Nagyon jó kis cucc :-) szuper hogy fejlődik az építő ipar, és van 1-2 dolog amit már a gépek elég jól megkönnyítenek! Csak jelen pillanatba sokan azért vesznek gépeket mert nincs alkalmazott, és így kevesebb emberrel is tudnak hatékonyan dolgozni! Pedig mennyivel jobb lenne ha nem kiváltani kellene a jó szakembert, hanem segíteni az ilyen rendszerekkel!
ez mindig is igy volt... a munkero ara miatt van az hogy nyugat europaban (ahova Magyarorszag is szepen lassan tartozik) gepesitenek mindent... (amit lehet). Ennek orulni kell, mert azt jelenti hogy a fizetesek igen magasak, hogy megeri inkabb gepet venni.
Üdvözlet!.........szerintem: 1 . testhang az alukasírozott és a peremszigetelő sáv között kitüremkedő és a falazathoz érő esztrichnél terjedhet 2. a fűtéscső körül és alatt nehéz vagy lehetetlen megfelelően tömöríteni, így talán még lomhább a hőátbocsátás és kevésbé szilárd az aljzat (ezzel a géppel mondjuk még nincs tapasztalatom) 3. a 8 cm-nél vastagabb aljzattól nem félnék, lomhább a felfűtés, de kevésbé "döng vagy dong" lépéskor a padozat, ez táblamérettel függ, olvasatom szerint egyébként ezt méretezni is lehet ui.: a gép amúgy csecse, szívesen megnézném a padló metszetét roncsolásos vizsgálattal, jó reklám lehetne
@@kazmerkovacs9279 Szerintem ez így korrekt. Ha a kontárok kilétét nem lehet nyilvánosságra hozni, akkor a minőségi munkát végzők reklámozása szerintem jó dolog.
Sziasztok ! Ez egy Clapa Floor Master valószínűleg 130 as típus . Elég kemény anyagot kell keverni hogy dolgozni tudjon és ne csússzon meg . Kis placcokhoz felejtős , nagyokhoz nagyon jó . Lengyelek gyártják és forgalmazzák korrekt pontos szállítás . 14.000 euró volt 2 éve .
@@pepos1988 most 16 000 (tízen hatezer) Euró környékén van. Nem kevés zsozso nyílván, de mondjuk ha belegondolsz hogy kivált egy segéd melóst, akkor kevesebb mint egy év alatt behozza az árát.
Nekünk van , ritkàn hasznàljuk mert nem ez a főprofilunk . Aki viszont extrich betonra van rààllva annak főnyeremény . Nem győződ keverni neki az anyagot . Nagy terekben az 55-60 m2 mennyiséget hozza 6 cm ben . WC be be se tedd . 80 cm a legkisebb 130 cm a legszélesebb munkaszélessége a súlya 60 kg körül van .
8 éve Spanyolországban építettük be Alloban az SCA új raktárába az általunk gyártott szállítórendszert. Ott is így betonoztak, azzal a különbséggel, hogy a simitást egy traktor-húzta kocsin elhelyezett lapát végezte, ami automatikusan szintbe állt, hasonló, lézeres technológiával. Szóval nem újdonság. ;)
Viszont a szélénél annyira sokat kell majd utána dolgozni, hogy azt az időt nem éri meg, ammenyivel olcsóbbra jön ki óránként 2-3 embernél. Nekem 60m2 esztrichet kapu be - kapu ki elmosással együtt 2 óra alatt raktak le 3+3-an (kettő terít, egy főnök szintez, kettő lent kever), szélein is tükör lett (mondjuk ehhez kellett, hogy én leszinteztem a peremszigetelést - nálam 4 cm xps van). Szerintem ez igazából csak járulékot spórol a gazdinak, ha megbízható és kicsi a szervízigénye, de nem lehet magára hagyni, elő kell neki készíteni, nem a robotporszívó kategória, h komplett munkát végez.
Csak az nem mindegy hogy egész nap guggolva kell dolgoznia a szakembernek vagy előkészíti a gépnek a terepet és utána "csak" egyengeti előtte az alapanyagot..
@@kovacsjozsef2424 Az anyag terítéshez és annak egyengetéséhez ugyanúgy oda kell hajolni derékba.. Nagy felülethez biztosan jó dolog, de tagolt családi házhoz kisebb felületekhez nem biztos.. Bár ha van ideje a szakinak állítgatni a gépet akkor mindegy.
