APP R Stop - to jest żywica epoksydowa jednoskładnikowa + cortanin. Generalnie sprawdza się tam gdzie nic się nie rusza i nie drży. Sam robiłem tego test na wibrownicy do betonu. Pęka i odłazi płatami. Do profili gdzie nie można dojść z mechanicznym usunięciem rdzy używa się farb do malowanie zenz. Systemy farb morskich wytrzymująca kilka lat w solance a w opisie masz "malowanie miejsc gdzie usunięcie rdzy jest niemożliwe"
Nie można porównywać wnętrza progu lub profili zamkniętych do wibratora, dodatkowo możesz całość zalać dedykowanymi woskami do progów co zniweluje i zabezpieczy przed ewentualnym odpadaniem. App R Syop po nałożeni wchodzi w reakcję chemiczną z metalem i głęboko go penetruje zapobiegając rozwojowi dalszej korozji.
@@PolishManEU Przecież te profile pracują, auto drzy podczas jazdy. To że tłumi to zawierzenia czy siedzenie ale jednak jest poddawane dragonią. "MojGaraz" zrobił test i fakt to jest dobry środek ale sam epoksyd robi dokładnie to samo. Choć (moje zdanie) najlepszą wiedzę o anty korozji to posiadają stoczniowcy. Cała gama chemii morskiej bije na głowę te wszystkie wynalazki do maskowania rdzy. Nawet farby do dachów są dużo lepsze bo nie wysychają do końca i zachowują elastyczność i nie pękają. Choć dach blaszany się mocno nagrzewa, kurczy się i rozciąga a dalej nie ma pęknięć.
@@adnisony1700 nie ważne czym zalejesz progi lub profile zamknięte, byle to rozwiązanie było skuteczne, masz rację zwracając uwagę na chemię przemysłową, też doceniam jej moc i przeznaczenie, dobrym środkiem do konserwacji jest Noxyde, stosuje się ją na mostach w środowisku agresywnym i sprawdza się doskonale przez wiele lat. Fajnie, że dyskusja się rozwija bo taki jest cel tego kanału, aby wymieniać się doświadczeniami.
@@PolishManEU Noxyde - już w opisie masz elastyczna. Tylko trzeba jeszcze uświadomić jak normę producent uznaję za rdzę. 99% ludzi oczyszcza stal do poziomu który w technologii uznawany jest za rdza a użytkowi myśli ze to jest goła stal. Jak się sprawdza mechanicznie ta farba? Mosty są bardzo narażone na otarcia.
@@adnisony1700 to forma farby jak guma, odporna na mechaniczne uszkodzenia, dowiedziałem się o niej od firmy zajmującej się malowaniem mostów, jest wodo rozcieńczala, malowałem nią komin w miejscu połączenia z dachem, od kilku lat mam spokój i nic nie przecieka.
Próbowałeś wlac epoksyd przez tą dysze, bo ja mam taką samą z oryginalnym pistoletem i nie ma opcji tym nalać do progów, dopiero po rozcieńczeniu pół na pół zaczyna cos lecieć, ale i tak lipa
Próg powinien być zabezpieczony przed jego montażem. A miejsca zgrzewów i spawów powinno być pokryte pasta miedziana. Poza tym jak próg był zdjęty to profil za progiem był przecież dostępny i korozję można było usunąć mechanicznie.
W moim przypadku i wielu innych przypadkach jest problem z zakupem nowego kompletnego progu, w takim przypadku często progi się odbudowuje częściowo, wspawując w to miejsce reperaturki. Nie zawsze wszędzie jest dostęp, tym bardziej w przypadku progów gdzie mamy do czynienia z konstrukcją komorową. Jeżeli wstawiasz elementy na styk a nie na zakładkę to pasta do niczego się nie przyda, a próg musisz zabezpieczyć od środka, przynajmniej epoksydem a dopiero na kolejnym etapie woskiem. Taka kolejność jest w fabryce spawanie lub zgrzewanie, epoksyd jako zabezpieczenie antykorozyjne i na koniec wosk.
Witam , Nie do końca się tutaj zgodę . Jeżeli miałeś wymieniony próg "skorodowany " , wiec wewnętrzną stronę za pewne też miałeś, najlepszym rozwiązaniem było odczyszczenie tego wewnętrznego elementu i zabezpieczenie go . Co do montażu progu nie za bardzo on jest szczelny powinien on mieć około 3 otworów spustowych , a tam się lała . Co do odtłuszczania to po to jest ten wężyk długi żeby przeciągać go przez całym progu wewnętrznym i tam akurat ma wyciekać sporo tego . A co to czekania po tym 24 godz to jakaś bajka bo enzymy czyszczące i odtłuszczające ulatniają się chwila moment :)a nie po 24 godz :). wiem można robić to w nie długim odstępie :)
Witam, czy słyszeliście o konserwacji rust check ? Bo mało jest informacji na ten temat. Niby jak wosk a do tego zatrzymuje korozję. Brzmi to zbyt dobrze
ostatnio chciałem sobie kupić właśnie próg ocynkowany, ludzie pisali na aukcji ze ogólnie ten ocynk co już jest na gotowych progach jest zbyt cienka warstwa i ogólnie bez sensu i ze lepiej normalnie epoksyd na gołą blachę albo pojechać do ocynkowni
Piaskowanie najlepsze ale drogie i trudne do zorganizowania. Wszystko w temacie: 1) w przypadku rdzy >>>> APP (ewentualnie Dinitrol RC 900,Coo Var) a na to epoksyd 2) czysta blacha >>>>odtłuszczenie, epoksyd, warstwa końcowa 3)profile >>>> olej (fluid-film) lub wosk (sika itp) Film z testem: th-cam.com/video/1St9DrEZQns/w-d-xo.html
Sprawdzałem taki pistolet na Allegro, gość który sprzedaje pisze, ze sonda do aplikacji ma 50cm długości, patrząc na filmik sonda w twoim pistolecie ma minimum 80 cm, napisz jak to jest z tymi sondami?
