Üdv mindenkinek Ez csak négy cella volt. Nekem kétszer 16 cellával / 280AH / kellet megküzdeni. Senki nem segített. A BMS beállítás tökéletes.Heteken keresztül próbálgattam,hogy kiegyenlítsem a cellákat.Sajnos nem sikerült. A vége az lett ,hogy egy kínai cégnél érdeklődtem akkumulátorok után.Ők küldtek emailt, amibe leírták lépésről lépésre a megoldást. Jelenleg JK BMS felügyeli a rendszert.5-10mV-os cellánkénti hibával. Ha valakit érdekel nagyon szívesen segítek.Egy sárga oltárom van,ehhez kellett a sok akksi. Drukkolok mindenkinek,sok sikert.
Üdv. Az érdekelne hogy hány ciklusnál jász és mikor élesedett a rendszer? Csak azért kérdezem mert a szekrényben augusztus óta van jk bms és kicsit összehasonlitanám az akku használatott.
16 nem semmi, én még 20-25 db használt indítóval vacakolok, de ez csak hobby. Még 2 független rendszer lesz, az már magasabb színvonalú lesz. Minden infó jól jön!😊
Üdv. Engem érdekelne az h hány ohmosok a celláid? S max hány amperral töltöd a 16db 280ah pakkot ? ( egyszere vetted e a 2 pakkort egymás közöt van e külömbség ? Nekem is van egy 16db 280ah pakkom 0.23ohmos 9 ciklus ment le ezeknek 2 cellám első perctől kilóg a sorból 0.013v nem használódnak nagyon novemberbe vettem azóta 9 ciklus nem som . Van kétt 8db 280ah pakkom is ezek párhuzamosan vannak kötve 24v rendszerbe ott már van külömbbség. 0.16ohos az egyik 0.25 ohos a másik pakk a kisebb ohmos mindig több ampert kapp mind a másik pl ha az inverter 56A tölt 20A kapp a 0.23ohos és a többit a 0.16ohos)
@@Mikrosilver Üdv A két akku pack nem egyszerre indult.Az öregebb : 18 ciklus, ciklus kapacitás:5178AH ,az idő : 200 nap, 4 óra,58 perc, 5 másodperc A fiatal : 9 ciklus, ciklus kapacitás :2644 AH az idő : 110 nap, 8 óra, 5 perc. 50 másodperc Szép napos idöt
Mi robotokban használunk lifepo akkumulátorokat. Nekünk ez olyan mint egy bejáratós motor. Csak a belső ellenállás mérés alapján összerakjuk a pakkot és gyárin hadjuk a bms-t. Több napon keresztül töltjük kisütjük a pakkot és közben pc rögzítjük az adatokat. A töltő és kisütő áramot naponta emeljük. 3-7 nap alatt szépen beállnak a cellák. A rögzített adatok elemzése alapján állítjuk be a bms-t . Soc érték és a counter csak nem pontossak!
teljesen egyetértek, bár én nem értek hozzá. 4-5 század Volt eltéréssel indítottam, majd szűk egy héten belül összesimultak a cellák értékei 1-2 századra a napi töltés-kisütés ciklusokkal. Mutattam egy ismerősömnek, akinek szintén van napelemes rendszere, irigykedve nézte a cellák együtt futását. Nem piszkáltam a gyári értékeket a BMS-ben, nem hiszem, hogy jobban értek hozzá. Pont a Jikong a piacvezető, talán nem véletlenül.
1-2 század eltérés az akkuk és csatlakozások valamint kábel hosszokból és a bms pontatlanságából adódnak. Ha például a csatlakozásokat fellazítod majd meghúzod más értékeket fogsz kapni.
@@istvantakacs6401 Ezek a különbségek nem statikusak, folyamatosan változik, melyik cellákban mennyi a feszültség a balansz miatt. Egyébként a BMS megpróbálja a vezetékhosszból, kötések ellenállásából adódó eltéréseket korrigálni, ezzel nekünk nincs gondunk, csak extrém esetben (fellazult kötés, stb.) Amikor 70A felett töltött a rendszer, végigtapogattam minden kötést, hátha valahol melegszik. Ekkora Ampernél ki kell adja, ha valami nem jó, de mindenhol hideg volt a csatlakozás
Üdv! Nemrég találtam a csatornára, most értem kb a végére. Hamarosan megrendelem első napelememet és egy vezérlőt, csak kis 12 voltos mini rendszert szeretnék ezzel a fesszel működő kis fogyasztóknak. Majd vissza is nézem a számításos videódat hogy megnézzem merre az annyi, igaz csak egy feszültséget jól tartó, de indítóáramot nem biztosító 55 ah-s akksim van. Megy egy csomó 13750-es li-ion/polimer akksim amikből már módosítottam elemes gyerekjátékot, ni-cd akksipakkot, napelemes kültéri lámpát, ilyesmi. Okulok, mérek, tanulok 😂
Üdv. Ezeket a beállításokat nem lehet meghatározni csak tesztelés alapján! Még azonos gyártói cellák között is nagy lehet a különbség. Véleményem szerint mindig tesztelni kell, hogy mi az alsó és a felső határ! Csak így tovább! 🙂
Üdv. Csak óvatosan, mert nagyon szét tudnak szaladni a cellák, és ez befolyásolja az élettartamot. Nálam az általános 3.00 v és3.4- 3.45v, de ez változhat! Ezeken a feszültségeken kívül csak minimális a hozam!
