Ma is vannak high-end tangenciáis karok, ahol semmilyen motor nincs beépítve, hanem a kar csapágyon gördül egy üvegcsőben vagy légpárnán halad. Amúgy a tangenciális karoknál a vta hibákra való érzékenységet szokták említeni (hullámos lemeznél) mivel a kar rövidebb. Ezért a lemezleszorítás nem rossz ötlet, persze egy külső gyűrű még többet segít ezen. Az ideális hangkar olyan lenne, ami tangenciális és a hangszedő a lemezre szigorúan merőlegesen tud le-fel mozogni. Egyszer építek egy ilyet ;)
Szia! Lemezjátszót szerettem volna venni, amikor ráakadtam egy tangenciális lemezjátszóra. Addig azt sem tudtam, hogy ilyen létezik. Nagyon megtetszett Elkezdtem utánanézni az interneten. Ekkor akadtam rá a videódra. Azonnal meg is néztem vagy háromszor, hogy mindent megértsek benne. És elhatároztam, hogy nekem kell egy pontosan ilyen (vagy más típusú, de mindenképpen programozható) készülék, mert a számok programozhatósága teljesen lenyűgözött. Nagy szerencsém volt, egyetlen egyet árultak Magyarországon. Nem volt olcsó, és átutaztam érte a fél országon, de megvettem. Azzal kezdtem, amit ajánlottál a videóban. Megolajoztam a tengelyt, bezsíroztam amit javasoltál. Azóta éjjel-nappal hallgatom. Eddig semmi gondom nem volt vele. Most sincs, de két kérdés van, amit fel szeretnék Neked tenni. Az egyik az, hogy a zsírozás ellenére, amikor leolvassa a fej, hogy hány szám van rajta, és megy a lemez közepe felé, akkor hallani némi hangot, tehát ezt nem hangtalanul csinálja. Ez természetes, vagy teljesen hangtalanul kellene ezt csinálnia? Második az, hogy 4-5 lemez meghallgatása után kicsit melegszik a lemezjátszó. Nem nagyon, de langyos lesz. A tetején. Leginkább a lemezjátszó első részén, a tetején. A lemeztányér is átlangyosodik. Ez természetes? Mi található ott, ami így melegszik? Válaszaidat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Attila
Hello. A hangkart mozgató motor nekem is hangos volt, amit a műanyag üreges bódé jól fel is erősít, szóval “normális”, hogy hallod. Ez nem egy audiofil cucc, szóval a futómű zaja azért elég nagy. A tányér a DD motor része, tehát az is melegszik valamennyire, plusz az elektronika is alatta, szóval ha nem extrém meleg, akkor az is normális. A tányér csapágyát érdemes megolajozni, hogy ne kelljen a motornak küzdenie a szoruló lemeztányérral, de kb. ennyi.
Érdekes, hogy mennyire másképpen hallunk. Nekem mindkettő felvétel elviselhetetlenül loudness-es, sőt rettentően tompa és részletek nélküli (úristen mit hallgatsz ember!). Emlékeim szerint a RP3-ba, a DENON DL-110 zenél a legjobban.
Egy észrevétel : A nem mehet tönkre semi, karbantartással kapcsolatosan. Az elektronikában az elektrolit kondenzátorok, ha elkezdenek kiszáradni, azok csinálhatnak érdekességeket. Pl. a táp szűrő kondi miatt zajt vihet be a rendszerbe. És egy ennyi idős készüléknél szerintem már lehet számolni azzal, hogy egyes kondenzátorok elkezdnek kiszáradni. Nagyon szépen köszönöm ennek az érdekes gépnek a bemutatását !
Én ebben az esetben, amíg semmi anomáliát nem okoz inkább nem nyúlnék hozzá az elektronikához. Végül is amíg működnek és specifikáción belül teszik a dolgukat az alkatrészek, semmi előnye nincs annak, ha megbolygatjuk. Persze ha letérdel benne valami és emiatt nem működik rendesen, akkor érdemes vele foglalkozni, de ez nem olyan mint egy erősítő, vagy egy hangváltó, ahol konkrétan beleszól a hangzásba egy élete vége felé járó kondenzátor. Én ezt itt úgy tudom elképzelni, hogy egyik nap szuperül működik, másik nap meg nem annyira és élesebb a határvonal, mint amikor egy erősítő szépen fokozatosan elfárad.
Milyen érdekes, hogy mennyire eltér a véleményünk a felvételekkel kapcsolatban. Más a hallásunk és más preferenciánk alakult ki a hangokkal kapcsolatban. Számomra a Rega hangja (figyelembe véve a zeneszámot és a stúdió munkáját is) sokkal jobb. Rendkívül részletgazdag a Regás játék. Külön hallgatva mindkettő jó. Ha nem egymás után hallgatjuk őket, talán nem is vesszük észre a különbséget. Köszönöm a munkáidat és az emészthető megfogalmazást a videóidban!