Musisz dokupić sondę u innego dostawcy, ta co jest w ofercie z pistoletem jest za szeroka, nadaje się do gęstych farb, podsyłam link: Zobacz ofertę: Sonda do konserwacji podwozia, profili zamkniętych allegro.pl/oferta/sonda-do-konserwacji-podwozia-profili-zamknietych-8586116873?
Bardzo przydatny materiał. Czy mógłbyś podpowiedzieć jaka jest wydajność np 100 ml App jeśli aplikujemy go pistoletem+dysza? Mam do zabezpieczenia kilka metrów profilu 15x10 i w ogóle nie wiem ile tego środka kupić..? I dodatkowo - czy wg Ciebie można bezpośrednio na App nałożyć sam wosk bez podkładu?
@@PolishManEU dziękuję, i pewnie miałoby to sens jeśli środek ramy nie był już skorodowany. Dlatego pomysł padł na App aby ten proces zatrzymać na tyle ile to możliwe. Czy jest jakiś przelicznik/wiedza powszechna która podpowie mi ile tego App kupić żeby nie zabrakło podczas pracy?:):)
Takeshi Nakazato pistolet do konserwacji z dolnym zbiornikiem, jak chcesz aplikować epoksyd reaktywny w profilach zamkniętych - progach musisz dokupić specjalną dyszę z wężykiem. allegro.pl/oferta/pistolet-do-konserwacji-z-dolnym-zbiornikiem-7963695958
Dariusz Rudzki jest dostępna na Allegro po wpisaniu hasła ,, sonda do konserwacji profili „ podaje link: allegro.pl/oferta/sonda-do-konserwacji-podwozia-profili-zamknietych-8586116873
Wszystko dobrze sam tak robiłem u siebie ale innym preparatem. Jest jednak w tym przypadku jeden szczegół . App r stop można aplikowac jedynie na wrzery po recznym lub mechanicznym usunieciu korozji nalotowej. W przypadku rdzy w profilach nie ma takiej możliwości by optymalnie przygotowac powiezchnie zardzewiala pod aplikacjie app r stop. W prawdzie jest on mocno wnikajacy i penetrujacy ale jednak rdze trzeba usynac i to w wiekszym stopniu niz w przypadku wiekszosci konwerterow wymagajacy usuniecia jedynie powiezchownej luźnej rdzy. Co do zabezpieczania spawów epoxydem od wewnątrz to oczywiscie byłoby tak najlepiej jednak taki spaw też trzeba oczyścić z nieczystości po teperatuze z sadzy i nadpalonych powłok przynajmniej jakaś szczotką druciana a to z kolei tez jest nie wykonalne wewnatz progu. Tak więc najbardziej optymalnym i zbliżonym do kart technicznych preparatów wydaje sie jednak zaaplikowanie preparatu woskowo olejowego z inchibitorami do zabezpieczania ptofili po naprawie blacharskiej z możliwością aplikacji na rdze i hamujacego jej dalszy rozwój. Procedura renowacji aut w wielu przypadkach różni sie od fabryki ale daje porownywalne rezultaty. Zalanie samym epoxydem jaknajbardziej jest ok. Jak mamy pewność ze wewnatrz po naprawie wszedzie jest srebrna wymuskana blacha albo zmatowiona stara powloka ale w przypadku zabezpieczania jakiegoś progu z rdza wewnątrz czy nie dajBorze z resztkami fabrycznego wosku albo po zrobionej wstawce gdzie mamy goły spaw od wewnątrz a obok podkład to takie zalanie raczej nie bedzie dobrym rozwiazaniem a przynajmniej sprzecznym z wytycznymi producentów preparatów aczkolwiek są konwertery które opuszczaja stosowanie ich w zakamarkach i szczelinach gdzie nie da się dojść i usunac luźnej powierzchniowej rdzy jednak nie może ona być w odchodzacych platach. Jedynie w przypadku zastosowania ich taka operacja jest zgodna z kartami. Ale prawdopodobnie opcja łatwiejsza i szybsza a preparatem do profili jest nie wiele gorsza i zabezpieczy podobnie a nie narobimy sie tak i nie wydamy tyle kasy i nie poswiecimy tyle czasu.