Szia. Nekem 16db 200-as cellám van JKbms-el . Mielőtt sorba raktam volna őket csináltam top balance-ot párhuzamosan kötve. Sajnos csak 5A-es töltésre volt lehetőségem így ment 3hétig :-) . Igy elég jól együtt vannak a cellák csak 1 lóg ki a töltés vége felé kb. 0,01V-al. Igaz még csak 10 ciklus ment le.
Jobb cégek egyébként összeválogatják a cellákat neked, hogy közel azonos belső ellenállásuk és kapacitásuk legyen. Így nem fognak a cellák nagyon elmászni egymáshoz képest. Nem kell vért izzadnia a balanszernek, hogy próbálja korrigálni.
Fogalmam sincs mi volt beállítva abban a videóban, de 3,48 volt/cella 100% töltöttség, 3,35 voltnál indulhat a balansz, 3 volton üres a cella (a jó cella még nem üres de nem illik tovább terhelni) 2,95 volton állítsa le a fogysztást, 2,8 volton áljon le a bms is. Az invertert ugy kell beállítani hogy 3 volt/cellánál menjen hálózatra ha van (hamarabb áljon le mint az akku). Töltés 3-4 órás legyen pl. 100Ah 25-30 A.
A balanszot nem lehet megoldani vékony huzallal, párhuzamosan? Zárlat esetén ami elég, olyan vékony keresztmetszetre gondolok. Vagy nikkel szallag talán ekkorra ampernél? Van amikor a legegyszerűbb megoldás a legegyszerűbb! 😊
@@Mikrosilver Tartottam is tőle, sima Li beállítás, vagy egyéni sem optimális, se biztonságos. ~25-75% között használni minek, ha meg nem pontos, akkor csak a baj lesz. Jobb esetben csak élettartam. Megértettem! :)
Ausztrál tapasztalatok alapján. Ezt a cellát a Rept gyártotta. Autóipari teszten megbukott, ott selejtezték. Így került egy kereskedôhöz. Ők ráfurták a menetet és a csavart és lebutították a terhelést, mert autóba nem alkalmas. Sok esetben a röntgen vizsgálaton bukik. Az Aliról amin menet van az mind bukott cella. Az eredeti minőségen nincs ilyesmi, mert nem kell.. Szolárhoz még jó. A Grade A - B -C meg marketing bullshit.
@@Mikrosilver persze. Járműipari felhasználásra alkalmatlan. Nálad viszont 3-5-6c-t nem kell leadnia. Általában a röntgenen buknak meg. Az anód és a katód környékén van hiba, vagy az eloszlás nem tökéletes. Ide teljesen jó lesz. Használd egészséggel!
Szia. Ezeket az akukat meg lehet oldani hogy autóban generátorol lehesen tölteni? Külön generátor. Világitásra illetve inverterel 230 at csinálnák belőle, munkás autóba. 😊😊😊
direktben nem, mert kell vigyázni a cellákra is, de a generátorra még jobban! Képzeld el, hogy mondjuk van 100Ah kapacitásod. Azok a cellák kényelmesen felvesznek 2C Ampert is, ha nincs a töltés korlátozva. a 2C áram az 200A, egy autógenerátor meg nem szokott 120-140A felett lenni, amiből még az autót is el kell látnia. Igen rövid használat után elfüstölne a generátor. A lakókocsisoknak van erre valami kiforrott megoldása.
Nagyon köszi az infót! De én úgy gondoltam hogy annak az akunak külön generatora lenne. De azért nem szeretnék generatort csináltattni hogy az akunak jó legyen. Akkor maradok a gondozás mentes akunál.
