пізно приїхали то можу пару деів і не палити, в принципі в таку погоду як зараз дня за три чотири температура в буфері опускається десь до 35°
Погодозалежну автоматику поставив лиш недавно тож після сезону буду бачити по розходу дров.
@@ІНЖЕНЕРНІСИСТЕМИ Теорія? Ми цим займаємося 15 років. Тому вся інформація взята не тільки з кваліфікації, а й з практики. Стосовно вашої системи опалення і вибору ємності, це інша історія. Якщо ви дивитись уважно відео, то там було розглянуто оптимальний вибір ємності бака. Більшу ємність та потужність котла можна встановити, але це має більші витрати по собівартості і деякі недоліки. В моїй розробці котли не сажуються взагалі навіть за весь сезон. Теплообмінник котла немає ні смоли, ні коржів, ні бруду в димоході, тільки попіл. Дрова акація, навіть в перемішку (не більше 30%) з сосною не дає забруднення.
Не сомневаюсь, что цифры в Ваших расчетах сходятся, но сам подход в корне не верен. Сколько раз в день нужно топить твердотопливный котел для оптимального КПД системы в выбранном варианте? 2,5? Это как? Обычно люди занимаются котлом в одно и тоже время каждый день. Т.е. придется топить три раза? Зачем тогда брать оборудование с излишком?
Поэтому САМЫМ ПРАВИЛЬНЫМ является ПРАВИЛЬНАЯ расстановка приоритета в выборе оборудования. А правильным приоритетом является количество топок ежедневно при максимальной нагрузке. Возьмем, например, 2 раза. Тогда считаете Ваши 9кВт*12часов=108кВтч на одной загрузке должен выдать котел. Допустим, котел будет гореть Ваши 6 часов, тогда мощность котла должна быть 108/6=18кВт. Ну а так как используем в моменте всего 9кВт, то другие 9кВт нужно куда то накопить. Таким образом, нам нужно "отложить" в теплоаккумулятор 54 кВтч для чего потребуется емкость объемом 1547 литров с учетом дельта Т = 30 град. Для снижения объема емкости имеет смысл увеличить разницу температур до 46 градусов и использовать емкость объемом 1000 литров.
Вроде бы не должен был ошибиться с расчетом "на коленке".
В корні не вірне ваше розуміння суті відео. Якщо ми кажемо про оптимальний розрахунок, це стосується оптимально підібрано обладнання яке надає початок відліку якісної, економічної та комфортної експлуатації. Тобто це той мінімум, який необхіден для вищезазначених критеріїв. Все що стосується бажання в покращенні комфорту чи то зручності експлуатації, це являється бажанням конкретної людини і являється приватним прикладом, а не оптимальним. Не плутайте червоне з мокрим. Якби ви рахували не на коліні, а бажано ще й думали логічно, то зрозуміли б що сама низька температура взимку буває близько 6-10% від всього періоду, а все інше набагато тепліше, а це означає, що підбирати теплоакумулятор для експлуатації 6-10% від всього зимового періоду економічно не обґрунтовано. Тобто немає сенсу розраховувати на 12годин роботи при -20°С, якщо -20°C буває не кожного року, а ще всього декілька днів. Інакше цей теплоакумулятор має бути в два рази більше об'ємом, а значить у потужніший котел. Ось звідси ми і отримуємо поняття оптимальності підбору відносно логіки та ціни витрат.
Я понял что нужно на дом 100 квадратов нужно 5 тонн теплоаккумулятор
якась у вас інша математика. В середньому на 100м² достатньо 750л.
Сразу не верно, нам вообще все равно сколько здание терят, важно сколько и какие отопители (чугун или алюминий....) вот от них необходимо отталкиваться!
бред
У тебя схема отопления не правельно нарисована а ты что-то пытаешься подобрать буферную ёмкость.
Що ти несеш, щоб робити зауваження потрібно в цьому розбиратись, навчитись правопису та обґрунтовано описати помилку.
Нихрена вї не правї,єтот расчет подходит если температура окружающей средї будет -20 градусов,то что в нашей местности бївает 2-3 недели за сезон,остальное от -5 до +5 приблизительно.Оставшуюся єнергию куда девать?Теплоакумулятор нужно покупать еще исходя от температурї окружающей средї в отопительном сезоне.там где холодно подойдет 500-600 литров,где теплее нужен либо котел меньше,но вї говорите хлам,так что нужен теплоакумулятор больше.Расчет должен бїть на то чтобї в 80-90% отопиельного сезона одной полной загрузки котла хватило на сутки,а те несколько недель когда на улице будет -20 градусов можно топить 2 раза в сутки.Мое мнение єто оптимальнїй вариант.
Плутаєте оптимальний з бажаним.
+
Иииди лесом счетовод!!! Время горения 1 закладки- 1,5-2 часа!!! Оптимальный режим. Количеством топлива, задаем температуру в обменнике. Площадь поглощающих элементов и размер топлевника- берутся по максимальным, зимним значениям!!! Ключевое значение - кпд теплопередачи в обменник! 90% продаваемых емкостей, имеют завышенное значение в 2-2,5 раза. Если не так, то ваша система, неработает.