Nalunk a epitetto csak usztatott screed betont hasznalnak mar, , Knauf Fe onterulo, tokeletes padlofuteshez is es gyorsabb is, altalaban 75 - 80 mm vastag.. Bar ja erdekes gep..
Kedves Szakiellenőr! Még egy kérdés felmerült. Az esztrichesek időközben elvégezték a felmérést és a kérdésük az volt, hogy lesz a padloponozás az esztrich szintjének meghatározása miatt. A helyiségekben járólapra ragasztóággyal 15 mm lett számolva, a többi helyiségben szalagparketta (fa, Befag, klikkes, nem ragasztott) lesz (13-14 mm). Örülnék, ha nem kellene még a padloponozásra költeni, és közvetlenül az esztrichre lehetne mindent tenni. Mi a helyes eljárás ebben az esetben, mivel az esztrich kivitelezésének minősége csak utólag derül ki? Vegyünk le az esztrich szintjéből 2-3 mm-t, ha jó lesz, akkor így burkolható, ha nem, akkor 4-5 mm padlopon erre még belefér? Előre is köszönöm a válaszát.
Azért az a lineáris csapágyazás, fogasszíj hajtás, nem tudom, mennyire komálja a sóder/beton/homokszemeket. Oké, még most tiszta, de tudjuk, hogy néz ki egy betonkeverő 1-2 év után. Amúgy király
Én csak egy szakmai jellegű kérdést tettem fel és nem rossz indulattal! :) Bárkit meg bántottam a kérdéssel, akkor bocsánat! Azért kérdeztem , mert sok ismerősöm panaszkodott és ha netán egyszer ilyet szeretnék, akkor egy Szaki Ellenőr mit mond és mi a véleménye! :)
Tisztelt Péter! Pár napja egyik videójaban láttam, hogy a terasz negatív sarkába kell egy T alakzatot vágni kőműves kanállal. Ezt utólag is lehet mondjuk egy sarokcsiszoló betonvágó koronggal, vagy nincs értelme? Köszönöm.
Elvileg ezt vasalni nem kell, szóval mindegy, csak azért van, hogy hozzáfogják a csöveket. Idézet a burkolástechnika egyesület esztrich padozat műszaki irányelveiből: "Az úsztatott cementesztrichek vasalása alapvetôen nem szükséges, mert e vékony szerkezetekben a repedések kialakulását a vasalás többnyire nem akadályozza meg. Az esztrich alján (az elválasztó rétegre helyezett) vasalás egyes padlófûtés-rendszereknél lehetôvé teszi a fûtéscsövek rögzítését..."
Tisztelt müszaki ellenőr úr.A háló feladata a későbbi betonrepedés megakadályozása ugyanis a 7cm vastag beton alatt mai előírás szerint minimum 5 de van ahol a tervező 10 cm vastag szigetelést is előír.Ha nem tesznek betont a háló alá az biztos eltörik ,megreped még a rá kerülő burkolat is.
@@SzakiEllenor Most akkor érdemes távtartókkal megemelni a betonacél hálót kb. 1.5 cm magasságban, vagy maradhat a fóliára fektetve és úgy rá a beton? Ha nem fogja körbe a betonacélt a beton, úgy nem sok statikai szerepe van, kizárólag a fűtéscsövek rögzítése céljából kerül így bele? Én vettem hozzá műanyag távtartókat, de ha semmi jelentősége, akkor nem pakolom alá, sokkal könnyebb lenne így lebetonozni, mint azokon "táncolni". Köszi!
És ezeket a fűtés csöveket a " bikával " nem repeszti meg ahogy oda csapja ? Mert nem egy ismerősöm jelezte már , hogy az ilyen padló fűtés lerakásakor rendszeresen előforduló hiba , hogy betonozáskor szét repesztik a csöveket mert a kivitelező nem figyel oda! Maga mit tapasztalt ?
Hátha "megrepesztik" ezt a műanyagcsövet az szándékosan csinálták.. :D Egyébként úgy szokott megsérülni, hogyha talicskázzák rajta a betont. És nem is a cső teteje, hanem az alja nyomodik össze a betonvasháló miatt, ahogyan áthúzzák rajta a betonnal teli talicskát. Ilyenkor szokott az lenni, hogy nem fűt rendesen a padlófűtés, mert a víz sokkal nehezebben tud átfolyni rajta, mivel kisebb lett a cső keresztmetszete. Ilyen esetben már volt hogy plussz keringetőszivatjút kellett beépíteni.