@@kokanykrisznézz szét lakóautós videók között, ott láttam a megoldást, csak nem emlékszem a videó címére. okos keresőszavakkal hamar meg fogod találni
Üdv. A legegyszerűbb megoldás egy áramkorlát beiktatása pl. ellenálás vagy izzó de az tűzveszélyes szóval inkább egy DC DC konverter és meg van oldva az áramkorlát is és a feszültség is, persze nyilván nem fog rövid utakon feltöltődni de az is kérdés hogy mekkora kapacitásra van szükség.
@ és azt esetleg megtudod mondani hogy vajon miért nem engedi fel tölteni teljesen? 3.195 korul vannak a cella feszültségek és a labor tápomat ha 13.3 voltnál fentebb állítom ocp felirattal le áll. A Jk appban 3.550 re van be állítva.
Az 1. résznél egy hsz-ben írtam, hogy nem tartom okosnak a balansz alsó küszöbfeszültség gyári értékének megváltoztatását (magasabb feszültség megadását) pontosan a Jikong BMS-nél. Ezeknek aktív balansza van, vagyis nem eldisszipálja a magasabb töltést, hanem jó hatásfokkal átrakja a leggyengébb cellába.
JK BMS OVPR over volt protection return, tehát mikor térjen vissza a protection módbol ennek az értéknek 100% SOC és OVP mértéke között kell lennie, UVPR ugyanez a felállás csak merüléskor, köszönöm az áramkorlát ötletet, bár általános iskolában tanultuk csak alkalmaznom kellett volna P=UxI -> I=P/U...
Üdv. Szerintem akkor 3.5 az OVPR és 2.625 az UVPR bár itt kicsit vékony a mesgye@@Mikrosilver szerintem megbizható info forrás: YT: JK-BMS in depth review and overview of all settings
Köszi a videót , egy pár szót hogy mi a bekerülési ár úgy az egész, légyszi ,meg idő, összehasonlítsuk egy 10kw os kész akkupak árával ,ha lehet vagy miben más ? Majd egy következő részben , mert gondolom olcsóbb de menyivel? . Előre is köszi , jó hogy mindent ilyen részletesen elmagyarázol szerintem jövőbeli felhasználó nak is jól jön az infó . Köszönjük a videókat nagyon hasznosak és sok tudást ismertettnek .
Köszi, nyilván , bocsi hogy nem voltam világos , ugy gondoltam hogy ha ezekből a cellákbol össze állitasz egy 10kw ost és egy kész 10kw os közt a különbség árban , vagy menyivel drágább az .
Hali én is lifepo4-et használok a balanszot én hagytam 3volton mert elöbb kibalanszokja a cellákat és levettem az eltérést a cellák között a legkissebre 0.003ra de így is legalább 5ciklus kellett hogy kibalanszolodjon rendesen mert csak töltés vagy merítés közben balanszolódik mert akkor látható csak ha nem egyforma kapacitásúak a cellák . Meg én a lithiummal összekötöttem 8slifepo4 még a 7slithiumot.
@Mikrosilver Még fel sem keltem, de engem is érdekel, melegszik, hordosodik e ha 1C-vel van merítve, töltve, és valós e a kapacitás. Savasokat kezdem unni. Úgy értem csak a sajátom. Ami 2-3-4 hetet áll, elmegy az ellenállás, és/vagy 1 cella azt mondja helló, én befejeztem. 😢 De azért több van mint volt! Ha szép, napos idő lesz, 600W hősisivel fogom tépni őket, amit meg a napelem pótol épp, azt szerszám akku töltéssel veszem ki. KONA 80m lesz legközelebb, így nem tudom feltenni 6A -25%-al. De majd jövőre az a terv éjjel 3A nappal 12-vel. Így egy hétvége alatt, majdnem feltölt! 😅
Üdv. Magaduram többet tud róla mondani én csak használom de csak akkor jó a végeredmény ha 60-70mm/s sebességgel nyomtatok. th-cam.com/video/77nBuaUNJ64/w-d-xo.html
20:10 A feszültségeltérés ilyenkor a cellák belső ellenállásainak eltérésre utal inkább. Azért is matricázták át, mert nagyobb a belső ellenállása, mint a gyári érték (legalábbis annak a cellának, aminek mutattad a címkéjét). Ezért nem meríthető 5C-vel. Egy YT1035+ műszer nagyon hasznos. Főleg, amikor a csavaros kötések ellenállását ellenőrzöd vele.
üdv:Az inverterem Easun isolar-smx-ll-5.6kp-wifi szeretnék hozzá vásárolni eggy 10kw-os Rosen lifepo4 akkumlátort kérnék eggy kis segitséget hogy ezt érdemes lenne-e megvenni nemtudom hogy kompatibilis lenne-e az inverterrel?
