5 sposobów na uniknięcie oszukanego miodu

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 ก.พ. 2024
  • Tym razem film skierowany do klientów, obecnych i potencjalnych. Do klientów moich i klientów wszystkich pszczelarzy w kraju. Tym razem film, gdzie chcę wyrzucić to, co mi leży ma sercu i sprawia ból od jakiegoś czasu. Kliencie obejrzyj proszę cały film i przekonaj się, jak się nie dać nabrać na podrobiony miód lub miód od oszusta.

ความคิดเห็น • 24

  • @jacekpruszak6117
    @jacekpruszak6117 5 หลายเดือนก่อน

    Dobrze mówisz

  • @bogdank8138
    @bogdank8138 5 หลายเดือนก่อน +1

    Cześć! 3:35 Możesz również zacząć oferować produkt identyczny z tym od handlarza. Niech uświadomiony wcześniej klient ma możliwość wyboru i niech wybiera. Nie ma co się bać poszerzać swój asortyment. Miód dla oszczędnych i miód dla rozsądnych, to tak mówiąc w skrócie. Śmiem donieść, że w takim przypadku jakikolwiek handlarz nie będzie w stanie wytrzymać konkurencji z pszczelarzem! Na dzień dzisiejszy, handlarze z perfidią wykorzystują fakt braku wspomnianego asortymentu wśród pszczelarzy, więc opylają z zyskiem swój towar.

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Tylko to już nie będzie miód, o to w tym wszystkim chodzi. Etyka

    • @bogdank8138
      @bogdank8138 5 หลายเดือนก่อน

      @@PasiekaDionizos Nieprawda! Jeden i drugi produkt będzie miodem, jednak o różnej zawartości "składnika czynnego" ;-). Nie zrobisz tego Ty - zrobi kto inny. I robi. Nieetyczne byłoby to wówczas, gdyby klient był niedoinformowany albo wprowadzany w błąd, do czego w swojej wypowiedzi nie zachęcam kogokolwiek.

    • @Robert_Wilczynski
      @Robert_Wilczynski 5 หลายเดือนก่อน

      @@bogdank8138 Właśnie modyfikacja tego "składnika czynnego" jest prawnie niedozwolona i powoduje, że ten słodki syrop przestaje być nazywany miodem.

    • @bogdank8138
      @bogdank8138 5 หลายเดือนก่อน

      @@Robert_Wilczynski Prawo, to jest rodzaj umowy. W jednym miejscu takie, w drugim inne. Podlega ono również modyfikacjom, oraz co gorsze - interpretacjom ;-). Handel natomiast, najlepiej gdy działa w oparciu o takie, związane z wolnym rynkiem. Skoro rynek potrzebuje określonego asortymentu towaru - niech ma!

  • @izabelamiszta2738
    @izabelamiszta2738 5 หลายเดือนก่อน

    Nie do końca mogę się zgodzić co do krystalizacji miodu i jego rozwarstwiania.

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Tak ale, proszę miej na uwadze, że to co mówię dotyczy Mazur. Jeżeli nie wybrzmiało to zbyt na filmie to poprawię opis filmu.