Igen és a szűk keresztmetszet a történetben igazából a Sony DiscMan amivel digitalizáltam. A valóságban azért ennél még nagyobb is a különbség. A lényeg az, hogy ez a "műanyag vacak", nagyon messze van a hallgathatatlantól. Sőt mivel nekem az irodámban teljesít szolgálatot, igazából többet hallgatom, mint a Planar 3-ast és azért nem vérzik közben a fülem és nem bántja a lemezeimet.
@@RTH a Technics magasai túlságosan fémesen, már-már torzan szólnak, mélyei meghatározhatatlanok... a Rega magasai bársonyosabbak, mélyei pedig határozottabbak, túlságosan is, főleg 60-100 Hz között.. utóbbi nekem kissé "tompán" szól, de kellemesebb a fülemnek, mint a Technics... persze a CD-hez képest mindkettő eléggé "kuszán" szól, merthogy a CD-fájlt is bevettem a "versenybe".. : ) talán az MD rec. kuszálta össze...(?) azt mondanám, hogy valahol a CD és a Rega között lenne számomra ideális a hangzás... : )
Válaszolok én is magamnak, így egy év elteltével. :) Megint meghallgattam és apró részleteket megfigyelve azt kell, hogy mondjam, ha valaki nem egy audiofil rendszerben használja, szuper jó lemezjátszó és először leértékeltem az AT tűt, de messze nem mossa össze annyira a magasakat, hogy az zavaró legyen. Tényleg csak a levegősség picit kevesebb az AT tűvel. Utólagos ítéletem: nagyon jó. Még egyszer köszönöm a kísérletet.
Igen. Meglepően jól teljesítenek, pedig első ránézésre egy műanyag vacaknak néznek ki. Aztán ha az ember megadja nekik a törődést, akkor rájön, hogy olyan 150 ezer forintig bármi mellé oda lehet őket rakni, nem fog szégyenkezni.
Meghallgatva a 2 verziót, nekem a Technics-es verzió jobban tetszett (pedig nem húz a szívem a márka felé). A Rega nekem tolakodó, erőszakos mélyeket adott, míg a Technicsben egyenletesebb volt a mély-magas arány (több részletet hallottam meg a magas hangokból is) Amúgy nekem a Panasonic SL-H350 van itthon, ami elvileg a Technics SL-5-je.
Kicsit dicsekszem. Én most/2021/ kaptam egy SL-10-et ajándékba a Barátomtól/első tulaj/ 96-óta állt a dobozába.Tű tisztitás közben eltörte a tűt akkori áron 40 000(!!!)ft-ért csinálták volna meg Neki.....hát bedobozolta és vett egy CD lejátszót :D. Rendeltem hozzá egy Audio-technica hangszedőt és azóta teszi a dolgát. Igen nem egy High-End cucc egy jó rendszeren kijönnek a zajok de ezzel együtt lehet élni viszont a működése lenyűgöző, egy műszaki csoda. Elképesztő hangulta van ...a fények... a fej pozicióját jelző piros nyíl....olyan piros nincs is több a világon...a gombok "kapcsolás érzete"...ahogy elindul a Direct Drive.... Imádom.
Hello! A közelmúltban hozzá jutottam egy pioneer pl-l550 vashoz. :) Szeretem, jól működik. De ez sem mai gyerek már. Jó lenne ennek a karbantartásáról is egy videó, de nem hinném hogy ebbe is belevágnál. De annyit árulj el lécci, hogy ha a kis piros lámpák el vannak takarva, az mennyiben befolyásolja a működést? Köszi!
Hello. Annyiban, hogy nem fogja tudni érzékelni, hogy milyen méretű lemezt raktál fel. Ha mind a kettőt eltakarod és kislemezt raksz fel akkor simán ledobja a tűt a tányér szélére, mert azt fogja hinni, hogy nagylemezt raktál fel. Viszont ezek a szenzorok csak fekete (nem átlátszó) lemeznél működnek, szóval így is előfordulhat, hogy le kell takarnod őket, hogy egyáltalán le tudd játszani a speckó lemezeket.
A T4P hangszedok gyartasi hianya foleg abban merul ki az SL-7 kapcsan ( kesobb nem is gyartottak sok ilyen szuk modellt tudtommal ) , hogy a Grado es a Orto gyart ilyen felfogatasu fejet , de nem fer el a plexi alatt a 0 allasban.... tehat az AT kivul mas nem jon szoba ha ujat akarsz. Orto meg a cseretujet gyartja a TM modellnek.