Üdv, ugyanilyen inverterem van, kicsit több akkukapacitással (14,3kWh). A tetőn 4,98kWpeak van és az akku bizony kevés hozzá, vagy mi használunk (még) kevés áramot. Nekünk eddig napi 6,25kWh a fogyasztásunk (igen, az Excel is a barátunk), szóval napsütés nélkül ez bő 2 nap akkuból. Ha 16cellából áll össze az a Rosen akku (névleges 51,2V), akkor kompatibilis. A BMS-szel nem valószínű, hogy kommunikálni fog az inverter, de nem is dolgoznak egymás ellen. Én viszont nem adtam fel a kommunikáció felépítését, mert nem hiszem, hogy 99%-os töltöttségnél jó, ha 70A-rel tolja a töltést az inverter. Amikor egyszer már levágta magát és a cellákat a BMS az inverterről, visszakapcsolás után megszelídül a rendszer 10-14A töltőáramra, na az már jó.
17:24 Emergency az arra való, hogy ha már elérte a cellafesz azt a legkevesebb értéket, amit beállítottál neki hogy kapcsolja le a merítést, akkor azt visszakapcsolja.
Üdv. Magad uram vásárolt akku tesztert ami mindenféle akkut egyedi beálitásokkal tud tesztelni és utánna grafikont is tud rajzolni hogy pontosan hogy alakultak az értékek a teszt során.
Nemrég vettem egy Atorch 150W 20A kapacitás tesztelőt Ali Express-ről. Egyelőre elég jónak tűnik. Van rajta egy színes kijelző, mindenféle teszt paramétert be lehet állítani gombokkal. Egy processzor hűtő + ventilátor adja le a felesleges hőt. Li-ion-cellákhoz adnak hozzá kiegészítő panelt, több féle mérethez. Bluetooth is van rajta, össze lehet hozni számítógépes programmal, bár az nem volt egy egyszerű mutatvány. 10 ezret megért szerintem. Annyi hogy nincs műszer dobozban, csak csupaszon van az áramkör.
Üdv mindenkinek Ez csak négy cella volt. Nekem kétszer 16 cellával / 280AH / kellet megküzdeni. Senki nem segített.
A BMS beállítás tökéletes.Heteken keresztül próbálgattam,hogy kiegyenlítsem a cellákat.Sajnos nem sikerült. A vége az lett ,hogy egy kínai cégnél érdeklődtem akkumulátorok után.Ők küldtek emailt, amibe leírták
lépésről lépésre a megoldást. Jelenleg JK BMS felügyeli a rendszert.5-10mV-os cellánkénti hibával.
Ha valakit érdekel nagyon szívesen segítek.Egy sárga oltárom van,ehhez kellett a sok akksi.
Drukkolok mindenkinek,sok sikert.
Üdv.
Az érdekelne hogy hány ciklusnál jász és mikor élesedett a rendszer?
Csak azért kérdezem mert a szekrényben augusztus óta van jk bms és kicsit összehasonlitanám az akku használatott.
16 nem semmi, én még 20-25 db használt indítóval vacakolok, de ez csak hobby. Még 2 független rendszer lesz, az már magasabb színvonalú lesz.
Minden infó jól jön!😊
Sziasztok! Engem érdekelne a leírás!
Üdv. Engem érdekelne az h hány ohmosok a celláid? S max hány amperral töltöd a 16db 280ah pakkot ? ( egyszere vetted e a 2 pakkort egymás közöt van e külömbség ? Nekem is van egy 16db 280ah pakkom 0.23ohmos 9 ciklus ment le ezeknek 2 cellám első perctől kilóg a sorból 0.013v nem használódnak nagyon novemberbe vettem azóta 9 ciklus nem som . Van kétt 8db 280ah pakkom is ezek párhuzamosan vannak kötve 24v rendszerbe ott már van külömbbség. 0.16ohos az egyik 0.25 ohos a másik pakk a kisebb ohmos mindig több ampert kapp mind a másik pl ha az inverter 56A tölt 20A kapp a 0.23ohos és a többit a 0.16ohos)
@@Mikrosilver Üdv A két akku pack nem egyszerre indult.Az öregebb : 18 ciklus,
ciklus kapacitás:5178AH ,az idő : 200 nap, 4 óra,58 perc, 5 másodperc
A fiatal : 9 ciklus, ciklus kapacitás :2644 AH az idő : 110 nap, 8 óra, 5 perc. 50 másodperc
Szép napos idöt
Kedves Mikrosilver Nagyon köszönöm a sok sok videót.Sokat tanultam Tőled.Ezért kezdtem
a szigetüzemmel foglalkozni.