Ez egy csodálatos gép.De a technika nem pótoéja az emberi agyat! Hogyan fordulhat elő, hogy egy tervben 6 cm-rel tér el a betonozás? Azt a többlet költséget ki kellene fizettetni azzal, aki elszúrta!
végre nem egy fikázós videó hanem valami hasznos is van a csatornán... kritizálni könnyű, azt kellene megmutatni hogyan kell csinálni, mert a helyes út mindig nehezebb.
@@SzakiEllenor Tisztelettel. Szabály nincs, de ajánlás van a villamos szerelvények elhelyezési magasságára. Ez a karmagasságban lévő szerelvényeknél 140cm (akadálymentesített helységben 85-110cm), alsó szerelvényeknél 40cm. Egyébként sokan tudják úgy, hogy ez szentírás, de nem is baj, ha nem ahány ház, annyi magasság.
Szepjonapot En dolgoztam ilyen geppel ez max nagy terekben vezetot huzni jo de ott is nagyon nagyon kell elotte tomoriteni az anyagot hogy utanna simitasnal ne sulyedjen be az ember a simitoval... Csomo utomunkat kivan a fal mellett kis terekben meg lassu is az emberi munkahoz kepest! A feluletet is nagyon rosszul csinalja meg... Oszinten megmondva szerintem nem egy jo gepezet 🤷♂️
Szerintem minden megrendelő jobban örülne annak ha kötelezően készülnie kellene sávvezetőnek, aztán akkor nem lennének olyanok hogy 8 helyett 11 cm lett. Mi ez? Húspult hogy 8 helyett 11 maradhat? Hiába a kétméteres vízmérték, lehet azt ferdén nyomni és úgy elhúzni, semmit nem jelent hogy azzal csinálják.... sávvezetőnél nem kellene ez a gép se meg attól sem kellene félni hogy nem vízbe van, meg 8 helyett sem lenne 6 vagy 10 cm....
@@SzakiEllenor És ha a művezetés olyan, akkor lehet kontár munkát csinálni? Hiába van szépen lehúzva, meg csilliárdos géppel csinálva, amit agyon reklámozol, egy negatív hang nem jön ki a szádon az estrichet illetően. Ha meg másik házhoz odahívnának véleményezni, köpködnél a kivitelezőre, hogy hogyan is miként gondolta, hogy 11 cm betont tesz a csövekre. Azt mondod a videóban, hogy ettől még működik. Ügyesen fogalmazol, persze, hogy működik, majd ha be lesz üzemelve a rendszer, na de a hatékonyságról, arról már nem beszélsz... Nem vagyunk ám annyira pártatlanok, mint amilyennek mondjuk magunkat, igaz kedves Ellenőr?
@@robitanko7392 Mire fel ez a hörgés? A szomszéd építkezésen dolgoztam, és átjöttem ide kíváncsiskodni. Semmi közöm ehhez az esztrichezéshez! A gép, és a technológai a tetszett. A csapat oda húzza, ahova az építésvezető kéri. Nyilván, ezt célszerű az építési naplóban rögzíteni! De ha a 20 cm vastag födémben működik a mennyezet fűtés/hűtés, akkor ez is fog, ha kellően jól hőszigetelt az épület. Nyilván nem üdvözlöm a vastagabb aljzatot, de itt NEM ez volt a téma...Így ok??
Mivel a magyar szabványban nincs légtömörségi követelmény így ezt elég nehéz számon kérni Szerintem sugárzás védelemmel is el kellene látni a házakat bár ez nem mindenhol követelmény
@@laszloszentirmai2280 Thja kérem, a házépítés mindig is drága mulatság volt, van és lesz is. Csak az vágjon bele, aki ezzel tisztában van, meg tudja finanszírozni az egészet. És ez nem csak kis hazánkra igaz, hanem globálisan is. Sajnos a legtöbben egész életükre eladósítják magukat - akár még az örököseiket is - azzal, hogy mindenáron házban akarnak élni. Olyan ez, mint a lakásbiztosítás. Nem fizetjük, mert "drága", de ha leég egész életünk munkája pár perc alatt, utána jön a TV-ben a hír, a koldulás, sírás-rívás, holott lehetett volna fizetni a biztosítást is tulajdonképpen.