Szia! Egy ilyen érdekes lemezjátszó ilyen részletes bemutatása esetén - ami egyébként korrekt és hasznos- mindenképp bemutattam volna azt hogyan szól a gép. Érdekelt volna a kar mozgása üzem közben.
Nagyon élvezetes és sok érdekes infot kaptam a lemezjátszókról. Nekem van egy Lenco L75-ös lemezjátszóm ami javításra szorul, a mechanika rögzítése a dobozhoz szerintem nem az eredeti és hiányoznak a rögzítő csavarok, valamint hogyan van gyárilag megoldva. Tudsz ebben segíteni? Előre is köszi!
Hello. Azért mert az igazán jó tangenciális kar elképesztően drága. Ezek a Technics-esk és társaik, csak játékszerek azokhoz képest, ráadásul egy jól megépített hagyományos kar sokkal olcsóbb és ha jól be van állítva nem feltétlenül rosszabb. Ellenben már egy ilyen Technics lemezjátszó is ezerszer komplexebb, mint egy hagyományos lemezjátszó, ami egy motor meg egy kar gyakorlatilag, nincs benne semmi elektronika, stb. Szóval egyszerűbb és olcsóbb így lemezjátszót gyártani, mint tangenciális karral...
Szia . 21 éve van egy 12-kilós Unitra Daniel G-1100 fs lemezjátszója a Te hívednek Ortofon Concorde-dal . A tűerő 2, 00 , a tárgy helyesen ki van libellálva , de senki sem tudja a nagyon komplikált antiskating mehanizmust jól állítani be . Kiszállnál Pestre ? A másik . Az , hogy a pick up jól van-e a fejbe belecsavarozva : nem biztos . Válaszolnál , Kedves Balázs ?
Hello. Sajnos nem foglalkozom ilyesmivel. Ilyen lemezjátszót pedig még nem is láttam, szóval még csak tanácsot sem tudok adni. Esetleg érdeklődj az audiocentrum-nál hátha ők be tudják állítani, de az biztos, hogy oda is be kell vinned. Én nem nagyon hallottam olyan szolgáltatásról, hogy valaki házhoz kiszáll beállítani a lemezjátszót.
@@RTH Köszönöm mindkét válaszotokat :-( ...Szeretéssel : far severö sapirico UI. Nem volt világos számomra , hogy hogyan lehetne taggá válnom a tretro tech Hungary chatplatformján . SEgíTEnéTEk ?...
A Technics-nek meglepően jó hangja van. Nem sokban marad el a regától. A felvételből úgy sejlik talán nagyobb a tere a regának, de élőben nyilván jobban hallható a különbség.
Azért messze menő következtetéseket nem lehet levonni, csak annyit, hogy nem kell szégyenkeznie a Technics-nek. Azért az összehasonlíthatóságot szignifikánsan korlátozza a tény, hogy egy konzumer MiniDisc lejátszóval digitalizáltam és habár nem tömörített a hang, azért ez nem az a kategória amelyikkel jó felvételeket lehet készíteni analóg forrásokról. Bizonyos tekintetben a mintavételi frekvencia is kompresszálja a felvételt, hiszen "csak" CD minőség (44.1khz 16bit stereo PCM). Viszont egy dolgot mégis csak leszűrhetünk, mégpedig azt, hogy a legfontosabb dolog a világon a mastering. Ha egy hanghordozó nincs rendesen legyártva és a hanganyag nincs rá "optimalizálva" megfelelően, akkor hallgathatod akármilyen milliós audiofil cuccokon a végeredmény nem lesz jobb, mintha ugyanezt egy olcsóbb szetten hallgatod. Ezért sem értem, hogy emberek azon vitatkoznak, hogy melyik formátum a legjobb... Szerintem mindegyik jó és élvezhető ha becsületesen meg van csinálva. Ugyanez vonatkozik az eszközökre is. Bár meg kell valljam, hogy azért a Rega szignifikánsan jobban szól egy rendes rendszeren, de nem annyival ami indokolná a közel 10x árkülömbözetet. Egy átlagos erősítőhöz, átlagos polcsugárzókhoz meg nem kell jobb egy Technics szintű lemezjátszónál. Szóval szerintem csak ésszel érdemes költeni a pénzt, mert egy bizonyos szint felett csak nagyon sok pénzért kapunk nagyon kevés javulást. Hála Istennek eljutottam arra a szintre, hogy megbékéljek ezzel és nem azon vagyok állandóan befeszülve, hogy mit lehetne még jobbá tenni. Ha eljut ide az ember akkor elkezd olyan dolgoknak is örülni, aminek normális esetben semmi köze sincs az audiofiliához. Pl. egy japán belpiacos HI-MD decknek (fúj