Rozhovory o vesmíru - Pod horizontem události
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 4 ก.พ. 2025
- Tentokrát se ponoříme pod horizont události černé díry a rozebereme největší výzvu současného výzkumu - kombinaci částicové a gravitační teorie. V novinkách vzpomene na nedávno zesnulého Michaela Collinse, třetího člena posádky Apollo 11 a probereme novinky v průzkumu Sluneční soustavy.
Jste super 👍 pro nás co pracujeme v "zoologické zahradě obklopení 🐒" 😂 a nemáme možnost dostat se k lidem z jiného oboru je vaše tvorba dobrou studnicí kvalitních informací. Děkuju a pokračujte v popularizaci vědy. 🙂
Díky moc za Vaše milá slova :) Pro takové publikum to děláme opravdu s radostí :)
Ďakujem, páni. Je radosť vás počúvať.
Je radost číst, že Vás to baví :)
Nechce se mi po praci potykat se s matematikou, ktera je za tim vsim, ale takto predzvykane je to mnohem lepe stravitelne a take vice zabavne! ;) Vyborna prace, diky!
Díky moc za koment! Z takových máme fakt radost a motivaci k dalším dílům :)
Norbi je borec 😉
Vdaka chlapi, neumriem az taky sprosty :). 👍
Tak tak, to isté si hovorím :D
Ste bombový hoši 😎😎
chlapci Vy ste kapacity , ja Vas tak rad pocuvam aj ked vela krat nerozumiem ani pizzu
Nedávno jsem sledoval Mathematical Imagery a vždy tam byl jasně definovaný vztah mezi dimenzemi - kolmice. Pak stačilo jednu dimenzi svinout aby se druhá rozvinula. Je asi potřebné vyjmout z vesmírné rovnice vnímajícího člověka, ale právě člověk vědec stále závislý na svých smyslech a smysluplných důkazech nebude moci svinout jednu dimenzi aby nahlédl do dimeze jiné. Možná tam pošle "svinující se sondu". :)
Takže hľadáme lokálne a globálne minimá/maximá funkcie deriváciou a druhou deriváciou?
OK, tak už vím jak jednoduše vysvětlit kamarádům fundament Teorie Strun :D
Nikdy jsem nepřemýšlel o Velkém Třesku, jako o expanzi "jen" tří prostorů. Protože proč by se energie Velkého Třesku projevila jen na expanzi třech z devíti prostorů? Vylučují se snad navzájem?
Díky za výborný vhled do problematiky kombinace částicové a gravitační teorie. Dokážete se úžasně vyhýbat složitějším termínům.
Teraz som došiel do Spotify a zistil som, že to tu je už pomaly pól roka :D že s mesačným opozdením :D
Jedna otazka ma napadla ohladne strun: Nemali by vysledky zrazok castic v 3-rozmernom priestore zavisiet od SMERU impaktu ? Kedze ide o kmitanie struny (ci uz otvorenej, alebo uzatvorenej), ktora v 3-rozmernom priestore nie je gulovo symetricka.
Po 2 rokoch som sem mrkol a Ingenuity je stale uzasny.
Dnes uz ma za sebou 54 letov - a furt funguje. :)
Spotify bude ?
Postupne áno :)
Určitě, ale audioverze vycházejí o něco později :)
lepší je tady to video tam vidíte aji ty obrázky a všechny další věci ukazují než kdybyste to poslouchal na spotify
Prvý!
🤣
0⁰ na 7m
Pristátie na mesiaci 😂😂😂😂😂
Minule som chcel písať, Max Planck bol Nemec, takže Plankova dĺžka, nie Plenkova dĺžka, David Hilbert sa narodil vo vtedajšom Prusku, čiže David, nie Dejvid.