Egy mai jó szakinak biztos van lézere,kézzel is meg tudja csinálni! Az alábbi videót ajánlom minden estriches szakinak. th-cam.com/video/6pcbZbU01Vk/w-d-xo.html
Napi 10-12 óra Melo után kérdezd már meg melyik csapat mennyire fáradt el!? Ha a gép rendesen karban van tartva , és ért is hozzá aki kezeli, akkor a hibázás esélye szinte nulla!
@@istvanszakal9813 Vágom a témát! Láthatod,hogy korábban belinkeltem 2 youtube linket,kétféle estrich robotról. A lényeg az lenne,ha nincs pénzed még drága robotra,akkor van rá megfelelő technika akkor is,ha kézzel csinálod.
@@kisferko971 így van mint ahogy eddig is volt! De most már az ilyen gépekre fog mindenki rá állni!! Nincs munkaerő!! Aki meg tudja venni megveszi, aki nem az csinálja ahogy eddig. Feljebb írták hogy 14.000 EUR körül van az ára! Akinek volt 15-20 millió Ft megvenni egy Estrich keverőt , annak a 14.000 EUR is bele fog férni!
🙄A padlófűtésnél csak a falfűtés a jobb. Úgy fűtesz, hogy nincs fűtótest-élményed. Ha jó a lakás/ház hőszigetelése, akkor éppen csak langyos, majdnem hideg a fűtófelület és por nyugtonmarad.
@@Jimmy-yq4zd Mindegyik jó, csak milliomosnak kell hozzá lenni. Ennyi az egész. Már egy utólagos hőszigeteléshez is annak kell lenned. Hát még ha egy igazán komoly házat akarsz építeni...
@@SzakiEllenor attól még mert elírtam egy betűt még az kell, így is megkapjuk a megrendelőktől, hogy minek az oda, más nem rak oda Ő nem szeretné, az előző lakásában sem volt mégis jó vol t stb.
Nagyon jó kis cucc :-) szuper hogy fejlődik az építő ipar, és van 1-2 dolog amit már a gépek elég jól megkönnyítenek! Csak jelen pillanatba sokan azért vesznek gépeket mert nincs alkalmazott, és így kevesebb emberrel is tudnak hatékonyan dolgozni!
Pedig mennyivel jobb lenne ha nem kiváltani kellene a jó szakembert, hanem segíteni az ilyen rendszerekkel!
A gépeket ezért találják fel... a piramisépítés szintjén lennénk, HA lenne annyi ember...
Piramis építés még a mai gépekkel is nehezen menne :-)
ez mindig is igy volt... a munkero ara miatt van az hogy nyugat europaban (ahova Magyarorszag is szepen lassan tartozik) gepesitenek mindent... (amit lehet). Ennek orulni kell, mert azt jelenti hogy a fizetesek igen magasak, hogy megeri inkabb gepet venni.
@@istvanszakal9813 Igen. Az nehezen menne, de az urallomas mar nem? :)
Üdvözlet!.........szerintem:
1 . testhang az alukasírozott és a peremszigetelő sáv között kitüremkedő és a falazathoz érő esztrichnél terjedhet
2. a fűtéscső körül és alatt nehéz vagy lehetetlen megfelelően tömöríteni, így talán még lomhább a hőátbocsátás és kevésbé szilárd az aljzat (ezzel a géppel mondjuk még nincs tapasztalatom)
3. a 8 cm-nél vastagabb aljzattól nem félnék, lomhább a felfűtés, de kevésbé "döng vagy dong" lépéskor a padozat, ez táblamérettel függ, olvasatom szerint egyébként ezt méretezni is lehet
ui.: a gép amúgy csecse, szívesen megnézném a padló metszetét roncsolásos vizsgálattal, jó reklám lehetne
Jó alaposan szétrugdosták a padlófűtés csöveket.. De legalább a betonozás szép lett.... Félsiker.
Azta!
Ilyet még én sem láttam!
Nagyon jó!🙂
Max 7 centit engedek a padlófűtés csőre én!
a cég elérhetősége, akik a videóban dolgoznak: A cég elérhetősége: Treta Kft.
+36205967241 Tresó Dániel. email: treta@treta.hu
Ez volt a reklám helye....
@@kazmerkovacs9279 Szerintem ez így korrekt. Ha a kontárok kilétét nem lehet nyilvánosságra hozni, akkor a minőségi munkát végzők reklámozása szerintem jó dolog.
Én Dániában dolgozom ,sokszor látni ilyen simitó robotokat. :D
A fűtéscsövek úgy 2:10 környékén, hát.....