Nie ma czegos tamiego jak epoksyd reaktywny niestety.Wyrozniamy dwa rodzaje podkladow epoksyd jest czesto z dodatkami antykorozyjnymi inhibitorami i zabezpiecza przed mechanicznym uszkodzeniem powloki,ale tez do pewnego stopnia i w zaleznosci od grubosci powloki.Natomiast podklad reaktywny tzw wash primer wzera sie w rdze i w pewnym stopniu zahamowuje korozje bo jest podkladem kwasnym.Prawda jest taka ze oba podklady dobrze jest rozcienczyc rozcienczalnikiem i wpompowac w profil az wyplynie po wyschnieciu ponowic ta czynnosc kilkukrotnie.Co do przygotowania powierzchni calkowicie sie zgadzam ze wszystko to zluszczy sie gdyz profile zawsze sa brudne i tluste i czesto jest juz na nich zaschniety stary wosk ktory sie utwardzil i trzeba by go zdrapywac.Krotko mowiac gdy cos naprawiamy np prog kladziemy epoksyd z centymetrem odstepu od miejsca spawanego doczolowo mozemy tez w tej reperaturce zrobic otwor pod korek na zabezpieczenie przez ktory wlewamy epoksyd prosto na spaw pozniej wosk na grubo zwlaszcza tam gdzie sa spawy.Calosc mozemy sprawdzic endoskopem.reaktywny kladziemy tam gdzie nie mozemy doczyscic stali idealnie a sa juz ogniska cienka warstwa z pedzla wystarczy.Jesli chodzi o taki przypadek jak u wielu osob auto uzywane z ogniskami a nie zamierzamy rozbierac profila i naprawiac polecam inhibitor korozji nanosic ropownica z uzyciem rurki takiej jak na filmie przy użyciu wysokiego cisnienia co pozwoli dotrzec mu w wiekszosc miejsc a nastepnie wosk na grubo.Ja stosuje tani i dobry cortanin f.Jesli chodzi o podklady polecam novol
Nie ma epoksydów reaktywnych. Epoksydu nie kładzie się na R-stop z powodu problemów z przyczepnością. Szczególnie w elementach narażonych na drgania i zmiany temperatury i wilgotności. Na podkłady reaktywne kładzie się podkład akrylowy. Epoksyd na blachę. Nie płucze się profili benzyną. Wosk z inhibitorem korozji wystarczy. Jeden produkt, szybka robota, efekt na lata. Zamiast APP można zastosować Korroplex z Förcha. Działa podobnie, ale nie tworzy takiej powłoki i daje się pokrywać różnymi powłokami. Zwykły wosk Noxudola z inhibitorem przetrwa te fuszerki o lata. Ostatnio oglądałem endoskopem próg w Saabie do którego wlaliśmy to 8 lat temu i nie ma korozji.
Patrzę, ale nie podziwiam. Odtłuścić benzyną ekstrakcyjną... Lepszy jest zmywacz silikonowy. Więc tak. Po wypruciu starego zgnitego progu jest dostęp do reszty profila. Należy to oczyścić i zabezpieczyć. Najlepiej wypiaskować i wymalować epoxydem. Miejsca, w których będzie spawane zabezpiecza się sprayem miedzianym. Chociaż ja bardzo lubię spray alucynkowy "most" z casto. Nie upala się. Nowy element od wewnątrz przed montażem również zabezpiecza się epoxydem. Warto poprawić otwory odpływowe w progach. Wiertło 8-10mm. Świetne jest wiertło wielośrednicowe, czyli taka choinka. Po spawaniu płukamy taką dyszą cały próg, ale wsadzając dyszę od strony tylnego koła. Tam we wnęce są gumowe korki rewizyjne. Przeważnie w większości aut są. Nalewamy prawie pełny zbiornik pistoletu, ja używam zmywacza do silikonów, wsuwamy szlauch w próg aż do końca i siur! Lejemy, ile wlezie wyciągając powoli szlauch z dyszą. Pod próg, w miejscach otworów odpływowych podstawiamy np stare puszki, słoiki, by nadmiar zmywacza nie ściekał ma ziemię. Ja mam zrobione koryto z rynny. Warto szlauch 10cm od dyszy rozbryzgowej owinąć taśmą izolacyjną do kabli, by wiedzieć, kiedy końcówka węża z dyszą wysunie się z progu, by się nie upierdolić zmywaczem, czy konserwacją. Jak już wewnątrz jest wypłukany, suszymy go. Najlepiej na słońcu, by się fajnie wygrzał. Później zamalowujemy próz z zewnątrz, by podkład epoxydowy mógł naleźć we wszystkie szczeliny, zanim je zapcha konserwant. Kolejny etap, to wypsikanie epoxydem wnętrza progu i na słońce. Później guma na spód i zgrzewy, by je zabezpieczyć z zewnątrz. Podkład, lakier, a jak się utwardzi, zalewanie progów konserwantem. Zdecydowanie tak, w takiej kolejności i z wsunięciem węża, a właściwie tecalana z dyszą rozbryzgową od jednego końca progu, aż po drugi. I siur ile wlezie, a nie psik, psik... tak, to całe wnętrze się nie zapieprzy konserwacją, a jedynie miejscowo. Na słońce, niech schnie i za 2 dni jeszcze jedna warstwa.
Carlos viper nie jestem blacharzem, to tylko prace garażowe amatorskie, staram się dzielić wiedzą z innymi. Wielu blacharzy lekceważy temat prawidłowej konserwacji wewnątrz progu.