tömörített zene), vagy egy nagyon jól megépített kinai DAC-nak (Topping D50s). Ezek filléres játékok. Ne értsd félre, letettem a voksom az analóg mellett, ezért is van egy jó lemezjátszóm, jó előerősítővel, jó erősítővel és hangfallal. De szeretem a digitális zenét is, mert megvan a helye a nappaliban és mégsem lehet megvenni mindent lemezen, főleg, hogy a 80%-a az új lemezeknek selejt és amúgy is digitális forrásról készült. Viszont nem vagyok hajlandó szignifikáns összeget szánni egy jó digitális forrásra... Hogy miért? Mert soha nem lesz olyan mint az analóg. Tehát jó nekem egy "elég jó DAC" is, és ha pedig kisujjeltartva szeretnék rozéfröccsött iszogatni a nappaliban (na jó, inkább egy jó whiskey-t), akkor meg felteszek egy AAA-s (teljes analóg láncon készített) hanglemezt és tudom élvezni azt, ami igazán fontos és rájövök arra, hogy "a zene igenis analógnak született"... :)
Valoszinuleg a MiniDisc felvevo a szuk keresztmetszet, mert amugy nem. Igy elmosodnak a kulombsegek. A lenyeg inkabb az, hogy a Technics egyaltalan nem rossz.
@@RTH amugy gondolkidtam rajta és simán karosba is meg lehetne csinálni mehanikusan hogy a fej mindig párhuzamosan futna a barázdával , már ha ez tényleg fontos (ezred eltérésekről van szó)
@@RTH Én meglepődtem hogy mekkora különbség van a két felvétel között. Leginkább azon hogy a minidisk ezt milyen jól kihozza. Még soha nem hallottam minidiszket ezelőtt. Nem is olyan szar ez a minidiszk. Persze a hangzás tök "cd"-s lett a digitalizálás miatt mindkét felvételen.
Igen nem nagyon van itthon. En olyan 45 ezer forintnyi fontért rendeltem angliabol. De azota sokat romlott a forint es megy fel ezeknek az ara is, ugyhogy ebay-rol mostmar inkabb a 80ezer fele kozelit. Oszinten szolva ennyit mar biztosan nem er meg ez a lemezjatszo, hacsak nem minden aron ilyet szeretnel.
Ezt az állítólagos tesztet hívják úgy, hogy kapkod mint Bernát a ménkűhöz!!! Mit hasonlítunk össze mivel??? Az állítólagos hangfájlokat mivel is vették fel? Ez olyan szintű kóklerség, hogy szót sem érdemelne, ha nem tetszelegne a "szakértő" szerepében a készítője... :(
Még jó hogy soha nem állítottam, hogy szakértő vagyok, mert akkor most elsüllyednék szégyenemben :) Mármint, hogy legalább megpróbálok valami objektív támpontot nyújtani azon kívül, hogy lerajzolom a hangját a két cuccnak félfamentes rajzlapra HB-s ceruzával. De esetleg ha nem a személyeskedésre szántad volna az idődet, akkor még a végén az is kiderült volna, hogy “szerinted” mi a jó megoldás.
Ma is vannak high-end tangenciáis karok, ahol semmilyen motor nincs beépítve, hanem a kar csapágyon gördül egy üvegcsőben vagy légpárnán halad.
Amúgy a tangenciális karoknál a vta hibákra való érzékenységet szokták említeni (hullámos lemeznél) mivel a kar rövidebb. Ezért a lemezleszorítás nem rossz ötlet, persze egy külső gyűrű még többet segít ezen.
Az ideális hangkar olyan lenne, ami tangenciális és a hangszedő a lemezre szigorúan merőlegesen tud le-fel mozogni. Egyszer építek egy ilyet ;)
Szia!
Lemezjátszót szerettem volna venni, amikor ráakadtam egy tangenciális lemezjátszóra. Addig azt sem tudtam, hogy ilyen létezik.
Nagyon megtetszett
Elkezdtem utánanézni az interneten. Ekkor akadtam rá a videódra. Azonnal meg is néztem vagy háromszor, hogy mindent megértsek benne. És elhatároztam, hogy nekem kell egy pontosan ilyen (vagy más típusú, de mindenképpen programozható) készülék, mert a számok programozhatósága teljesen lenyűgözött. Nagy szerencsém volt, egyetlen egyet árultak Magyarországon. Nem volt olcsó, és átutaztam érte a fél országon, de megvettem. Azzal kezdtem, amit ajánlottál a videóban. Megolajoztam a tengelyt, bezsíroztam amit javasoltál. Azóta éjjel-nappal hallgatom. Eddig semmi gondom nem volt vele. Most sincs, de két kérdés van, amit fel szeretnék Neked tenni.