Üdv.
Sajnálom hogy megfertőztelek és most röpködnek a Kwh-ák villanyszámla generálás nélkül.
Én is így jártam!😀
@@krisztianpeto6199 Én is,én is így jártam :)
Tűkön űlve vártam a folytatást. Nagyon kiváncsi voltam az újracímkézés rejtélyére... Ez nagyon meglepett..
Mi robotokban használunk lifepo akkumulátorokat. Nekünk ez olyan mint egy bejáratós motor. Csak a belső ellenállás mérés alapján összerakjuk a pakkot és gyárin hadjuk a bms-t. Több napon keresztül töltjük kisütjük a pakkot és közben pc rögzítjük az adatokat. A töltő és kisütő áramot naponta emeljük. 3-7 nap alatt szépen beállnak a cellák. A rögzített adatok elemzése alapján állítjuk be a bms-t . Soc érték és a counter csak nem pontossak!
teljesen egyetértek, bár én nem értek hozzá. 4-5 század Volt eltéréssel indítottam, majd szűk egy héten belül összesimultak a cellák értékei 1-2 századra a napi töltés-kisütés ciklusokkal. Mutattam egy ismerősömnek, akinek szintén van napelemes rendszere, irigykedve nézte a cellák együtt futását.
Nem piszkáltam a gyári értékeket a BMS-ben, nem hiszem, hogy jobban értek hozzá. Pont a Jikong a piacvezető, talán nem véletlenül.
1-2 század eltérés az akkuk és csatlakozások valamint kábel hosszokból és a bms pontatlanságából adódnak. Ha például a csatlakozásokat fellazítod majd meghúzod más értékeket fogsz kapni.
Minden tized milli Ohm számit.
Gyári beállításoktól akkor kell, lehet eltérni ha tudod az igényeidet! A beállításokat ezért nem közöltem.
@@istvantakacs6401 Ezek a különbségek nem statikusak, folyamatosan változik, melyik cellákban mennyi a feszültség a balansz miatt. Egyébként a BMS megpróbálja a vezetékhosszból, kötések ellenállásából adódó eltéréseket korrigálni, ezzel nekünk nincs gondunk, csak extrém esetben (fellazult kötés, stb.)
Amikor 70A felett töltött a rendszer, végigtapogattam minden kötést, hátha valahol melegszik. Ekkora Ampernél ki kell adja, ha valami nem jó, de mindenhol hideg volt a csatlakozás
Üdv! Nemrég találtam a csatornára, most értem kb a végére. Hamarosan megrendelem első napelememet és egy vezérlőt, csak kis 12 voltos mini rendszert szeretnék ezzel a fesszel működő kis fogyasztóknak. Majd vissza is nézem a számításos videódat hogy megnézzem merre az annyi, igaz csak egy feszültséget jól tartó, de indítóáramot nem biztosító 55 ah-s akksim van. Megy egy csomó 13750-es li-ion/polimer akksim amikből már módosítottam elemes gyerekjátékot, ni-cd akksipakkot, napelemes kültéri lámpát, ilyesmi. Okulok, mérek, tanulok 😂
Üdv.
A Li polimer cellákkal óvatosan mert nagyon sérülékenyek, a fémtokozott biztonságosnak mondható de ott is be kell tartani a játékszabályokat.
Üdv. Ezeket a beállításokat nem lehet meghatározni csak tesztelés alapján! Még azonos gyártói cellák között is nagy lehet a különbség. Véleményem szerint mindig tesztelni kell, hogy mi az alsó és a felső határ! Csak így tovább! 🙂
Üdv.
Kis finom hangolást kap még majd és majd látjuk menetközben.
Üdv. Csak óvatosan, mert nagyon szét tudnak szaladni a cellák, és ez befolyásolja az élettartamot. Nálam az általános 3.00 v és3.4- 3.45v, de ez változhat! Ezeken a feszültségeken kívül csak minimális a hozam!
Szia. Nekem 16db 200-as cellám van JKbms-el . Mielőtt sorba raktam volna őket csináltam top balance-ot párhuzamosan kötve. Sajnos csak 5A-es töltésre volt lehetőségem így ment 3hétig :-) . Igy elég jól együtt vannak a cellák csak 1 lóg ki a töltés vége felé kb. 0,01V-al. Igaz még csak 10 ciklus ment le.