@@PolishManEU rozumiem, poruszyłeś ciekawy temat otóż lekceważą dlatego też ciężko mi znaleźć odpowiednie miejsce gdzie ktoś mi to ogarnie ze sztuką bo poprostu nie znam takich ludzi a chciałbym mieć to zrobione na lata, być może ktoś kto czyta kiedyś mi pomoże z tym jakże ciężkim tematem,pozdrawiam 😁
Wszystko ładnie pięknie ale po app-r stop gdy tam psikniemy i nie mamy możliwości tego zmatowic a wiemy że app r-stop robi się jak szkło i aplikacja obojętnie czego na niego bez zmatowienia to nie ma sensu bo czy to szpachle czy podklad schodzi z niego można powiedzieć sam ! Pozdrawiam mam nadzieję że zrozumiał mnie Pan! 😃
Do profili wewnętrznych dodatkowo możesz zastosować wszelkiego rodzaju woski, jeżeli nie ufasz samemu epoksydowi reaktywnemu. Nie widzę potrzeby stosowania dodatkowo szpachli ani podkładu, ponieważ tego typu rozwiązania stosuje się na blachę od strony zewnętrznej w celu osiągnięcia gładkiej i równej powierzchni, przed położeniem końcowej warstwy lakieru . Epoksyd reaktywny ma za zadanie powstrzymać istniejące ogniska korozji i zabezpieczyć przed nowymi ogniskami. Mam nadzieję, że Cie przekonałem :-)
@@PolishManEU Ja wiem że stosuje się do powłok zewnętrznych! Tylko wiem bo sam stosuje r-stop i wiem z własnego doświadczenia że nie zmatowanego nic się nie trzyma ! Myślę że r-stop bardziej na zewnętrzne powłoki się sprawdza niz do profili zamkniętych! Ale to tylko moja myśl! Pozdrawiam 😉👌👌👌
@@gpawlik100 jedynie epoksyd reaktywny jest w stanie zabezpieczyć profile wewnętrzne w starszych samochodach, ponieważ inne środki nie mają takiego działania z korozją i jej nie blokują, wszelkie inne rozwiązania nadają się do samochodów bez korozji, np: w nowych autach z fabryki.
@@PolishManEU Sądzę że nie do końca, jest mnóstwo farb, podkładów i nawet wosków z inhibitorem rdzy. Przede wszystkim nie kładziemy nigdy epoksydu (zwykłego) i podkładu reaktywnego po sobie. Zamiast app np, można prysnąć podkładem reaktywnym czy choćby woskiem z inhibitorem korozji, który ma dodatkowo możliwości penetrujące do góry w pionie. Można też choćby Corinę, która jest od min 20 lat mi znana i stosowana w przemyśle stoczniowym lub masterbond z tej samej kategorii. Możliwości jest mnóstwo. Jest jeszcze jeden w Polsce prawie niedostępny metalsol, inhibitor rdzy ale w postaci mleczka, podobnie jak np, Würth, z tym że o wiele droższy. Myślę że oba i tak taniej wyjdą niż app, choć do app nie mam nic, sam stosowałem zanim dorwałem metalsol.
Trochę pierdoły gadasz bo ten pistolet z gęstymi masami sobie wogule nie radzi pokazałeś jak pluje rozpuszczalnikiem pokarze jak ładnie rozpryskuje lakier epoksydowy, kupiłem ten zestaw i poza wszystkim gęstości wody sobie nie radzil
140 zł za kawałek wężyka z końcówką to lekka przesada. Tym bardziej że inne tego typu wężyki kosztują po 6-8 zł z tym że mają minimalnie większe nacięcia.
Przecież to nie jest pistolet ciśnieniowy przecież to albo leje albo wcale nie podaje regulacja nie działa farby wogóle nie poda kupiłem to gówno , ja do jednego progu zużyłem 5 liter ekstrakcyjnej
Fachowy i konkretny młody człowiek nie bajerant jak większość pseudo fafowcow
APP R Stop - to jest żywica epoksydowa jednoskładnikowa + cortanin. Generalnie sprawdza się tam gdzie nic się nie rusza i nie drży. Sam robiłem tego test na wibrownicy do betonu. Pęka i odłazi płatami. Do profili gdzie nie można dojść z mechanicznym usunięciem rdzy używa się farb do malowanie zenz. Systemy farb morskich wytrzymująca kilka lat w solance a w opisie masz "malowanie miejsc gdzie usunięcie rdzy jest niemożliwe"
Nie można porównywać wnętrza progu lub profili zamkniętych do wibratora, dodatkowo możesz całość zalać dedykowanymi woskami do progów co zniweluje i zabezpieczy przed ewentualnym odpadaniem. App R Syop po nałożeni wchodzi w reakcję chemiczną z metalem i głęboko go penetruje zapobiegając rozwojowi dalszej korozji.
@@PolishManEU Przecież te profile pracują, auto drzy podczas jazdy. To że tłumi to zawierzenia czy siedzenie ale jednak jest poddawane dragonią. "MojGaraz" zrobił test i fakt to jest dobry środek ale sam epoksyd robi dokładnie to samo. Choć (moje zdanie) najlepszą wiedzę o anty korozji to posiadają stoczniowcy. Cała gama chemii morskiej bije na głowę te wszystkie wynalazki do maskowania rdzy. Nawet farby do dachów są dużo lepsze bo nie wysychają do końca i zachowują elastyczność i nie pękają. Choć dach blaszany się mocno nagrzewa, kurczy się i rozciąga a dalej nie ma pęknięć.
@@adnisony1700 nie ważne czym zalejesz progi lub profile zamknięte, byle to rozwiązanie było skuteczne, masz rację zwracając uwagę na chemię przemysłową, też doceniam jej moc i przeznaczenie, dobrym środkiem do konserwacji jest Noxyde, stosuje się ją na mostach w środowisku agresywnym i sprawdza się doskonale przez wiele lat. Fajnie, że dyskusja się rozwija bo taki jest cel tego kanału, aby wymieniać się doświadczeniami.