  • @jarosawdarda7419
    @jarosawdarda7419 5 หลายเดือนก่อน +1

    Podajesz dużo rzeczy prawdziwych ale również w paru przypadkach mijasz się z prawdą. Odnosisz się tylko do swojego regionu (czytaj Mazury) a nie wszyscy mieszkamy na Mazurach. Kanał dociera do odbiorców w całej Polsce i nie tylko więc takie ogólnikowe wytyczne trochę mijają się z prawdą. Ja np mieszkam na pograniczu województw Śląskiego i Opolskiego.
    Po pierwsze patrz na różnice temperatur pomiędzy nami a co za tym idzie np poruszona przez Ciebie nawłoć. U nas nektaruje to samo jest w Małopolsce, Podkarpaciu gdzie mam paru znajomych pszczelarzy.
    Co do ilości miodu z ula też różnie bywa (co prawda też nie spotkałem nikogo kto by odwirował te przysłowiowe 100 kg z ula) ale w moim rejonie głównym pożytkiem jest rzepak i wynik 20-30 kg z ula przy samym rzepaku to uwierz mi żaden wyczyn, to masz raptem 1,5 korpusa wielkopolskiego (mówię oczywiście o miodni).
    Co do miodu wrzosowego zapraszam do województwa Dolnośląskiego - poligony obok Legnicy.
    Jeżeli chodzi o temat nie równej krystalizacji to też nie do końca tak jak mówisz. U nas często nachodzą się dwa pożytki to jest tak jak wspomniałem rzepak i akacja ( u mnie już zakwita końcówką maja) a wtedy jeszcze kwitnie rzepak. Dla nas jako pszczelarzy w tym regionie jest to "powiedzmy" problem bo taki miód musimy sprzedać jako wielokwiat i jako pszczelarz jak dobrze wiesz i o tym wspomniałeś rzepak krystalizuje bardzo szybko a akacja długo. Wiesz jak to wygląda w jednym słoiku ?
    Uwierz mi rozwarstwi bez żadnych kombinacji przy tym miodzie.
    Nie neguje tego o czym mówisz. Dobrze że poruszasz ten temat bo klienci są nie świadomi. Sam jestem pszczelarzem i mam pasiekę wędrowną i 200 km dla mnie w lewo czy prawo to są te województwa o których Ci wspominałem (od Dolnośląskiego po Małopolskie) nie stanowi dla mnie problemu. Zwracam uwagę że piszę pod swoim imienien i nazwiskiem i piszę to wszystko jako pszczelarz.
    Jedno jest pewne świadomy klient zawsze wróci a jakość się obroni. Ja bym miodu za te ceny w skupie nie sprzedał wolałbym go pszczołom zostawić.
    Pozdrawiam i życzę dobrego roku jak i świadomych klientów

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน +2

      Starałem się przy każdej metodzie powtarzać, że "tu na Mazurach" tak jest. Zdaję sobie sprawę że te kilkaset kilometrów może zrobić różnicę. Myślę, że można takie porównanie miodowy zrobić też dla południa. Co do rozwarstwiania tak jak piszesz ono występuje. U nas ma to miejsce właśnie przy lipie. Poprawię opis filmu alby jeszcze bardziej wybrzmiało że opis gatunków dotyczy Mazur i należy indywidualnie podchodzić do innych rejonów kraju. Dzięki za uwagę

  • @Robert_Wilczynski
    @Robert_Wilczynski 5 หลายเดือนก่อน

    Dobra prezentacja. Pozwól, że w zamia podzielę się z Tobą pewną informacją odnośnie Twoich etykiet. Są bardzo estetyczne ale niestety zawierają szereg niedozwolonych zwrotów i określeń. Wyszukaj sobie Poradnik miodowy na wrota podlasia. Tam jest wszystko opisane co i jak ma być aby IJHARS sie nie czepiał.

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję. To ciekawe co piszesz, robiła mi je zewnętrzna firma, przechodziłem już kilka kontroli i było ok. Ale sprawdzę, lepiej zapobiegać niż potem się tłumaczyć

  • @rafakuliberda1652
    @rafakuliberda1652 4 หลายเดือนก่อน

    Witam. Co do miodu akacjowego trochę mijasz się z prawdą. Czysty odmianowy miód akacjowy potrafi nie skrystalizować nawet przez dwa lata, no chyba, że jest wielokwiatem, a taki najczęściej oferują pszczelarze pod nazwą AKACJOWY.

  • @krzysztoflech8850
    @krzysztoflech8850 5 หลายเดือนก่อน

    Wg. mnie tj . zły sposób uświadamiania konsumenta o autentyczności miodu. Idąc tym tropem kolejny pszczelarz powie, że według niego wszystkie miody poza wielokwiatowym są wątpliwego pochodzenia ponieważ u niego występuje tylko taki miód, kolejny powie, że prawdziwy jest tylko spadziowy, a jeszcze inny, który założył pasiekę na jakiejś totalnej pustyni pożytkowej uzna, że wszystkie miody są podejrzane bo u niego w regionie przecież nie ma żadnego. Teoretycznie każdy z nich ma rację, a konsument obejrzawszy wszystkie te filmy nabierze jeszcze więcej wątpliwości odnośnie naszych miodów.