Nagyon vártam a folytatást!❤🎉
Jobb cégek egyébként összeválogatják a cellákat neked, hogy közel azonos belső ellenállásuk és kapacitásuk legyen. Így nem fognak a cellák nagyon elmászni egymáshoz képest. Nem kell vért izzadnia a balanszernek, hogy próbálja korrigálni.
Üdv! Ezeket a Bms beállitásokat használod jelenleg is amit a videó végén mutatsz ? Rakom össze a pakkot,fontos lenne tudnom.Köszi elöre is !
Fogalmam sincs mi volt beállítva abban a videóban, de 3,48 volt/cella 100% töltöttség, 3,35 voltnál indulhat a balansz, 3 volton üres a cella (a jó cella még nem üres de nem illik tovább terhelni) 2,95 volton állítsa le a fogysztást, 2,8 volton áljon le a bms is.
Az invertert ugy kell beállítani hogy 3 volt/cellánál menjen hálózatra ha van (hamarabb áljon le mint az akku). Töltés 3-4 órás legyen pl. 100Ah 25-30 A.
Nagyon szépen köszönöm 😊🎉,👍👍
A balanszot nem lehet megoldani vékony huzallal, párhuzamosan?
Zárlat esetén ami elég, olyan vékony keresztmetszetre gondolok.
Vagy nikkel szallag talán ekkorra ampernél?
Van amikor a legegyszerűbb megoldás a legegyszerűbb! 😊
Üdv.
Nem értem mire gondolsz mert a balanszolás megtörtént.
@@Mikrosilver Van akinél megmaradt a különbség.
De 4 cellánál még követhető a dolog.
2x16-nál már lehet elrontanám.
@@Mikrosilver Illetve arra gondolok, mi van ha csak a 6048-ra kötöm, tehát nincs mi balanszba tegye őket.
Bár így igazi védelem sincs talán?
@@laszloblue3611 Védelem nélkül szigorúan tilos bármilyen Li alapu cellát használni!
@@Mikrosilver Tartottam is tőle, sima Li beállítás, vagy egyéni sem optimális, se biztonságos. ~25-75% között használni minek, ha meg nem pontos, akkor csak a baj lesz. Jobb esetben csak élettartam.
Megértettem! :)
OVPR Az Over voltage protection release. Az a feszültség, amikor visszakapcsol.
Sziasztok! Az akumulátor közé a lapokat honnan lehet beszerezni nem horror áron?
Ausztrál tapasztalatok alapján.
Ezt a cellát a Rept gyártotta. Autóipari teszten megbukott, ott selejtezték. Így került egy kereskedôhöz. Ők ráfurták a menetet és a csavart és lebutították a terhelést, mert autóba nem alkalmas. Sok esetben a röntgen vizsgálaton bukik.
Az Aliról amin menet van az mind bukott cella. Az eredeti minőségen nincs ilyesmi, mert nem kell..
Szolárhoz még jó. A Grade A - B -C meg marketing bullshit.
Ez mindenképpen egy jó hír, hogy egy neves gyártó terméke még ha nem is tudja az eredeti terheléseket leadni.
@@Mikrosilver persze.
Járműipari felhasználásra alkalmatlan. Nálad viszont 3-5-6c-t nem kell leadnia. Általában a röntgenen buknak meg. Az anód és a katód környékén van hiba, vagy az eloszlás nem tökéletes. Ide teljesen jó lesz. Használd egészséggel!
Szia. Ezeket az akukat meg lehet oldani hogy autóban generátorol lehesen tölteni? Külön generátor. Világitásra illetve inverterel 230 at csinálnák belőle, munkás autóba. 😊😊😊
direktben nem, mert kell vigyázni a cellákra is, de a generátorra még jobban! Képzeld el, hogy mondjuk van 100Ah kapacitásod. Azok a cellák kényelmesen felvesznek 2C Ampert is, ha nincs a töltés korlátozva. a 2C áram az 200A, egy autógenerátor meg nem szokott 120-140A felett lenni, amiből még az autót is el kell látnia. Igen rövid használat után elfüstölne a generátor. A lakókocsisoknak van erre valami kiforrott megoldása.
Nagyon köszi az infót! De én úgy gondoltam hogy annak az akunak külön generatora lenne. De azért nem szeretnék generatort csináltattni hogy az akunak jó legyen. Akkor maradok a gondozás mentes akunál.
@@kokanykrisznézz szét lakóautós videók között, ott láttam a megoldást, csak nem emlékszem a videó címére. okos keresőszavakkal hamar meg fogod találni
Üdv.