@@PolishManEU Noxyde - już w opisie masz elastyczna. Tylko trzeba jeszcze uświadomić jak normę producent uznaję za rdzę. 99% ludzi oczyszcza stal do poziomu który w technologii uznawany jest za rdza a użytkowi myśli ze to jest goła stal. Jak się sprawdza mechanicznie ta farba? Mosty są bardzo narażone na otarcia.
@@adnisony1700 to forma farby jak guma, odporna na mechaniczne uszkodzenia, dowiedziałem się o niej od firmy zajmującej się malowaniem mostów, jest wodo rozcieńczala, malowałem nią komin w miejscu połączenia z dachem, od kilku lat mam spokój i nic nie przecieka.
Bardzo przydatna wiedza
Cieszę się, że pomogłem.
Próbowałeś wlac epoksyd przez tą dysze, bo ja mam taką samą z oryginalnym pistoletem i nie ma opcji tym nalać do progów, dopiero po rozcieńczeniu pół na pół zaczyna cos lecieć, ale i tak lipa
Próg powinien być zabezpieczony przed jego montażem. A miejsca zgrzewów i spawów powinno być pokryte pasta miedziana. Poza tym jak próg był zdjęty to profil za progiem był przecież dostępny i korozję można było usunąć mechanicznie.
W moim przypadku i wielu innych przypadkach jest problem z zakupem nowego kompletnego progu, w takim przypadku często progi się odbudowuje częściowo, wspawując w to miejsce reperaturki. Nie zawsze wszędzie jest dostęp, tym bardziej w przypadku progów gdzie mamy do czynienia z konstrukcją komorową. Jeżeli wstawiasz elementy na styk a nie na zakładkę to pasta do niczego się nie przyda, a próg musisz zabezpieczyć od środka, przynajmniej epoksydem a dopiero na kolejnym etapie woskiem. Taka kolejność jest w fabryce spawanie lub zgrzewanie, epoksyd jako zabezpieczenie antykorozyjne i na koniec wosk.
Dzieki za info materiał
Cieszę się, że mogłem pomóc, piąteczka dla Ciebie 👊
Noxudol 750 w profile, z ogniskami korozji. AAP rstop itp zostaw w spokoju. Te neutralizatory korozji to taki pol srodek.
Dzięki za info, przetestuję :-)
Witam , Nie do końca się tutaj zgodę . Jeżeli miałeś wymieniony próg "skorodowany " , wiec wewnętrzną stronę za pewne też miałeś, najlepszym rozwiązaniem było odczyszczenie tego wewnętrznego elementu i zabezpieczenie go . Co do montażu progu nie za bardzo on jest szczelny powinien on mieć około 3 otworów spustowych , a tam się lała . Co do odtłuszczania to po to jest ten wężyk długi żeby przeciągać go przez całym progu wewnętrznym i tam akurat ma wyciekać sporo tego . A co to czekania po tym 24 godz to jakaś bajka bo enzymy czyszczące i odtłuszczające ulatniają się chwila moment :)a nie po 24 godz :). wiem można robić to w nie długim odstępie :)
Nie zrozumiałem dobrze, to gdzie tą sondę nabyć? Czy była z app r stop?
Witam, czy słyszeliście o konserwacji rust check ? Bo mało jest informacji na ten temat. Niby jak wosk a do tego zatrzymuje korozję. Brzmi to zbyt dobrze
Właśnie sobie kupiłem i nakladalem, gęste tym pistoletem nie położysz tego, a jak się zachowuje to powiem za rok
Z różnych testów wychodzi, że APP Rstop najlepiej zabezpiecza.
Stara technologia. Ale dzisiaj są lepsze profilery.
Gdzie w Peugeocie 207 są otwory w progach? Nie potrafię ich zlokalizować. Może ktoś doradzi?
a jak próg po wymianie jest nowy ocynkowany to jaka procedura powinna być zrobiona ????
ostatnio chciałem sobie kupić właśnie próg ocynkowany, ludzie pisali na aukcji ze ogólnie ten ocynk co już jest na gotowych progach jest zbyt cienka warstwa i ogólnie bez sensu i ze lepiej normalnie epoksyd na gołą blachę albo pojechać do ocynkowni
Błagam! Niech Pan zmieni tą muzykę w tle bo to DRAMAT...
Dla mnie sie podoba
Piaskowanie najlepsze ale drogie i trudne do zorganizowania.
Wszystko w temacie:
1) w przypadku rdzy >>>> APP (ewentualnie Dinitrol RC 900,Coo Var) a na to epoksyd
2) czysta blacha >>>>odtłuszczenie, epoksyd, warstwa końcowa
3)profile >>>> olej (fluid-film) lub wosk (sika itp)
Film z testem:
th-cam.com/video/1St9DrEZQns/w-d-xo.html
Sprawdzałem taki pistolet na Allegro, gość który sprzedaje pisze, ze sonda do aplikacji ma 50cm długości, patrząc na filmik sonda w twoim pistolecie ma minimum 80 cm, napisz jak to jest z tymi sondami?