шо воно меле
9 квт потери это прям довольно плохой дом.
поганий? Це як?
@@teplo_ua це то шо теплопотери большие.
Тепловитрати бувають різні, все залежить від будинку, його якості теплоізоляції. Саме розрахункові тепловитрати отримують при максимально низьких температурах по географічному розташуванню за останні 10 років. В нашому регіоні енергозберігаючим будинком вважається той будинок, який при -20°С витрачає 6-7квт/100м², середньої якості утеплення 8-9квт. Для багатоквартирних будинків 4-5кВт та 6-7кВт відповідно.
@@teplo_ua ну я это и сказал что при 9 квтах дом плохенький.
Выучи таблицу умножения сначала!
@@Александр-ь4ь5м тю
ужасный муз фон
Лишь бы он сам понимал что говорит
Невозможно слушать весь это бред. Объясняю - в кубометре теплоаккумулятора вы сможете запасти 50 кВт*ч. Ничего считать не надо, это ваш максимум. Если дом утеплен адекватно климату, то теряет 1 киловатт на 25 квадратов в самое холодное время, вот и считайте. Получается для дома 100 квадратов теплоаккумулятора в кубометр на 12 часов хватит в холода. Хотите больше - ставите больше ёмкость
Жаль денег на емкость- никакую не ставите
Фабричный теплоаккумулятор не окупается, это чисто вопрос комфорта.
Самодельный из чермета - вполне может быть выгоден, вплоть до того, что греть его ночным электричеством, а день уже от него греться
Ну ти й шпец, зроби собі з лайна і палок з урахуванням 1кВт на 25м² і подивимось на результат.
@@teplo_ua так уже. Правда вместо лайна пенопласт
Я проста не понимаю не мастер )
Існують різні комбінації. Зверніться до місцевих спеціалістів, вони повинні почути ваші побажання (отримати технічне завдання), оглянути умови монтажа та надати свою оцінку ситуації про можливість реалізації ваших планів.
для цього існують спеціалісти щоб виконувати технічне завдання клієнта.
У котла длительного горения, низкий КПД
Каша манная какая то...вокруг да около... ничего по делу!
@@polkan3139 а ви що шукали в моєму відео, рецепт приготування лазанії?
сколько много текста лишнего, диванный эксперт
... відповів диванний коментатор
Муть
повна маячня, нічого схожого з реальністю
@@sergiyua1994 реальність мабуть у кожного своя. Тільки в нашій реальності все працює на відмінно. Відео не має прямої реклами на конкретного виробника, це суто наше бажання зробити цей світ трохи краще. Якщо наша справа вам не подобається і ви вважаєте що ця інформація маячня, то у вас є можливість написати свої аргументи.
По наговорил кучу дров. Сам видно плохо понимает о чём речь идёт
Де ж ви такі грамотії беретесь. Ти для початку свою мову вивчи, та присказки запам'ятай, потім напиши конкретно що та чому на твою думку було сказано не вірно.
10кВт котлы - это хлам??? Вы меня просто убили)) Посоветуйте, пожалуйста, как отапливать маленький домик с одной комнаткой, кухней 42м² и веранда 18м² = 60м² ?
Заранее спасибо 🌹
@@ИринаИрина-ф7н1ж проблема в тому що виробники ТП котлів не проектують малу потужність типу 10кВт з ефективним теплообменником. Всі конструкції малопотужних котлів які я зустрічав примітивні і мають низький ККД. Тому вам, як власнику маленької площі будинку важко щось адекватне порекомендувати. В цьому випадку або ж вибираємо краще з гіршого, або ж доводиться купувати котел більшої потужності заради більш ефективної конструкції котла, а це від 16квт. В цьому випадку вам допоможе теплоакумулятор. який забере на себе надлишок теплової енергії. Або ж можна цей більш потужний котел експлуатувати не завантажуючи повну камеру дровами, а лише до половини.
Бак таких объемов стоит дороже чем сам котел
Да не горят 25 кг дров 6 часов на максимуме, ну никак))), все на глаз показал
Звісно що на максимумі не горять. На максимумі прогорає за 1.5-2 години.
Много воды ненужной
если ты 9 умножаешь на 6 с помощью калькулятора, что тебя слушать то?! а ты еще подпишись... лайки какие то...сам и смотри эту убогость
Та Бог з тобою, дивись що тобі подобається.
ДА ЧТО ЗА ЦЫГАНЩИНА БЛЬ... БЕСИТЕ ПРОСТО ПОПРОШАЙКИ- ПОДПИШИСЬ, ПОСТАВЬ ЛАЙК... РАБОТУ СВОЮ ДЕЛАЙ, Ч САМ РЕШУ СТАВИТЬ ЭТОТ ЛАЙК ИЛИ НЕТ
тю, так видали ютуб і читай газету, там про лайк не просять.