A legegyszerűbb megoldás egy áramkorlát beiktatása pl. ellenálás vagy izzó de az tűzveszélyes szóval inkább egy DC DC konverter és meg van oldva az áramkorlát is és a feszültség is, persze nyilván nem fog rövid utakon feltöltődni de az is kérdés hogy mekkora kapacitásra van szükség.
Szia. Nálam a cell wire resistance nem ennyi egyforma hanem a 01. 0.058 a 02. 0.080 a 03 0.106 a 04 0.108 . Ez mitől lehet? Okozhat valami problémát?
@@tamascserfalvi8863 Üdv.
Nálam sem egyforma, és nem befolyásolt semmit eddig.
@ és azt esetleg megtudod mondani hogy vajon miért nem engedi fel tölteni teljesen? 3.195 korul vannak a cella feszültségek és a labor tápomat ha 13.3 voltnál fentebb állítom ocp felirattal le áll. A Jk appban 3.550 re van be állítva.
@@tamascserfalvi8863 A bms nincs jól beállítva mert az Ocp túláramot jelent, semmi köze a feszültséghez.
@ esetleg ha lefotozom neked a beállítàsokat és át küldöm emailben, rá tudnál nézni?
@ közben megfejtettem, a labortáppal volt baj, nem a bmsSel most tölt szépen
Az 1. résznél egy hsz-ben írtam, hogy nem tartom okosnak a balansz alsó küszöbfeszültség gyári értékének megváltoztatását (magasabb feszültség megadását) pontosan a Jikong BMS-nél. Ezeknek aktív balansza van, vagyis nem eldisszipálja a magasabb töltést, hanem jó hatásfokkal átrakja a leggyengébb cellába.
16s lifepo4 hez honnan es milyen bms-t erdemes rendelni?
Üdv.
Én Zsolttól vettem www.jofogas.hu/budapest/Smart_Bms_JK_B1A20S15P_Szigetuzem_Napelem__143219116.htm
JK BMS OVPR over volt protection return, tehát mikor térjen vissza a protection módbol ennek az értéknek 100% SOC és OVP mértéke között kell lennie, UVPR ugyanez a felállás csak merüléskor, köszönöm az áramkorlát ötletet, bár általános iskolában tanultuk csak alkalmaznom kellett volna P=UxI -> I=P/U...
Üdv.
Az OVPR mennyire legyen állítva?
Üdv. Szerintem akkor 3.5 az OVPR és 2.625 az UVPR bár itt kicsit vékony a mesgye@@Mikrosilver
szerintem megbizható info forrás: YT: JK-BMS in depth review and overview of all settings
Köszi a videót , egy pár szót hogy mi a bekerülési ár úgy az egész, légyszi ,meg idő,
összehasonlítsuk egy 10kw os kész akkupak árával ,ha lehet vagy miben más ?
Majd egy következő részben , mert gondolom olcsóbb de menyivel? .
Előre is köszi , jó hogy mindent ilyen részletesen elmagyarázol szerintem jövőbeli felhasználó nak is jól jön az infó .
Köszönjük a videókat nagyon hasznosak és sok tudást ismertettnek .
Üdv.
Ugy cakli palki 85e Ft elment a projektre.
Idő?
Szerintem ezt nem lehet egy 10KWh pakhoz hasonlitani.
Köszi, nyilván , bocsi hogy nem voltam világos ,
ugy gondoltam hogy ha ezekből a cellákbol össze állitasz egy 10kw ost és egy kész 10kw os közt a különbség árban , vagy menyivel drágább az .
@@leventeszabolcspeli984 A sok kicsi sokkal drágább lesz mint egy nagy.
Szeretnék egy nagyobbat is összehozni.
Cell OVP-t nyugodtan hagyd 3.55-ön, mert akkor tudsz a 100%-os töltés közelében is megfelelően nagy árammal tölteni és nem kapcsolgat le-fel a BMS.
Szia!
Elég nagy okot adnak a gyanakvásra az adattábla újraragasztások és a hamis QR kódok... Ez mit jelenthet? Hamisított cellákat vettél? 😕
Üdv.
Nem hamisítvány csak olyan cellák amik megbuktak a minőségellenőrzésen.
Hali én is lifepo4-et használok a balanszot én hagytam 3volton mert elöbb kibalanszokja a cellákat és levettem az eltérést a cellák között a legkissebre 0.003ra de így is legalább 5ciklus kellett hogy kibalanszolodjon rendesen mert csak töltés vagy merítés közben balanszolódik mert akkor látható csak ha nem egyforma kapacitásúak a cellák . Meg én a lithiummal összekötöttem 8slifepo4 még a 7slithiumot.
A kapacitását tesztelted?
Üdv.
Ezután már az következik.