Musisz dokupić sondę u innego dostawcy, ta co jest w ofercie z pistoletem jest za szeroka, nadaje się do gęstych farb, podsyłam link: Zobacz ofertę: Sonda do konserwacji podwozia, profili zamkniętych allegro.pl/oferta/sonda-do-konserwacji-podwozia-profili-zamknietych-8586116873?
Szkoda benzyny. Niczego nie wypłuczesz z progów, a tym bardziej rdzy.
Bardzo przydatny materiał. Czy mógłbyś podpowiedzieć jaka jest wydajność np 100 ml App jeśli aplikujemy go pistoletem+dysza? Mam do zabezpieczenia kilka metrów profilu 15x10 i w ogóle nie wiem ile tego środka kupić..?
I dodatkowo - czy wg Ciebie można bezpośrednio na App nałożyć sam wosk bez podkładu?
Proponuję Ci do zabezpieczania profili przed korozją epoksydem:chemiczna-hurtownia.pl/pl/p/Podklad-epoksydowy-2K-101-Troton-Epoxy-primer-1-kg/482
@@PolishManEU dziękuję, i pewnie miałoby to sens jeśli środek ramy nie był już skorodowany. Dlatego pomysł padł na App aby ten proces zatrzymać na tyle ile to możliwe.
Czy jest jakiś przelicznik/wiedza powszechna która podpowie mi ile tego App kupić żeby nie zabrakło podczas pracy?:):)
@@mattuss12 i ile zakupiłeś app?
No właśnie te app mało i drogie, takie pudełeczko to moment wypsiuka. Może jakieś cortanin f itp.. Żeby było tego z litr a nie 100ml
Ogółem poradnik wypas
Co to za pistolet uzyty w filmie? Z góry dziękuję za odpowiedź! =)
Takeshi Nakazato pistolet do konserwacji z dolnym zbiornikiem, jak chcesz aplikować epoksyd reaktywny w profilach zamkniętych - progach musisz dokupić specjalną dyszę z wężykiem.
allegro.pl/oferta/pistolet-do-konserwacji-z-dolnym-zbiornikiem-7963695958
R32 konserwujesz?
@ możesz sprecyzować pytanie, nic mi to nie mówi?
@@PolishManEU To była odpowiedź do autora komentarza, nawiązująca do bajki z której jest wzięty jego nick :)
@ spoko :-)
Nie ma lepszego zabezpieczenia profili zamknietych jak olej.
Nalezy tylko robic to co rok. Moj truck 4runner zajmuje mi ok. pol godziny.
A smaru do pełna ?
PolishMan dobry film, czy możesz dodać link do sondy.
Dariusz Rudzki jest dostępna na Allegro po wpisaniu hasła ,, sonda do konserwacji profili „ podaje link: allegro.pl/oferta/sonda-do-konserwacji-podwozia-profili-zamknietych-8586116873
Wszystko dobrze sam tak robiłem u siebie ale innym preparatem. Jest jednak w tym przypadku jeden szczegół . App r stop można aplikowac jedynie na wrzery po recznym lub mechanicznym usunieciu korozji nalotowej. W przypadku rdzy w profilach nie ma takiej możliwości by optymalnie przygotowac powiezchnie zardzewiala pod aplikacjie app r stop. W prawdzie jest on mocno wnikajacy i penetrujacy ale jednak rdze trzeba usynac i to w wiekszym stopniu niz w przypadku wiekszosci konwerterow wymagajacy usuniecia jedynie powiezchownej luźnej rdzy. Co do zabezpieczania spawów epoxydem od wewnątrz to oczywiscie byłoby tak najlepiej jednak taki spaw też trzeba oczyścić z nieczystości po teperatuze z sadzy i nadpalonych powłok przynajmniej jakaś szczotką druciana a to z kolei tez jest nie wykonalne wewnatz progu. Tak więc najbardziej optymalnym i zbliżonym do kart technicznych preparatów wydaje sie jednak zaaplikowanie preparatu woskowo olejowego z inchibitorami do zabezpieczania ptofili po naprawie blacharskiej z możliwością aplikacji na rdze i hamujacego jej dalszy rozwój. Procedura renowacji aut w wielu przypadkach różni sie od fabryki ale daje porownywalne rezultaty. Zalanie samym epoxydem jaknajbardziej jest ok. Jak mamy pewność ze wewnatrz po naprawie wszedzie jest srebrna wymuskana blacha albo zmatowiona stara powloka ale w przypadku zabezpieczania jakiegoś progu z rdza wewnątrz czy nie dajBorze z resztkami fabrycznego wosku albo po zrobionej wstawce gdzie mamy goły spaw od wewnątrz a obok podkład to takie zalanie raczej nie bedzie dobrym rozwiazaniem a przynajmniej sprzecznym z wytycznymi producentów preparatów aczkolwiek są konwertery które opuszczaja stosowanie ich w zakamarkach i szczelinach gdzie nie da się dojść i usunac luźnej powierzchniowej rdzy jednak nie może ona być w odchodzacych platach. Jedynie w przypadku zastosowania ich taka operacja jest zgodna z kartami. Ale prawdopodobnie opcja łatwiejsza i szybsza a preparatem do profili jest nie wiele gorsza i zabezpieczy podobnie a nie narobimy sie tak i nie wydamy tyle kasy i nie poswiecimy tyle czasu.