Sziasztok ! Ez egy Clapa Floor Master valószínűleg 130 as típus . Elég kemény anyagot kell keverni hogy dolgozni tudjon és ne csússzon meg . Kis placcokhoz felejtős , nagyokhoz nagyon jó . Lengyelek gyártják és forgalmazzák korrekt pontos szállítás . 14.000 euró volt 2 éve .
Ezek ti voltatok, vagy nektek is van ilyen?
1.400 eurot akartal irni ugye? mert meg az is sok erte!
@@pepos1988 most 16 000 (tízen hatezer) Euró környékén van. Nem kevés zsozso nyílván, de mondjuk ha belegondolsz hogy kivált egy segéd melóst, akkor kevesebb mint egy év alatt behozza az árát.
Nekünk van , ritkàn hasznàljuk mert nem ez a főprofilunk . Aki viszont extrich betonra van rààllva annak főnyeremény . Nem győződ keverni neki az anyagot . Nagy terekben az 55-60 m2 mennyiséget hozza 6 cm ben . WC be be se tedd . 80 cm a legkisebb 130 cm a legszélesebb munkaszélessége a súlya 60 kg körül van .
@@pepos1988 Azért a lézer szintezőt megkapod 😁
Engem már csak a végeredmény érdekel mert 20 év alatt én mint burkoló nem találkoztam egyenes, sík esztrikkel.
Én az útépítésnél is használnám már régóta, nagyobb méretekben és akkor talán... álmodom, jaj a vesém.
Nagyon érdekes!
Az nem gond hogy a fűtéscsöveket tapossa?
8 éve Spanyolországban építettük be Alloban az SCA új raktárába az általunk gyártott szállítórendszert. Ott is így betonoztak, azzal a különbséggel, hogy a simitást egy traktor-húzta kocsin elhelyezett lapát végezte, ami automatikusan szintbe állt, hasonló, lézeres technológiával. Szóval nem újdonság. ;)
Lenyűgözően ötletes , ez az estrich betonsimító. 🤔👍
Nagyon jó gép !
A cégről lehet kérni elérhetőséget ?
Kedves Nándor!
A cég elérhetősége: Treta Kft.
+36205967241
email: treta@treta.hu
Viszont a szélénél annyira sokat kell majd utána dolgozni, hogy azt az időt nem éri meg, ammenyivel olcsóbbra jön ki óránként 2-3 embernél. Nekem 60m2 esztrichet kapu be - kapu ki elmosással együtt 2 óra alatt raktak le 3+3-an (kettő terít, egy főnök szintez, kettő lent kever), szélein is tükör lett (mondjuk ehhez kellett, hogy én leszinteztem a peremszigetelést - nálam 4 cm xps van). Szerintem ez igazából csak járulékot spórol a gazdinak, ha megbízható és kicsi a szervízigénye, de nem lehet magára hagyni, elő kell neki készíteni, nem a robotporszívó kategória, h komplett munkát végez.
Ez nagy felületekhez való. 60 négyzetméterre ajánlatot sem ad egy nagyobb ceg
Csak az nem mindegy hogy egész nap guggolva kell dolgoznia a szakembernek vagy előkészíti a gépnek a terepet és utána "csak" egyengeti előtte az alapanyagot..
@@kovacsjozsef2424 Az anyag terítéshez és annak egyengetéséhez ugyanúgy oda kell hajolni derékba.. Nagy felülethez biztosan jó dolog, de tagolt családi házhoz kisebb felületekhez nem biztos.. Bár ha van ideje a szakinak állítgatni a gépet akkor mindegy.
Nalunk a epitetto csak usztatott screed betont hasznalnak mar, , Knauf Fe onterulo, tokeletes padlofuteshez is es gyorsabb is, altalaban 75 - 80 mm vastag.. Bar ja erdekes gep..
Nyilaszaroknal milyen vastag a szigeteles?
Szèp munka!
Érdemes üveg/műanyag szálat tenni az esztrichbe?
Szerintem igen. Elég drága burkolatok mennek rá, bármi legyen is az.
Kedves SzakiEllenőr! Köszönöm a gyors választ! Megfogadom a tanácsát. Jó munkát és egészséget!