Az egyik az, hogy a zsírozás ellenére, amikor leolvassa a fej, hogy hány szám van rajta, és megy a lemez közepe felé, akkor hallani némi hangot, tehát ezt nem hangtalanul csinálja.
Ez természetes, vagy teljesen hangtalanul kellene ezt csinálnia?
Második az, hogy 4-5 lemez meghallgatása után kicsit melegszik a lemezjátszó. Nem nagyon, de langyos lesz. A tetején. Leginkább a lemezjátszó első részén, a tetején. A lemeztányér is átlangyosodik. Ez természetes? Mi található ott, ami így melegszik?
Válaszaidat előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Attila
Hello. A hangkart mozgató motor nekem is hangos volt, amit a műanyag üreges bódé jól fel is erősít, szóval “normális”, hogy hallod. Ez nem egy audiofil cucc, szóval a futómű zaja azért elég nagy. A tányér a DD motor része, tehát az is melegszik valamennyire, plusz az elektronika is alatta, szóval ha nem extrém meleg, akkor az is normális. A tányér csapágyát érdemes megolajozni, hogy ne kelljen a motornak küzdenie a szoruló lemeztányérral, de kb. ennyi.
Koszonom szepen a megnyugtato valaszt!
Nagyon érdekes volt, most már nagyon sajnálom, hogy nem volt ilyen lemezjátszóm.
Kedves Balázs! Nagyon köszönjük a hangfájlokat! :) kedves vagy!
Érdekes, hogy mennyire másképpen hallunk. Nekem mindkettő felvétel elviselhetetlenül loudness-es, sőt rettentően tompa és részletek nélküli (úristen mit hallgatsz ember!).
Emlékeim szerint a RP3-ba, a DENON DL-110 zenél a legjobban.
Egy észrevétel : A nem mehet tönkre semi, karbantartással kapcsolatosan. Az elektronikában az elektrolit kondenzátorok, ha elkezdenek kiszáradni, azok csinálhatnak érdekességeket. Pl. a táp szűrő kondi miatt zajt vihet be a rendszerbe. És egy ennyi idős készüléknél szerintem már lehet számolni azzal, hogy egyes kondenzátorok elkezdnek kiszáradni. Nagyon szépen köszönöm ennek az érdekes gépnek a bemutatását !
Én ebben az esetben, amíg semmi anomáliát nem okoz inkább nem nyúlnék hozzá az elektronikához. Végül is amíg működnek és specifikáción belül teszik a dolgukat az alkatrészek, semmi előnye nincs annak, ha megbolygatjuk. Persze ha letérdel benne valami és emiatt nem működik rendesen, akkor érdemes vele foglalkozni, de ez nem olyan mint egy erősítő, vagy egy hangváltó, ahol konkrétan beleszól a hangzásba egy élete vége felé járó kondenzátor. Én ezt itt úgy tudom elképzelni, hogy egyik nap szuperül működik, másik nap meg nem annyira és élesebb a határvonal, mint amikor egy erősítő szépen fokozatosan elfárad.
Ez egy szuper kis video volt.
Egy nagyon kedves és intelligens ember vagy. Sok embernek segítettél szerintem
László
Köszi Laci. :)
Milyen érdekes, hogy mennyire eltér a véleményünk a felvételekkel kapcsolatban. Más a hallásunk és más preferenciánk alakult ki a hangokkal kapcsolatban. Számomra a Rega hangja (figyelembe véve a zeneszámot és a stúdió munkáját is) sokkal jobb. Rendkívül részletgazdag a Regás játék. Külön hallgatva mindkettő jó. Ha nem egymás után hallgatjuk őket, talán nem is vesszük észre a különbséget. Köszönöm a munkáidat és az emészthető megfogalmazást a videóidban!
Igen és a szűk keresztmetszet a történetben igazából a Sony DiscMan amivel digitalizáltam. A valóságban azért ennél még nagyobb is a különbség. A lényeg az, hogy ez a "műanyag vacak", nagyon messze van a hallgathatatlantól. Sőt mivel nekem az irodámban teljesít szolgálatot, igazából többet hallgatom, mint a Planar 3-ast és azért nem vérzik közben a fülem és nem bántja a lemezeimet.