Możesz podać konkretne nazwy preparatów które zabezpieczają i chamują rozwój korozji w progach
Nie ma czegos tamiego jak epoksyd reaktywny niestety.Wyrozniamy dwa rodzaje podkladow epoksyd jest czesto z dodatkami antykorozyjnymi inhibitorami i zabezpiecza przed mechanicznym uszkodzeniem powloki,ale tez do pewnego stopnia i w zaleznosci od grubosci powloki.Natomiast podklad reaktywny tzw wash primer wzera sie w rdze i w pewnym stopniu zahamowuje korozje bo jest podkladem kwasnym.Prawda jest taka ze oba podklady dobrze jest rozcienczyc rozcienczalnikiem i wpompowac w profil az wyplynie po wyschnieciu ponowic ta czynnosc kilkukrotnie.Co do przygotowania powierzchni calkowicie sie zgadzam ze wszystko to zluszczy sie gdyz profile zawsze sa brudne i tluste i czesto jest juz na nich zaschniety stary wosk ktory sie utwardzil i trzeba by go zdrapywac.Krotko mowiac gdy cos naprawiamy np prog kladziemy epoksyd z centymetrem odstepu od miejsca spawanego doczolowo mozemy tez w tej reperaturce zrobic otwor pod korek na zabezpieczenie przez ktory wlewamy epoksyd prosto na spaw pozniej wosk na grubo zwlaszcza tam gdzie sa spawy.Calosc mozemy sprawdzic endoskopem.reaktywny kladziemy tam gdzie nie mozemy doczyscic stali idealnie a sa juz ogniska cienka warstwa z pedzla wystarczy.Jesli chodzi o taki przypadek jak u wielu osob auto uzywane z ogniskami a nie zamierzamy rozbierac profila i naprawiac polecam inhibitor korozji nanosic ropownica z uzyciem rurki takiej jak na filmie przy użyciu wysokiego cisnienia co pozwoli dotrzec mu w wiekszosc miejsc a nastepnie wosk na grubo.Ja stosuje tani i dobry cortanin f.Jesli chodzi o podklady polecam novol
Novol to jest podkład epoksydowy reaktywny
@@aleksander1610 co ty będziesz nie ma czegoś takiego
Nie ma epoksydów reaktywnych. Epoksydu nie kładzie się na R-stop z powodu problemów z przyczepnością. Szczególnie w elementach narażonych na drgania i zmiany temperatury i wilgotności. Na podkłady reaktywne kładzie się podkład akrylowy. Epoksyd na blachę. Nie płucze się profili benzyną. Wosk z inhibitorem korozji wystarczy. Jeden produkt, szybka robota, efekt na lata. Zamiast APP można zastosować Korroplex z Förcha. Działa podobnie, ale nie tworzy takiej powłoki i daje się pokrywać różnymi powłokami. Zwykły wosk Noxudola z inhibitorem przetrwa te fuszerki o lata. Ostatnio oglądałem endoskopem próg w Saabie do którego wlaliśmy to 8 lat temu i nie ma korozji.
Ten wosk z noxudola nakłada się na środek typu rstop albo cortanin f czy nie?
Rękawiczki i okulary.
Patrzę, ale nie podziwiam. Odtłuścić benzyną ekstrakcyjną... Lepszy jest zmywacz silikonowy.
Więc tak. Po wypruciu starego zgnitego progu jest dostęp do reszty profila. Należy to oczyścić i zabezpieczyć. Najlepiej wypiaskować i wymalować epoxydem. Miejsca, w których będzie spawane zabezpiecza się sprayem miedzianym. Chociaż ja bardzo lubię spray alucynkowy "most" z casto. Nie upala się.
Nowy element od wewnątrz przed montażem również zabezpiecza się epoxydem. Warto poprawić otwory odpływowe w progach. Wiertło 8-10mm. Świetne jest wiertło wielośrednicowe, czyli taka choinka.
Po spawaniu płukamy taką dyszą cały próg, ale wsadzając dyszę od strony tylnego koła. Tam we wnęce są gumowe korki rewizyjne. Przeważnie w większości aut są. Nalewamy prawie pełny zbiornik pistoletu, ja używam zmywacza do silikonów, wsuwamy szlauch w próg aż do końca i siur! Lejemy, ile wlezie wyciągając powoli szlauch z dyszą. Pod próg, w miejscach otworów odpływowych podstawiamy np stare puszki, słoiki, by nadmiar zmywacza nie ściekał ma ziemię. Ja mam zrobione koryto z rynny. Warto szlauch 10cm od dyszy rozbryzgowej owinąć taśmą izolacyjną do kabli, by wiedzieć, kiedy końcówka węża z dyszą wysunie się z progu, by się nie upierdolić zmywaczem, czy konserwacją. Jak już wewnątrz jest wypłukany, suszymy go. Najlepiej na słońcu, by się fajnie wygrzał. Później zamalowujemy próz z zewnątrz, by podkład epoxydowy mógł naleźć we wszystkie szczeliny, zanim je zapcha konserwant. Kolejny etap, to wypsikanie epoxydem wnętrza progu i na słońce. Później guma na spód i zgrzewy, by je zabezpieczyć z zewnątrz. Podkład, lakier, a jak się utwardzi, zalewanie progów konserwantem. Zdecydowanie tak, w takiej kolejności i z wsunięciem węża, a właściwie tecalana z dyszą rozbryzgową od jednego końca progu, aż po drugi. I siur ile wlezie, a nie psik, psik... tak, to całe wnętrze się nie zapieprzy konserwacją, a jedynie miejscowo. Na słońce, niech schnie i za 2 dni jeszcze jedna warstwa.