Kedves Szakiellenőr! Még egy kérdés felmerült. Az esztrichesek időközben elvégezték a felmérést és a kérdésük az volt, hogy lesz a padloponozás az esztrich szintjének meghatározása miatt. A helyiségekben járólapra ragasztóággyal 15 mm lett számolva, a többi helyiségben szalagparketta (fa, Befag, klikkes, nem ragasztott) lesz (13-14 mm). Örülnék, ha nem kellene még a padloponozásra költeni, és közvetlenül az esztrichre lehetne mindent tenni. Mi a helyes eljárás ebben az esetben, mivel az esztrich kivitelezésének minősége csak utólag derül ki?
Vegyünk le az esztrich szintjéből 2-3 mm-t, ha jó lesz, akkor így burkolható, ha nem, akkor 4-5 mm padlopon erre még belefér?
Előre is köszönöm a válaszát.
👍👌
Azért az a lineáris csapágyazás, fogasszíj hajtás, nem tudom, mennyire komálja a sóder/beton/homokszemeket. Oké, még most tiszta, de tudjuk, hogy néz ki egy betonkeverő 1-2 év után. Amúgy király
Egy gépet le lehet és illik is takarìtani !
Ez Estrih re való
Szuper 😁😎😉👍
Hibátlan !!!!!!
Én csak egy szakmai jellegű kérdést tettem fel és nem rossz indulattal! :) Bárkit meg bántottam a kérdéssel, akkor bocsánat! Azért kérdeztem , mert sok ismerősöm panaszkodott és ha netán egyszer ilyet szeretnék, akkor egy Szaki Ellenőr mit mond és mi a véleménye! :)
Ez eszméletlen jó, és nem is bonyolult. A legkényesebb része az a lézerszintező. Annak kell jónak lennie.
Tisztelt Péter!
Pár napja egyik videójaban láttam, hogy a terasz negatív sarkába kell egy T alakzatot vágni kőműves kanállal. Ezt utólag is lehet mondjuk egy sarokcsiszoló betonvágó koronggal, vagy nincs értelme?
Köszönöm.
Azok is dilatációs rések lennének elméletileg.
Úgy emlékszem, hogy valamelyik videóban (lehet hogy pont abban) mondja is, hogy utólagosan is elkészíthető.
És ennek a technológiának az elvégzése nm/ Ft ??????
A parapet is gyanús
Ez a beton körbeveszi a betonhálót???A cementkristályokra gondolok....Köszönet...
Elvileg ezt vasalni nem kell, szóval mindegy, csak azért van, hogy hozzáfogják a csöveket. Idézet a burkolástechnika egyesület esztrich padozat műszaki irányelveiből: "Az úsztatott cementesztrichek vasalása alapvetôen nem szükséges, mert e vékony szerkezetekben a repedések kialakulását a vasalás többnyire nem akadályozza meg. Az esztrich alján (az elválasztó rétegre helyezett) vasalás egyes padlófûtés-rendszereknél lehetôvé teszi a fûtéscsövek rögzítését..."
A háló a csöveket tartja nem a betont erősíti.
ez a háló csak a csöveket pozícionálja, semmi más feladata nincs
Tisztelt müszaki ellenőr úr.A háló feladata a későbbi betonrepedés megakadályozása ugyanis a 7cm vastag beton alatt mai előírás szerint minimum 5 de van ahol a tervező 10 cm vastag szigetelést is előír.Ha nem tesznek betont a háló alá az biztos eltörik ,megreped még a rá kerülő burkolat is.
@@SzakiEllenor Most akkor érdemes távtartókkal megemelni a betonacél hálót kb. 1.5 cm magasságban, vagy maradhat a fóliára fektetve és úgy rá a beton? Ha nem fogja körbe a betonacélt a beton, úgy nem sok statikai szerepe van, kizárólag a fűtéscsövek rögzítése céljából kerül így bele? Én vettem hozzá műanyag távtartókat, de ha semmi jelentősége, akkor nem pakolom alá, sokkal könnyebb lenne így lebetonozni, mint azokon "táncolni". Köszi!
És ezeket a fűtés csöveket a " bikával " nem repeszti meg ahogy oda csapja ? Mert nem egy ismerősöm jelezte már , hogy az ilyen padló fűtés lerakásakor rendszeresen előforduló hiba , hogy betonozáskor szét repesztik a csöveket mert a kivitelező nem figyel oda! Maga mit tapasztalt ?
Fel kell nyomni 3bar fölé a nyomást, akkor a kolléga észreveszi ha megrepesztett valamit. ;)
Ha akkor veszed észre, max. a vérnyomásod megy fel 3 bar-ra. 8-)
Most nem ez a videó lényege... Hallod, a téglák légtömörségét is le nem foglalkoznak vele...