@Mikrosilver Még fel sem keltem, de engem is érdekel, melegszik, hordosodik e ha 1C-vel van merítve, töltve, és valós e a kapacitás.
Savasokat kezdem unni. Úgy értem csak a sajátom. Ami 2-3-4 hetet áll, elmegy az ellenállás, és/vagy 1 cella azt mondja helló, én befejeztem. 😢
De azért több van mint volt! Ha szép, napos idő lesz, 600W hősisivel fogom tépni őket, amit meg a napelem pótol épp, azt szerszám akku töltéssel veszem ki.
KONA 80m lesz legközelebb, így nem tudom feltenni 6A -25%-al. De majd jövőre az a terv éjjel 3A nappal 12-vel. Így egy hétvége alatt, majdnem feltölt! 😅
Szia! Jó lenne egy video arrol, hogy ehhez milyen 3d nyomtatot használsz és az azzal kapcsolatos tapasztalatok! Köszönöm
Üdv.
Magaduram többet tud róla mondani én csak használom de csak akkor jó a végeredmény ha 60-70mm/s sebességgel nyomtatok.
th-cam.com/video/77nBuaUNJ64/w-d-xo.html
20:10 A feszültségeltérés ilyenkor a cellák belső ellenállásainak eltérésre utal inkább. Azért is matricázták át, mert nagyobb a belső ellenállása, mint a gyári érték (legalábbis annak a cellának, aminek mutattad a címkéjét). Ezért nem meríthető 5C-vel. Egy YT1035+ műszer nagyon hasznos. Főleg, amikor a csavaros kötések ellenállását ellenőrzöd vele.
üdv:Az inverterem Easun isolar-smx-ll-5.6kp-wifi szeretnék hozzá vásárolni eggy 10kw-os Rosen lifepo4 akkumlátort kérnék eggy kis segitséget hogy ezt érdemes lenne-e megvenni nemtudom hogy kompatibilis lenne-e az inverterrel?
Üdv.
Ne kapkodd el mert lesz teszt egy nagyobb akkuról, lehet már jövő hét elején.
Üdv, ugyanilyen inverterem van, kicsit több akkukapacitással (14,3kWh). A tetőn 4,98kWpeak van és az akku bizony kevés hozzá, vagy mi használunk (még) kevés áramot. Nekünk eddig napi 6,25kWh a fogyasztásunk (igen, az Excel is a barátunk), szóval napsütés nélkül ez bő 2 nap akkuból.
Ha 16cellából áll össze az a Rosen akku (névleges 51,2V), akkor kompatibilis. A BMS-szel nem valószínű, hogy kommunikálni fog az inverter, de nem is dolgoznak egymás ellen. Én viszont nem adtam fel a kommunikáció felépítését, mert nem hiszem, hogy 99%-os töltöttségnél jó, ha 70A-rel tolja a töltést az inverter. Amikor egyszer már levágta magát és a cellákat a BMS az inverterről, visszakapcsolás után megszelídül a rendszer 10-14A töltőáramra, na az már jó.
Az a QR kod, az DMC kod lehet😄
Az egy data matrix.
17:24 Emergency az arra való, hogy ha már elérte a cellafesz azt a legkevesebb értéket, amit beállítottál neki hogy kapcsolja le a merítést, akkor azt visszakapcsolja.
50 ah cellákat kellene tesztelnem létezik teszter ekkora cellához?
Üdv.
Magad uram vásárolt akku tesztert ami mindenféle akkut egyedi beálitásokkal tud tesztelni és utánna grafikont is tud rajzolni hogy pontosan hogy alakultak az értékek a teszt során.
Gépen egyszerűbb megtalálni.
th-cam.com/video/ZSFyXBfyWIk/w-d-xo.html
Nemrég vettem egy Atorch 150W 20A kapacitás tesztelőt Ali Express-ről. Egyelőre elég jónak tűnik. Van rajta egy színes kijelző, mindenféle teszt paramétert be lehet állítani gombokkal. Egy processzor hűtő + ventilátor adja le a felesleges hőt. Li-ion-cellákhoz adnak hozzá kiegészítő panelt, több féle mérethez. Bluetooth is van rajta, össze lehet hozni számítógépes programmal, bár az nem volt egy egyszerű mutatvány.
10 ezret megért szerintem. Annyi hogy nincs műszer dobozban, csak csupaszon van az áramkör.
A kék fólia alatt van valami más infó? :)))
Üdv.
Nem fogom meghámozni mint egy szilvát🙂
Kérhetnék egy elérhetőséget
Üdv.
A csatornán van email cím.