@@RTH a Technics magasai túlságosan fémesen, már-már torzan szólnak, mélyei meghatározhatatlanok... a Rega magasai bársonyosabbak, mélyei pedig határozottabbak, túlságosan is, főleg 60-100 Hz között.. utóbbi nekem kissé "tompán" szól, de kellemesebb a fülemnek, mint a Technics... persze a CD-hez képest mindkettő eléggé "kuszán" szól, merthogy a CD-fájlt is bevettem a "versenybe".. : ) talán az MD rec. kuszálta össze...(?) azt mondanám, hogy valahol a CD és a Rega között lenne számomra ideális a hangzás... : )
Válaszolok én is magamnak, így egy év elteltével. :) Megint meghallgattam és apró részleteket megfigyelve azt kell, hogy mondjam, ha valaki nem egy audiofil rendszerben használja, szuper jó lemezjátszó és először leértékeltem az AT tűt, de messze nem mossa össze annyira a magasakat, hogy az zavaró legyen. Tényleg csak a levegősség picit kevesebb az AT tűvel. Utólagos ítéletem: nagyon jó. Még egyszer köszönöm a kísérletet.
Jó lett! Informatív! Nekem egy Technics SL-J 3 van még gyári hangszedővel. Imádom!!
Igen. Meglepően jól teljesítenek, pedig első ránézésre egy műanyag vacaknak néznek ki. Aztán ha az ember megadja nekik a törődést, akkor rájön, hogy olyan 150 ezer forintig bármi mellé oda lehet őket rakni, nem fog szégyenkezni.
Meghallgatva a 2 verziót, nekem a Technics-es verzió jobban tetszett (pedig nem húz a szívem a márka felé).
A Rega nekem tolakodó, erőszakos mélyeket adott, míg a Technicsben egyenletesebb volt a mély-magas arány (több részletet hallottam meg a magas hangokból is)
Amúgy nekem a Panasonic SL-H350 van itthon, ami elvileg a Technics SL-5-je.
Kicsit dicsekszem. Én most/2021/ kaptam egy SL-10-et ajándékba a Barátomtól/első tulaj/ 96-óta állt a dobozába.Tű tisztitás közben eltörte a tűt akkori áron 40 000(!!!)ft-ért csinálták volna meg Neki.....hát bedobozolta és vett egy CD lejátszót :D. Rendeltem hozzá egy Audio-technica hangszedőt és azóta teszi a dolgát. Igen nem egy High-End cucc egy jó rendszeren kijönnek a zajok de ezzel együtt lehet élni viszont a működése lenyűgöző, egy műszaki csoda. Elképesztő hangulta van ...a fények... a fej pozicióját jelző piros nyíl....olyan piros nincs is több a világon...a gombok "kapcsolás érzete"...ahogy elindul a Direct Drive.... Imádom.
En meg kicsit irigykedem… ha tuladnal rajta keress meg :)
@@RTH Eljött az idő, .Hol keresselek privátban?
Hello. Emailcimemet megtalálod a csatorna névjegyében.
N. IrigykedeK
Nekem a Technics SL-J300R hangképe tetszett jobban. Mintha picit a magasak precízebbek lennének és nem annyira tolakodó a mély.
Hello! A közelmúltban hozzá jutottam egy pioneer pl-l550 vashoz. :) Szeretem, jól működik. De ez sem mai gyerek már. Jó lenne ennek a karbantartásáról is egy videó, de nem hinném hogy ebbe is belevágnál. De annyit árulj el lécci, hogy ha a kis piros lámpák el vannak takarva, az mennyiben befolyásolja a működést? Köszi!
Hello. Annyiban, hogy nem fogja tudni érzékelni, hogy milyen méretű lemezt raktál fel. Ha mind a kettőt eltakarod és kislemezt raksz fel akkor simán ledobja a tűt a tányér szélére, mert azt fogja hinni, hogy nagylemezt raktál fel. Viszont ezek a szenzorok csak fekete (nem átlátszó) lemeznél működnek, szóval így is előfordulhat, hogy le kell takarnod őket, hogy egyáltalán le tudd játszani a speckó lemezeket.
A T4P hangszedok gyartasi hianya foleg abban merul ki az SL-7 kapcsan ( kesobb nem is gyartottak sok ilyen szuk modellt tudtommal ) , hogy a Grado es a Orto gyart ilyen felfogatasu fejet , de nem fer el a plexi alatt a 0 allasban.... tehat az AT kivul mas nem jon szoba ha ujat akarsz. Orto meg a cseretujet gyartja a TM modellnek.
Szia! Egy ilyen érdekes lemezjátszó ilyen részletes bemutatása esetén - ami egyébként korrekt és hasznos- mindenképp bemutattam volna azt hogyan szól a gép. Érdekelt volna a kar mozgása üzem közben.