Hátha "megrepesztik" ezt a műanyagcsövet az szándékosan csinálták.. :D Egyébként úgy szokott megsérülni, hogyha talicskázzák rajta a betont. És nem is a cső teteje, hanem az alja nyomodik össze a betonvasháló miatt, ahogyan áthúzzák rajta a betonnal teli talicskát. Ilyenkor szokott az lenni, hogy nem fűt rendesen a padlófűtés, mert a víz sokkal nehezebben tud átfolyni rajta, mivel kisebb lett a cső keresztmetszete. Ilyen esetben már volt hogy plussz keringetőszivatjút kellett beépíteni.
@@gyulafejer6237 valóban nem az a téma ! Itt csak vendég voltam . És a legtomorsegrol fogalma sincs a kivitelezők 85% -ának.
Ez egy csodálatos gép.De a technika nem pótoéja az emberi agyat! Hogyan fordulhat elő, hogy egy tervben 6 cm-rel tér el a betonozás? Azt a többlet költséget ki kellene fizettetni azzal, aki elszúrta!
9.600.000 ft Szinte ingyen van 😁
Padlóban vezetett villany, a szigetelés rovására került a padlóba.
falba pedig a tartószerkezet rovására :)
végre nem egy fikázós videó hanem valami hasznos is van a csatornán... kritizálni könnyű, azt kellene megmutatni hogyan kell csinálni, mert a helyes út mindig nehezebb.
Mintha nem lenne jó a konnektorok magassága úgy tudom 40 cm a hivatalos
olyan nincs hogy "hivatalos" Ahova a terven tervezik, ott van.
@@SzakiEllenor Tisztelettel. Szabály nincs, de ajánlás van a villamos szerelvények elhelyezési magasságára. Ez a karmagasságban lévő szerelvényeknél 140cm (akadálymentesített helységben 85-110cm), alsó szerelvényeknél 40cm. Egyébként sokan tudják úgy, hogy ez szentírás, de nem is baj, ha nem ahány ház, annyi magasság.
Ezt èn kipróbálnám...biztos kiràly csak nagyon lassan lehet vele haladni ahogy néztem róla videókat🤷♂️
60 m2 / óra kevés lenne??
@@SzakiEllenor
Aaz igen💪..az komoly👌
2.5 éve nekem is így csinálták, csak annyi hogy rendszerlemezre
Szepjonapot
En dolgoztam ilyen geppel ez max nagy terekben vezetot huzni jo de ott is nagyon nagyon kell elotte tomoriteni az anyagot hogy utanna simitasnal ne sulyedjen be az ember a simitoval... Csomo utomunkat kivan a fal mellett kis terekben meg lassu is az emberi munkahoz kepest! A feluletet is nagyon rosszul csinalja meg... Oszinten megmondva szerintem nem egy jo gepezet 🤷♂️
Szerintem minden megrendelő jobban örülne annak ha kötelezően készülnie kellene sávvezetőnek, aztán akkor nem lennének olyanok hogy 8 helyett 11 cm lett. Mi ez? Húspult hogy 8 helyett 11 maradhat? Hiába a kétméteres vízmérték, lehet azt ferdén nyomni és úgy elhúzni, semmit nem jelent hogy azzal csinálják.... sávvezetőnél nem kellene ez a gép se meg attól sem kellene félni hogy nem vízbe van, meg 8 helyett sem lenne 6 vagy 10 cm....
Amiatt vastagabb a beton, mert a muvezetes olyan , amilyen. Az esztriches adott szintre húz, és kész!
@@SzakiEllenor És ha a művezetés olyan, akkor lehet kontár munkát csinálni? Hiába van szépen lehúzva, meg csilliárdos géppel csinálva, amit agyon reklámozol, egy negatív hang nem jön ki a szádon az estrichet illetően. Ha meg másik házhoz odahívnának véleményezni, köpködnél a kivitelezőre, hogy hogyan is miként gondolta, hogy 11 cm betont tesz a csövekre. Azt mondod a videóban, hogy ettől még működik. Ügyesen fogalmazol, persze, hogy működik, majd ha be lesz üzemelve a rendszer, na de a hatékonyságról, arról már nem beszélsz... Nem vagyunk ám annyira pártatlanok, mint amilyennek mondjuk magunkat, igaz kedves Ellenőr?
@@robitanko7392 Mire fel ez a hörgés?
