PLUSKWY jak wytropić i się pozbyć Eryk Połeć w Pytanie na Śniadanie TVP Sierpień 2023

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 ม.ค. 2024
  • pluskwy, szukanie, ukąszenia, zwalczanie, wywiad, pytanie na śniadanie, rozmowa
    Materiał o pluskwach zrealizowany w Sierpniu 2023r w Telewizji TVP2 Pytanie na śniadanie.
    Gośćmi programu byli zaproszeni eksperci z dziedziny zwalczania szkodników i medycyny.
    - Eryk Połeć z pryskaj.pl opowiadający o szkodnikach, biologii owadów, sposobach na ich wykrywanie, rozpoznawanie a także środkach jakie można użyć by się przed nimi chronić, oraz Pani
    - Anna Jędrowiak lekarz dermatolog mająca doświadczenie w różnych zmianach na ciele, które mogą być spowodowane ugryzieniem.
    Prowadzący: Anna Popek i Robert Rozmus
    Generalnie ukąszenia czy też ugryzienia są bardzo trudne do rozpoznania. Pluskwa domowa mająca aparat ssący, przekłuwa cienką skórę żywiciela i miejscowo znieczulając i rozrzedzając krew wypływającą z naszyć włosowatych - pobiera ją jako pokarm. Krew ludzka jest potrzebna pluskwom do celów rozrodczych, złożenia jaj i przeżycia dość długiego okresu bez kolejnego pobrania pokarmu.
    W przeciwieństwie do innych owadów nacinających skórę takich jak meszki, bąki - pluskwa tworzy maleńki pojedynczy otworek, wokół którego często tworzy się zaczerwienienie i obrzęk. Nie u wszystkich tak się dzieje. Wiele osób nie posiada takich zmian skórnych. Nie są uczuleni na substancje które pluskwa wpuszcza ze śliną.
    Pluskwa jest owadem żerującym w spokojnych warunkach, nocą, kiedy śpimy. Najczęściej ukąszenia pojawiają się na odkrytych częściach ciała tj. na szyi, na rękach, nogach. Często ukąszenia są skupione blisko siebie. W większości przypadków powodują świąd, pieczenie, stąd często mylone są z ukąszeniami komarów szczególnie w lecie.
    Pluskwy ukrywają się blisko miejsc gdzie łatwo mogą wyjść z kryjówki i napić się krwi. w ponad 90% jest to łóżko i jego bezpośrednia okolica, listwy przypodłogowe, stoliki nocne, obrazy itd.
    Najważniejszym sposobem aby ją znaleźć należy bardzo dokładnie przyjrzeć się łóżku. CZasem nawet trzeba je rozkręcić, zajrzeć pod spód, z tyłu i we wszelkie trudno dostępne miejsca np szwy tapicerskie.
    Wprawne oko, lupa, dobre oświetlenie to podstawa.
    W momencie zauważenia niepokojących symptomów np śladów odchodów ( czarnych kropeczek ) czy też jajeczek ( białych wielkości ziarenka cukru ) - należy przystąpić do szybkich działań eksterminacji - zwalczania.
    --------------------------------------------
    W razie pytań, potrzeby zasięgnięcia pomocy prosimy o kontakt zarówno w sprawach zwalczania jak też doboru odpowiednich środków
    SKLEP: www.pryskaj.pl
    USŁUGI: www.pryskanie.pl
    ----------------------------------------------
    Wszelkie prawa zastrzeżone
    All rights reserved
    Telewizja Polska SA
    23.08.2023 r TVP2
  • แนวปฏิบัติและการใช้ชีวิต

ความคิดเห็น •