Siemka skąd jesteś ;D
Carlos viper pozdrawiam z Chorzowa.
@@PolishManEU pozdrawiam szukam kogoś z Warszawy bądź okolic do zrobienia progów ciężki temat ;/
Carlos viper nie jestem blacharzem, to tylko prace garażowe amatorskie, staram się dzielić wiedzą z innymi. Wielu blacharzy lekceważy temat prawidłowej konserwacji wewnątrz progu.
@@PolishManEU rozumiem, poruszyłeś ciekawy temat otóż lekceważą dlatego też ciężko mi znaleźć odpowiednie miejsce gdzie ktoś mi to ogarnie ze sztuką bo poprostu nie znam takich ludzi a chciałbym mieć to zrobione na lata, być może ktoś kto czyta kiedyś mi pomoże z tym jakże ciężkim tematem,pozdrawiam 😁
spoko muza
Piotr Fidala dziękuję :-) mam nadzieję, że film jest równie pomocny.
A jaki producent albo nazwa sprzedawcy tego wężyka
Wszystko ładnie pięknie ale po app-r stop gdy tam psikniemy i nie mamy możliwości tego zmatowic a wiemy że app r-stop robi się jak szkło i aplikacja obojętnie czego na niego bez zmatowienia to nie ma sensu bo czy to szpachle czy podklad schodzi z niego można powiedzieć sam ! Pozdrawiam mam nadzieję że zrozumiał mnie Pan! 😃
Do profili wewnętrznych dodatkowo możesz zastosować wszelkiego rodzaju woski, jeżeli nie ufasz samemu epoksydowi reaktywnemu. Nie widzę potrzeby stosowania dodatkowo szpachli ani podkładu, ponieważ tego typu rozwiązania stosuje się na blachę od strony zewnętrznej w celu osiągnięcia gładkiej i równej powierzchni, przed położeniem końcowej warstwy lakieru . Epoksyd reaktywny ma za zadanie powstrzymać istniejące ogniska korozji i zabezpieczyć przed nowymi ogniskami. Mam nadzieję, że Cie przekonałem :-)
@@PolishManEU Ja wiem że stosuje się do powłok zewnętrznych! Tylko wiem bo sam stosuje r-stop i wiem z własnego doświadczenia że nie zmatowanego nic się nie trzyma ! Myślę że r-stop bardziej na zewnętrzne powłoki się sprawdza niz do profili zamkniętych! Ale to tylko moja myśl! Pozdrawiam 😉👌👌👌
@@gpawlik100 jedynie epoksyd reaktywny jest w stanie zabezpieczyć profile wewnętrzne w starszych samochodach, ponieważ inne środki nie mają takiego działania z korozją i jej nie blokują, wszelkie inne rozwiązania nadają się do samochodów bez korozji, np: w nowych autach z fabryki.
@@PolishManEU Sądzę że nie do końca, jest mnóstwo farb, podkładów i nawet wosków z inhibitorem rdzy. Przede wszystkim nie kładziemy nigdy epoksydu (zwykłego) i podkładu reaktywnego po sobie. Zamiast app np, można prysnąć podkładem reaktywnym czy choćby woskiem z inhibitorem korozji, który ma dodatkowo możliwości penetrujące do góry w pionie. Można też choćby Corinę, która jest od min 20 lat mi znana i stosowana w przemyśle stoczniowym lub masterbond z tej samej kategorii. Możliwości jest mnóstwo. Jest jeszcze jeden w Polsce prawie niedostępny metalsol, inhibitor rdzy ale w postaci mleczka, podobnie jak np, Würth, z tym że o wiele droższy. Myślę że oba i tak taniej wyjdą niż app, choć do app nie mam nic, sam stosowałem zanim dorwałem metalsol.
@@adamjamrozek3195 przy najbliższej okazji skorzystam z Twoich rad.
Epoksyd reaktywny?
Trochę pierdoły gadasz bo ten pistolet z gęstymi masami sobie wogule nie radzi pokazałeś jak pluje rozpuszczalnikiem pokarze jak ładnie rozpryskuje lakier epoksydowy, kupiłem ten zestaw i poza wszystkim gęstości wody sobie nie radzil
ALE SIE NAPŁUKAŁ.NAWET DOBRZE NIE ZMOCZYŁ
Rety ... kto Ci wstawiał ten próg ?
Co tak Cie zdziwiło? Próg jest ładnie dorobiony, bardzo odzwierciedla oryginał, wykonany z blachy 1mm jak wcześniejszy oryginał.
@@PolishManEU.
Nie chodzi mi o kształt progu ale o jego wstawienie.
Na dole praktycznie nie ma spawów.
@@kiiitek to dobrze bo spawy są od drugiej strony na połączeniu z krawędzią podłogi. Spawy się szlifuje w celu nadania estetyki.
140 zł za kawałek wężyka z końcówką to lekka przesada. Tym bardziej że inne tego typu wężyki kosztują po 6-8 zł z tym że mają minimalnie większe nacięcia.
Mogę prosić link tych sond po 8 zł to kupię odrazu 10 szt
Przecież to nie jest pistolet ciśnieniowy przecież to albo leje albo wcale nie podaje regulacja nie działa farby wogóle nie poda kupiłem to gówno , ja do jednego progu zużyłem 5 liter ekstrakcyjnej