A ReVox-nak is volt tangenciális lemezjátszója. Kíváncsi lennék a véleményedre 🙂
Tudok róla és nagyon tetszik a régi ReVox cuccok design-ja, de sajnos nem volt szerencsém hozzá
Nagyon élvezetes és sok érdekes infot kaptam a lemezjátszókról. Nekem van egy Lenco L75-ös lemezjátszóm ami javításra szorul, a mechanika rögzítése a dobozhoz szerintem nem az eredeti és hiányoznak a rögzítő csavarok, valamint hogyan van gyárilag megoldva. Tudsz ebben segíteni? Előre is köszi!
Sajnos nem.
Szia .
Nem volt világos csekélyégemnek , hogy a hagyományoskarúak miért "győztek" a tengenciáliskarúakkal szemben...
Hello.
Azért mert az igazán jó tangenciális kar elképesztően drága. Ezek a Technics-esk és társaik, csak játékszerek azokhoz képest, ráadásul egy jól megépített hagyományos kar sokkal olcsóbb és ha jól be van állítva nem feltétlenül rosszabb. Ellenben már egy ilyen Technics lemezjátszó is ezerszer komplexebb, mint egy hagyományos lemezjátszó, ami egy motor meg egy kar gyakorlatilag, nincs benne semmi elektronika, stb. Szóval egyszerűbb és olcsóbb így lemezjátszót gyártani, mint tangenciális karral...
Nem tudom honnan veszem azt, hogy a Revox 791 esetében egyáltalán nem egyszerű a hangszedő cseréje.
Szia! Ezt a videót is nagyon élveztem, én még megemlítettem volna a REVOX B790-es gyalut is, mint érdekesség. Lesz videód az orsós magnókról is?
Tervben van.
Nekem Sony PS-FL77 esem van nagyon szeretem
Szia . 21 éve van egy 12-kilós Unitra Daniel G-1100 fs lemezjátszója a Te hívednek Ortofon Concorde-dal . A tűerő 2, 00 , a tárgy helyesen ki van libellálva , de senki sem tudja a nagyon komplikált antiskating mehanizmust jól állítani be . Kiszállnál Pestre ? A másik .
Az , hogy a pick up jól van-e a fejbe belecsavarozva : nem biztos . Válaszolnál , Kedves Balázs ?
Hello. Sajnos nem foglalkozom ilyesmivel. Ilyen lemezjátszót pedig még nem is láttam, szóval még csak tanácsot sem tudok adni. Esetleg érdeklődj az audiocentrum-nál hátha ők be tudják állítani, de az biztos, hogy oda is be kell vinned. Én nem nagyon hallottam olyan szolgáltatásról, hogy valaki házhoz kiszáll beállítani a lemezjátszót.
@@RTH Köszönöm mindkét válaszotokat :-( ...Szeretéssel : far severö sapirico
UI. Nem volt világos számomra , hogy hogyan lehetne taggá válnom a tretro tech Hungary chatplatformján . SEgíTEnéTEk ?...
@@farseverosapirico6248 A csatorna névjegyében található link-re kell kattintani. Regisztrálni kell hozzá Discord-on.
discord.com/invite/GHEqYT3
A vinyl tisztításról is tudsz majd okosakat mondani?
Kösz! 👍
Igen. Már megtettem. Az elso videoim egyikeben
Már 1966
-ban is megvolt a Technics 100P
A Technics-nek meglepően jó hangja van. Nem sokban marad el a regától. A felvételből úgy sejlik talán nagyobb a tere a regának, de élőben nyilván jobban hallható a különbség.