A szomszéd építkezésen dolgoztam, és átjöttem ide kíváncsiskodni. Semmi közöm ehhez az esztrichezéshez! A gép, és a technológai a tetszett. A csapat oda húzza, ahova az építésvezető kéri. Nyilván, ezt célszerű az építési naplóban rögzíteni! De ha a 20 cm vastag födémben működik a mennyezet fűtés/hűtés, akkor ez is fog, ha kellően jól hőszigetelt az épület. Nyilván nem üdvözlöm a vastagabb aljzatot, de itt NEM ez volt a téma...Így ok??
Mivel a magyar szabványban nincs légtömörségi követelmény így ezt elég nehéz számon kérni
Szerintem sugárzás védelemmel is el kellene látni a házakat bár ez nem mindenhol követelmény
Ez az a fázis a házépítés során, amikor az ember már a küszöbön érzi magát, attól függetlenül, hogy a gépészet még hátravan, no de akkor is.
Aztán pedig lófarkat. Most jönnek a drága dolgok... :D
@@laszloszentirmai2280 Thja kérem, a házépítés mindig is drága mulatság volt, van és lesz is. Csak az vágjon bele, aki ezzel tisztában van, meg tudja finanszírozni az egészet. És ez nem csak kis hazánkra igaz, hanem globálisan is. Sajnos a legtöbben egész életükre eladósítják magukat - akár még az örököseiket is - azzal, hogy mindenáron házban akarnak élni.
Olyan ez, mint a lakásbiztosítás. Nem fizetjük, mert "drága", de ha leég egész életünk munkája pár perc alatt, utána jön a TV-ben a hír, a koldulás, sírás-rívás, holott lehetett volna fizetni a biztosítást is tulajdonképpen.
@@laszloszentirmai2280 WC burkolat? Emillió! Ja hogy ilyen méretű, hát ez drágább lesz 😆
A vizszerelés az viszont hànyàs;)
Ezt felénk száraz betonak hívják
Egy mai jó szakinak biztos van lézere,kézzel is meg tudja csinálni! Az alábbi videót ajánlom minden estriches szakinak.
th-cam.com/video/6pcbZbU01Vk/w-d-xo.html
Nézd meg meg 1x . A lényeg nem ment az akkor!
@@SzakiEllenor Szerintem értem! Linkeltem 2 db estriches robot videót is.
Napi 10-12 óra Melo után kérdezd már meg melyik csapat mennyire fáradt el!?
Ha a gép rendesen karban van tartva , és ért is hozzá aki kezeli, akkor a hibázás esélye szinte nulla!
@@istvanszakal9813 Vágom a témát! Láthatod,hogy korábban belinkeltem 2 youtube linket,kétféle estrich robotról. A lényeg az lenne,ha nincs pénzed még drága robotra,akkor van rá megfelelő technika akkor is,ha kézzel csinálod.
@@kisferko971 így van mint ahogy eddig is volt! De most már az ilyen gépekre fog mindenki rá állni!! Nincs munkaerő!! Aki meg tudja venni megveszi, aki nem az csinálja ahogy eddig. Feljebb írták hogy 14.000 EUR körül van az ára! Akinek volt 15-20 millió Ft megvenni egy Estrich keverőt , annak a 14.000 EUR is bele fog férni!
Amúgy ez a gép VICC kategória....
miért is?
Mire elindítják pont lehúzom már 2 éve láttam ilyen baromságot
Az is gyagyás, aki a padlófűtést kitalálta! Takaríthatsz akár mennyit, úgy száll a por, hogy tiszta elmebaj!
🙄A padlófűtésnél csak a falfűtés a jobb. Úgy fűtesz, hogy nincs fűtótest-élményed. Ha jó a lakás/ház hőszigetelése, akkor éppen csak langyos, majdnem hideg a fűtófelület és por nyugtonmarad.
@@Jimmy-yq4zd Mindegyik jó, csak milliomosnak kell hozzá lenni. Ennyi az egész. Már egy utólagos hőszigeteléshez is annak kell lenned. Hát még ha egy igazán komoly házat akarsz építeni...
Nem látom a diletációkat ,ellenőr úr ez ,hogy ?
Diletaciot nem is fogsz! 😀
@@SzakiEllenor attól még mert elírtam egy betűt még az kell, így is megkapjuk a megrendelőktől, hogy minek az oda, más nem rak oda Ő nem szeretné, az előző lakásában sem volt mégis jó vol t stb.
Nagyon jó csak, nagyon lassú 😁