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Trochę to nie tak. Można pozyskać i wielokwiatowy i miody odmianowe. Można je sprzedawać. Chodzi o to tylko, że jeżeli wciskam komuś nie swój jako swój to jest to oszustwo.

    • @krzysztoflech8850
      @krzysztoflech8850 5 หลายเดือนก่อน

      @@PasiekaDionizos Zgadza się. Chodzi mi tylko o to, że nieco napiętnowałeś miody, których Ty nie pozyskujesz w swoim regionie ( nawłociowy, spadź iglasta). Przyadkowy konsument, który obejrzy Twój film nie będzie pamiętał o jakim regionie Ty mówiłeś ale będzie już podejrzliwy w stosunku do pszczelarzy, którzy ww. miód sprzedają. Oczywiście jeśli zapyta to pszczelarz mu to wyjaśni, no ale...

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน +1

      @@krzysztoflech8850 nie taki był mój zamysł. Marzy mi się aby każdy pszczelarz miał czas i chęć wytłumaczyć swoim klientom co można i gdzie kupić. Poprawię chyba miniaturkę na filmie i dopiszę że to dotyczy Mazur

    • @krzysztoflewicki8224
      @krzysztoflewicki8224 5 หลายเดือนก่อน +1

      U mnie sprzedałem wszystko wczesna jesienią Ludzie pytają a ja obiecuje ze powinien być W Maju

  • @krzysztoflewicki8224
    @krzysztoflewicki8224 5 หลายเดือนก่อน

    Nie można tłumaczyć ze miody Polskie są u pszczelarza dobrej jakości a z Ukrainy to oszukany grzany Wystarczy oglądać jak Polscy pszczelarze prowadzą pasieki Pozdrawiam

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Ja miodu nie grzeję i to mówię głośno. Aby miód importowany rozlać z beczki do słoika należy go rozgrzać. Już od 42 stopni traci on swoje właściwości.

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Ale tu nie chodzi to, że ich miód jest gorszy a o to że jak ktoś sprzedaje go jako swój jest oszustem

  • @marsodtylu4390
    @marsodtylu4390 5 หลายเดือนก่อน +1

    A i niektorym ludziom nie da sie zmienic podejscia u mnie w miescie jest sklep przelarski co sprzedaje "płynny miod" 😂 i koledze co tam kupuje mowie ze ten miod nie ma juz swoich wlasciwosci bo cos z nim kombinowali ale ni hu ja on taki musi byc bo mu tak powiedzieli to jest wlasnie prawdziwy miod 😂 i kropka nie przetlumaczysz mu on wie lepiej bo mu tak w sklepie powiedzieli. 😂

  • @marsodtylu4390
    @marsodtylu4390 5 หลายเดือนก่อน +2

    To obniżcie ceny to sprzedacie ... 60 uli to nie jest wcale tak duzo znam ludzi co maja po ponad 100 uli i nie mają zadnego problemu ze sprzedarzy ma znajomych i ludzi co po 5-10-15litrow biora na rynek idz postój dzien i sprzedasz złapiesz klienta a potem bedzie od ciebie bral a nie narzekacie tylko ...
    A co do filmu dobrze ze tlumaczysz jak rozpoznac gryginalny miód :)
    I p.s glosujcie dalej na POPIS trzecie drogi i chorą psychicznie lewice to na pewno sie temu glupiemu narodowi polepszy 😂

    • @PasiekaDionizos
      @PasiekaDionizos  5 หลายเดือนก่อน

      Jak mam dokładać do biznesu przy obniżonej cenie to wolę miodem na jesień nakarmić pszczoły. Próg opłacalności dla mnie oznacza zwrot miodu pszczołom, ja mam z czego żyć. Współczuję jedynie tym, którzy z miodu żyją.