Azért messze menő következtetéseket nem lehet levonni, csak annyit, hogy nem kell szégyenkeznie a Technics-nek. Azért az összehasonlíthatóságot szignifikánsan korlátozza a tény, hogy egy konzumer MiniDisc lejátszóval digitalizáltam és habár nem tömörített a hang, azért ez nem az a kategória amelyikkel jó felvételeket lehet készíteni analóg forrásokról. Bizonyos tekintetben a mintavételi frekvencia is kompresszálja a felvételt, hiszen "csak" CD minőség (44.1khz 16bit stereo PCM). Viszont egy dolgot mégis csak leszűrhetünk, mégpedig azt, hogy a legfontosabb dolog a világon a mastering. Ha egy hanghordozó nincs rendesen legyártva és a hanganyag nincs rá "optimalizálva" megfelelően, akkor hallgathatod akármilyen milliós audiofil cuccokon a végeredmény nem lesz jobb, mintha ugyanezt egy olcsóbb szetten hallgatod. Ezért sem értem, hogy emberek azon vitatkoznak, hogy melyik formátum a legjobb... Szerintem mindegyik jó és élvezhető ha becsületesen meg van csinálva. Ugyanez vonatkozik az eszközökre is. Bár meg kell valljam, hogy azért a Rega szignifikánsan jobban szól egy rendes rendszeren, de nem annyival ami indokolná a közel 10x árkülömbözetet. Egy átlagos erősítőhöz, átlagos polcsugárzókhoz meg nem kell jobb egy Technics szintű lemezjátszónál. Szóval szerintem csak ésszel érdemes költeni a pénzt, mert egy bizonyos szint felett csak nagyon sok pénzért kapunk nagyon kevés javulást. Hála Istennek eljutottam arra a szintre, hogy megbékéljek ezzel és nem azon vagyok állandóan befeszülve, hogy mit lehetne még jobbá tenni. Ha eljut ide az ember akkor elkezd olyan dolgoknak is örülni, aminek normális esetben semmi köze sincs az audiofiliához. Pl. egy japán belpiacos HI-MD decknek (fúj tömörített zene), vagy egy nagyon jól megépített kinai DAC-nak (Topping D50s). Ezek filléres játékok. Ne értsd félre, letettem a voksom az analóg mellett, ezért is van egy jó lemezjátszóm, jó előerősítővel, jó erősítővel és hangfallal. De szeretem a digitális zenét is, mert megvan a helye a nappaliban és mégsem lehet megvenni mindent lemezen, főleg, hogy a 80%-a az új lemezeknek selejt és amúgy is digitális forrásról készült. Viszont nem vagyok hajlandó szignifikáns összeget szánni egy jó digitális forrásra... Hogy miért? Mert soha nem lesz olyan mint az analóg. Tehát jó nekem egy "elég jó DAC" is, és ha pedig kisujjeltartva szeretnék rozéfröccsött iszogatni a nappaliban (na jó, inkább egy jó whiskey-t), akkor meg felteszek egy AAA-s (teljes analóg láncon készített) hanglemezt és tudom élvezni azt, ami igazán fontos és rájövök arra, hogy "a zene igenis analógnak született"... :)
@@RTH tök egyformán szól a kettö :)
Valoszinuleg a MiniDisc felvevo a szuk keresztmetszet, mert amugy nem. Igy elmosodnak a kulombsegek. A lenyeg inkabb az, hogy a Technics egyaltalan nem rossz.
@@RTH amugy gondolkidtam rajta és simán karosba is meg lehetne csinálni mehanikusan hogy a fej mindig párhuzamosan futna a barázdával , már ha ez tényleg fontos (ezred eltérésekről van szó)
@@RTH Én meglepődtem hogy mekkora különbség van a két felvétel között. Leginkább azon hogy a minidisk ezt milyen jól kihozza. Még soha nem hallottam minidiszket ezelőtt. Nem is olyan szar ez a minidiszk. Persze a hangzás tök "cd"-s lett a digitalizálás miatt mindkét felvételen.
Kb mennyibe kerül egy ilyen vagy egy alumínium kivitel?
Attol fugg, honnan veszed es milyen allapotu. Mondjuk ugy, hogy 20 es 80 ezer forint kozott.
@@RTH köszönöm, sajnos nem találtam a magyar használt piacon.
Igen nem nagyon van itthon. En olyan 45 ezer forintnyi fontért rendeltem angliabol. De azota sokat romlott a forint es megy fel ezeknek az ara is, ugyhogy ebay-rol mostmar inkabb a 80ezer fele kozelit. Oszinten szolva ennyit mar biztosan nem er meg ez a lemezjatszo, hacsak nem minden aron ilyet szeretnel.
Ezt az állítólagos tesztet hívják úgy, hogy kapkod mint Bernát a ménkűhöz!!! Mit hasonlítunk össze mivel??? Az állítólagos hangfájlokat mivel is vették fel? Ez olyan szintű kóklerség, hogy szót sem érdemelne, ha nem tetszelegne a "szakértő" szerepében a készítője... :(
Még jó hogy soha nem állítottam, hogy szakértő vagyok, mert akkor most elsüllyednék szégyenemben :)
Mármint, hogy legalább megpróbálok valami objektív támpontot nyújtani azon kívül, hogy lerajzolom a hangját a két cuccnak félfamentes rajzlapra HB-s ceruzával. De esetleg ha nem a személyeskedésre szántad volna az idődet, akkor még a végén az is kiderült volna, hogy “szerinted” mi a jó megoldás.
te beszélsz igényességről és a 18. kerületben laksz? hah
Bocsika. Ez egy mini torony lemezjátszója. Alacson költségvetésü. 🤣Low budget🤣🤣
Kissé nézz utána.